15. červenec 2019

Obsah dílu

Headlines — ČSSD zůstává ve vládě — ČSSD trvá na nominaci Michala Šmardy na post ministra kultury — Vedení ČSSD vyzvalo premiéra, aby nominaci Šmardy prosadil — Další postup v řešení vládní krize — Kandidátka na předsedkyni Evropské komise hledá podporu mezi europoslanci — Jednání o jaderné dohodě s Íránem — Trest pro Rusa za sražení ženy na přechodě — Nový ředitel FN u sv. Anny v Brně — Berlín zvažuje daň z oxidu uhličitého — Předpověď počasí pro přímořské destinace — Růst čínské ekonomiky zpomalil — Obnovená piazzeta před divadlem v Lounech — Čepro si zadalo právní analýzu kvůli Agrofertu — Soud kvůli použití syntetické marihuany — Bezkontaktní platby — Extrémní sucho dál přetrvává na pětině území — Tragická nehoda na železničním přejezdu — Nebezpečné přejezdy — Za nehody na přejezdech mohou většinou řidiči — Soud zrušil stíhání Libora Grygárka — Prezident Trump se brání obviněním z rasismu — Nebezpečný manévr rumunského řidiče kamionu — Italská policie zabavila velké množství zbraní — Výkup pozemků pod linku metra D — Spor o poplatky pro lázeňská města — Tendr na nová bojová vozidla pro českou armádu — Rozsudek v kauze Opencard znovu zrušen — Nový případ eboly v Africe — Vychází román A nezapomeň na labutě!

Části dílu

00:03
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:37
  ČSSD zůstává ve vládě
   Polovina července – několik dní vyhlížené datum, které mělo napovědět o dalším osudu české vlády.
   01:46
   ČSSD trvá na nominaci Michala Šmardy na post ministra kultury
    Tahle slova už jsme v různých podobách slyšeli několikrát. Další vývoj ale straničtí lídři komentovat nechtěli.
    05:50
    Vedení ČSSD vyzvalo premiéra, aby nominaci Šmardy prosadil
     V nejbližší době – to je snad jediná jistota – by to měla být schůzka lídrů obou koaličních stran, tedy Andreje Babiše s Janem Hamáčkem. Předseda ČSSD by na takovém jednání zjevně prosazoval pozici schválenou dnes předsednictvem.
     06:27
     Další postup v řešení vládní krize
      Rozhovor s Ondřejem Veselým, místopředsedou ČSSD.
      09:40
      Kandidátka na předsedkyni Evropské komise hledá podporu mezi europoslanci
       Živý vstup Lukáše Dolanského.
       12:02
       Jednání o jaderné dohodě s Íránem
        Evropská unie stále věří v záchranu jaderné dohody s Íránem. Její porušení ze strany Teheránu pořád nevnímá jako natolik závažné, aby kvůli tomu smlouvu vypověděla.
        12:46
        Trest pro Rusa za sražení ženy na přechodě
         Rok a půl od novoroční nehody v centru Prahy vynesl soud první rozsudek. Rus Oleg Gubin dostal devět let – zatím nepravomocně.
         15:14
         Nový ředitel FN u sv. Anny v Brně
          Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně od srpna povede Vlastimil Vajdák – o jmenování rozhodl ministr zdravotnictví. Dosavadního náměstka zlínského zařízení doporučila výběrová komise.
          15:43
          Berlín zvažuje daň z oxidu uhličitého
           Berlín zvažuje zavedení daně z CO2. Má se týkat skleníkového plynu, vyprodukovaného při vytápění a v dopravě.
           18:03
           Předpověď počasí pro přímořské destinace
            Itálie, Chorvatsko a Řecko – oblíbené destinace Čechů pro letní dovolenou. Minulý týden tam ale bylo počasí hodně komplikované – Řeckem se prohnaly extrémně silné bouřky, v Itálii padaly obrovské kroupy.
            19:42
            Růst čínské ekonomiky zpomalil
             Čínská ekonomika rostla ve druhém čtvrtletí letošního roku nejpomaleji od počátku devadesátých let – jen o šest celých dvě desetiny procenta.
             20:31
             Obnovená piazzeta před divadlem v Lounech
              Před lety ji Vrchlického divadlo v Lounech omylem vyhodilo do sběrných surovin. Protipožární opona výtvarníka Zdeňka Sýkory by dnes měla hodnotu v řádech milionů korun.
              23:25
              Čepro si zadalo právní analýzu kvůli Agrofertu
               Čepro prověří postavení holdingu Agrofert ve veřejných zakázkách. Podle Českého rozhlasu je to kvůli návrhu auditní zprávy z Bruselu, ve které se píše o možném střetu zájmů premiéra Andreje Babiše a o tom, že na holding má stále vliv.
               23:51
               Soud kvůli použití syntetické marihuany
                Ostravský soud začal projednávat první úmrtí po užití syntetické marihuany. Jde o začátek série otrav v regionu, které stály dva lidské životy.
                25:19
                Bezkontaktní platby
                 Češi znovu potvrdili, že si oblíbili bezkontaktní platby. Loni klienti tuzemských bank kartami provedli poprvé přes miliardu transkací – utratili víc než sedm set miliard korun.
                 27:23
                 Extrémní sucho dál přetrvává na pětině území
                  I po deštích z minulého týdne zůstalo extrémní sucho na 18 procentech území Česka. A to hlavně v severní polovině republiky. Oblast extrémního sucha se ale za týden zmenšila skoro trojnásobně.
                  30:44
                  Tragická nehoda na železničním přejezdu
                   Železniční přejezd v Černožicích na Hradecku, kde včera zemřeli 4 lidé, měl už loni být vybavený závorami.
                   33:13
                   Nebezpečné přejezdy
                    Česko patří k zemím s nejnebezpečnějšími železničními přejezdy. Na milion obyvatel tu připadají tři úmrtí na železničních přejezdech.
                    35:59
                    Za nehody na přejezdech mohou většinou řidiči
                     Za srážku na přejezdu může podle dopravních expertů až v 90 % pochybení na straně řidičů. Strojvůdci mají v takových případech jen minimální šanci kolizi odvrátit. K zabrždění potřebují stovky metrů.
                     37:07
                     Soud zrušil stíhání Libora Grygárka
                      Městský soud v Praze zastavil stíhání Libora Grygárka, někdejšího náměstka vrchního státního zástupce. Podle serveru Seznam Zprávy je rozhodnutí nepravomocné – dozorující olomoucké zastupitelství podalo stížnost.
                      37:29
                      Prezident Trump se brání obviněním z rasismu
                       Americký prezident se brání obvinění z rasismu. Kritiku vyvolal tweet Donalda Trumpa, ve kterém vyzval čtyři demokratické kongresmanky s přistěhovaleckými kořeny, aby přestaly poučovat Američany a vrátily se do rozvrácených zemí, ze kterých přišly.
                       39:15
                       Nebezpečný manévr rumunského řidiče kamionu
                        Italská policie zveřejnila záběry mimořádně nebezpečné jízdy rumunského řidiče kamionu. Ten se po pauze na odpočívadle vydal na cestu špatným směrem a po dálnici jel zhruba tři kilometry v protisměru.
                        39:40
                        Italská policie zabavila velké množství zbraní
                         Velké množství zbraní našla italská policie při razii proti stoupencům krajní pravice na severu země. Zabavila i raketu vzduch-vzduch a zadržela tři muže včetně bývalého celníka.
                         40:08
                         Výkup pozemků pod linku metra D
                          Praha se dohodla s vlastníky pozemků u nemocnice v Krči, které potřebuje pro stavbu nové linky metra.
                          41:02
                          Spor o poplatky pro lázeňská města
                           O stovky tisíc korun ročně mohou přijít od ledna lázeňská města a obce. Novela zákona o místních poplatcích totiž část nemocných osvobozuje od lázeňského poplatku.
                           42:46
                           Tendr na nová bojová vozidla pro českou armádu
                            Dva měsíce mají na odeslání konkrétních nabídek firmy, které postoupily do další fáze výběrového řízení na pořízení nových bojových vozidel.
                            43:23
                            Rozsudek v kauze Opencard znovu zrušen
                             Pražský vrchní soud podruhé zrušil verdikt v kauze Opencard. Odsuzující rozsudek nad exprimátorem hlavního města Tomášem Hudečkem a bývalými radními má podle vrchní instance zásadní vady.
                             45:25
                             Nový případ eboly v Africe
                              Ebola se poprvé objevila ve víc než milionovém městě. Potvrzený případ z Gomy v Demokratické republice Kongo může být podle Světové zdravotnické organizace zlomem v šíření epidemie této nemoci.
                              46:01
                              Vychází román A nezapomeň na labutě!
                               Krutý osud ženy z podhůří Vysokých Tater násilně odvlečené do sovětského gulagu. V češtině vychází oceňovaný román slovenského dokumentaristy Petra Juščáka A nezapomeň na labutě!
                               Přehrát celé video
                               Stopáž48 minut
                               Další díl
                               16. červenec 2019

                               Přehled dílů

                               Stopáž54 minut

                               1. únor

                               Schůzka Petra Pavla s nejvyššími ústavními činiteli — Jednání Petra Pavla s ústavními činiteli — Vzájemná očekávání vlády a Petra Pavla — Program Petra Pavla — Vojenská pomoc Ukrajině — Gesto ČNB pro Ukrajinu — Proměna České pošty — Vládní ano jednodenním volbám — Podpora zelených firem — Konec kontrol na hranicích se Slovenskem — Ocenění snímků z válečné zóny — Výsledek hospodaření Česka — Verdikt nad Petrem Nečasem — Závěry z všetřování případu náboje v obálce pro Moniku Babišovou — Lavinové nebezpečí v Krkonoších — Varování před toulavým medvědem — Přípravy na inauguraci nového prezidenta — Kancelář prezidenta republiky — Ochrana Petra Pavla před inaugurací — Výdaje za strop energií — Utajované dokumenty u exprezidentů USA — Stávky ve Velké Británii — Soud s Josefem Skálou — Marek Prchal končí u Andreje Babiše — Nález ztracené radioaktivní kapsle — Pokračování stávky zaměstnanců firmy Nexen — Skandál na Západočeské univerzitě — Test prvního chytrého přejezdu — Plánované změny ve výuce školáků — 20 let od tragédie raketoplánu Columbus — Rozpadlý kostel v Dubu na Moravou — Únor bez alkoholu — Nový fotbalový stadion v Pardubicích

                               1. 2. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               1. únor

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               1. 2. 2023 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               31. leden

                               Pomalejší růst české ekonomiky — Zpomalení růstu české ekonomiky — Meziroční vývoj české ekonomiky — Plány na zlevnění energií — Revize programového prohlášení vlády — Válka na Ukrajině — Žádost Ukrajiny o další techniku — Schůzky nově zvoleného prezidenta — Provoz prezidentské kanceláře — Čínská kritika kvůli Tchaj-wanu — Stížnosti na sázky na Andreje Babiše — Generální stávka ve Francii kvůli penzím — Pololetní hodnocení žáků a studentů — Soud projedná výrok Ladislava Vrabela — Dopravní komplikace kvůli počasí — Index vnímání korupce za r. 2022 — Uzavření restaurací mimo sezonu — Zpoždění ve výplatě dávek — Příspěvek na bydlení vyplacené dávky v r. 2022 — Přibývá zájemců o pomoc — Stávka zaměstnanců firmy Nexen — Rok veterinárního dozoru — Útok na pákistánskou mešitu — Výroční propad britské ekonomiky — Soud v kauze sportovních dotací — Vážné nehody kvůli mikrospánku — Zrušení části zákona o advokacii — Zahájení stavby památníku v Letech — Zásoby plynu v Evropě — Unikátní most přes řeku Moravu — Ocenění Pečovatel roku — Český zástupce v Eurovizi

                               31. 1. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               31. leden

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               31. 1. 2023 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               30. leden

                               Kalendář Petra Pavla — Rozhovory nově zvoleného prezidenta — Volební dozvuky — Miloš Zeman o důvodech Babišovy prohry — Předposlední pracovní cesta prezidenta — Vzpomínky generálů k výročí vzniku ČR — Boje na jihu a východě Ukrajiny — Boje o Vuhledar — Turecko o rozšíření NATO — Ekologická havárie na Bečvě u soudu — Škoda Auto omezí kvůli čipům výrobu — Má vlast ve velšské opeře — Soud v kauze dotací pro sport — Spotřeba zemního plynu v ČR — Šíření respiračních chorob zpomaluje — Tragická smrt chodkyně v Praze — Vánice na horách — Jmenování předsedy Ústavního soudu — Spor o jmenování nového předsedy ÚS — Slavnostní uvedení nového prezidenta do funkce — Práce neúspěšných kandidátů — Vyšetřování policejní brutality v Memphisu — Útok v pákistánské mešitě — Počet OSVČ — Neomezená stávka zaměstnanců Nexenu — Zemřel Jaroslav Šedivý — Prodejny v malých obcích — Registrace pro ukrajinské uprchlíky — Dostavba D1 u Přerova — Muž s pistolí v Brně — Škodná v šumavských lesích — Podání přiznání k dani z nemovitosti — Čištění hal v Brodu nad Tichou — Hra 1984 ve Švandově divadle — Gratulace Petru Pavlovi

                               30. 1. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               30. leden

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               30. 1. 2023 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám