48 minut

27. listopad 2018

Obsah dílu

Vyšetřování českých vojáků v Afghánistánu — Vyšetřování českých vojáků v Afghánistánu — Mise NATO Rozhodná podpora — Čeští vojáci v Afghánistánu — Reakce na incident v Kerčském průlivu — Eskalace napětí mezi Ruskem a Ukrajinou — Český prezident o rusko-ukrajinském sporu — Nová emise státních dluhopisů — Přesun ambasády z Tel Avivu do Jeruzaléma — Komplikace v dopravě na D48 — Francouzský prezident o stávkách — Premiéra pohádky Čertí brko — Soud v kauze Mostecké uhelné společnosti — První fotky InSight — Nejlepší nemocnice — Vánoční strom pro Prahu — Ceny energií porostou — Spotřeba energií — Noví pražští radní odvolali všechny členy dozorčích rad — Vyšetřování ruského vměšování do amerických voleb — Volby do EP — Zdravotní následky po povinném očkování — Dům U Milosrdných — Odhazování nepotřebných pneumatik — Opavsko letos slaví 700 let knížectví — Trest za útok na fotbalisty Borussie Dortmund — Odvoz odchytové klece — Nové případy HIV v ČR — Test HIV pomocí slin

Části dílu

00:38
Vyšetřování českých vojáků v Afghánistánu
  Velení afghánské mise NATO prošetřuje okolnosti smrti pachatele útoku na české vojáky z letošního října. Prověřuje i české a americké příslušníky ze základny Šindánd.
  01:29
  Vyšetřování českých vojáků v Afghánistánu
   Zabitým Afgháncem je podle amerického listu devatenáctiletý Vahidulláh Chán.
   03:24
   Mise NATO Rozhodná podpora
    V současnosti působí v rámci mise NATO Rozhodná podpora v Afghánistánu 16 tisíc aliančních vojáků ze 39 členských zemí.
    04:40
    Čeští vojáci v Afghánistánu
     Rozhovor s Janou Černochovou.
     08:58
     Reakce na incident v Kerčském průlivu
      Hrozba dalších mezinárodních sankcí proti Rusku kvůli incidentu v Kerčském průlivu. Mluví o nich Spojené státy i Evropská unie. V deseti hraničních oblastech Ukrajiny začne ve středu ráno platit válečný stav.
      11:57
      Eskalace napětí mezi Ruskem a Ukrajinou
       Živý vstup Miroslava Karase.
       13:48
       Český prezident o rusko-ukrajinském sporu
        Český prezident se přidal k politikům požadujícím dialog a uklidnění situace. Na návštěvě Izraele vyjádřil podporu německé kancléřce - právě Angela Merkelová je podle něj vhodným prostředníkem sporu mezi Moskvou a Kyjevem.
        14:21
        Nová emise státních dluhopisů
         Ministerstvo financí opět nabídne českým domácnostem státní dluhopisy. Produkt se vrací po více než čtyřech letech. Lidé tím získají při nízkých úrocích v bankách novou možnost, jak výhodně a bezpečně investovat.
         16:46
         Přesun ambasády z Tel Avivu do Jeruzaléma
          V Jeruzalémě ode dneška funguje Český dům. Prezident Miloš Zeman ho odpoledne osobně otevřel. Sídlit v něm budou čtyři české státní agentury se zaměřením na obchod nebo turismus.
          17:55
          Komplikace v dopravě na D48
           Živý vstup redaktora Tomáše Indreie.
           19:11
           Francouzský prezident o stávkách
            Francouzský prezident Macron bude dál debatovat o daních z pohonných hmot. Reagoval tak na násilné protesty z minulých dnů, které vyvolalo zdražování paliv. Změny souvisí s energetickou reformou.
            19:30
            Premiéra pohádky Čertí brko
             Právě teď má slavnostní premiéru Čertí Brko. Filmová pohádka v hlavních rolích s Janem Cinou a Judit Bárdoš. Do čertovské role se po víc než třiceti letech od natočení snímku S čerty nejsou žerty vrátil Ondřej Vetchý.
             22:20
             Soud v kauze Mostecké uhelné společnosti
              Poškození požadují u soudu po bývalých manažerech Mostecké uhelné společnosti přes patnáct miliard korun. Nejvíce, téměř devět miliard, chtějí zástupci českého státu.
              24:30
              První fotky InSight
               Americká sonda InSight poslala po přistání na Marsu první fotku Rudé planety. NASA taky potvrdila, že se sondě podařilo rozevřít solární panely, které ji budou dobíjet.
               25:08
               Nejlepší nemocnice
                Nejlepší nemocnicí roku 2018 se stala Vojenská v Olomouci.
                25:39
                Vánoční strom pro Prahu
                 Svůj vánoční strom má od dnešního rána i Praha – pro letošek je to smrk ztepilý z Liberecka. Trhy na Staroměstském náměstí vloni vyhodnotil americký server US News jako ty nejkrásnější na světě.
                 27:54
                 Ceny energií porostou
                  Cena energií v příštím roce vzroste. Cenové rozhodnutí odpoledne zveřejnil ERÚ.
                  30:46
                  Spotřeba energií
                   Spotřeba energií roste. V minulém roce u elektřiny Česko dosáhlo historicky nejvyšších hodnot - víc než sedmdesáti terawathodin.
                   33:53
                   Noví pražští radní odvolali všechny členy dozorčích rad
                    Noví pražští radní odvolali všechny členy dozorčích rad prvních dvou městských společností - Technické správy komunikací a Výstaviště Praha.
                    35:10
                    Vyšetřování ruského vměšování do amerických voleb
                     Zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller obvinil bývalého šéfa volebního štábu amerického prezidenta Paula Manaforta ze lži. Dohodu o spolupráci s ním proto považuje za neplatnou.
                     36:48
                     Volby do EP
                      Lidovci sestaví pro volby do Evropského parlamentu samostatnou kandidátku. Rozhodl o tom celostátní výbor strany.
                      37:10
                      Zdravotní následky po povinném očkování
                       Za trvalé zdravotní následky po povinném očkování bude stát odškodňovat. Pokud návrh schválí vláda i poslanci, každý rok by odškodné podle odhadu ministerstva zdravotnictví získaly jednotky pacientů.
                       39:12
                       Dům U Milosrdných
                        Na parcele v centru Prahy, kde měl vzniknout bytový dům s přezdívkou marshmallow, bude tato stavba.
                        39:33
                        Odhazování nepotřebných pneumatik
                         Končí doba přezouvání zimních pneumatik. Stovky nepotřebných gum lidi vyhazují do řek a lesů. V Karlovarském kraji už kvůli tomu revírníci podali první trestní oznámení.
                         41:19
                         Opavsko letos slaví 700 let knížectví
                          Opavsko letos slaví 700 let knížectví výstavou. Oblast kolem Opavy, Bruntálu, Krnova a Hlučína se vyčlenila z Moravy v roce 1318. Knížectví zaniklo až s koncem Rakouska-Uherska.
                          41:59
                          Trest za útok na fotbalisty Borussie Dortmund
                           Pachatel loňského atentátu na tým fotbalové Borussie Dortmund půjde za pokus o mnohonásobnou vraždu na 14 let do vězení.
                           43:49
                           Odvoz odchytové klece
                            Ochránci přírody odvezli odchytovou klec na potulného medvěda ze Vsetínska. Šelma o sobě nedala tři týdny vědět.
                            44:09
                            Nové případy HIV v ČR
                             Počet nově zachycených případů HIV v Česku klesá. Za prvních letošních deset měsíců to bylo 178 nakažených pacientů. O 40 míň než před rokem.
                             45:00
                             Test HIV pomocí slin
                              Svět dnes slaví den dárcovství. Zapojilo se na 150 zemí - včetně českých neziskových organizací. A třeba Lékaři bez hranic veřejnost vybízí právě k pomoci zastavit šíření viru HIV, se kterým na zemi žije skoro 37 milionů lidí.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž48 minut
                              Další díl
                              28. listopad 2018

                              Přehled dílů

                              Stopáž54 minut

                              28. červen

                              Headlines — Summit zemí G7 — Závěry summitu G7 — Začíná summit NATO v Madridu — Síly rychlé reakce NATO — Útok na ukrajinské obchodní centrum — Ostřelování ukrajinského Dnipru — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Výměna ministra školství — Jednání valné hromady ČEZ — Předsedkyně francouzského Národního shromáždění — Letní Shakespearovské slavnosti — Mrtví beženci v Texasu — Vyjednávání o platech ve veřejné sféře — Trest pro dozorce z koncentračního tábora — Následky silných bouřek — Šíření koronaviru — Varianty koronaviru — Podmínky při cestování — Podmínky pro vstup do zemí — Spor ombudsmana a jeho zástupkyně — Vyšetřování útoku na Kapitol — Priority MPSV — Nesouhlas se slučováním policejních oddělení — Výběr nového šéfa FAÚ — Budoucnost aut se spalovacím motorem — Nehoda vlaku v USA — Výplata vkladů zkrachovalé Sberbank — Vyhoštění ruských velvyslanců z Bulharska — Test autonomních robotů — Škoda po nehodě pendolina — Výběh pro vlky na Šumavě — Nález amatérských hledačů

                              28. 6. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              28. červen

                              Ve znakovém jazyce

                              28. 6. 2022 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              27. červen

                              Headlines — Výměna ministra školství — Opozice výběr ministra kritizuje — Kdo je Vladimír Balaš — Jednání prezidenta s premiérem — Útok na obchodní centrum v Kremenčuku — Následky útoku na obchodní centrum — Summit G7 o Ukrajině — Rusko v platební neschopnosti — Spory mezi Ruskem a Litvou — Rusko krade ukrajinské obilí — Vyhlášení termínu prezidentských voleb — 72 let od justiční vraždy Milady Horákové — Omezení prodeje nikotinových sáčků — Soud s vězeňským dozorcem — Finanční situace domácností — Havárie Pendolina v Bohumíně — Vyšetřování příčin nehody — Tragická nehoda ve Studénce v roce 2015 — Zpoždění na železnici — Dokument o jednáních Macrona s Putinem — Dodávky plynu do EU — Vyšetřování reklam na Čapím hnízdě — Zdravotní péče o uprchlíky — Pád tribuny v Kolumbii — Účinnost vakcíny Pfizer — Soud s podezřelým z vraždy úřednice — Havárie vody v Brně — Referendum o drůbežárně v Jemnici — Požár vagonu u nádraží v Plzni — Landscape festival v Praze — Jednání přemiéra s prezidentem v Lánech

                              27. 6. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              27. červen

                              Ve znakovém jazyce

                              27. 6. 2022 na ČT24
                              Stopáž50 minut

                              26. červen

                              Headlines — Útok na Kyjev — Ruské ostřelování Kyjeva — Boje na Ukrajině a summit G7 — Snížení daně na pohonné hmoty — Dopad kauzy Dozimetr na vládu — Protesty proti zákazu potratů v USA — Zdravotní péče o uprchlíky — Průměrná mzda — 40 let kapely Visací zámek — Zdanění energetických firem — Růst platů a mezd — Polákům chybí uhlí — Výstrahy před vysokými teplotami a požáry — Poslední volby do národních rad — Mrtví v klubu v JAR — Sklizeň ovocných stromů — Dražší péče o chrup — Dostupnost zubařů — V Česku chybí zubaři — Připomínky obětí komunismu — Vyšetřování útoku na Kapitol — Soudní spory se státem — Nález mumifikovaného mláděte mamuta — Vodáci na Vltavě — Opera z Brna — Knížky z bazarů — Dopravní komplikace při cestě na Slovensko — Závěr festivalu Glastonbury

                              26. 6. 2022 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              26. červen

                              Ve znakovém jazyce

                              26. 6. 2022 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám