48 minut

13. listopadu 2018

Obsah dílu

Novinky v kauze Čapí hnízdo — Novinky v kauze Čapí hnízdo — Novinky v kauze Čapí hnízdo — Novinky v kauze Čapí hnízdo — Novinky v kauze Čapí hnízdo — Novinky v kauze Čapí hnízdo — Novinky v kauze Čapí hnízdo — Požáry v Kalifornii — Útoky v Pásmu Gazy — Nová primátorka Karlových Varů — Soud kvůli nákupu letounů CASA — Dohoda o brexitu — Vánoce v České televizi — Osvědčení pro senátory — Schůze senátorských klubů — Návštěvnost památek — Řidič na přejezdu — Princ Charles slaví 70. narozeniny — Zákaz Uberu v Brně znovu platí — Zákaz Uberu v Brně znovu platí — Jan Zahradil jako kandidát na post předsedy Evropské komise — Konference o budoucnosti Libye — Vyšetřování na Slovensku — Vykradená auta — Češi pijí méně piva — Tři roky od teroristických útoků v Paříži — Chronická obstrukční plicní nemoc — Česko-slovenské turné kapely Lucie — ČR 10 let v Evropské kosmické agentuře — Zemřel spolutvůrce legendárních amerických komiksových hrdinů

Části dílu

00:36
Novinky v kauze Čapí hnízdo
  Nové drama v české politice. A znovu kvůli roli Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo. Většina opozice chce vyslovit vládě nedůvěru. Koaliční partner žádá vysvětlení.
  01:19
  Novinky v kauze Čapí hnízdo
   Podle premiéra jsou obě jeho děti, které čelí stíhání v kauze Čapí hnízdo, psychicky nemocné. Dcera Adriana podle něj trpí bipolární poruchou.
   02:16
   Novinky v kauze Čapí hnízdo
    Podle reportérů Seznamu premiérův syn od začátku věděl o tom, že mluví s novináři a posléze s nimi dobrovolně komunikoval i e-mailem. Kauza se už - jak zaznělo - stala velkým politickým tématem.
    05:24
    Novinky v kauze Čapí hnízdo
     Andrej Babiš mladší se stal spolumajitelem Farmy Čapí hnízdo koncem roku 2007.
     09:09
     Novinky v kauze Čapí hnízdo
      Policie bude znovu prověřovat, kde a za jakých okolností Andrej Babiš mladší pobýval - a to právě na základě jeho rozhovoru s novináři. Chce to Nejvyšší státní zastupitelství.
      11:09
      Novinky v kauze Čapí hnízdo
       Rozhovor s Petrem Fialou.
       13:55
       Novinky v kauze Čapí hnízdo
        Živý vstup Petra Obrovského.
        15:20
        Požáry v Kalifornii
         Silný vítr dál přiživuje 3 požáry, které zuří na dvou místech Kalifornie. Ten na severu už má 42 obětí, a je tak nejhorší v historii tohoto amerického státu.
         16:39
         Útoky v Pásmu Gazy
          Víc než 400 raket zacílilo od pondělí z Pásma Gazy na Izrael. Nejhorší krizi za několik let spustila odhalená operace armády židovského státu přímo na palestinské půdě.
          17:34
          Nová primátorka Karlových Varů
           Živý vstup Marka Štětiny.
           19:14
           Soud kvůli nákupu letounů CASA
            Expremiér Nečas se u soudu zastal bývalé ministryně obrany Parkanové. Tu obžaloba viní z předraženého nákupu letounů CASA v roce 2009.
            20:15
            Dohoda o brexitu
             Británie hlásí dohodu o brexitu. Londýn i Brusel se podle médií shodli na technické podobě dokumentu – včetně řešení kolem Irska.
             20:35
             Vánoce v České televizi
              Na Štědrý den Kouzelník Žito, na Nový rok Po strništi bos - Česká televize představila sváteční program konce roku. Vešly se do něj taky filmy Přání k mání nebo vánoční klasika Tři oříšky pro Popelku i Anděl Páně.
              23:11
              Osvědčení pro senátory
               23 senátorů převzalo osvědčení o svém letošním zvolení - 2 chybějící ho dostanou později. Funkce se noví členové horní komory naplno ujmou po složení slibu, který předepisuje ústava - stane se tak zřejmě zítra.
               23:36
               Schůze senátorských klubů
                Živý vstup Kateřiny Jirovské.
                24:43
                Návštěvnost památek
                 Znovu víc než 5 miliónů návštěvníků na tuzemských hradech a zámcích - konkrétně o 300 tisíc. Právě tolik lidí si do konce října prohlédlo objekty, které spravuje Národní památkový ústav.
                 26:48
                 Řidič na přejezdu
                  19letý cizinec uvízl na železničním přejezdu v Blansku. Policie případ řeší jako obecní ohrožení.
                  27:10
                  Princ Charles slaví 70. narozeniny
                   Princi Charlesovi bude zítra 70. Následník britského trůnu na veřejnosti čím dál častěji zastupuje svoji dvaadevadesátiletou matku Alžbětu II, která je nejdéle vládnoucí panovnicí v dějinách ostrovního království.
                   29:29
                   Zákaz Uberu v Brně znovu platí
                    Zákaz Uberu v Brně znovu platí - slovo ústavních soudců. Za pochybení přitom označili postup Vrchní instance v Olomouci.
                    31:34
                    Zákaz Uberu v Brně znovu platí
                     Společnost Uber funguje v současné době už jen v Praze. V Brně jezdili řidiči téhle firmy loni - ale jen tři měsíce, než brněnský Krajský soud předběžným opatřením zakázal přepravní služby společnosti provozovat.
                     34:52
                     Jan Zahradil jako kandidát na post předsedy Evropské komise
                      Europoslanec Jan Zahradil z ODS se dnes stal oficiálním kandidátem euro-realistické frakce ECR v Evropském parlamentu na post předsedy Evropské komise.
                      35:39
                      Konference o budoucnosti Libye
                       V italském Palermu se i za účasti českého premiéra Babiše jednalo o budoucnosti Libye.
                       37:29
                       Vyšetřování na Slovensku
                        Slovenská policie vyslýchá organizátory nedávných protestů proti vládě. Důvodem je trestní oznámení.
                        37:49
                        Vykradená auta
                         Desítky aut měla podle policistů vykrást dvojice zatím neznámých zlodějů po celém Česku. Například v Dobré na Frýdeckomístecku vykradli auto, ve kterém jeho majitel nechal ležet tašku.
                         38:16
                         Češi pijí méně piva
                          O jedno pivo týdně míň než loni - současná spotřeba průměrného Čecha. Vyšla z průzkumu CVVM - stejně jako fakt, že muži si tenhle nápoj dávají dvakrát častěji než opačné pohlaví.
                          40:28
                          Tři roky od teroristických útoků v Paříži
                           Francouzi si připomněli tři roky od teroristických útoků v Paříži. Série útoků si vyžádala 130 mrtvých a 350 zraněných. Pietní akce proběhly na všech místech, kde k atentátům došlo.
                           41:03
                           Chronická obstrukční plicní nemoc
                            Najít pacienty se závažnou chronickou obstrukční plicní nemocí - to je cílem pilotního projektu, který spustil Ústav zdravotnických informací spolu s plicními a praktickými lékaři.
                            43:20
                            Česko-slovenské turné kapely Lucie
                             Fanoušci kapely Lucie se právě scházejí v největší ostravské sportovní hale - a my se tam díváme živě. Asi za 20 minut začne první z osmi koncertů česko-slovenského turné, které uvádí nové společné album EvoLucie.
                             43:45
                             ČR 10 let v Evropské kosmické agentuře
                              Objevování vesmíru, navigace anebo družicové sledování Země. Agenda Evropské kosmické agentury. Už 10 let je členem i Česko.
                              44:42
                              Zemřel spolutvůrce legendárních amerických komiksových hrdinů
                               Zemřel Stan Lee - jeden z přelomových autorů komiksu. Jeho postavy jako Spider-man, Hulk nebo Iron Man změnily pohled na superhrdiny a oslovily všechny generace čtenářů po celém světě.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž48 minut
                               Další díl
                               14. listopadu 2018

                               Přehled dílů

                               Stopáž54 minut

                               20. června

                               Headlines — Vyšetřování střelby na FF UK — Informace o vyšetření útoku — Časová osa tregédie — Nejasnosti kolem případu — Bezpečnostní výbor o střelbě na FF UK — Vysoké školy po útoku — Nadační fond Univerzity Karlovy — Válka na Ukrajině — Nedostatek vody na Ukrajině — Rekonstrukce v Brně — Změny v RTVS — Zrekonstruovaný obchodní dům Máj — Problém s dodávkami léků — Devítileté dítě z Česka zemřelo při explozi auta u chorvatského města Obrovac — Průměrné ceny pohonných hmot — Škody po silných bouřkách — Začíná astronomické léto — Česká cesta do vesmíru — Cíl cesty — Vědecké experimenty — Cíle projektu — Aleš Svoboda — Jediný Čech ve vesmíru — Debaty o školních obědech — Prezident v Ústeckém kraji — Sankce proti Rusku — Ilegální migrace v Německu — Hoření heřmanické haldy — Miliardová investice firmy Onsemi — Dietrichsteinská hrobka — Znásilnění židovské dívky — Cesta ruského prezidenta po Asii — Sázky na volby — Chlém, který chrání před astmatem — Ocenění pro mladé uprchlíky — Metronome festival

                               20. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               20. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               20. 6. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               19. června

                               Plán na obří investici — Výroba čipů v Česku — Změny v místě obří investice — Investiční projekty v ČR — Zájem o investice v Česku — Strategické partnerství Ruska a Severní Korey — Oběti pouti do Mekky — Miliardy na odklon tepláren od uhlí — Sociální výbor sněmovny o penzích — Útok nožem na pražské čerpací stanici — Imunita nové europoslankyně Nagyové — Migrace z Běloruska do Polska — Hútijové potopili loď — Osobnosti letošních filmových Varů — Noví ústavní soudci — Pamětní kámen před FF UK — Dovolání Dominika Feriho — Bezpečnost u vody — Úhrady pojišťoven lékařům — Výdaje na zdravotnictví — Léčba rakoviny prostaty — Spor v koalici o platy ve veřejn sféře — Podmíněný trest pro Romana Berbra — Důvěra obyvatel vůči ústavním institucím — Prezident v Ústeckém kraji — Posprejovaný Stonehendge — Předvolební chaos ve Francii — Bouřky v Česku — Bouřky na fotbalovém Euru — Soudy uzavřely kauzu Pitomio Tomia Okamury — Sokolové v poslaneckých lavicích — Připomínka aloise Eliáše — Slovenský kabinet a lex atentát — Složení Rady ČT — Vědecký festival Vědafest — Záchrana žirafího mláděte — Oslavy 90 let FOK na Vyšehradě

                               19. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               19. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               19. 6. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               18. června

                               Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                               18. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               18. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               18. 6. 2024 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               17. června

                               Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                               17. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               17. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               17. 6. 2024 na ČT24
                               Stopáž49 minut

                               16. června

                               Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle Na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                               16. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž49 minut

                               16. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               16. 6. 2024 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám