45 minut

27. října 2019

Část: Výroky Stanislava Grospiče

Obsah dílu

Zabití vůdce tzv. Islámského státu — Zásah proti Bagdádímu — Zásah proti Bagdádímu — Abú Bakru Bagdádímu bylo 48 let — Boj s Islámským státem — Dohoda o růstu minimální mzdy — Minimální mzda — Požáry v Kalifornii — Slavnostní vojenská přísaha — Setkání prezidenta s velvyslanci — Benefiční koncert v chrámu sv. Víta — Vylidňování obcí — Požár skladovací haly v Ivančicích — Zachráněné modříny před kůrovcem — Páteční nehoda na Liberecku — Zatýkání protirežimních aktivistů v říjnu 1989 — Změny jízdních řádů kvůli chybějícím řidičům — Práce řidiče MHD v Praze — V Pardubicích chybí řidiči MHD — Výroky Stanislava Grospiče — Volby v Durynsku vyhrála postkomunistická Die Linke — Chybí vakcíny proti chřipce — Slunný víkend — Snímky dětí na sociálních sítích — Přetáčíme čas na Černé věži

Části dílu

00:36
Zabití vůdce tzv. Islámského státu
  Nejhledanější muž světa je mrtev. Vůdce teroristické organizace Islámský stát Abú Bakra Bagdádího zabili američtí vojáci během tajné noční operace na severozápadě Sýrie.
  01:30
  Zásah proti Bagdádímu
   Spojené státy nabízely za informace vedoucí k jeho zadržení nebo smrti 25 milionů dolarů. Data klíčová ke spuštění operace získaly podle prezidenta Trumpa zhruba před měsícem.
   04:35
   Zásah proti Bagdádímu
    Živý vstup Davida Miřejovského.
    06:12
    Abú Bakru Bagdádímu bylo 48 let
     Do čela radikálních islamistů se postavil v roce 2010. O čtyři roky později z mešity v Mosulu vyhlásil samozvaný chalífát.
     07:28
     Boj s Islámským státem
      Živý vstup Václava Černohorského.
      10:12
      Dohoda o růstu minimální mzdy
       Už jen čtyři dny mají zástupci odborů a zaměstnavatelů čas na dohodu o růstu minimální mzdy na příští rok. Termín do konce října jim dala ministryně práce Jana Maláčová.
       12:58
       Minimální mzda
        Česká minimální mzda je zatím srovnatelná s tou, kterou mají okolní postkomunistické země.
        14:49
        Požáry v Kalifornii
         Rozsáhlé požáry v Kalifornii už vyhnaly z domovů na 90 tisíc lidí. Přes dva miliony dalších v příštích dnech zasáhnou výpadky proudu, které mají zabránit vzniku nových ohnisek.
         15:26
         Slavnostní vojenská přísaha
          Chránit české občany, bránit vlast a za její ochranu nasadit vlastní život. To dnes, v předvečer státního svátku založení republiky, slíbilo na pražském Hradčanském náměstí 866 mužů a žen v českých uniformách.
          17:35
          Setkání prezidenta s velvyslanci
           Prezident se na Pražském hradě taky sešel se zahraničními velvyslanci. V proslovu vyzdvihl kvality Česka.
           17:53
           Benefiční koncert v chrámu sv. Víta
            Živý vstup Petra Kořínka.
            21:22
            Vylidňování obcí
             Nejmenší obce v Česku, tedy ty, které mají 250 obyvatel, se podle posledních statistik rychle vylidňují.
             23:21
             Požár skladovací haly v Ivančicích
              Víc než stovka hasičů zasahovala v noci na dnešek u požáru skladovací haly v Ivančicích; hořelo na ploše sto krát padesát metrů.
              23:50
              Zachráněné modříny před kůrovcem
               Lesníci na Mostecku hlásí dílčí úspěch v boji s kůrovcem. Modříny tady zachránili díky lapákům, tedy ležícím napuštěným kmenům.
               25:28
               Páteční nehoda na Liberecku
                Páteční havárii na Liberecku se třemi oběťmi vyšetřují policisti kvůli podezření, že šlo o trestný čin usmrcení z nedbalosti.
                26:11
                Zatýkání protirežimních aktivistů v říjnu 1989
                 Dvacátého sedmého října 1989 zvolily československé úřady obvyklou taktiku. Jako před většinou výročí pozatýkaly mnoho protirežimních aktivistů.
                 28:59
                 Změny jízdních řádů kvůli chybějícím řidičům
                  Řadě dopravních podniků napříč republikou chybí řidiči autobusů. V Praze se kvůli tomu budou v listopadu některé linky zkracovat a u jiných se zase prodlouží intervaly.
                  31:37
                  Práce řidiče MHD v Praze
                   Po hlavním městě najezdí denně zhruba 150 kilometrů. Směna trvá 9 hodin.
                   33:07
                   V Pardubicích chybí řidiči MHD
                    Řidiči MHD dlouhodobě chybí také v Pardubicích. Ještě v létě jich dopravní podnik poptával tři desítky, a musel proto měnit jízdní řády.
                    34:48
                    Výroky Stanislava Grospiče
                     Místopředseda KSČM Stanislav Grospič by kvůli svým výrokům o 21. srpnu 1968 měl skončit v čele sněmovního mandátového a imunitního výboru. V pořadu Otázky Václava Moravce to řekl šéf poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.
                     36:01
                     Volby v Durynsku vyhrála postkomunistická Die Linke
                      Politické zemětřesení zasáhlo německé Durynsko. Poprvé od pádu berlínské zdi vyhrála místní volby postkomunistická Die Linke. Podle odhadů získala skoro 30 procent.
                      38:16
                      Chybí vakcíny proti chřipce
                       Živý vstup Tomáše Indreje.
                       39:37
                       Slunný víkend
                        Prodloužený víkend před avizovaným ochlazením přilákal do přírody a za památkami víc lidí než obvykle. Tohle jsou záběry z beskydských Pusteven, které zavalily tisíce návštěvníků.
                        39:59
                        Snímky dětí na sociálních sítích
                         Děti si stěžují na rodiče, kteří dávají jejich fotografie bez svolení na sociální sítě. Vnímají je jako ponižující a urážlivé, uvedlo to tři tisíce školáků v dosud největším průzkumu.
                         42:03
                         Přetáčíme čas na Černé věži
                          Od noci platí standardní středoevropský čas, dnes se tak setmělo o hodinu dřív. Slunce zapadlo už před sedmnáctou hodinou. Některé stroje v zemi bylo potřeba ručně seřídit, třeba v Českých Budějovicích to udělali už před půlnocí.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž44 minut
                          Další díl
                          28. října 2019

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          17. června

                          Headlines — Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                          17. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          17. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          17. 6. 2024 na ČT24
                          Stopáž49 minut

                          16. června

                          Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle Na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                          16. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž49 minut

                          16. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          16. 6. 2024 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          15. června

                          Mírový summit ve Švýcarsku — Snahy o ukočení bojů na Ukrajině — Tři klíčové body mírového plánu — Pirátská strana hodnotí výsledek voleb — Státní podpora penzijního spoření — Spory o kasino v Chrášťanech — Inaugurace nového slovenského prezidenta — Slavnostní recepce v Bratislavě — Hrazení léčby za některé úrazy — Muzejní noc v Ostravě a v Praze — Pieta v Lidicích — Oslavy narozenin Karla III. — Tréninkové letadlo L-39NG — Riskantní jízda na zadní části vlaku — Festival Rock for People — Nebezpečí mikropůjček — Zodpovědné úvěry — Půjčování peněz v zastavárnách — Prodej prstenu v zastavárně — Nemoci způsobené klíšťaty — Boje v Gaze — Posilování pravicových stran ve Francii — Autobusy na Ještěd — Nehoda na závodech v Jičíně — Náklady na školní družiny — Svatováclavský pohár — Barokní večer v Mariánské Týnici

                          15. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          15. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          15. 6. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          14. června

                          Začátek fotbalového mistrovství Evropy — Bezpečnostní opatření před šampionátem — Fakta o ME 2024 — Favorité evropského šampionátu — Fanoušci v Lipsku — Bezpečnostní opatření na šampionátu — Představení české reprezentace na EURO — EURO jako inspirace mladým fotbalistům — Hodnocení nabídek na dostavbu jaderných elektráren — Zájemci o stavbu nových bloků — Závěry summitu G7 a pomoc Ukrajině — Nedostatek dozorců ve věznicích — Poslední projev prezidentky Čaputové — Vyšetřování střelby na FF UK — Ceny Toma Stopparda — Sněmovna o korespondenční volbě — Trump navštívil Kongres — Jelen proskočil čelním sklem autobusu — Aplikace láka turisty na méně známá místa — Nové značení záchranářských sanitek — Označení záchranářských sanitek — Vybavení záchranářské sanitky — Vyšetřování žhářského útoku v Praze — Podpora strany Reform UK roste — Jednání o příměří v Gaze — Trest pro čínskou aktivistku — Požáry ve Středočeském kraji — Požár ve skladu pyrotechniky — Petiční stánek před Úřadem vlády — Princezna Kate opět na veřejnosti — Problémy huti Liberty Ostrava — Pátrání po podezřelém z vraždy — Světový den dárců krve — Sklizeň česneku — Koncert Laca Décziho — Zemřel veterán Charles Gad Strasser

                          14. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          14. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          14. 6. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          13. června

                          Jednání o růstu platů — Platy ve zdravotnictví a justici — Požadavky na růst platů — Požadavky justice na růst platů — Tarifní platy pracovníků v justici — Summit G7 — Mobilizace branců na Ukrajině — Hizballáh zaútočil na Izrael — Problémy Liberty Ostrava — Náhrada mezd pro pracovníky Liberty Ostrava — Velké firmy v Moravskoslezském kraji — Dočasná ochrana uprchlíků — Druhý den návštěvy slovenské prezidentky — Objem poskytnutých hypoték — Nová střelnice u Tábora — Kniha roku — Nové americké sankce proti Rusku — Předpověď počasí na další dny — Armádní výcvik pro středoškoláky — Drogový gang z Ostravy — Odstranění petičního stánku u Úřadu vlády — Snadnější rozvody manželství — Počet rozvodů — Dopady rozvodu na děti — Ústavní stížnost na změny v důchodech — Pokuta za chybně vydanou jízdenku — Demonstrace v Argentině — Cesta ministra Bartoše do USA — Odměna pro Elona Muska — Transformace regionu Trojmezí — Dodávka vrtulníku pro amádu — Obvinění kvůli požáru Alzheimer centra — Zpráva o stavu světových oceánů — Příspěvky pro ukrajinské uprchlíky s handicapem — Ocenění mladých vědců — Obnova pyramid kutnohorské kostnici — Summit G7 — Autonomní drony

                          13. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          13. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          13. 6. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám