Nahrávám video

19. květen 2019

Obsah dílu

Přípravy na volby — Změny volebního zákona — Volby do Evropského parlamentu — Dohoda o rodičovské — Navýšení rodičovské — Politická krize v Rakousku — Jednání rakouského premiéra a prezidenta — Útok v Egyptě — Oprava úseku D1 u Brna — Terezínská tryzna — Klima tématem voleb — Výsledek Eurovize — Pocta Formanovi — ANO se distancuje od cesty Ondráčka — Poslední trest pro Václava Havla — Nenávistný příspěvek o prezidentovi — Úspory Čechů — Mláďata v záchranných stanicích — Ráj obchodních center — Obchodní domy v Česku — Historické obchodní domy — Švýcarské referendum o zbraních — Indické volby — Poslanec špionem — Osvětlení památek — Maják na Táborsku — Komiksy24.cz

Části dílu

00:38
Přípravy na volby
  Do voleb zbývá pět dnů. Obyvatelé celé Unie už příští týden rozhodnou o svých zástupcích v Evropském parlamentu. V Česku budou lidi hlasovat tradičně v pátek a v sobotu. Z pohledu ministerstva vnitra je všechno připravené.
  01:13
  Změny volebního zákona
   Ministerstvo vnitra připravuje návrh, který zavádí hlasování jen v jeden den. Ve sněmovně má šanci na schválení. Volby mají projít i dalšími změnami – senátní, obecní a krajské by se nově měly konat v pevném termínu – první říjnový týden.
   04:37
   Volby do Evropského parlamentu
    Volby do Evropského parlamentu začnou v pátek a žádné změny se jich zatím netýkají. Minulé hlasování o europoslancích bylo charakteristické velmi nízkou volební účastí.
    05:44
    Dohoda o rodičovské
     Po měsících debat by mohlo být už zítra jasné, které rodiny budou od nového roku dostávat vyšší rodičovskou. Příspěvek se má zvýšit o 80 tisíc na 300 tisíc korun.
     06:03
     Navýšení rodičovské
      Rozhovor s Andrejem Babišem.
      08:42
      Politická krize v Rakousku
       Rakousko míří k předčasným volbám. Na vypovězení koalice se svobodnými stačilo lidoveckému kancléři Sebastianu Kurzovi čtyřiadvacet hodin. Důvodem rozpadu kabinetu je kompromitující video s teď už bývalým šéfem svobodných Heinzem Christianem Stracem.
       11:12
       Jednání rakouského premiéra a prezidenta
        Živý vstup Petra Obrovského.
        12:36
        Útok v Egyptě
         Nejmíň 16 lidí – včetně turistů z Jihoafrické republiky – zranil výbuch v egyptské Gíze. Nastražené zařízení explodovalo u plotu nově budovaného muzea, když autobus projížděl kolem.
         13:00
         Oprava úseku D1 u Brna
          Živý vstup Kristýny Březovské.
          14:05
          Terezínská tryzna
           Lidé si dnes v Terezíně připomněli oběti nacismu. Za války prošlo tamějším ghettem přes 150 tisíc žen, mužů a dětí. Na smrt nacisti poslali 120 tisíc z nich.
           15:08
           Klima tématem voleb
            Klima jako klíčové téma eurovoleb v Německu. Tamní strany se přou o to, jak omezit emise skleníkových plynů a přitom neohrozit průmysl vlastní země. Jedna strana ale vliv člověka na podnebí popírá – Alternativa pro Německo.
            17:58
            Výsledek Eurovize
             Mezinárodní hudební soutěž Eurovize vyhrál nizozemský zpěvák Duncan Laurence. Česká skupina Lake Malawi skončila jedenáctá.
             18:31
             Pocta Formanovi
              Filmový festival v Cannes vzdal poctu režisérovi Miloši Formanovi. Ve světové premiéře uvedl nový dokument Heleny Třeštíkové a Jakuba Hejny. Snímek s názvem Forman versus Forman vznikl v koprodukci České televize a kulturního kanálu Arte.
              21:15
              ANO se distancuje od cesty Ondráčka
               Hnutí ANO podpoří jednání sněmovny o cestě komunistického poslance Zdeňka Ondráčka do samozvané Doněcké republiky.
               22:21
               Poslední trest pro Václava Havla
                Před třiceti lety propustil komunistický režim Václava Havla z jeho posledního trestu vězení. Soud ho poslal za mříže v lednu 1989 za pobuřování při takzvaném Palachově týdnu. Havel tehdy v cele strávil čtyři měsíce. Na svobodu se dostal podmíněně.
                24:39
                Nenávistný příspěvek o prezidentovi
                 Předseda ODS Petr Fiala odsoudil vyjádření spolustraníka a regionálního zastupitele na adresu prezidenta Miloše Zemana. Šéf stranické organizace v Jesenici u Prahy Martin Lang nazval ve svém příspěvku na Facebooku hlavu státu druhým Hitlerem.
                 25:06
                 Úspory Čechů
                  Obyvatelé Česka sice utrácejí stále víc peněz, postupně ale rostou i jejich úspory. Na jaře měly domácnosti v bankách ušetřeno 1 bilion a 250 miliard korun.
                  25:29
                  Mláďata v záchranných stanicích
                   Ochránci zvířat mají víc práce. Hlavně teď na jaře pomáhají ztraceným mláďatům ptáků, veverek i lišek. Letos je navíc takových případů víc kvůli větrnému počasí. Ochranáři ale zároveň varují laiky, aby zvířatům přes dobrý úmysl spíš neuškodili.
                   28:23
                   Ráj obchodních center
                    Česko jako ráj velkých obchodních center. Ve velkých centrech nejsou jen obchody. Loni sice v Česku další prostory nepřibyly, letos tomu má být ale jinak. Vzniknout má dalších 29 tisíc metrů čtverečních v Praze a v Brně. Další stavby budou následovat.
                    30:12
                    Obchodní domy v Česku
                     Podle údajů realitní poradenské firmy Cushman & Wakefield je v Česku aktuálně 98 velkých obchodních center. Většina vznikla mezi lety 2004 až 2009.
                     31:58
                     Historické obchodní domy
                      Velká centra nejsou záležitostí jen posledních let. Třeba pražská Bílá labuť se otevřela už v březnu 1939.
                      36:11
                      Švýcarské referendum o zbraních
                       Švýcaři zřejmě schválili přísnější zákon o držení zbraní. Ukazují to odhady výsledků závazného referenda. Restrikce se dotknou automatických a poloautomatických zbraní.
                       36:31
                       Indické volby
                        Volby v Indii jdou po šesti týdnech do finále. Odvolili poslední z devíti set miliónů voličů. 23. května bude jasné, jestli premiér Nárendra Módí udrží křeslo, aby pokračoval v reformách.
                        38:29
                        Poslanec špionem
                         Britský poslanec Geoffrey Robinson donášel podle listu Mail on Sunday v 60. letech 20. století komunistickému režimu v Československu.
                         38:53
                         Osvětlení památek
                          Ministerstvo životního prostředí jedná s resortem kultury o osvětlení památek. Zaměřit se chtějí na barvu i hodinu zhasnutí. Hodlají tím přispět ke snížení světelného znečištění.
                          40:43
                          Maják na Táborsku
                           V Bežerovicích u Bechyně na Táborsku budují maják. Na vlastní náklady a ve svém volném čase ho přímo na návsi stavějí místní obyvatelé.
                           41:19
                           Komiksy24.cz
                            Zpravodajství formou komiksu. Online redakce ČT24 připravila nový projekt, který cílí na mladou generaci. Z příspěvků odvysílaných třeba u nás v Událostech vzniknou krátké obrázkové reportáže.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž48 minut
                            Další díl
                            20. květen 2019

                            Přehled dílů

                            Stopáž50 minut

                            24. září

                            Headlines — Výsledky voleb — Volby v největších městech — Volební výsledky ODS — Volební výsledky hnutí ANO — Sčítání hlasů v Praze — Volební souboj v Brně a Ostravě — Volební výsledky Pirátů — Volební výsledky KDU-ČSL — Výsledky v Českých Budějovicích a Olomouci — Volby v Plzni, Liberci a Pardubicích — Volební výsledky hnutí STAN — Volby v Ústí nad Labem a Hradci Králové — Volby v menších obcích — Volby do třetiny Senátu — Volební výsledky TOP 09 — Senátní duely v Táboře a Jihlavě — Senátní duely v Brně a Českém Krumlově — Volební výsledky SPD — Podezření na kupčení s hlasy — Válka na Ukrajině — Reakce ruské veřejnosti na mobilizaci — Předvolební kampaň v Itálii — Festival Serial Killer v Brně

                            24. 9. 2022 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            24. září

                            Ve znakovém jazyce

                            24. 9. 2022 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            23. září

                            Headlines — Začaly volby — Lidé vybírají obecní zastupitele a senátory — Průběh voleb v Brně a Ostravě — Volili předsedové stran a hnutí — Jak volit v komunálních volbách — Volby do třetiny Senátu — Hlas může odevzdat až 370 tisíc prvovoličů — Zajímavé volební místnosti — Volby v regionech — Počty voličů — Obce bez voleb — Organizace voleb — Volby do třetiny senátu a referenda — Referendum v Jemnici — Nezákonná referenda na Ukrajině — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Jednání o dalších sankcích proti Rusku — Propuštění Jaroslava Bartáka — Velký zájem o uhlí — Lepší vymahatelnost práv spotřebitelů — Předvolební kampaň v Itálii — Protesty v Íránu — Pašování vzácných rostlin a živočichů — Vývoj počítačových her v ČR — Samoobslužný výdej obědů ve škole — Žaloby firem Agrofertu k Evropskému soudu — Filmový festival Finále Plzeň — Oslavy narozenin Marty Kubišové

                            23. 9. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            23. září

                            Ve znakovém jazyce

                            23. 9. 2022 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            22. září

                            Headlines — Válka na Ukrajině — Částečná mobilizace v Rusku — Výměna zajatců — Reakce na výměnu zajatců — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Informování o mobilizaci v Rusku — Boje na Ukrajině — Přípravy komunálních a senátních voleb — Přípravy na volby — Volby v číslech — Šíření opičích neštovic — Zvyšování úrokových sazeb — Drahá a nedostupná hnojiva — Šíření koronaviru v Číně — Volební lístky pro komunální volby — Systém voleb do obecních zastupitelstev — Volby do magistrátu větších měst — Nejčastější otázky a odpovědi — Předvolební debata s předsedy sněmovních stran — Ceny pohonných hmot — Stavba obchvatu Jaroměře — Protesty v Íránu — Inflace a ceny energií v Polsku — Podmínečné propuštění Jaroslava Bartáka — Návrat autobusů na naftu — Předpověď počasí — Sjezd historiků v Ústí nad Labem — Nová podoba Ďáblického hřbitova — Premiéra filmu BANGER.

                            22. 9. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            22. září

                            Ve znakovém jazyce

                            22. 9. 2022 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám