Nahrávám video

25. duben 2019

Obsah dílu

Program mimořádné schůze opozice neprosadila — Opozice kritizovala zprávu NKÚ, hospodaření státu i střet zájmů premiéra — Opozice chce svolat novou mimořádnou schůzi — Summit KLDR–Rusko bez dohody — KLDR chce mezinárodní záruky před jaderným odzbrojením — Razie na resortu zemědělství — Reakce na Putinův dekret o občanství pro obyvatele separatistických území Ukrajiny — Příslib čínských investic v Česku — Obce společně proti jadernému úložišti — Obměna vedení Prahy 4 — Česká premiéra ruské tragikomedie Humorista — Nekvalitní ropa z Ruska — Kauza ozbrojeného policisty — Opravy univeriztních kolejí a menz — Počasí v nadcházejících dnech — Opilý řidič kamionu — Omezení letadel Boeing a komplikace v dopravě — Úspěch budějovických kardiochirurgů — Pacient s nejmenším defibrilátorem na světě — Nanotechnologie budoucností v lékařství — Nová zmocnenkyně pro lidská práva — Joe Biden ohlásil kandidaturu na prezidenta — Uzavřený most v Hořicích — Obchodní vztahy Japonska a zemí V4 — Trest pro bývalého ředitele Čepra — Ústupky vlády vyvolané protesty Francouzů — Změny v čele pražské Technické správy komunikací — Priority SPD do eurovoleb — Neobvyklý letecký simulátor v Kladně — Benefiční koncert na opravu Notre-Dame vynesl 400 tisíc

Části dílu

00:33
Program mimořádné schůze opozice neprosadila
  Opozice dnes při mimořádné schůzi ve sněmovně kritizovala vládu. Vyčetla jí, že ještě nepředložila reformy důchodů, daní nebo že nesnížila byrokracii. Jednání svolali ODS, Piráti a lidovci.
  01:13
  Opozice kritizovala zprávu NKÚ, hospodaření státu i střet zájmů premiéra
   Opozice chtěla řešit možný střet zájmů premiéra Andreje Babiše, zprávu NKÚ a také vývoj státního rozpočtu. Podle části zákonodárců průběžná čísla ukazují, že by letošní deficit mohl převýšit plánovaných 40 miliard.
   04:36
   Opozice chce svolat novou mimořádnou schůzi
    Hostem Událostí je Ivan Bartoš, předseda Pirátů.
    08:52
    Summit KLDR–Rusko bez dohody
     KLDR požaduje podle Vladimira Putina mezinárodní bezpečnostní záruky, aby upustila od jaderných zbraní. Oznámil to ruský prezident po svém vůbec prvním setkání s Kim Čong-unem. Summit žádnou konkrétní dohodu nepřinesl.
     11:15
     KLDR chce mezinárodní záruky před jaderným odzbrojením
      Živý vstup zpravodaje Miroslava Karase.
      12:43
      Razie na resortu zemědělství
       Živý vstup redaktora Erika Knajfla.
       14:44
       Reakce na Putinův dekret o občanství pro obyvatele separatistických území Ukrajiny
        Evropská unie i Spojené státy odsoudily včerejší dekret ruského prezidenta, který umožní obyvatelům separatistických území na Ukrajině rychleji získat ruský pas.
        15:03
        Příslib čínských investic v Česku
         Zástupci Bank of China a Hospodářské komory podepsali memoranda o investicích v Česku. Slavnostního aktu v Pekingu se účastnil Miloš Zeman, který dnes zahájil svou pátou návštěvu Číny.
         17:50
         Obce společně proti jadernému úložišti
          Živý vstup redaktora Radovana Daňka.
          19:35
          Obměna vedení Prahy 4
           Praha 4 má nové vedení. Zastupitelé odvolali osm z devíti radních včetně starosty. Novou koalici utvořilo ANO, TOP 09 a ODS. A to těsnou většinou 23 ze 45 hlasů.
           20:35
           Česká premiéra ruské tragikomedie Humorista
            V českých kinech má premiéru ruská tragikomedie Humorista. Je o fiktivní postavě stand-up komika, který baví sovětské soudruhy v době, kdy humor může zabíjet. Pořád dokola opakuje vtipy upravené cenzory a hledá odvahu ke vzpouře proti systému.
            23:10
            Nekvalitní ropa z Ruska
             Tuzemské firmy zatím nevědí, kdy přesně do Česka dorazí ruská ropa s nižší kvalitou, o které s odvoláním na ruské ministerstvo energetiky informovala agentura Reuters.
             24:00
             Kauza ozbrojeného policisty
              Policejní důstojník, který zasáhl na křižovatce v Plzni proti řidiči se zbraní v ruce, nespáchal trestný čin. Plzeňský městský soud tak dnes potvrdil svůj první verdikt, který vynesl loni v září.
              25:30
              Opravy univeriztních kolejí a menz
               Dvě a půl miliardy korun vyčlenilo ministerstvo na opravy univerzitních kolejí a menz. Podle šéfa resortu Roberta Plagy jsou peníze poprvé určeny přímo na zmíněné účely. O financování i hodnocení vysokých škol jednali rektoři v Jihlavě.
               25:48
               Počasí v nadcházejících dnech
                Živý vstup meteorologa ČT Pavla Karase.
                27:36
                Opilý řidič kamionu
                 Řidiče kamionu, který kličkoval Prahou zřejmě v podnapilém stavu, zadrželi v noci strážníci. Natočili jeho jízdu v protisměru.
                 28:06
                 Omezení letadel Boeing a komplikace v dopravě
                  V Česku tisíce, ve světě miliony – hlavně turisté čekají na to, zda a kdy se vrátí do vzduchu boeingy typu Max. Jednání o certifikaci nového palubního systému začnou ve Spojených státech příští týden – komise má na rozhodnutí tři měsíce.
                  30:01
                  Úspěch budějovických kardiochirurgů
                   Kardiocentrum českobudějovické nemocnice jako první v republice voperovalo pacientovi nejmenší srdeční defibrilátor, který je k dispozici. Přístroj je mimořádně tenký a lehký.
                   30:24
                   Pacient s nejmenším defibrilátorem na světě
                    Kardiocentrum českobudějovické nemocnice jako první v republice voperovalo pacientovi pravděpodobně nejmenší srdeční defibrilátor na světě. Přístroj je mimořádně tenký a lehký.
                    34:00
                    Nanotechnologie budoucností v lékařství
                     Do budoucna chtějí lékaři používat ještě menší – dokonce okem neviditelné technologie. Vědecké týmy po celém světě vyvíjejí takzvané nanoroboty – stroje o velikosti tisíckrat menší, než je šířka lidského vlasu.
                     36:03
                     Nová zmocnenkyně pro lidská práva
                      Někdejší ministryně spravedlnosti za hnutí ANO Helena Válková by se měla stát vládní zmocněnkyní pro lidská práva. Do funkce ji navrhl premiér Andrej Babiš – o jejím jmenování bude kabinet jednat v pondělí.
                      36:23
                      Joe Biden ohlásil kandidaturu na prezidenta
                       Do souboje o Bílý dům vstoupil další hráč. O stranickou nominaci Demokratů se bude ucházet bývalý americký viceprezident Joe Biden.
                       38:33
                       Uzavřený most v Hořicích
                        Na hlavním tahu z Hradce Králové na Jičín se dnes pro veškerou dopravu uzavřel most v Hořicích. Stavba má špatnou statiku a nesplňuje požadovanou nosnost 32 tun.
                        39:22
                        Obchodní vztahy Japonska a zemí V4
                         O posílení ekonomické spolupráce navzdory obchodním sporům ve světě jednali v Bratislavě zástupci visegrádské čtyřky s japonským premiérem. Andrej Babiš zdůraznil význam japonských investic a blížící se diplomatické výročí.
                         41:45
                         Trest pro bývalého ředitele Čepra
                          Čtyři roky vězení pro bývalého generálního ředitele Čepra Tomáše Kadlece platí. Trest za nevýhodné obchody s pohonnými hmotami mu dnes potvrdil odvolací soud.
                          42:42
                          Ústupky vlády vyvolané protesty Francouzů
                           Živý vstup zpravodaje z Francie Jana Šmída.
                           44:42
                           Změny v čele pražské Technické správy komunikací
                            Pražská koalice chystá další změnu v městské firmě - tentokrát jde o Technickou správu komunikací. Dosavadního šéfa Petra Smolku by měl nahradit Jozef Sinčák, který do loňska vedl České aerolinie.
                            45:03
                            Priority SPD do eurovoleb
                             Omezovat pravomoci Evropské unie a posilovat roli národních států - jedna z priorit hnutí SPD do nadcházejících eurovoleb. Kandidáti svůj program přiblížili i během dnešního happeningu na pražském Václavském náměstí.
                             45:53
                             Neobvyklý letecký simulátor v Kladně
                              Začínající piloti mají k dispozici v Česku dosud nevídaný letecký simulátor. Na kladenském letišti si můžou uchazeči o licenci vyzkoušet trenažér malého jednomotorového letadla s mezinárodním certifikátem.
                              47:35
                              Benefiční koncert na opravu Notre-Dame vynesl 400 tisíc
                               Benefiční koncert pro vyhořelou katedrálu Notre-Dame vynesl v Česku na dobrovolném vstupném téměř 400 tisíc. Vystoupily na něm významné pražské orchestry v čele s Českou filharmonií.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž48 minut
                               Další díl
                               26. duben 2019

                               Přehled dílů

                               Stopáž54 minut

                               8. prosinec

                               Headlines — Nezaměstnanost stagnuje — Volná místa ve firmách — Nezaměstnanost v ČR — Nezaměstnanost v Česku — Evropské výdaje na obranu — Lvov uprchlickým centrem — Propuštění Američanky z ruského vězení — Financování samospráv — Mezitýdenní změna ceny paliv — Rozšíření schengenské zóny — Digitální prohlídka českého umění — Elektrnický dopravní úřad — DPH na potraviny beze změny — Německý monstrproces v kauze Wirecard — 165 let ZZS hl. m. Prahy — Hospodaření státu — Bude na Vánoce sníh? — Den s Markem Hilšerem — Priority prezidentského kandidáta — Marek Hilšer — Marek Hilšer pohledem podporovatelů — Nehody na železnici — Jednotný etický kodex učitelů — Si Ťin-Pching na Blízkém východě — Poprava v Íránu — Odklad rozhodnutí Volkswagenu o nové továrně — Děravá silnice z Teplic do Ústí — Horkovod z Temelína — Parlament v Peru odvolal prezidenta — Dny otevřených dveří v centrale Evropské agentury — Holubníky ve městech — Vánoce v zoo v Hluboké nad Vltavou — Pocta letci RAF Karlu Janštovi

                               8. 12. 2022 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               8. prosinec

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               8. 12. 2022 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               7. prosinec

                               Headlines — Platy u bezpečnostních sborů — Platy ve veřejné sféře — Platy zaměstnanců bezpečnostních sborů — Růst výdělků ve veřejné správě — Razie proti německým extremistům — Okolnosti zadržení skupiny — Průmysl a stavebnictví — Obrana Ukrajinců před ruskými útoky — Osobnost roku podle časopisu Time — Jezinky a bezinky na Studio dva — Kontroly slovenského pomezí — Úrokové sazby u hypoték — Maďarsko zrušilo kvůli neodstatku paliv cenový strop — Výsledek voleb v Georgii: křeslo v Senátu obhájili demokraté — Opilá řidička vezla děti — Dlouhodobý nedostatek zubařů — Den s Jaroslavem Baštou — Priority prezidentského kandidáta — Profil kandidáta Jaroslava Bašty — Jaroslav Bašta pohledem blízkých — Pokračování soudu v kauze tzv. politických trafik — Nový předseda Rady ČT — Kontroverzní dokument o Harrym a Meghan — Čína ruší covidová opatření — 22 let pro Rusa Ivana Safronova — Řád čestné legie pro předsedky AV Evu Zažímalovou — Rychlovlak TGV v Česku — Měření zplodin z komínů a výfuků — Oprava zámku v Litomyšli — Povolební emoce kolem Chrámové hory — Odstřel skal u Milína — Rekonstrukce tváře po nádoru

                               7. 12. 2022 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               7. prosinec

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               7. 12. 2022 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               6. prosinec

                               Headlines — Propad tržeb — Úspornější nakupovaní — Maloobchodní tržby v r. 2022 — Útraty v obchodech — Válka na Ukrajině — Putinovy plány na dobytí Ukrajiny — Lotyšsko zrušilo licenci ruské exilové televizi Dožď — Dopravní kolaps kvůli sněžení — Další komplikace kvůli zimnímu počasí — Spolu chce v Praze menšinovou vládu — Rok 2023 s Českou televizí — Ochrana schengenské hranice — Zmrazení peněz Maďarsku — Střelba na běžence — Potvrzený podmíněný trest pro Miloslava Roznera — Růst záloh na energie — Den s Andrejem Babišem — Priority prezidentského kandidáta — Profil kandidáta Andreje Babiše — Andrej Babiš pohledem blízkých — Soud o bydlení syna po rozvodu rodičů — Jednání o NP České Švýcarsko — Pohřeb Ťiang Ce-mina — Zákaz mimomanželského sexu v Indonésii — Platy ve školství — Námraza na silničních mostech — Cestující na Letišti Václava Havla — Vyšetřování v kauze Xixoio — Dostavba hotelu Praha v Novém Jičíně — Návrh na reformu britského parlamentu — Prevence srdečních chorob — Rozloučení s dirigentem Liborem Peškem

                               6. 12. 2022 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               6. prosinec

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               6. 12. 2022 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám