Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Kandidát na ministra kultury

Novým ministrem kultury se má podle sociálních demokratů stát Lubomír Zaorálek. Podle šéfa ČSSD Jana Hamáčka, který se rozhodoval mezi několika jmény, jde o zkušeného politika.

Kandidát na ministra kultury

Jan Hamáček dnes odeslal oficiální nominaci premiérovi Andrejovi Babišovi. Už o víkendu by měl Lubomír Zaorálek představit svoje plány o řízení resortu prezidentovi.

Kandidát na ministra kultury

Rozhovor s Lubomírem Zaorálkem.

Vyjednávání o rozpočtu

A vyjednávání o rozpočtu pokračovalo i dnes. A oproti původnímu návrhu státního rozpočtu by mělo ministerstvo obrany získat o více než miliardu víc.

Vyjednávání o rozpočtu

S ministryní financí dosud jednali představitelé devíti resortů. Šéfové čtyř dalších pak schůzky s Alenou Schillerovou čekají.

Vzpomínka na srpnové události v Československu

Česko si připomíná srpnové události let 68 a 69. Před jednapadesáti lety začala okupace vojsky Varšavské smlouvy, o rok později československý komunistický režim brutálně zakročil proti vlastním lidem, kteří se v rámci výročí sešli na demonstracích.

Vzpomínka na srpnové události v Československu

Před budovou Českého rozhlasu se už dopoledne konalo tradiční setkání za účasti šéfů obou komor parlamentu.

Protiokupační protesty v Liberci

Živý vstup Jany Šrámkové.

Připomínka srpnových událostí

Živý vstup Jiřího Hynka.

Vzpomínky na Slovensku

A teď ještě pohled na Slovensko - ani tam na události let 68 a 69 nezapomínají. Premiér Peter Pellegrini prohlásil, že výročí je připomínkou hrdinství, ale i selhání.

Odvolání australského kardinála

Australský kardinál Georg Pell, odsouzený na 6 let za zneužití dvou chlapců z chrámového sboru, zůstane ve vězení.

Boris Johnson jedná s Angelou Merkelovou

Živý vstup Martina Jonáše.

Odvolání Andreje Babiše

Andrej Babiš se znovu odvolal proti rozhodnutí černošického úřadu ohledně podezření, že je jako premiér ve střetu zájmů.

Průměrná úroková sazba u hypoték

Hypotéky opět zlevnily - úrok tak v průměru v červenci klesnul na 2,68 %.

Zásah týmu Daňová kobra

23 lidí obvinila policie v souvislosti se včerejšími zásahy speciálního týmu Daňová kobra.

Film o Zátopkovi

Herec Václav Neužil se vrací na atletické stadiony jako Emil Zátopek - po jarních předtáčkách naplno začalo natáčení životopisného snímku o běžecké legendě.

Odškodnění pro klienty H-Systemu

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová dnes doporučila premiérovi, aby se o to postaral stát pomocí mimořádného opatření vlády.

Zdražení vybavení do školy

Vybavení do školy letos podraží. Třeba za učebnice rodiče zaplatí víc až o tři procenta.

Vyšetřování požáru Krejčířovy vily

Jako obecné ohrožení vyšetřuje police včerejší požár bývalé vily Radovana Krejčíře. V souvislosti s tím vyšetřovatelé vyslechnou majitelku domu – Krejčířovu manželku Kateřinu.

Spory o kůrovce na Šumavě

Na Šumavě se znovu rozhořel spor kvůli kůrovci. Děje se tak 20 let po historicky první blokádě - v roce 1999 povolil kácení napadených stromů v Trojmezenském pralese tehdejší ministr životního prostředí Miloš Kužvart.

Výročí okupace vojsky Varšavské smlouvy

Hlavní vzpomínka se konala dopoledne u budovy Českého rozhlasu v Praze.

Příběh demonstranta Miroslava Černého

21. srpna 1969 - rok po okupaci - demonstrovaly v ulicích statisíce lidí. Přes 3600 z nich tehdy bezpečnostní složky zadržely a často i brutálně zbily. Byl mezi nimi i Miroslav Černý.

Pochod za demokracii

Živý vstup Jiřího Hynka.

Oběti okupace

21. srpen si lidé zatím připomínají jen pietami. Poslanci ale budou už na zářijové schůzi projednávat návrh, aby toto datum bylo zařazeno mezi významné dny.

Neomezená data u operátorů

Firma T-Mobile od září nabídne jednotlivcům nové tarify - ten, u kterého budou neomezené volání, sms, ale nově i data, bude stát 1575 korun za měsíc.

Politická a migrační krize v Itálii

Politická a migrační krize v Itálii. Po demisi premiéra a jeho vlády zahajuje tamní prezident jednání o dalším postupu.

Odškodnění za salmonelu

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně odškodňuje celkem 68 pacientů a zaměstnanců, kteří se tam v polovině března nakazili salmonelózou z nedopečeného kuřecího masa. Jde o částky v řádu desítek tisíc korun.

Zrušená cesta Donalda Trumpa do Dánska

To, co Dánsko zpočátku chápalo jako vtip, by se mohlo změnit v diplomatický spor s klíčovým partnerem. Donald Trump zrušil plánovanou cestu do Kodaně.

Požáry v Amazonii

Letos hoří v brazilské části Amazonského pralesa o 84 % víc požárů než loni ve stejném období – data zveřejnil Národní institut pro výzkum vesmíru.

Čeští pacienti s HIV

Počet nových případů nákazy HIV v Česku klesá. Mezi lety 2016 a 2018 jich postupně ubylo o víc než čtvrtinu. Experti trend připisují nové strategii léčby.

Přehrát vše
Stopáž48 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD