48 minut

29. březen 2019

Obsah dílu

Headlines — Hlasování o brexitové dohodě — Třetí domácí porážka Theresy Mayové — Další vývoj ve Velké Británii — Scénáře dalšího vývoje — Reakce z Bruselu na výsledek hlasování — Referendum a kurz koruny k libře — Volba nového vedení KDU-ČSL — Priority nastupujícího předsedy lidovců — Oprava dvou úseků na D1 — Oprava na D3 — Pochybnosti kolem úmrtí pacientky — Pokuta za protesty — Vendulka Voglová: Útěk za svobodou — Diplomatická roztržka na ministerstvu průmyslu — Den před slovenskými volbami — Výdělky obchodních řetězců — Vazba pro zatčené teroristy — Bezpečné používání dětských autosedaček — Pochybné přípravky na zlepšení zdraví — Příklady podvodných preparátů — Risk kvůli touze po dokonalé postavě — Novozélandská pieta za oběti útoku na mešity — Výtky vůči velvyslanci USA v Německu — Alianční závazek výdajů na obranu — Ombudsmanka proti poplatku ÚOHS — 20 let od bombardování Jugoslávie — Vykolejení lokomotivy v Kostelci u Heřmanova Městce — Rakouské úřady snižují dávky na české děti — Noc s Andersenem

Části dílu

00:03
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:44
  Hlasování o brexitové dohodě
   V den, kdy měla Británie definitivně opustit Evropskou unii, poslanci znovu neschválili kabinetem dojednanou dohodu o brexitu. Předsedkyně vlády zopakovala, že se bude dál snažit o spořádaný odchod z EU.
   02:07
   Třetí domácí porážka Theresy Mayové
    Živé vstupy zahraničních zpravodajů z Londýna a z Bruselu.
    05:19
    Další vývoj ve Velké Británii
     Dneškem padlo dojednané posunutí data D na 22. květen. Novým datem odchodu Británie z Unie je – jak Brusel varoval – už 12. duben, tedy pátek za 14 dní.
     06:23
     Scénáře dalšího vývoje
      Živé vstupy zahraničních zpravodajů z Londýna a z Bruselu.
      07:43
      Reakce z Bruselu na výsledek hlasování
       Živé vstupy zahraničních zpravodajů z Londýna a z Bruselu.
       08:53
       Referendum a kurz koruny k libře
        Samotná nejistota kolem brexitu zanechala stopy také na ekonomice. Konkrétně například britská libra od rozhodnutí Britů opustit Evropskou unii oslabila o devět procent. Na začátku června 2016 stála necelých pětatřicet korun.
        10:30
        Volba nového vedení KDU-ČSL
         Předsedou KDU-ČSL se na sjezdu v Brně stal poslanec Marek Výborný. Ve druhém kole porazil dosluhujícího prvního místopředsedu strany a bývalého ministra zemědělství Mariana Jurečku.
         13:03
         Priority nastupujícího předsedy lidovců
          Hostem Událostí je Marek Výborný, nově zvolený předseda KDU-ČSL.
          15:39
          Oprava dvou úseků na D1
           Živý vstup redaktorky Blanky Poulové.
           17:42
           Oprava na D3
            Začala taky stavba úseku dálnice D3, který bude součástí obchvatu Českých Budějovic. Zakázku získalo italsko-slovenské sdružení firem. Postaví ho za necelých 6 miliard.
            18:11
            Pochybnosti kolem úmrtí pacientky
             Policie vyšetřuje úmrtí pacientky ve zlínské Baťově nemocnici. Rodina 88leté ženy podala trestní oznámení, podle kterého mohla pacientka zemřít kvůli záměně látek použitých při endoskopickém vyšetření. Policisté zatím nikoho neobvinili.
             19:06
             Pokuta za protesty
              Pokutu v přepočtu 52 tisíc korun zaplatí Éric Drouet – jeden z lídrů protestního hnutí žlutých vest. Soud mu ji udělil za svolání dvou nepovolených shromáždění.
              19:53
              Vendulka Voglová: Útěk za svobodou
               Fotografie, která se stala jedním ze symbolů holocaustu. Dvanáctiletou Vendulu Voglovou snímek zachycuje těsně před odjezdem do Terezína, kam jako Židovka musela s rodinou odjet.
               22:51
               Diplomatická roztržka na ministerstvu průmyslu
                23:10
                Den před slovenskými volbami
                 Živý vstup zpravodaje Lukáše Mathého.
                 25:02
                 Výdělky obchodních řetězců
                  Obchodní řetězec Lidl aktuálně vydělává nejvíc ze všech supermarketů v Česku. Jeho čistý zisk přesahuje 5 miliard ročně. Na druhém místě je Kaufland se třemi miliardami.
                  25:22
                  Vazba pro zatčené teroristy
                   Městský soud v Praze poslal do vazby třicetiletého Iráčana a jeho o tři roky mladší krajanku – dvojice je podezřelá z terorismu. Na základě Rakouskem vydaného zatykače je zadržela policie ve středu na pražském letišti.
                   26:07
                   Bezpečné používání dětských autosedaček
                    Bezpečný pátek – kampaň mladoboleslavské automobilky, která cílí na správné používání bezpečnostních pásů a autosedaček pro děti. Pátek je na českých silnicích nejtragičtějším dnem z týdne. Při nehodách umírá 22 % všech obětí.
                    29:09
                    Pochybné přípravky na zlepšení zdraví
                     Obnovení sluchu – v to doufala řada pacientů, kteří si koupili různé podpůrné prostředky, které tohle slibovaly. Jenže se tak nestalo. Lékaři upozorňují na to, že se čím dál častěji setkávají s pseudoléky.
                     31:43
                     Příklady podvodných preparátů
                      V inzerátech se objevují i další výrobky – z poslední doby to byly například magnetické vložky do bot na zmírnění chronických bolestí. Prodejce uváděl, že vložky působí proti více než šestačtyřiceti příčinám bolestí.
                      32:17
                      Risk kvůli touze po dokonalé postavě
                       Zlákat inzercí nejčastěji na sociálních sítích se nechávají i náctiletí. Ti si nejčastěji obstarávají přípravky na zvýšení svalové hmoty anebo naopak na hubnutí.
                       35:13
                       Novozélandská pieta za oběti útoku na mešity
                        Přes 20 tisíc lidí uctilo v Christchurchi oběti střelby z minulého týdne. Na pietním setkání promluvil jeden z přeživších, vůdci muslimské obce i premiérka Jacinda Ardernová.
                        35:44
                        Výtky vůči velvyslanci USA v Německu
                         Už dva přední němečtí politici požadují vypovězení amerického velvyslance ze země. Trumpův ambasador Richard Grenell tvrdě kritizuje německou vládu a její rozhodnutí. Naposledy kvůli německým výdajům na obranu.
                         38:05
                         Alianční závazek výdajů na obranu
                          Česko se vůči NATO zavázalo, že bude dávat na obranu 2 procenta HDP do roku 2024. Dnes je to ale podstatně méně. I to probírali v Praze šéfové armád 7 středoevropských zemí s vojenským velitelem NATO v Evropě Curtisem Scaparrottim.
                          41:27
                          Ombudsmanka proti poplatku ÚOHS
                           Zrušení desetitisícového poplatku za podání podnětu k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže požaduje ombudsmanka Anna Šabatová. Podle veřejné ochránkyně práv se úřad nezaplacenými podněty nezabývá bez ohledu na jejich závažnost.
                           42:10
                           20 let od bombardování Jugoslávie
                            Před dvaceti lety probíhalo každodenní bombardování Jugoslávie. To si vyžádalo zhruba 500 obětí. Další tisíce lidí byly během leteckých útoků zraněny. Alianční operace trvala přes dva měsíce.
                            44:17
                            Vykolejení lokomotivy v Kostelci u Heřmanova Městce
                             V Kostelci u Heřmanova Městce na Chrudimsku dopoledne vykolejila lokomotiva nákladního vlaku. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Škoda na lokomotivě je zhruba milion korun, na trati 50 tisíc. Příčinu nehody šetří Drážní inspekce.
                             44:34
                             Rakouské úřady snižují dávky na české děti
                              Čechů, kteří si u rakouských úřadů stěžují na to, že jim země snížila přídavky na děti, přibývá. Nová pravidla platí od ledna. Rakousko tvrdí, že je potřeba zohlednit rozdílné náklady na život.
                              46:28
                              Noc s Andersenem
                               Tisíce dětí tráví společný čas v knihovnách čtením a nakonec i nocováním.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž44 minut
                               Další díl
                               30. březen 2019

                               Přehled dílů

                               Stopáž50 minut

                               14. srpen

                               Headlines — Podpora stavebního spoření — Snížení státní podpory stavebního spoření — Stavební spoření v Česku — Potravinová pomoc pro Afriku — Situace v Záporožské elektrárně — Válka na Ukrajině rozděluje rodiny — Příspěvek 5000 Kč na dítě — Rushdieho odpojili od ventilátoru — Německo sužuje mimořádné sucho — Na Tchaj-wan dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu — Úspory energie ve firmách — Film o bratrech Mašínových — Nejméně nevyřízených případů u soudů — Hasiči kontrolují České Švýcarsko — Výhledy české ekonomiky — Obce nechtějí těžbu v lomu Zárubka — Povodně 2002 a Gastonův příběh — Pád letadla v Chebu — Vytápění na nižší teploty — Průměrné teploty v topném období — Snaha snížit spotřeby energie v Evropě — Vytápění domovů dříve a dnes — Při požáru v egyptském kostele zemřelo nejméně 41 lidí — Jerevanem otřásla exploze — Oprava silnice od Českých Budějovic na Dolní Dvořiště — Dostali zdarma,prodávají až za 160 milionů — Útok na autobus v Jeruzalémě — Černý odběr elektrické energie — Rallye veteránů — Hrdinové leží vedle zrádců

                               14. 8. 2022 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               14. srpen

                               Ve znakovém jazyce

                               14. 8. 2022 na ČT24
                               Stopáž50 minut

                               13. srpen

                               Headlines — Návrat obyvatel Hřenska — Evakuovaní obyvatelé se vrací domů — USA zvažují označení Ruska za teroristický stát — Vývoj války na Ukrajině — ANO chce odvolání Rakušana — Kritika církve v Česku — Útok na Salmana Rushdieho — Tradiční Chodské slavnosti v plném proudu — Zdanění mimořádných zisků firem i bank — Vývoj kolem vyšetřování exprezidenta USA Donalda Trumpa — Duhový průvod se vydal na pochod Prahou — Vracení léků do lékáren — Zákazy odběrů povrchových vod — Hřensko pod kontrolou — Požár v Českém Švýcarsku — Nová trasa na Pravčickou bránu — Sněmovna reprezentantů schvália klimatický balík — Příspěvek na zaměstnávání handicapovaných — Brno si připomíná vítězství nad Švédy — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti — Obnova českých lesů — Dětem věznů pomáhá Andělský kemp — Mezinárodní folklorní festival v Šumperku — Hudební festival Sziget

                               13. 8. 2022 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               13. srpen

                               Ve znakovém jazyce

                               13. 8. 2022 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               12. srpen

                               Headlines — Propad hypotečního trhu — Hypotéky dál zdražují — Ceny hypoték — Klesá zájem o rekreační nemovitosti — Dohoda o vývozu obilí — Boje na východě Ukrajiny — Francie vyšetřuje A. Babiše — Požár v Českém Švýcarsku uhašen — Obnovení dodávek ropy — Dopady sankcí na Rusko — Zemřel kreslíř Jean-Jacques Sempé — Zásah proti ženě na mítinku ANO — Milost pro dědice Samsungu I Če-jongovi — Schröder žaluje parlament o odebrané výsady — Útok na spisovatele Rushdieho — Krádeží dřeva v Česku přibývá — Nejničivější povodně v Česku — 20 let od tisícileté vody — Voda zaplavila stanice metra — Škody po povodních v roce 2002 — Razie FBI v sídle Donalda Trumpa — Centrum pro běžence nestíhá — Elektromobilů na českém trhu přibývá — Rusa Frančettiho v Praze obžalovali za účast na anexi Krymu — Oprava domova důchodců v Hodoníně — Čeští archeologové v Izraeli — Socha svatého Kryštofa se vrátila na obchvat Olomouce — Psychologická pomoc pro uprchlíky — Role žen v architektuře

                               12. 8. 2022 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               12. srpen

                               Ve znakovém jazyce

                               12. 8. 2022 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám