48 minut

27. listopad 2018

Obsah dílu

Vyšetřování českých vojáků v Afghánistánu — Vyšetřování českých vojáků v Afghánistánu — Mise NATO Rozhodná podpora — Čeští vojáci v Afghánistánu — Reakce na incident v Kerčském průlivu — Eskalace napětí mezi Ruskem a Ukrajinou — Český prezident o rusko-ukrajinském sporu — Nová emise státních dluhopisů — Přesun ambasády z Tel Avivu do Jeruzaléma — Komplikace v dopravě na D48 — Francouzský prezident o stávkách — Premiéra pohádky Čertí brko — Soud v kauze Mostecké uhelné společnosti — První fotky InSight — Nejlepší nemocnice — Vánoční strom pro Prahu — Ceny energií porostou — Spotřeba energií — Noví pražští radní odvolali všechny členy dozorčích rad — Vyšetřování ruského vměšování do amerických voleb — Volby do EP — Zdravotní následky po povinném očkování — Dům U Milosrdných — Odhazování nepotřebných pneumatik — Opavsko letos slaví 700 let knížectví — Trest za útok na fotbalisty Borussie Dortmund — Odvoz odchytové klece — Nové případy HIV v ČR — Test HIV pomocí slin

Části dílu

00:38
Vyšetřování českých vojáků v Afghánistánu
  Velení afghánské mise NATO prošetřuje okolnosti smrti pachatele útoku na české vojáky z letošního října. Prověřuje i české a americké příslušníky ze základny Šindánd.
  01:29
  Vyšetřování českých vojáků v Afghánistánu
   Zabitým Afgháncem je podle amerického listu devatenáctiletý Vahidulláh Chán.
   03:24
   Mise NATO Rozhodná podpora
    V současnosti působí v rámci mise NATO Rozhodná podpora v Afghánistánu 16 tisíc aliančních vojáků ze 39 členských zemí.
    04:40
    Čeští vojáci v Afghánistánu
     Rozhovor s Janou Černochovou.
     08:58
     Reakce na incident v Kerčském průlivu
      Hrozba dalších mezinárodních sankcí proti Rusku kvůli incidentu v Kerčském průlivu. Mluví o nich Spojené státy i Evropská unie. V deseti hraničních oblastech Ukrajiny začne ve středu ráno platit válečný stav.
      11:57
      Eskalace napětí mezi Ruskem a Ukrajinou
       Živý vstup Miroslava Karase.
       13:48
       Český prezident o rusko-ukrajinském sporu
        Český prezident se přidal k politikům požadujícím dialog a uklidnění situace. Na návštěvě Izraele vyjádřil podporu německé kancléřce - právě Angela Merkelová je podle něj vhodným prostředníkem sporu mezi Moskvou a Kyjevem.
        14:21
        Nová emise státních dluhopisů
         Ministerstvo financí opět nabídne českým domácnostem státní dluhopisy. Produkt se vrací po více než čtyřech letech. Lidé tím získají při nízkých úrocích v bankách novou možnost, jak výhodně a bezpečně investovat.
         16:46
         Přesun ambasády z Tel Avivu do Jeruzaléma
          V Jeruzalémě ode dneška funguje Český dům. Prezident Miloš Zeman ho odpoledne osobně otevřel. Sídlit v něm budou čtyři české státní agentury se zaměřením na obchod nebo turismus.
          17:55
          Komplikace v dopravě na D48
           Živý vstup redaktora Tomáše Indreie.
           19:11
           Francouzský prezident o stávkách
            Francouzský prezident Macron bude dál debatovat o daních z pohonných hmot. Reagoval tak na násilné protesty z minulých dnů, které vyvolalo zdražování paliv. Změny souvisí s energetickou reformou.
            19:30
            Premiéra pohádky Čertí brko
             Právě teď má slavnostní premiéru Čertí Brko. Filmová pohádka v hlavních rolích s Janem Cinou a Judit Bárdoš. Do čertovské role se po víc než třiceti letech od natočení snímku S čerty nejsou žerty vrátil Ondřej Vetchý.
             22:20
             Soud v kauze Mostecké uhelné společnosti
              Poškození požadují u soudu po bývalých manažerech Mostecké uhelné společnosti přes patnáct miliard korun. Nejvíce, téměř devět miliard, chtějí zástupci českého státu.
              24:30
              První fotky InSight
               Americká sonda InSight poslala po přistání na Marsu první fotku Rudé planety. NASA taky potvrdila, že se sondě podařilo rozevřít solární panely, které ji budou dobíjet.
               25:08
               Nejlepší nemocnice
                Nejlepší nemocnicí roku 2018 se stala Vojenská v Olomouci.
                25:39
                Vánoční strom pro Prahu
                 Svůj vánoční strom má od dnešního rána i Praha – pro letošek je to smrk ztepilý z Liberecka. Trhy na Staroměstském náměstí vloni vyhodnotil americký server US News jako ty nejkrásnější na světě.
                 27:54
                 Ceny energií porostou
                  Cena energií v příštím roce vzroste. Cenové rozhodnutí odpoledne zveřejnil ERÚ.
                  30:46
                  Spotřeba energií
                   Spotřeba energií roste. V minulém roce u elektřiny Česko dosáhlo historicky nejvyšších hodnot - víc než sedmdesáti terawathodin.
                   33:53
                   Noví pražští radní odvolali všechny členy dozorčích rad
                    Noví pražští radní odvolali všechny členy dozorčích rad prvních dvou městských společností - Technické správy komunikací a Výstaviště Praha.
                    35:10
                    Vyšetřování ruského vměšování do amerických voleb
                     Zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller obvinil bývalého šéfa volebního štábu amerického prezidenta Paula Manaforta ze lži. Dohodu o spolupráci s ním proto považuje za neplatnou.
                     36:48
                     Volby do EP
                      Lidovci sestaví pro volby do Evropského parlamentu samostatnou kandidátku. Rozhodl o tom celostátní výbor strany.
                      37:10
                      Zdravotní následky po povinném očkování
                       Za trvalé zdravotní následky po povinném očkování bude stát odškodňovat. Pokud návrh schválí vláda i poslanci, každý rok by odškodné podle odhadu ministerstva zdravotnictví získaly jednotky pacientů.
                       39:12
                       Dům U Milosrdných
                        Na parcele v centru Prahy, kde měl vzniknout bytový dům s přezdívkou marshmallow, bude tato stavba.
                        39:33
                        Odhazování nepotřebných pneumatik
                         Končí doba přezouvání zimních pneumatik. Stovky nepotřebných gum lidi vyhazují do řek a lesů. V Karlovarském kraji už kvůli tomu revírníci podali první trestní oznámení.
                         41:19
                         Opavsko letos slaví 700 let knížectví
                          Opavsko letos slaví 700 let knížectví výstavou. Oblast kolem Opavy, Bruntálu, Krnova a Hlučína se vyčlenila z Moravy v roce 1318. Knížectví zaniklo až s koncem Rakouska-Uherska.
                          41:59
                          Trest za útok na fotbalisty Borussie Dortmund
                           Pachatel loňského atentátu na tým fotbalové Borussie Dortmund půjde za pokus o mnohonásobnou vraždu na 14 let do vězení.
                           43:49
                           Odvoz odchytové klece
                            Ochránci přírody odvezli odchytovou klec na potulného medvěda ze Vsetínska. Šelma o sobě nedala tři týdny vědět.
                            44:09
                            Nové případy HIV v ČR
                             Počet nově zachycených případů HIV v Česku klesá. Za prvních letošních deset měsíců to bylo 178 nakažených pacientů. O 40 míň než před rokem.
                             45:00
                             Test HIV pomocí slin
                              Svět dnes slaví den dárcovství. Zapojilo se na 150 zemí - včetně českých neziskových organizací. A třeba Lékaři bez hranic veřejnost vybízí právě k pomoci zastavit šíření viru HIV, se kterým na zemi žije skoro 37 milionů lidí.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž48 minut
                              Další díl
                              28. listopad 2018

                              Přehled dílů

                              Stopáž55 minut

                              27. únor

                              Headlines — Zapojení vojáků na Ukrajině — Prověrka vztahů zemí V4 — Nasazení vojáků cizích zemí na Ukrajině — Pomoc Ukrajině z EU — Koalice pro dodávky munice na Ukrajinu — Neshody V4 kvůli Ukrajině — Jednání šéfů koaličních stran — Plán na příměří v Gaze — Krátkodobé fixace cen energií — Schválený prodej firmy Jan Becher — Obvinění za zneužití sportovních dotací — Útok Hútíů v Rudém moři — Premiéra snímku o vraždícím páru — Odsouzení Olega Orlova — Těžba uhlí v r. 2023 — Kontroly zákazu předjíždění pro kamiony — Pátrání po podezřelém z loupežných přepadení v Kladně — Krojovaný den ve sněmovně — Ceny potravin v obchodech — Ceny podle ČSÚ — Zdražení piva v restauracích — Sněmovna o hromadných žalobách — Nový Zéland ruší zákaz tabáku — Ptačí chřipka v geneticky cenném chovu — První rozsudky v kauze pašování drog — Vyplácení věřitelů zkrachovalé Sberbank — Oprava sněhem poničených voliér — Požár haly na Bruntálsku — Testování na HPV u praktického lékaře — Spoření na penzi — Bankovky s britským králem — Nezájem o nákladní auta na elektřinu — Pozůstalost po Josefu Škvoreckém

                              27. 2. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              27. únor

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              27. 2. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              26. únor

                              Jak podpořit výkon ekonomiky — Tripartita o zaměstnanosti a penzích — Opatření podle Národní ekonomické rady vlády — Jednání zástupců vlády, firem a zaměstnanců — Summit o efektivnější pomoci Ukrajině v Paříži — Stažení ukrajinských vojáků z Lastočkyně — Změna cen dálničních známek — Tři Češi zemřeli v Kyrgyzstánu pod lavinou — Protesty evropských zemědělců — Protest zemědělců proti unijní politice — Výměna průkazů pojištěnců VZP — Stavba mostu přes Bečvu — Vyšetřování výbuchů na plynovodech Nord Stream — Klec bláznů ve Švandově divadle — Proces se soudcem Ivanem Elischerem — Odkládané investice českých zbrojařů — NKÚ: Chemické vojsko bez potřebného vybavení — Ocenění za pomoc napadenému chlapci — Rekordně teplý únor — Trend nižší spotřeby plynu — Spotřeba zemního plynu — Volná cesta Švédska do NATO — Rezignace palestinské vlády — Případy černého kašle v Česku — HHC na seznamu zakázaných látek — Další odložený nástup zaměstnanců hutí Liberty Ostrava — Kauza nemocničních zakázek — Japonský modul na Měsíci — Neplatné referendum v Jáchymově — Teplý únor a klíšťata — Austrálie a kybernetické hrozby — Rostoucí zájem o leteckou přepravu zboží — Jihočeské ocenění zrestaurovaných varhan

                              26. 2. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              26. únor

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              26. 2. 2024 na ČT24
                              Stopáž51 minut

                              25. únor

                              Deficit důchodového účtu — Udržitelnost důchodového systému — Hospodaření důchodového systému — Za Ukrajinu padlo 31 tisíc vojáků — Boje na Ukrajině — Práva pro stejnopohlavní páry — Vyjednávání o situaci v Gaze — Připomínka studentského pochodu v roce 1948 — Hra Ještě chvilku v Národním divadle — Zkušenosti s investováním — Trojnásobná vražda v Hořovicích — Kočka divoká na Křivoklátsku — Konec využívání CD disků u soudů — Zásahy horské služby — Robotické operace — Zálohy na energie — Spotřeba energií — Dispečink energetické sítě — Trump vyhrál republikánské primárky v J. Karolíně — Srážka vlaku s autem — Špatný stav cyklostezek po zimě — Návrat ukradené sochy — Ostravská galerie Plato v architektonické soutěži — Negativní dopady brexitu — Lukašenko chce zůstat vůdcem Běloruska — Lyžařské areály ukončují sezonu — Oceněné snímky na Berlinale — 70 let pravidelného vysílání ČST

                              25. 2. 2024 na ČT1
                              Stopáž51 minut

                              25. únor

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              25. 2. 2024 na ČT24
                              Stopáž50 minut

                              24. únor

                              Západní lídři v Kyjevě — Boje na Ukrajině — Dva roky od ruské invaze na Ukrajinu — Vzkaz premiéra Fialy — Válka ve fotkách — Připomínky začátku války v ČR — Průvody v Praze a Olomouci — Urchlíci z Ukrajiny v ČR — Situace v Rusku — Mapa fronty — Dění v Dnipru — Zvýšené hladiny řek — Lepčí ratingové vyhlídky pro ČR — Debaty o legalizaci konopí v ČR — Koncert Fat Boy Slima — Protest zemědělců v Paříži — Soumrak nádražních hospod — Pád člověk ze Sněžky — Debaty o zdražení jízdného v Praze — Hromadná doprava v Praze — Ceny jízdného v regionech — Rusko vydalo tělo Navalného — Republikánské primárky v Jižní Karolině — Zájem o letní tábory — Referendum v Jáchymově — Uvedení hudební komedie Company — Únik dokumentů o čínské špionáži — Otevřený stacionář — Připomínka oběti Jana Zajíce — Pomoc Ukrajině — Akce Den za Ukrajinu

                              24. 2. 2024 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              24. únor

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              24. 2. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              23. únor

                              Miliardové investice krajů do oprav — Debaty o dělení daní — Příjmy krajů — Ruské drony zasáhly Oděsu a Dnipro — Vojenský kaplan — Setkání s uprchlíky na Hradě — Dohoda o dodávce pušek — Pomoc pro Ukrajinu — Třetí povodňová vlna roku — Reakce na zemědělské protesty — Místa útoků jako cíle turistů — Nehoda na D5 — Bill Clinton v Praze — Ocenění pro kameramana Josefa Špeldu — Rozhodnutí v kauze Sebastiana Kurze — Modul Odysseus přistál na Měsíci — Pád kabiny lanové dráhy na Ještěd — Václavské skály a příprava na ferraty — Pohřeb Alexeje Navalného — Tragický požár ve Valencii — Jak hospodařit v lesích — Lesy v Česku — Spásání rozlehlých luk — Petiční stánek před Úřadem vlády — Odblokované miliardy z EU pro Polsko — Částečná legalizace marihuany — Stížnost na kaolinové doly — Sankce proti Rusku — Průzkum o válce — Útěk před válkou ze Záporoží — Dopravní spojení v okolí Velkých Opatovic — Maďarsko koupí od Švédska čtyři stíhačky Gripen — Propojení státních peněžních ústavů — Odkaz Jana Zajíce — Zemřel Petr Moos — Pomoc od zkušených vozíčkářů

                              23. 2. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              23. únor

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              23. 2. 2024 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám