44 minut

5. července 2019

Obsah dílu

Headlines — Reakce A. Staňka na schůzku v Lánech — Předsednictvo ČSSD se sejde v půlce července — Spory o podání kompetenční žaloby — Mimořádný projev Donalda Trumpa — Jednání o smlouvě INF — Protesty ve Chvaleticích — Větší zapojení obnovitelných zdrojů — Energie z obnovitelných zdrojů — Nulová daň z příjmů pro mladé Poláky — Masové protesty ve Venezuele — Oslavy svátku věrozvěstů na Velehradě — Běžně nepřístupná místa se otevřela veřejnosti — Sváteční pouť na Radhošť — Dotace na zachytávání dešťové vody — Držitelka Zlatého glóbu na festivalu — Do Varů přijela Patricia Clarksonová — V zákulisí natáčení snímku Nabarvené ptáče — Nedodaná majetková přiznání — Start rakety Sojuz s českou stopou — Požár pole na Lounsku — Výstraha před vznikem požárů — Fronty u vltavských jezů — Závadné potraviny importované do Česka — Odkud potraviny pocházejí — Nové metody kontroly potravin — Hygienici uzavřeli dětský tábor na Lounsku — Před 80 lety vyjely z Prahy vlaky s Wintonovými dětmi — Silné zemětřesení v jižní Kalifornii — Nehoda bikerů na ledovci — Pražská konference o ochraně Antarktidy

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:36
  Reakce A. Staňka na schůzku v Lánech
   Reakce na téměř bezvýsledné jednání premiéra Andreje Babiše a šéfa ČSSD Jana Hamáčka u prezidenta Miloše Zemana. Ministr kultury Antonín Staněk, kterého hlava státu odmítá už několik týdnů odvolat z postu, píše o zradě a nevěře.
   01:32
   Předsednictvo ČSSD se sejde v půlce července
    Kdy zasedne mimořádné předsednictvo sociální demokracie, bude definitivně jasné v pondělí. Zatím to vypadá, že by se širší vedení strany mělo sejít 15. července.
    04:44
    Spory o podání kompetenční žaloby
     Podat, či nepodat žalobu na prezidenta není jedinou věcí, na kterou mají ČSSD a ANO rozdílný názor.
     06:09
     Mimořádný projev Donalda Trumpa
      Oslavy Dne nezávislosti měly letos ve Spojených státech netradiční prvek: prezident Donald Trump vystoupil s téměř hodinovým projevem mezi velkými washingtonskými monumenty.
      08:41
      Jednání o smlouvě INF
       Rusko má pořád čas zachránit smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu, tvrdí šéf NATO Jens Stoltenberg. Pokud se Moskva vrátí do 2. srpna k plnění jejích podmínek, dohodu z roku 1987 zachrání.
       09:13
       Protesty ve Chvaleticích
        10:19
        Větší zapojení obnovitelných zdrojů
         Česko reaguje na připomínky Evropské komise, která hodnotila plány členských zemí. Do r. 2030 chce, aby aspoň 32 % v Unii spotřebované energie pocházelo například z větru, vody nebo slunce.
         12:25
         Energie z obnovitelných zdrojů
          Z obnovitelných zdrojů pochází necelých 15 procent spotřebované energie. Česko tak plní cíl pro rok 2020 – podle něj to má být minimálně 13 procent, ale podíl mírně klesá.
          13:08
          Nulová daň z příjmů pro mladé Poláky
           Od jejího placení budou osvobození všichni zaměstnanci do 26 let, jejichž příjem ročně nepřesáhne v přepočtu půl milionu korun. Zákon z pera vládnoucí strany prošel Sejmem, hlasovala pro něj i opozice.
           13:49
           Masové protesty ve Venezuele
            Venezuelané znovu vyšli do ulic. Ať už na podporu prezidenta Nicolase Madura, nebo proti jeho režimu. Oslavy Dne nezávislosti přitom zastínila ostrá kritika ze strany OSN.
            16:02
            Oslavy svátku věrozvěstů na Velehradě
             Až třicet tisíc lidí dnes na Velehradě během Národní pouti oslavilo svátek věrozvěstů Cyrila a Metoděje. Jednu z největších církevních akcí v zemi letos ozvláštnila i možnost uctít Palladium země české.
             17:58
             Běžně nepřístupná místa se otevřela veřejnosti
              U příležitosti cyrilometodějského svátku se pro veřejnost otevřely i některé reprezentační prostory Úřadu vlády – konkrétně Lichtenštejnský palác na pražské Kampě a Hrzánský palác na Hradčanech.
              18:36
              Sváteční pouť na Radhošť
               Příchod Cyrila a Metoděje si dnes lidé připomínali třeba i na hoře Radhošť v Beskydech. Na tuhle pouť se vydalo asi deset tisíc lidí.
               18:53
               Dotace na zachytávání dešťové vody
                Boj se suchem. Chataři se na jeho zvládnutí mohli poprvé připravit s pomocí dotace na zachytávání dešťové vody. Do loňského podzimu o ni mohli žádat pouze majitelé rodinných a bytových domů.
                21:10
                Držitelka Zlatého glóbu na festivalu
                 Hollywoodská hvězda Patricia Clarksonová přidá do své sbírky druhý glóbus. Po tom Zlatém od amerických kritiků jí ten Křišťálový už zítra předá prezident karlovarského filmového festivalu Jiří Bartoška.
                 21:34
                 Do Varů přijela Patricia Clarksonová
                  Protože vypráví příběh o setkáních, která mohou změnit život. A jak sama říká, právě takových je New York plný. A důkazem je i fakt, že její sousedkou a blízkou přítelkyní je Julianne Mooreová – první host letošních Varů.
                  22:07
                  V zákulisí natáčení snímku Nabarvené ptáče
                   Jestli v Česku vzniká film, jehož sláva by mohla dolehnout až do New Yorku, pak je to jednoznačně snímek Nabarvené ptáče.
                   24:47
                   Nedodaná majetková přiznání
                    Zhruba čtyři tisíce takzvaných veřejných funkcionářů – mezi které se řadí třeba poslanci, senátoři, ale i starostové a další úředníci, nedodalo včas informace o svém majetku za loňský rok.
                    27:01
                    Start rakety Sojuz s českou stopou
                     Hned dvojnásobnou českou stopu měl ranní start ruské rakety Sojuz. Na orbitu do výšky přes 500 kilometrů vynesla historicky první českou soukromou družici Lucky-7. Projekt vyšel na zhruba půl milionu korun.
                     28:19
                     Požár pole na Lounsku
                      Hasiči zasahují u vleklého požáru pole na Lounsku. Nedaleko obce Lipenec vzplála posečená pšenice. Oheň se rozšířil na plochu zhruba jeden krát dva kilometry.
                      28:39
                      Výstraha před vznikem požárů
                       Až do odvolání platí v celé zemi výstraha před rizikem vzniku požárů – důvodem je pokračující sucho a minimum srážek. Ty meteorologové neočekávají ani v dalších dnech.
                       29:05
                       Fronty u vltavských jezů
                        Sváteční prodloužený víkend přilákal na horní Vltavu tisíce lidí. Volna využili ke splouvání úseku mezi Vyšším Brodem a Českým Krumlovem.
                        31:07
                        Závadné potraviny importované do Česka
                         Dvacet pět mimořádných opatření vydala Státní veterinární správa za poslední měsíc v souvislosti s dovozem kuřecího masa z Polska.
                         33:46
                         Odkud potraviny pocházejí
                          Zřejmě i kvůli podobným prohřeškům se Češi častěji než dřív v obchodech dívají na původ potravin. To, zda jsou skutečně vyrobené v tuzemsku, je podle jednoho z průzkumů důležité pro víc než polovinu respondentů.
                          34:13
                          Nové metody kontroly potravin
                           Je český med skutečně český a neobsahuje třeba zbytky léků? Je víno vyrobené opravdu z odrůdy uvedené na láhvi? Otázky, které řeší laboratoře pro analýzu potravin.
                           36:29
                           Hygienici uzavřeli dětský tábor na Lounsku
                            Hygienici se v příštím týdnu znovu chystají na kontrolu tábora v Žerotíně na Lounsku; odeberou další vzorky. Děti už na místě nejsou. Úředníci další provoz kuchyně zakázali a tábor tím skončil.
                            37:07
                            Před 80 lety vyjely z Prahy vlaky s Wintonovými dětmi
                             Před 80 lety z Prahy vyjíždělo postupně 8 vlaků s převážně židovskými dětmi, které rodiče posílali do Anglie. Snažili se je zachránit před nacistickým pronásledováním v Protektorátu Čechy a Morava.
                             39:36
                             Silné zemětřesení v jižní Kalifornii
                              Nejsilnější zemětřesení za posledních dvacet let zasáhlo jižní Kalifornii. Epicentrum mělo u poměrně odlehlého města Ridgecrest a na Richterově škále dosáhlo hodnoty 6,4.
                              40:04
                              Nehoda bikerů na ledovci
                               Hromadná nehoda závodníků na kolech při extrémním závodě. I přes dramatický průběh se nikdo nezranil.
                               40:32
                               Pražská konference o ochraně Antarktidy
                                Ochrana životního prostředí v Antarktidě, dopady cestovního ruchu i vědecká spolupráce. To jsou témata, která se řeší na mezinárodním zasedání v Praze.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž45 minut
                                Další díl
                                6. července 2019

                                Přehled dílů

                                Stopáž54 minut

                                21. června

                                Headlines — Korespondenční volba schválena sněmovnou — Hlasování o korespondenční volbě — Návrh korespondenční volby — Změny ve sněmovně po eurovolbách — Silná bouřka a krupobití na jihu Čech — Změny ve střuktuře slovenských médií — Rusko vs. Jižní Korea — Půl roku od střelby na fakultě — Památník obětem střelby — Policejní zásah na FF UK — ANO opouští frakce Renew a ALDE v EP — Letní úspory za energie — Československé perutě v RAF — Blackout v Chorvatsku — Vivat Messi na festivalu Tanec Praha — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Budova pro úředníky za 3,5 mld. — Druhé kolo přijímacího řízení na střední školy — Zadržení Čecha v Chorvatsku po úmrtí chlapce při explozi — Dostavba D3 u Tábora — Nebezpečné bouřky v Česku — Přípravy letišť před bouřkou — Přečkání bouřky v kempu — Úroda poničená počasím — Hutě Liberty Ostrava v úpadku — 75 let od vraždy generála Píky — Britská předvolební debata — Provokační akce StB Neptun — Záchrana turistky s pomocí kladkostroje — Kurzy pro personál psychiatrických klinik — Přípravy na olympijské hry v Paříži — Soud o usmrcení myslivce — Setkání ukrajinské rodiny — Divadelní festival Regiony v Hradci Králové

                                21. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                21. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                21. 6. 2024 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                20. června

                                Vyšetřování střelby na FF UK — Informace o vyšetření útoku — Časová osa tregédie — Nejasnosti kolem případu — Bezpečnostní výbor o střelbě na FF UK — Vysoké školy po útoku — Nadační fond Univerzity Karlovy — Válka na Ukrajině — Nedostatek vody na Ukrajině — Rekonstrukce v Brně — Změny v RTVS — Zrekonstruovaný obchodní dům Máj — Problém s dodávkami léků — Devítileté dítě z Česka zemřelo při explozi auta u chorvatského města Obrovac — Průměrné ceny pohonných hmot — Škody po silných bouřkách — Začíná astronomické léto — Česká cesta do vesmíru — Cíl cesty — Vědecké experimenty — Cíle projektu — Aleš Svoboda — Jediný Čech ve vesmíru — Debaty o školních obědech — Prezident v Ústeckém kraji — Sankce proti Rusku — Ilegální migrace v Německu — Hoření heřmanické haldy — Miliardová investice firmy Onsemi — Zemřel Donald Sutherland — Dietrichsteinská hrobka — Znásilnění židovské dívky — Cesta ruského prezidenta po Asii — Sázky na volby — Chlém, který chrání před astmatem — Ocenění pro mladé uprchlíky — Metronome festival

                                20. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                20. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                20. 6. 2024 na ČT24
                                Stopáž55 minut

                                19. června

                                Plán na obří investici — Výroba čipů v Česku — Změny v místě obří investice — Investiční projekty v ČR — Zájem o investice v Česku — Strategické partnerství Ruska a Severní Korey — Oběti pouti do Mekky — Miliardy na odklon tepláren od uhlí — Sociální výbor sněmovny o penzích — Útok nožem na pražské čerpací stanici — Imunita nové europoslankyně Nagyové — Migrace z Běloruska do Polska — Hútijové potopili loď — Osobnosti letošních filmových Varů — Noví ústavní soudci — Pamětní kámen před FF UK — Dovolání Dominika Feriho — Bezpečnost u vody — Úhrady pojišťoven lékařům — Výdaje na zdravotnictví — Léčba rakoviny prostaty — Spor v koalici o platy ve veřejn sféře — Podmíněný trest pro Romana Berbra — Důvěra obyvatel vůči ústavním institucím — Prezident v Ústeckém kraji — Posprejovaný Stonehendge — Předvolební chaos ve Francii — Bouřky v Česku — Bouřky na fotbalovém Euru — Soudy uzavřely kauzu Pitomio Tomia Okamury — Sokolové v poslaneckých lavicích — Připomínka aloise Eliáše — Slovenský kabinet a lex atentát — Složení Rady ČT — Vědecký festival Vědafest — Záchrana žirafího mláděte — Oslavy 90 let FOK na Vyšehradě

                                19. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                19. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                19. 6. 2024 na ČT24
                                Stopáž55 minut

                                18. června

                                Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                                18. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                18. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                18. 6. 2024 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                17. června

                                Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                                17. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                17. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                17. 6. 2024 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám