Nahrávám video

5. červenec 2019

Obsah dílu

Headlines — Reakce A. Staňka na schůzku v Lánech — Předsednictvo ČSSD se sejde v půlce července — Spory o podání kompetenční žaloby — Mimořádný projev Donalda Trumpa — Jednání o smlouvě INF — Protesty ve Chvaleticích — Větší zapojení obnovitelných zdrojů — Energie z obnovitelných zdrojů — Nulová daň z příjmů pro mladé Poláky — Masové protesty ve Venezuele — Oslavy svátku věrozvěstů na Velehradě — Běžně nepřístupná místa se otevřela veřejnosti — Sváteční pouť na Radhošť — Dotace na zachytávání dešťové vody — Držitelka Zlatého glóbu na festivalu — Do Varů přijela Patricia Clarksonová — V zákulisí natáčení snímku Nabarvené ptáče — Nedodaná majetková přiznání — Start rakety Sojuz s českou stopou — Požár pole na Lounsku — Výstraha před vznikem požárů — Fronty u vltavských jezů — Závadné potraviny importované do Česka — Odkud potraviny pocházejí — Nové metody kontroly potravin — Hygienici uzavřeli dětský tábor na Lounsku — Před 80 lety vyjely z Prahy vlaky s Wintonovými dětmi — Silné zemětřesení v jižní Kalifornii — Nehoda bikerů na ledovci — Pražská konference o ochraně Antarktidy

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:36
  Reakce A. Staňka na schůzku v Lánech
   Reakce na téměř bezvýsledné jednání premiéra Andreje Babiše a šéfa ČSSD Jana Hamáčka u prezidenta Miloše Zemana. Ministr kultury Antonín Staněk, kterého hlava státu odmítá už několik týdnů odvolat z postu, píše o zradě a nevěře.
   01:32
   Předsednictvo ČSSD se sejde v půlce července
    Kdy zasedne mimořádné předsednictvo sociální demokracie, bude definitivně jasné v pondělí. Zatím to vypadá, že by se širší vedení strany mělo sejít 15. července.
    04:44
    Spory o podání kompetenční žaloby
     Podat, či nepodat žalobu na prezidenta není jedinou věcí, na kterou mají ČSSD a ANO rozdílný názor.
     06:09
     Mimořádný projev Donalda Trumpa
      Oslavy Dne nezávislosti měly letos ve Spojených státech netradiční prvek: prezident Donald Trump vystoupil s téměř hodinovým projevem mezi velkými washingtonskými monumenty.
      08:41
      Jednání o smlouvě INF
       Rusko má pořád čas zachránit smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu, tvrdí šéf NATO Jens Stoltenberg. Pokud se Moskva vrátí do 2. srpna k plnění jejích podmínek, dohodu z roku 1987 zachrání.
       09:13
       Protesty ve Chvaleticích
        10:19
        Větší zapojení obnovitelných zdrojů
         Česko reaguje na připomínky Evropské komise, která hodnotila plány členských zemí. Do r. 2030 chce, aby aspoň 32 % v Unii spotřebované energie pocházelo například z větru, vody nebo slunce.
         12:25
         Energie z obnovitelných zdrojů
          Z obnovitelných zdrojů pochází necelých 15 procent spotřebované energie. Česko tak plní cíl pro rok 2020 – podle něj to má být minimálně 13 procent, ale podíl mírně klesá.
          13:08
          Nulová daň z příjmů pro mladé Poláky
           Od jejího placení budou osvobození všichni zaměstnanci do 26 let, jejichž příjem ročně nepřesáhne v přepočtu půl milionu korun. Zákon z pera vládnoucí strany prošel Sejmem, hlasovala pro něj i opozice.
           13:49
           Masové protesty ve Venezuele
            Venezuelané znovu vyšli do ulic. Ať už na podporu prezidenta Nicolase Madura, nebo proti jeho režimu. Oslavy Dne nezávislosti přitom zastínila ostrá kritika ze strany OSN.
            16:02
            Oslavy svátku věrozvěstů na Velehradě
             Až třicet tisíc lidí dnes na Velehradě během Národní pouti oslavilo svátek věrozvěstů Cyrila a Metoděje. Jednu z největších církevních akcí v zemi letos ozvláštnila i možnost uctít Palladium země české.
             17:58
             Běžně nepřístupná místa se otevřela veřejnosti
              U příležitosti cyrilometodějského svátku se pro veřejnost otevřely i některé reprezentační prostory Úřadu vlády – konkrétně Lichtenštejnský palác na pražské Kampě a Hrzánský palác na Hradčanech.
              18:36
              Sváteční pouť na Radhošť
               Příchod Cyrila a Metoděje si dnes lidé připomínali třeba i na hoře Radhošť v Beskydech. Na tuhle pouť se vydalo asi deset tisíc lidí.
               18:53
               Dotace na zachytávání dešťové vody
                Boj se suchem. Chataři se na jeho zvládnutí mohli poprvé připravit s pomocí dotace na zachytávání dešťové vody. Do loňského podzimu o ni mohli žádat pouze majitelé rodinných a bytových domů.
                21:10
                Držitelka Zlatého glóbu na festivalu
                 Hollywoodská hvězda Patricia Clarksonová přidá do své sbírky druhý glóbus. Po tom Zlatém od amerických kritiků jí ten Křišťálový už zítra předá prezident karlovarského filmového festivalu Jiří Bartoška.
                 21:34
                 Do Varů přijela Patricia Clarksonová
                  Protože vypráví příběh o setkáních, která mohou změnit život. A jak sama říká, právě takových je New York plný. A důkazem je i fakt, že její sousedkou a blízkou přítelkyní je Julianne Mooreová – první host letošních Varů.
                  22:07
                  V zákulisí natáčení snímku Nabarvené ptáče
                   Jestli v Česku vzniká film, jehož sláva by mohla dolehnout až do New Yorku, pak je to jednoznačně snímek Nabarvené ptáče.
                   24:47
                   Nedodaná majetková přiznání
                    Zhruba čtyři tisíce takzvaných veřejných funkcionářů – mezi které se řadí třeba poslanci, senátoři, ale i starostové a další úředníci, nedodalo včas informace o svém majetku za loňský rok.
                    27:01
                    Start rakety Sojuz s českou stopou
                     Hned dvojnásobnou českou stopu měl ranní start ruské rakety Sojuz. Na orbitu do výšky přes 500 kilometrů vynesla historicky první českou soukromou družici Lucky-7. Projekt vyšel na zhruba půl milionu korun.
                     28:19
                     Požár pole na Lounsku
                      Hasiči zasahují u vleklého požáru pole na Lounsku. Nedaleko obce Lipenec vzplála posečená pšenice. Oheň se rozšířil na plochu zhruba jeden krát dva kilometry.
                      28:39
                      Výstraha před vznikem požárů
                       Až do odvolání platí v celé zemi výstraha před rizikem vzniku požárů – důvodem je pokračující sucho a minimum srážek. Ty meteorologové neočekávají ani v dalších dnech.
                       29:05
                       Fronty u vltavských jezů
                        Sváteční prodloužený víkend přilákal na horní Vltavu tisíce lidí. Volna využili ke splouvání úseku mezi Vyšším Brodem a Českým Krumlovem.
                        31:07
                        Závadné potraviny importované do Česka
                         Dvacet pět mimořádných opatření vydala Státní veterinární správa za poslední měsíc v souvislosti s dovozem kuřecího masa z Polska.
                         33:46
                         Odkud potraviny pocházejí
                          Zřejmě i kvůli podobným prohřeškům se Češi častěji než dřív v obchodech dívají na původ potravin. To, zda jsou skutečně vyrobené v tuzemsku, je podle jednoho z průzkumů důležité pro víc než polovinu respondentů.
                          34:13
                          Nové metody kontroly potravin
                           Je český med skutečně český a neobsahuje třeba zbytky léků? Je víno vyrobené opravdu z odrůdy uvedené na láhvi? Otázky, které řeší laboratoře pro analýzu potravin.
                           36:29
                           Hygienici uzavřeli dětský tábor na Lounsku
                            Hygienici se v příštím týdnu znovu chystají na kontrolu tábora v Žerotíně na Lounsku; odeberou další vzorky. Děti už na místě nejsou. Úředníci další provoz kuchyně zakázali a tábor tím skončil.
                            37:07
                            Před 80 lety vyjely z Prahy vlaky s Wintonovými dětmi
                             Před 80 lety z Prahy vyjíždělo postupně 8 vlaků s převážně židovskými dětmi, které rodiče posílali do Anglie. Snažili se je zachránit před nacistickým pronásledováním v Protektorátu Čechy a Morava.
                             39:36
                             Silné zemětřesení v jižní Kalifornii
                              Nejsilnější zemětřesení za posledních dvacet let zasáhlo jižní Kalifornii. Epicentrum mělo u poměrně odlehlého města Ridgecrest a na Richterově škále dosáhlo hodnoty 6,4.
                              40:04
                              Nehoda bikerů na ledovci
                               Hromadná nehoda závodníků na kolech při extrémním závodě. I přes dramatický průběh se nikdo nezranil.
                               40:32
                               Pražská konference o ochraně Antarktidy
                                Ochrana životního prostředí v Antarktidě, dopady cestovního ruchu i vědecká spolupráce. To jsou témata, která se řeší na mezinárodním zasedání v Praze.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž44 minut
                                Další díl
                                6. červenec 2019

                                Přehled dílů

                                Stopáž50 minut

                                24. září

                                Headlines — Výsledky voleb — Volby v největších městech — Volební výsledky ODS — Volební výsledky hnutí ANO — Sčítání hlasů v Praze — Volební souboj v Brně a Ostravě — Volební výsledky Pirátů — Volební výsledky KDU-ČSL — Výsledky v Českých Budějovicích a Olomouci — Volby v Plzni, Liberci a Pardubicích — Volební výsledky hnutí STAN — Volby v Ústí nad Labem a Hradci Králové — Volby v menších obcích — Volby do třetiny Senátu — Volební výsledky TOP 09 — Senátní duely v Táboře a Jihlavě — Senátní duely v Brně a Českém Krumlově — Volební výsledky SPD — Podezření na kupčení s hlasy — Válka na Ukrajině — Reakce ruské veřejnosti na mobilizaci — Předvolební kampaň v Itálii — Festival Serial Killer v Brně

                                24. 9. 2022 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                24. září

                                Ve znakovém jazyce

                                24. 9. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                23. září

                                Headlines — Začaly volby — Lidé vybírají obecní zastupitele a senátory — Průběh voleb v Brně a Ostravě — Volili předsedové stran a hnutí — Jak volit v komunálních volbách — Volby do třetiny Senátu — Hlas může odevzdat až 370 tisíc prvovoličů — Zajímavé volební místnosti — Volby v regionech — Počty voličů — Obce bez voleb — Organizace voleb — Volby do třetiny senátu a referenda — Referendum v Jemnici — Nezákonná referenda na Ukrajině — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Jednání o dalších sankcích proti Rusku — Propuštění Jaroslava Bartáka — Velký zájem o uhlí — Lepší vymahatelnost práv spotřebitelů — Předvolební kampaň v Itálii — Protesty v Íránu — Pašování vzácných rostlin a živočichů — Vývoj počítačových her v ČR — Samoobslužný výdej obědů ve škole — Žaloby firem Agrofertu k Evropskému soudu — Filmový festival Finále Plzeň — Oslavy narozenin Marty Kubišové

                                23. 9. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                23. září

                                Ve znakovém jazyce

                                23. 9. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                22. září

                                Headlines — Válka na Ukrajině — Částečná mobilizace v Rusku — Výměna zajatců — Reakce na výměnu zajatců — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Informování o mobilizaci v Rusku — Boje na Ukrajině — Přípravy komunálních a senátních voleb — Přípravy na volby — Volby v číslech — Šíření opičích neštovic — Zvyšování úrokových sazeb — Drahá a nedostupná hnojiva — Šíření koronaviru v Číně — Volební lístky pro komunální volby — Systém voleb do obecních zastupitelstev — Volby do magistrátu větších měst — Nejčastější otázky a odpovědi — Předvolební debata s předsedy sněmovních stran — Ceny pohonných hmot — Stavba obchvatu Jaroměře — Protesty v Íránu — Inflace a ceny energií v Polsku — Podmínečné propuštění Jaroslava Bartáka — Návrat autobusů na naftu — Předpověď počasí — Sjezd historiků v Ústí nad Labem — Nová podoba Ďáblického hřbitova — Premiéra filmu BANGER.

                                22. 9. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                22. září

                                Ve znakovém jazyce

                                22. 9. 2022 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám