44 minut

19. května 2019

Obsah dílu

Přípravy na volby — Změny volebního zákona — Volby do Evropského parlamentu — Dohoda o rodičovské — Navýšení rodičovské — Politická krize v Rakousku — Jednání rakouského premiéra a prezidenta — Útok v Egyptě — Oprava úseku D1 u Brna — Terezínská tryzna — Klima tématem voleb — Výsledek Eurovize — Pocta Formanovi — ANO se distancuje od cesty Ondráčka — Poslední trest pro Václava Havla — Nenávistný příspěvek o prezidentovi — Úspory Čechů — Mláďata v záchranných stanicích — Ráj obchodních center — Obchodní domy v Česku — Historické obchodní domy — Švýcarské referendum o zbraních — Indické volby — Poslanec špionem — Osvětlení památek — Maják na Táborsku — Komiksy24.cz

Části dílu

00:38
Přípravy na volby
  Do voleb zbývá pět dnů. Obyvatelé celé Unie už příští týden rozhodnou o svých zástupcích v Evropském parlamentu. V Česku budou lidi hlasovat tradičně v pátek a v sobotu. Z pohledu ministerstva vnitra je všechno připravené.
  01:13
  Změny volebního zákona
   Ministerstvo vnitra připravuje návrh, který zavádí hlasování jen v jeden den. Ve sněmovně má šanci na schválení. Volby mají projít i dalšími změnami – senátní, obecní a krajské by se nově měly konat v pevném termínu – první říjnový týden.
   04:37
   Volby do Evropského parlamentu
    Volby do Evropského parlamentu začnou v pátek a žádné změny se jich zatím netýkají. Minulé hlasování o europoslancích bylo charakteristické velmi nízkou volební účastí.
    05:44
    Dohoda o rodičovské
     Po měsících debat by mohlo být už zítra jasné, které rodiny budou od nového roku dostávat vyšší rodičovskou. Příspěvek se má zvýšit o 80 tisíc na 300 tisíc korun.
     06:03
     Navýšení rodičovské
      Rozhovor s Andrejem Babišem.
      08:42
      Politická krize v Rakousku
       Rakousko míří k předčasným volbám. Na vypovězení koalice se svobodnými stačilo lidoveckému kancléři Sebastianu Kurzovi čtyřiadvacet hodin. Důvodem rozpadu kabinetu je kompromitující video s teď už bývalým šéfem svobodných Heinzem Christianem Stracem.
       11:12
       Jednání rakouského premiéra a prezidenta
        Živý vstup Petra Obrovského.
        12:36
        Útok v Egyptě
         Nejmíň 16 lidí – včetně turistů z Jihoafrické republiky – zranil výbuch v egyptské Gíze. Nastražené zařízení explodovalo u plotu nově budovaného muzea, když autobus projížděl kolem.
         13:00
         Oprava úseku D1 u Brna
          Živý vstup Kristýny Březovské.
          14:05
          Terezínská tryzna
           Lidé si dnes v Terezíně připomněli oběti nacismu. Za války prošlo tamějším ghettem přes 150 tisíc žen, mužů a dětí. Na smrt nacisti poslali 120 tisíc z nich.
           15:08
           Klima tématem voleb
            Klima jako klíčové téma eurovoleb v Německu. Tamní strany se přou o to, jak omezit emise skleníkových plynů a přitom neohrozit průmysl vlastní země. Jedna strana ale vliv člověka na podnebí popírá – Alternativa pro Německo.
            17:58
            Výsledek Eurovize
             Mezinárodní hudební soutěž Eurovize vyhrál nizozemský zpěvák Duncan Laurence. Česká skupina Lake Malawi skončila jedenáctá.
             18:31
             Pocta Formanovi
              Filmový festival v Cannes vzdal poctu režisérovi Miloši Formanovi. Ve světové premiéře uvedl nový dokument Heleny Třeštíkové a Jakuba Hejny. Snímek s názvem Forman versus Forman vznikl v koprodukci České televize a kulturního kanálu Arte.
              21:15
              ANO se distancuje od cesty Ondráčka
               Hnutí ANO podpoří jednání sněmovny o cestě komunistického poslance Zdeňka Ondráčka do samozvané Doněcké republiky.
               22:21
               Poslední trest pro Václava Havla
                Před třiceti lety propustil komunistický režim Václava Havla z jeho posledního trestu vězení. Soud ho poslal za mříže v lednu 1989 za pobuřování při takzvaném Palachově týdnu. Havel tehdy v cele strávil čtyři měsíce. Na svobodu se dostal podmíněně.
                24:39
                Nenávistný příspěvek o prezidentovi
                 Předseda ODS Petr Fiala odsoudil vyjádření spolustraníka a regionálního zastupitele na adresu prezidenta Miloše Zemana. Šéf stranické organizace v Jesenici u Prahy Martin Lang nazval ve svém příspěvku na Facebooku hlavu státu druhým Hitlerem.
                 25:06
                 Úspory Čechů
                  Obyvatelé Česka sice utrácejí stále víc peněz, postupně ale rostou i jejich úspory. Na jaře měly domácnosti v bankách ušetřeno 1 bilion a 250 miliard korun.
                  25:29
                  Mláďata v záchranných stanicích
                   Ochránci zvířat mají víc práce. Hlavně teď na jaře pomáhají ztraceným mláďatům ptáků, veverek i lišek. Letos je navíc takových případů víc kvůli větrnému počasí. Ochranáři ale zároveň varují laiky, aby zvířatům přes dobrý úmysl spíš neuškodili.
                   28:23
                   Ráj obchodních center
                    Česko jako ráj velkých obchodních center. Ve velkých centrech nejsou jen obchody. Loni sice v Česku další prostory nepřibyly, letos tomu má být ale jinak. Vzniknout má dalších 29 tisíc metrů čtverečních v Praze a v Brně. Další stavby budou následovat.
                    30:12
                    Obchodní domy v Česku
                     Podle údajů realitní poradenské firmy Cushman & Wakefield je v Česku aktuálně 98 velkých obchodních center. Většina vznikla mezi lety 2004 až 2009.
                     31:58
                     Historické obchodní domy
                      Velká centra nejsou záležitostí jen posledních let. Třeba pražská Bílá labuť se otevřela už v březnu 1939.
                      36:11
                      Švýcarské referendum o zbraních
                       Švýcaři zřejmě schválili přísnější zákon o držení zbraní. Ukazují to odhady výsledků závazného referenda. Restrikce se dotknou automatických a poloautomatických zbraní.
                       36:31
                       Indické volby
                        Volby v Indii jdou po šesti týdnech do finále. Odvolili poslední z devíti set miliónů voličů. 23. května bude jasné, jestli premiér Nárendra Módí udrží křeslo, aby pokračoval v reformách.
                        38:29
                        Poslanec špionem
                         Britský poslanec Geoffrey Robinson donášel podle listu Mail on Sunday v 60. letech 20. století komunistickému režimu v Československu.
                         38:53
                         Osvětlení památek
                          Ministerstvo životního prostředí jedná s resortem kultury o osvětlení památek. Zaměřit se chtějí na barvu i hodinu zhasnutí. Hodlají tím přispět ke snížení světelného znečištění.
                          40:43
                          Maják na Táborsku
                           V Bežerovicích u Bechyně na Táborsku budují maják. Na vlastní náklady a ve svém volném čase ho přímo na návsi stavějí místní obyvatelé.
                           41:19
                           Komiksy24.cz
                            Zpravodajství formou komiksu. Online redakce ČT24 připravila nový projekt, který cílí na mladou generaci. Z příspěvků odvysílaných třeba u nás v Událostech vzniknou krátké obrázkové reportáže.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž49 minut
                            Další díl
                            20. května 2019

                            Přehled dílů

                            Stopáž54 minut

                            24. dubna

                            Headlines — Jednání tripartity — Růst platů státních zaměstnanců — Návrhy NERV na podporu hospodářstí — Americké peníze pro Ukrajinu, Izrael i Tchaj-wan — Schválená americká pomoc Ukrajině — Petr Bartovský ředitelem Vojenského zpravodajštví — Zdražování nemovitostí — Devatenáctiletý trest — Mráz a sníh ohrožuje úrodu — Odvolání hlavní hygieničky — Změny ve slovenských veřejnoprávních médiích — Povinnosti evropských zemědělců — Pražské ptactvo — Jednání o návrhu důchodové reformy — Volební model — Saharský písek nad Řeckem — První sanitka s elektrickým pohonem — Zátah na útočníky na bankovní účty — Útoky na klienty bank — Hlášení podezřelých nákupů zbraní — Nový systém emisních povolenek — Přípravy útoku na Rafah — 20 let Česka v EU — Dotace Evropské unie — Amnesty International o lidských právech v Česku — Obce sestavují volební komise — Přípravy na hokejové mistrovství — Výuka jaderných inženýrů — Debata o korespondenční volbě — Nový pohled na historii Avarů — Opravené mosty u Kfel — Skautský den — Leonard Slatkin v Obecním domě

                            24. 4. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            24. dubna

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            24. 4. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            23. dubna

                            Debata o nové bankovní dani — Budoucnost daně z mimořádných zisků — Čistý zisk bank v Česku — Schůzka lídrů vládních stran — Britská pomoc Ukrajině — Evakuace na Ukrajině — Dovoz zemědělské produkce z Ukrajiny do EU — Mrazy v Česku vrcholí — Nový šéf Vojenského zpravodajství — Podezření na špionáž pro Čínu — Britské vyhošťování nelegálních migrantů — Nákup potravin v online obchodu — Zásilkový výdej léků na předpis — Přípravy na MFF Karlovy Vary — Čísla politických subjektů pro volby do EP — Soud s Janem Cimickým — Právo spotřebitele na opravu — Napadený web České noviny — Hazardní chování na kolejích — Otevření památníku holokaustu Romů a Sintů — Podoba památníku v Letech — Osudy z koncentračního tábora v Letech — Pohnutá historie místa — Propalestinské demonstrace v USA — Zadržení gangu v Oděse — Nový ředitel SÚKL — Peníze na celoplošné sociální služby — Soud za akci Asanace — Proslavil ho Miloš Jakeš, teď z něj budou byty — Testování nových padáků — Obovené spojení se sondou Voyager 1 — Trpké oslavy svátku Pesach — Pátrání po Pavlu Zítkovi — Test uzávěry na přehradě Fláje — Statečné psí srdce — Academia film festival v Olomouci

                            23. 4. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            23. dubna

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            23. 4. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            22. dubna

                            Výpověď bez udání důvodu — Jednodušší ukončení pracovního poměru — Návrhy NERV — Jednání na Hradě o důchodech — Hlasování o podpoře Kyjeva — Americká pomoc pro Ukrajinu — Obžaloba bývalého hradního kancléře — Očkování proti černému kašli — Deficit veřejných financí — Referendum o průmyslové zóně v Dolní Lutyni — Británie a deportace nelegálních migrantů do Rwandy — Aharon Haliva končí — Ivan Trojan ve hře Žáby — Kandidáti na ústavní soudce — Trestní řízení s Donaldem Trumpem — Návrat zimního počasí do Evropy — Mrazivá noc v Česku — Tři roky vězení pro Dominika Feriho — Případ Dominika Feriho — Obvinění Dominika Feriho — Vláda a strategické investice — Obvinění kandidátů AfD do eurovoleb — Referendum v Kosovu — Podvody s falešnými nahrávkami — Kauza prodeje městských bytů v centru Prahy — Nebezpečná znaménka — Společná část státních maturit — Zemřela Hana Brejchová — Soud kvůli požáru supermarketu — Objev nevyčíslitelné hodnoty — Zvláštnosti hanáckého nářečí — Michael Jackson v Redutě

                            22. 4. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            22. dubna

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            22. 4. 2024 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            21. dubna

                            Vojenská pomoc pro Ukrajinu — USA a pomoc Ukrajině — Proces schvalování pomoci pro Ukrajinu — Reakce z Ukrajiny — Cvičení vojáků — Tresty pro pachatele — Místo vězení peněžité tresty — Peněžité tresty — Sdílení elektřiny — Problémy kvůli sněhu — Výstraha před mrazem — Rekonstrukce Hradu Trosky — Zemřel Josef Laufer — Otevření Památníku holokaustu Romů a Sintů — Parkování kolem stadionu — Roste zájem o slepice — Požár dřevěné chalupy na okraji Vsetína — Soukromé rezidence Karla III. — Lidé po amputaci — V Česku chybí automechanici — Poškození íránské základny — Kontrola migrace v Rusku — Česko a migrační pakt — Nový aukční rekord — Taxi jako pomoc pro seniory — Opravy silnic — Zavřený most u Střezimíře — Kristian se vrací do kin — Referendum v Kosovu — Zemřel Miroslav Švejda — Slavné operní sbory ve Španělském sále

                            21. 4. 2024 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            21. dubna

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            21. 4. 2024 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            20. dubna

                            Hospodaření obcí a krajů — Jednání o rozpočtovém určení daní — Rozpočty samospráv v rekordním přebytku — Zákon o zhraniční pomoci v americkém Kongresu — Ceny bytů i nájmů opět rostou — Trh s nemovitostmi — Počasí komplikuje dopravu — Silničáři drží zimní pohotovost — Istanbulská úmluva — Úklid odpadků — Česká kultura v Belgii — Převody nepotřebného majetku — České dráhy vyřazují staré vlaky — Výcvik nových strojvedoucích — Paliativní péče o nemocné — Personál pro obsluhu nových stíhacích letounů — Modernizace letectva — Opravy starých objektů armády — Administrativa ve školách — Napětí na Blízkém východě — Setkání Erdogana s vedením hnutí Hamás — Výstup skautů na Lysou horu — Nízké odměny za právní pomoc zranitelným — Půl století od rozehnání koncertu Plastic People — Británie odmítla jednání s EU — Česká pomoc Ukrajině — Mefisto v Národním divadle

                            20. 4. 2024 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            20. dubna

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            20. 4. 2024 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám