44 minut

1. září 2019

Obsah dílu

80. výročí vypuknutí druhé světové války — Hlavní ceremonie ve Varšavě — Vzpomínkové akce na začátek války — Připomínka výročí začátku druhé světové války — První město, kam dopadly bomby — Začátek války a život v Protektorátu — Očekávání v kauze Čapí hnízdo — Konec aerosalonu CIAF — Cesty Čechů za prací v zahraničí — Končí festival Letní Letná — Výsledky zemských voleb v Sasku a Braniborsku — Hurikán Dorian — Jaderná elektrárna Dukovany právě modernizuje chladicí systém — Nehody o prázdninách — Návrat z dovolených — Cesta z Chorvatska do ČR — Přemnožená zvěř ničí nové lesy — Bouřky v Česku — Moderní technologie pomáhájí nezadaným — Seznamování ve světě — Kouzlo seznamování v minulém tisíciletí — Slevy v dopravě — Násilí a zatýkání při protestech v Hongkongu — Střelba v Texasu — Plachta kolem sochy maršála Koněva — Úkoly pro šéfa Národní sportovní agentury

Části dílu

00:40
80. výročí vypuknutí druhé světové války
  Přepadením Polska nacistickým Německem začal nejstrašnější konflikt v dějinách lidstva. Na tomto náměstí usedli vedle sebe představitelé tehdejších spojenců i nepřátel.
  01:38
  Hlavní ceremonie ve Varšavě
   Celkem se na tomto náměstí, jednom z nejposvátnějších míst dnešního Polska, sešli zástupci čtyřiceti zemí světa – prezidenti, premiéři i další představitelé. Spojené státy zastupoval viceprezident Mike Pence, Česko prezident Miloš Zeman.
   04:45
   Vzpomínkové akce na začátek války
    Živý vstup zpravodaje Lukáše Mathé.
    06:12
    Připomínka výročí začátku druhé světové války
     Výročí začátku války si připomněli zástupci čtyř desítek zemí – bez ohledu na to, jestli právě ta jejich skončila mezi vítězi nebo poraženými.
     07:53
     První město, kam dopadly bomby
      Připomínkové akce začaly už brzy ráno. Památku civilních obětí konfliktu ve Wieluni uctili prezidenti Polska a Německa. Město dnes ve středním Polsku se před 80 lety stalo prvním cílem bombardérů Třetí říše.
      10:05
      Začátek války a život v Protektorátu
       Živý vstup redaktora Karla Rožánka.
       12:13
       Očekávání v kauze Čapí hnízdo
        Premiér Andrej Babiš očekává, že žalobce zastaví jeho trestní stíhání v kauze Čapí hnízdo. Babiš to dnes zopakoval novinářům. Už zítra se očekává verdikt.
        14:48
        Konec aerosalonu CIAF
         Živý vstup Vlastimila Weinera.
         16:29
         Cesty Čechů za prací v zahraničí
          Víc než 56 tisíc. Tolik Čechů dojíždí za prací do zahraničí. Nejčastěji pendlují do sousedních zemí. Míří ale taky třeba do Velké Británie.
          18:02
          Končí festival Letní Letná
           Živý vstup Anny Bahnerové.
           20:17
           Výsledky zemských voleb v Sasku a Braniborsku
            Živý vstup zpravodaje Martina Jonáše.
            21:59
            Hurikán Dorian
             Hurikán Dorian se přiblížil k Bahamám. I přes nařízenou evakuaci ale do bezpečí odjelo jen málo lidí. Hurikán přitom dosáhl nejvyšší páté kategorie.
             22:47
             Jaderná elektrárna Dukovany právě modernizuje chladicí systém
              Technici využili mimořádného souběhu odstávek obou reaktorů a opravují jednak chladící věže za pomoci horolezců a také obří potrubí chladící vody za pomoci potápěčů.
              24:40
              Nehody o prázdninách
               Méně obětí než loni – předběžné údaje o dopravních nehodách za srpen. Loni na silnicích zemřelo 64 lidí, letos 58.
               25:16
               Návrat z dovolených
                Hustý provoz na D1 před Prahou a taky kolony na cestě do hlavního města po královéhradecké D10. U nehody tam zasahoval i vrtulník.
                25:58
                Cesta z Chorvatska do ČR
                 Řidiče, kteří k návratu od Jadranu zvolili až poslední prázdninový den, přibrzdily i hraniční kontroly.
                 26:34
                 Přemnožená zvěř ničí nové lesy
                  Nejen sucho – obnovu lesů postižených kůrovcovou kalamitou komplikuje taky přemnožená zvěř. Ničí sazenice a mladé stromky. Podle sdružení nestátních vlastníků lesů je nutné její stavy snížit.
                  28:25
                  Bouřky v Česku
                   Přes Česko se už odpoledne ženou silné bouřky. Průtrž mračen přerušila představení pod širým nebem v pražské Divoké Šárce.
                   29:48
                   Moderní technologie pomáhájí nezadaným
                    Zhruba třetina současných párů se seznámí online. V Česku se lidé seznamují na internetu už od 90. let. K masovému rozšíření z posledních let přispěly hlavně chytré telefony a mobilní aplikace.
                    31:44
                    Seznamování ve světě
                     Česko odráží celosvětový trend. Tohle jsou výsledky studie amerických vědců. Ti zjistili, že po druhé světové válce člověku nejčastěji představil budoucího partnera někdo z přátel nebo příbuzných.
                     32:57
                     Kouzlo seznamování v minulém tisíciletí
                      Hledání partnerů je dnes diskrétnější – o případném selhání vztahu se nikdo nemusí dozvědět. Zároveň ale o potenciálním partnerovi lidé vědí méně než dřív, kdy ho většinou znal někdo z rodiny nebo přátel.
                      35:29
                      Slevy v dopravě
                       Přesně před rokem začaly platit sedmdesáti pěti procentní slevy v dopravě pro seniory a studenty. Počet cestujících se ale podle dopravců nijak dramaticky nezvýšil.
                       35:54
                       Násilí a zatýkání při protestech v Hongkongu
                        Hongkong dál ochromený protivládními protesty. Po nočních střetech a násilném zatýkání v metru se dnes potyčky protestujících s policií přemístily na mezinárodní letiště a přístupové cesty k němu.
                        37:56
                        Střelba v Texasu
                         Další tragická střelba v americkém Texasu: Útočník pálící z auta zabil pět lidí a zranil dalších 21 včetně tří policistů. Během masakru ze svého vozu vystoupil a ukradl dodávku.
                         38:41
                         Plachta kolem sochy maršála Koněva
                          Někdo se zřejmě opět pokusil strhnout plachtu z lešení kolem sochy maršála Koněva v Praze 6. Hlášení o tom dostala i policie.
                          39:57
                          Úkoly pro šéfa Národní sportovní agentury
                           První týden ve funkci předsedy Národní sportovní agentury má za sebou poslanec a bývalý hokejista Milan Hnilička. Teď začal vyřizovat formality – třeba to, aby agentura měla samostatný účet nebo vlastní razítko.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž49 minut
                           Další díl
                           2. září 2019

                           Přehled dílů

                           Stopáž55 minut

                           20. května

                           Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                           20. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           20. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           20. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           19. května

                           Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                           19. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           19. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           19. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           18. května

                           Víc pravomocí pro praktiky a pediatry — Všeobecný lékař a předpis léků — Počty vybraných specialistů v Česku — Strůjce atentátu na premiéra Fica ve vazbě — Rozsah poranění Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády — Anonymní výhrůžky politikům — Volby do Evropského parlamentu — Biomasa místo uhlí — Zápas českého týmu na hokejovém MS — Vetování sporného zákona — Útoky Izraele v Pásmu Gazy — Případy vysoce infekčních spalniček — Návykové látky v dobách totality — Válka na Ukrajině — Festival Hrabalovo Kersko — Nové dílo Davida Černého — Aplikace na podporu pohybu dětí — Propady reálných výdělků — Vývoj průměrné mzdy v r. 2023 — Odměny pro zaměstnance — Transparentnost odměňování — Zadržení aktivisté — Napětí v Nové Kaledonii — Setkávání novodobých válečných veteránů — Zájem řidičů o elektromobily — Závody powerboatů — Obvinění kvůli pokácení slavného javoru — Rusko a banky — Sbírka proti rakovině — Festival Mahler - Jihlava — Nové varhany pro kostel Svatého Ducha

                           18. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           18. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           18. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           17. května

                           Zdravotní stav slovenského premiéra — Situace na Slovensku — Péče o zraněného premiéra Fica — Vyšetřování útoku na premiéra — Bezpečnostní opatření na Slovensku — Zemědělci odsouvají protest — Přesuny v rozpočtu — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Odročení soudu s podezřelým ze žhářství — Komplikace při stavbě dálnice D49 — Vývoj bojů na Ukrajině — Památník pro skauty — Festival Open House — Soudní řízení v Haagu — Situace v Gaze — Modernizace přečerpávací elektrárny Štěchovice — Hlubší vrty kvůli nedostatku vody — Předpověď počasí na další dny — Papírových účtenek ubývá — Počet účtenek — K čemu jsou účtenky — Putin na návštěvě Číny — Silná bouře v Houstonu — Nedostatek pěstounů — Inflace v EU — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Zámek Štiřín na prodej — Experiment s regulací marihuany v Nizozemsku — Zkoumání obrazu Mony Lisy — Rozšíření dálnice mezi Prahou a Berounem — Mapování podzemních krytů v Třeboni — Muzejní noc — Soutěž terénních pracovníků

                           17. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           17. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           17. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           16. května

                           Fico je dál ve vážném stavu — Lékaři premiéra operovali pět hodin — Kdo zastoupí slovenského předsedu vlády — Vyšetřování střelby a obvinění podezřelého — Otázky kolem postupu ochranné služby premiéra — Vyšetřování na místě útoku — Zdravotní péče o premiéra Fica — Postupy ochranné služby — Odboráři zrušili demonstraci — Jmenování ministra pro vědu, výzkum a inovace — Profil nového ministra Marka Ženíška — Priority nového ministra pro vědu — Vyšetřování okolností výbuchů ve Vrběticích — Obvinění padělatele vstupenek na hookejové mistrovství — Soud s podezřelým ze žhářství v Českém Švýcarsku — Národní park dva roky po požáru — Ochrana před lesními požáry — Putin na návštěvě Číny — Německý poslanec Bystroň přišel o imunitu — Investice do české energetiky — Oprava Barrandovského mostu se protáhne — Situace v Nové Kaledonii — Boje na Ukrajině — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Vyšetřování kvůli splašenému koni v Pardubicích — Nález středověkých denárů — Požár v Kladně — Pomoc ohroženým dětem — Předvolební debata k evropským volbám — Barokní koncert na hladině Vltavy

                           16. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           16. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           16. 5. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám