48 minut

27. listopad 2018

Obsah dílu

Vyšetřování českých vojáků v Afghánistánu — Vyšetřování českých vojáků v Afghánistánu — Mise NATO Rozhodná podpora — Čeští vojáci v Afghánistánu — Reakce na incident v Kerčském průlivu — Eskalace napětí mezi Ruskem a Ukrajinou — Český prezident o rusko-ukrajinském sporu — Nová emise státních dluhopisů — Přesun ambasády z Tel Avivu do Jeruzaléma — Komplikace v dopravě na D48 — Francouzský prezident o stávkách — Premiéra pohádky Čertí brko — Soud v kauze Mostecké uhelné společnosti — První fotky InSight — Nejlepší nemocnice — Vánoční strom pro Prahu — Ceny energií porostou — Spotřeba energií — Noví pražští radní odvolali všechny členy dozorčích rad — Vyšetřování ruského vměšování do amerických voleb — Volby do EP — Zdravotní následky po povinném očkování — Dům U Milosrdných — Odhazování nepotřebných pneumatik — Opavsko letos slaví 700 let knížectví — Trest za útok na fotbalisty Borussie Dortmund — Odvoz odchytové klece — Nové případy HIV v ČR — Test HIV pomocí slin

Části dílu

00:38
Vyšetřování českých vojáků v Afghánistánu
  Velení afghánské mise NATO prošetřuje okolnosti smrti pachatele útoku na české vojáky z letošního října. Prověřuje i české a americké příslušníky ze základny Šindánd.
  01:29
  Vyšetřování českých vojáků v Afghánistánu
   Zabitým Afgháncem je podle amerického listu devatenáctiletý Vahidulláh Chán.
   03:24
   Mise NATO Rozhodná podpora
    V současnosti působí v rámci mise NATO Rozhodná podpora v Afghánistánu 16 tisíc aliančních vojáků ze 39 členských zemí.
    04:40
    Čeští vojáci v Afghánistánu
     Rozhovor s Janou Černochovou.
     08:58
     Reakce na incident v Kerčském průlivu
      Hrozba dalších mezinárodních sankcí proti Rusku kvůli incidentu v Kerčském průlivu. Mluví o nich Spojené státy i Evropská unie. V deseti hraničních oblastech Ukrajiny začne ve středu ráno platit válečný stav.
      11:57
      Eskalace napětí mezi Ruskem a Ukrajinou
       Živý vstup Miroslava Karase.
       13:48
       Český prezident o rusko-ukrajinském sporu
        Český prezident se přidal k politikům požadujícím dialog a uklidnění situace. Na návštěvě Izraele vyjádřil podporu německé kancléřce - právě Angela Merkelová je podle něj vhodným prostředníkem sporu mezi Moskvou a Kyjevem.
        14:21
        Nová emise státních dluhopisů
         Ministerstvo financí opět nabídne českým domácnostem státní dluhopisy. Produkt se vrací po více než čtyřech letech. Lidé tím získají při nízkých úrocích v bankách novou možnost, jak výhodně a bezpečně investovat.
         16:46
         Přesun ambasády z Tel Avivu do Jeruzaléma
          V Jeruzalémě ode dneška funguje Český dům. Prezident Miloš Zeman ho odpoledne osobně otevřel. Sídlit v něm budou čtyři české státní agentury se zaměřením na obchod nebo turismus.
          17:55
          Komplikace v dopravě na D48
           Živý vstup redaktora Tomáše Indreie.
           19:11
           Francouzský prezident o stávkách
            Francouzský prezident Macron bude dál debatovat o daních z pohonných hmot. Reagoval tak na násilné protesty z minulých dnů, které vyvolalo zdražování paliv. Změny souvisí s energetickou reformou.
            19:30
            Premiéra pohádky Čertí brko
             Právě teď má slavnostní premiéru Čertí Brko. Filmová pohádka v hlavních rolích s Janem Cinou a Judit Bárdoš. Do čertovské role se po víc než třiceti letech od natočení snímku S čerty nejsou žerty vrátil Ondřej Vetchý.
             22:20
             Soud v kauze Mostecké uhelné společnosti
              Poškození požadují u soudu po bývalých manažerech Mostecké uhelné společnosti přes patnáct miliard korun. Nejvíce, téměř devět miliard, chtějí zástupci českého státu.
              24:30
              První fotky InSight
               Americká sonda InSight poslala po přistání na Marsu první fotku Rudé planety. NASA taky potvrdila, že se sondě podařilo rozevřít solární panely, které ji budou dobíjet.
               25:08
               Nejlepší nemocnice
                Nejlepší nemocnicí roku 2018 se stala Vojenská v Olomouci.
                25:39
                Vánoční strom pro Prahu
                 Svůj vánoční strom má od dnešního rána i Praha – pro letošek je to smrk ztepilý z Liberecka. Trhy na Staroměstském náměstí vloni vyhodnotil americký server US News jako ty nejkrásnější na světě.
                 27:54
                 Ceny energií porostou
                  Cena energií v příštím roce vzroste. Cenové rozhodnutí odpoledne zveřejnil ERÚ.
                  30:46
                  Spotřeba energií
                   Spotřeba energií roste. V minulém roce u elektřiny Česko dosáhlo historicky nejvyšších hodnot - víc než sedmdesáti terawathodin.
                   33:53
                   Noví pražští radní odvolali všechny členy dozorčích rad
                    Noví pražští radní odvolali všechny členy dozorčích rad prvních dvou městských společností - Technické správy komunikací a Výstaviště Praha.
                    35:10
                    Vyšetřování ruského vměšování do amerických voleb
                     Zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller obvinil bývalého šéfa volebního štábu amerického prezidenta Paula Manaforta ze lži. Dohodu o spolupráci s ním proto považuje za neplatnou.
                     36:48
                     Volby do EP
                      Lidovci sestaví pro volby do Evropského parlamentu samostatnou kandidátku. Rozhodl o tom celostátní výbor strany.
                      37:10
                      Zdravotní následky po povinném očkování
                       Za trvalé zdravotní následky po povinném očkování bude stát odškodňovat. Pokud návrh schválí vláda i poslanci, každý rok by odškodné podle odhadu ministerstva zdravotnictví získaly jednotky pacientů.
                       39:12
                       Dům U Milosrdných
                        Na parcele v centru Prahy, kde měl vzniknout bytový dům s přezdívkou marshmallow, bude tato stavba.
                        39:33
                        Odhazování nepotřebných pneumatik
                         Končí doba přezouvání zimních pneumatik. Stovky nepotřebných gum lidi vyhazují do řek a lesů. V Karlovarském kraji už kvůli tomu revírníci podali první trestní oznámení.
                         41:19
                         Opavsko letos slaví 700 let knížectví
                          Opavsko letos slaví 700 let knížectví výstavou. Oblast kolem Opavy, Bruntálu, Krnova a Hlučína se vyčlenila z Moravy v roce 1318. Knížectví zaniklo až s koncem Rakouska-Uherska.
                          41:59
                          Trest za útok na fotbalisty Borussie Dortmund
                           Pachatel loňského atentátu na tým fotbalové Borussie Dortmund půjde za pokus o mnohonásobnou vraždu na 14 let do vězení.
                           43:49
                           Odvoz odchytové klece
                            Ochránci přírody odvezli odchytovou klec na potulného medvěda ze Vsetínska. Šelma o sobě nedala tři týdny vědět.
                            44:09
                            Nové případy HIV v ČR
                             Počet nově zachycených případů HIV v Česku klesá. Za prvních letošních deset měsíců to bylo 178 nakažených pacientů. O 40 míň než před rokem.
                             45:00
                             Test HIV pomocí slin
                              Svět dnes slaví den dárcovství. Zapojilo se na 150 zemí - včetně českých neziskových organizací. A třeba Lékaři bez hranic veřejnost vybízí právě k pomoci zastavit šíření viru HIV, se kterým na zemi žije skoro 37 milionů lidí.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž48 minut
                              Další díl
                              28. listopad 2018

                              Přehled dílů

                              Stopáž54 minut

                              1. prosinec

                              Headlines — Fungování nemocnic — Protest lékařů proti přesčasům — Situace v regionáních nemocnicích — Peníze na platy lékařů — Příměří v Pásmu Gazy skončilo — Kondice české ekonomiky — Výstrahy meteorologů před silným sněžením — Sníh na horách — Boje na Ukrajině — Blokáda řidičů kamionů na ukrajinské hranici — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Komunální energetika — Výsledek hospodaření státu — Problematická cesta na vrch Šerlich — Změny v povinném ručení — Prezidentské milosti — Klimatický summit v Dubaji — Extrémy počasí v roce 2023 — Sbírání dat pro sledování změn klimatu — Měření v Česku — Předpovědi na základě dat — Stavba nové linky metra D — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Vyloučení George Santose z Kongresu — Vstupenky na letní olympiádu v Paříži — Přípravy rekonstrukce bitvy u Slavkova — Odvolání ředitele společnosti VOP CZ — Narozeniný válečného veterána Ervína Hoidy — Jednání školských odborů s ministrem — Nová šéfka českých center — Opuštěné hrobky sudetských Němců — Zabezpečení českých železnic — Objev vzácného savce — Nejposlouchanější umělci v ČR

                              1. 12. 2023 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              1. prosinec

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              1. 12. 2023 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              30. listopad

                              Dohoda premiéra s lékaři — Lékaři jsou připraveni odvolat protest — Podrobnosti dohody premiéra s lékaři — Příměří v Pásmu Gazy — Růst cen energií — Regulovaná složka energií zdraží — Jak se to projeví na konečné ceně — Z čeho se skládají ceny energií — Mimořádná schůze sněmovny k cenám energií — Zemřel Henry Kissinger — Vztah Kissingera k Československu — Státní rozpočet na příští rok — Demografický vývoj ČR — Některá města dál trápí velké množství sněhu — Předpověď počasí na další dny — Chystané změny v pražské Zlaté uličce — Jak teď vypadá Zlatá ulička — Zlatá ulička — Boje na Ukrajině — Počítačový útok na Lázně Běloves — Slovenský ministr obrany v ČR — Příprava stavby další části Pražského okruhu — Přípravy pohřbu Karla Schwarzenberga — Tisíce lidí na Karlovarsku bez tepla — Přípravy klimatického summitu — Spolupráce oblastí v česko-německém pomezí — Výdělky komunálních politiků — Benefiční aukce na pomoc hospicu — Ruský soud označill LGBT za extremismus — Varování NÚKIB — Rada ČT je kompletní — Nový trolejbus v Praze — Nový film Tancuj Matyldo

                              30. 11. 2023 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              30. listopad

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              30. 11. 2023 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              29. listopad

                              Jednání o státním rozpočtu — Vláda obhajovala státní rozpočet — Prezident k rozpočtu — Priority rozpočtu na příští rok — Pokračuje jednání sněmovny — Příměří v Pásmu Gazy — Zmírnění pravidel pro hypotéky — Protest lékařů — Situace v nemocnicích — Občanský průkaz v mobilním telefonu — Regionální železniční doprava — Rozsáhlý drogový případ — Ceny Národního památkového ústavu — NATO a Ukrajina — Vývoz obilí z Ukrajiny — Probuzení japonské sopky — Přísedící z řad veřejnosti u soudů — Sbírka pro Centrum Paraple — Problémy firmy Liberty — Následky kalamity v Karlovarském kraji — Nehody kvůli počasí — Vážná nehoda zablokovala D1 u Humpolce — Transplantace ledvin — Čekací listina na transplantaci — Náročná koordinace transplantací — Pokroky v transplantaci orgánů — Zvýšení rodičovského příspěvku v Senátu — Přihlášky na střední školy — Spor Kladna se Středočeským krajem — Zřícení amerického vojenského letounu u Japonska — Financování umělého oplodnění v Polsku — Zdražení tepla v Karlovarském kraji — Trest pro sbormistra farního sboru — Obavy z čínského respiračního onemocnění — Chřipková sezona — Jednání Sněmovny o rozpočtu — Soud s prodemokratickými aktivisty v Hongkongu — Kondice britské ekonomiky — Prezident Pavel na návštěvě Itálie — Volba nových členů Rady ČT — Ocenění dobrovolníků pomáhajících Ukrajině

                              29. 11. 2023 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              29. listopad

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              29. 11. 2023 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              28. listopad

                              Jednání zdravotníků o dobrovolných přečasech — Fungování nemocnic v prosinci — Dopad vypovězených přesčasů — Ceny energií v Německu — Dopad na české podniky — Další jednání o příměří v Gaze — Dopady pondělní stávky a protestů odborů — Tragická havárie kamionu na D1 — Jarní programové schéma ČT — Zmrazení ruských majetků — Návrh na nového ústavního soudce — Dary na dobročinné účely — Proměna pražského hlavního nádraží — Výcvik ukrajinských vojáků v ČR — Šíření respiračních onemocnění v Číně — Počasí komplikovalo dopravu — Výstraha meteorologů — Ocenění za záchranu lidí z hořícího vlaku — Záchrana z hořícího vlaku — Příběhy zachránců — Jak uniknout z hořícího vlaku — Boje na Ukrajině — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Komplikace v pražské příměstské dopravě — Spotřeba elektřiny v ČR — Věznění amerického novináře v Rusku — Záchrana stavebních dělníků v Indii — Státní rozpočet na rok 2024 — Spory Británie s Řeckem — Obvinění členů kutnohorské sekty — Udržitelné letecké palivo — Prezident Pavel v Itálii — Vojenská policie v Kosovu — Hamás propustil další rukojmí — Vánoční strom pro Prahu

                              28. 11. 2023 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              28. listopad

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              28. 11. 2023 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              27. listopad

                              Protesty proti krokům vlády — Premiér odmítl stávky — Účast na protestech — Zapojení škol do stávky — Co s dětmi během stávky na školách? — Školy zapojené do protestu — Různé formy protestu ve školách — Důvody stávky ve školách — Stávka škol v Ústeckém kraji — Stovky středoškoláků vyrazily na protestní pochod — Do stávky se zapojily i firmy — Protesty v centru Prahy — Důvody protestu odborů — Kdo se do stávky nezapojil — Stávka odborů proti krokům vlády — Politické reakce na stávku — Protesty proti vládě — Propuštění rukojmích Hamásu — Jednání o prodloužení příměří — Jourová přijela do Kyjeva — Razie na magistrátu v Pardubicích — Pardubická kauza — Dohoda lékařů s ministerstvem nedopadla — Německo trápí rozpočtová krize — Nová vláda v Polsku — Zasedání regionáního sněmu ODS v Olomouci — Demolice dálnice D3 — Francouzská policie vyšetřuje další studenty — Nový přehlednější Portál občana — Jednání ministrů vnitra V4 — Zemřela Linda Wichterlová — Černý kočky, mokrý žáby po 30 letech

                              27. 11. 2023 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              27. listopad

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              27. 11. 2023 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám