44 minut

16. únor 2019

Obsah dílu

Nová digitální daň — Plán na zavedení digitální daně — Zvýšení daní v roce 2020 — Politické špičky na konferenci o bezpečnosti — Bezpečnostní konference v Mnichově — Peníze na vyšší mzdy zdravotníků — Na D1 na Vysočině se stále pracuje — Propuštěný zaměstnanec střílel v Chicagu — Britská obranná politika po odchodu z EU — Kardinál propuštěný za zneužívání dětí — Západočeská lázeňská města sčítají zdevastované domy — Požár chaty v Petrově u Prahy — Plán na dostavbu dálnice D3 — Zaseknutá lanovka ve Filipovicích — Začalo období masopustu — Vladimir Putin – judista — Jak se testují autobusy — Zdravotních turistů přibývá — Počet pacientů ze zahraničí — Plastické operace v Česku — Demonstrace v Barceloně — Česko jako výrobna pervitinu — Zemřel Herec Bruno Ganz — Izraelská kauza sledování lidí — Propad stropů na univerzitě v Petrohradu — Zimní České Švýcarsko láká turisty — Festival Berlinale vrcholí — Nebezpečné neoriginální tonery

Části dílu

00:36
Nová digitální daň
  Vládní koalice uvažuje o zavedení nové digitální daně. Podle ministerstva financí by ji mohly začít platit velké internetové korporace - jako třeba Google, Apple, Facebook nebo Amazon.
  01:12
  Plán na zavedení digitální daně
   Od ledna už daní digitální reklamu Francie. Ministryně financí Alena Schillerová by chtěla novou taxou posílit rozpočet skoro o miliardu.
   03:53
   Zvýšení daní v roce 2020
    Ještě víc peněz než z digitální daně očekává ministerstvo financí ze spotřebních daní na tabák.
    05:27
    Politické špičky na konferenci o bezpečnosti
     Ostré diplomatické přestřelky na bezpečnostní konferenci v Mnichově. Německá kancléřka Angela Merkelová varovala Spojené státy, aby nevyhrocovaly obchodní válku.
     07:57
     Bezpečnostní konference v Mnichově
      Živý vstup zpravodaje ČT Martina Jonáše.
      09:30
      Peníze na vyšší mzdy zdravotníků
       Po prvních letošních výplatách je už jasné, že ne všechny zdravotní sestry ze směnného provozu dostaly přidáno tolik, kolik vláda slíbila.
       11:27
       Na D1 na Vysočině se stále pracuje
        Živý vstup Radovana Daňka: silničáři v problematickém úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem pracovali i dnes, konkrétně na instalaci vodorovného značení.
        13:00
        Propuštěný zaměstnanec střílel v Chicagu
         Další útok střelce ve Spojených státech – propuštěný zaměstnanec továrny na vodní ventily zabil na předměstí Chicaga pět kolegů.
         13:25
         Britská obranná politika po odchodu z EU
          Britský ministr obrany Gavin Williamson prohlásil, že Spojené království je připravené použít tvrdou sílu, aby po brexitu ochránilo své globální zájmy.
          15:53
          Kardinál propuštěný za zneužívání dětí
           Papež František propustil ze stavu duchovních bývalého amerického kardinála obviněného ze zneužití chlapců. Theodor McCarrick se ho měl dopustit před víc než 50 lety.
           16:21
           Západočeská lázeňská města sčítají zdevastované domy
            Západočeská lázeňská města kvůli nominaci na seznam UNESCO sčítají zdevastované domy. Dokumentace musí být hotová v dubnu. Právě počet domů, jejich stav a plán, co s nimi do budoucna, můžou hrát v rozhodování komisařů velkou roli.
            19:06
            Požár chaty v Petrově u Prahy
             Požár chaty v Petrově u Prahy v pátek večer nepřežila jedna žena. Škodu na majetku dnes hasiči vyčíslili na zhruba dva miliony korun.
             19:40
             Plán na dostavbu dálnice D3
              Už během března či dubna by měla odstartovat jedna z největších dálničních staveb v Česku - 13kilometrový úsek D3 směrem z Českých Budějovic na jih.
              21:35
              Zaseknutá lanovka ve Filipovicích
               Technická závada odpoledne zastavila lanovku v areálu Filipovice v Jeseníkách. Hasiči a horská služba pomáhali dostat dolů asi pět desítek lyžařů. Nikdo nebyl zraněn. Zásah trval zhruba hodinu.
               21:51
               Začalo období masopustu
                Končiny, ostatky, fašank - tedy masopust. Reje masek v těchto dnech vyrážejí na tradiční obchůzky na vesnicích i ve městech.
                23:24
                Vladimir Putin – judista
                 Vladimir Putin jako zdatný judista – ruská televize zveřejnila záběry, na kterých šéf Kremlu jednoho po druhém porazil členy národní reprezentace.
                 23:48
                 Jak se testují autobusy
                  Počet nehod autobusů se za poslední tři roky zvýšil zhruba o 20 %. Vyplývá to ze statistik policie. Ještě před zavedením do provozu procházejí karoserie řadou bezpečnostních zkoušek, které mají dopad případných havárií eliminovat anebo zmírnit.
                  26:00
                  Zdravotních turistů přibývá
                   V Česku se loni léčilo zhruba 120 tisíc zahraničních pacientů. Nejvíc z nich bylo Slováků. Jejich péče stála přes 300 milionů korun.
                   28:15
                   Počet pacientů ze zahraničí
                    Lékaři v česku loni pečovali o 120 tisíc cizinců. Z dlouhodobého pohledu přitom jejich počet roste.
                    29:46
                    Plastické operace v Česku
                     Za péčí plastických chirurgů jezdí do Česka i několik tisíc cizinců ročně – nejčastěji jsou to podle společnosti plastické chirurgie cizinci z německy mluvících zemí nebo Slovenska.
                     32:20
                     Demonstrace v Barceloně
                      Desítky tisíc demonstrantů v centru Barcelony - demonstranti podpořili katalánské politiky souzené v Madridu kvůli referendu o vyhlášení nezávislosti oblasti.
                      32:36
                      Česko jako výrobna pervitinu
                       Prvenství, se kterým by se Česko nejraději nechlubilo. Patří totiž k jedné z největších výroben pervitinu. Historicky jsou u nás stovky malých domácích laboratoří, ke kterým ale v posledních letech přibývají ty velké.
                       34:59
                       Zemřel Herec Bruno Ganz
                        V sedmasedmdesáti letech zemřel švýcarský herec Bruno Ganz. Nejvíc se proslavil rolí Adolfa Hitlera ve filmu Pád třetí říše nebo jako anděl ve Wendersově snímku Nebe nad Berlínem.
                        35:20
                        Izraelská kauza sledování lidí
                         Další kontroverze okolo izraelské firmy NSO, která vyvinula program na dálkové sledování lidí přes jejich chytré telefony. Loni se objevilo podezření, že právě tuto technologii použili Saúdové na sledování novináře Chášakžího.
                         37:38
                         Propad stropů na univerzitě v Petrohradu
                          V Petrohradu se propadlo několik pater místní technické univerzity. Trosky podle záchranářů zavalily až dvě desítky lidí, všichni ale zřejmě přežili.
                          38:04
                          Zimní České Švýcarsko láká turisty
                           Každou zimu bojují podnikatelé v národním parku České Švýcarsko o přežití. Turistů je tak málo, že většina restaurací a penzionů musí zavřít.
                           40:13
                           Festival Berlinale vrcholí
                            V Německu vrcholí filmový festival Berlinale. Letos bez významné české účasti. V hlavní soutěži je třeba nový snímek polské režisérky Agnieszky Hollandové.
                            40:33
                            Nebezpečné neoriginální tonery
                             Bývají mnohem levnější než originály, můžou ale obsahovat nebezpečné látky. V Německu otestovali neoriginální tonery do laserových tiskáren - v osmi z devíti bylo nadlimitní množství nebezpečného zpomalovače hoření.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž44 minut
                             Další díl
                             17. únor 2019

                             Přehled dílů

                             Stopáž50 minut

                             1. říjen

                             Headlines — Výsledky slovenských parlamentních voleb — Výsledky slovenských voleb — Robert Fico vítězem voleb — Volby na Slovensku — České reakce na slovenské volby — Volby v přímém přenosu — Valorizace důchodů — Sněmovna o rozpočtových úsporách — Ceny enenergií — Stavebnictví v útlumu — Paralýza federálních úřadů — Ceny Thálie znají své laureáty — Demonstrace v Polsku — Kurz české koruny — Požár ve španělském nočním klubu — Úbytek poštovních schránek — Dražší české pivo — Ceny piva — Zákazníci v kavárnách a bistrech — Pavel Simon kandidátem na soudce ÚS — Recyklace budovy z roku 1971 — Odklánění ruského majetku — Nový název ulice Koněvova — Nobelovy ceny 2023 — Výstava Prezidentské okamžiky — První říjen - den seniorů — Obnovená tvrz Tichá u Dolního Dvořiště

                             1. 10. 2023 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             1. říjen

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             1. 10. 2023 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             30. září

                             Headlines — Volby na Slovensku — Předčasné volby — Slováci odevzádvají své hlasy — Souboj Fico vs. Šimečka — Ve volebních štábech favoritů — Co vedlo k předčasným volbám — Rozdělování penež pro kraje — Peníze pro kraje — Válka na Ukrajině — Zavřená dálnice D10 — Mimořádné otevření Kalovratského paláce — Bleskové záplavy v New Yorku — Počet úmrtí při nehodách — Požár rodinného domu v Perlovicích na Prachaticku — Podzimní sklizeň brambor — 12 let ČT s Petrem Dvořákem — Divácky úspěšná ČT — Česká televize a iVysílání — ČT během pandemie covidu — Charita ČT — Omezení zahraničních cest — Dočasná platební neschopnost — Rusům zdražily dovolené — Prodloužený víkend na horách — Vila Rudolfa Jedličky — 30. ročník Cen Thálie

                             30. 9. 2023 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             30. září

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             30. 9. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             29. září

                             Headlines — Česká ekonomika v recesi — Domácnosti šetří, firmy méně vyvážejí — Předpověď ekonomického vývoje — Parlamentní volby na Slovensku — Předvolební průzkumy — Témata předvolební kampaně — Přívětivější okamžiky politické kampaně — Vlak z Prahy na volby — Otevření posledního úseku S3 — Putin jednal se členem Wagnerovců — Stěhování z fronty do bezpečnějších regionů — Soud o přebalu Reflexu s Tomiem Okamurou — Výročí podpisu Mnichovské dohody — Okolnosti a následky Mnichovské dohody — Stát koupil přepravce plynu Net4Gas — Spor o přesčasy lékařů — Švédsko proti gangům — Zranění po pádu atrakce v Příbrami — Rekordně teplý podzim — Start sezóny respiračních chorob — Ordinace plné nemocných děti — Respirační onemocnění v ČR — Celková výše dluhů — Novela vodního zákona — Vyšetřování požáru na území Českého Švýcarska — Čínská eskalace napětí vůči Západu — Vypouštění přehrady — Tragické úrazy na horských stezkách — Povodně v New Yorku — Gočárovy mlýny — Krize čínské realitní společnosti Evergrande — Péče o umírající doma — Policie obvinila žháře — Přehlídka české architektury

                             29. 9. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             29. září

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             29. 9. 2023 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             28. září

                             Headlines — Vláda schválila rozpočet — Vládní úspory — Návrh státního rozpočtu na r. 2024 — Útok střelce v Rotterdamu — Jens Stoltenberg v Kyjevě — Sváteční den se zavřenými obchody — Na nákupy k sousedům — Noční střelba v Bratislavě — Migrační reforma — Kontroly na hranicích — Den české státnosti — Stříbrné medaile od Senátu — Televizní debata před volbami — Spory o dovoz ukrajinského obilí — Průměrné ceny pohonných hmot — Problémy se spánkem — Dovolené o prodloužených víkendech — Zářijové dovolené v zahraničí — Počasí na konci září — Přípravy na předávání státních vyznamenání — Pořár v Českém Švýcarsku — Náhorní Karabach — Smrtelná nehoda Petra Kellnera — Armádní soutěž Svatováclavský pohár — Tání švýcarských ledovců — Zemřel sir Michael Gambon — Pomoc s obnovou i úklidem hor — Čekání na Václava

                             28. 9. 2023 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             28. září

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             28. 9. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             27. září

                             Headlines — Nákup letounů F-35 — Nové stíhačky pro českou armádu — Letouny F-35 zblízka — Vláda o rozpočtu — Sněmovna o vládním balíků úspor — Hospodaření státních rozpočtů — Kontroly na hranicích s Německem — KLDR vyhostila amerického vojáka — Smartwings ruší lety z malých letišť — Útok hackerů na Univerzitu obrany — Soud: Trump podváděl při podnikání — Konec slovenské kampaně — Zahájení sezóny České filharmonie — Nekvalitní údržba některých silnic a dálnic — Protesty pracovníků automobilek za vyšší mzdy — Dlouhé čekání na kominíka — Útok sršňů na děti v Brně — Genová terapie pro Martina díky sbírce — Úrokové sazby beze změny — Dopad vyšší úrokové sazby — Vývoj základní úrokové sazby ČNB — Změny v penzijním připojištění? — Požár v Českém Švýcarsku — Výzva opozice k odvolání ministra Rakušana — Závěr prezidentovy návštěvy na jižní Moravě — Tragický požár na ŕácké svatbě — Migrace do Francie z Itálie — Obvinění za vybízení k terorismu — Návrat ruských kosmonautů z ISS — Případ hromadné nevolnosti studentů v plzeňské škole — Témata polských voleb — 3D model včelího hnízda — Oddlužení v projektu Milostivé léto — Přípravy na Svatováclavskou pouť

                             27. 9. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             27. září

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             27. 9. 2023 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám