9. březen 2019

Obsah dílu

Premiér Babiš o Faltýnkovi — Úloha Jaroslava Faltýnka v kauze kolem firmy Kapsch — Mýto v Česku — Brněnská větev případu kolem tendru na mýto — Finále premiérovy návštěvy ve Spojených státech — Dva noční případy střelby v Praze — Nedostatečná úspora energie — Korejská raketová zkouška — Den obětí tábora v Terezíně — Studijní pobyty pedagogů v Izraeli — Peníze na opravy silnic ve správě obcí a krajů — Britové v Česku — Zneužití tísňové linky záchranářů — Nadlimitní množství olova ve zvěřině — Zemřela Aťka Janoušková — Záchrana před amputací v zahraničí — Oprava auta za víc pěnez — Autoservisy v Česku — Zátah proti cizojazyčným klanům v Německu — Propojování extrémní pravice v Evropě — Srážka trajektu s velrybou — Krkonoše světovou lyžařskou metropolí — Prague Burlesque Festival — 20 let v NATO

Části dílu

00:35
Premiér Babiš o Faltýnkovi
  Premiér zatím nemluvil s prvním místopředsedou hnutí ANO Jaroslavem Faltýnkem o podezření, které se týká zakázky na mýtný systém. Andrej Babiš to řekl před návratem ze Spojených států do Česka.
  01:07
  Úloha Jaroslava Faltýnka v kauze kolem firmy Kapsch
   Deník Právo cituje policejní dokumenty – podle nich se Faltýnek setkal s ředitelem Kapsche. O hodinu později pak na jiném místě se šéfem antimonopolního úřadu. A jak vyplývá z odposlechů: prosazoval zájmy jmenované firmy.
   04:17
   Mýto v Česku
    O jaké peníze jde v souvislosti s výběrem mýta? Firma Kapsch ho v Česku vybírá už od roku 2007. Za dvanáct let zaplatili dopravci bezmála 100 miliard korun. Jen vloni to bylo skoro 11 miliard.
    05:17
    Brněnská větev případu kolem tendru na mýto
     Živý vstup redaktora Michala Cagaly.
     07:05
     Finále premiérovy návštěvy ve Spojených státech
      Premiér Andrej Babiš ukončil návštěvu Spojených států. Po schůzce s prezidentem Donaldem Trumpem navštívil taky budovu amerického Kongresu, kde jednal s vůdcem republikánské menšiny Sněmovny reprezentantů Kevinem McCarthym.
      10:00
      Dva noční případy střelby v Praze
       Pražští kriminalisti vyšetřují 2 noční incidenty, při kterých se střílelo. Na hematologii vinohradské nemocnice zranil 74letý pacient další 2, kteří s ním sdíleli pokoj. Zbraň měl legálně. Pacifikovaly ho zdravotní sestry.
       11:33
       Nedostatečná úspora energie
        Česko musí přidat v úsporách energie. Svůj závazek na příští rok – ušetřit 51 petajoulů – zatím neplní. Podle poslední analýzy se to daří jen ze třetiny. Nejvíc pomohla Nová zelená úsporám, která dotuje zateplování budov nebo stavby pasivních domů.
        13:55
        Korejská raketová zkouška
         Severní Korea se, podle satelitních snímků, chystá odpálit novou raketu. V okolí základny, kde se v minulosti vyráběly, stojí jeřáby a železniční vagony.
         14:20
         Den obětí tábora v Terezíně
          9. březen je letos podruhé Dnem památky obětí vyhlazení terezínského rodinného tábora v Osvětimi-Březince. V roce 1944 zavraždili nacisti v plynových komorách skoro 3800 Židů.
          15:10
          Studijní pobyty pedagogů v Izraeli
           Česko plánuje rozšířit program, v jehož rámci budou tuzemští učitelé jezdit na studijní pobyty do památníku holokaustu Jad Vašem v Jeruzalémě. Návštěvy pedagogů v Izraeli fungují už řadu let a mají oživit výuku o dějinách 20. století.
           18:10
           Peníze na opravy silnic ve správě obcí a krajů
            Obce a kraje zatím nevědí, kolik letos dostanou na opravy silnic druhé a třetí třídy. Ministryně financí připouští, že to může být míň, než slibované 4 miliardy. Zájem samospráv je přitom velký.
            20:42
            Britové v Česku
             V Česku žije stále víc Britů. Letos jich ministerstvo vnitra eviduje 7100. A přibývá i těch, kteří tu mají trvalý pobyt. Jejich počet přesáhl 2200.
             21:05
             Zneužití tísňové linky záchranářů
              90 procent všech hovorů na linku 112 je zbytečných nebo falešných. Tento týden ale zažily záchranné složky z Jihomoravského kraje zcela úmyslné zneužití, které se vydávalo za vážnou nehodu. Případ řeší policie.
              23:04
              Nadlimitní množství olova ve zvěřině
               Veterináři našli vysoké množství olova ve vzorcích divočiny odebraných ve zpracovatelském závodě v Karlovarském kraji. Maso pocházelo ze zvířat, která žila v jižních Čechách – konkrétně ze srnců a kachen.
               25:25
               Zemřela Aťka Janoušková
                Zemřela herečka Aťka Janoušková – v 88 letech. Začínala jako kabaretiérka. Proslula ale hlavně charakteristickým hlasem, který propůjčila mnoha postavám v dabingu. Třeba ve známých večerníčcích.
                25:44
                Záchrana před amputací v zahraničí
                 Zachránit dítěti ruku před amputací se snaží už osm let čeští lékaři. Zatím marně. Rodina Anety Navrátilové se obrátila na specialisty v zahraničí. Jenže narazila na problém s proplacením léčby.
                 28:00
                 Oprava auta za víc pěnez
                  Za posledních pět let opravy aut v autoservisech zdražily zhruba o třetinu. Vyplývá to z aktuálních údajů pojišťoven. Průměrná oprava vozu po autonehodě teď stojí zhruba 40 tisíc korun.
                  30:27
                  Autoservisy v Česku
                   V Česku je teď registrováno 7335 autoservisů, autorizovaných i těch bez autorizace. Některé z nich jsou propojeny buď přímo s prodejnou nových aut, nebo autobazarem.
                   34:05
                   Zátah proti cizojazyčným klanům v Německu
                    Odmítají autoritu německého státu. Uctívají svou rodinu. A organizují loupeže v bankách, prodej drog a vydírání. Několik rodových klanů, zejména z Blízkého východu, způsobuje vážné problémy německé policii.
                    36:24
                    Propojování extrémní pravice v Evropě
                     Německá extrémní pravice pořádá tréninky a zápasy v pouličním boji – účastní se jich i Češi. Zjištění kontrarozvědky cituje deník Westdeutsche Allgemeine Zeitung.
                     36:48
                     Srážka trajektu s velrybou
                      Skoro 90 zraněných na palubě trajektu v Japonském moři. Vysokorychlostní loď se zřejmě srazila s velrybou. Svědčí o tom patnácticentimetrová trhlina v trupu. Plavidlo nakonec s velkým zpožděním dorazilo do cíle.
                      37:09
                      Krkonoše světovou lyžařskou metropolí
                       Špindlerův Mlýn dva dny hostil Světový pohár žen v alpském lyžování.
                       39:00
                       Prague Burlesque Festival
                        V pražském divadle Royal pokračuje Prague Burlesque Festival. Na třetí ročník dvoudenní přehlídky letos dorazilo 35 umělců z celého světa.
                        39:20
                        20 let v NATO
                         Tři roky po vstupu do aliance - v roce 2002 - se Česko ocitlo na výsluní. V Praze se konal dvoudenní summit NATO.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž44 minut
                         Další díl
                         10. březen 2019

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         30. březen

                         Headlines — Vládní spor o úpravy rodičovského příspěvku — Nová Strategie rodinné politiky — Počet narozených dětí v Česku — Vývoj české ekonomiky — Přípravy na protiofenzivu — Zadržení novináře z Wall Street Journal — Prezident Pavel v Senátu — Vyšetřování kauzy Dozimetr — Vyjednávání o nové koalici v Ostravě — Odškodné za nezákonné stíhání — Josef Mánes ve Valdštejnské jízdárně — Přistoupení Finska k Severoatlantické alianci — Karel III. v Německu — Průměrné ceny pohonných hmot — Památky před otevřením — Varování před silnými bouřkami — Tragické nehody motorkářů — Léčba pacientů s mnohočetným myelomem — Rakovina v ČR — Středisko dětské paliativní péče — Peníze pro obce a kraje — Pronásledování aktivisty Olega Orlova — Nehoda vlaku v USA — Zastání Miroslava Ševčíka — Kritická místa na železnici — Jednání Senátu — Obecní budovy zničené tornádem — Zdražování letních dovolených — Vraníci se vrátili — Děčínská společnost napojená na Rusko — Údržba přírodních lezeckých stezek na Děčínsku — Cenzura ve školních knihovnách v USA — Festival Česká taneční platforma

                         30. 3. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         30. březen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         30. 3. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         29. březen

                         Headlines — ČNB o úrokových sazbách — Dopad vysokých sazeb na dlužníky a věřitele — Vývoj základní úrokové sazby — Zelenskyj pozval Si Ťin-pchinga — Mise bojových vrtulníků na Ukrajině — Napětí mezi Moskvou a Stockholmem — Dotace na sociálně znevýhodněné školáky — Zasedání vlády na Jesenicku — Protesty odborů kvůli penzím — Protiruské sankce v Moldavsku — Kritika izraelské justiční reformy — Přehlídka českého sklářství v Miláně — Změna dodavatele jaderného paliva — Přibývá státních zaměstnanců — Vyšetřování výbuchu plynovodů — Stíhání fyzioterapeuta z Hostivaře — Mrazivá noc v ovocných sadech — Omezení velkochovů i kvůli ptačí chřipce — Počty drůbeže a vajec — Vývoj cen vajec a prodeje slepic — Petr Pavel na severu Moravy — Premiér o ruských sportovcích na olympiádě — Transformace České pošty — Karel III. v Německu — Dohoda o migraci mezi USA a Kanadou — Strategie vyjednávání o nové koalici — Praskliny ve škole v Prušánkách — Dvakrát načapaný opilec za volantem — Obědy pro školky — Závěr soudu s exšéfem českého fotbalu — Olympiáda pod dohled umělé inteligence — Dražba vzáceného dřeva

                         29. 3. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         29. březen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         29. 3. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         28. březen

                         Headlines — Vládní slib o dodržení deficitu — Opozice čeká vyšší schodek — Schodky státních rozpočtů ČR — Regulace aut se spalovacími motory — Trest za protiválečný obrázek dcery — Zánik českých značek — Očkování proti covidu-19 — Boje o Bachmut — Politická krize v Izraeli — Prezidentova návštěva Moravskoslezského kraje — Kauza vraždy muže v Praze — Divadelní hra Přípravy na všechno — Protest vysokoškolských učitelů — Platy vysokoškolských pedagogů — Přístup ke zbraním v USA — Obžaloba učiteky kvůli popírání války na Ukrajině — Hodiny čekání na zubaře — Nehody kvůli počasí — Odklízení následků havárií — Zimní údržba silnic — Předpověď počasí — Digitalizace veřejné správy — Stávka ve Francii — Zrušené stíhání Tomáše Voráče — Mrtví migranti po požáru v USA — Vyšetřování kvůli azbestu v Milovicích — Závěr soudu v kauze sportovních dotací — Dopady vyššího cholesterolu — Spory o lom u Hlinek — Návrat Sojuzu z ISS — Spor o Zámecké lázně — Česká podpora Tchaj-wanu — Pár metrů od srážky — Rozšíření D6 — Senioři jako školáci v lavicích

                         28. 3. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         28. březen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         28. 3. 2023 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám