48 minut

27. listopadu 2018

Obsah dílu

Vyšetřování českých vojáků v Afghánistánu — Vyšetřování českých vojáků v Afghánistánu — Mise NATO Rozhodná podpora — Čeští vojáci v Afghánistánu — Reakce na incident v Kerčském průlivu — Eskalace napětí mezi Ruskem a Ukrajinou — Český prezident o rusko-ukrajinském sporu — Nová emise státních dluhopisů — Přesun ambasády z Tel Avivu do Jeruzaléma — Komplikace v dopravě na D48 — Francouzský prezident o stávkách — Premiéra pohádky Čertí brko — Soud v kauze Mostecké uhelné společnosti — První fotky InSight — Nejlepší nemocnice — Vánoční strom pro Prahu — Ceny energií porostou — Spotřeba energií — Noví pražští radní odvolali všechny členy dozorčích rad — Vyšetřování ruského vměšování do amerických voleb — Volby do EP — Zdravotní následky po povinném očkování — Dům U Milosrdných — Odhazování nepotřebných pneumatik — Opavsko letos slaví 700 let knížectví — Trest za útok na fotbalisty Borussie Dortmund — Odvoz odchytové klece — Nové případy HIV v ČR — Test HIV pomocí slin

Části dílu

00:38
Vyšetřování českých vojáků v Afghánistánu
  Velení afghánské mise NATO prošetřuje okolnosti smrti pachatele útoku na české vojáky z letošního října. Prověřuje i české a americké příslušníky ze základny Šindánd.
  01:29
  Vyšetřování českých vojáků v Afghánistánu
   Zabitým Afgháncem je podle amerického listu devatenáctiletý Vahidulláh Chán.
   03:24
   Mise NATO Rozhodná podpora
    V současnosti působí v rámci mise NATO Rozhodná podpora v Afghánistánu 16 tisíc aliančních vojáků ze 39 členských zemí.
    04:40
    Čeští vojáci v Afghánistánu
     Rozhovor s Janou Černochovou.
     08:58
     Reakce na incident v Kerčském průlivu
      Hrozba dalších mezinárodních sankcí proti Rusku kvůli incidentu v Kerčském průlivu. Mluví o nich Spojené státy i Evropská unie. V deseti hraničních oblastech Ukrajiny začne ve středu ráno platit válečný stav.
      11:57
      Eskalace napětí mezi Ruskem a Ukrajinou
       Živý vstup Miroslava Karase.
       13:48
       Český prezident o rusko-ukrajinském sporu
        Český prezident se přidal k politikům požadujícím dialog a uklidnění situace. Na návštěvě Izraele vyjádřil podporu německé kancléřce - právě Angela Merkelová je podle něj vhodným prostředníkem sporu mezi Moskvou a Kyjevem.
        14:21
        Nová emise státních dluhopisů
         Ministerstvo financí opět nabídne českým domácnostem státní dluhopisy. Produkt se vrací po více než čtyřech letech. Lidé tím získají při nízkých úrocích v bankách novou možnost, jak výhodně a bezpečně investovat.
         16:46
         Přesun ambasády z Tel Avivu do Jeruzaléma
          V Jeruzalémě ode dneška funguje Český dům. Prezident Miloš Zeman ho odpoledne osobně otevřel. Sídlit v něm budou čtyři české státní agentury se zaměřením na obchod nebo turismus.
          17:55
          Komplikace v dopravě na D48
           Živý vstup redaktora Tomáše Indreie.
           19:11
           Francouzský prezident o stávkách
            Francouzský prezident Macron bude dál debatovat o daních z pohonných hmot. Reagoval tak na násilné protesty z minulých dnů, které vyvolalo zdražování paliv. Změny souvisí s energetickou reformou.
            19:30
            Premiéra pohádky Čertí brko
             Právě teď má slavnostní premiéru Čertí Brko. Filmová pohádka v hlavních rolích s Janem Cinou a Judit Bárdoš. Do čertovské role se po víc než třiceti letech od natočení snímku S čerty nejsou žerty vrátil Ondřej Vetchý.
             22:20
             Soud v kauze Mostecké uhelné společnosti
              Poškození požadují u soudu po bývalých manažerech Mostecké uhelné společnosti přes patnáct miliard korun. Nejvíce, téměř devět miliard, chtějí zástupci českého státu.
              24:30
              První fotky InSight
               Americká sonda InSight poslala po přistání na Marsu první fotku Rudé planety. NASA taky potvrdila, že se sondě podařilo rozevřít solární panely, které ji budou dobíjet.
               25:08
               Nejlepší nemocnice
                Nejlepší nemocnicí roku 2018 se stala Vojenská v Olomouci.
                25:39
                Vánoční strom pro Prahu
                 Svůj vánoční strom má od dnešního rána i Praha – pro letošek je to smrk ztepilý z Liberecka. Trhy na Staroměstském náměstí vloni vyhodnotil americký server US News jako ty nejkrásnější na světě.
                 27:54
                 Ceny energií porostou
                  Cena energií v příštím roce vzroste. Cenové rozhodnutí odpoledne zveřejnil ERÚ.
                  30:46
                  Spotřeba energií
                   Spotřeba energií roste. V minulém roce u elektřiny Česko dosáhlo historicky nejvyšších hodnot - víc než sedmdesáti terawathodin.
                   33:53
                   Noví pražští radní odvolali všechny členy dozorčích rad
                    Noví pražští radní odvolali všechny členy dozorčích rad prvních dvou městských společností - Technické správy komunikací a Výstaviště Praha.
                    35:10
                    Vyšetřování ruského vměšování do amerických voleb
                     Zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller obvinil bývalého šéfa volebního štábu amerického prezidenta Paula Manaforta ze lži. Dohodu o spolupráci s ním proto považuje za neplatnou.
                     36:48
                     Volby do EP
                      Lidovci sestaví pro volby do Evropského parlamentu samostatnou kandidátku. Rozhodl o tom celostátní výbor strany.
                      37:10
                      Zdravotní následky po povinném očkování
                       Za trvalé zdravotní následky po povinném očkování bude stát odškodňovat. Pokud návrh schválí vláda i poslanci, každý rok by odškodné podle odhadu ministerstva zdravotnictví získaly jednotky pacientů.
                       39:12
                       Dům U Milosrdných
                        Na parcele v centru Prahy, kde měl vzniknout bytový dům s přezdívkou marshmallow, bude tato stavba.
                        39:33
                        Odhazování nepotřebných pneumatik
                         Končí doba přezouvání zimních pneumatik. Stovky nepotřebných gum lidi vyhazují do řek a lesů. V Karlovarském kraji už kvůli tomu revírníci podali první trestní oznámení.
                         41:19
                         Opavsko letos slaví 700 let knížectví
                          Opavsko letos slaví 700 let knížectví výstavou. Oblast kolem Opavy, Bruntálu, Krnova a Hlučína se vyčlenila z Moravy v roce 1318. Knížectví zaniklo až s koncem Rakouska-Uherska.
                          41:59
                          Trest za útok na fotbalisty Borussie Dortmund
                           Pachatel loňského atentátu na tým fotbalové Borussie Dortmund půjde za pokus o mnohonásobnou vraždu na 14 let do vězení.
                           43:49
                           Odvoz odchytové klece
                            Ochránci přírody odvezli odchytovou klec na potulného medvěda ze Vsetínska. Šelma o sobě nedala tři týdny vědět.
                            44:09
                            Nové případy HIV v ČR
                             Počet nově zachycených případů HIV v Česku klesá. Za prvních letošních deset měsíců to bylo 178 nakažených pacientů. O 40 míň než před rokem.
                             45:00
                             Test HIV pomocí slin
                              Svět dnes slaví den dárcovství. Zapojilo se na 150 zemí - včetně českých neziskových organizací. A třeba Lékaři bez hranic veřejnost vybízí právě k pomoci zastavit šíření viru HIV, se kterým na zemi žije skoro 37 milionů lidí.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž48 minut
                              Další díl
                              28. listopadu 2018

                              Přehled dílů

                              Stopáž54 minut

                              24. května

                              Headlines — Návrh státního rozpočtu na příští rok — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce z Izraele na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora — Boje na Ukrajině — Nehoda prezidenta Pavla — Kontroverzní výroky poslance Tomia Okamury — Změny na ruských ministerstvech a v armádě — Čínské cvičení u Taiwanu — Feriho trestní kauza — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Vzpomínky na Jana Kačera — Přípomínka Jana Kačera ve vysílání ČT — Dostavba pražského okruhu — Návrh zákona o odměňování zdravotníků — Úspory českých domácností — Srážka vlaku s lokomotivou — Úspěch českých hokejistů — Ceny ovoce a zeleniny — Ceny výrobců v zemědělství — Ceny ovoce v Polsku — Produkce zeleniny v ČR — Zřícení budovy na Mallorce — Hlasovací lístky před volbami do EP — Propuštění Iva Kaderky — Uctění památky vězňů z Jáchymova — Zákazy předjíždění kamionů — Valorizace finančních náhrad církvím — Cla na čínské elektromobily v USA — Vydatný déšť na jižní Moravě — Hledání invazních druhů rostlin a zvířat — Předvolební kampaň ve Francii — Nový bezpečnostní přeliv na Orlíku — Přípravy všesokolského sletu — Aréna bratří Formanů

                              24. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              24. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              24. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              23. května

                              Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                              23. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              23. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              23. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              22. května

                              Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                              22. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              22. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              22. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              21. května

                              Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                              21. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              21. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              21. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              20. května

                              Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                              20. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              20. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              20. 5. 2024 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám