Události

20. září 2019

48 minut

20. září 2019

Obsah dílu

Reakce na slova prezidenta Zemana — Reakce na slova prezidenta Zemana — Prezident Miloš Zeman a abolice — Demonstrace za lepší ochranu klimatu — Ropné stanice poničené drony — Hrad Bouzov zůstane státu — Cestovní kancelář Fischer bude mít německého majitele — Ministři obrany V4 v Ostravě — Přeplněné tábory pro migranty — Demonstrace na Slovensku — Obnova barokního paláce v centru Prahy — Hlasování o vyloučení z ČSSD — Registrace do nového mýtného systému — Mráz v Česku — Pátrání po ztracených lidech — Alzheimerovy choroby přibývá — Počet lidí léčených s Alzheimerovou chorobou — Vyšší daň za nemovitosti v Praze — Zničené chovy včel v Rusku — Tendr Lesů ČR — Čištění areálu Poldi Kladno — Zájem škol o projekt Obědy zdarma — Nájezd na Oblast 51 — Zemřel Kurt Taussig

Části dílu

00:36
Reakce na slova prezidenta Zemana
  Ostré výměny názorů mezi politiky vyvolalo včerejší vyjádření hlavy státu. Miloš Zeman prohlásil, že pokud nejvyšší státní zástupce obnoví trestní stíhání Andreje Babiše, využije takzvané abolice a zastaví ho.
  01:56
  Reakce na slova prezidenta Zemana
   Prezidentova slova o případné abolici v kauze Čapí hnízdo nebudou mít podle Nejvyššího státního zastupitelství na práci úřadu žádný vliv.
   05:03
   Prezident Miloš Zeman a abolice
    Od roku 2013, kdy je Miloš Zeman prezidentem, využil možnost abolice pouze jednou. A to v září 2016 - trestní stíhání zastavil v případu údajného maření výkonu úředního rozhodnutí.
    07:14
    Demonstrace za lepší ochranu klimatu
     Svět demonstruje za ochranu klimatu. Ve stovkách měst na celé planetě vyšly do ulic miliony lidí s hesly proti globálnímu oteplování, plýtvání, znečišťování nebo za udržitelný rozvoj.
     11:13
     Ropné stanice poničené drony
      Saúdská Arábie ukázala záběry ropné stanice poničené drony. Po šesti dnech se média dostala k místu útoků, za kterými podle Rijádu stojí Írán.
      11:35
      Hrad Bouzov zůstane státu
       Živý vstup Martina Laštůvky.
       13:10
       Cestovní kancelář Fischer bude mít německého majitele
        Od společnosti KKCG miliardáře Karla Komárka ji koupila skupina Rewe.
        15:20
        Ministři obrany V4 v Ostravě
         V Ostravě jednali ministři obrany zemí visegrádské čtyřky. Zástupci Česka, Polska, Slovenska a Maďarska mluvili například o užší spolupráci při nákupu munice nebo o společných zahraničních misích.
         16:18
         Přeplněné tábory pro migranty
          Řecko chce dostat víc migrantů z přeplněných táborů na ostrovech v Egejském moři. Atény usilují o změnu azylového zákona, který má zjednodušit a zrychlit proces přesídlování na pevninu nebo zpět do Turecka.
          18:41
          Demonstrace na Slovensku
           Ve dvanácti slovenských městech se sešly tisíce lidí. Shromáždění pořádá iniciativa Za slušné Slovensko, která dostala lidi do ulic už loni po smrti novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky.
           19:27
           Obnova barokního paláce v centru Prahy
            Nejstarší kasino ve střední Evropě čeká přestavba. Za novou podobou komplexu několika budov a vnitrobloků u pražského Václavského náměstí stojí ikona současné světové architektury - Thomas Heatherwick.
            22:24
            Hlasování o vyloučení z ČSSD
             Poslanec Jaroslav Foldyna zůstává členem ČSSD. Stejně jako šéf ústecké krajské buňky ustál dnešní hlasování o vyloučení ze strany. Na jednání předsednictva nedorazily všechny stranické špičky.
             23:42
             Registrace do nového mýtného systému
              Začíná registrace do nového mýtného systému - dopravci se do něj můžou hlásit už od neděle.
              25:56
              Mráz v Česku
               Česko zažilo další mrazivé ráno. Teploty klesly až na minus osm stupňů. Nejchladněji bylo na Šumavě. Změny počasí zaznamenali hlavně řidiči, kteří museli letos poprvé seškrabávat námrazu z oken svých aut.
               26:19
               Pátrání po ztracených lidech
                Přibývá lidí, kteří zabloudí a dostanou se do nesnází. Podle policie se jich ročně v Česku ztratí víc než 17 tisíc. Často při hledání hub nebo sbírání borůvek.
                28:19
                Alzheimerovy choroby přibývá
                 Lékaři ji označují za epidemii 21. století. Řeč je o Alzheimerově chorobě. Lidí s ní razantně přibývá. Jen v Evropské unii je odhalen nový případ každých 30 sekund.
                 31:03
                 Počet lidí léčených s Alzheimerovou chorobou
                  Zatímco v roce 2010 se s ní v Česku léčilo něco přes 30 tisíc lidí, loni to bylo už skoro 65 tisíc.
                  34:04
                  Vyšší daň za nemovitosti v Praze
                   Pražští zastupitelé schválili vyhlášku, která umožní městským částem zvýšit daň z obytných i komerčních nemovitostí až na dvojnásobek.
                   36:38
                   Zničené chovy včel v Rusku
                    Na nebývale špatný rok si stěžují ruští včelaři. Hlásí hromadné úhyny včelstev. Jejich chovy ohrožují necitlivé a často nekontrolované chemické postřiky.
                    38:38
                    Tendr Lesů ČR
                     Státní Lesy České republiky v pondělí vyhlásí tendr na práce a prodej dřeva.
                     39:02
                     Čištění areálu Poldi Kladno
                      Z bývalé průmyslové zóny Poldi Kladno mizí dehtová jezírka. Dřív tam sídlily různé podniky, včetně slavných ocelářských závodů. Právě po těžkém průmyslu zůstala na pozemcích obrovská ekologická zátěž.
                      40:47
                      Zájem škol o projekt Obědy zdarma
                       Už pět tisíc školáků z chudších rodin chodí do jídelny díky projektu Obědy zdarma. Ministerstvo školství na ně vyčlenilo dalších 30 milionů korun.
                       42:34
                       Nájezd na Oblast 51
                        Průnik do vojenské základny známé jako Oblast 51 byl původně plánovaný jako vtip. Pod heslem Všechny nás zastavit nedokážou ale akci podpořilo přes dva miliony internetových fanoušků. Z nich dnes na místo dorazil jen zlomek. Úřady varují před nebezpečím.
                        43:01
                        Zemřel Kurt Taussig
                         Zemřel Kurt Taussig - rodák z Teplic, jedno z Wintonových dětí a taky jeden z československých pilotů RAF.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž44 minut
                         Další díl
                         21. září 2019

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         16. květen

                         Headlines — Závislost ČR na plynu — Zásoby plynu — Nový sankční balík proti Rusku — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ukrajinské protiútoky — Rozšiřování NATO — Renault a McDonald pouští Rusko — Dopravní komplikace v Praze — Zadržení Štefana Harabina na Slovensku — Reakce na střelbu v americkém Buffalu — Rostoucí ceny — Nová adaptace Shakespearovy hry — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Platby za státní pojištěnce — Státní maturity — Zájem o alternativní zdroje tepla — Nedostatek policistů — Odbory chtějí růst mezd — Růst mezd v roce 2021 — Mzdy napříč regiony — Nejhůře placené profese — Jednání premiéra s prezidentem — Vyznamenání za třetí odboj — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Konference Internet ve státní správě — Koronavirus v KLDR — Dopravní komplikace v Českých Budějovicích — Obvinění kvůli zakázkám — Výběh s vlky na Šumavě — Ministr Bek ve Vídni — Příprava českého předsednictví — Boris Johnson v Belfastu — Unikátní letadlo přistálo v Podhořanech — Otevírání koupališť

                         Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         16. květen

                         Ve znakovém jazyce

                         Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT24
                         Stopáž50 minut

                         15. květen

                         Headlines — Finsko žádá o členství v NATO — Představitelé NATO vítají zájem Finů o vstup — Bezpečnostní záruky NATO pro nové členy Další ruský útok u Lvova — Pomoc Židů na Ukrajině — Střelba v Bufallu má deset obětí — Masové střelby v USA — Střelba v americkém supermarketu — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Uprchlíci v pražské Troji — Ruské majetky v Karlových Varech — Očkování proti covidu-19 — Sněmovna bude jednat o zrušení EET — Část Ruska sužují požáry — Češi šetří na horší časy — Začiná rekonstrukce Barrandovského mostu — Objízdné trasy kolem Barrandovského mostu — Dohled nad opravami Barrandovského mostu — Dopravní uzavírky v Česku — Tryzna za oběti nacistů v Terezíně — Dotace za pomoc uprchlíkům z Ukrajiny — Parlamentní volby v Libanonu — Eurovize už zná svého vítěze — 3. ročník Festivalu rodiny — Plán odpadového hospodářství víc třídit odpad — Začíná období rojení včel — Zvony se z harrachovského kostela ozvou poprvé po osmdesáti letech — Svatojánské slavnosti na Vltavě — Hurvínek v Paříži

                         Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         15. květen

                         Ve znakovém jazyce

                         Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT24
                         Stopáž50 minut

                         14. květen

                         Headlines — Válka na Ukrajině — Boje na Ukrajině — Rusové podle Kyjeva prohráli bitvu o Charkov Jednání zástupců NATO a skupiny G7 — Do stanového městečka v Troji dorazili první uprchlíci — Stanové městečko pro ukrajinské uprchlíky v pražské Troji — Dopady války na české podniky — Demonstrace za zachování práva na interupci v Americe — Slavnostní inaugurace nové maďarské prezidentky — Jednání o navýšení minimální mzdy — Oprava Barrandovského mostu začíná. Nejhorší bude prvních deset dní. — Zdražení jízdného a cen MHD — Kvůli suchu hrozí požáry, zejména v severní polovině Čech — Nelegální vykácení starých buků v Krušných horách. — Turisté se vracejí do hotelů a penzionů — České hotely a penziony lákají hosty — Zahraničních turistů v Praze dál přibývá — Zahájení letní turistické sezony na Pražském hradě — Příznaky chronického únavového syndromu — Pohřeb palestinské novinářky provázely nepokoje — Předsednictví ČR v Radě EU — Sjezd KSČM v Brně — KLDR přiznala rychlejší šíření covidu-19 — Česko hledá náhradu za ruský plyn — Slavnostní zakončení mezinárodního filmového festivalu Anifilm — Varování před pádem stromů na cyklostezky — Finále hudební soutěže Eurovize v Turíně

                         Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         14. květen

                         Ve znakovém jazyce

                         Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám