Nahrávám video

6. prosinec 2018

Obsah dílu

Hospodaření obcí v Česku — Výzva měst kvůli dotacím — Rozpočty českých obcí — Finanční priority měst a obcí — Kdo bude nástupcem Angely Merkelové — Omluva za výroky o katastrofě ve Smolensku — Spor o pozemek potřebný k dostavbě D3 — Evropská migrační politika — Schůzka prezidenta s předsedou Senátu — Nový vůz Škoda Auto — Praha neonová kdysi a dnes — Projev předsedy české sněmovny před slovenským plénem — Rozplétání kauzy kolem Kláry Dostálové — Zatčení finanční šéfky Huawei — Mírná tolerance alkoholu pro cyklisty? — Oprava silnice za pět dní — Nová pravidla vyplácení tzv. zástřelného — Útraty za Vánoce startují naplno — Říjnové tržby obchodníků — Nekalé praktiky e-shopů — Zamezí vládní ústupek nepokojům? — Dopis od EK kvůli možnému střetu zájmů premiéra — Otevření železnice soukromníkům — Zátah proti prodejcům kokainu — Supermediální dům v Maďarsku — Nové vyšetřování kauzy Aktip — Diagnostika přednádorových změn — Návrat Falcon 9 — Solární panely nové generace

Části dílu

00:37
Hospodaření obcí v Česku
  Obce by měly za celý letošní rok hospodařit stejně jako v předchozích letech s přebytkem. Ten by měl ale postupně klesat. Na dnešní konferenci k financování obcí to uvedla ministryně financí Alena Schillerová.
  01:05
  Výzva měst kvůli dotacím
   Zástupci měst vyzvali vládu, aby mohly po roce 2021 evropské dotace čerpat i malé obce. Volají i po jednodušší administrativě.
   04:08
   Rozpočty českých obcí
    Příjmy obcí rostou. Zatímco loni dosáhly 294 miliard korun, letos by to podle odhadu mělo být už přes 330 miliard. A příští rok ještě o dalších zhruba 6 miliard víc. I přesto se ale jejich finanční přebytek pozvolna snižuje.
    04:53
    Finanční priority měst a obcí
     Hostem Událostí je František Lukl, předseda Svazu měst a obcí ČR.
     07:47
     Kdo bude nástupcem Angely Merkelové
      V Hamburku začal historický sjezd německých křesťanských demokratů. Poprvé od roku 2000 na šéfku strany nekandiduje Angela Merkelová. Poprvé za bezmála půlstoletí se o post uchází více než jeden kandidát.
      10:13
      Omluva za výroky o katastrofě ve Smolensku
       Polský exprezident Lech Walesa se má omluvit bývalému premiérovi Jaroslawu Kaczyńskému za své výroky ohledně letecké katastrofy ve Smolensku z roku 2010. Rozhodl o tom soud v Gdaňsku.
       10:40
       Spor o pozemek potřebný k dostavbě D3
        Živý vstup redaktorky Ley Surovcové.
        11:54
        Evropská migrační politika
         Navracení migrantů, kteří v Evropě nedosáhli na azyl, je podle evropských ministrů vnitra, jednou z priorit současné Evropské migrační politiky.
         14:13
         Schůzka prezidenta s předsedou Senátu
          Živý vstup redaktorky Petry Tuháčkové.
          16:13
          Nový vůz Škoda Auto
           Automobilka Škoda představila úplně nový model, který se začne prodávat na jaře příštího roku. Vůz Scala, který nahradí dosavadní Rapid, měl světovou premiéru v Tel Avivu.
           16:49
           Praha neonová kdysi a dnes
            Do ulic Prahy vnesly neopakovatelnou atmosféru a signalizovaly, že po úpadku mocnářství je město moderní metropolí. Kniha Neony a světla reklam mapuje dějiny neonového osvětlení od nejjasnějších okamžiků, až po jeho historický soumrak.
            19:36
            Projev předsedy české sněmovny před slovenským plénem
             Předseda sněmovny Radek Vondráček promluvil jako první zahraniční politik před slovenskými poslanci. Podle šéfa Národní rady Andreje Danka jeho vystoupení znamenalo vyvrcholení oslav stého výročí společného státu.
             20:15
             Rozplétání kauzy kolem Kláry Dostálové
              Opoziční poslanci ODS a TOP 09 dnes vyzvali k rezignaci ministryni Kláru Dostálovou. Důvodem je policejní vyšetřování kolem státní agentury CzechTourism. Ministryně pro místní rozvoj se zastal premiér Babiš. Podle něj kauzu vysvětlila.
              23:08
              Zatčení finanční šéfky Huawei
               Kanadské úřady zatkly finanční ředitelku čínského technologického gigantu Huawei. O její vydání žádají Spojené státy - zřejmě kvůli obvinění, že společnost porušila sankce vůči Íránu.
               23:37
               Mírná tolerance alkoholu pro cyklisty?
                Dnes byl poslední den, kdy ministerstva a další úřady mohly připomínkovat novelu silničního zákona. Ta by povolila až půl promile alkoholu v krvi pro cyklisty. Senátoři, kteří ji předložili, argumentují vinařskými cyklostezkami na Moravě.
                25:35
                Oprava silnice za pět dní
                 Oprava silnice za pět dní. Silničáři na Aljašce dokazují, že i to je možné. Díváte se na fotografie ze stejného místa – jedna je pořízená minulý pátek po zemětřesení, druhá včera. Už po pěti dnech od katastrofy začala po silnici jezdita auta.
                 25:56
                 Nová pravidla vyplácení tzv. zástřelného
                  Tzv. zástřelné – tedy odměna pro myslivce, kteří loví přemnožená divoká prasata, se vyplácí podle nových pravidel. Za kus má myslivec nově dostat dvojnásobnou částku – ale až poté, co naloví víc kusů, než je průměr.
                  28:06
                  Útraty za Vánoce startují naplno
                   Vánoční nákupy v českých domácnostech začaly. A to už v říjnu. Napovídají tomu údaje o maloobchodních tržbách, které dnes vydal Český statistický úřad. Podle něj zákazníci v porovnání s loňským rokem utráceli víc téměř o šest a půl procenta.
                   30:33
                   Říjnové tržby obchodníků
                    Internetový obchod a zásilkové služby jsou už tradičně tahounem českého maloobchodu a stejné to bylo i v říjnu. Při meziročním srovnání na nich lidé nakupovali víc téměř o čtvrtinu.
                    32:04
                    Nekalé praktiky e-shopů
                     Až 70 % všech podnětů, které dostává Česká obchodní inspekce, je právě na e-shopy. Teď před Vánocemi jejich počet ještě roste.
                     34:27
                     Zamezí vládní ústupek nepokojům?
                      Francouzská vláda zavelela k ústupu. Rozhodla se zcela vyhovět nespokojeným Francouzům a zrušit na příští rok daň na benzin a naftu, zvažuje dokonce i znovuzavedení solidární daně z bohatství.
                      36:36
                      Dopis od EK kvůli možnému střetu zájmů premiéra
                       Ministerstvo pro místní rozvoj obdrželo dopis od evropského komisaře pro rozpočet – obrací se v něm na českou vládu kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše. Šéfka resortu Klára Dostálová se s jeho obsahem zatím neseznámila.
                       37:02
                       Otevření železnice soukromníkům
                        Týden, který změnil poměry na české železnici víc než celé dlouhé roky. I tak mluví odborníci o změnách, které teď provedlo ministerstvo dopravy. Hned pět rychlíkových tratí dalo soukromým firmám. ČD přijdou odhadem až o jednu miliardu ročně.
                        39:07
                        Zátah proti prodejcům kokainu
                         Živý vstup redaktora Josefa Kvasničky.
                         40:33
                         Supermediální dům v Maďarsku
                          V Maďarsku vzniká obří mediální dům. Fúzi skoro pěti set novin, rádií, televizních stanic nebo zpravodajských serverů prohlásil premiér Orbán za národní zájem, není tak třeba souhlas protimonopolního úřadu a mediální rady.
                          42:49
                          Nové vyšetřování kauzy Aktip
                           Policie musí znovu prošetřit praktiky terapeutického centra Aktip. Podle státní zástupkyně policisté případ odložili předčasně. Trestní oznámení na centrum podala organizace Kverulant poté, co Česká televize odvysílala dokument mapující tamní praktiky.
                           43:12
                           Diagnostika přednádorových změn
                            Čeští gynekologové testují metodu, která má lépe odhalit riziko vzniku rakoviny děložního čípku. Na rozdíl od té běžně používané zaznamená přítomnost viru – ne až jeho následky. Po roce používání mají u pacientek čtyřikrát lepší výsledky.
                            45:15
                            Návrat Falcon 9
                             Na Mezinárodní vesmírnou stanici míří loď se zásobami. Včera ji na orbitu vynesla raketa Falcon 9 společnosti SpaceX. První stupeň rakety měl podle plánu přistát zpět na Zemi tak, aby se dal znovu použít, skončil ale v Atlantském oceánu.
                             45:35
                             Solární panely nové generace
                              Solární panely, které mají výrazně lepší životnost v extrémním mrazu nebo teple. Vyvinuli je vědci z České zemědělské univerzity. Konkrétně vylepšili vlastnosti ochraného pouzdra fotovoltaických článků.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž48 minut
                              Další díl
                              7. prosinec 2018

                              Přehled dílů

                              Stopáž50 minut

                              26. listopad

                              Headlines — Kondice české ekonomiky — Český automobilový průmysl — Odhad vývoje české ekonomiky — Restaurace bez zákazníků — Konsolidace veřejných financí — Dodávky energií na Ukrajině — Pomalé obnovování dodávek elektřiny — Útěky před ruskou mobilizací — Protesty v Číně — Tři mtví v Čakovicích — Protivládní demonstrace na pražské Letné — Adventní koncerty ČT — Pravidla prezidentské volby — Squatteři obsadili budovu v Praze — Obsazené budovy — Fyzické osoby v exekuci — Podvody při získávání řidičských průkazů — Příliš dlouhá jízda na vyhlídkovém kole — Nebezpečné chemikálie u Nelahozevsi — První adventní neděle — Trhy na Pražském hradě — Adventní trhy ve Vídni — Sesuv půdy v Itálii — Peníze na provoz škol v Polsku — Silniční most přes římovskou nádrž — Žádostí o dotace pro základní školy — V Krkonoších začala lyžařská sezona — Nebezpečí rakoviny — Zbytky izraelského města Ofira — Black Friday — Záložní astronaut Evropské kosmické agentury — Žena roku Barbora Zdráhalová

                              26. 11. 2022 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              26. listopad

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              26. 11. 2022 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              25. listopad

                              Headlines — Prezidentská volba — Úspěšní kandidáti — Vyřazení kandidáti — Útoky v osvobozeném Chersonu — Útoky na infrastrukturu — Mezinárodní zátah policie — Poslanci o definitivním konci EET — Nový vslatník Škoda JS — Další dodavatel energií oznámil zdražení — Růžový kavalír ve Státní opeře — Obnovené hraniční kontroly — Dobrovolné spoření na důchod — Adventní trhy v Brně — Slevové předvánoční akce — Co ověřit — Ustavující jednání pražských zastupitelů — Dopravní omezení v Litomyšli — Sestavování vlády v Izraeli — Financování kampaně Emmanuela Macrona — Pátrání po vzácném bolidu — Vandalové poškodili vraky aut v centru Hradce Králové — Trest pro kardinála Josepha Zena — Kontroly lesů před Vánocemi — Hospodaření Cermatu — Námraza na silnicích — Vzpomínky Draca Malfoye

                              25. 11. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              25. listopad

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              25. 11. 2022 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              24. listopad

                              Headlines — Mimořádné příjmy do rozpočtu — Debaty o zastropování cen energií — Daň z mimořádných zisků — Evropská spolupráce kolem plynu — Válka na Ukrajině — Ruské ostřelování Chersonské oblasti — Summit V4 o podpoře Ukrajině — Summit Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti — Pokles cen pohonných hmot — Ministři vnitra o migraci — Pašování peněz za hranice — Závádné šarže očkovacích vakcín pro děti — Praha po volbách bez primátora i koalice — Dům pro rodiny těžce nemocných dětí — Důvěra v českou ekonomiku — Trest pro zastupitele za schvalování ruského útoku — Odstavené vozy před dokončením — Zima na horách — Předpověď počasí na nejbližší dny — Jak bude na Vánoce — Nominace Petra Hladíka — Kandidát na prezidenta Marek Hilšer — Bičování v Afhgánistánu — Protesty v čínské továrně — Péče o pacienty s mrtvicí — Zdražení služeb České pošty — Nehoda kamionu s pivem — Část Prahy bez tepla — Obžaloba Zdeňka Sováka — Výročí uprchlické tragédie — Opravy zámku v Červené Řečici — Revoluční český přípravek pro zeměldělce — Noc s lidmi bez domova — Festival francouzského filmu

                              24. 11. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              24. listopad

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              24. 11. 2022 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám