7. leden 2019

Část: Zakázka na novou sportovní halu v Č. Budějovicích

Obsah dílu

Nový postup proti kolonám na D1 — Modernizace D1 — Ministři o kauze Huawei a ZTE — Dopad tvrdého brexitu na dopravu — České přípravy na brexit — Soud se seniorem obžalovaným z terorismu — Změny dodavatelů elektřiny — Federální úřady 3 týdny bez peněz — Robert Fico se chce stát ústavním soudcem — Zakázka na novou sportovní halu v Č. Budějovicích — Ministr Petříček místopředsedou ČSSD? — Předávání filmových Zlatých glóbů — Audit v centrále cestovního ruchu — Ubývá podnikatelských bankrotů — Proces s aktéry kauzy zneužívání dětí knězi — Případ mladé Saúdky rezonuje na sociálních sítích — Kontrola bezpečnosti v areálech pro únikové hry — Drsná výzva pro majitele fotbalové Sparty — Začala likvidace vánočních stromků — Varování před vydatným sněžením a větrem — Uzavírky a omezení v zahraničí kvůli sněhu — Zimní počasí na horách — Teplotní výkyvy napříč Českem — Jednání ministrů o obědech pro děti zdarma — Únik plynu na zimním stadionu — Pokus o převrat v Gabonu — Záchrana venkovských obchodů — Požár ve skladu slámy na Olomoucku — Čtení pro Josefa Škvoreckého — Vyšetřování pádu dívky z lanovky — Český zástupce na Eurovizi — 40 let od pádu Rudých Khmérů

Části dílu

00:34
Nový postup proti kolonám na D1
  Živý vstup redaktorky Petry Tuháčkové.
  04:07
  Modernizace D1
   Celková modernizace dálnice D1 začala 9. března před šesti lety. Původně měla být hotová příští rok, termín se ale posunul na rok 2021. Ministr Dan Ťok loni řekl, že pokud by se dálnice nestihla opravit ani do tohoto termínu, skončí ve funkci.
   04:39
   Ministři o kauze Huawei a ZTE
    Vláda se dnes zabývala bezpečností technologií společností Huawei a ZTE. Před používáním těchto čínských softwarů i hardwarů varoval Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost.
    07:15
    Dopad tvrdého brexitu na dopravu
     Živý vstup redaktora Bohumila Vostala.
     09:09
     České přípravy na brexit
      Na odchod Británie z Unie bez dohody se připravuje taky česká vláda. Schválila návrh zákona, který počítá s přechodným obdobím do 31. prosince 2020.
      09:35
      Soud se seniorem obžalovaným z terorismu
       71letý Jaromír Balda se u soudu přiznal k pokácení dvou stromů na železniční tratě. Na Mladoboleslavsku způsobil dvě nehody vlaků. Podle obžaloby šlo o teroristický útok.
       10:01
       Změny dodavatelů elektřiny
        Lidé v Česku vloni rekordně měnili dodavatele energií. Pro jiného distributora elektřiny se rozhodlo přes 570 tisíc subjektů, převážně domácností. Předloni jich bylo zhruba o 200 tisíc míň.
        10:32
        Federální úřady 3 týdny bez peněz
         Už třetí týden jsou částečně blokovány finance na chod americké vlády. Na 800 tisíc státních zaměstnanců nedostalo včas výplaty.
         13:01
         Robert Fico se chce stát ústavním soudcem
          O jeho kandidatuře nejdřív rozhodnou poslanci. Pokud přes parlament projde, jmenovat ho musí prezident. Andrej Kiska dřív naznačil, že by tak neučinil – jeho mandát ale v červnu končí.
          13:33
          Zakázka na novou sportovní halu v Č. Budějovicích
           Živý vstup zpravodaje Ondřeje Ublicka.
           15:03
           Ministr Petříček místopředsedou ČSSD?
            Ministr zahraničí Tomáš Petříček bude na březnovém sjezdu sociální demokracie kandidovat na místopředsedu strany. Napsal to server iDNES.cz. Petříček požádá o nominaci na páteční schůzi pražské organizace.
            15:32
            Předávání filmových Zlatých glóbů
             Protirasistická komedie Green Book a hudební drama Bohemian Rhapsody uspěly v hlavních kategoriích Zlatých glóbů. Zahraniční novináři v Hollywoodu udíleli své výroční ceny už po šestasedmdesáté.
             18:25
             Audit v centrále cestovního ruchu
              Interní audit odhalil vážné nesrovnalosti ve státní agentuře CzechTourism. Kontrola se týkala zejména odboru vedeného Alešem Pangrácem. Právě na něho se soustředila nedávná policejní razie.
              21:11
              Ubývá podnikatelských bankrotů
               Ekonomice se daří – v Česku znovu ubylo bankrotů. Vloni takhle skončilo nejmíň firem za posledních 11 let, konkrétně 649 společností. I podnikatelů s existenčními problémy bylo míň – zbankrotovalo zhruba 5400 lidí.
               21:32
               Proces s aktéry kauzy zneužívání dětí knězi
                Ve francouzském Lyonu dnes začal proces s lyonským kardinálem Philippem Barbarinem. Římskokatolický arcibiskup je podezřelý z toho, že věděl o zneužívání nezletilých skautů knězem Bernardem Preynatem, ale nic proti tomu neudělal.
                23:33
                Případ mladé Saúdky rezonuje na sociálních sítích
                 Novinky v případu mladé Saúdky. Žena po dvou dnech opustila hotelový pokoj na bangkockém letišti. Tam se schovávala, když jí na útěku do Austrálie thajští celníci zabavili cestovní doklady.
                 24:01
                 Kontrola bezpečnosti v areálech pro únikové hry
                  Polské úřady po smrti pěti dívek o víkendu zkontrolovaly areály provozující únikové hry. Během víkendu jich stihly prověřit 180, z nichž 129 nesplnilo bezpečnostní a zdravotní předpisy.
                  26:03
                  Drsná výzva pro majitele fotbalové Sparty
                   Maskovaní ozbrojení muži vyzývají na videu majitele Sparty Daniela Křetínského k radikálním změnám v letenském klubu. Případem se už zabývají pražští kriminalisté, skupinu ale zatím nestíhají.
                   26:28
                   Začala likvidace vánočních stromků
                    Hradec Králové a další města uklízejí vánoční stromky. V Hradci je zpracují na kompost.
                    28:19
                    Varování před vydatným sněžením a větrem
                     Až 15 centimetrů v nižších polohách a až 40 centimetrů na horách – tolik sněhu má podle meteorologů napadnout od zítřejšího do středečního rána. V Čechách se přidá i silný vítr.
                     29:47
                     Uzavírky a omezení v zahraničí kvůli sněhu
                      Mrazivé počasí a neustávající sněžení komplikuje dopravu hlavně v alpských oblastech. V německém Bavorsku a rakouském Tyrolsku kvůli zasněženým cestám a nebezpečí lavin platí řada dopravních omezení jak na silnicích, tak na železnici.
                      31:31
                      Zimní počasí na horách
                       Živý vstup redaktorky Jany Šrámkové.
                       32:53
                       Teplotní výkyvy napříč Českem
                        Česko má před sebou měsíc plný teplotních výkyvů. Ty byly dnes patrné i na mapě Česka. Zatímco na východě bylo až minus 13, v západní části republiky se držely teploty nad nulou.
                        35:27
                        Jednání ministrů o obědech pro děti zdarma
                         Zavedení obědů zdarma pro děti ve školkách a školách – jeden z bodů programu prvního jednání vlády v tomto roce. Ministři diskutovali o dvou předlohách – sociální demokracie chce opatření zavést plošně, ministerstvo školství cíleně.
                         37:44
                         Únik plynu na zimním stadionu
                          Na zimním stadionu v Praze-Holešovicích se včera v noci 18 lidí nadýchalo jedovatého oxidu uhelnatého. 11 z nich skončilo v nemocnici. Hasiči halu odvětrali krátce po půlnoci.
                          39:10
                          Pokus o převrat v Gabonu
                           Jen několik hodin trval v západoafrickém Gabonu pokus o vojenský převrat. Skupina vojáků obsadila státní rozhlas a televizi s cílem svrhnout prezidenta, který se v Maroku zotavuje po mrtvici.
                           39:37
                           Záchrana venkovských obchodů
                            Místo k nákupu i setkání s dalšími lidmi. Zanikající venkovské prodejny se jen těžko nahrazují. Trend pokračuje a loni skončilo podle Asociace českého tradičního obchodu několik stovek malých krámků.
                            41:38
                            Požár ve skladu slámy na Olomoucku
                             64 hodin hasiči likvidovali požár skladu slámy ve Štarnově na Olomoucku. Zemědělský objekt začal hořet v pátek, až do dneška se na místě vystřídala stovka hasičů.
                             41:59
                             Čtení pro Josefa Škvoreckého
                              Lidé si připomínají dílo spisovatele, který zemřel před sedmi lety. Večer zahájili studenti čtením z Prima sezóny.
                              42:24
                              Vyšetřování pádu dívky z lanovky
                               Podle vlekařů je důležité především klidné sezení, jištění dětí rukou a dbát na správné usazení.
                               44:53
                               Český zástupce na Eurovizi
                                Začalo národní kolo soutěže Eurovize. O účast na nejsledovanější nesportovní události na světě v něm bojuje osm hudebníků. Třeba Tomáš Boček, Andrea Holá nebo kapela Lake Malawi.
                                45:14
                                40 let od pádu Rudých Khmérů
                                 Kambodža si připomněla čtyřicet let od pádu Rudých Khmérů. Jejich vláda v čele s generálem Pol Potem spáchala jednu z nejhorších genocid v dějinách.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž48 minut
                                 Další díl
                                 8. leden 2019

                                 Přehled dílů

                                 Stopáž50 minut

                                 26. březen

                                 Headlines — Do důchodu později — Pozdější odchod do důchodu — Hlavní zásady důchodové reformy — Moskva rozmístí jaderné zbraně v Bělorusku — České vrtulníky na Ukrajině — Tisíce nejasných pozemků — Příklady nedostatečně identifikovaných vlastníků — Utonulí migranti u pobřeží Tuniska — Česká delegace na Tchaj-wanu — Výstraha před silným větrem — Muzikál The Bodyguard — Národní plán obnovy — Změny v Národním plánu obnovy — Náhradní volby v obcích — Rekonstrukce Wenkeova domu v Jaroměři — Česko-polská příhraniční spolupráce — Obětí tornád v USA je nejméně 26 — Změny ve stavebním spoření — Využití stavebního spoření — Na co lze použít stavební spoření? — Ostravské ANO opuštějí členové. — Roste počet peněžitých trestů. — Referendum o klimatické neutralitě — Situace na bankovním trhu — Do Nuslí se vrátí socha sokola — Policie má po incidentech u Národního muzea v hledáčku sedm lidí — Stávka na mnichovském letišti — Napětí mezi Izraelem a Palestinou — Začal tradiční jarní úklid v Česku — Smrtná neděle

                                 26. 3. 2023 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 26. březen

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 26. 3. 2023 na ČT24
                                 Stopáž50 minut

                                 25. březen

                                 Headlines — Schodek státního rozpočtu — Vládní spor o změny DPH — Příjmy státního rozpočtu z DPH — Vývoj bojů o Bachmut — Česká delegace na Tchaj-wanu — Kontrola zadání veřejných zakázek — Na britských univerzitách klesá počet evropských studentů — Blíží se sezona hradů a zámků — Dohoda o spalovacích motorech — Roste počet krádeží v obchodech — Karlovarský kraj zůstane bez zubní pohotovosti — V americké Mississippi udeřilo tornádo — Zemřel válečný veterán Emil Boček — Příběh válečného veterána Emila Bočka — Osobnost Emila Bočka — Boček v oblacích — Neobvyklý dárek pro Emila Bočka — Vysoká cena za kritiku války na Ukrajině — Světový den vody na přehradách — Pražská zoo zahájila sezonu — Nové umělecké obory na Základních školách — Muž proslavený filmem Hotel Rwanda byl propuštěn z vězení — Program na boj s bezdomovectvím — Česko-ukrajinský snímek Fresh Memories: The Look — Stovky lidí vyrazili do Kunovic umývat letadla

                                 25. 3. 2023 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 25. březen

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 25. 3. 2023 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 24. březen

                                 Headlines — Novela stavebního zákona — Změny ve stavebním řízení — Složitost stavebnho řízení — Summit EU — Boje na Ukrajině — Další ruské útoky na civilní cíle — Kongres praktických lékařů — Trest pro Afghánce za útok na ženy — Vztahy ČR a Jižní Koreji — KLDR testuje nové zbraně — Mimořádné volby v některých obcích — Den Horské služby — Televizní premiéra filmu Poslední závod — Nová zelená úsporám light — Rozhovor se 104letým veteránem — Řidič v protisměru — Znečištěné vlaky — Pomoc u nebankovních úvěrů — Výběr půjček — Novela insolvenčního zákona — Požár penzionu — Poškozený plynovod Nordstream — Kontroverze kolem aplikave TikTok — Akcie bank oslabují — Ocenění Zlatý Ámos — Plzeňský festival světla — 3D brýle a operace mozku — Protesty ve Francii — Rusové omezují dovolené — Obnova muzea v Banské Sitavici — Snižování energetické nročnosti budov — Očkování hus — Popelka v Národnm divadle

                                 24. 3. 2023 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 24. březen

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 24. 3. 2023 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám