48 minut

1. červenec 2019

Obsah dílu

Před schůzkou v Lánech — Z Bruselu do Lán — Kontroverze se jmenováním ministrů — Spor o jmenování ministra kultury — Jednání v Bruselu — Írán porušil jadernou dohodu — Deklarace proti šmejdům — Napadení Jakla přestupkem — Protesty v Hongkongu — Doprava a kolony — Odhalené padělky — 30 let svobody — Forman vs. Forman — Den s fanynkou — Obvinění v kauze Vidkun — Madeta bez dodavatelů — Otáčení na dálnici — Pražský dopravní kolaps — Supertropický den — Měření rekordů — Omezení kvůli horku — Sucho trápí celou republiku — Prudké bouřky — Bouřka na Prachaticku — Výbuch v Kábulu — Soud s kapitánkou — Kotlíkové dotace — Lov velryb v Japonsku — Nový majitel ostravské huti — Krupobití v Mexiku — Drogy u Paříže

Části dílu

00:35
Před schůzkou v Lánech
  Schůzka premiéra Andreje Babiše s prezidentem Milošem Zemanem je podle šéfa ČSSD Jana Hamáčka zásadní. On sám se jí v úterý na zámku v Lánech taky zúčastní.
  01:17
  Z Bruselu do Lán
   Termín jednání ústavních činitelů by se ale mohl změnit. A za všechno může zasedání Evropské rady, které dnes bylo přerušené s tím, že pokračovat bude zítra dopoledne. Premiér Andrej Babiš počítá s tím, že stihne zastoupit Česko v Bruselu.
   04:05
   Kontroverze se jmenováním ministrů
    Výhrady k některým ministerským kandidátům měli i Zemanovi předchůdci.
    05:48
    Spor o jmenování ministra kultury
     Rozhovor s Michalem Šmardou.
     08:47
     Jednání v Bruselu
      Až dnes v poledne a fiaskem skončil noční summit evropských lídrů, který měl vybrat kandidáty na vedoucí posty v Unii. Státy se nedokázaly shodnout na ideálním obsazení křesel, a tak budou po rekordně dlouhém jednání v diskusi pokračovat zítra.
      11:11
      Írán porušil jadernou dohodu
       Írán překročil limit zásob obohaceného uranu, který mu stanovila smlouva se světovými mocnostmi z roku 2015. Potvrdil to šéf jeho diplomacie. Už dřív oznámil, že omezení přestane respektovat – poté, co dohodu vypověděly Spojené státy.
       11:36
       Deklarace proti šmejdům
        Od dneška platí Deklarace účastníků trhu s elektřinou a plynem na ochranu spotřebitele. V dokumentu, který podepsalo 14 energetických společností, se dodavatelé zavazují třeba k tomu, že nebudou se zákazníky uzavírat smlouvy na dobu delší než 36 měsíců.
        13:53
        Napadení Jakla přestupkem
         Policie ukončila vyšetřování údajného napadení Ladislava Jakla. Podezřelými jsou podle jejích závěrů Jakl i devětadvacetiletý muž, který se s někdejším tajemníkem bývalého prezidenta Václava Klause dostal v květnu do potyčky.
         14:13
         Protesty v Hongkongu
          Čerstvé protesty propukly v Hongkongu proti extradičnímu zákonu a za odstoupení správkyně města. Tentokrát u příležitostí 22. výročí přechodu pod čínskou správu.
          17:01
          Doprava a kolony
           Živý vstup Radovana Daňka a Andrey Čandové.
           19:10
           Odhalené padělky
            Několik falešných pětistovek a tisícikorun se podle České národní banky objevilo v Olomouci, Brně a Ostravě. Nejsou ale příliš zdařilé – tištěné inkoustově a bez základních bezpečnostních prvků.
            19:46
            30 let svobody
             Letošní výročí sametové revoluce připomíná i karlovarský festival. Do sekce Bez cenzury vybral šest filmů, které měly premiéru v prvních letech po pádu komunismu.
             21:50
             Forman vs. Forman
              V české premiéře dnes festival uvedl dokument Heleny Třeštíkové a Jakuba Hejny o Miloši Formanovi.
              22:31
              Den s fanynkou
               Strávili jsme 24 hodin s filmovou fanynkou na festivalu v Karlových Varech.
               24:31
               Obvinění v kauze Vidkun
                Korupční kauza Vidkun míří k soudu. Státní zástupce obžaloval bývalého olomouckého hejtmana Jiřího Rozbořila, podnikatele Ivana Kyselého a dva někdejší policisty z krajského ředitelství – náměstka Karla Kadlece a šéfa hospodářského odboru Radka Petrůje.
                25:10
                Madeta bez dodavatelů
                 Dneškem přišel největší tuzemský zpracovatel mléka společnost Madeta o 200 tisíc litrů mléka. Je to asi pětina její produkce. Smlouvu jí vypovědělo 37 farmářů sdružených v družstvu JIH, kteří budou mléko dodávat do německého Chamu.
                 26:51
                 Otáčení na dálnici
                  Policisté se zabývají dalším případem hromadného otáčení aut na dálnici, tentokrát u Slaného. Několik desítek vozů odjelo z kolony záchranářskou uličkou, ty poslední už v době, kdy byl provoz obnovený.
                  27:20
                  Pražský dopravní kolaps
                   Kvůli výluce části metra C mezi Kačerovem a Pražským povstáním lidé ráno čekali na výstup i dvacet minut. Tísnili se na nástupišti, ve vestibulu a následně i u autobusů zajišťujících náhradní dopravu.
                   29:09
                   Supertropický den
                    Na většině měřicích stanic padly místní teplotní rekordy pro 1. červenec. Odpoledne se pak na místech, kde prošla bouřka, ochladilo až o deset stupňů Celsia.
                    29:51
                    Měření rekordů
                     Včerejšek byl tady v pražském Klementinu nejteplejším dnem za posledních 244 let, kdy se tu teplota zaznamenává. Naměřili tu 37,9 stupně Celsia. Dnes teplotní rekord nepadl.
                     30:41
                     Omezení kvůli horku
                      Kvůli vysokým teplotám začínali někteří úředníci v práci dřív – na finančním úřadě v Brně třeba už v pět hodin, končit mohou nejdřív ve dvanáct. Horka komplikovala práci ale i řidičům dopravního podniku.
                      31:51
                      Sucho trápí celou republiku
                       Ve srovnání s dlouhodobým průměrem byl ke včerejšku nějaký stupeň sucha asi na 90 % území České republiky. Asi na 40 % území je extrémní sucho.
                       34:57
                       Prudké bouřky
                        Teploty přes 35 stupňů Celsia dnes končí sérií prudkých bouřek. Přívaly vody z nich můžou lokálně přeplnit koryta potoků, nárazy větru zase můžou lámat větve a vyvracet stromy.
                        36:34
                        Bouřka na Prachaticku
                         Živý vstup Martina Štěpánka.
                         37:32
                         Výbuch v Kábulu
                          Nejmíň sto lidí včetně desítek dětí ve škole zranil v diplomatické čtvrti Kábulu výbuch bomby. K útoku během ranní dopravní špičky se přihlásilo radikální islamistické hnutí Taliban. Nálož byla ukrytá v autě parkujícím před ministerstvem obrany.
                          38:00
                          Soud s kapitánkou
                           V sicilském Agrigentu začal soudní proces s německou kapitánkou lodě nevládní organizace Sea Watch. Proti vůli italských úřadů vysadila na pevninu migranty zachráněné z moře, když se po dvou a půl týdnech bála o jejich stav.
                           40:04
                           Kotlíkové dotace
                            Karlovarský kraj začal přijímat žádosti o dotace na kotle – v poslední, třetí vlně. O tom, kdo příspěvek získá, rozhoduje pořadí.
                            40:50
                            Lov velryb v Japonsku
                             Japonsko dnešním dnem obnovilo komerční lov velryb. Stalo se tak po 31 letech. Země už na konci loňského roku oznámila, že vystoupí z Mezinárodní velrybářské komise.
                             42:25
                             Nový majitel ostravské huti
                              Živý vstup Pavly Daňkové.
                              44:40
                              Krupobití v Mexiku
                               Prudká bouřka a krupobití zasáhly druhé největší město Mexika Guadalajaru. Na některých místech se vytvořila až metr a půl silná vrstva ledu.
                               45:01
                               Drogy u Paříže
                                Protest proti drogám ve školách – v Saint Denis na severu Paříže zvolili rodiče neobvyklý způsob, jak na problém upozornit. Vlastními těly brání tomu, aby se návykové látky do blízkosti jejich dětí dostaly.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž48 minut
                                Další díl
                                2. červenec 2019

                                Přehled dílů

                                Stopáž50 minut

                                13. srpen

                                Headlines — Návrat obyvatel Hřenska — Evakuovaní obyvatelé se vrací domů — USA zvažují označení Ruska za teroristický stát — Vývoj války na Ukrajině — ANO chce odvolání Rakušana — Kritika církve v Česku — Útok na Salmana Rushdieho — Tradiční Chodské slavnosti v plném proudu — Zdanění mimořádných zisků firem i bank — Vývoj kolem vyšetřování exprezidenta USA Donalda Trumpa — Duhový průvod se vydal na pochod Prahou — Vracení léků do lékáren — Zákazy odběrů povrchových vod — Hřensko pod kontrolou — Požár v Českém Švýcarsku — Nová trasa na Pravčickou bránu — Sněmovna reprezentantů schvália klimatický balík — Příspěvek na zaměstnávání handicapovaných — Brno si připomíná vítězství nad Švédy — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti — Obnova českých lesů — Dětem věznů pomáhá Andělský kemp — Mezinárodní folklorní festival v Šumperku — Hudební festival Sziget

                                13. 8. 2022 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                13. srpen

                                Ve znakovém jazyce

                                13. 8. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                12. srpen

                                Headlines — Propad hypotečního trhu — Hypotéky dál zdražují — Ceny hypoték — Klesá zájem o rekreační nemovitosti — Dohoda o vývozu obilí — Boje na východě Ukrajiny — Francie vyšetřuje A. Babiše — Požár v Českém Švýcarsku uhašen — Obnovení dodávek ropy — Dopady sankcí na Rusko — Zemřel kreslíř Jean-Jacques Sempé — Zásah proti ženě na mítinku ANO — Milost pro dědice Samsungu I Če-jongovi — Schröder žaluje parlament o odebrané výsady — Útok na spisovatele Rushdieho — Krádeží dřeva v Česku přibývá — Nejničivější povodně v Česku — 20 let od tisícileté vody — Voda zaplavila stanice metra — Škody po povodních v roce 2002 — Razie FBI v sídle Donalda Trumpa — Centrum pro běžence nestíhá — Elektromobilů na českém trhu přibývá — Rusa Frančettiho v Praze obžalovali za účast na anexi Krymu — Oprava domova důchodců v Hodoníně — Čeští archeologové v Izraeli — Socha svatého Kryštofa se vrátila na obchvat Olomouce — Psychologická pomoc pro uprchlíky — Role žen v architektuře

                                12. 8. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                12. srpen

                                Ve znakovém jazyce

                                12. 8. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                11. srpen

                                Headlines — Dodávky ropy do Česka — Původ dovážené ropy — Další finanční pomoc Ukrajině — Útok na věznici v Olenivce — Situace v Záporožské elektrárně — Makroekonomická prognóza ČBA — Kontakty Mlejnka s Redlem — USA obvinily Íránce z plánování atentátu na Johna Boltona — Řešení energetické krize v Německu — Galerie přijdou o peníze — Žádost o přídavek na dítě — Stíhání Kateřiny Valachové — Participativní rozpočet Brna — Návrat obyvatel Hřenska — Předpověď počasí na příští dny — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích — Správa železnic chystá změny — Kritická místa na českých koridorech — Šíření covidu-19 v Číně — KLDR ohlásila vítězství nad covidem-19 — Trest pro Oldřicha Kostifála — Novela státního rozpočtu — Problém s nedokončenými stavbami — Rozsáhlý požár u Bordeaux — Soud kvůli 20 rupiím — Komunální volby 2022 — Trest za pálení duhové vlajky — Letošní sklizeň — Mítink Andreje Babiše v Ústí nad Labem doprovází potyčky — Začal festival Maraton hudby Brno

                                11. 8. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                11. srpen

                                Ve znakovém jazyce

                                11. 8. 2022 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám