Události

2. únor 2019

44 minut

2. únor 2019

Obsah dílu

Nová pravidla pro výběr daní — Nová pravidla pro výběr daní — Spor velmocí kvůli zbrojení — Důsledky rusko-amerického sporu pro Evropu — Arbitráž proti Česku kvůli nevypátraným miliardám — Polské hovězí v Česku — Demonstrace proti vládě Nicolase Madura — Snímky ze sledování Jána Kuciaka — Otevření Baťova památníku — Konto pro odškodňování obětí trestných činů — Epidemie chřipky na jihu Moravy — Řemeslníci chybí a zdražují — Dojíždění do práce vlakem — Škody po silném větru — Výstraha před silným sněžením — Kolaps dopravy v okolí Brennerského průsmyku kvůli pádu laviny — Poplatky turistů za ubytování — Princip místních poplatků — Zajímavé hotely v Česku — Stíhání za úmysl spáchat teroristický čin — Pátrání po pohřešovaných při neštěstí v Brazílii — Ceny české filmové kritiky — Začaly zabijačkové hody — Objev mumií v Egyptě — Animovaný film o lidech, kteří nenastoupili do transportů

Části dílu

00:35
Nová pravidla pro výběr daní
  Zrušení superhrubé mzdy bude znamenat výraznější snížení daní, než vláda plánovala. Ministryně financí Alena Schillerová ČT řekla, že lidé budou po zrušení supehrubé mzdy nakonec platit státu méně než plánovaných 19 procent z hrubého platu.
  01:13
  Nová pravidla pro výběr daní
   Výraznější snížení přímých daní pro zaměstnance ale bude zároveň znamenat větší výpadek ve státním rozpočtu.
   04:34
   Spor velmocí kvůli zbrojení
    Rázná odpověď na vypovězení smlouvy o balistických střelách: Den po Washingtonu od ní odstoupila i Moskva.
    07:12
    Důsledky rusko-amerického sporu pro Evropu
     Živý vstup zpravodaje Lukáše Dolanského.
     08:41
     Arbitráž proti Česku kvůli nevypátraným miliardám
      Česko čelí první arbitráži kvůli nedůslednosti policie a žalobců. Téměř dvě miliardy korun chce po státu holandská společnost Finerdale holdings.
      11:20
      Polské hovězí v Česku
       Zhruba polovina hovězího masa z problémových polských jatek už je vrácena zpátky do Polska nebo pod kontrolou veterinární správy. U dalších zhruba 150 kilogramů teď veterináři zkoumají, jestli se dostalo ke koncovým spotřebitelům.
       12:27
       Demonstrace proti vládě Nicolase Madura
        Desetitisíce lidí v Caracasu právě v těchto chvílích demonstrují proti vládě Nicolase Madura. Shromáždění po celé Venezuele svolal lídr opozice a samozvaný prezident Juan Guaidó.
        13:05
        Snímky ze sledování Jána Kuciaka
         Živý vstup zpravodaje Lukáše Mathého.
         14:57
         Otevření Baťova památníku
          Památník Tomáše Bati ve Zlíně se dnes znovu otevřel – a to po 75leté pauze. Funkcionalistická budova vypadá stejně jako v době svého vzniku. Tedy na první pohled stroze a prázdně.
          17:17
          Konto pro odškodňování obětí trestných činů
           Šance získat odškodnění kvůli trestnému činu stoupá. Policie loni zajistila v souvislosti se zločinem majetek za skoro 8 miliard korun – celková škoda, kterou pachatelé způsobí, přitom stále klesá.
           19:37
           Epidemie chřipky na jihu Moravy
            Živý vstup redaktorky Veroniky Váchové.
            21:22
            Řemeslníci chybí a zdražují
             Ceny řemeslných prací dál rostou. V průměru si teď Češi za řemeslníky připlatí až o 27 procent víc než před dvěma lety. Důvodů je hned několik. Nedostatek lidí, růst cen stavebního materiálu a dobrá ekonomická situace domácností.
             23:08
             Dojíždění do práce vlakem
              Cestující k tomu vedou přetížené silnice – i čím dál hustší nabídka spojů. Jenom integrovanou dopravu okolo Prahy využilo loni každý pracovní den rekordních 157 tisíc lidí.
              25:25
              Škody po silném větru
               Hasiči v Moravskoslezském kraji zasahovali během noci a rána kvůli silnému větru u padesáti událostí. Nejsilněji foukalo v Beskydech a Jeseníkách.
               25:53
               Výstraha před silným sněžením
                V noci na neděli začne v Čechách ve zvýrazněných krajích a okresech platit výstraha před silným sněžením. Při intenzivním sněžení může napadnout až kolem 3 centimetrů sněhu za jedinou hodinu.
                27:23
                Kolaps dopravy v okolí Brennerského průsmyku kvůli pádu laviny
                 Lavina přerušila od rána provoz v obou směrech na dálnici přes Brennerský průsmyk. Sníh se utrhl na italské straně, asi 5 kilometrů od hranice s Rakouskem. Na místě se v jednu chvíli vytvořila kolona dlouhá přes 12 kilometrů.
                 27:49
                 Poplatky turistů za ubytování
                  21 korun za den – to je nová maximální taxa místního poplatku - tedy toho, který platí každý turista za nocleh v Česku - ať už je to cizinec, nebo domácí turista. Návrh teď probírají poslanci ve druhém čtení.
                  30:31
                  Princip místních poplatků
                   Provozovatelé hotelů a dalších ubytovacích zařízení zatím obcím odvádí dva základní poplatky. Poplatek z ubytovací kapacity a poplatek z lázeňského nebo rekreačního pobytu.
                   31:31
                   Zajímavé hotely v Česku
                    Případné změny poplatků se dotknou všech hotelů bez ohledu na místo a velikost. A to i těch, které v Česku drží titul "nej". Do čtyř z nich jsme se podívali. Začali jsme v tom nejvýš položeném.
                    34:04
                    Stíhání za úmysl spáchat teroristický čin
                     Až dvanáct let hrozí za překročení hranice s úmyslem spáchat teroristický čin. Počínaje únorem to zavedla novela trestního zákoníku. Doposud bylo možné trestat pouze Čecha, který vycestoval do jiného státu. Okruh osob se teď rozšiřuje.
                     35:09
                     Pátrání po pohřešovaných při neštěstí v Brazílii
                      Nově zveřejněné dramatické záběry ukazují protržení nádrže na jihovýchodě Brazílie. Při neštěstí v železném dole minulý týden zemřelo podle posledních údajů 115 lidí. Víc než 240 lidí se stále pohřešuje.
                      36:56
                      Ceny české filmové kritiky
                       Živý vstup redaktorky Lucie Korcové.
                       38:03
                       Začaly zabijačkové hody
                        Jitrnice nebo tlačenky – začíná sezona zabijačkových hodů. Každý rok se jich v českých domácnostech a na jatkách odehraje asi 100 tisíc. Porcování masa přitom podléhá přísné legislativě a taky kontrole veterinární správy.
                        39:56
                        Objev mumií v Egyptě
                         První letošní objev z Egypta. Archeologové našli asi čtyřicet různě velikých mumií – některé z nich patří dětem. Ve starověké pohřební komoře vědci objevili i papyrové svitky a keramiku.
                         40:07
                         Animovaný film o lidech, kteří nenastoupili do transportů
                          O odvaze židovských rodin za války, které navzdory rozkazu nenastoupili do transportů, vznikl první animovaný film. Pracovala na něm osmdesátka školáků společně s profesionály.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž44 minut
                          Další díl
                          3. únor 2019

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          26. květen

                          Headlines — Ohrožený růst české ekonomiky — Růst české ekonomiky — Dopady ruské invaze na ekonomiku — Ruské útoky na Ukrajině — Klíčová fronta války — Ostřelování Charkova — Zabavené peníze — Křivoklátsko jako národní park — Kandidátka NKÚ — Elvis Presley ve filmu — Další tři případy opičích neštovic v Česku — Vyšetřování útoku na texaské škole — Ceny pohonných hmot — Omezení pití alkoholu v Praze — Výročí operace Anthropoid — 80 let od operace Anthropoid — Drahé energie a hospodaření nemocnic — Druhé stanové městečko v Praze — Vojenské cvičení Slovenský ští — Lety z letiště Schiphol — Domy ve špatném stavu — Festival Praha srdce národů — Švýcarský prezident v ČR — Veletrh Práce pro Ukrajince — Alianční pivo ve Finsku — Čestné občanství Prahy — Bourání mostu v Brně — Speciální kurz pro ukrajinské studenty medicíny — Roubená stodola v Hanáckém muzeu — 62. ročník zlínského filmového festivalu

                          26. 5. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          26. květen

                          Ve znakovém jazyce

                          26. 5. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          25. květen

                          Střelba na americké škole — Střelba ve škole a držení zbraní — Debaty o držení zbraní v USA — Příspěvek rodinám kvůli růstu cen — Průměrné zvyšování důchodů v r. 2022 — Hádky o platy ve státní sféře — Válka na Ukrajině — Ruská taktika v bojích na Ukrajině — Odchod před válkou do Ruska — Eurokomise o sankcích a ropě — Zemědělské dotace — Prodaná nevěsta v režii Alice Nellis — Budování dalšího stanového města — Příspěvky pro země pomáhající uprchlíkům — Opičí neštovice v Česku — ČEZ výrazně zdražuje — Kontrola pomůcek u jezů k záchraně života — Střelba v Texasu — Přípravy na útok a motiv pachatele — Případy střelby ve školách — Studenti z Česka na amerických školách — Bezpečnost na školách v USA — Schůzka předsedů Senátu a sněmovny — Covidové večírky v Downing Street — Pokuta za vyhrožování exministru Vojtěchovi — Energetické novinky schválené vládou — Plány na nové armádní centrum — Turecký ministr v Izraeli — Den pohřešovaných dětí — Odložená rekonstrukce mostu — Česká družice s Hurvínkem — Škody po páteční bouři v lesích — Péče o zdraví lidí bez domova — Osud vysílače v Topolné — České ne(úspěchy) ve filmových Cannes

                          25. 5. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          25. květen

                          Ve znakovém jazyce

                          25. 5. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          24. květen

                          Ruská invaze — Tři měsíce války na Ukrajině — Válka na Ukrajině — České zbraně pro Ukrajinu — Platy státních zaměstnanců — Odvolání ředitelky Cermatu — Navalnyj o Putinovi — Déšť a vítr v Česku — Důvěra v českou ekonomiku — Nový seriál o Čtyřlístku — Plné uprchlické kapacity v Praze — Tým poradců prezidenta — Zdražování nemovitostí v ČR — Návrat vody do šumavské krajiny — Riziko opičích neštovic — Hlášený výskyt opičích neštovic — Ocenění vojáků v aktivní záloze — Povinné přimíchávání biosložky — Útlak Ujgurů v čínském Sin-ťiangu — Peníze od pojišťoven — Cesta nadměrného nákladu — Osm let vězení pro Dušana Kováčika — Vstup do ozbrojených sil Ukrajiny — Málo řidičů — Platby za odpad na horách — Koncert obětem heydrichiády — Nový zákon o dostupném bydlení — Nový vodní kanál — Senioři čtou pohádky dětem — Konec jedné éry v New Yorku — Vzácný hrob na Chomutovsku — Shakespearovské slavnosti

                          24. 5. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          24. květen

                          Ve znakovém jazyce

                          24. 5. 2022 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám