Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Slovensko volí svého prezidenta

Den V - den volby. Den P - den prezidenta, nebo prezidentky. Slovensko volí novou hlavu státu. Vybírá ze dvou jmen - Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič.

Slovenské volby: druhé kolo

Slováci volí už třináctou hodinu, volební místnosti se uzavírají v deset večer. První kolo dopadlo jednoznačně - Zuzana Čaputová v něm ve srovnání s finálovým soupeřem získala přes dvojnásobek hlasů.

Slovenské volby: výsledky prvního kola

V prvním kole před dvěma týdny přišlo k urnám přes dva miliony lidí, tedy necelá polovina oprávněných voličů. Jednoznačně ho ovládla Zuzana Čaputová, která získala přes 40 procent hlasů. Do finále prošel ještě Maroš Šefčovič.

Zájem Slováků v Česku o volby

Oba finalisti dnes ve volebních místnostech upozorňovali na důležitost volební účasti. Maroš Šefčovič prohlásil, že právě ona rozhodne o tom, jak těsný výsledek bude.

Slovenské volby: jak se kde volilo

Vítězství ve všech krajích – takový výsledek si na své konto připsala v prvním kole hlasování Zuzana Čaputová. Největší zájem byl v Bratislavě a okolí. Hlas odevzdalo skoro 59 % voličů.

Prezidentské volby v českém pohraničí

Pohled na volební den v malých osadách na česko-slovenském pomezí - jak hlasování vypadalo tam.

Poslední rok ve slovenské politice

Slovensko má za sebou vypjatý rok. Vražda novináře a jeho snoubenky zemi změnila. A taky zvýraznila rozdělení Slovenska.

Partneři prezidentských kandidátů

Ještě o jedné věci tyhle volby rozhodnou - kdo vstoupí do Prezidentského paláce po boku nové hlavy státu - jestli to bude první dáma, nebo poprvé v dějinách první pán.

Volební štáby finalistů

Oba naši zpravodajové jsou ve volebních štábech finalistů.

Slovenské prezidentské volby od 21:55

Tolik z Bratislavy. Pět minut před 22. hodinou se odsud přihlásíme znovu a ve speciálním volebním vysílání vám na 24 řekneme, koho si Slováci zvolili na dalších pět let do čela státu.

Lidovci mají nové vedení a název

Lidovci si na brněnském sjezdu zkrátili oficiální název - tím se po dnešku stala dosud používaná zkratka KDU-ČSL. Název strany se tak už třeba na volebních lístcích nebude rozepisovat.

Opravy na D1

Dopravním omezením, instalací betonových svodidel a cestováním v jednom jízdním pruhu začala v noci na dnešek oprava dálnice D1 u Velkého Meziříčí. Živý vstup Blanky Poulové.

Výstava o západní hudbě v Československu

Světová hudba jako nepřítel - tak by se dal popsat vztah minulého režimu k západní kultuře. Přesto si cestu do československých domácností našla.

Registrace občanů EU žijících v Británii

Živý vstup zpravodaje ČT v Londýně Bohumila Vostala.

Zkoumání stavu pražských mostů

Odborníci tento víkend zkoumají dva frekventované pražské mosty - Legií (mezi Národní třídou a Újezdem) a Hlávkův (nad ostrovem Štvanice).

Začíná sezona hradů a zámků

Hrady a zámky se dnes otevřely veřejnosti. V letošní sezoně mohou lidé zavítat až na stovku míst ve správě Národního památkového ústavu.

Z horských areálů mizí sníh

Živý vstup redaktorky ČT Věry Hofmanové.

Sníh na horách

Hranice, kde leží souvislá sněhová pokrývka, se ale bude posouvat výš. Teď je asi v 1000 m n. m. Nejvíc sněhu mají hřebeny Krkonoš - pořád přes 2 metry.

Pavel Zeman se postavil za státní zástupce

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se ohradil proti kritice, kterou jeho podřízeným adresovali politici. Reagoval i na výroky prezidenta Miloše Zemana.

Rok nepokojů u hranic Pásma Gazy

Desetitisícový dav znovu u hranice Pásma Gazy: Palestinci si demonstrací i házením granátů připomněli rok od vypuknutí masových protestů, které každý týden zmítají okolím plotu střeženého izraelskou armádou.

Peněžitých trestů u soudů přibývá

Soudy loni rozdaly nejvíc finančních trestů v historii. Špičky justice a státního zastupitelství vidí v majetkových sankcích lepší výchovný efekt i jedno z řešení přeplněnosti věznic.

Hospodaření politických stran

Podle výroční finanční zprávy hospodařilo hnutí ANO loni se ztrátou bezmála třiačtyřicet milionů korun. Na tomto výsledku se nejvíc podepsaly výdaje na kampaně do voleb do Senátu a zastupitelstev obcí, které dohromady vyšly na téměř 159 milionů korun.

PC hry tahounem digitální ekonomiky

Počítačové hry jako tahoun digitální ekonomiky a technologického rozvoje. Obrat českého herního průmyslu v minulém roce překonal hranici tří miliard korun - narostl meziročně o třetinu.

Hromadná doprava poháněná vodíkem

Desítky autobusů a 3 vlaky v Moravskoslezském kraji by měl pohánět vodík. Kraj se rozhodl vsadit na alternativní pohon, aby ulehčil ovzduší.

Přehrát vše
Stopáž44 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD