44 minut

4. listopad 2018

Obsah dílu

Vyšší finanční hranice pro trestný čin — Hranice výše škody — Hranice výše škody — Itálie sužovaná přírodními živly — Polovina azylantů v Německu bez dokladů — Volební model — Méně papírování kolem péče o pacienty — Kandidát na předsedu Senátu — Prezident na čtvrté návštěvě Číny — Olomouc před ustavující schůzí zastupitelstva — Ruské vyznamenání pro Jaromíra Nohavicu — Balada o pilotovi Královského letectva — Růst rodičovské od r. 2020 o 80 tis. Kč — Elektrické lokomotivy na české železnici — Postoj Česka k reparacím od Německa — Dům natrvalo v zástavě kvůli nevratné půjčce — Meteor nad Arkansasem — Kde chybějí praktičtí lékaři — Pokles zájmu o nové byty — Vyřízení stavebního povolení — Praha jako místo k bydlení — Britští podnikatelé o dopadech brexitu — Speciální brýle pro pacienty s poškozeným zrakem — Protesty Íránců proti sankcím — Stavba nového kostela na Barrandově — 60 let dětského souboru Javorníček — Osobní zápisky legionáře Jana Kouby

Části dílu

00:35
Vyšší finanční hranice pro trestný čin
  Ministerstvo spravedlnosti chce navrhnout zvýšení hranice pro trestný čin. Pro pořad Týden v politice to řekl ministr spravedlnosti Jan Kněžínek. Na ministerstvu spravedlnosti se už připravuje varianta, která by je měla zvednout na dvojnásobek.
  01:04
  Hranice výše škody
   Vzrůst na dvojnásobek má všech pět tříd škody. Hlavním argumentem je podle ministra to, že se hranice už dlouho neměnila a minimální mzda od té doby vzrostla na 12 200 korun. Pro obce by změna znamenala spoustu práce navíc.
   04:17
   Hranice výše škody
    Hranice trestného činu tedy zatím začíná na pěti tisících korun, za nepatrnou nebo malou je považovávna škoda do pětadvaceti tisic. Nově by se to mohlo změnit na limit deset tisíc až bez koruny padesát tisíc.
    05:23
    Itálie sužovaná přírodními živly
     Nejmíň 12 lidí zabily noční záplavy na Sicílii. Blízko Palerma utonulo devět členů širší rodiny ve venkovské vile, kterou zabila blesková povodeň. Rozvodněné řeky na jihu ostrova strhly nejméně dvě auta.
     07:51
     Polovina azylantů v Německu bez dokladů
      Víc než polovina migrantů požádala v Německu o azyl bez identifikačních dokladů – podle Spolkového úřadu pro migraci je v první polovině roku nepředložila většina Afghánců, Alžířanů a uprchlíků z dalších afrických zemí.
      08:12
      Volební model
       Kdyby se teď konaly volby do sněmovny, vyhrálo by je podle aktuálního průzkumu firmy KANTAR CZ pro Českou televizi hnutí ANO. S odstupem jedenácti, respektive třinácti procentních bodů následují druzí Piráti a třetí občanští demokraté.
       09:06
       Méně papírování kolem péče o pacienty
        Místo papírů víc času na pacienty. Nemocnice postupně mění zdravotnickou dokumentaci, kterou musejí sestry vyplňovat u každého nemocného. Ministerská vyhláška už jim v létě částečně rozvázala ruce – v tom, jaký dokument je a není povinný.
        11:01
        Kandidát na předsedu Senátu
         V úterý mají nejsilnější senátorské kluby Starostů a ODS společně jednat o kandidátovi na předsedu horní komory parlamentu.
         12:38
         Prezident na čtvrté návštěvě Číny
          Banketem s čínským prezidentem zahájil Miloš Zeman návštěvu Číny. Přijel už počtvrté. Tentokrát na importní veletrh. Provází ho čtveřice ministrů a 60 podnikatelů. Šéf diplomacie v Šanghaji odhalil pamětní desku československým Židům.
          15:00
          Olomouc před ustavující schůzí zastupitelstva
           Živý vstup redaktora Dušana Gavendy.
           16:11
           Ruské vyznamenání pro Jaromíra Nohavicu
            Jaromír Nohavica si v Rusku osobně převzal Puškinovu medaili od prezidenta Vladimira Putina. Tu mu Kreml udělil za zásluhy o upevnění přátelství nebo vzájemné obohacování národních kultur.
            16:39
            Balada o pilotovi Královského letectva
             V bitvě o Británii si vysloužili titul hrdinů, jejich vlastní země se k nim ale později zachovala macešsky. U Královského letectva bojovalo za druhé světové války přes dva tisíce Čechoslováků, za komunismu byli perzekuováni.
             20:06
             Růst rodičovské od r. 2020 o 80 tis. Kč
              Stát zvýší rodičovský příspěvek až od prvního ledna 2020 – a to o 80 tisíc korun. Česká televize zjistila, že se na konečném kompromisu tento týden dohodla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová s ministryní financí Alenou Schillerovou.
              22:52
              Elektrické lokomotivy na české železnici
               Čeští železniční dopravci začali ve velkém nakupovat nové elektrické lokomotivy – po bezmála dvaceti letech, kdy se museli spokojit se starými. Ukazují to statistiky Drážního úřadu - dopravci si za poslední dobu pořídili skoro 80 nových stroj.
               24:55
               Postoj Česka k reparacím od Německa
                Vymáhání reparací od Německa nepovažuje česká vláda za aktuální otázku. Případné takové rozhodnutí nepokládá za šťastné, protože by to narušilo ovzduší důvěry v Evropě.
                25:19
                Dům natrvalo v zástavě kvůli nevratné půjčce
                 Senior z Pardubic ve sporu s katastrálním úřadem. Kvůli chybějícím dokumentům k 47 let staré půjčce nemůže nakládat se svojí nemovitostí.
                 27:29
                 Meteor nad Arkansasem
                  Jedinečné záběry meteoru, který rozzářil oblohu nad centrálním Arkansasem - natočit se ho podařilo v okrese Faulker. Velká ohnivá koule ale byla vidět i nad několika dalšími americkými státy.
                  27:53
                  Kde chybějí praktičtí lékaři
                   V neděli k lékaři. Obyvatelé Traplic na Uherskohradišťsku tu cestu dnes absolvovali rádi. Ordinaci tady otevřela nová lékařka poté, co předchozí odešla do penze. Čekání na venkovského lékaře trvalo 6 měsíců, jinde to ale je i několik let.
                   29:38
                   Pokles zájmu o nové byty
                    Lidé v Česku kupují čím dál míň bytů - hlavně těch nových. Například v Praze se letos prodalo ve třetím čtvrtletí nejméně nových nemovitostí za posledních 6 let. A podobné je to i jinde v republice.
                    32:19
                    Vyřízení stavebního povolení
                     Vyřizování stavebního povolení se v Česku stále víc komplikuje. Podle pravidelného žebříčku Světové banky mu patří v tomto ohledu až 156. místo z hodnocených 190 zemí. Jsme na tom tedy podobně jako Uruguay nebo Palestina.
                     33:05
                     Praha jako místo k bydlení
                      Pomalejší výstavba ovlivňuje také výsledky žebříčku, ve kterém se pravidelně každé dva roky srovnává trvalá udržitelnost světových měst. Praha v něm skončila na třiadvacátém místě, hned za Madridem a Bostonem.
                      35:24
                      Britští podnikatelé o dopadech brexitu
                       Víc než sedm desítek britských podnikatelů požaduje referendum o brexitové dohodě vyjednané mezi vládou a Evropskou komisí. V otevřeném dopise varují před negativním dopadem na hospodářství, ztíženým obchodování s EU a poklesem investic.
                       36:11
                       Speciální brýle pro pacienty s poškozeným zrakem
                        Speciální kameru na brýle, která se dívá za lidi s vážným postižením zraku, zkouší první čeští pacienti. Zařízení používá software, který umožňuje například rozpoznat známé obličeje nebo číst.
                        38:30
                        Protesty Íránců proti sankcím
                         Tisíce Íránců v ulicích Teheránu protestovaly proti obnovení amerických sankcí, které začnou platit zítra. Připomněly si taky výročí obsazení ambasády Spojených států během islámské revoluce v roce 1979.
                         38:51
                         Stavba nového kostela na Barrandově
                          V Praze se po 11 letech postaví nový kostel. Zasvěcený bude Kristu Spasiteli a vyroste na Barrandově přímo mezi paneláky. Do okrajových částí metropole se stěhuje stále víc lidí. Pod zdejší farnost už jich spadá 30 tisíc.
                          40:38
                          60 let dětského souboru Javorníček
                           Živý vstup redaktorky Barbory Blažkové.
                           41:07
                           Osobní zápisky legionáře Jana Kouby
                            Svědectví o československých legiích v Rusku formou deníku. Právě v těchto dnech vychází kniha Transsibiřská odysea – vznikla z osobních zápisků legionáře Jana Kouby. Jeho pravnučka teď psané vzpomínky zpracovala.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž48 minut
                            Další díl
                            5. listopad 2018

                            Přehled dílů

                            Stopáž54 minut

                            28. listopad

                            Headlines — Jednání zdravotníků o dobrovolných přečasech — Fungování nemocnic v prosinci — Dopad vypovězených přesčasů — Ceny energií v Německu — Dopad na české podniky — Další jednání o příměří v Gaze — Dopady pondělní stávky a protestů odborů — Tragická havárie kamionu na D1 — Jarní programové schéma ČT — Zmrazení ruských majetků — Návrh na nového ústavního soudce — Dary na dobročinné účely — Proměna pražského hlavního nádraží — Výcvik ukrajinských vojáků v ČR — Šíření respiračních onemocnění v Číně — Počasí komplikovalo dopravu — Výstraha meteorologů — Ocenění za záchranu lidí z hořícího vlaku — Záchrana z hořícího vlaku — Příběhy zachránců — Jak uniknout z hořícího vlaku — Boje na Ukrajině — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Komplikace v pražské příměstské dopravě — Spotřeba elektřiny v ČR — Věznění amerického novináře v Rusku — Záchrana stavebních dělníků v Indii — Státní rozpočet na rok 2024 — Spory Británie s Řeckem — Obvinění členů kutnohorské sekty — Udržitelné letecké palivo — Prezident Pavel v Itálii — Vojenská policie v Kosovu — Vánoční strom pro Prahu

                            28. 11. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            28. listopad

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            28. 11. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            27. listopad

                            Protesty proti krokům vlády — Premiér odmítl stávky — Účast na protestech — Zapojení škol do stávky — Co s dětmi během stávky na školách? — Školy zapojené do protestu — Různé formy protestu ve školách — Důvody stávky ve školách — Stávka škol v Ústeckém kraji — Stovky středoškoláků vyrazily na protestní pochod — Do stávky se zapojily i firmy — Protesty v centru Prahy — Důvody protestu odborů — Kdo se do stávky nezapojil — Stávka odborů proti krokům vlády — Politické reakce na stávku — Protesty proti vládě — Propuštění rukojmích Hamásu — Jednání o prodloužení příměří — Jourová přijela do Kyjeva — Razie na magistrátu v Pardubicích — Pardubická kauza — Dohoda lékařů s ministerstvem nedopadla — Německo trápí rozpočtová krize — Nová vláda v Polsku — Zasedání regionáního sněmu ODS v Olomouci — Demolice dálnice D3 — Francouzská policie vyšetřuje další studenty — Nový přehlednější Portál občana — Jednání ministrů vnitra V4 — Zemřela Linda Wichterlová — Černý kočky, mokrý žáby po 30 letech

                            27. 11. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            27. listopad

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            27. 11. 2023 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            26. listopad

                            Stávka ve školách — Průzkum postojů ke stávce — Přípravy škol na stávku — Počet českých škol — Kuchařky ve stávce — Vliv stávky na rozhodnutí vlády — Kdo bude stávkovat — Protesty ve Škoda Auto — Druhá skupina rukojmích na svobodě — Jak dlouho vydrží příměří — Útoky dronů u Moskvy — Zemřela Věra Čepelová — Znovuotevření kultovního obchodu — Disidenti ukončili hladovku — Mise české armády na Balkánu — Propuštění myslivce podezřelého ze zabití — Vyšetřování pádu letadla s Čechy — Zavádějící informace v inzerátech na pronájem — Počet zájemců na jeden nájemní inzerát na byt — Vývoj cen u staveb domů — Schůzka ministrů vnitra V4 k migraci — Komplikace v dopravě kvůli sněžení — Nové solární parky — Černochová v OVM — Volyňský masakr a polsko-ukrajinské vztahy — Václav Havel jako malíř — Ceny pro vědce Česká hlava

                            26. 11. 2023 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            26. listopad

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            26. 11. 2023 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            25. listopad

                            Druhý den příměří v Pásmu Gazy — Návrat rukojmích k rodinám — Vývoj příměří v Gaze — Úprava daní — Vyšší daně na alkohol a cigarety — Tiché víno — Hodnocení české ekonomiky — Úhrady za pobyt v sociálních službách — Spadlé letadlo — První sníh v Česku — Adventní koncerty — Taneční večer pro Centrum Paraple — Česká delegace na Ukrajině — Plány českých firem — Myslivec zastřelil rybáře — Kampaň o nebezpečí drog — Vánoční strom v Ostravě — Vánoční strom pro Prahu — Zimní počasí v Česku — Čerstvý sníh a problémy na silnicích — Zimní počasí v příštích dnech vydrží — Zimní dovolené na českých horách — Odměny obecních zastupitelů — Noční zákaz vjezdu — Aktivní sopka Etna — Maďarsko a finanční podpora ze zahraničí — Portál občana — Oprava parní lokomotivy — Dvojčata s cíleně upraveným genomem — Mezinárodní festival stepu v Brně

                            25. 11. 2023 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            25. listopad

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            25. 11. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            24. listopad

                            Příměří v Pásmu Gazy — Propuštění části rukojmích — Okolnosti¨propuštění rukojmích — Návrat obyvatel do Sderotu — Robert Fico v Praze — Vir čínských dětí — Omezování firemních benefitů — Podmínečné propuštění Oscara Pistoriuse — Jednání koalice v Pardubicích — Spotřeba zemního plynu v ČR — Spor o zákaz vjezdu do části Prahy — Ukrajinci pracující v Česku — Filmové a hudební Variace ve Varech — Pondělní stávka odborů — Nepokoje v Dublinu — Největší ledovec světa v pohybu — Řidička v protisměru na D6 — Drony pomáhají záchranným složkám — Nákupy ve slevách během Black Friday — Plánovaná útrata za vánoční dárky — Jak poznat slevu — Důvěra v českou ekonomiku — Soud rozhodl o výbuchu v Koryčanch — Windfall tax — Svědectví z ukrajinské fronty — Správa městského mobiliáře v Praze — STAN místo ODS povede dopravu v Olomouckém kraji — Požár v Nemocnici Na Homolce — Zahájení adventních trhů — Část Prahy bez tepla a teplé vody — Smrtící droga fentanyl mezi americkými bezdomovci — Zahraniční lékaři v Česku — Průsak vody do domů v ostravské Nové Vsi — Osudy československých legionářů v počítačové hře — Háčkovací maraton v Kroměříži

                            24. 11. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            24. listopad

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            24. 11. 2023 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám