31. srpen 2019

Obsah dílu

Zvýšení minimální mzdy — Zvýšení minimální mzdy — Minimální mzda v Česku — Střety v ulicích Hongkongu — Hurikán Dorian — Počet robotů na 10 tisíc zaměstnanců — Spory o pomník maršála Koněva — Spory o pomník maršála Koněva — Klíčové komunikace, které nikdo neopravuje — Pochod za svobodné volby v Rusku — Nenávistné komentáře pod fotografií teplických prvňáků — Hradozámecká noc — Poslední vlak Nicholase Wintona — Cvičení na potlačení vězeňských nepokojů — Požár lesa na Českolipsku — Letecká přehlídka CIAF — Nedostatek hasičů — Návraty z dovolených — Dopravní situace v Chorvatsku — Zvýšený dohled policie — Posílení nedělních spojů — Nálet v Idlíbu — 80 let od začátku druhé světové války — Útok nožem v Lyonu — Do školy bez doprovodu — Požár přívěsů v Británii — Extrémní závod Beskydská sedmička

Části dílu

00:35
Zvýšení minimální mzdy
  Víc než tisíc korun měsíčně navíc pro lidi s nejnižšími platy. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová začíná mít jasno o návrhu na zvýšení minimální mzdy v příštím roce.
  00:53
  Zvýšení minimální mzdy
   Maximálně o 700 korun přitom navrhují zvýšit minimální mzdu i zástupci zaměstnavatelů. Naopak odbory chtějí růst minimálního příjmu o 1650 korun až na celkových 15 tisíc měsíčně.
   04:02
   Minimální mzda v Česku
    Minimální mzdu dnes v České republice pobírá zhruba 150 tisíc lidí.
    05:21
    Střety v ulicích Hongkongu
     Navzdory zákazu v Hongkongu znovu demonstrovaly desetitisíce lidí. Policie proti nim nasadila slzný plyn a vodní děla.
     07:14
     Hurikán Dorian
      Na Floridě platí stav nouze kvůli blížícímu se hurikánu Dorian. Několik okresů severně od Miami čeká ráno povinná evakuace.
      07:41
      Počet robotů na 10 tisíc zaměstnanců
       Míra robotizace v Česku stále roste. Už jsme se dostali nad evropský průměr.
       09:59
       Spory o pomník maršála Koněva
        Zakrytý pomník sovětského maršála Koněva v Praze 6 dál budí emoce. Policie na místě zasahovala od včerejšího večera už třikrát.
        11:43
        Spory o pomník maršála Koněva
         Živý vstup Izabely Niepřejové.
         12:23
         Klíčové komunikace, které nikdo neopravuje
          Nejasnosti ohledně majitele. Sdružení místních samospráv zmapovalo, že po republice jsou desítky staveb, jako jsou mosty či lávky, o které se nehlásí ani stát, ani obce a nemají ani soukromého majitele.
          14:28
          Pochod za svobodné volby v Rusku
           Pochod Moskvou za svobodné volby dnes policie nechala projít bez zásahu. Akce se zúčastnily tisíce lidí. Předchozí protesty těžkooděnci rozehnali silou.
           16:30
           Nenávistné komentáře pod fotografií teplických prvňáků
            Nenávistné komentáře pod fotkou prvňáků ze základní školy Plynárenská v Teplicích bude znovu řešit tamní soud. Státní zástupce uspěl s odvoláním proti zprošťujícímu rozsudku pro Vítězslava Kroupu.
            16:50
            Hradozámecká noc
             Živý vstup Jany Šrámkové.
             18:32
             Poslední vlak Nicholase Wintona
              Zítra to bude osmdesát let od posledního vlaku, který měl zachránit stovky dětí před nacisty. Do Velké Británie už nedojel. Zastavila ho válka a většina z pasažérů zemřela v koncentračních táborech.
              21:36
              Cvičení na potlačení vězeňských nepokojů
               Vězeňská služba má téměř po 10 letech nové zbraně a výstroj. Vedení ostrahy věznic za ně zaplatilo zhruba 120 milionů. I když strážní nemají speciální zásahovou jednotku, na krizové situace se připravují.
               23:36
               Požár lesa na Českolipsku
                Desítky hasičů likvidovali požár lesa nedaleko zříceniny hradu Ralsko na Českolipsku. Patnáctkrát vyletěl i vrtulník.
                23:50
                Letecká přehlídka CIAF
                 Průlet historií i současností letectví zažili návštěvníci prvního dne šestadvacáté mezinárodní přehlídky Czech International Air Fest v Hradci Králové.
                 25:45
                 Nedostatek hasičů
                  V některých krajích klesl zájem o práci u hasičů na historicky nejnižší úroveň. Sbor by proto uvítal, kdyby se k němu mohli hlásit i cizinci. Ministerstvo o změně uvažuje.
                  27:56
                  Návraty z dovolených
                   Víkend, z něhož mají obavy mnozí šoféři i policisté, je v polovině. Přes dílčí problémy se zatím lidé od moře vracejí vcelku plynule a na českých silnicích se pak jezdí úplně bez kolon.
                   30:32
                   Dopravní situace v Chorvatsku
                    Živý vstup Richarda Samka.
                    32:27
                    Zvýšený dohled policie
                     Na poslední prázdninový víkend se jako obvykle zaměřila taky policie. Tentokrát nasadí víc než 2600 lidí, tedy 1300 hlídek.
                     33:08
                     Posílení nedělních spojů
                      Na kolejích se očekává špička zítra. České dráhy i soukromníci nedělní spoje posílili – národní dopravce mluví o tisících míst navíc a desítkách vagonů, které chce z hlavních uzlů přesouvat podle potřeby.
                      34:30
                      Nálet v Idlíbu
                       34:58
                       80 let od začátku druhé světové války
                        Živý vstup Michala Kubala.
                        39:16
                        Útok nožem v Lyonu
                         39:38
                         Do školy bez doprovodu
                          Pátá až šestá třída. Podle dopravních expertů ideální doba, kdy dítě vypustit do provozu a začít ho posílat do školy bez doprovodu. Ještě předtím ale rodičům radí cestu se školákem natrénovat.
                          41:34
                          Požár přívěsů v Británii
                           Takhle to vypadá, když hoří 48 přívěsů ke kamionům – záběry jsou z britského Peterboroughu, kde sídlí továrna na pračky. Požár likvidovalo přes padesát hasičů.
                           41:54
                           Extrémní závod Beskydská sedmička
                            Víc než sto kilometrů a navíc převýšení jako na K2, tedy druhé nejvyšší hoře světa. Běžci i turisti ještě v těchto chvílích bojují v desátém ročníku závodu Beskydská sedmička.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž44 minut
                            Další díl
                            1. září 2019

                            Přehled dílů

                            Stopáž50 minut

                            28. květen

                            Headlines — Růst penzí po valorizaci — Valorizace současných a budoucích důchodů — Hospodaření systému důchodového pojištění — Zpomalující růst cen — Volby v Turecku — Průběžné výsledky voleb v Turecku — Dluhový strop USA — Zájem o bydlení v dojezdu měst — Smrt dítěte v Mostu — Drony nad Kyjevem — Konec sjezdu sudetských Němců — Vzpomínky na rok 1989 v projektu DAMU 33 — Financování sociálních služeb — Nebezpečí požárů kvůli suchu — První stávka odborů po revoluci — Útoky na mobilní telefony — Nehody na Karlovarsku — Boj zahrádkářů proti slimákům — Skokové zdražení s koncem fixaxi cen energií — Ceny energií po ukončení vládního stropu — Roční platby za energie — Snížení cen energií — Program sněmovny v příštím týdnu — Změny prezidentských voleb — Hlavní plavební sezona na přehradách — Pokuta za nešetrnou těžbu — Vítězové festivalu v Cannes — Útoky na protiimigrační politiky ve Francii — Dražba obrazu Toyen — Poprvé k moři, na kole a pomáhat — Jízda králů ve Vlčnově — Romský festival Khamoro

                            28. 5. 2023 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            28. květen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            28. 5. 2023 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            27. květen

                            Headlines — Zvyšování výplat — Mzdy zaměstnanců — Průměrné mzdy v r. 2022 — Válka na Ukrajině — Drony jako součást vybavení armády — 81 let od atentátu na Reinharda Heydricha — Uctění památky Josefa Valčíka — Levnější palivové dřevo — Napětí na severu Kosova — Sudetoněmecký sjezd v bavorském Řeznu — 80 let Národního filmového archivu — Změny pro pracující na dohodu — Stížnosti kvůli drahým energiím — Conterganová aféra — Noční opravy dálnic — Smrt dvou mužů v Olešníku — Mistrovství republiky vodicích a asistenčních psů — Lázeňské pobyty podraží — Návštěvníci lázní — Lázně v Česku — Změny chování návštěvníků lázní — Kolony na dálnicích — Jednání o Istanbulské úmluvě — Jáchymovské peklo — Cvičení výstavby protipovodňové ochrany — Ochrana zvěře před senoseči — Nehoda na dálnici D1 — Koupaliště zahájila sezónu — Den starokladrubského koně — Pacienti s vzácným onemocněním — Festival v Cannes — Kácení májky

                            27. 5. 2023 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            27. květen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            27. 5. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            26. květen

                            Headlines — Úspory v rezortech — Opoziční reakce k úsporám na platech státních zaměstnanců — Dopady úsporných opatření na rozpočet — Úspory úřadů a ministerstev — Podpora investic — Útok na nemocnici v Dnipru — Tresty za dezerci dobrovolníků — Obvinění za požár národního parku — Okolnosti obvinění podezřelého ze žhářství — Jednání o kontrolách na hranicích — Ministr Lipavský v Bagdádu — Incident na palubě Asiana Airlines — Žádosti o dávky na poštách? — Händelův dům po rekonstrukci — Výmaz rodných čísel z dokladů — Prezidentova návštěva Vysočiny — Obžaloby za úmrtí turistek v Alpách — Nebezpečí požárů kvůli suchu — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Náhrada za plyn do teplárny — Chybějící řidiči z profese — Nehody řidičů kamionů — Řidiči v ČR ze zemí mimo EU — Nedostatek řidičů autobusů — Premiérova omluva za vyměření důchodu — Kongresová turistika plní hotely — Záplavy v Kampánii — Americké uznání pro Česko — Program víkendové Aviatické pouti — Nález pozůstatků antické nádoby — Rekonstrukce Dicolandu Sylvie — Rehabilitace pomocí virtuální reality — Prodloužení trasy tramvají do Libuše — Obnova značení turistických stezek — Mizející prstence Saturnu — Dražba cenné sbírky historických aut — Festival Jablonecké tóny

                            26. 5. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            26. květen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            26. 5. 2023 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám