44 minut

6. leden 2019

Obsah dílu

Důchodová reforma — Povinné soukromé penzijní spoření pro všechny? — Důchodové spoření — Mrazivé počasí v Evropě — Mrazivá noc v Česku — Varování před softwarem i hardwarem čínských společností — Autobusová doprava v Ústeckém kraji — Tresty za násilí na ženách — Mobilní svodidla na D1 — Svátek Tří králů — Svátek Tří králů — Nový Národní geopark Barrandien — Václav Klaus nevyloučil, že by mohl znovu kandidovat na prezidentský úřad — Zubní prevence u malých dětí — Záchrana muže z vysokých pecí — Ceny za parkování na horách — V Harrachově spadla dívka z lanovky — Ceny za parkování — Hledání ztracených turistů na horách — Záchrana obličeje — Rekonstrukce obličeje — Rekonstrukce části obličeje díky 3D — Plány a změny MPSV — Protesty ve Francii — Obava o ztrátu autonomie Hongkongu — Únikové hry v Polsku — Další využití nepotřebných věcí — Schwarzenberský palác na Hradčanském náměstí se uzavřel kvůli rekonstrukci

Části dílu

00:35
Důchodová reforma
  Povinné soukromé penzijní spoření pro všechny. Jeden z návrhů, o kterých v rámci důchodové reformy uvažuje ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.
  01:34
  Povinné soukromé penzijní spoření pro všechny?
   V komisi k důchodové reformě by měli zasedat politici ze všech sněmovních stran. A kromě nich i zástupci odborů, zaměstnavatelů nebo seniorských organizací.
   04:14
   Důchodové spoření
    Jak už jsme zmínili, ve 3. důchodovém pilíři si dnes spoří víc než polovina dospělých obyvatel České republiky.
    05:32
    Mrazivé počasí v Evropě
     Až 40 centimetrů sněhu může do zítřka napadnout v německém podhůří Alp. Pro jih Bavorska a Bádensko-Würtenbersko vydala meteorologická služba varování.
     07:51
     Mrazivá noc v Česku
      Živý vstup Heleny Dohnalové.
      09:10
      Varování před softwarem i hardwarem čínských společností
       Vláda bude v pondělí jednat o varování před softwarem i hardwarem čínských společností Huawei a ZTE – vydal ho Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost. Kabinet od něj chce třeba vědět, zda se varování týká veřejného i soukromého sektoru.
       10:28
       Autobusová doprava v Ústeckém kraji
        Živý vstup Renaty Myslíkové.
        11:51
        Tresty za násilí na ženách
         Proti násilí na ženách chce letos bojovat francouzský prezident Emmanuel Macron. Jeho akční plán počítá s přísnějšími tresty pro pachatele – pro oběti pak s možností podat trestní oznámení on-line – a také s osvětou na školách.
         14:15
         Mobilní svodidla na D1
          Ředitelství silnic a dálnic odstranilo všechna mobilní svodidla mezi devadesátým a devadesátým čtvrtým kilometrem dé jedničky. Má to přispět k tomu, aby byla dálnice lépe průjezdná.
          15:05
          Svátek Tří králů
           Šestý leden je dnem mnoha tváří. Svátek Tří králů – pro většinu lidí tečka za svátečním obdobím, pro pravoslavné naopak jeho začátek.
           15:56
           Svátek Tří králů
            Živý vstup Martiny Tlachové.
            16:57
            Nový Národní geopark Barrandien
             Území sedmkrát větší než Krkonošský národní park. Místo, kde je možné sledovat stovky milionů let geologického vývoje Země. Přesto lokalita plná turisticky málo známých cílů.
             19:35
             Václav Klaus nevyloučil, že by mohl znovu kandidovat na prezidentský úřad
              Dodal ale, že by to už měl být spíš úkol pro nové generace. Bývalý prezident to řekl v televizi Prima. Kandidát by se podle něj měl především jasně vyprofilovat.
              20:01
              Zubní prevence u malých dětí
               Více proškolených pedagogů i peníze na odborné lektory. Stát slibuje posílit zubní prevenci u malých dětí. Například úhradou školních hodin dentální hygieny.
               22:14
               Záchrana muže z vysokých pecí
                Teď ukážeme záběry ze zásahu ostravských hasičů. Včera večer zachraňovali sedmadvacetiletého muže, který šplhal po veřejnosti nepřístupném objektu někdejších vysokých pecí v Dolních Vítkovicích.
                22:32
                Ceny za parkování na horách
                 Rozruch mezi lyžaři vyvolala novinka provozovatele areálu na Horních Mísečkách v Krkonoších. Ten je oblíbený hlavně mezi běžkaři. Skiareál zpoplatnil parkoviště, kde se dosud stálo zdarma.
                 24:20
                 V Harrachově spadla dívka z lanovky
                  O právě končícím víkendu měli na horách znovu práci také záchranáři. V sobotu spadla z lanovky v Harrachově z výšky 8 metrů šestiletá dívka. A vážně si ublížila. Okolnosti vyšetřuje policie.
                  24:49
                  Ceny za parkování
                   Jaké jsou ceny za parkování na horách?
                   25:37
                   Hledání ztracených turistů na horách
                    Horská služba důrazně varuje před výlety turistů do vrcholových partií Krkonoš. V novém roce už zachraňovala několik lidí, kteří v hustém sněžení a silném větru zabloudili a ztratili síly.
                    27:43
                    Záchrana obličeje
                     Lékaři jí vrátili zdraví, zachránit její obličej ale zatím nedokázali. Mirka Dobešová přišla kvůli nádoru o část tváře.
                     30:26
                     Rekonstrukce obličeje
                      S tím, že nemoc pacienty připraví o část obličeje, se lékaři v Česku setkávají – zpravidla u onkologických pacientů. Někdy jde i o nehody, úrazy či vrozené vady.
                      31:07
                      Rekonstrukce části obličeje díky 3D
                       Transplantace obličeje se v Česku sice neprovádějí, ale i tuzemská medicína v tomto ohledu dělá velké pokroky. Třeba při rekonstrukcích částí obličeje lékařům výrazně pomáhají 3D technologie.
                       33:36
                       Plány a změny MPSV
                        Zítra odpoledne se poprvé v novém roce sejde vláda. Témata: zvýšení životního a existenčního minima či školní obědy zdarma. Zatímco hnutí ANO jimi chce podpořit pouze nejchudší rodiny, ČSSD by je ráda zaplatila všem dětem.
                        35:49
                        Protesty ve Francii
                         Žluté vesty – tentokrát výhradně v podání žen. V centru Paříže a ve městech po celé Francii dnes demonstrovaly proti vládě a politice prezidenta Emmanuela Macrona.
                         36:08
                         Obava o ztrátu autonomie Hongkongu
                          Hongkong se obává o ztrátu autonomie, kterou mu zaručuje ústava přijatá po přechodu pod čínskou správu. Ta mu do roku 2047 umožňuje fungovat na základě principu “jedna země, dva systémy”.
                          38:30
                          Únikové hry v Polsku
                           Polské úřady zavřely 13 areálů provozujících takzvané únikové hry. Reagují na páteční tragédii, kdy při požáru takového centra zemřelo 5 patnáctiletých dívek.
                           38:53
                           Další využití nepotřebných věcí
                            Tuny nábytku, tuny knih. Běžně by skončily v kontejneru – díky brněnskému projektu Re-use ale nemusí. V Brně funguje už 2,5 roku. A použitelné věci díky němu nekončí v popelnici, ale tam, kde se ještě uplatní.
                            40:28
                            Schwarzenberský palác na Hradčanském náměstí se uzavřel kvůli rekonstrukci
                             Dnes měli návštěvníci poslední možnost podívat se do expozicí ve Schwarzenberském paláci na pražském Hradčanském náměstí. Od zítřka totiž bude jedna z budov Národní galerie uzavřena.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             7. leden 2019

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             28. červen

                             Headlines — Summit zemí G7 — Závěry summitu G7 — Začíná summit NATO v Madridu — Síly rychlé reakce NATO — Útok na ukrajinské obchodní centrum — Ostřelování ukrajinského Dnipru — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Výměna ministra školství — Jednání valné hromady ČEZ — Předsedkyně francouzského Národního shromáždění — Letní Shakespearovské slavnosti — Mrtví beženci v Texasu — Vyjednávání o platech ve veřejné sféře — Trest pro dozorce z koncentračního tábora — Následky silných bouřek — Šíření koronaviru — Varianty koronaviru — Podmínky při cestování — Podmínky pro vstup do zemí — Spor ombudsmana a jeho zástupkyně — Vyšetřování útoku na Kapitol — Priority MPSV — Nesouhlas se slučováním policejních oddělení — Výběr nového šéfa FAÚ — Budoucnost aut se spalovacím motorem — Nehoda vlaku v USA — Výplata vkladů zkrachovalé Sberbank — Vyhoštění ruských velvyslanců z Bulharska — Test autonomních robotů — Škoda po nehodě pendolina — Výběh pro vlky na Šumavě — Nález amatérských hledačů

                             28. 6. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             28. červen

                             Ve znakovém jazyce

                             28. 6. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             27. červen

                             Headlines — Výměna ministra školství — Opozice výběr ministra kritizuje — Kdo je Vladimír Balaš — Jednání prezidenta s premiérem — Útok na obchodní centrum v Kremenčuku — Následky útoku na obchodní centrum — Summit G7 o Ukrajině — Rusko v platební neschopnosti — Spory mezi Ruskem a Litvou — Rusko krade ukrajinské obilí — Vyhlášení termínu prezidentských voleb — 72 let od justiční vraždy Milady Horákové — Omezení prodeje nikotinových sáčků — Soud s vězeňským dozorcem — Finanční situace domácností — Havárie Pendolina v Bohumíně — Vyšetřování příčin nehody — Tragická nehoda ve Studénce v roce 2015 — Zpoždění na železnici — Dokument o jednáních Macrona s Putinem — Dodávky plynu do EU — Vyšetřování reklam na Čapím hnízdě — Zdravotní péče o uprchlíky — Pád tribuny v Kolumbii — Účinnost vakcíny Pfizer — Soud s podezřelým z vraždy úřednice — Havárie vody v Brně — Referendum o drůbežárně v Jemnici — Požár vagonu u nádraží v Plzni — Landscape festival v Praze — Jednání přemiéra s prezidentem v Lánech

                             27. 6. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             27. červen

                             Ve znakovém jazyce

                             27. 6. 2022 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             26. červen

                             Headlines — Útok na Kyjev — Ruské ostřelování Kyjeva — Boje na Ukrajině a summit G7 — Snížení daně na pohonné hmoty — Dopad kauzy Dozimetr na vládu — Protesty proti zákazu potratů v USA — Zdravotní péče o uprchlíky — Průměrná mzda — 40 let kapely Visací zámek — Zdanění energetických firem — Růst platů a mezd — Polákům chybí uhlí — Výstrahy před vysokými teplotami a požáry — Poslední volby do národních rad — Mrtví v klubu v JAR — Sklizeň ovocných stromů — Dražší péče o chrup — Dostupnost zubařů — V Česku chybí zubaři — Připomínky obětí komunismu — Vyšetřování útoku na Kapitol — Soudní spory se státem — Nález mumifikovaného mláděte mamuta — Vodáci na Vltavě — Opera z Brna — Knížky z bazarů — Dopravní komplikace při cestě na Slovensko — Závěr festivalu Glastonbury

                             26. 6. 2022 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             26. červen

                             Ve znakovém jazyce

                             26. 6. 2022 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám