Události

14. leden 2019

48 minut

14. leden 2019

Obsah dílu

Den do hlasování o brexitu — Premiérka přesvědčuje poslance, aby přijali brexit — Den do hlasování o brexitu — Den do hlasování o brexitu — Britští zemědělci se obávají chaotického odchodu z EU — Nejmenovaní profesoři — Sníh v Česku — Hrozba lavin v Rakousku — Dohoda o pražském okruhu — Trest za terorismus — Útok na gdaňského primátora — Kdo může za shutdown? — Průzkum Juditina mostu — Premiér v jihovýchodní Asii — Zadržení migranti — Aktivisté na střeše — 30 let od Palachova týdne — Silné sněžení po celém Česku — Sníh komplikuje dopravu — Sníh pomůže proschlé půdě — Komplikace na Vysočině — Audit zemědělských dotací — Macron reaguje na žluté vesty — Obec Prameny prodala prameny — Krajské konference ANO — Uvolněný balvan — Odškodnění za pád trojské lávky — Povolení k demolici Transgasu — PKF a Ailyn Pérezová

Části dílu

00:38
Den do hlasování o brexitu
  Zablokování odchodu Spojeného království z Evropské unie je v tuhle chvíli podle Theresy Mayové pravděpodobnější, než neřízený brexit bez dohody.
  01:14
  Premiérka přesvědčuje poslance, aby přijali brexit
   Theresa Mayová zákonodárce vyzvala, aby vyjednanou dohodu na zítřejším hlasování podpořili.
   03:54
   Den do hlasování o brexitu
    Co bude následovat po hlasování o brexitové dohodě.
    04:40
    Den do hlasování o brexitu
     Živý vstup Martina Řezníčka.
     06:26
     Britští zemědělci se obávají chaotického odchodu z EU
      Britští zemědělci se obávají chaotického odchodu z Evropské unie.
      08:31
      Nejmenovaní profesoři
       Prezident Miloš Zeman se opět rozhodl nejmenovat docenty Ivana Ošťádala a Jiřího Fajta z Univerzity Karlovy profesory. Učinil tak poté, co mu soud věc vrátil k dalšímu řízení. Škola znovu připouští podání správních žalob.
       10:44
       Sníh v Česku
        Živý vstup Marka Štětiny.
        12:26
        Hrozba lavin v Rakousku
         Přívaly nového sněhu hlásí taky Rakousko. Nejvážnější je situace na západě země, kde znovu platí nejvyšší stupeň varování před lavinami.
         14:49
         Dohoda o pražském okruhu
          Posun v dostavbě vnějšího okruhu Prahy: stát a hlavní město začnou společně vykupovat pozemky pro jeho chybějící jihovýchodní část. Shodli se na tom ministr dopravy Dan Ťok z hnutí ANO a zástupci hlavního města.
          17:03
          Trest za terorismus
           Pokácení stromů na koleje bylo teroristickým činem - trestem jsou 4 roky vězení - konstatoval soud v případu 71letého Jaromíra Baldy.
           18:10
           Útok na gdaňského primátora
            Primátor polského Gdaňsku Pawel Adamowicz zemřel – podlehl těžkým zraněním z nedělního večera, kdy ho na dobročinné akci pobodal sedmadvacetiletý útočník. Policie ho zadržela, jeho motiv vyšetřuje. Hrozí mu až doživotí.
            20:29
            Kdo může za shutdown?
             Z nejdelší rozpočtové krize v dějinách Spojených států viní většina Američanů republikány v čele s prezidentem - ukázal průzkum tamních médií CNN a Politico.
             20:53
             Průzkum Juditina mostu
              Archeologický průzkum pod hladinou Vltavy. Potápěči prohledávají prostor pod Karlovým mostem a dokumentují pozůstatky jeho předchůdce - Juditina mostu. Cílem je zdokumentovat pilíře mostní konstrukce.
              23:13
              Premiér v jihovýchodní Asii
               Nové vztahy a prohloubení obchodu si premiér Andrej Babiš slibuje od své cesty do tří asijských zemí. Postupně navštíví Singapur, Thajsko a Indii.
               25:25
               Zadržení migranti
                9 lidí v jednom autě - takový pohled se v neděli naskytl policistům v Brně. Vůz plný nelegálních migrantů z Iráku zastavil až jejich zátaras. Po dálnici ho přitom pronásledovala už slovenská hlídka.
                25:45
                Aktivisté na střeše
                 Skupina čtyř aktivistů zůstává na střeše sociálního centra Klinika na pražském Žižkově. Obávají se, že budova vlastněná SŽDC zůstane prázdná a bude chátrat.
                 26:17
                 30 let od Palachova týdne
                  30 let od Palachova týdne - série brutálně rozehnaných demonstrací proti komunistickému režimu.
                  28:43
                  Silné sněžení po celém Česku
                   Sníh a silný vítr komplikují dopravu na mnoha místech Česka.
                   31:04
                   Sníh komplikuje dopravu
                    V Jablonci nad Nisou dnes skončil kalamitní stav, odklízecí práce ale stále pokračují.
                    32:30
                    Sníh pomůže proschlé půdě
                     Sníh může zvýšit hladinu podzemních vod.
                     34:52
                     Komplikace na Vysočině
                      Obleva a silný vítr komplikují dopravu i bezpečnost na Vysočině. Nejhorší situace je ve městech na Žďársku, kde během minulého týdne padalo nejvíc.
                      36:50
                      Audit zemědělských dotací
                       Auditoři Evropské komise dnes začali prověřovat dokumenty na Státním zemědělském intervenčním fondu. A to mimo jiné kvůli možnému střetu zájmů premiéra Babiše. Zkoumají, jestli nedošlo k porušení pravidel při rozdělování dotací.
                       37:50
                       Macron reaguje na žluté vesty
                        Emmanuel Macron vyzývá Francouze k celonárodnímu dialogu o zásadních ekonomických a společenských otázkách. Prezident v otevřeném dopise slíbil, že se nevyhne žádnému tématu, nechce ale upustit od vlastních předvolebních slibů.
                        39:53
                        Obec Prameny prodala prameny
                         Zadlužená obec Prameny na Chebsku prodala své pozemky s osmi vrty minerálních vod - ruský podnikatel a jediný věřitel za ně zaplatil deset milionů korun.
                         40:15
                         Krajské konference ANO
                          Začíná poslední týden krajských konferencí hnutí ANO, na nichž nominují kandidáty do vedení hnutí. Nominace na předsedu má zatím jen současný lídr Andrej Babiš.
                          42:32
                          Uvolněný balvan
                           Během víkendu se v Hřensku v Českém Švýcarsku utrhl přibližně 15tunový skalní blok. Utrhl se ze skály přímo nad silnicí vedoucí z Hřenska do Krásné Lípy.
                           43:57
                           Odškodnění za pád trojské lávky
                            Lidé zranění po loňském pádu trojské lávky by mohli dostat odškodnění do konce ledna. Pražští radní rozhodli, že město uzavře dohodu s pojišťovnou - tak aby poškození mohli peníze dostat ještě než skončí policejní vyšetřování.
                            44:51
                            Povolení k demolici Transgasu
                             Stavební úřad Prahy 2 povolil demolici budovy Transgas na Vinohradské třídě. Vyplývá to z rozhodnutí zveřejněném na úřední desce.
                             45:16
                             PKF a Ailyn Pérezová
                              PKF Prague Philarmonia zahájí nový rok koncertem s americkou sopranistkou mexického původu Ailyn Pérezovou.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž48 minut
                              Další díl
                              15. leden 2019

                              Přehled dílů

                              Stopáž54 minut

                              20. květen

                              Obránci Azovstalu dostali příkaz zastavit boje — Vývoj války na Ukrajině — Situace na východě Ukrajiny — Ruské tresty za podporu Ukrajiny — Válka na Ukrajině — Schröder opouští ruskou firmu Rosněfť — Vklady lidí u bank klesly — Inflace v Británii opět stoupla — Konec vyšetřování kauzy o úniku policejních informací — Hrozba potravinové krize — Kybernetický útok na ŘSD — 75. ročník festivalu v Cannes — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Německo hlásí první případ opičích neštovic — Auto z r. 1955 za rekordních 135 mil. eur — První tropický den v Česku — Výstraha před bouřkami — Žádosti o příspěvky na bydlení — Roste zájem o příspěvky na bydlení — Finanční situace seniorů — Gazprom od zítřka přeruší vývoz plynu do Finska — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Festival muzejních nocí — Korupční kauza Dušana Kováčika — Loď Starliner odstartovala k ISS — Policie odhalila padělatele peněz — Nová vláda ve Francii — Joe Biden na návštěvě Jižní Koreje — Ubytovna pro uprchlíky v Kramolíně — Dotace na obecní nemovistosti — Falešný hrob sv. Metoděje — Poslední album Mira Žbirky

                              Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              20. květen

                              Ve znakovém jazyce

                              Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              19. květen

                              Válka na Ukrajině — Evakuace z Azovstalu pokračuje — Proces s ruským vojákem — Obránci Azovstalu — G7 schválila další finanční pomoc Ukrajině — Prodloužení nouzového stavu — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Soud potvrdil osvobození exministra Bárty — Útok na škole v německém Bremerhavenu — Nedostatek kojenecké výživy v USA — Janáčkova filharmonie se loučí s domovskou scénou — Cena Wernera von Siemense — Pokuty za lockdownové večírky v Downing Street — Práce pro ukrajinské uprchlíky v Česku — Pracovní místa pro uprchlíky z Ukrajiny — Zemřel hudební skladatel Vangelis — Ochranné ploty v Národním parku České Švýcarsko — Česko očekávají silné bouřky — Tromby na východě Čech — Benzin v Česku opět zdražuje — Ceny PHM dle krajů — Alternativní paliva zdražují na ceně — Soud s bývalým elitním prokurátorem Kováčikem — Přezkum prominutí DPH — Policie dopadla organizovanou skupinu zlodějů dřeva — V Chrastavě chystají záložní způsob vytápění — Zadávání veřejných zakázek a kontrola dodavatelů — Opičí neštovice se šíří v Evropě i Americe — Policie nezahájí vyšetřování smrti reportérky — Sberbank jde k likvidaci — EK žaluje Česko kvůli pravidlům o obsahu audiovizuálních médií — Půdní injektáž na záchranu stromů v Brně — Konec uzavírky mostu v Tetčicích — Náhrady za nevyužité monoklonální protilátky — Pohřeb Medy Mládkové — Česká filharmonie na Pražském jaru

                              Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              19. květen

                              Ve znakovém jazyce

                              Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              18. květen

                              Vývoj války na Ukrajině — Osud obránců z Azovstalu — Válka na Ukrajině — Obránci Mariupolu v zajetí ruských separatistů — Moskva oznámila vyhoštění desítek francouzských a italských diplomatů — Změny schválené Senátem — Podány žádosti o vstup do NATO — Technika a výzbroj Armády ČR — Vyvlastnění pozemků u Tábora — Příspěvek 5000 korun na dítě — Mezinárodní den muzeí — Vláda schválila návrh na další milostivé léto — EU chce omezit závislost na ruském plynu — Možnosti dodávek ropy do ČR — Policie obvinila ředitele SÚRAO — Na Labi rostou nová přístaviště — Kampaň pro mladé řidiče — Inflace v EU vystoupila na rekordních 8,1 % — Volně prodejné léky zdražují — Pomoc lidem prchajícím před válkou — Novinky v dávkách pro uprchlíky — Ukrajinští uprchlíci na hlavním nádraží v Praze — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Prodeje a výroba osobních aut — Dopady války na tuzemské podnikatele — Útočník s lukem a šípy se přiznal k vraždě pěti lidí — Stranické primárky v USA — Zrušení postu odborných náměstků na ministerstvech — Zpráva o stavu klimatu — Cenu Arnošta Lustiga převzal Šimon Pánek — Klesá zájem o tradiční řemesla — Jan Kočka obviněn z vydírání — Bourání nájezdu na Barrandovský most — Příběh Hany Sternlichtové

                              Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              18. květen

                              Ve znakovém jazyce

                              Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám