49 minut

28. srpna 2019

Obsah dílu

Společné jednání české a polské vlády — Vlády řešily nekvalitní potraviny a kvalitu ovzduší — Vlády řešili i spor o důl Turów — Výsledek jednání české a polské vlády — Johnsonův plán pobouřil britské poslance — Sestavování nové vlády v Itálii — Továrna Nexen u Žatce zahájila provoz — Státním lesům klesl zisk — Jednání o státním rozpočtu — Správní žaloba na premiéra kvůli národnímu investičnímu plánu — Vyšetřování vraždy Gruzínce v Německu — Začíná filmový festival v Benátkách — Setkání prezidenta s českými velvyslanci — Následky úterních bouřek — Lidi láká samosběr cibule — Více obětí kvůli nedání předností v jízdě — Ceny bytů — Prošetřování letu společnosti Smartwings — Aerolinky Smartwings — Cestování s nízkonákladovými aerolinkami — Odpověď MMR na předběžnou auditorní zprávu Evropské komise — Jednání Jourové s novou šéfkou EK — Kontroly historických aut v centru Prahy — Pomoc s požáry v Amazonii — Sebevražedný útok v Gaze — Lepší dostupnost zdravotní péče na Šluknovsku — SpaceX úspěšně otestovala lodě Starhopper — Pohyblivý ostrov ze sopečné horniny

Části dílu

00:35
Společné jednání české a polské vlády
  Víc dálnic a lepší železniční spojení s Českem prohloubí podle polského premiéra vzájemnou nejen ekonomickou výměnu.
  01:16
  Vlády řešily nekvalitní potraviny a kvalitu ovzduší
   Polsko-české vztahy hodnotí předsedové obou vlád jako nadstandardní. Přesto v nich nechybí sporné oblasti.
   03:23
   Vlády řešili i spor o důl Turów
    Kromě jiného ministři řešili i spor o Turów – důl se rozkládá asi na 45 kilometrech čtverečních mezi polskou Bogatyní, německou Žitavou a Hrádkem nad Nisou a má se k českému území ještě přiblížit.
    05:49
    Výsledek jednání české a polské vlády
     Rozhovor s Martinem Půtou, hejtmanem Libereckého kraje.
     08:45
     Johnsonův plán pobouřil britské poslance
      Pobouření na britské politické scéně. Parlament přeruší na pět týdnů své zasedání – jen dva měsíce před odchodem země z Evropské unie.
      11:09
      Sestavování nové vlády v Itálii
       V Itálii se rýsuje nová vláda. Opoziční demokratická strana podpoří kabinet, ve kterém zasedne s protisystémovým Hnutím pěti hvězd.
       11:35
       Továrna Nexen u Žatce zahájila provoz
        Živý vstup redaktora Iva Brániše.
        14:16
        Státním lesům klesl zisk
         Státním lesům propadl zisk o devadesát procent. Podnik v prvním pololetí vydělal před zdaněním 169 milionů korun – vloni stejnou dobou hospodařil se ziskem vyšším než jeden a třičtvrtě miliardy.
         14:33
         Jednání o státním rozpočtu
          Vláda má po dnešku velkou šanci prosadit státní rozpočet na rok 2020. Šéfka rozpočtového výboru Miloslava Vostrá totiž po jednání s ministryní financí Alenou Schillerovou řekla, že své straně doporučí rozpočet podpořit.
          16:50
          Správní žaloba na premiéra kvůli národnímu investičnímu plánu
           Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek podal správní žalobu, ve které chce, aby premiér Andrej Babiš zveřejnil národní investiční plán.
           17:11
           Vyšetřování vraždy Gruzínce v Německu
            Ruské tajné služby by podle německých médií mohly být za páteční vraždou gruzínského občana čečenského původu v Berlíně.
            19:29
            Začíná filmový festival v Benátkách
             V Benátkách začíná nejstarší filmový festival – prvním soutěžním snímkem je drama La Vérité s Catherine Deneuveovou v jedné z hlavních rolí.
             22:03
             Setkání prezidenta s českými velvyslanci
              Důležitější než diskuse o lidských právech, jsou podle Miloše Zemana konkrétní činy. Prezident to řekl na dnešním setkání s českými diplomaty na Pražském hradě.
              22:59
              Následky úterních bouřek
               Lidé na Moravě i dnes odklízeli následky bouřek . Takhle vypadalo nebe plné blesků nad Karvinou. A tohle už jsou záběry z okolí Uherského Hradiště. V jeho místní části Jarošov voda přinesla k desítce domů i bahno z blízkého pole.
               23:18
               Lidi láká samosběr cibule
                Farmářský hit konce prázdnin – samosběr cibule. Lidé teď berou pole, kde ji hlavně drobní zemědělci nabízejí, doslova útokem.
                24:54
                Více obětí kvůli nedání předností v jízdě
                 Nedání přednosti v jízdě – jedna z častých chyb řidičů. Letos podle policejních statistik ale přibylo jejich obětí.
                 27:03
                 Ceny bytů
                  Analytici očekávají pokles cen bytů. Vycházejí mimo jiné i z historického vývoje v Česku, kdy po každé vlně růstu přišel pokles.
                  29:32
                  Prošetřování letu společnosti Smartwings
                   Ministr dopravy Vladimír Kremlík dohlédne na vyšetřování letu Smart Wings. Stroj byl ve vzduchu jen s jedním funkčním motorem téměř celou dobu z ostrova Samos až do Prahy.
                   32:11
                   Aerolinky Smartwings
                    Aerolinky Smartwings mají ve flotile celkem 66 letadel. Ty potom ke svým zájezdům využívá většina českých cestovních kanceláří.
                    33:38
                    Cestování s nízkonákladovými aerolinkami
                     Low cost, nebo tradiční dopravce? Rozdíly nejsou jen v ceně letenky a v tom, jestli cestující dostane na palubě zdarma občerstvení.
                     36:48
                     Odpověď MMR na předběžnou auditorní zprávu Evropské komise
                      Ministerstvo pro místní rozvoj připravilo odpověď na předběžnou zprávu auditorů Evropské komise, podle které je premiér Andrej Babiš ve střetu zájmů.
                      38:45
                      Jednání Jourové s novou šéfkou EK
                       Živý vstup Lukáše Dolanského, zahraničního zpravodaje ČT v Bruselu.
                       40:50
                       Kontroly historických aut v centru Prahy
                        Repliky veteránů v centru Prahy pod drobnohledem. Magistrát hlavního města v těchto dnech kontroluje jejich technický stav. A závěr po prvních dnech: Drtivá většina z nich má nějakou závadu.
                        43:08
                        Pomoc s požáry v Amazonii
                         Brazílie by nakonec mohla přijmout mezinárodní finanční pomoc na boj s amazonskými lesními požáry.
                         43:30
                         Sebevražedný útok v Gaze
                          Tři mrtví po sebevražedném útoku v Pásmu Gazy. Tentokrát jde o vnitřní spory mezi islamistickými frakcemi na palestinském území.
                          44:17
                          Lepší dostupnost zdravotní péče na Šluknovsku
                           Lepší dostupnost zdravotní péče pro lidi ze Šluknovska – umožnit jí má nově domluvená spolupráce mezi Českem a Saskem.
                           44:42
                           SpaceX úspěšně otestovala lodě Starhopper
                            Důležitý krok na cestě k Marsu – společnost SpaceX úspěšně otestovala raný prototyp lodě, která má na rudou planetu jednou dovézt lidi.
                            45:11
                            Pohyblivý ostrov ze sopečné horniny
                             Plovoucí ostrov ze sopečných hornin – na takový úkaz narazili mořeplavci v Tichém oceánu. Má rozlohu asi 150 kilometrů čtverečních, o něco víc než je plocha Plzně.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             29. srpna 2019

                             Přehled dílů

                             8329 dostupných
                             Stopáž53 minut

                             23. července

                             Headlines — Propouštění v huti Liberty — Liberty bude propouštět — Politické reakce na propouštění v huti Liberty — Výrobní zaměření Liberty Ostrava — Propouštění v huti Liberty — Podpora Kamaly Harrisové — Po atentátu na Trumpa rezignovala šéfka Tajné služby USA — Rozpočet pro školství — Vývoj rozpočtu MŠMT v roce 2024 — Odbory zvažují stávkovou pohotovost — Češi ve vedení výborů EP — Maďarsko přes Ukrajinu stále nedostává ropu od Lukoilu — Srpnové jednání ministrů zahraničí bude v Bruselu — Průměrná délka civilního řízení — Rekonstrukce Nové scény Národního divadla — Zpronevěry advokátních úschov — Krádeže sdílených kol — Koruna je nejslabší od dubna — Zpožděný let ze Španělska — Lety nad Evropou se zpožďují — Přípravy na olympiádu vrcholí — Program olympijského festivalu Most — Olympijské festivaly — Breaking na olympijských hrách — Klimatická žaloba na Německo — Slovensko modernizuje vzdušné síly — Požár domu v Jičíně — Omezení provozu na Pražském okruhu — Krácení důchodů komunistických funkcionářů — Ochrana Ždánického lesa — Požár pneumatik v Lovosicích — Kauza kolem novinářky Kurmaševové — Palestinské frakce podepsaly dohodu v Pekingu — Novela zákona o specifických zdravotních službách — Oprava zámku v Horním Maršově

                             23. 7. 2024 na ČT1
                             Stopáž53 minut

                             23. července

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             23. 7. 2024 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             22. července

                             Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                             22. 7. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             22. července

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             22. 7. 2024 na ČT24
                             Stopáž49 minut

                             21. července

                             Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                             21. 7. 2024 na ČT1
                             Stopáž49 minut

                             21. července

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             21. 7. 2024 na ČT24
                             Stopáž49 minut

                             20. července

                             Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                             20. 7. 2024 na ČT1
                             Stopáž49 minut

                             20. července

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             20. 7. 2024 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             19. července

                             Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Trest smrti pro Němce v Bělorusku — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                             19. 7. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             19. července

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             19. 7. 2024 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám