48 minut

17. červen 2019

Obsah dílu

Narušená důvěra ve vládní koalici — Spolupráce vládních stran v ohrožení — Jednání o spolupráci v europarlamentu — Írán porušuje mezinárodní jadernou dohodu — Novela zákona o nápravě krajiny po těžbě — Novela zákona o nápravě krajiny po těžbě — Stávky v Hongkongu nekončí — Kiska založil stranu Za lidi — Prevence proti kriminalitě — Proměny pražské periferie — Obvinění kvůli prodeji městských bytů v Praze 1 — Spor o nulové mýtné — Předžalobní výzva premiérovi od Transparency International — Světový den proti násilí na seniorech — Dražší svoz odpadu v Praze — Hasiči a neukáznění chodci — Obec jde příkladem v boji se suchem — Ceny mobilních dat v Česku — Případ z pardubické nemocnice u soudu — Zdravotnická dokumentace — Problémy se získáním zdravotnické dokumentace — Zastřelený německý policista — Letecký veletrh u Paříže — Trest pro státního zástupce za prosazování vlastních zájmů — Pokuta kvůli kůrovci — Zemřel svržený egyptský prezident Muhammad Mursí — Skládka pro miliony tun odpadu z Moskvy — Termíny stavby další části dálnice D3 — ČOI zavřela restauraci, ta funguje dál — Mistři mistrům v Rudolfinu

Části dílu

00:49
Narušená důvěra ve vládní koalici
  Začal týden, který rozhodne o budoucnosti vlády. Zítra proběhne klíčová koaliční rada, ještě předtím se sejdou opoziční strany, které chtějí ve sněmovně vyvolat hlasování o nedůvěře.
  01:51
  Spolupráce vládních stran v ohrožení
   Právě spolupráce vládních stran v Poslanecké sněmovně by měla být podle ČSSD hlavním tématem úterní večerní koaliční rady. Hnutí ANO chce v úterý jednat hlavně o státním rozpočtu na příští rok. I na nej ale zatím mají obě strany rozdílné názory.
   05:01
   Jednání o spolupráci v europarlamentu
    Živý vstup zpravodaje ČT Lukáše Dolanského.
    07:11
    Írán porušuje mezinárodní jadernou dohodu
     Írán oznámil, že za deset dnů překročí povolený limit obohacování uranu. Současně pohrozil i dalším porušením mezinárodní jaderné dohody s velmocemi z roku 2015, kterou loni vypověděly Spojené státy.
     07:29
     Novela zákona o nápravě krajiny po těžbě
      Vláda přijala novelu Horního zákona, která má eliminovat případné budoucí výdaje ze státního rozpočtu na odstraňování následků hornické činnosti a likvidace dolů nebo lomů.
      10:00
      Novela zákona o nápravě krajiny po těžbě
       Živý rozhovor s ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem.
       12:49
       Stávky v Hongkongu nekončí
        Stovky demonstrantů u parlamentu a symbolické stávky. Protesty v Hongkongu pokračovaly i den po demonstraci, která přivedla do ulic dva miliony lidí.
        15:02
        Kiska založil stranu Za lidi
         Nová strana bývalého slovenského prezidenta Andreje Kisky se bude jmenovat Za lidi. V programu se chce zaměřit na dostupné a kvalitní zdravotnictví a školství, fungování právního státu nebo životní prostředí. Ustavující sjezd bude v září.
         15:59
         Prevence proti kriminalitě
          Téměř tři sta milionů korun na prevenci proti kriminalitě – podle kontrolorů ale bez možnosti vyhodnocení dopadů těchto investic.
          17:58
          Proměny pražské periferie
           Obrazy pražské periferie – nový dokument režiséra Josefa Císařovského. Ukazuje, jakým způsobem se za poslední desítky let proměnily okrajové části hlavního města.
           20:19
           Obvinění kvůli prodeji městských bytů v Praze 1
            20:57
            Spor o nulové mýtné
             Ministerstvo dopravy odmítá zavést nulové mýtné na některých silnicích první třídy.
             22:59
             Předžalobní výzva premiérovi od Transparency International
              23:30
              Světový den proti násilí na seniorech
               Každý šestý člověk starší 60 let zažil zneužívání anebo týrání. Geriatři a neziskové organizace upozorňují, že senioři mnohdy ani vlastní ponižování nepovažují za problém.
               25:25
               Dražší svoz odpadu v Praze
                Pražani si připlatí za svoz odpadu. Magistrát plánuje zvednout ceny u směsných popelnic o 30 procent – naopak kontejnery na bioodpad by měly být o půlku levnější.
                26:06
                Hasiči a neukáznění chodci
                 Záchranáři si stěžují na neukázněné chodce – na záběrech z Rožnova pod Radhoštěm je vidět, jak skupina lidí vyšla na přechod přímo před houkající cisternu hasičů.
                 26:30
                 Obec jde příkladem v boji se suchem
                  Téměř vše, co naprší, udržet v obci. Přísnotice na Brněnsku ukázkově využily program ministerstva životního prostředí Velká dešťovka a budují systém opatření, který zadrží vodu v obci.
                  28:31
                  Ceny mobilních dat v Česku
                   Další pokračování debaty o cenách mobilních dat. Neomezené množství – zatím na letní dovolenou.
                   29:28
                   Případ z pardubické nemocnice u soudu
                    Dva roky se domáhala rodina Adama Vyčítala z Pardubic vydání části zdravotnické dokumentace u pardubické krajské nemocnice. Marně.
                    31:58
                    Zdravotnická dokumentace
                     Zdravotnická dokumentace – tedy soubor informací o pacientovi – je vedená podle zákona o zdravotnických prostředcích, o zdraví lidu a taky vyhlášky ministerstva zdravotnictví.
                     33:16
                     Problémy se získáním zdravotnické dokumentace
                      Ze zákona taky vyplývá právo pacienta do zdravotnické dokumentace nahlížet nebo požádat o její kompletní kopii. V praxi to ale někdy bývá problematické – někdy se dokonce stává, že část údajů chybí. I proto nejeden spor skončil před soudem.
                      35:57
                      Zastřelený německý policista
                       Z nedávné vraždy německého politika policie podezírá příznivce krajní pravice. Úřady zadržely 45letého muže, který měl podle nich z bezprostřední blízkosti zastřelit Waltera Lübckeho.
                       36:23
                       Letecký veletrh u Paříže
                        Vlajkové letadlo evropské vojenské spolupráce se poprvé představilo veřejnosti. Model vyvíjené francouzsko-německé stíhačky v životní velikosti slavnostně odhalil prezident Macron na leteckém veletrhu u Paříže.
                        38:51
                        Trest pro státního zástupce za prosazování vlastních zájmů
                         Na deset měsíců o pětinu nižší plat – kárný senát Nejvyššího správního soudu potrestal státního zástupce Jana Karabce.
                         39:16
                         Pokuta kvůli kůrovci
                          Mimořádně vysokou pokutu 4 miliony korun musí zaplatit majitel lesa na Českobudějovicku, protože včas nezasáhl proti šíření kůrovce.
                          39:56
                          Zemřel svržený egyptský prezident Muhammad Mursí
                           Podle státní televize zkolaboval u soudu. Zemi vládl rok – do července 2013, kdy se moci chopila armáda. Ve vězení si odpykával sedmiletý trest.
                           40:22
                           Skládka pro miliony tun odpadu z Moskvy
                            Moskva ročně vyprodukuje přes deset milionů tun odpadu. Jednu čtvrtinu chce vyvážet do zhruba 1200 kilometrů vzdáleného Šiesu.
                            43:11
                            Termíny stavby další části dálnice D3
                             Živý vstup redaktora ČT Ondřeje Ublicka.
                             44:17
                             ČOI zavřela restauraci, ta funguje dál
                              Česká obchodní inspekce zakázala činnost provozovateli jedné brněnské restaurace, kde opakovaně nalévali nezletilým.
                              46:08
                              Mistři mistrům v Rudolfinu
                               Nejslavnějším českým olympionikům dnes gratulují přední domácí hudebníci. Koncert Mistři mistrům ke 120 letům Českého olympijského výboru hostí pražské Rudolfinum.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž48 minut
                               Další díl
                               18. červen 2019

                               Přehled dílů

                               Stopáž54 minut

                               16. srpen

                               Headlines — Jednání vlády — Schůze ministrů v Liblici — Výdaje státu na úsporný tarif — Vládní schůze o energetice — Výbuchy na anektovaném Krymu — Série výbuchů na Krymu — Trest pro ruského zpěváka — Boje u Záporožské elektrárny — Tropické teploty v Česku — Požár v Českém Švýcarsku — Masivní úhyn ryb v Odře — Vyšetřování Rudyho Giuliana — Proměna okolí pražské Vltavy — Kapacita pro skladování plynu — Jaderné elektrárny v Německu — Školení policistů — Žádosti o příspěvky — Vývoj počtu nakažených — Nebezpečné skoky do vody — Ceny výrobců dál rostou — Ceny v zemědělství — Ceny zemědělských výrobců — Prázdné potravinové banky — Rozhodování o střídavé péči — Vládní krize na Slovensku — Útočník z Trevíru — Technické problémy na burze — Lávka v Hradci Králové dál zdražuje — Konec plastů na jedno použití — 20 let od povodní — Nová jaderná testovací střediska — Nehoda nákladního vlaku v Chebu — Přestavba brownfieldů v Praze — Nehody v obydlených oblastech — Finanční gramotnost Čechů — Hrad na prodej — Přehlídka českého filmu v Izraeli — Znojmo žije divadlem

                               16. 8. 2022 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               16. srpen

                               Ve znakovém jazyce

                               16. 8. 2022 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               15. srpen

                               Headlines — Podzim s covidem — Očkování proti covidu-19 — Vývoj počtu nakažených — Covid-19: doporučení před podzimem — Ztotožnění mrtvých bojovníků — Obavy z útoků na elektrárnu — Kongresmani USA na Tchaj-wanu — Konec žní a růst cen pečiva — Aktéři kauzy Dozimetr zůstávají ve vazbě — Rok pod vládou Talibanu — Další vězení pro Su Ťij — Snímek o hokejových vzorech z Nagana — Víc peněz na obranu — Zájem o stavební spoření — Dopravní kontroly za pomoci vrtulníku — Záchytný plot poničený požárem — Pětitisícový příspěvek na dítě — Příspěvek pro rodiny zasažené inflací — Vládní pomoc proti zdražování v roce 2022 — Jak jednorázový příspěvek pomůže samoživitelům — Nové dotace na vodu — Írán o útoku na Salmana Rushdieho — Chyby ve veřejných zakázkách od MMR — Vyšetřování pádu historického letounu — Silné bouřky v části Česka — Roman Janoušek chce z vězení — Zemřel vědec Mojmír Petráň — Rozsáhlé požáry v západní Evropě — 20 let od vytopení chemičky v Neratovicich — 77 let od návratu letců z RAF — Izrael znovu před volbami — Zřícení mostu v Norsku — Zavírání prodejen na venkově — Historie Brna

                               15. 8. 2022 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               15. srpen

                               Ve znakovém jazyce

                               15. 8. 2022 na ČT24
                               Stopáž50 minut

                               14. srpen

                               Headlines — Podpora stavebního spoření — Snížení státní podpory stavebního spoření — Stavební spoření v Česku — Potravinová pomoc pro Afriku — Situace v Záporožské elektrárně — Válka na Ukrajině rozděluje rodiny — Příspěvek 5000 Kč na dítě — Rushdieho odpojili od ventilátoru — Německo sužuje mimořádné sucho — Na Tchaj-wan dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu — Úspory energie ve firmách — Film o bratrech Mašínových — Nejméně nevyřízených případů u soudů — Hasiči kontrolují České Švýcarsko — Výhledy české ekonomiky — Obce nechtějí těžbu v lomu Zárubka — Povodně 2002 a Gastonův příběh — Pád letadla v Chebu — Vytápění na nižší teploty — Průměrné teploty v topném období — Snaha snížit spotřeby energie v Evropě — Vytápění domovů dříve a dnes — Při požáru v egyptském kostele zemřelo nejméně 41 lidí — Jerevanem otřásla exploze — Oprava silnice od Českých Budějovic na Dolní Dvořiště — Dostali zdarma,prodávají až za 160 milionů — Útok na autobus v Jeruzalémě — Černý odběr elektrické energie — Rallye veteránů — Hrdinové leží vedle zrádců

                               14. 8. 2022 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               14. srpen

                               Ve znakovém jazyce

                               14. 8. 2022 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám