Nahrávám video

24. květen 2019

Obsah dílu

Headlines — Rezignace Theresy Mayové — Odstoupení Theresy Mayové — Začaly volby do Evropského parlamentu — Miloš Zeman odvolil jako jeden z prvních — Volby v číslech — Politické špičky u voleb — Volby do Evropského parlamentu v číslech — Zájem o volby do Evropského parlamentu — Složení Evropského parlamentu — Italská Liga se staví do role lídra nacionalistických hnutí — Volby na kuriózních místech — Průběh voleb v Česku — Poláci si připomenou výročí prvních téměř svobodných voleb v roce 1989 — Volební vysílání v ČT — Dva mrtví po střelbě v Dražůvkch na Hodonínsku — Další obvinění vůči Assangeovi — Omluva za prezidentovy výroky — Reakce na odstoupení Theresy Mayové — Theresa Mayová v heslech — Kdo bude novým britským premiérem? — Politická kariéra Theresy Mayové — Úklid po bleskové povodni — Vypuštění satelitů Starlink — Protesty za ochranu klimatu — Rekonstrukce atentátu na Heydricha — Přenos hokeje pro veřejnost — Zahájení filmového festivalu ve Zlíně

Části dílu

00:09
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:38
  Rezignace Theresy Mayové
   Konec Theresy Mayové. Britská premiérka oznámila rezignaci, po dlouhých týdnech nátlaku od své vlastní strany. Třikrát se jí nepodařilo přesvědčit britské poslance, aby podpořili její dohodu o odchodu Británie z Evropské unie.
   01:17
   Odstoupení Theresy Mayové
    Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
    02:12
    Začaly volby do Evropského parlamentu
     Volební místnosti se otevřely před pěti hodinami. Svého volebního práva může využít zhruba přes osm milionů českých voličů.
     03:30
     Miloš Zeman odvolil jako jeden z prvních
      Volit mohou občané, kteří nejpozději ve druhý den voleb – tedy zítra, dosáhnou 18 let.
      03:52
      Volby v číslech
       Lidé si mohou vybrat budoucí europoslance ze zatím největší nabídky v historii eurovoleb v České republice – celkem z 39 stran, hnutí nebo jejich koalic, které nominovaly přes 840 kandidátů.
       06:22
       Politické špičky u voleb
        Dnes už stihla odvolit i řada politiků. Většina předsedů parlamentních stran zamířila do volebních místností krátce po jejich otevření.
        10:17
        Volby do Evropského parlamentu v číslech
         Pro voliče je připraveno téměř 14 800 volebních místností. Otevřeny budou ještě dnes do deseti hodin večer a zítra od osmi do dvou odpoledne.
         11:28
         Zájem o volby do Evropského parlamentu
          Živé vstupy z volebních místností v Praze, Brně a Ostravě.
          15:28
          Složení Evropského parlamentu
           Ve volbách se obsazuje celkem 751 křesel. Europoslanci budou zastupovat víc než půl miliardy lidí z 28 zemí.
           18:08
           Italská Liga se staví do role lídra nacionalistických hnutí
            Do čela evropských nacionalistických hnutí se staví italská Liga. Její předseda Matteo Salvini se za poslední rok stal nejvlivnějším politikem v zemi.
            20:46
            Volby na kuriózních místech
             Ale zpět k Českým volbám – tady v Benešově se volí hlavně v budovách místních škol. V některých hlavně malých obcích se ale hledají vhodné prostory obtížněji. A tak se volí i na řadě kuriózních míst. Třeba i u sousedů v kuchyni.
             22:36
             Průběh voleb v Česku
              Rozhovor s Petrem Mlsnou, náměstkem ministra vnitra.
              23:37
              Poláci si připomenou výročí prvních téměř svobodných voleb v roce 1989
               Necelé dva týdny po hlasování do europarlamentu si Poláci připomenou výročí prvních polosvobodných voleb v roce 1989. Odkaz přelomového roku i odborového hnutí Solidarita nebývale zasahuje do kampaně.
               26:16
               Volební vysílání v ČT
                Evropským volbám se samozřejmě budeme věnovat i v dalším vysílání na ČT24 nejen dnes, ale i celý víkend. Speciální volební studio pak začne v neděli v 10 večer.
                26:27
                Dva mrtví po střelbě v Dražůvkch na Hodonínsku
                 Dva mrtví po střelbě v Dražůvkách na Hodonínsku. Zemřel místostarosta obce a sám útočník. Tragickou událost podle informací ČT odstartoval spor o studnu.
                 28:26
                 Další obvinění vůči Assangeovi
                  Dalších sedmnáct obvinění vznesly Spojené státy proti zakladateli WikiLeaks. Julian Assange si teď – po téměř sedmi letech ukrývání na ekvádorské ambasádě v Londýně – odpykává v Británii trest 50 týdnů za mřížemi kvůli porušení kauce.
                  29:14
                  Omluva za prezidentovy výroky
                   Stát se podle nepravomocného rozsudku musí omluvit za výrok prezidenta Miloše Zemana o Zdeňku Šarapatkovi. O svém někdejším poradci řekl, že ho propustil pro neschopnost. Šarapatka ale z Úřadu vlády v době, kdy ho Zeman vedl, odešel dobrovolně.
                   29:38
                   Reakce na odstoupení Theresy Mayové
                    Premiérka Theresa Mayová, která dlouhé týdny odvolávala tlaku na své odvolání, dnes dopoledne oznámila svou rezignaci.
                    32:22
                    Theresa Mayová v heslech
                     Působení Theresy Mayové slovy novinových titulků, které ji provázely. Britská média o premiérce zpočátku mluvila jako o nové Margaret Thatcherové. Tenhle je z června 2016, kdy ještě o funkci soupeřila s Andreou Leadsomovou.
                     33:16
                     Kdo bude novým britským premiérem?
                      Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
                      34:51
                      Politická kariéra Theresy Mayové
                       62letá Theresa Mayová zahájila politickou kariéru v roce 1997 jako konzervativní poslankyně. Po funkcích ve stínovém kabinetu vedla 6 let ministerstvo vnitra.
                       37:12
                       Úklid po bleskové povodni
                        Živý vstup redaktorky Lucie Botorové.
                        40:22
                        Vypuštění satelitů Starlink
                         Společnost SpaceX vynesla na oběžnou dráhu Země prvních 60 satelitů Starlink – ty mají v budoucnu vytvořit síť bezdrátového vysokorychlostního internetu – dostupnou po celém světě.
                         42:35
                         Protesty za ochranu klimatu
                          Studenti ve světě i v Česku opět protestovali za ochranu klimatu. Podle nich politici nedělají dost ani pro ovzduší, ani pro snižování emisí.
                          43:52
                          Rekonstrukce atentátu na Heydricha
                           Historicky první rekonstrukce atentátu na Reinharda Heydricha po 77 letech přímo v zatáčce v pražských Kobylisích.
                           44:40
                           Přenos hokeje pro veřejnost
                            Staroměstské náměstí zítra ožije hokejem. S přenosem semifinálového zápasu mezi Českem a Kanadou z krajských měst počítají – kromě Prahy – taky Karlovy Vary a Jihlava.
                            45:16
                            Zahájení filmového festivalu ve Zlíně
                             Živý vstup redaktora Josefa Kvasničky.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž44 minut
                             Další díl
                             25. květen 2019

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             30. listopad

                             Třetí čtení státního rozpočtu — Schvalování rozpočtu na příští rok — Parametry státního rozpočtu — Státu bude příští rok chybět 295 mld. — Válka na Ukrajině — Opravy energetické soustavy na Ukrajině — Vyšetřování válečných zločinů — Nahrazování dodávek ropy z Ruska — Požár roubenky na Českolipsku — Trh s hypotékami — Výstava rolí Libuše Šafránkové — Protesty v Číně — Spor o evropské peníze pro Maďarsko — Zemřel epidemiolog Radim Šrám — Tendr na dostavbu JE Dukovany — Stížnosti neúspěšných zájemců o prezidentskou kandidaturu — Zrychlení vlakových spojů — Nájmy zdražují — Bydlení v panelových domech — Průměrná výše nájmů — Startovací byty pro mladé — Obvinění kvůli požáru hal v Mladé Boleslavi — Debaty o stavbě gigafactory na Plzeňsku — Rozhovor s Petrem Pavlem — Požár v Českém Těšíně — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Klinické testy léku na Alzheimerovu chorobu — Soud s útočníky na americký Kapitol — Obavy z klimatických změn ve Francii — Zemřel Ťiang Ce-Min — Končí platnost pandemického zákona — Koncert České filharmonie — Bývalý šéf Lesů ČR je nevinný — Manželství osob stejného pohlaví v USA — Pomoc hoteliérům v Českém Švýcarsku

                             30. 11. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             30. listopad

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             30. 11. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             29. listopad

                             Headlines — Novela služebního zákona — Poslanci přehlasovali prezidentovo veto — Změny ve služebním zákoně — Válka na Ukrajině — Situace v Charkově — Zelenská jednala v Londýně — Pomoc s energiemi velkým firmám — Konference malých a středních podniků — Napjatá situace v Číně — Knižní zamyšlení nad lidskými právy — Ústavní soud o kauze kolem Jany Nagyové — Propad životní úrovně v ČR — Zahraniční mise české armády — Vyšetřování vraždy v pražských Čakovicích — Zadržování vody v krajině — Rezignace správní rady Juventusu Turín — Peníze ve světovém fotbale — Kariéra Pavla Nedvěda — Konec stíhání Fica a Kaliňáka — Nový šéf Lesů ČR — Pojištění uměleckých děl — Jednání o růstu minimální mzdy — Rozhovor s kandidátem na prezidenta Tomášem Zimou — Odstavení českých skleníků kvůli drahým energiím — Virtuální realita v medicíně — Napětí před zápasem USA – Írán — Sériová výroba letadel L-39NG — Klimatické hodiny na Letné — Zrod počítačových her před 50 lety

                             29. 11. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             29. listopad

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             29. 11. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             28. listopad

                             Headlines — Státní rozpočet na rok 2023 — Návrhy na změny ve státním rozpočtu — Priority státního rozpočtu — Protesty v Číně — Stávka rakouských žlezničářů — Válka na Ukrajině — Složitá situace v Chersonu — Daň z mimořádných zisků — Nová deska Richarda Müllera — Podpora fotovoltaiky — Český kandidát na astronauta — Milostivé léto — Životní úroveň v ČR — Sesuv půdy na ostrově Ischia — Předvánoční nákupy — Půjčky na vánoční dárky — Změny pro spotřebitele — Interview s Denisou Rohanovou — Drahé nájmy v Londýně — Soud s exprezidentem Sarkozym — Rozpočet Středočeského kraje — Rekvalifikace uprchlíků z Ukrajiny — Czech Space Week — Rozsáhlá protidrogová akce — Těžba ropy ve Venezuele — Zvyšování poplatků za odpady — Havárie letadla u Washingtonu DC — Nový rektor Ostravské unverzity — Probuzení sopky Mauna Loa — Prodej vánočních stromků

                             28. 11. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             28. listopad

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             28. 11. 2022 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám