Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Lijáky na východě zvedly hladiny řek

Druhý deštivý den na východě republiky. Povodňové aktivity dosáhly desítky řek. Hasiči hlásí stovky výjezdů.

Noční povodeň v Dolním Sklenově

Za záběry, které jsme teď viděli, jsou lidé, kteří za sebou mají těžkou noc a náročný den. Tady je jeden z příběhů.

Aktuální situace na rizikových místech

Živý vstup redaktorů ČT z několika míst na Moravě.

Kolik vody v Česku spadlo

Nejvíc to bylo ve dvou různých oblastech – jednak na návětří Jizerských hor na severu Čech a pak na návětří Beskyd na východě republiky. Za čtyřicet osm hodin to bylo až přes 150 litrů vody na metr čtvereční.

Vydatné deště na severní Moravě

Na severovýchodě Česka dnes pokračovaly extrémně vydatné deště. Řeky v Moravskoslezském kraji vystoupaly mnohde na 1. povodňový stupeň – na Přerovsku a Karvinsku pak až na druhý a třetí.

Stoupající hladina Bečvy

Hranicko, Lipník nad Bečvou, Přerovsko. Na druhý stupeň povodňové aktivity se tady Bečva začala dostávat dvě hodiny před půlnocí.

Povodňové drama na Zlínsku

Povodňové drama trvalo na Zlínsku naštěstí jen několik hodin. Voda s koncem srážek rychle opadla, nastal čas úklidu a počítání škod.

Výhled počasí na další dny

Předpověď poačasí v dalších dnech.

Meteorologové odvolali výstrahy

Déšť v českých krajích dnes víceméně ustal, meteorologové odvolali výstrahu a ve většině českých regionů, kde se řeky a potoky vylily z koryt, se situace uklidnila.

Začaly volby do Evropského parlamentu – první volí Britové a Nizozemci

První Evropané zamířili už dnes k volebním urnám. Konkrétně to byli Nizozemci a Britové. A právě v Británii jsou volby do Evropského parlamentu obzvlášť zajímavé.

Budoucnost premiérky Mayové

Živý vstup zahraničního zpravodaje ČT v Londýně Bohumila Vostala.

Přípravy na evropské volby v Česku

V Česku začnou volby zítra. V tuto chvíli vrcholí jejich přípravy. Úřady už mají pro volební komise připravené veškeré vybavení – od uren až po náhradní volební lístky.

Politici vyzývají lidi, aby šli volit

Evropské volby se v Česku uskuteční počtvrté v historii. Politici napříč stranami vyzývají den před začátkem hlasování v České republice k tomu, aby lidé volební místnosti navštívili.

Jak volit ve volbách do Evropského parlamentu

V Česku se volební místnosti tedy otevřou zítra ve dvě hodiny odpoledne a otevřené budou až do desáté hodiny večerní. Volit mohou lidé i v sobotu od osmi ráno do druhé odpoledne.

Závěrečná debata před volbami do Evropského parlamentu

Živý vstup Světlany Witowské z Národního muzea, kde bude diskutovat devět lídrů politických stran zastoupených v Poslanecké sněmovně.

Zákulisí Evropského parlamentu

A teď se ještě pojďme podívat, jak orgán, do kterého celá Evropa posílá své zástupce, vypadá. Co to je Evropský parlament a proč je důležitý, ví náš bruselský zpravodaj Lukáš Dolanský.

Schůzka prezidenta s odstupujícím ministrem kultury

Prezident se ještě bude rozhodovat, jestli přijme demisi ministra kultury Antonína Staňka – jasno by prý mělo být po jejich vzájemné schůzce, která se odehraje příští úterý.

Vysoký počet nakažených klíšťovou encefalitidou

Více než 700 případů klíšťové encefalitidy zaznamenali loni lékaři v Česku – nejvíc v Evropské unii. Více nakažených bylo jen v Rusku.

Čeští hokejisté se utkají o postup do semifinále hokejového mistrovství

Už za chvíli se odpíská začátek čtvrtfinále mistrovství světa, ve kterém se utkají Češi s Německem.

Mezi fanoušky je o čtvrtfinálový zápas velký zájem

Desítky fanoušků i dnes na poslední chvíli hledaly volná místa ve vlacích a autobusech. Velký zájem o sledování zápasu hlásí i restaurace a bary.

Fanoušci českých hokejistů v Bratislavě

Živý vstup Petra Obrovského z Bratislavy.

Sázky na hokejové mistrovství

Mistrovství je bezesporu největší letošní sportovní událostí. Dokazuje to i suma, kterou zatím Češi prosázeli u velkých sázkových kanceláří. V součtu jde o víc než miliardu korun.

Posily do Bratislavy vyslali i čeští policisté

O výsledku v drtivé většině nepochybují ani Češi, kteří dnes do Bratislavy zamířili. Ne všichni jsou tam ale jako fanoušci. Posílit své slovenské kolegy přijeli třeba i čeští policisté.

Opozice chce mimořádnou schůzi sněmovny kvůli financování sociálních služeb

Poslanci pěti opozičních sněmovních stran žádají kvůli chybějícím penězům na sociální služby svolání mimořádné schůze.

Připomínka bojů československých legií v Rusku

Pět měst na jižním Uralu navštívili účastníci vzpomínkové cesty, která připomínala jedny z nejtěžších bojů československých legií před sto lety.

Posun ve vyšetřovní vlakové srážky

Březnová srážka vlaků v Brně měla daleko složitější průběh, než se zdálo. Zjistili jsme, že strojvedoucí, který byl doteď označovaný za jediného viníka, skutečně dostal signál k odjezdu – i když se vzápětí změnil zpět na červenou.

Indický premiér Módí míří k vítězství ve volbách

Největší demokratické volby na světě znají vítěze. Indický premiér Módí podle prvních součtů hlasů míří k historickému vítězství a v novém parlamentu posílí svou absolutní většinu.

Evakuace pobočky České pošty v Praze

U mimořádné události na jedné z pražských poboček České pošty dnes zasahovali hasiči, záchranáři i policisté. Dvaatřicetiletou zaměstnankyni tam potřísnila zatím neznámá látka z poškozeného balíčku.

Pastevci na Krušnohorsku začali s vyháněním ovcí

S téměř měsíčním zpožděním dnes začali krušnohorští pastevci vyhánět ovce. Ty mají na loukách podle odhadů zemědělců místy až o polovinu míň potravy než v předchozích letech.

Přehrát vše
Stopáž48 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD