44 minut

16. únor 2019

Obsah dílu

Nová digitální daň — Plán na zavedení digitální daně — Zvýšení daní v roce 2020 — Politické špičky na konferenci o bezpečnosti — Bezpečnostní konference v Mnichově — Peníze na vyšší mzdy zdravotníků — Na D1 na Vysočině se stále pracuje — Propuštěný zaměstnanec střílel v Chicagu — Britská obranná politika po odchodu z EU — Kardinál propuštěný za zneužívání dětí — Západočeská lázeňská města sčítají zdevastované domy — Požár chaty v Petrově u Prahy — Plán na dostavbu dálnice D3 — Zaseknutá lanovka ve Filipovicích — Začalo období masopustu — Vladimir Putin – judista — Jak se testují autobusy — Zdravotních turistů přibývá — Počet pacientů ze zahraničí — Plastické operace v Česku — Demonstrace v Barceloně — Česko jako výrobna pervitinu — Zemřel Herec Bruno Ganz — Izraelská kauza sledování lidí — Propad stropů na univerzitě v Petrohradu — Zimní České Švýcarsko láká turisty — Festival Berlinale vrcholí — Nebezpečné neoriginální tonery

Části dílu

00:36
Nová digitální daň
  Vládní koalice uvažuje o zavedení nové digitální daně. Podle ministerstva financí by ji mohly začít platit velké internetové korporace - jako třeba Google, Apple, Facebook nebo Amazon.
  01:12
  Plán na zavedení digitální daně
   Od ledna už daní digitální reklamu Francie. Ministryně financí Alena Schillerová by chtěla novou taxou posílit rozpočet skoro o miliardu.
   03:53
   Zvýšení daní v roce 2020
    Ještě víc peněz než z digitální daně očekává ministerstvo financí ze spotřebních daní na tabák.
    05:27
    Politické špičky na konferenci o bezpečnosti
     Ostré diplomatické přestřelky na bezpečnostní konferenci v Mnichově. Německá kancléřka Angela Merkelová varovala Spojené státy, aby nevyhrocovaly obchodní válku.
     07:57
     Bezpečnostní konference v Mnichově
      Živý vstup zpravodaje ČT Martina Jonáše.
      09:30
      Peníze na vyšší mzdy zdravotníků
       Po prvních letošních výplatách je už jasné, že ne všechny zdravotní sestry ze směnného provozu dostaly přidáno tolik, kolik vláda slíbila.
       11:27
       Na D1 na Vysočině se stále pracuje
        Živý vstup Radovana Daňka: silničáři v problematickém úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem pracovali i dnes, konkrétně na instalaci vodorovného značení.
        13:00
        Propuštěný zaměstnanec střílel v Chicagu
         Další útok střelce ve Spojených státech – propuštěný zaměstnanec továrny na vodní ventily zabil na předměstí Chicaga pět kolegů.
         13:25
         Britská obranná politika po odchodu z EU
          Britský ministr obrany Gavin Williamson prohlásil, že Spojené království je připravené použít tvrdou sílu, aby po brexitu ochránilo své globální zájmy.
          15:53
          Kardinál propuštěný za zneužívání dětí
           Papež František propustil ze stavu duchovních bývalého amerického kardinála obviněného ze zneužití chlapců. Theodor McCarrick se ho měl dopustit před víc než 50 lety.
           16:21
           Západočeská lázeňská města sčítají zdevastované domy
            Západočeská lázeňská města kvůli nominaci na seznam UNESCO sčítají zdevastované domy. Dokumentace musí být hotová v dubnu. Právě počet domů, jejich stav a plán, co s nimi do budoucna, můžou hrát v rozhodování komisařů velkou roli.
            19:06
            Požár chaty v Petrově u Prahy
             Požár chaty v Petrově u Prahy v pátek večer nepřežila jedna žena. Škodu na majetku dnes hasiči vyčíslili na zhruba dva miliony korun.
             19:40
             Plán na dostavbu dálnice D3
              Už během března či dubna by měla odstartovat jedna z největších dálničních staveb v Česku - 13kilometrový úsek D3 směrem z Českých Budějovic na jih.
              21:35
              Zaseknutá lanovka ve Filipovicích
               Technická závada odpoledne zastavila lanovku v areálu Filipovice v Jeseníkách. Hasiči a horská služba pomáhali dostat dolů asi pět desítek lyžařů. Nikdo nebyl zraněn. Zásah trval zhruba hodinu.
               21:51
               Začalo období masopustu
                Končiny, ostatky, fašank - tedy masopust. Reje masek v těchto dnech vyrážejí na tradiční obchůzky na vesnicích i ve městech.
                23:24
                Vladimir Putin – judista
                 Vladimir Putin jako zdatný judista – ruská televize zveřejnila záběry, na kterých šéf Kremlu jednoho po druhém porazil členy národní reprezentace.
                 23:48
                 Jak se testují autobusy
                  Počet nehod autobusů se za poslední tři roky zvýšil zhruba o 20 %. Vyplývá to ze statistik policie. Ještě před zavedením do provozu procházejí karoserie řadou bezpečnostních zkoušek, které mají dopad případných havárií eliminovat anebo zmírnit.
                  26:00
                  Zdravotních turistů přibývá
                   V Česku se loni léčilo zhruba 120 tisíc zahraničních pacientů. Nejvíc z nich bylo Slováků. Jejich péče stála přes 300 milionů korun.
                   28:15
                   Počet pacientů ze zahraničí
                    Lékaři v česku loni pečovali o 120 tisíc cizinců. Z dlouhodobého pohledu přitom jejich počet roste.
                    29:46
                    Plastické operace v Česku
                     Za péčí plastických chirurgů jezdí do Česka i několik tisíc cizinců ročně – nejčastěji jsou to podle společnosti plastické chirurgie cizinci z německy mluvících zemí nebo Slovenska.
                     32:20
                     Demonstrace v Barceloně
                      Desítky tisíc demonstrantů v centru Barcelony - demonstranti podpořili katalánské politiky souzené v Madridu kvůli referendu o vyhlášení nezávislosti oblasti.
                      32:36
                      Česko jako výrobna pervitinu
                       Prvenství, se kterým by se Česko nejraději nechlubilo. Patří totiž k jedné z největších výroben pervitinu. Historicky jsou u nás stovky malých domácích laboratoří, ke kterým ale v posledních letech přibývají ty velké.
                       34:59
                       Zemřel Herec Bruno Ganz
                        V sedmasedmdesáti letech zemřel švýcarský herec Bruno Ganz. Nejvíc se proslavil rolí Adolfa Hitlera ve filmu Pád třetí říše nebo jako anděl ve Wendersově snímku Nebe nad Berlínem.
                        35:20
                        Izraelská kauza sledování lidí
                         Další kontroverze okolo izraelské firmy NSO, která vyvinula program na dálkové sledování lidí přes jejich chytré telefony. Loni se objevilo podezření, že právě tuto technologii použili Saúdové na sledování novináře Chášakžího.
                         37:38
                         Propad stropů na univerzitě v Petrohradu
                          V Petrohradu se propadlo několik pater místní technické univerzity. Trosky podle záchranářů zavalily až dvě desítky lidí, všichni ale zřejmě přežili.
                          38:04
                          Zimní České Švýcarsko láká turisty
                           Každou zimu bojují podnikatelé v národním parku České Švýcarsko o přežití. Turistů je tak málo, že většina restaurací a penzionů musí zavřít.
                           40:13
                           Festival Berlinale vrcholí
                            V Německu vrcholí filmový festival Berlinale. Letos bez významné české účasti. V hlavní soutěži je třeba nový snímek polské režisérky Agnieszky Hollandové.
                            40:33
                            Nebezpečné neoriginální tonery
                             Bývají mnohem levnější než originály, můžou ale obsahovat nebezpečné látky. V Německu otestovali neoriginální tonery do laserových tiskáren - v osmi z devíti bylo nadlimitní množství nebezpečného zpomalovače hoření.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž44 minut
                             Další díl
                             17. únor 2019

                             Přehled dílů

                             Stopáž50 minut

                             25. červen

                             Headlines — Změna služebního zákona — Novela služebního zákona — Sporné zákony v Poslanecké sněmovně — Masivní protesty kvůli zákazu potratů — Reakce na historický verdikt — Následky velmi silných bouřek — Závěr vyšetřování v kauze Čapí hnízdo — Střelba v centru Osla — Zemřela Lisa Miková — Díla architekta Martina Rajniše — Taktika bojů o pozice na Ukrajině — Dobrovolnící z Česka podezřelí z rabování — Priority firem během předsednictví EU — Mapa výskytu komárů — Čekání na studnu — Zájem o letní dovolené — Nápory cestujících na letištích — Rychlejší odbavení přes kiosky — Kam jezdí Češi — Dovolená v Česku — Utopení urpchlíci — Odchod firem z Ruska — Poděkování za pomoc po tornádu — Demence u mladších pacientů — Jak vzniká blesk — Nové politické uspořádání ve Francii — Den pozemních vojsk Bahna — Poslední kněžské svěcení Jana Graubnera

                             25. 6. 2022 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             25. červen

                             Ve znakovém jazyce

                             25. 6. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             24. červen

                             Headlines — Pomoc v době zdražování — Snazší žádost o příspěvek na bydlení — Příspěvek 5 tis. Kč za dítě — Zisky a ztráty Ukrajiny — Boje o Lysyčansk — Kandidáti na ministra školství — Summit EU o zdražování a energetice — Dodávky plynu do Česka — Termín prezidentských voleb — Extrémní bouřky v části Česka — Výstraha před silnými bouřkami — Zákaz interrupcí ve Spojených státech — Opatření proti korupci — Nový velitel NATO na Slovensku — Spor o zachování EET — Případů covidu přibývá — Nedostatek brigádníků na letní sezonu — Památník obětem tornáda — Vzdušný vír změnil desítky životů — Mapování cesty tornáda — Rok od rodinné tragédie — Opravy kostelů poničených tornádem — Poslední rozloučení se Zdeňkem Velíškem — Metrostav bez veřejných zakázek — Stěhování části archivu Milana Kundery do Brna — Připomínky obětí po vyhlazení Ležáků — Zemřel Ján Zákopčaník — Dopravní priority českého předsednictví EU — Noc Sokoloven — Bourání vybydleného paneláku v Janově — Rockový festival ve Spáleném Poříčí — Prestižní cena pro architektu Jiřičnou

                             24. 6. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             24. červen

                             Ve znakovém jazyce

                             24. 6. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             23. červen

                             Headlines — Projev premiéra Petra Fialy — Cesta k energetické soběstačnosti — Hlavní změny na poli energií — Pomoc s placením účtů za energie — Česká pomoc Ukrajině — Summit EU o Ukrajině — Výstraha před velmi silnými bouřkami — Škody zemědělců po bouřkách — Mimořádná schůze sněmovny — Audit středočeských silničářů — České nemovitosti ruské televizní celebrity — Nehoda autobusu s dětmi — Náklady na paliva prodraží dovolené — Tornádo rok poté — Rok od tornáda na Moravě — Okamžiky před a po tornádu — Škody po loňském tornádu — Střet vlaku s kamionem — Hvězdy na festivalu Metronome — Mobiliář a sbírky ze zámku v Opočně se vrátí restiuentům — První summit s Ruskem od invaze — AFghánistn po zemětřesení — Odbory ČT ve stávkové pohotovosti — Transplantační centrum podle návrhu architektky Jiřičné — Kladno bez internetu a pevných linek — Práva na značku Škoda — Poslední rozloučení s válečnými hrdiny — Mezinárodní folklorní festival — Pískové sochy na Pustevnách — Záchrana modráska vičencového

                             23. 6. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             23. červen

                             Ve znakovém jazyce

                             23. 6. 2022 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám