44 minut

6. leden 2019

Obsah dílu

Důchodová reforma — Povinné soukromé penzijní spoření pro všechny? — Důchodové spoření — Mrazivé počasí v Evropě — Mrazivá noc v Česku — Varování před softwarem i hardwarem čínských společností — Autobusová doprava v Ústeckém kraji — Tresty za násilí na ženách — Mobilní svodidla na D1 — Svátek Tří králů — Svátek Tří králů — Nový Národní geopark Barrandien — Václav Klaus nevyloučil, že by mohl znovu kandidovat na prezidentský úřad — Zubní prevence u malých dětí — Záchrana muže z vysokých pecí — Ceny za parkování na horách — V Harrachově spadla dívka z lanovky — Ceny za parkování — Hledání ztracených turistů na horách — Záchrana obličeje — Rekonstrukce obličeje — Rekonstrukce části obličeje díky 3D — Plány a změny MPSV — Protesty ve Francii — Obava o ztrátu autonomie Hongkongu — Únikové hry v Polsku — Další využití nepotřebných věcí — Schwarzenberský palác na Hradčanském náměstí se uzavřel kvůli rekonstrukci

Části dílu

00:35
Důchodová reforma
  Povinné soukromé penzijní spoření pro všechny. Jeden z návrhů, o kterých v rámci důchodové reformy uvažuje ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.
  01:34
  Povinné soukromé penzijní spoření pro všechny?
   V komisi k důchodové reformě by měli zasedat politici ze všech sněmovních stran. A kromě nich i zástupci odborů, zaměstnavatelů nebo seniorských organizací.
   04:14
   Důchodové spoření
    Jak už jsme zmínili, ve 3. důchodovém pilíři si dnes spoří víc než polovina dospělých obyvatel České republiky.
    05:32
    Mrazivé počasí v Evropě
     Až 40 centimetrů sněhu může do zítřka napadnout v německém podhůří Alp. Pro jih Bavorska a Bádensko-Würtenbersko vydala meteorologická služba varování.
     07:51
     Mrazivá noc v Česku
      Živý vstup Heleny Dohnalové.
      09:10
      Varování před softwarem i hardwarem čínských společností
       Vláda bude v pondělí jednat o varování před softwarem i hardwarem čínských společností Huawei a ZTE – vydal ho Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost. Kabinet od něj chce třeba vědět, zda se varování týká veřejného i soukromého sektoru.
       10:28
       Autobusová doprava v Ústeckém kraji
        Živý vstup Renaty Myslíkové.
        11:51
        Tresty za násilí na ženách
         Proti násilí na ženách chce letos bojovat francouzský prezident Emmanuel Macron. Jeho akční plán počítá s přísnějšími tresty pro pachatele – pro oběti pak s možností podat trestní oznámení on-line – a také s osvětou na školách.
         14:15
         Mobilní svodidla na D1
          Ředitelství silnic a dálnic odstranilo všechna mobilní svodidla mezi devadesátým a devadesátým čtvrtým kilometrem dé jedničky. Má to přispět k tomu, aby byla dálnice lépe průjezdná.
          15:05
          Svátek Tří králů
           Šestý leden je dnem mnoha tváří. Svátek Tří králů – pro většinu lidí tečka za svátečním obdobím, pro pravoslavné naopak jeho začátek.
           15:56
           Svátek Tří králů
            Živý vstup Martiny Tlachové.
            16:57
            Nový Národní geopark Barrandien
             Území sedmkrát větší než Krkonošský národní park. Místo, kde je možné sledovat stovky milionů let geologického vývoje Země. Přesto lokalita plná turisticky málo známých cílů.
             19:35
             Václav Klaus nevyloučil, že by mohl znovu kandidovat na prezidentský úřad
              Dodal ale, že by to už měl být spíš úkol pro nové generace. Bývalý prezident to řekl v televizi Prima. Kandidát by se podle něj měl především jasně vyprofilovat.
              20:01
              Zubní prevence u malých dětí
               Více proškolených pedagogů i peníze na odborné lektory. Stát slibuje posílit zubní prevenci u malých dětí. Například úhradou školních hodin dentální hygieny.
               22:14
               Záchrana muže z vysokých pecí
                Teď ukážeme záběry ze zásahu ostravských hasičů. Včera večer zachraňovali sedmadvacetiletého muže, který šplhal po veřejnosti nepřístupném objektu někdejších vysokých pecí v Dolních Vítkovicích.
                22:32
                Ceny za parkování na horách
                 Rozruch mezi lyžaři vyvolala novinka provozovatele areálu na Horních Mísečkách v Krkonoších. Ten je oblíbený hlavně mezi běžkaři. Skiareál zpoplatnil parkoviště, kde se dosud stálo zdarma.
                 24:20
                 V Harrachově spadla dívka z lanovky
                  O právě končícím víkendu měli na horách znovu práci také záchranáři. V sobotu spadla z lanovky v Harrachově z výšky 8 metrů šestiletá dívka. A vážně si ublížila. Okolnosti vyšetřuje policie.
                  24:49
                  Ceny za parkování
                   Jaké jsou ceny za parkování na horách?
                   25:37
                   Hledání ztracených turistů na horách
                    Horská služba důrazně varuje před výlety turistů do vrcholových partií Krkonoš. V novém roce už zachraňovala několik lidí, kteří v hustém sněžení a silném větru zabloudili a ztratili síly.
                    27:43
                    Záchrana obličeje
                     Lékaři jí vrátili zdraví, zachránit její obličej ale zatím nedokázali. Mirka Dobešová přišla kvůli nádoru o část tváře.
                     30:26
                     Rekonstrukce obličeje
                      S tím, že nemoc pacienty připraví o část obličeje, se lékaři v Česku setkávají – zpravidla u onkologických pacientů. Někdy jde i o nehody, úrazy či vrozené vady.
                      31:07
                      Rekonstrukce části obličeje díky 3D
                       Transplantace obličeje se v Česku sice neprovádějí, ale i tuzemská medicína v tomto ohledu dělá velké pokroky. Třeba při rekonstrukcích částí obličeje lékařům výrazně pomáhají 3D technologie.
                       33:36
                       Plány a změny MPSV
                        Zítra odpoledne se poprvé v novém roce sejde vláda. Témata: zvýšení životního a existenčního minima či školní obědy zdarma. Zatímco hnutí ANO jimi chce podpořit pouze nejchudší rodiny, ČSSD by je ráda zaplatila všem dětem.
                        35:49
                        Protesty ve Francii
                         Žluté vesty – tentokrát výhradně v podání žen. V centru Paříže a ve městech po celé Francii dnes demonstrovaly proti vládě a politice prezidenta Emmanuela Macrona.
                         36:08
                         Obava o ztrátu autonomie Hongkongu
                          Hongkong se obává o ztrátu autonomie, kterou mu zaručuje ústava přijatá po přechodu pod čínskou správu. Ta mu do roku 2047 umožňuje fungovat na základě principu “jedna země, dva systémy”.
                          38:30
                          Únikové hry v Polsku
                           Polské úřady zavřely 13 areálů provozujících takzvané únikové hry. Reagují na páteční tragédii, kdy při požáru takového centra zemřelo 5 patnáctiletých dívek.
                           38:53
                           Další využití nepotřebných věcí
                            Tuny nábytku, tuny knih. Běžně by skončily v kontejneru – díky brněnskému projektu Re-use ale nemusí. V Brně funguje už 2,5 roku. A použitelné věci díky němu nekončí v popelnici, ale tam, kde se ještě uplatní.
                            40:28
                            Schwarzenberský palác na Hradčanském náměstí se uzavřel kvůli rekonstrukci
                             Dnes měli návštěvníci poslední možnost podívat se do expozicí ve Schwarzenberském paláci na pražském Hradčanském náměstí. Od zítřka totiž bude jedna z budov Národní galerie uzavřena.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             7. leden 2019

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             28. listopad

                             Jednání zdravotníků o dobrovolných přečasech — Fungování nemocnic v prosinci — Dopad vypovězených přesčasů — Ceny energií v Německu — Dopad na české podniky — Další jednání o příměří v Gaze — Dopady pondělní stávky a protestů odborů — Tragická havárie kamionu na D1 — Jarní programové schéma ČT — Zmrazení ruských majetků — Návrh na nového ústavního soudce — Dary na dobročinné účely — Proměna pražského hlavního nádraží — Výcvik ukrajinských vojáků v ČR — Šíření respiračních onemocnění v Číně — Počasí komplikovalo dopravu — Výstraha meteorologů — Ocenění za záchranu lidí z hořícího vlaku — Záchrana z hořícího vlaku — Příběhy zachránců — Jak uniknout z hořícího vlaku — Boje na Ukrajině — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Komplikace v pražské příměstské dopravě — Spotřeba elektřiny v ČR — Věznění amerického novináře v Rusku — Záchrana stavebních dělníků v Indii — Státní rozpočet na rok 2024 — Spory Británie s Řeckem — Obvinění členů kutnohorské sekty — Udržitelné letecké palivo — Prezident Pavel v Itálii — Vojenská policie v Kosovu — Hamás propustil další rukojmí — Vánoční strom pro Prahu

                             28. 11. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             28. listopad

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             28. 11. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             27. listopad

                             Protesty proti krokům vlády — Premiér odmítl stávky — Účast na protestech — Zapojení škol do stávky — Co s dětmi během stávky na školách? — Školy zapojené do protestu — Různé formy protestu ve školách — Důvody stávky ve školách — Stávka škol v Ústeckém kraji — Stovky středoškoláků vyrazily na protestní pochod — Do stávky se zapojily i firmy — Protesty v centru Prahy — Důvody protestu odborů — Kdo se do stávky nezapojil — Stávka odborů proti krokům vlády — Politické reakce na stávku — Protesty proti vládě — Propuštění rukojmích Hamásu — Jednání o prodloužení příměří — Jourová přijela do Kyjeva — Razie na magistrátu v Pardubicích — Pardubická kauza — Dohoda lékařů s ministerstvem nedopadla — Německo trápí rozpočtová krize — Nová vláda v Polsku — Zasedání regionáního sněmu ODS v Olomouci — Demolice dálnice D3 — Francouzská policie vyšetřuje další studenty — Nový přehlednější Portál občana — Jednání ministrů vnitra V4 — Zemřela Linda Wichterlová — Černý kočky, mokrý žáby po 30 letech

                             27. 11. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             27. listopad

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             27. 11. 2023 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             26. listopad

                             Stávka ve školách — Průzkum postojů ke stávce — Přípravy škol na stávku — Počet českých škol — Kuchařky ve stávce — Vliv stávky na rozhodnutí vlády — Kdo bude stávkovat — Protesty ve Škoda Auto — Druhá skupina rukojmích na svobodě — Jak dlouho vydrží příměří — Útoky dronů u Moskvy — Zemřela Věra Čepelová — Znovuotevření kultovního obchodu — Disidenti ukončili hladovku — Mise české armády na Balkánu — Propuštění myslivce podezřelého ze zabití — Vyšetřování pádu letadla s Čechy — Zavádějící informace v inzerátech na pronájem — Počet zájemců na jeden nájemní inzerát na byt — Vývoj cen u staveb domů — Schůzka ministrů vnitra V4 k migraci — Komplikace v dopravě kvůli sněžení — Nové solární parky — Černochová v OVM — Volyňský masakr a polsko-ukrajinské vztahy — Václav Havel jako malíř — Ceny pro vědce Česká hlava

                             26. 11. 2023 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             26. listopad

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             26. 11. 2023 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             25. listopad

                             Druhý den příměří v Pásmu Gazy — Návrat rukojmích k rodinám — Vývoj příměří v Gaze — Úprava daní — Vyšší daně na alkohol a cigarety — Tiché víno — Hodnocení české ekonomiky — Úhrady za pobyt v sociálních službách — Spadlé letadlo — První sníh v Česku — Adventní koncerty — Taneční večer pro Centrum Paraple — Česká delegace na Ukrajině — Plány českých firem — Myslivec zastřelil rybáře — Kampaň o nebezpečí drog — Vánoční strom v Ostravě — Vánoční strom pro Prahu — Zimní počasí v Česku — Čerstvý sníh a problémy na silnicích — Zimní počasí v příštích dnech vydrží — Zimní dovolené na českých horách — Odměny obecních zastupitelů — Noční zákaz vjezdu — Aktivní sopka Etna — Maďarsko a finanční podpora ze zahraničí — Portál občana — Oprava parní lokomotivy — Dvojčata s cíleně upraveným genomem — Mezinárodní festival stepu v Brně

                             25. 11. 2023 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             25. listopad

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             25. 11. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             24. listopad

                             Příměří v Pásmu Gazy — Propuštění části rukojmích — Okolnosti¨propuštění rukojmích — Návrat obyvatel do Sderotu — Robert Fico v Praze — Vir čínských dětí — Omezování firemních benefitů — Podmínečné propuštění Oscara Pistoriuse — Jednání koalice v Pardubicích — Spotřeba zemního plynu v ČR — Spor o zákaz vjezdu do části Prahy — Ukrajinci pracující v Česku — Filmové a hudební Variace ve Varech — Pondělní stávka odborů — Nepokoje v Dublinu — Největší ledovec světa v pohybu — Řidička v protisměru na D6 — Drony pomáhají záchranným složkám — Nákupy ve slevách během Black Friday — Plánovaná útrata za vánoční dárky — Jak poznat slevu — Důvěra v českou ekonomiku — Soud rozhodl o výbuchu v Koryčanch — Windfall tax — Svědectví z ukrajinské fronty — Správa městského mobiliáře v Praze — STAN místo ODS povede dopravu v Olomouckém kraji — Požár v Nemocnici Na Homolce — Zahájení adventních trhů — Část Prahy bez tepla a teplé vody — Smrtící droga fentanyl mezi americkými bezdomovci — Zahraniční lékaři v Česku — Průsak vody do domů v ostravské Nové Vsi — Osudy československých legionářů v počítačové hře — Háčkovací maraton v Kroměříži

                             24. 11. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             24. listopad

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             24. 11. 2023 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám