18. červen 2019

Obsah dílu

Headlines — Hlasování o nedůvěře kabinetu Andreje Babiše — Postoj ČSSD ke koaličnímu partnerovi — Hlasy pro a proti kabinetu — Vyslovení nedůvěry vládě v minulosti — Hlasování o nedůvěře kabinetu Andreje Babiše — Německé dálnice bez poplatků — Správkyně Hongkongu neodstoupí — 77 let od smrti hrdinů heydrichiády — Nové objevy v kryptě kostela — Návrh na mimosoudní vyrovnání v případu z cyklu Infiltrace — Soud dědiců Zdeňka Altnera s ČSSD — Trumpova kampaň za znovuzvolení — Obsazení vysokých pozic v EU — Louis Vuitton ve Vladislavském sále — Korupční kauza D. Ratha před verdiktem — Uzavírka na železnici — Hospodaření obcí — Svoboda díky mateřství — Protiteroristické cvičení policie a zdravotníků — Restituční kauza rodu Walderode — Vrácení majetku rodu Walderode — Vleklý spor o latifundie a nemovitosti — Pokračování sporu o vrácení majetku — Unipetrol vrací vypůjčenou ropu — Vnitrostranický výběr nového premiéra Británie — Mýtné na silnicích I. třídy — Tlak USA vůči Íránu — Přemnožený hraboš škodí na Moravě — Festival televizní tvorby v Monte Carlu — Oprava zevnějšku hlavního nádraží v Praze — Chytré silnice, chytrá vozidla

Části dílu

00:07
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:43
  Hlasování o nedůvěře kabinetu Andreje Babiše
   Opozice vyvolá hlasování o svržení vlády Andreje Babiše. Potřebný počet podpisů pro svolání schůze už má. Předložit je chce v pátek.
   01:26
   Postoj ČSSD ke koaličnímu partnerovi
    Důležitý bude postoj komunistů, kteří se zatím nerozhodli, a sociálních demokratů. Ti proti vládě zatím hlasovat nechtějí. Kvůli sporům v kabinetu a vyjasnění koaliční smlouvy ale před pár okamžiky začali tzv. dohodovací řízení s vládním partnerem ANO.
    04:30
    Hlasy pro a proti kabinetu
     Hostem Událostí je předseda ODS Petr Fiala.
     05:36
     Vyslovení nedůvěry vládě v minulosti
      Menšinový kabinet hnutí ANO a ČSSD s podporou komunistů už jedno hlasování o vyslovení nedůvěry ustál. O svržení vlády se loni na podzim pokusilo stejně jako teď šest opozičních stran – nedůvěru kabinetu vyslovilo 92 poslanců.
      05:56
      Hlasování o nedůvěře kabinetu Andreje Babiše
       Hostem Událostí je předseda ODS Petr Fiala.
       07:13
       Německé dálnice bez poplatků
        Mýto pro osobní auta na německých dálnicích platit nebude – alespoň tedy ne v dohledné době. Plán německé vlády na jeho zavedení smetl ze stolu Soudní dvůr Evropské unie. Podle tribunálu je v rozporu s evropskými pravidly a diskriminoval by cizince.
        09:46
        Správkyně Hongkongu neodstoupí
         Správkyně Hongkongu Carrie Lamová se omluvila za krizi vyvolanou návrhem extradičního zákona. Proti normě, která má umožnit vydávání trestně stíhaných osob do pevninské Číny, v neděli protestovaly dva miliony lidí. Jejich výzvu k odstoupení nevyslyšela.
         10:11
         77 let od smrti hrdinů heydrichiády
          Před sedmdesáti sedmi lety 18. 6. 1942 dobyla nacistická přesila kostel v pražské Resslově ulici. Poslední boj tu svedli parašutisté Josef Gabčík a Jan Kubiš, kteří provedli atentát na Heydricha, a spolu s nimi další muži.
          11:04
          Nové objevy v kryptě kostela
           Po desítkách let teď odborníci objevili nové stopy, naznačující přípravu parašutistů na únik z krypty. Geodetický průzkum chrámu si objednal pražský magistrát před chystanou rekonstrukcí památky.
           13:25
           Návrh na mimosoudní vyrovnání v případu z cyklu Infiltrace
            Živý vstup redaktora Erika Knajfla.
            15:04
            Soud dědiců Zdeňka Altnera s ČSSD
             Potomci právníka Zdeňka Altnera předloží desítky dokumentů, kterými budou chtít u soudu znovu přimět sociální demokracii, aby zaplatila za služby otce ve sporu o Lidový dům. Dědici zároveň zvažují ústavní stížnost.
             15:23
             Trumpova kampaň za znovuzvolení
              Živý vstup zpravodaje Davida Miřejovského.
              17:03
              Obsazení vysokých pozic v EU
               Jasno v otázce budoucích šéfů Evropské komise a Evropské rady není ani po dnešním jednání ministrů zahraničí v Lucemburku.
               17:56
               Louis Vuitton ve Vladislavském sále
                Historicky první komerční pronájem Vladislavského sálu na Pražském hradě. Od zítřejšího rána má místo korunovace českých králů zabrané firma Louis Vitton. Na sobotu do sálu pozvala 150 hostů na večeři a přehlídku luxusních šperků.
                20:55
                Korupční kauza D. Ratha před verdiktem
                 Kauza exhejtmana Davida Ratha - tedy jeden z nejznámějších případů údajné korupce posledních let - se blíží ke konci. Odvolací soud dnes oznámil, že verdikt vynese příští středu. Ještě předtím ale vyslýchal svědky.
                 22:58
                 Uzavírka na železnici
                  Nákladní auto s bagrem na korbě – podle svědků – narazilo do železničního nadjezdu u Dobřan na Plzeňsku – kvůli tomu tudy nepojedou ve směru na Klatovy do čtvrtečního poledne vlaky, lidé musejí do té doby cestovat náhradními autobusy.
                  23:16
                  Hospodaření obcí
                   České obce loni hospodařily s nejnižším přebytkem od roku 2011. Konkrétně zbylo 1,6 miliardy korun. A to i přesto, že obecní rozpočty vykázaly rekordní příjmy. Ty se zvýšily na 242 miliard. A to hlavně díky příjmům z daní a navýšení dotací.
                   23:51
                   Svoboda díky mateřství
                    Těhotenství jako dočasná propustka z vězení. Šéf vězeňské služby Petr Dohnal chce změnu zákona, který nařizuje přerušení výkonu trestu u budoucích matek. Pochybení podřízených v případu Petry Janákové, která otěhotněla za mřížemi, komentovat nechtěl.
                    26:10
                    Protiteroristické cvičení policie a zdravotníků
                     Největší letošní protiteroristické cvičení v Praze. Odehrálo se po půlnoci v nákupním centru na pražském Smíchově. Přes 200 policistů během 70 minut zneškodnilo ozbrojené muže, kteří jako rukojmí drželi přes tisíc figurantů.
                     29:03
                     Restituční kauza rodu Walderode
                      27 let se čekalo na rozhodnutí soudů – a dnes padlo. Jedna z nejsledovanějších a nejkontroverznějších restitučních kauz končí. Krajský soud v Hradci Králové vynesl rozsudek za tři miliardy korun.
                      30:06
                      Vrácení majetku rodu Walderode
                       Už v roce 2008 jim přiznal čtvrt hektaru obecního lesa u Žďárku na Liberecku tamní krajský soud. A Ústavní průlomový verdikt to potvrdil.
                       32:31
                       Vleklý spor o latifundie a nemovitosti
                        Vůbec poprvé rod požádal o vydání stamilionového majetku v roce 1992. Walderode uplatnil tytéž restituční nároky u pozemkového úřadu.
                        33:59
                        Pokračování sporu o vrácení majetku
                         Kauza se teď přesune zpátky k semilskému soudu. Ten bude rozhodovat o vrácení jednotlivých pozemků, kterých jsou stovky. Řízení se tak může protáhnout na dalších několik let.
                         35:11
                         Unipetrol vrací vypůjčenou ropu
                          Do státních zásobníků ropy se začala vracet surovina, kterou si nedávno půjčila litvínovská rafinerie. Zatím přečerpala zhruba 30 tisíc kubíků ropy.
                          35:46
                          Vnitrostranický výběr nového premiéra Británie
                           Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
                           37:29
                           Mýtné na silnicích I. třídy
                            Nulová sazba pro mýtné na silnicích první třídy není podle ministra dopravy právně možná. Vladimír Kremlík o tom dnes oficiálně informoval zástupce krajů a obcí. S těmi se na takovém řešení dohodl bývalý šéf resortu Dan Ťok.
                            39:15
                            Tlak USA vůči Íránu
                             Napětí na Blízkém východě stoupá. Írán odsuzuje avizované vyslání jednoho tisíce amerických posil na Blízký východ. A popírá, že by stál za napadením dvou tankerů v mezinárodních vodách.
                             41:32
                             Přemnožený hraboš škodí na Moravě
                              Moravští zemědělci varují před přemnoženými hraboši - plodiny ničí ve velkém. Někteří pěstitelé už teď vědí, že leckde nesklidí vůbec nic. Odborníci se kvůli tomu dnes mimořádně sjeli na jednání do Kroměříže.
                              43:12
                              Festival televizní tvorby v Monte Carlu
                               V monackém Monte Carlu vrcholí festival televizní tvorby, na kterém má letos své úspěšné zástupce také Česká televize. O hlavní ceny Zlaté nymfy soutěží dva projekty, minisérie Dukla 61 a komediální seriál Dabing Street.
                               43:34
                               Oprava zevnějšku hlavního nádraží v Praze
                                Historická budova pražského hlavního nádraží se začala znovu opravovat – po bezmála tříleté pauze, způsobené sporem mezi státem a italským nájemcem. Jen práce na fasádě zaberou rok a půl.
                                45:26
                                Chytré silnice, chytrá vozidla
                                 V celé Evropě má zrychlit předávání dopravních informací řidičům a připravit půdu pro nástup autonomních vozidel. Cíle projektu C-ROADS, který koordinuje ministerstvo dopravy.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž48 minut
                                 Další díl
                                 19. červen 2019

                                 Přehled dílů

                                 Stopáž50 minut

                                 25. březen

                                 25. 3. 2023 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 25. březen

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 25. 3. 2023 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 24. březen

                                 Headlines — Novela stavebního zákona — Změny ve stavebním řízení — Složitost stavebnho řízení — Summit EU — Boje na Ukrajině — Další ruské útoky na civilní cíle — Kongres praktických lékařů — Trest pro Afghánce za útok na ženy — Vztahy ČR a Jižní Koreji — KLDR testuje nové zbraně — Mimořádné volby v některých obcích — Den Horské služby — Televizní premiéra filmu Poslední závod — Nová zelená úsporám light — Rozhovor se 104letým veteránem — Řidič v protisměru — Znečištěné vlaky — Pomoc u nebankovních úvěrů — Výběr půjček — Novela insolvenčního zákona — Požár penzionu — Poškozený plynovod Nordstream — Kontroverze kolem aplikave TikTok — Akcie bank oslabují — Ocenění Zlatý Ámos — Plzeňský festival světla — 3D brýle a operace mozku — Protesty ve Francii — Rusové omezují dovolené — Obnova muzea v Banské Sitavici — Snižování energetické nročnosti budov — Očkování hus — Popelka v Národnm divadle

                                 24. 3. 2023 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 24. březen

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 24. 3. 2023 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 23. březen

                                 Daň z nemovitosti — Koaliční jednání o zvýšení daní — Problémy obcí — Summit EU — Hlavní témata na summitu EU — Valorizace důchodů — Válka na Ukrajině — Přípravy ukrajinské protiofenzivy — Obavy z bezpečnosti aplikace TikTok — Stávky a protesty ve Francii — Aleš Opata bude velvyslancem — Velký knižní čtvrtek — Jednání pražské rady — Ochrany vody — Nový náměstek ministra financí — Přemnožení hrabošů — Ceny pohonných hmot — Pendolina na železnici — Teplý začátek jara — Předpověď počasí na další dny — Přípravy na jarní turistickou sezonu — Okolnosti konce ředitele Úřadu práce Najmona — Vztahy na Korejském poloostrově — Regiojet získá trať Praha–Jihava–Brno — Vyzvedávání léků v zahraničí — Začíná muslimský svátek ramadán — Oprava přivaděčů na dálnici D1 u Jihlavy — Raketomet pro Ukrajinu — Stavba horkovodu z Temelína — Běh pro Světlušku — Předsudečné násilí — Mladí uprchlíci z Ukrajiny — Pašování drog z Nizozemska — Průzkum Madony z Havraně

                                 23. 3. 2023 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 23. březen

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 23. 3. 2023 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám