49 minut

18. června 2019

Obsah dílu

Headlines — Hlasování o nedůvěře kabinetu Andreje Babiše — Postoj ČSSD ke koaličnímu partnerovi — Hlasy pro a proti kabinetu — Vyslovení nedůvěry vládě v minulosti — Hlasování o nedůvěře kabinetu Andreje Babiše — Německé dálnice bez poplatků — Správkyně Hongkongu neodstoupí — 77 let od smrti hrdinů heydrichiády — Nové objevy v kryptě kostela — Návrh na mimosoudní vyrovnání v případu z cyklu Infiltrace — Soud dědiců Zdeňka Altnera s ČSSD — Trumpova kampaň za znovuzvolení — Obsazení vysokých pozic v EU — Louis Vuitton ve Vladislavském sále — Korupční kauza D. Ratha před verdiktem — Uzavírka na železnici — Hospodaření obcí — Svoboda díky mateřství — Protiteroristické cvičení policie a zdravotníků — Restituční kauza rodu Walderode — Vrácení majetku rodu Walderode — Vleklý spor o latifundie a nemovitosti — Pokračování sporu o vrácení majetku — Unipetrol vrací vypůjčenou ropu — Vnitrostranický výběr nového premiéra Británie — Mýtné na silnicích I. třídy — Tlak USA vůči Íránu — Přemnožený hraboš škodí na Moravě — Festival televizní tvorby v Monte Carlu — Oprava zevnějšku hlavního nádraží v Praze — Chytré silnice, chytrá vozidla

Části dílu

00:07
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:43
  Hlasování o nedůvěře kabinetu Andreje Babiše
   Opozice vyvolá hlasování o svržení vlády Andreje Babiše. Potřebný počet podpisů pro svolání schůze už má. Předložit je chce v pátek.
   01:26
   Postoj ČSSD ke koaličnímu partnerovi
    Důležitý bude postoj komunistů, kteří se zatím nerozhodli, a sociálních demokratů. Ti proti vládě zatím hlasovat nechtějí. Kvůli sporům v kabinetu a vyjasnění koaliční smlouvy ale před pár okamžiky začali tzv. dohodovací řízení s vládním partnerem ANO.
    04:30
    Hlasy pro a proti kabinetu
     Hostem Událostí je předseda ODS Petr Fiala.
     05:36
     Vyslovení nedůvěry vládě v minulosti
      Menšinový kabinet hnutí ANO a ČSSD s podporou komunistů už jedno hlasování o vyslovení nedůvěry ustál. O svržení vlády se loni na podzim pokusilo stejně jako teď šest opozičních stran – nedůvěru kabinetu vyslovilo 92 poslanců.
      05:56
      Hlasování o nedůvěře kabinetu Andreje Babiše
       Hostem Událostí je předseda ODS Petr Fiala.
       07:13
       Německé dálnice bez poplatků
        Mýto pro osobní auta na německých dálnicích platit nebude – alespoň tedy ne v dohledné době. Plán německé vlády na jeho zavedení smetl ze stolu Soudní dvůr Evropské unie. Podle tribunálu je v rozporu s evropskými pravidly a diskriminoval by cizince.
        09:46
        Správkyně Hongkongu neodstoupí
         Správkyně Hongkongu Carrie Lamová se omluvila za krizi vyvolanou návrhem extradičního zákona. Proti normě, která má umožnit vydávání trestně stíhaných osob do pevninské Číny, v neděli protestovaly dva miliony lidí. Jejich výzvu k odstoupení nevyslyšela.
         10:11
         77 let od smrti hrdinů heydrichiády
          Před sedmdesáti sedmi lety 18. 6. 1942 dobyla nacistická přesila kostel v pražské Resslově ulici. Poslední boj tu svedli parašutisté Josef Gabčík a Jan Kubiš, kteří provedli atentát na Heydricha, a spolu s nimi další muži.
          11:04
          Nové objevy v kryptě kostela
           Po desítkách let teď odborníci objevili nové stopy, naznačující přípravu parašutistů na únik z krypty. Geodetický průzkum chrámu si objednal pražský magistrát před chystanou rekonstrukcí památky.
           13:25
           Návrh na mimosoudní vyrovnání v případu z cyklu Infiltrace
            Živý vstup redaktora Erika Knajfla.
            15:04
            Soud dědiců Zdeňka Altnera s ČSSD
             Potomci právníka Zdeňka Altnera předloží desítky dokumentů, kterými budou chtít u soudu znovu přimět sociální demokracii, aby zaplatila za služby otce ve sporu o Lidový dům. Dědici zároveň zvažují ústavní stížnost.
             15:23
             Trumpova kampaň za znovuzvolení
              Živý vstup zpravodaje Davida Miřejovského.
              17:03
              Obsazení vysokých pozic v EU
               Jasno v otázce budoucích šéfů Evropské komise a Evropské rady není ani po dnešním jednání ministrů zahraničí v Lucemburku.
               17:56
               Louis Vuitton ve Vladislavském sále
                Historicky první komerční pronájem Vladislavského sálu na Pražském hradě. Od zítřejšího rána má místo korunovace českých králů zabrané firma Louis Vitton. Na sobotu do sálu pozvala 150 hostů na večeři a přehlídku luxusních šperků.
                20:55
                Korupční kauza D. Ratha před verdiktem
                 Kauza exhejtmana Davida Ratha - tedy jeden z nejznámějších případů údajné korupce posledních let - se blíží ke konci. Odvolací soud dnes oznámil, že verdikt vynese příští středu. Ještě předtím ale vyslýchal svědky.
                 22:58
                 Uzavírka na železnici
                  Nákladní auto s bagrem na korbě – podle svědků – narazilo do železničního nadjezdu u Dobřan na Plzeňsku – kvůli tomu tudy nepojedou ve směru na Klatovy do čtvrtečního poledne vlaky, lidé musejí do té doby cestovat náhradními autobusy.
                  23:16
                  Hospodaření obcí
                   České obce loni hospodařily s nejnižším přebytkem od roku 2011. Konkrétně zbylo 1,6 miliardy korun. A to i přesto, že obecní rozpočty vykázaly rekordní příjmy. Ty se zvýšily na 242 miliard. A to hlavně díky příjmům z daní a navýšení dotací.
                   23:51
                   Svoboda díky mateřství
                    Těhotenství jako dočasná propustka z vězení. Šéf vězeňské služby Petr Dohnal chce změnu zákona, který nařizuje přerušení výkonu trestu u budoucích matek. Pochybení podřízených v případu Petry Janákové, která otěhotněla za mřížemi, komentovat nechtěl.
                    26:10
                    Protiteroristické cvičení policie a zdravotníků
                     Největší letošní protiteroristické cvičení v Praze. Odehrálo se po půlnoci v nákupním centru na pražském Smíchově. Přes 200 policistů během 70 minut zneškodnilo ozbrojené muže, kteří jako rukojmí drželi přes tisíc figurantů.
                     29:03
                     Restituční kauza rodu Walderode
                      27 let se čekalo na rozhodnutí soudů – a dnes padlo. Jedna z nejsledovanějších a nejkontroverznějších restitučních kauz končí. Krajský soud v Hradci Králové vynesl rozsudek za tři miliardy korun.
                      30:06
                      Vrácení majetku rodu Walderode
                       Už v roce 2008 jim přiznal čtvrt hektaru obecního lesa u Žďárku na Liberecku tamní krajský soud. A Ústavní průlomový verdikt to potvrdil.
                       32:31
                       Vleklý spor o latifundie a nemovitosti
                        Vůbec poprvé rod požádal o vydání stamilionového majetku v roce 1992. Walderode uplatnil tytéž restituční nároky u pozemkového úřadu.
                        33:59
                        Pokračování sporu o vrácení majetku
                         Kauza se teď přesune zpátky k semilskému soudu. Ten bude rozhodovat o vrácení jednotlivých pozemků, kterých jsou stovky. Řízení se tak může protáhnout na dalších několik let.
                         35:11
                         Unipetrol vrací vypůjčenou ropu
                          Do státních zásobníků ropy se začala vracet surovina, kterou si nedávno půjčila litvínovská rafinerie. Zatím přečerpala zhruba 30 tisíc kubíků ropy.
                          35:46
                          Vnitrostranický výběr nového premiéra Británie
                           Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
                           37:29
                           Mýtné na silnicích I. třídy
                            Nulová sazba pro mýtné na silnicích první třídy není podle ministra dopravy právně možná. Vladimír Kremlík o tom dnes oficiálně informoval zástupce krajů a obcí. S těmi se na takovém řešení dohodl bývalý šéf resortu Dan Ťok.
                            39:15
                            Tlak USA vůči Íránu
                             Napětí na Blízkém východě stoupá. Írán odsuzuje avizované vyslání jednoho tisíce amerických posil na Blízký východ. A popírá, že by stál za napadením dvou tankerů v mezinárodních vodách.
                             41:32
                             Přemnožený hraboš škodí na Moravě
                              Moravští zemědělci varují před přemnoženými hraboši - plodiny ničí ve velkém. Někteří pěstitelé už teď vědí, že leckde nesklidí vůbec nic. Odborníci se kvůli tomu dnes mimořádně sjeli na jednání do Kroměříže.
                              43:12
                              Festival televizní tvorby v Monte Carlu
                               V monackém Monte Carlu vrcholí festival televizní tvorby, na kterém má letos své úspěšné zástupce také Česká televize. O hlavní ceny Zlaté nymfy soutěží dva projekty, minisérie Dukla 61 a komediální seriál Dabing Street.
                               43:34
                               Oprava zevnějšku hlavního nádraží v Praze
                                Historická budova pražského hlavního nádraží se začala znovu opravovat – po bezmála tříleté pauze, způsobené sporem mezi státem a italským nájemcem. Jen práce na fasádě zaberou rok a půl.
                                45:26
                                Chytré silnice, chytrá vozidla
                                 V celé Evropě má zrychlit předávání dopravních informací řidičům a připravit půdu pro nástup autonomních vozidel. Cíle projektu C-ROADS, který koordinuje ministerstvo dopravy.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž49 minut
                                 Další díl
                                 19. června 2019

                                 Přehled dílů

                                 8319 dostupných
                                 Stopáž55 minut

                                 18. července

                                 Volba předsedkyně Evropské komise — Europoslanci zvolili Ursulu von der Leyenovou — Plány na další funkční období — Dostavba jaderné elektrárny Dukovany — Zapojení českých firem — Přípravy stavby jaderných bloků — Jednání o platech ve zdravotnictví — Finanční rezervy nemocnic — Nefunkční humanitární molo v Gaze — Animovaný film V hlavě 2 — Summit Evropského politického společenství — Obranná dohoda — Zadržení pašeráků drog do věznic — Ceny benzinu — Riziko vysokých teplot — Dlouhodobý výhled počasí — Trendy v dovolených — Platné zákazy pro turisty — Vývoz vzácných rostlin a živočichů — Transplantace pěti orgánů najednou — Sjezd čínské komunistické strany — Sjezd amerických republikánů — Dohoda Ministerstva obrany s Tatrou — Letiště v Mošnově — Regulace krátkodobých ubytování — Požár české ambasády v Paříži — Prodej kompletní kostry dinosaurra — Proukrajinští aktivisté podezřelí z vandalismu — Uschlé stromy na Šumavě — Zobrazení povrchové struktury chromozomu — Výroba osobních aut — Znečištěná hladina přehradní nádrže Seč — České šampionky z Wimbledonu u prezidenta

                                 18. 7. 2024 na ČT1
                                 Stopáž55 minut

                                 18. července

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 18. 7. 2024 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 17. července

                                 Dostavba jaderných bloků v Česku — Tendr na dostavbu jaderných bloků — Jaderné elektrárny v Česku — Reakce opozice na průběh a výsledek tendru — Model financování dostavby Dukovan — Okolnosti tendru na dostavbu Dukovan — Firmy o výsledku tendru — Nikki Haleyová na sjezdu republikánů — Pokles cen u zemědělců — Sporný německý rozpočet — Starostka Paříže plavala v Seině — Výstava děl Jana Zrzavého v Humpolci — První zasedání nového britského parlamentu — Fronty na doklady na poslední chvíli — Předčasný konec tábora kvůli nákaze — Hasiči a vrtulníky do Bulharska — Letní omezení provozu nemocnic — Omezený provoz nemocnic — Záchranáři jako pacienti — Sklizeň a cena okurek — Požár na českém velvyslanectví v Paříži — Rezoluce o trvalé podpoře Ukrajině — Munice pro vrtulníky — Češi jako první na vrcholu Muchu Chhisch — Vyšetřování úmrtí Vientnamců v Bangkoku — Film o pokořitelce La Manche — 10 let od sestřelení letu MH17 — Oprava menších silnic — Ochrana ohroženého tetřeva hlušce — Zpvačka zkazila hymnu — Záplavy v Torontu — První den Colours of Ostrava — Prezidentův dík za rozvoj regionů

                                 17. 7. 2024 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 17. července

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 17. 7. 2024 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 16. července

                                 Společné jednání vlád Česka a Ukrajiny — Podpora napadené země — Memoranda o spolupráci ČR s Ukrajinou — Vývoz z Česka na Ukrajinu — Nominační sjezd Republikánů v Milwaukee — Trumpův výběr viceprezidenta — Kdo je J. D. Vance — Zájem o fotovoltaiku — Stávková pohotovost pracovníků letiště — Konec tištěných Lidových novin — Ustavující schůze Evropského parlamentu — Vrtulníky do Bulharska — Debata o růstu platů ve veřejné sféře — Závěry jednání tripartity — Střelba na Sokolovsku — Výdej léků na předpis v zahraničí — Výročí přistání na Měsíci — Čím se letí k Měsíci — Přistávací moduly — Detaily mise Apollo 11 — Vzpomínky astronauta Charlieho Duka — Mýty kolem přistání na Měsíci — Návrat na Měsíc — Demise francouzské vlády — Zpoždění na železnici — Soudní rehabilitace zastřeleného rybáře — Odsouzený senátor — Nedostupnost domácí péče — Letní slavnosti staré hudby — Konec lhůty pro kandidátní listiny do krajských voleb — Nebezpečné jezy — Rudí skřítci na nebi — Kroužkování ptáků — Nový seriál ČT — Kolekce oblečení pro české olympioniky — Aktualita ze Štrasburku

                                 16. 7. 2024 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 16. července

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 16. 7. 2024 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 15. července

                                 Útok na Donalda Trumpa — Vyšetřování útoku — Na místě útoku sobotního atentátu — Šance na znovuzvolení Donalda Trumpa — Nominační sjezd — Sjezd republikánské strany — Vyšetřování atentátu na Donalda Trumpa — Chyby tajné služby — Státní podpora na penzijní spoření — Možnosti penzijního spoření — Vzdání se mandátu — ÚS vyhověl stížnosti disidenta Wonky — Trestní novela na Slovensku — Videohry jako umělecká forma — Návrh na zavedení tzv. klouzavého mandátu — NKÚ o zrušení EET — Počasí zpomalilo žně — Případ vraždy ve Slopném — Škody po bouřkách — Jak nahlásit škodu — Štěnovice po deštích — Škody po bouřkách v lesích — Dražba aut i jízdních kol — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty — Čínská ekonomika — Kaja Kallasová podala demisi — Padla překážka při dostavbě D11 — Trest za vraždu na nádraží v Hradci Králové — Československá stopa v Projektu Manhattan — Evakuační šestikolky pro Ukrajinu — Oprava mostů v Týně nad Vltavou — Olympijský oheň v Paříži — Olympijský festival v Mostě — Dotace na likvidaci černých skládek

                                 15. 7. 2024 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 15. července

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 15. 7. 2024 na ČT24
                                 Stopáž50 minut

                                 14. července

                                 Atentát na Donalda Trumpa — Trump je lehce zraněn, útočník mrtvý — Americký prezident Biden odsoudil politické násilí — Střelba na předvolební mítinku Trumpa v Pensylvánii — Vyšetřování střelby a rekce amerických politiků — Otázky kolem postupu ochranné služby — Kroky prezidenta Bidena a reakce světových politiků — Policie identifikovala střelce — Atentáty na americké prezidenty a osobnosti — Reakce českých politiků — Vliv atentátu na prezidentskou kampaň — Fotografie z mítinku — Přípravy státního rozpočtu na příští rok — Spory v koalici kvůli snižování schodku — Jednání o příměří v Gaze — Problémy se ztracenými a zapomenutými kufry — Následky lijáků — Platy ve veřejné sféře — Agresor v zahrádkářské kolonii v Přerově — Objasněnost trestných činů — Problémy s viděním na dálku — Krátkozrakost — Vražda v Německu — Končí fotbalové EURO — Projekt létající vnučka — Nový zdroj energie ve Vraňanech u Mělníka — Vory na Šumavě — Zemřela herečka Shannen Doherty — Přípravy olympijských her v Paříži — Plíseň na plodinách — Sledovanost ženského finále Wimbledonu — Příběh herečky Judy Garlandové ve Studiu Dva

                                 14. 7. 2024 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 14. července

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 14. 7. 2024 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám