44 minut

22. červen 2019

Obsah dílu

Headlines — Nábor státních zaměstnanců i propouštění — Výdaje na platy státních zaměstnanců — Zaměsntnanci ve státních službách — Přesvědčování kandidátů na premiéra se straníky — Diplomatická přestřelka mezi USA a Íránem — Pravidelné setkání prezidenta s premiérem — Kauza Mostecká uhelná — Rusko-gruzínské napětí — Opakované volby starosty Istanbulu — Den pozemního vojska — Rolling Stones na turné — Nikdy neodehraný díl Písně pro Rudolfa III. — Přípravy na demonstraci na Letné — Slavnosti slunovratu ve Stonehenge — Puma v českých lesích? — Srážky v Česku — Opatření pro ochlazování metropole — Cena za jízdu po dálnici — Kolik bude stát dálniční známka — Platby za cestování po dálnici v sousedních zemích — Emisní zóny v centru měst — Kde v Evropě jsou emisní omezení? — Vzpomínky na československé letce — Druhý den Memorial Air Show — 130 let značení turistických tras — Protesty v dole v Porýní — Rekonstrukce mostů v Petrohradu

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:38
  Nábor státních zaměstnanců i propouštění
   Vláda plánuje v příštím roce přijmout téměř tisíc nových státních zaměstnanců. Vyplývá to z prvního návrhu státního rozpočtu na příští rok, který se podařilo ČT získat.
   01:20
   Výdaje na platy státních zaměstnanců
    Vláda plánuje v příštím roce vydat na platy státních zaměstnanců o 13 miliard víc než letos. Důvodem je nejen nárůst počtu zaměstnanců, ale hlavně plánovaný růst platů učitelů o 10 procent.
    04:28
    Zaměsntnanci ve státních službách
     Počet zaměstnanců, které stát platí, v posledních letech roste.
     05:44
     Přesvědčování kandidátů na premiéra se straníky
      Boris Johnson a Jeremy Hunt: Dva soupeři, z nichž jeden bude za měsíc britským premiérem. Konzervativní strana zahajuje sérii jejich setkávání se stranickými členy, kteří nakonec rozhodnou.
      07:54
      Diplomatická přestřelka mezi USA a Íránem
       Írán znovu varoval Spojené státy, že svůj prostor bude tvrdě bránit. Po Spojených arabských emirátech navíc chce vysvětlení, proč dovolily sestřelenému dronu vzlétnout z tamní americké základny.
       08:54
       Pravidelné setkání prezidenta s premiérem
        Živý vstup redaktora Martina Šnajdra.
        10:06
        Kauza Mostecká uhelná
         Obžalovaný v kauze údajného podvodu při prodeji Mostecká uhelné společnosti Petr Kraus žádá švýcarskou justici o přerušení trestu. Řekl to České televizi v exkluzivním rozhovoru ze švýcarské věznice.
         12:32
         Rusko-gruzínské napětí
          Rusko dočasně zakáže lety gruzínských aerolinek na své území. Reaguje tak na protesty ve Tbilisi. Ty spustilo vystoupení ruského poslance v tamním parlamentu. Při střetu s policií bylo zhruba 200 lidí zraněno.
          13:04
          Opakované volby starosty Istanbulu
           V Turecku vrcholí kampaň před zítřejšími opakovanými volbami starosty Istanbulu. Velkým tématem byla obvinění ze zneužívání veřejných peněz.
           15:16
           Den pozemního vojska
            Na jubilejní 30. ročník Dne pozemního vojska – Bahna 2019 – dnes do bývalého Vojenského újezdu Brdy u Strašic přišlo podle prvních odhadů na padesát tisíc lidí. Letošní program opět nabídl prezentaci současné techniky Armády České republiky
            17:15
            Rolling Stones na turné
             Legendární britská kapela Rolling Stones včera zahájila turné po Severní Americe. Původně měla série koncertů odstartovat už v dubnu – kvůli zdravotním problémům 75letého frontmana Micka Jaggera muzikanti začátek odsunuli.
             17:46
             Nikdy neodehraný díl Písně pro Rudolfa III.
              Nově nalezený díl Písně pro Rudolfa III. – seriálu z 60. let, ve kterém mimo jiné poprvé zazněla píseň Modlitba pro Martu. Teď se našel devátý díl z roku 1969, který televize neodvysílala, protože byl zakázaný.
              20:36
              Přípravy na demonstraci na Letné
               Dopravci, zdravotníci nebo mobilní operátoři se připravují na zítřejší demonstraci na pražské Letné. Podle organizátorů by mělo jít o největší akci od roku 1989 – hovoří až o 300 tisících lidech.
               22:29
               Slavnosti slunovratu ve Stonehenge
                Oslavy nejdelšího dne v roce na mystickém místě – tisíce lidí včera přivítaly první letní den v britském Stonehenge.
                22:47
                Puma v českých lesích?
                 Svědectví o pumě, před kterou minulý víkend varovala policie, přibývají. To nejnovější je z Vysočiny. Od dubna přitom měla být hlášení převážně z Jindřichohradecka. Policisté po šelmě pátrají.
                 25:15
                 Srážky v Česku
                  Dosavadní srážky za květen a červen vyřešily sucho, které v Česku panovalo. V květnu spadlo v průměru 91 litrů vody na metr čtvereční, což je přes 130 % běžného stavu.
                  27:02
                  Opatření pro ochlazování metropole
                   Kvůli dlouhodobému suchu a rostoucím teplotám se radnice snaží dostat do města víc zeleně. Vlnu nevole i proto vyvolalo kácení zdravých stromů v centru metropole.
                   29:18
                   Cena za jízdu po dálnici
                    Zdražení dálničních známek až po rekonstrukci D1. Včerejším tweetem ministr dopravy Vladimír Kremlík nepřímo slíbil, že přinejmenším v příštích dvou letech zůstane cena ročního kuponu na patnácti stech korunách.
                    29:53
                    Kolik bude stát dálniční známka
                     Poslanec pak uvedl, že jeho návrh jen otevírá cestu vládě k tomu, aby cenu mohla zvýšit později. Stát kalkuluje s každoročním příjem až o dvě miliardy vyšším.
                     32:01
                     Platby za cestování po dálnici v sousedních zemích
                      V Česku se zatím řidiči pořád neobejdou bez strhávání a nalepování samolepek na čelní skla aut. Spolu se Slovinskem jsme tak v Evropské unii už výjimkou.
                      33:22
                      Emisní zóny v centru měst
                       K placeným dálnicím začínají po Evropě přibývat i města, která chtějí zaplatit za vjezd do center. Zpravidla tím cílí na stará auta ve snaze omezit emise oxidu uhličitého. Stejné plány existují i v Česku.
                       35:42
                       Kde v Evropě jsou emisní omezení?
                        Uzavírání center měst vozům s méně ekologickými motory je v Evropě stále častější - byť se samotný přístup i razance liší. Celkem je takových sídel už přes dvě stě.
                        36:16
                        Vzpomínky na československé letce
                         Na roudnickém letišti začal první den Memorial Air Show – akce před 28 lety vznikla jako vzpomínka na československé stíhací letce bojující za druhé světové války.
                         37:54
                         Druhý den Memorial Air Show
                          Živý vstup redaktorky Karolíny Jelínkové.
                          38:36
                          130 let značení turistických tras
                           130 let uplynulo od chvíle, kdy Klub českých turistů označil první trasu. Nejstarší vedla u Svatojánských proudů. Zanikla při budování přehrady.
                           40:10
                           Protesty v dole v Porýní
                            Nejméně dva policisté utrpěli zranění při protestech proti těžbě uhlí v Porýní. Stovky demonstrantů prorazily kordon strážníků a pronikly až do povrchového dolu.
                            40:29
                            Rekonstrukce mostů v Petrohradu
                             Petrohrad čeká velká investice do opravy památek. Druhé nejnavštěvovanější ruské město rozhodlo o rozsáhlé rekonstrukci slavných mostů.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž44 minut
                             Další díl
                             23. červen 2019

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám