48 minut

1. červenec 2019

Obsah dílu

Před schůzkou v Lánech — Z Bruselu do Lán — Kontroverze se jmenováním ministrů — Spor o jmenování ministra kultury — Jednání v Bruselu — Írán porušil jadernou dohodu — Deklarace proti šmejdům — Napadení Jakla přestupkem — Protesty v Hongkongu — Doprava a kolony — Odhalené padělky — 30 let svobody — Forman vs. Forman — Den s fanynkou — Obvinění v kauze Vidkun — Madeta bez dodavatelů — Otáčení na dálnici — Pražský dopravní kolaps — Supertropický den — Měření rekordů — Omezení kvůli horku — Sucho trápí celou republiku — Prudké bouřky — Bouřka na Prachaticku — Výbuch v Kábulu — Soud s kapitánkou — Kotlíkové dotace — Lov velryb v Japonsku — Nový majitel ostravské huti — Krupobití v Mexiku — Drogy u Paříže

Části dílu

00:35
Před schůzkou v Lánech
  Schůzka premiéra Andreje Babiše s prezidentem Milošem Zemanem je podle šéfa ČSSD Jana Hamáčka zásadní. On sám se jí v úterý na zámku v Lánech taky zúčastní.
  01:17
  Z Bruselu do Lán
   Termín jednání ústavních činitelů by se ale mohl změnit. A za všechno může zasedání Evropské rady, které dnes bylo přerušené s tím, že pokračovat bude zítra dopoledne. Premiér Andrej Babiš počítá s tím, že stihne zastoupit Česko v Bruselu.
   04:05
   Kontroverze se jmenováním ministrů
    Výhrady k některým ministerským kandidátům měli i Zemanovi předchůdci.
    05:48
    Spor o jmenování ministra kultury
     Rozhovor s Michalem Šmardou.
     08:47
     Jednání v Bruselu
      Až dnes v poledne a fiaskem skončil noční summit evropských lídrů, který měl vybrat kandidáty na vedoucí posty v Unii. Státy se nedokázaly shodnout na ideálním obsazení křesel, a tak budou po rekordně dlouhém jednání v diskusi pokračovat zítra.
      11:11
      Írán porušil jadernou dohodu
       Írán překročil limit zásob obohaceného uranu, který mu stanovila smlouva se světovými mocnostmi z roku 2015. Potvrdil to šéf jeho diplomacie. Už dřív oznámil, že omezení přestane respektovat – poté, co dohodu vypověděly Spojené státy.
       11:36
       Deklarace proti šmejdům
        Od dneška platí Deklarace účastníků trhu s elektřinou a plynem na ochranu spotřebitele. V dokumentu, který podepsalo 14 energetických společností, se dodavatelé zavazují třeba k tomu, že nebudou se zákazníky uzavírat smlouvy na dobu delší než 36 měsíců.
        13:53
        Napadení Jakla přestupkem
         Policie ukončila vyšetřování údajného napadení Ladislava Jakla. Podezřelými jsou podle jejích závěrů Jakl i devětadvacetiletý muž, který se s někdejším tajemníkem bývalého prezidenta Václava Klause dostal v květnu do potyčky.
         14:13
         Protesty v Hongkongu
          Čerstvé protesty propukly v Hongkongu proti extradičnímu zákonu a za odstoupení správkyně města. Tentokrát u příležitostí 22. výročí přechodu pod čínskou správu.
          17:01
          Doprava a kolony
           Živý vstup Radovana Daňka a Andrey Čandové.
           19:10
           Odhalené padělky
            Několik falešných pětistovek a tisícikorun se podle České národní banky objevilo v Olomouci, Brně a Ostravě. Nejsou ale příliš zdařilé – tištěné inkoustově a bez základních bezpečnostních prvků.
            19:46
            30 let svobody
             Letošní výročí sametové revoluce připomíná i karlovarský festival. Do sekce Bez cenzury vybral šest filmů, které měly premiéru v prvních letech po pádu komunismu.
             21:50
             Forman vs. Forman
              V české premiéře dnes festival uvedl dokument Heleny Třeštíkové a Jakuba Hejny o Miloši Formanovi.
              22:31
              Den s fanynkou
               Strávili jsme 24 hodin s filmovou fanynkou na festivalu v Karlových Varech.
               24:31
               Obvinění v kauze Vidkun
                Korupční kauza Vidkun míří k soudu. Státní zástupce obžaloval bývalého olomouckého hejtmana Jiřího Rozbořila, podnikatele Ivana Kyselého a dva někdejší policisty z krajského ředitelství – náměstka Karla Kadlece a šéfa hospodářského odboru Radka Petrůje.
                25:10
                Madeta bez dodavatelů
                 Dneškem přišel největší tuzemský zpracovatel mléka společnost Madeta o 200 tisíc litrů mléka. Je to asi pětina její produkce. Smlouvu jí vypovědělo 37 farmářů sdružených v družstvu JIH, kteří budou mléko dodávat do německého Chamu.
                 26:51
                 Otáčení na dálnici
                  Policisté se zabývají dalším případem hromadného otáčení aut na dálnici, tentokrát u Slaného. Několik desítek vozů odjelo z kolony záchranářskou uličkou, ty poslední už v době, kdy byl provoz obnovený.
                  27:20
                  Pražský dopravní kolaps
                   Kvůli výluce části metra C mezi Kačerovem a Pražským povstáním lidé ráno čekali na výstup i dvacet minut. Tísnili se na nástupišti, ve vestibulu a následně i u autobusů zajišťujících náhradní dopravu.
                   29:09
                   Supertropický den
                    Na většině měřicích stanic padly místní teplotní rekordy pro 1. červenec. Odpoledne se pak na místech, kde prošla bouřka, ochladilo až o deset stupňů Celsia.
                    29:51
                    Měření rekordů
                     Včerejšek byl tady v pražském Klementinu nejteplejším dnem za posledních 244 let, kdy se tu teplota zaznamenává. Naměřili tu 37,9 stupně Celsia. Dnes teplotní rekord nepadl.
                     30:41
                     Omezení kvůli horku
                      Kvůli vysokým teplotám začínali někteří úředníci v práci dřív – na finančním úřadě v Brně třeba už v pět hodin, končit mohou nejdřív ve dvanáct. Horka komplikovala práci ale i řidičům dopravního podniku.
                      31:51
                      Sucho trápí celou republiku
                       Ve srovnání s dlouhodobým průměrem byl ke včerejšku nějaký stupeň sucha asi na 90 % území České republiky. Asi na 40 % území je extrémní sucho.
                       34:57
                       Prudké bouřky
                        Teploty přes 35 stupňů Celsia dnes končí sérií prudkých bouřek. Přívaly vody z nich můžou lokálně přeplnit koryta potoků, nárazy větru zase můžou lámat větve a vyvracet stromy.
                        36:34
                        Bouřka na Prachaticku
                         Živý vstup Martina Štěpánka.
                         37:32
                         Výbuch v Kábulu
                          Nejmíň sto lidí včetně desítek dětí ve škole zranil v diplomatické čtvrti Kábulu výbuch bomby. K útoku během ranní dopravní špičky se přihlásilo radikální islamistické hnutí Taliban. Nálož byla ukrytá v autě parkujícím před ministerstvem obrany.
                          38:00
                          Soud s kapitánkou
                           V sicilském Agrigentu začal soudní proces s německou kapitánkou lodě nevládní organizace Sea Watch. Proti vůli italských úřadů vysadila na pevninu migranty zachráněné z moře, když se po dvou a půl týdnech bála o jejich stav.
                           40:04
                           Kotlíkové dotace
                            Karlovarský kraj začal přijímat žádosti o dotace na kotle – v poslední, třetí vlně. O tom, kdo příspěvek získá, rozhoduje pořadí.
                            40:50
                            Lov velryb v Japonsku
                             Japonsko dnešním dnem obnovilo komerční lov velryb. Stalo se tak po 31 letech. Země už na konci loňského roku oznámila, že vystoupí z Mezinárodní velrybářské komise.
                             42:25
                             Nový majitel ostravské huti
                              Živý vstup Pavly Daňkové.
                              44:40
                              Krupobití v Mexiku
                               Prudká bouřka a krupobití zasáhly druhé největší město Mexika Guadalajaru. Na některých místech se vytvořila až metr a půl silná vrstva ledu.
                               45:01
                               Drogy u Paříže
                                Protest proti drogám ve školách – v Saint Denis na severu Paříže zvolili rodiče neobvyklý způsob, jak na problém upozornit. Vlastními těly brání tomu, aby se návykové látky do blízkosti jejich dětí dostaly.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž48 minut
                                Další díl
                                2. červenec 2019

                                Přehled dílů

                                Stopáž54 minut

                                29. listopad

                                Headlines — Jednání o státním rozpočtu — Vláda obhajovala státní rozpočet — Prezident k rozpočtu — Priority rozpočtu na příští rok — Pokračuje jednání sněmovny — Příměří v Pásmu Gazy — Zmírnění pravidel pro hypotéky — Protest lékařů — Situace v nemocnicích — Občanský průkaz v mobilním telefonu — Regionální železniční doprava — Rozsáhlý drogový případ — Ceny Národního památkového ústavu — NATO a Ukrajina — Vývoz obilí z Ukrajiny — Probuzení japonské sopky — Přísedící z řad veřejnosti u soudů — Sbírka pro Centrum Paraple — Problémy firmy Liberty — Následky kalamity v Karlovarském kraji — Nehody kvůli počasí — Vážná nehoda zablokovala D1 u Humpolce — Transplantace ledvin — Čekací listina na transplantaci — Náročná koordinace transplantací — Pokroky v transplantaci orgánů — Zvýšení rodičovského příspěvku v Senátu — Přihlášky na střední školy — Spor Kladna se Středočeským krajem — Zřícení amerického vojenského letounu u Japonska — Financování umělého oplodnění v Polsku — Zdražení tepla v Karlovarském kraji — Trest pro sbormistra farního sboru — Obavy z čínského respiračního onemocnění — Chřipková sezona — Jednání sněmovny o rozpočtu — Soud s pro-demokratickými aktivisty v Hongkongu — Kondice britské ekonomiky — Prezident Pavel na návštěvě Itálie — Volba nových členů Rady ČT — Ocenění dobrovolníků pomáhajících Ukrajině

                                29. 11. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                29. listopad

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                29. 11. 2023 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                28. listopad

                                Jednání zdravotníků o dobrovolných přečasech — Fungování nemocnic v prosinci — Dopad vypovězených přesčasů — Ceny energií v Německu — Dopad na české podniky — Další jednání o příměří v Gaze — Dopady pondělní stávky a protestů odborů — Tragická havárie kamionu na D1 — Jarní programové schéma ČT — Zmrazení ruských majetků — Návrh na nového ústavního soudce — Dary na dobročinné účely — Proměna pražského hlavního nádraží — Výcvik ukrajinských vojáků v ČR — Šíření respiračních onemocnění v Číně — Počasí komplikovalo dopravu — Výstraha meteorologů — Ocenění za záchranu lidí z hořícího vlaku — Záchrana z hořícího vlaku — Příběhy zachránců — Jak uniknout z hořícího vlaku — Boje na Ukrajině — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Komplikace v pražské příměstské dopravě — Spotřeba elektřiny v ČR — Věznění amerického novináře v Rusku — Záchrana stavebních dělníků v Indii — Státní rozpočet na rok 2024 — Spory Británie s Řeckem — Obvinění členů kutnohorské sekty — Udržitelné letecké palivo — Prezident Pavel v Itálii — Vojenská policie v Kosovu — Hamás propustil další rukojmí — Vánoční strom pro Prahu

                                28. 11. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                28. listopad

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                28. 11. 2023 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                27. listopad

                                Protesty proti krokům vlády — Premiér odmítl stávky — Účast na protestech — Zapojení škol do stávky — Co s dětmi během stávky na školách? — Školy zapojené do protestu — Různé formy protestu ve školách — Důvody stávky ve školách — Stávka škol v Ústeckém kraji — Stovky středoškoláků vyrazily na protestní pochod — Do stávky se zapojily i firmy — Protesty v centru Prahy — Důvody protestu odborů — Kdo se do stávky nezapojil — Stávka odborů proti krokům vlády — Politické reakce na stávku — Protesty proti vládě — Propuštění rukojmích Hamásu — Jednání o prodloužení příměří — Jourová přijela do Kyjeva — Razie na magistrátu v Pardubicích — Pardubická kauza — Dohoda lékařů s ministerstvem nedopadla — Německo trápí rozpočtová krize — Nová vláda v Polsku — Zasedání regionáního sněmu ODS v Olomouci — Demolice dálnice D3 — Francouzská policie vyšetřuje další studenty — Nový přehlednější Portál občana — Jednání ministrů vnitra V4 — Zemřela Linda Wichterlová — Černý kočky, mokrý žáby po 30 letech

                                27. 11. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                27. listopad

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                27. 11. 2023 na ČT24
                                Stopáž50 minut

                                26. listopad

                                Stávka ve školách — Průzkum postojů ke stávce — Přípravy škol na stávku — Počet českých škol — Kuchařky ve stávce — Vliv stávky na rozhodnutí vlády — Kdo bude stávkovat — Protesty ve Škoda Auto — Druhá skupina rukojmích na svobodě — Jak dlouho vydrží příměří — Útoky dronů u Moskvy — Zemřela Věra Čepelová — Znovuotevření kultovního obchodu — Disidenti ukončili hladovku — Mise české armády na Balkánu — Propuštění myslivce podezřelého ze zabití — Vyšetřování pádu letadla s Čechy — Zavádějící informace v inzerátech na pronájem — Počet zájemců na jeden nájemní inzerát na byt — Vývoj cen u staveb domů — Schůzka ministrů vnitra V4 k migraci — Komplikace v dopravě kvůli sněžení — Nové solární parky — Černochová v OVM — Volyňský masakr a polsko-ukrajinské vztahy — Václav Havel jako malíř — Ceny pro vědce Česká hlava

                                26. 11. 2023 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                26. listopad

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                26. 11. 2023 na ČT24
                                Stopáž50 minut

                                25. listopad

                                Druhý den příměří v Pásmu Gazy — Návrat rukojmích k rodinám — Vývoj příměří v Gaze — Úprava daní — Vyšší daně na alkohol a cigarety — Tiché víno — Hodnocení české ekonomiky — Úhrady za pobyt v sociálních službách — Spadlé letadlo — První sníh v Česku — Adventní koncerty — Taneční večer pro Centrum Paraple — Česká delegace na Ukrajině — Plány českých firem — Myslivec zastřelil rybáře — Kampaň o nebezpečí drog — Vánoční strom v Ostravě — Vánoční strom pro Prahu — Zimní počasí v Česku — Čerstvý sníh a problémy na silnicích — Zimní počasí v příštích dnech vydrží — Zimní dovolené na českých horách — Odměny obecních zastupitelů — Noční zákaz vjezdu — Aktivní sopka Etna — Maďarsko a finanční podpora ze zahraničí — Portál občana — Oprava parní lokomotivy — Dvojčata s cíleně upraveným genomem — Mezinárodní festival stepu v Brně

                                25. 11. 2023 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                25. listopad

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                25. 11. 2023 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám