44 minut

19. května 2019

Obsah dílu

Přípravy na volby — Změny volebního zákona — Volby do Evropského parlamentu — Dohoda o rodičovské — Navýšení rodičovské — Politická krize v Rakousku — Jednání rakouského premiéra a prezidenta — Útok v Egyptě — Oprava úseku D1 u Brna — Terezínská tryzna — Klima tématem voleb — Výsledek Eurovize — Pocta Formanovi — ANO se distancuje od cesty Ondráčka — Poslední trest pro Václava Havla — Nenávistný příspěvek o prezidentovi — Úspory Čechů — Mláďata v záchranných stanicích — Ráj obchodních center — Obchodní domy v Česku — Historické obchodní domy — Švýcarské referendum o zbraních — Indické volby — Poslanec špionem — Osvětlení památek — Maják na Táborsku — Komiksy24.cz

Části dílu

00:38
Přípravy na volby
  Do voleb zbývá pět dnů. Obyvatelé celé Unie už příští týden rozhodnou o svých zástupcích v Evropském parlamentu. V Česku budou lidi hlasovat tradičně v pátek a v sobotu. Z pohledu ministerstva vnitra je všechno připravené.
  01:13
  Změny volebního zákona
   Ministerstvo vnitra připravuje návrh, který zavádí hlasování jen v jeden den. Ve sněmovně má šanci na schválení. Volby mají projít i dalšími změnami – senátní, obecní a krajské by se nově měly konat v pevném termínu – první říjnový týden.
   04:37
   Volby do Evropského parlamentu
    Volby do Evropského parlamentu začnou v pátek a žádné změny se jich zatím netýkají. Minulé hlasování o europoslancích bylo charakteristické velmi nízkou volební účastí.
    05:44
    Dohoda o rodičovské
     Po měsících debat by mohlo být už zítra jasné, které rodiny budou od nového roku dostávat vyšší rodičovskou. Příspěvek se má zvýšit o 80 tisíc na 300 tisíc korun.
     06:03
     Navýšení rodičovské
      Rozhovor s Andrejem Babišem.
      08:42
      Politická krize v Rakousku
       Rakousko míří k předčasným volbám. Na vypovězení koalice se svobodnými stačilo lidoveckému kancléři Sebastianu Kurzovi čtyřiadvacet hodin. Důvodem rozpadu kabinetu je kompromitující video s teď už bývalým šéfem svobodných Heinzem Christianem Stracem.
       11:12
       Jednání rakouského premiéra a prezidenta
        Živý vstup Petra Obrovského.
        12:36
        Útok v Egyptě
         Nejmíň 16 lidí – včetně turistů z Jihoafrické republiky – zranil výbuch v egyptské Gíze. Nastražené zařízení explodovalo u plotu nově budovaného muzea, když autobus projížděl kolem.
         13:00
         Oprava úseku D1 u Brna
          Živý vstup Kristýny Březovské.
          14:05
          Terezínská tryzna
           Lidé si dnes v Terezíně připomněli oběti nacismu. Za války prošlo tamějším ghettem přes 150 tisíc žen, mužů a dětí. Na smrt nacisti poslali 120 tisíc z nich.
           15:08
           Klima tématem voleb
            Klima jako klíčové téma eurovoleb v Německu. Tamní strany se přou o to, jak omezit emise skleníkových plynů a přitom neohrozit průmysl vlastní země. Jedna strana ale vliv člověka na podnebí popírá – Alternativa pro Německo.
            17:58
            Výsledek Eurovize
             Mezinárodní hudební soutěž Eurovize vyhrál nizozemský zpěvák Duncan Laurence. Česká skupina Lake Malawi skončila jedenáctá.
             18:31
             Pocta Formanovi
              Filmový festival v Cannes vzdal poctu režisérovi Miloši Formanovi. Ve světové premiéře uvedl nový dokument Heleny Třeštíkové a Jakuba Hejny. Snímek s názvem Forman versus Forman vznikl v koprodukci České televize a kulturního kanálu Arte.
              21:15
              ANO se distancuje od cesty Ondráčka
               Hnutí ANO podpoří jednání sněmovny o cestě komunistického poslance Zdeňka Ondráčka do samozvané Doněcké republiky.
               22:21
               Poslední trest pro Václava Havla
                Před třiceti lety propustil komunistický režim Václava Havla z jeho posledního trestu vězení. Soud ho poslal za mříže v lednu 1989 za pobuřování při takzvaném Palachově týdnu. Havel tehdy v cele strávil čtyři měsíce. Na svobodu se dostal podmíněně.
                24:39
                Nenávistný příspěvek o prezidentovi
                 Předseda ODS Petr Fiala odsoudil vyjádření spolustraníka a regionálního zastupitele na adresu prezidenta Miloše Zemana. Šéf stranické organizace v Jesenici u Prahy Martin Lang nazval ve svém příspěvku na Facebooku hlavu státu druhým Hitlerem.
                 25:06
                 Úspory Čechů
                  Obyvatelé Česka sice utrácejí stále víc peněz, postupně ale rostou i jejich úspory. Na jaře měly domácnosti v bankách ušetřeno 1 bilion a 250 miliard korun.
                  25:29
                  Mláďata v záchranných stanicích
                   Ochránci zvířat mají víc práce. Hlavně teď na jaře pomáhají ztraceným mláďatům ptáků, veverek i lišek. Letos je navíc takových případů víc kvůli větrnému počasí. Ochranáři ale zároveň varují laiky, aby zvířatům přes dobrý úmysl spíš neuškodili.
                   28:23
                   Ráj obchodních center
                    Česko jako ráj velkých obchodních center. Ve velkých centrech nejsou jen obchody. Loni sice v Česku další prostory nepřibyly, letos tomu má být ale jinak. Vzniknout má dalších 29 tisíc metrů čtverečních v Praze a v Brně. Další stavby budou následovat.
                    30:12
                    Obchodní domy v Česku
                     Podle údajů realitní poradenské firmy Cushman & Wakefield je v Česku aktuálně 98 velkých obchodních center. Většina vznikla mezi lety 2004 až 2009.
                     31:58
                     Historické obchodní domy
                      Velká centra nejsou záležitostí jen posledních let. Třeba pražská Bílá labuť se otevřela už v březnu 1939.
                      36:11
                      Švýcarské referendum o zbraních
                       Švýcaři zřejmě schválili přísnější zákon o držení zbraní. Ukazují to odhady výsledků závazného referenda. Restrikce se dotknou automatických a poloautomatických zbraní.
                       36:31
                       Indické volby
                        Volby v Indii jdou po šesti týdnech do finále. Odvolili poslední z devíti set miliónů voličů. 23. května bude jasné, jestli premiér Nárendra Módí udrží křeslo, aby pokračoval v reformách.
                        38:29
                        Poslanec špionem
                         Britský poslanec Geoffrey Robinson donášel podle listu Mail on Sunday v 60. letech 20. století komunistickému režimu v Československu.
                         38:53
                         Osvětlení památek
                          Ministerstvo životního prostředí jedná s resortem kultury o osvětlení památek. Zaměřit se chtějí na barvu i hodinu zhasnutí. Hodlají tím přispět ke snížení světelného znečištění.
                          40:43
                          Maják na Táborsku
                           V Bežerovicích u Bechyně na Táborsku budují maják. Na vlastní náklady a ve svém volném čase ho přímo na návsi stavějí místní obyvatelé.
                           41:19
                           Komiksy24.cz
                            Zpravodajství formou komiksu. Online redakce ČT24 připravila nový projekt, který cílí na mladou generaci. Z příspěvků odvysílaných třeba u nás v Událostech vzniknou krátké obrázkové reportáže.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž49 minut
                            Další díl
                            20. května 2019

                            Přehled dílů

                            Stopáž54 minut

                            17. června

                            Headlines — Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                            17. 6. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            17. června

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            17. 6. 2024 na ČT24
                            Stopáž49 minut

                            16. června

                            Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle Na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                            16. 6. 2024 na ČT1
                            Stopáž49 minut

                            16. června

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            16. 6. 2024 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            15. června

                            Mírový summit ve Švýcarsku — Snahy o ukočení bojů na Ukrajině — Tři klíčové body mírového plánu — Pirátská strana hodnotí výsledek voleb — Státní podpora penzijního spoření — Spory o kasino v Chrášťanech — Inaugurace nového slovenského prezidenta — Slavnostní recepce v Bratislavě — Hrazení léčby za některé úrazy — Muzejní noc v Ostravě a v Praze — Pieta v Lidicích — Oslavy narozenin Karla III. — Tréninkové letadlo L-39NG — Riskantní jízda na zadní části vlaku — Festival Rock for People — Nebezpečí mikropůjček — Zodpovědné úvěry — Půjčování peněz v zastavárnách — Prodej prstenu v zastavárně — Nemoci způsobené klíšťaty — Boje v Gaze — Posilování pravicových stran ve Francii — Autobusy na Ještěd — Nehoda na závodech v Jičíně — Náklady na školní družiny — Svatováclavský pohár — Barokní večer v Mariánské Týnici

                            15. 6. 2024 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            15. června

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            15. 6. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            14. června

                            Začátek fotbalového mistrovství Evropy — Bezpečnostní opatření před šampionátem — Fakta o ME 2024 — Favorité evropského šampionátu — Fanoušci v Lipsku — Bezpečnostní opatření na šampionátu — Představení české reprezentace na EURO — EURO jako inspirace mladým fotbalistům — Hodnocení nabídek na dostavbu jaderných elektráren — Zájemci o stavbu nových bloků — Závěry summitu G7 a pomoc Ukrajině — Nedostatek dozorců ve věznicích — Poslední projev prezidentky Čaputové — Vyšetřování střelby na FF UK — Ceny Toma Stopparda — Sněmovna o korespondenční volbě — Trump navštívil Kongres — Jelen proskočil čelním sklem autobusu — Aplikace láka turisty na méně známá místa — Nové značení záchranářských sanitek — Označení záchranářských sanitek — Vybavení záchranářské sanitky — Vyšetřování žhářského útoku v Praze — Podpora strany Reform UK roste — Jednání o příměří v Gaze — Trest pro čínskou aktivistku — Požáry ve Středočeském kraji — Požár ve skladu pyrotechniky — Petiční stánek před Úřadem vlády — Princezna Kate opět na veřejnosti — Problémy huti Liberty Ostrava — Pátrání po podezřelém z vraždy — Světový den dárců krve — Sklizeň česneku — Koncert Laca Décziho — Zemřel veterán Charles Gad Strasser

                            14. 6. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            14. června

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            14. 6. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            13. června

                            Jednání o růstu platů — Platy ve zdravotnictví a justici — Požadavky na růst platů — Požadavky justice na růst platů — Tarifní platy pracovníků v justici — Summit G7 — Mobilizace branců na Ukrajině — Hizballáh zaútočil na Izrael — Problémy Liberty Ostrava — Náhrada mezd pro pracovníky Liberty Ostrava — Velké firmy v Moravskoslezském kraji — Dočasná ochrana uprchlíků — Druhý den návštěvy slovenské prezidentky — Objem poskytnutých hypoték — Nová střelnice u Tábora — Kniha roku — Nové americké sankce proti Rusku — Předpověď počasí na další dny — Armádní výcvik pro středoškoláky — Drogový gang z Ostravy — Odstranění petičního stánku u Úřadu vlády — Snadnější rozvody manželství — Počet rozvodů — Dopady rozvodu na děti — Ústavní stížnost na změny v důchodech — Pokuta za chybně vydanou jízdenku — Demonstrace v Argentině — Cesta ministra Bartoše do USA — Odměna pro Elona Muska — Transformace regionu Trojmezí — Dodávka vrtulníku pro amádu — Obvinění kvůli požáru Alzheimer centra — Zpráva o stavu světových oceánů — Příspěvky pro ukrajinské uprchlíky s handicapem — Ocenění mladých vědců — Obnova pyramid kutnohorské kostnici — Summit G7 — Autonomní drony

                            13. 6. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            13. června

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            13. 6. 2024 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám