44 minut

27. října 2018

Obsah dílu

Headlines — Oslavy 100 let republiky — Otevření Národního muzea — Národní muzeum po generální opravě — Společný program významných hostů — Soukromá setkání evropských politiků v Praze — Přísaha nových posil armády, police a hasičů — Dny otevřených dveří v kulturních institucích — Po stopách prvního prezidenta — Pochod pod prapory Sokola a legií — Oslavy ve městech i na venkově — Americké turné České filharmonie v rámci oslav — Momenty před vznikem první republiky — Vztahy Čechů a Slováků — Výsadba národních stromů — Zpřístupnění budovy Národního muzea — Koncerty k výročí Česka — Předvečer hlavních oslav v Praze a Zlíně — Scénář předávání státních vyznamenání — Vojenská přehlídka nanečisto — Správné umístění státní vlajky — Oslavy jubilea nad mraky — Mrtví po střelbě v synagoze

Části dílu

00:04
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:49
  Oslavy 100 let republiky
   Začaly oficiální oslavy spojené se 100. výročím založení Československé republiky. Po 3,5leté rekonstrukci se otevřela historická budova Národního muzea na Václavském náměstí v Praze.
   02:43
   Otevření Národního muzea
    Středobodem oslav je i znovuotevření historické budovy Národního muzea v Praze.
    03:34
    Národní muzeum po generální opravě
     I samotné Národní muzeum jako instituce letos slaví kulaté dvousetleté výročí své existence. Jeho budovu na Václavském náměstí dnes slavnostně otevřeli premiér Andrej Babiš se svým slovenským protějškem Peterem Pellegrinim.
     06:06
     Společný program významných hostů
      Ještě předtím Babiš spolu s ostatními premiéry a ministry poobědval v Kramářově vile. Do sídla českých premiérů je vzal mimo jiné kvůli unikátnímu výhledu na Prahu.
      06:56
      Soukromá setkání evropských politiků v Praze
       Dva klíčoví evropští politici – německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron na oslavu výročí přijeli také. Ti své oficiality měli na programu už včera a dnes si Prahu užili i soukromě.
       09:51
       Přísaha nových posil armády, police a hasičů
        Společná přísaha vojáků, hasičů a policistů dnes proběhla na pražském Hradčanském náměstí. Bránit vlast nebo chránit české občany tu slavnostně slíbilo prezidentovi přes 1200 mužů a žen ve vojenských, policejních a hasičských uniformách.
        12:12
        Dny otevřených dveří v kulturních institucích
         Oslavy sta let vzniku Československa otevírají lidem také dveře do míst, kam se úplně běžně podívat nemohou. Desítky muzeí, galerií, kostelů nebo vládních budov po celé zemi teď nabízí návštěvníkům prohlídky zdarma nebo za symbolické vstupné.
         14:06
         Po stopách prvního prezidenta
          Pro mnohé je symbolem roku 1918 jméno prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Jižní Morava, odkud pocházel, kde trávil dětství i studoval, plánuje mnoho oslav i pietních aktů. Některé se odehrály už dnes.
          17:43
          Pochod pod prapory Sokola a legií
           Ke stému výročí republiky prošel Prahou i sokolský Pochod pro republiku. V jeho čele hrála kapela pochodovou hudbu, za ní šli zástupci České obce sokolské v historických krojích a legionáři.
           19:25
           Oslavy ve městech i na venkově
            Sté výročí vzniku Československa si už dnes připomněly města a obce napříč republikou – historickými průvody, odhalením uměleckých děl spojených s republikou i ukázkami toho, jak se před sto lety žilo.
            21:24
            Americké turné České filharmonie v rámci oslav
             Sté výročí vzniku republiky připomíná také turné České filharmonie po Spojených státech. Během víkendu vystoupí dvakrát v Carnegie Hall. V pátek filharmonici zahráli recitál skladeb Antonína Dvořáka v České národní budově v New Yorku.
             22:10
             Momenty před vznikem první republiky
              První republika se zrodila z myšlenky jednotného československého národa. Princip zakotvený v ústavě ale část slovenských politiků od začátku zpochybňovala a dožadovala se autonomie.
              24:24
              Vztahy Čechů a Slováků
               Rozhovor s premiérem Slovenska.
               27:40
               Výsadba národních stromů
                Po celém Česku tento týden vrcholilo sázení stromů republiky. Objevují se v parcích, v nemocnicích, u škol a památníků. Sází je studenti, skauti, sokolové, zástupci legionářské obce a místních samospráv.
                29:51
                Zpřístupnění budovy Národního muzea
                 Pro veřejnost se část historické budovy Národního muzea otevře zítra úderem desáté hodiny dopoledne. Náklady na rekonstrukci se vyšplhaly na 1 miliardu a 800 milionů korun.
                 32:18
                 Koncerty k výročí Česka
                  Na řadě míst si lidé připomínají založení republiky i v těchto chvílích. Nabízíme pohled na akce v Praze a Olomouci.
                  33:17
                  Předvečer hlavních oslav v Praze a Zlíně
                   Živý vstup redaktorů Lucie Korcové a Luboše Dostála.
                   34:49
                   Scénář předávání státních vyznamenání
                    Na Pražském hradě vrcholí přípravy k zítřejšímu udělování státních vyznamení. Kolik přesně lidí prezident ocení, zatím jasné není, některé detaily slavnostního večera ale Hrad dnes prozradil.
                    36:51
                    Vojenská přehlídka nanečisto
                     Živý vstup redaktorky Barbory Měkkotové.
                     38:28
                     Správné umístění státní vlajky
                      39:42
                      Oslavy jubilea nad mraky
                       K nedělnímu vrcholu oslav stého výročí založení republiky se v Praze připojí i Jihočeši. Českobudějovičtí nadšenci nechali vyrobit horkovzdušný Balon republiky. Vznést by se měl zítra z Pražského hradu.
                       41:08
                       Mrtví po střelbě v synagoze
                        Živý vstup zpravodaje Davida Miřejovského.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž47 minut
                        Další díl
                        28. října 2018

                        Přehled dílů

                        Stopáž54 minut

                        23. května

                        Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                        23. 5. 2024 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        23. května

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        23. 5. 2024 na ČT24
                        Stopáž55 minut

                        22. května

                        Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                        22. 5. 2024 na ČT1
                        Stopáž55 minut

                        22. května

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        22. 5. 2024 na ČT24
                        Stopáž55 minut

                        21. května

                        Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                        21. 5. 2024 na ČT1
                        Stopáž55 minut

                        21. května

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        21. 5. 2024 na ČT24
                        Stopáž55 minut

                        20. května

                        Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                        20. 5. 2024 na ČT1
                        Stopáž55 minut

                        20. května

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        20. 5. 2024 na ČT24
                        Stopáž50 minut

                        19. května

                        Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                        19. 5. 2024 na ČT1
                        Stopáž50 minut

                        19. května

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        19. 5. 2024 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám