21. prosinec 2018

Obsah dílu

Neštěstí v dole ČSM — Záchranné práce v dole — Soustrast premiérů Česka a Polska — Nadlimitní koncentrace metanu jako příčina výbuchu — Co předchází výbuchu metanu — Obavy o horníky z dolu ČSM — Stav zraněných horníků — Sbírka pro rodiny obětí důlního neštěstí — Konec mise ministra obrany i vojáků v Afghánistánu — Trumpova opatření v resortu obrany — Poslanci schválili daňový balíček — Komunální volby ve Strakonicích se zatím opakovat nebudou — Demonstrace za nezávislost Katalánska — Jana Štěpánková: 1934–2018 — Televizní vzpomínky na Janu Štěpánkovou — Nová ředitelka finanční správy — Obvinění za tragický požár hotelu v Náplavní ulici — Plné obnovení provozu na letišti Gatwick — Tragická událost minutu po minutě — Průběh záchranných prací — Stav zraněných po neštěstí v dole ČSM — Osudové okamžiky v dolech — Uctění památky obětí výbuchu — Bezpečnostní rada státu o kauze Huawei a ZTE — Odjezd na vánoční svátky — Papežova výzva k pedofilním kněžím — Nákup elektřiny a plynu na burze — Aktuálně z Gatwicku

Části dílu

00:39
Neštěstí v dole ČSM
  13 mrtvých horníků, deset zraněných – z toho jeden stále v kritickém stavu v popáleninovém centru Fakultní nemocnice v Ostravě.
  01:08
  Záchranné práce v dole
   Pod zemí i nad ní pracují záchranáři. V šachtách staví hráze.
   04:31
   Soustrast premiérů Česka a Polska
    Kondolence sem na Karvinsko přicházejí z mnoha míst, nejen z Česka.
    06:00
    Nadlimitní koncentrace metanu jako příčina výbuchu
     Český báňský úřad o příčině neštěstí zatím mluvit nechce. Během dne ale uvedl, že koncentrace metanu musela být oproti předpisům minimálně čtyřiapůlkrát vyšší, než povolují normy.
     07:19
     Co předchází výbuchu metanu
      Český báňský úřad o příčině neštěstí zatím mluvit nechce. Během dne ale uvedl, že koncentrace metanu musela být oproti předpisům minimálně čtyřiapůlkrát vyšší, než povolují normy.
      08:45
      Obavy o horníky z dolu ČSM
       Poté, co se včera v noci objevily první zprávy o neštěstí, začali sem na místo jezdit jak horníci, tak lidé, kteří se báli o své blízké. Desítkám lidí se podařilo z šachty dostat včas, třiadvacetičlennou četu ale výbuch zasáhl.
       09:30
       Stav zraněných horníků
        Vstup redaktora Pavla Habrama.
        09:59
        Sbírka pro rodiny obětí důlního neštěstí
         Památku obětí důlního neštěstí dnes uctili taky poslanci – a to minutou ticha v úvodu sněmovní schůze. Zároveň zazněla i výzva k podpoře vyhlášené sbírky pro pozůstalé.
         11:21
         Konec mise ministra obrany i vojáků v Afghánistánu
          Další zlomové rozhodnutí ve Spojených státech. Poté, co prezident Trump oznámil stažení vojáků ze Sýrie, pronikly do médií informace o tom, že se Američané stáhnou i z Afghánistánu.
          13:48
          Trumpova opatření v resortu obrany
           Živý vstup zpravodaje Davida Miřejovského.
           16:23
           Poslanci schválili daňový balíček
            Nižší DPH na teplo, vyšší výdajové paušály pro podnikatele nebo zdanění zahřívaného tabáku. Poslanci schválili vládní daňový balíček. Mění hned deset souvisejících zákonů.
            18:35
            Komunální volby ve Strakonicích se zatím opakovat nebudou
             Rozhodl o tom Ústavní soud. K volebním urnám tam měli jít voliči znovu v březnu po tom, co jihočeský krajský soud rozhodl o neplatnosti voleb kvůli narušení svobodné politické soutěže.
             19:12
             Demonstrace za nezávislost Katalánska
              Tisíce katalánských separatistů a velké policejní manévry v Barceloně. Policie zadržela nejmíň 12 násilníků, kteří se snažili dostat k budově, kde výjimečně jednala španělská vláda.
              21:20
              Jana Štěpánková: 1934–2018
               Zemřela herečka Jana Štěpánková. Ve věku osmdesáti čtyř let podlehla těžké nemoci. Dnes se s ní naposledy rozloučila rodina a přátelé.
               23:56
               Televizní vzpomínky na Janu Štěpánkovou
                Herečku Janu Štěpánkovou připomene i Česká televize. Zítra dopoledne na jedničce komedií ze sedmdesátých let Zdravá vdova 29/169. Poté Všechnopárty, jejímž hostem byla v roce 2008.
                24:41
                Nová ředitelka finanční správy
                 Finanční správu povede Tatjana Richterová. Nahradí Martina Janečka, který na začátku listopadu oficiálně požádal o odvolání z funkce.
                 26:53
                 Obvinění za tragický požár hotelu v Náplavní ulici
                  Kvůli lednovému požáru v pražskému hotelu Eurostars David v Náplavní ulici, při kterém zemřelo 5 lidí, policie obvinila jeho dva zaměstnance.
                  28:12
                  Plné obnovení provozu na letišti Gatwick
                   Letiště Gatwick u Londýna dnes ráno obnovilo provoz. Bylo uzavřené od středeční noci, kvůli dronům opakovaně přelétávajícím nad letištní plochou.
                   30:02
                   Tragická událost minutu po minutě
                    Na památku 13 obětí í v černouhelném dolu ČSM se v sobotu v poledne rozezní v Česku sirény. A v celém Polsku bude v neděli státní smutek.
                    32:48
                    Průběh záchranných prací
                     Co se při záchranných pracích děje, popíše Jakub Železný.
                     34:07
                     Stav zraněných po neštěstí v dole ČSM
                      Vstup redaktora Pavla Habrama.
                      37:02
                      Osudové okamžiky v dolech
                       Velkou roli hrají v podobných situacích záchranáři a taky bezpečnostní opatření. Ta se postupně zdokonalují, i když úniku metanu se zabránit úplně nedá.
                       40:02
                       Uctění památky obětí výbuchu
                        Památku zesnulých horníků uctívají od podvečera v Ostravě. Pohasly místní dominanty – věž Nové radnice a Sýkorův most.
                        40:28
                        Bezpečnostní rada státu o kauze Huawei a ZTE
                         Bezpečnostní rada státu chce, aby Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost předložil důkazy ke svým tvrzením o čínských firmách Huawei a ZTE. Tento týden je označil za bezpečnostní hrozbu.
                         41:31
                         Odjezd na vánoční svátky
                          Živé vstupy redaktorů Denisy Kotkové a Ondřeje Šimečka.
                          43:31
                          Papežova výzva k pedofilním kněžím
                           Papež František vyzval kněží, kteří sexuálně zneužili děti, aby se přiznali a vydali spravedlnosti. Využil k tomu tradiční a v posledních letech často kritické předvánoční poselství římské kurii.
                           43:49
                           Nákup elektřiny a plynu na burze
                            Cena elektrické energie pro domácnosti příští rok podraží u některých dodavatelů až o 10 procent. Cena se zvedne i pro velkoodběratele. I proto stoupá počet nákupů na energetických burzách.
                            46:07
                            Aktuálně z Gatwicku
                             Přehrát celé video
                             Stopáž44 minut
                             Další díl
                             22. prosinec 2018

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             31. leden

                             Headlines — Pomalejší růst české ekonomiky — Zpomalení růstu české ekonomiky — Meziroční vývoj české ekonomiky — Plány na zlevnění energií — Revize programového prohlášení vlády — Válka na Ukrajině — Žádost Ukrajiny o další techniku — Schůzky nově zvoleného prezidenta — Provoz prezidentské kanceláře — Čínská kritika kvůli Tchaj-wanu — Stížnosti na sázky na Andreje Babiše — Generální stávka ve Francii kvůli penzím — Pololetní hodnocení žáků a studentů — Soud projedná výrok Ladislava Vrabela — Dopravní komplikace kvůli počasí — Index vnímání korupce za r. 2022 — Uzavření restaurací mimo sezonu — Zpoždění ve výplatě dávek — Příspěvek na bydlení vyplacené dávky v r. 2022 — Přibývá zájemců o pomoc — Stávka zaměstnanců firmy Nexen — Rok veterinárního dozoru — Útok na pákistánskou mešitu — Výroční propad britské ekonomiky — Soud v kauze sportovních dotací — Vážné nehody kvůli mikrospánku — Zrušení části zákona o advokacii — Zahájení stavby památníku v Letech — Zásoby plynu v Evropě — Unikátní most přes řeku Moravu — Ocenění Pečovatel roku — Český zástupce v Eurovizi

                             31. 1. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             31. leden

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             31. 1. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             30. leden

                             Headlines — Kalendář Petra Pavla — Rozhovory nově zvoleného prezidenta — Volební dozvuky — Miloš Zeman o důvodech Babišovy prohry — Předposlední pracovní cesta prezidenta — Vzpomínky generálů k výročí vzniku ČR — Boje na jihu a východě Ukrajiny — Boje o Vuhledar — Turecko o rozšíření NATO — Ekologická havárie na Bečvě u soudu — Škoda Auto omezí kvůli čipům výrobu — Má vlast ve velšské opeře — Soud v kauze dotací pro sport — Spotřeba zemního plynu v ČR — Šíření respiračních chorob zpomaluje — Tragická smrt chodkyně v Praze — Vánice na horách — Jmenování předsedy Ústavního soudu — Spor o jmenování nového předsedy ÚS — Slavnostní uvedení nového prezidenta do funkce — Práce neúspěšných kandidátů — Vyšetřování policejní brutality v Memphisu — Útok v pákistánské mešitě — Počet OSVČ — Neomezená stávka zaměstnanců Nexenu — Zemřel Jaroslav Šedivý — Prodejny v malých obcích — Registrace pro ukrajinské uprchlíky — Dostavba D1 u Přerova — Muž s pistolí v Brně — Škodná v šumavských lesích — Podání přiznání k dani z nemovitosti — Čištění hal v Brodu nad Tichou — Hra 1984 ve Švandově divadle

                             30. 1. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             30. leden

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             30. 1. 2023 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             29. leden

                             Headlines — První kroky zvoleného prezidenta — Další plány nově zvoleného prezidenta — Výběr spolupracovníků Petra Pavla — Příběh z volebního štábu Petra Pavla — Analýza výsledků voleb — Voličské hlasy v prezidentských volbách — Výsledky voleb v regionech — Volební výsledky v Praze — Nejlepší fotografie z volebního dne — Volební zisky Pavla na Litoměřicku — Politická budoucnost Andreje Babiše — Další plány hnutí ANO — Sázky na prezidentské volby — Reakce na volby ze zahraničí — Výrazné symboly kampaně — Boje na Ukrajině — Těžké boje o Bachmut — Politická jednání Petra Pavla — Příznivci Petra Pavla — Příprava inaugurace nové hlavy státu — Poslední dny prezidentsví Miloše Zemana — Poštovní známka s novým prezidentem — Útoky na vojenské objekty v Íránu — Kvalita ovzduší na venkově — Varování před silným větrem — Kauza otravy řeky Bečvy před soudem — Vypjatá předvolební kampaň

                             29. 1. 2023 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             29. leden

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             29. 1. 2023 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám