44 minut

16. únor 2019

Obsah dílu

Nová digitální daň — Plán na zavedení digitální daně — Zvýšení daní v roce 2020 — Politické špičky na konferenci o bezpečnosti — Bezpečnostní konference v Mnichově — Peníze na vyšší mzdy zdravotníků — Na D1 na Vysočině se stále pracuje — Propuštěný zaměstnanec střílel v Chicagu — Britská obranná politika po odchodu z EU — Kardinál propuštěný za zneužívání dětí — Západočeská lázeňská města sčítají zdevastované domy — Požár chaty v Petrově u Prahy — Plán na dostavbu dálnice D3 — Zaseknutá lanovka ve Filipovicích — Začalo období masopustu — Vladimir Putin – judista — Jak se testují autobusy — Zdravotních turistů přibývá — Počet pacientů ze zahraničí — Plastické operace v Česku — Demonstrace v Barceloně — Česko jako výrobna pervitinu — Zemřel Herec Bruno Ganz — Izraelská kauza sledování lidí — Propad stropů na univerzitě v Petrohradu — Zimní České Švýcarsko láká turisty — Festival Berlinale vrcholí — Nebezpečné neoriginální tonery

Části dílu

00:36
Nová digitální daň
  Vládní koalice uvažuje o zavedení nové digitální daně. Podle ministerstva financí by ji mohly začít platit velké internetové korporace - jako třeba Google, Apple, Facebook nebo Amazon.
  01:12
  Plán na zavedení digitální daně
   Od ledna už daní digitální reklamu Francie. Ministryně financí Alena Schillerová by chtěla novou taxou posílit rozpočet skoro o miliardu.
   03:53
   Zvýšení daní v roce 2020
    Ještě víc peněz než z digitální daně očekává ministerstvo financí ze spotřebních daní na tabák.
    05:27
    Politické špičky na konferenci o bezpečnosti
     Ostré diplomatické přestřelky na bezpečnostní konferenci v Mnichově. Německá kancléřka Angela Merkelová varovala Spojené státy, aby nevyhrocovaly obchodní válku.
     07:57
     Bezpečnostní konference v Mnichově
      Živý vstup zpravodaje ČT Martina Jonáše.
      09:30
      Peníze na vyšší mzdy zdravotníků
       Po prvních letošních výplatách je už jasné, že ne všechny zdravotní sestry ze směnného provozu dostaly přidáno tolik, kolik vláda slíbila.
       11:27
       Na D1 na Vysočině se stále pracuje
        Živý vstup Radovana Daňka: silničáři v problematickém úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem pracovali i dnes, konkrétně na instalaci vodorovného značení.
        13:00
        Propuštěný zaměstnanec střílel v Chicagu
         Další útok střelce ve Spojených státech – propuštěný zaměstnanec továrny na vodní ventily zabil na předměstí Chicaga pět kolegů.
         13:25
         Britská obranná politika po odchodu z EU
          Britský ministr obrany Gavin Williamson prohlásil, že Spojené království je připravené použít tvrdou sílu, aby po brexitu ochránilo své globální zájmy.
          15:53
          Kardinál propuštěný za zneužívání dětí
           Papež František propustil ze stavu duchovních bývalého amerického kardinála obviněného ze zneužití chlapců. Theodor McCarrick se ho měl dopustit před víc než 50 lety.
           16:21
           Západočeská lázeňská města sčítají zdevastované domy
            Západočeská lázeňská města kvůli nominaci na seznam UNESCO sčítají zdevastované domy. Dokumentace musí být hotová v dubnu. Právě počet domů, jejich stav a plán, co s nimi do budoucna, můžou hrát v rozhodování komisařů velkou roli.
            19:06
            Požár chaty v Petrově u Prahy
             Požár chaty v Petrově u Prahy v pátek večer nepřežila jedna žena. Škodu na majetku dnes hasiči vyčíslili na zhruba dva miliony korun.
             19:40
             Plán na dostavbu dálnice D3
              Už během března či dubna by měla odstartovat jedna z největších dálničních staveb v Česku - 13kilometrový úsek D3 směrem z Českých Budějovic na jih.
              21:35
              Zaseknutá lanovka ve Filipovicích
               Technická závada odpoledne zastavila lanovku v areálu Filipovice v Jeseníkách. Hasiči a horská služba pomáhali dostat dolů asi pět desítek lyžařů. Nikdo nebyl zraněn. Zásah trval zhruba hodinu.
               21:51
               Začalo období masopustu
                Končiny, ostatky, fašank - tedy masopust. Reje masek v těchto dnech vyrážejí na tradiční obchůzky na vesnicích i ve městech.
                23:24
                Vladimir Putin – judista
                 Vladimir Putin jako zdatný judista – ruská televize zveřejnila záběry, na kterých šéf Kremlu jednoho po druhém porazil členy národní reprezentace.
                 23:48
                 Jak se testují autobusy
                  Počet nehod autobusů se za poslední tři roky zvýšil zhruba o 20 %. Vyplývá to ze statistik policie. Ještě před zavedením do provozu procházejí karoserie řadou bezpečnostních zkoušek, které mají dopad případných havárií eliminovat anebo zmírnit.
                  26:00
                  Zdravotních turistů přibývá
                   V Česku se loni léčilo zhruba 120 tisíc zahraničních pacientů. Nejvíc z nich bylo Slováků. Jejich péče stála přes 300 milionů korun.
                   28:15
                   Počet pacientů ze zahraničí
                    Lékaři v česku loni pečovali o 120 tisíc cizinců. Z dlouhodobého pohledu přitom jejich počet roste.
                    29:46
                    Plastické operace v Česku
                     Za péčí plastických chirurgů jezdí do Česka i několik tisíc cizinců ročně – nejčastěji jsou to podle společnosti plastické chirurgie cizinci z německy mluvících zemí nebo Slovenska.
                     32:20
                     Demonstrace v Barceloně
                      Desítky tisíc demonstrantů v centru Barcelony - demonstranti podpořili katalánské politiky souzené v Madridu kvůli referendu o vyhlášení nezávislosti oblasti.
                      32:36
                      Česko jako výrobna pervitinu
                       Prvenství, se kterým by se Česko nejraději nechlubilo. Patří totiž k jedné z největších výroben pervitinu. Historicky jsou u nás stovky malých domácích laboratoří, ke kterým ale v posledních letech přibývají ty velké.
                       34:59
                       Zemřel Herec Bruno Ganz
                        V sedmasedmdesáti letech zemřel švýcarský herec Bruno Ganz. Nejvíc se proslavil rolí Adolfa Hitlera ve filmu Pád třetí říše nebo jako anděl ve Wendersově snímku Nebe nad Berlínem.
                        35:20
                        Izraelská kauza sledování lidí
                         Další kontroverze okolo izraelské firmy NSO, která vyvinula program na dálkové sledování lidí přes jejich chytré telefony. Loni se objevilo podezření, že právě tuto technologii použili Saúdové na sledování novináře Chášakžího.
                         37:38
                         Propad stropů na univerzitě v Petrohradu
                          V Petrohradu se propadlo několik pater místní technické univerzity. Trosky podle záchranářů zavalily až dvě desítky lidí, všichni ale zřejmě přežili.
                          38:04
                          Zimní České Švýcarsko láká turisty
                           Každou zimu bojují podnikatelé v národním parku České Švýcarsko o přežití. Turistů je tak málo, že většina restaurací a penzionů musí zavřít.
                           40:13
                           Festival Berlinale vrcholí
                            V Německu vrcholí filmový festival Berlinale. Letos bez významné české účasti. V hlavní soutěži je třeba nový snímek polské režisérky Agnieszky Hollandové.
                            40:33
                            Nebezpečné neoriginální tonery
                             Bývají mnohem levnější než originály, můžou ale obsahovat nebezpečné látky. V Německu otestovali neoriginální tonery do laserových tiskáren - v osmi z devíti bylo nadlimitní množství nebezpečného zpomalovače hoření.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž44 minut
                             Další díl
                             17. únor 2019

                             Přehled dílů

                             Stopáž50 minut

                             3. prosinec

                             Headlines — Navýšení minimální mzdy — Debaty o růstu minimální mzdy — Jednání tripartity — Bojové operace v Gaze — Sněžení na východě Česka — Odklízení sněhu ze střech — Dozvuky kalamity na jihu Čech — Výstraha před silným mrazem — Válečné zločiny na Ukrajině — Nemovitosti bez jasného majitele — Srážka vlaků v České Třebové — 60 let od premiéry Zahradní slavnosti — Zájem o elektrická auta v Německu — Dotace na bezemisní auta — Útok v centru Paříže — Příspěvek na penzijní spoření — Změny v penzijním spoření — Další změny — Český rekord v otužování — První adventní neděle — Rozsvícený dům v Libišanech — Plánované útraty Čechů za Vánoce — Dárky z druhé ruky — Přípravy na pohřeb Karla Schwarzenberga — Dohoda s lékaři — Blokáda kamionů z Ukrajiny — Nárůst počtu sebevražd v USA — Důchody pro disidenty a komunisty — Zátěžová zkouška mostu — Léčba zraněného bojovníka od Bachmutu — Let s Aerem 145 — Poslední klapka snímku Konec světa

                             3. 12. 2023 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             3. prosinec

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             3. 12. 2023 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             2. prosinec

                             Česko zasypal sníh — Kalamita na jihu Čech — Problémy kvůli sněhu na Vysočině — Komplikovaný provoz na dálnici D1 — Fotografie z dnešního dne — Výstraha před silným sněžením — Předpověď na další dny — Sníh v okolních zemích — Pomoc energeticky náročným firmám — Ceny energií v Německu — Válka v Pásmu Gazy — LouTkáček ve Stavovském divadle — Změna vedení v pravoslavné církvi — Hrozí zřícení středověké věže v Bologni — Klimatický summit v Dubaji — Provoz v nemocnicích o víkendu — Sníh na horách — Horská střediska zahájila sezonu — Náklady na dovolenou na horách — Zimní sezona na Šumavě — Varování záchranářů — Mobilizace v Rusku a na Ukrajině — Přístupový proces Ukrajiny do EU — Dražší voda na východě Čech — Spory kvůli možné rekonstrukci Hlávního nádraží — Kandidáti SPD do evropských voleb — Návrh na zákaz anglických výrazů v ruském jazyce — Rekonstrukce bitvy tří císařů — Rok s novými produkty umělé inteligence — Veřejné osvětlení v Jičíně

                             2. 12. 2023 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             2. prosinec

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             2. 12. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             1. prosinec

                             Fungování nemocnic — Protest lékařů proti přesčasům — Situace v regionáních nemocnicích — Peníze na platy lékařů — Příměří v Pásmu Gazy skončilo — Kondice české ekonomiky — Výstrahy meteorologů před silným sněžením — Sníh na horách — Boje na Ukrajině — Blokáda řidičů kamionů na ukrajinské hranici — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Komunální energetika — Výsledek hospodaření státu — Problematická cesta na vrch Šerlich — Změny v povinném ručení — Prezidentské milosti — Klimatický summit v Dubaji — Extrémy počasí v roce 2023 — Sbírání dat pro sledování změn klimatu — Měření v Česku — Předpovědi na základě dat — Stavba nové linky metra D — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Vyloučení George Santose z Kongresu — Vstupenky na letní olympiádu v Paříži — Přípravy rekonstrukce bitvy u Slavkova — Odvolání ředitele společnosti VOP CZ — Narozeniný válečného veterána Ervína Hoidy — Jednání školských odborů s ministrem — Nová šéfka českých center — Opuštěné hrobky sudetských Němců — Zabezpečení českých železnic — Objev vzácného savce — Nejposlouchanější umělci v ČR

                             1. 12. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             1. prosinec

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             1. 12. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             30. listopad

                             Dohoda premiéra s lékaři — Lékaři jsou připraveni odvolat protest — Podrobnosti dohody premiéra s lékaři — Příměří v Pásmu Gazy — Růst cen energií — Regulovaná složka energií zdraží — Jak se to projeví na konečné ceně — Z čeho se skládají ceny energií — Mimořádná schůze sněmovny k cenám energií — Zemřel Henry Kissinger — Vztah Kissingera k Československu — Státní rozpočet na příští rok — Demografický vývoj ČR — Některá města dál trápí velké množství sněhu — Předpověď počasí na další dny — Chystané změny v pražské Zlaté uličce — Jak teď vypadá Zlatá ulička — Zlatá ulička — Boje na Ukrajině — Počítačový útok na Lázně Běloves — Slovenský ministr obrany v ČR — Příprava stavby další části Pražského okruhu — Přípravy pohřbu Karla Schwarzenberga — Tisíce lidí na Karlovarsku bez tepla — Přípravy klimatického summitu — Spolupráce oblastí v česko-německém pomezí — Výdělky komunálních politiků — Benefiční aukce na pomoc hospicu — Ruský soud označill LGBT za extremismus — Varování NÚKIB — Rada ČT je kompletní — Nový trolejbus v Praze — Nový film Tancuj Matyldo

                             30. 11. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             30. listopad

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             30. 11. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             29. listopad

                             Jednání o státním rozpočtu — Vláda obhajovala státní rozpočet — Prezident k rozpočtu — Priority rozpočtu na příští rok — Pokračuje jednání sněmovny — Příměří v Pásmu Gazy — Zmírnění pravidel pro hypotéky — Protest lékařů — Situace v nemocnicích — Občanský průkaz v mobilním telefonu — Regionální železniční doprava — Rozsáhlý drogový případ — Ceny Národního památkového ústavu — NATO a Ukrajina — Vývoz obilí z Ukrajiny — Probuzení japonské sopky — Přísedící z řad veřejnosti u soudů — Sbírka pro Centrum Paraple — Problémy firmy Liberty — Následky kalamity v Karlovarském kraji — Nehody kvůli počasí — Vážná nehoda zablokovala D1 u Humpolce — Transplantace ledvin — Čekací listina na transplantaci — Náročná koordinace transplantací — Pokroky v transplantaci orgánů — Zvýšení rodičovského příspěvku v Senátu — Přihlášky na střední školy — Spor Kladna se Středočeským krajem — Zřícení amerického vojenského letounu u Japonska — Financování umělého oplodnění v Polsku — Zdražení tepla v Karlovarském kraji — Trest pro sbormistra farního sboru — Obavy z čínského respiračního onemocnění — Chřipková sezona — Jednání Sněmovny o rozpočtu — Soud s prodemokratickými aktivisty v Hongkongu — Kondice britské ekonomiky — Prezident Pavel na návštěvě Itálie — Volba nových členů Rady ČT — Ocenění dobrovolníků pomáhajících Ukrajině

                             29. 11. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             29. listopad

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             29. 11. 2023 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám