48 minut

23. listopad 2018

Obsah dílu

Jednání sněmovny o nedůvěře vládě — Počet hlasů pro a proti návrhu o vyslovení nedůvěry — Jednání sněmovny o nedůvěře vládě — ČSSD při hlasování mimo sál — Schůze sněmovny v číslech — Stenoprotokoly z jednání na webu — Protivládní demonstrace v hlavním městě — Dohoda o brexitu v ohrožení — Pocta vojákům a policistům po návratu z misí — Další odklad výstavby hradeckého stadionu — Politické ambice slovenského expremiéra — Propad hodnoty bitcoinu — Návštěva Emila Hakla v Národním divadle — Vyšetřování ministryně pro místní rozvoj — Prezidentova návštěva Izraele — Spor o ceny léčiv — Smrt mimo civilizaci — Black Friday v USA i v Česku — Začínají vánoční trhy a rozsvěcování stromů — Trest za alkohol za volantem z léků — Umělá rohovka vrátila zrak — Cestování vlakem po zavedení slev — Cestování vlakem v číslech — Přeplněné vlaky a přetížené tratě — Volební model - listopad — Útok sebevražedného atentátníka v pákistánském Péšávaru — Ruští veteráni a soukromé vojenské společnosti — Nový policejní prezident — Poukázky s příspěvkem na živobytí — Soud o pálení trenýrek na Hradě — Zátah proti padělatelům dokladů — Konference o digitalizaci — Obrázky místo chybějících slov

Části dílu

00:31
Jednání sněmovny o nedůvěře vládě
  Menšinová vláda hnutí ANO a sociální demokracie ve sněmovně přečkala hlasování o vyslovení nedůvěry. V tomto volebním období šlo o první hlasování dolní komory o vyslovení nedůvěry kabinetu, to vyvolalo šest opozičních stran.
  01:54
  Počet hlasů pro a proti návrhu o vyslovení nedůvěry
   Pro nedůvěru se vyslovilo 92 poslanců. Potřeba byly ale minimálně hlasy 101 z nich. Podporu vládě naopak svými hlasi vyjádřilo 90 poslanců.
   02:50
   Jednání sněmovny o nedůvěře vládě
    Schůze, na níž chtěla opozice vyslovit nedůvěru vládě, trvala přes sedm a půl hodiny. Boj o vládu ale dnes v kuloárech začal ještě dřív, než se poslanci sešli ráno v jednacím sále.
    06:39
    ČSSD při hlasování mimo sál
     Právě postoji ČSSD se podivovalo koaliční hnutí ANO a opozice ho znovu zkritizovala. Podle premiéra jde zřejmě o výsledek vnitrostranického kompromisu.
     07:58
     Schůze sněmovny v číslech
      Mimořádná schůze sněmovny trvala bezmála osm hodin. Poslanci si nevzali jedinou přestávku. Jednání přerušili jen na dvě minuty: to když na návrh jednoho ze zákonodárců čekali, až se do sálu vrátí předseda ČSSD.
      08:33
      Stenoprotokoly z jednání na webu
       Prakticky celodenní debata je teď už zaznamenaná i ve stenoprotokolech; ty jsou na webu sněmovny. Pro zajímavost – přepsané záznamy všeho, co bylo od rána u mikforonu řečeno, čítají přes 170 normostran textu.
       08:52
       Protivládní demonstrace v hlavním městě
        Živý vstup redaktora Milana Brunclíka.
        09:46
        Dohoda o brexitu v ohrožení
         Dohoda o brexitu stále v ohrožení. Dva dny před klíčovým summitem o brexitu ztroskotal další pokus unijních vyjednávačů o vyřešení španělských požadavků okolo Gibraltaru.
         12:00
         Pocta vojákům a policistům po návratu z misí
          Vyznamenání třiadvaceti vojáků a policistů, kteří se v předchozích dnech vrátili ze zahraničních misí. Medaile za působení v Iráku a na Sinajském poloostrově dostali v Národním památníku na Vítkově.
          13:07
          Další odklad výstavby hradeckého stadionu
           Živý vstup redaktora Vlastimila Weinera.
           14:47
           Politické ambice slovenského expremiéra
            Bývalý premiér Robert Fico podle slovenských médií přemýšlí o postu ministra zahraničí. Dosavadní šéf diplomacie Miroslav Lajčák pohrozil demisí kvůli sporům o migrační pakt OSN.
            17:15
            Propad hodnoty bitcoinu
             Majitelé bitcoinů počítají ztráty. Jen od začátku měsíce klesla hodnota virtuální měny o třetinu, konkrétně o dva tisíce dolarů – to je v přepočtu skoro 46 tisíc korun.
             19:04
             Návštěva Emila Hakla v Národním divadle
              Na Návštěvu Nové scény zve Národní divadlo. A to doslova. Za tímto slovem se skrývá jak nová inscenace, kterou pro první scénu napsal spisovatel Emil Hakl, tak i opravdová návštěva, která na návštěvníky tentokrát čeká.
              21:46
              Vyšetřování ministryně pro místní rozvoj
               Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová vysvětlovala premiéru Babišovi situaci v resortu. Ve středu v úřadu, v agentuře CzechTourism a taky u ministryně doma zasahovala policie.
               22:38
               Prezidentova návštěva Izraele
                Hrad zveřejnil program návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Izraeli. Hlava státu odletí v neděli. Už večer bude u podpisu několika memorand. V pondělí, po setkání prezidentských párů, pak promluví v Knesetu. Ve středu obědvá s premiérem Netanjahuem.
                23:07
                Spor o ceny léčiv
                 Dohoda farmaceutických firem a ministra zdravotnictví. Po týdnech sporů se domluvili na způsobu informování o cenách, za které státní nemocnice nakupují léčiva.
                 23:49
                 Smrt mimo civilizaci
                  Indické úřady vyšetřují případ amerického misionáře zřejmě zabitého domorodci na Andamanském souostroví. Nově rozšířily okruh podezřelých, kteří mu pomohli na zákonem zakázaný ostrov doplout.
                  25:53
                  Black Friday v USA i v Česku
                   Nárůst tržeb o desítky procent – čeští prodejci hlásí oproti loňsku výrazně vyšší prodeje na černý pátek – den, při kterém každý rok lákají na předvánoční slevy.
                   26:17
                   Začínají vánoční trhy a rozsvěcování stromů
                    Vůně pečených kaštanů a svařeného vína –vánoční trhy v některých městech začaly. Třeba v Brně stánky otevřely hned na čtyřech náměstích. Novinkou letošního roku je pak obří vyhlídkové kolo.
                    27:26
                    Trest za alkohol za volantem z léků
                     Trest kvůli kapkám na chřipku - Ústavní soud odmítl stížnost řidiče, který nadýchal 0,03 promile. Tvrdí, že si vzal lék.
                     27:49
                     Umělá rohovka vrátila zrak
                      Přesně před deseti lety proběhla v Česku první transplantace umělé rohovky. Jedinečný zákrok vrátil zrak Haně Charvátové ze Vsetína; ta byla 16 let nevidomá. Dnešní kontrola potvrdila, že její zrak je stále stoprocentní.
                      30:02
                      Cestování vlakem po zavedení slev
                       Za čtvrtinovou cenu jízdného, které od září platí pro studenty a seniory nad pětašedesát let, jezdí vlakem až 40 % cestujících.
                       33:28
                       Cestování vlakem v číslech
                        Počet těch, kteří cestující po železnici, se každoročně zvyšuje. Například v roce 2010 vlakem jelo skoro 165 milionů cestujících. Za loňský rok to bylo o téměř 20 milionů víc. Drtivá většina využila vnitrostátních spojů.
                        34:10
                        Přeplněné vlaky a přetížené tratě
                         Tenhle růst ale má i svou druhou stránku: tratě na některých místech začínají být přetížené a dopravci si na to stěžují. V některých částech země už kvůli tomu mohou jezdit nákladní vlaky jen v noci.
                         36:24
                         Volební model - listopad
                          Aktuální volební model Centra pro výzkum veřejného mínění: do sněmovny by se podle něj dostalo jen sedm stran z nynějších devíti.
                          37:12
                          Útok sebevražedného atentátníka v pákistánském Péšávaru
                           Nejméně 35 lidí zemřelo, dalších několik desítek je zraněných. Podle policie vjel neznámý útočník na motorce do davu lidí, bombu měl ukrytou v krabici se zeleninou.
                           37:32
                           Ruští veteráni a soukromé vojenské společnosti
                            Organizace ruských válečných veteránů chtějí požádat Mezinárodní trestní soud v Haagu, aby prošetřil soukromé ruské vojenské společnosti. Ty působí v Sýrii, v Africe anebo na Ukrajině.
                            39:47
                            Nový policejní prezident
                             40:02
                             Poukázky s příspěvkem na živobytí
                              Nejdřív peníze, pak poukázky a brzy zase možná peníze. Už skoro rok dostávají všichni ti, kteří pobírají příspěvek na živobytí déle než šest měsíců, jeho část v poukázkách. To by se teď mělo změnit.
                              42:09
                              Soud o pálení trenýrek na Hradě
                               Česká inspekce životního prostředí obdržela odvolání proti napomenutí, které udělila za spálení červených trenýrek na Pražském hradě. Informoval o tom server iRozhlas.cz.
                               42:36
                               Zátah proti padělatelům dokladů
                                Živý vstup redaktorky Veroniky Skřivanové.
                                44:02
                                Konference o digitalizaci
                                 Česko se chce v oblasti digitalizace vyrovnat Estonsku. Po jednání s tamním premiérem to řekl Andrej Babiš. Pobaltská země patří k lídrům v digitalizaci státní správy - lidi tam běžně volí nebo podávají daňové přiznání přes internet.
                                 44:52
                                 Obrázky místo chybějících slov
                                  Místo slov obrázky. Už v desítkách speciálních škol používají pro komunikaci s nemluvícími žáky výměnný obrázkový systém. Pomáhá dětem s poruchou autistického spektra, Downovým syndromem nebo těm s vývojovou poruchou řeči.
                                  Přehrát celé video
                                  Stopáž44 minut
                                  Další díl
                                  24. listopad 2018

                                  Přehled dílů

                                  Stopáž54 minut

                                  22. září

                                  Headlines — Konsolidační balíček — Třetí čtení ve sněmovně — Změny v úsporném balíčku — Ukrajinské útoky na Krymu — Boje na Ukrajině — Zelenskyj v Kanadě — Jednání hejtmanů — Nelegální migrace v Německu — Papež v Marseille — Jednání o Náhorním Karabachu — Indická lunární sonda — Den bez aut — Tresty za vzpouru ve vězení — Film Bratři — Jednání o růstu platů ve veřejné sféře — Prodej pozemků na Smíchově — Uprchlíci na Hodonínsku — Odložení nových vzdělávacích plánů na školách — Vyšetřování výbuchu na Prostějovsku — Výroky národního protidrogového koordinátora — Náměstí ve Světlé nad Sázavou — Hygienické požadavky na dětské skupiny — Střelba v Uherském Hradišti — Soud s dvojicí aktivistů v Číně — Vývoj nových českých družic — Spor o nový dokument Agnieszky Hollandové — Bourání budovy dolního nádraží v Brně — Rehabilitace po transplantacích — Pastva ovcí v lese na podporu biodiverzity — Začíná filmový festival v Plzni — Piloti horkovzdušných balónů

                                  22. 9. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  22. září

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  22. 9. 2023 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  21. září

                                  Jednání Národní rozpočtové rady — Plnění státního rozpočtu — Letošní schodek — Roztržka mezi Varšavou a Kyjevem — Rupert Murdoch odchází z vedení společností — Ceny pohonných hmot — Soud v kauze otravy řeky Bečvy — Transformace České pošty — Vzdušné útoky na ukrajinská města — Ruské útoky proti Ukrajině — Technika na odminování pro Ukrajinu — Vyšetřování pobodání školačky v Brně — Stěhování Věstonické Venuše — Střety v Náhorním Karabachu — Jednání v OSN — Nelegální alkohol — Pronásledování řidičky v Praze — Předpověď počasí — Mezinárodní den Alzheimerovy choroby — Nová zjištění k vraždě Otýlie Vranské — Policie ukázala na pravděpodobné pachatele — Poslední den Otýlie Vranské — Nevyřešené vraždy — Návštěva Karla III. ve Francii — Jednání zastupitelstva Českého Krumlova — Kasino v Poličce na Svitavsku — Vztahy Saudské Arábie s Izraelem — Hospodaření Českých drah — Tendr na stavbu nové linky metra — Málo vody v Teplé Vltavě — Financování zdravotnictví — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Nový vrchní státní zástupce v Olomouci — Návrh na změnu názvu Indie — Konference PBI Prague — Výbuch domu v Otinovsi na Prostějovsku — Koncert Moravské filharmonie

                                  21. 9. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  21. září

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  21. 9. 2023 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  20. září

                                  Zasedání valného shromáždění OSN — Rozepře na Valném shromáždění OSN — 78. zasedání Valného shromáždění OSN — Program prezidenta Pavla v New Yorku — Úpravy vládního balíčku — Zájem o stavební spoření — Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Kauza prodeje městských bytů v Praze — Dohoda na příměří v Karabachu — Německo posílí kontroly na hranicích — Návrh zvýšení rodičovského příspěvku — Noc literatury — Král Karel III. na zahraniční cestě ve Francii — Soudní spor o sesuv na D8 — Prevence rakoviny děložního čípku — Výskyt rakoviny děložního hrdla v ČR — Padělané známky — Padělaná známka České pošty — Počet padělaných bankovek se zvýšil — Jindřišskou věž může koupit Praha — Armáda začlení nové radary MADR — Obžaloby v kauze veřejných zakázek CzechTourism — Rusko zasáhlo ropnou rafinerii v Kremenčuku — Ukrajinská protiofenziva — Při izraelské razii v uprchlickém táboře zemřelo pět Palestinců — Nový systém parkování v Havlíčkově Brodě — Dopravní nehoda na Orlickoústecku — Nebezpečné skládky v Brně — Sněmovna otevřela Parlamentárium — Divočáci na Šumavě jsou radioaktivní — Útočník v Brně napadl školačku — Začal televizní festival Zlatá Praha

                                  20. 9. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  20. září

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  20. 9. 2023 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  19. září

                                  Dotace na podporu sportu — Vládní výdaje na sport — Plánované škrty ve státních dotacích — Útoky v Náhorním Karabachu — Německo zakázalo neonacistické hnutí Hammerskins — Zásah na generálním štábu — ČEZ prodlouží termín pro Dukovany — Vojenská pomoc Ukrajině — Začalo Valné shromáždění OSN — Musk chce zpoplatnit přístup na platformu X — Likvidace dolu Frenštát — Příspěvek na péči se nezvýší — Premiéra snímku Tloskov Fiction — Výzva Pirátů k odvolání Blažka — Zisky bank — Napětí na Slovensku pokračuje — Žák gymnázia při vyučování skočil z okna — Práce vojenských pyrotechniků — Výstavba protihlukové stěny u dálnice D1 — Hlukové limity — Stížnosti na hluk — Nový lék pro děti — Rozkrádání ve vojenském zpravodajství na Slovensku — Přípravy na volby ve Velké Británii — Moskevský soud se nebude zabývat odvoláním novináře Gerškoviče — Podvody při koupi ojetin — Nová zelená úsporám se znovu otevírá — Nedostatek pracovníků v domovech pro seniory — Roztržka mezi Kanadou a Indií — Mezinárodní festival seriálů v Brně — 40 let výcviku řídících let. provozu — Vodohospodáři vypustili Malý Vajgar kvůli opravě — Karlův most v Dobříši

                                  19. 9. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  19. září

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  19. 9. 2023 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  18. září

                                  Ceny v zemědělské výrobě — Ceny potravin — Dovoz obilí z Ukrajiny — Ceny průmyslových výrobců — Klimatičtí aktivisté blokovali dopravu v Berlíně — Dotace pro úsporné bydlení — Toyota v Kolíně obnovila výrobu — Ukrajinské útoky na ruské pozice — Obnova osvobozených ukrajinských vesnic vázne — Zabavování aut s ruskými značkami — Stát koupil plynové zásobníky — Bod obnovy vstupuje do kin — Navržené změny konsolidačního balíčku — V Brně začala stavba multifunkční arény — Soud schválil dohody v kauze nemocničních zakázek — Žatec na seznamu UNESCO — České dědictví UNESCO — Milostivé léto pomáhá dlužníkům — Dluhy českých domácností — Evidence exekucí — Věznice v Říčanech nebude — Piráti o ministrovi Blažkovi — Polsko buduje novou armádu — Tchaj-wan zaznamenal ve svém okolí stovku čínských vojenských letadel — Výstraha před bouřkami — Sportovní protézy — České oběti v Plötzensee — Posílení bezpečnostních opatření na nádraží v Bruselu — Výměna vězňů s Íránem — Turisté se vrací do Česka — Obchvat Dasného a Češnovic na Českobudějovicku — Genová terapie

                                  18. 9. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  18. září

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  18. 9. 2023 na ČT24

                                  Události na sociálních sítích

                                  Napište nám