48 minut

23. říjen 2018

Obsah dílu

V Afghánistánu padl český voják — Pozůstatky přiveze do vlasti ve středu armádní speciál — Další padlý voják v Afghánistánu — Strany v Brně uzavřely koaliční smlouvu — Vyšetřování smrti saúdskoarabského novináře — Evropská komise nesouhlasí s návrhem italského rozpočtu — Kauza H-System — V Číně otevřeli nejdelší most přes moře — Údajné sledování slovenských novinářů — Nová sezona Národní galerie v Praze — Pavel Fischer neposílí žádný senátní klub — Oprava D1 na Vysočině — Padělky léků — Společnost Travel Service změní název — Pamětní mince k výročí vzniku republiky — Sto let Československa a sport — Role Sokola při vzniku republiky — Hokej se v českých zemích hraje více než sto let — Nové dopravní omezení v Praze — Hurikán Willa míří do Mexika — Schůzka ruského prezidenta Putina s poradcem Donalda Trumpa — Pozvánky do Vladislavského sálu 28. října — Medvěd na Valašsku

Části dílu

00:33
V Afghánistánu padl český voják
  Česká armáda přišla v Afghánistánu o dalšího vojáka. Při střelbě útočníka uvnitř spojenecké základny zahynul rotný Tomáš Procházka. Další dva příslušníci jsou zranění.
  01:10
  Pozůstatky přiveze do vlasti ve středu armádní speciál
   Armáda převeze pozůstatky vojáka do země zítra. Někteří lidé uctili jeho památku už dnes, a to na více pietních místech.
   05:44
   Další padlý voják v Afghánistánu
    Rozhovor s Pavlem Kolářem, ředitelem speciálních sil ministerstva obrany.
    08:22
    Strany v Brně uzavřely koaliční smlouvu
     Brno má koaliční smlouvu. Zatím bez podpisu zástupců 4 stran, které chtějí zasednout v tamní radě, tedy ODS, KDU-ČSL, ČSSD a Pirátů.
     10:20
     Vyšetřování smrti saúdskoarabského novináře
      Živý vstup Václava Černohorského, zahraničního zpravodaje ČT.
      14:23
      Evropská komise nesouhlasí s návrhem italského rozpočtu
       Evropská komise odmítla schválit italský rozpočet pro nadcházející rok. Požádá Řím, aby nový návrh předložil do tří týdnů.
       14:44
       Kauza H-System
        Zvrat v kauze, která může přinést naději poškozeným v kauze H-system. Soud rozhodl o zabrání bývalého majetku zakladatele firmy Petra Smetky.
        16:23
        V Číně otevřeli nejdelší most přes moře
         Nejdelší most přes moře mezi Hongkongem a čínskou pevninou je v provozu. Oficiální zahájení ozámil přímo čínský prezident. Stavba za 20 miliard dolarů trvala 9 let. Neobešla se bez kontroverzí, průtahů i překročeného rozpočtu.
         18:35
         Údajné sledování slovenských novinářů
          Bývalý reportér a šéf slovenské rozvědky Peter Tóth popřel, že by v minulosti pro kontroverzního podnikatele Mariána Kočnera sledoval novináře.
          19:20
          Nová sezona Národní galerie v Praze
           Národní galerie v Praze zahájila podzimní sezonu. Ve Veletržním paláci nabízí šest výstavních projektů. Tím hlavním je výstava První republika, která ukazuje umělecký svět mladého Československa.
           21:34
           Pavel Fischer neposílí žádný senátní klub
            Pavel Fischer, nově zvolený člen horní komory, nevstoupí do žádného senátního klubu. Spolupracovat chce ale se všemi, kdo ho v nedávných volbách podporovali, tedy s hnutím STAN, ODS a lidovci.
            22:43
            Oprava D1 na Vysočině
             Opravy dálnice D1 na Vysočině mají už několikaměsíční zpoždění a protáhnou se zřejmě až do zimy.
             25:02
             Padělky léků
              S jedinečným kódem na obale a pojistkou proti vniknutí. Tak by se od 9. února měly ve všech českých i evropských lékárnách vydávat léčiva na předpis.
              26:49
              Společnost Travel Service změní název
               Společnost Travel Service, která je většinovým vlastníkem Českých aerolinií, změní svůj obchodní název.
               27:08
               Pamětní mince k výročí vzniku republiky
                Od dnešního dne si lidé můžou koupit speciální minci, kterou vydala Česká národní banka k oslavám sta let založení republiky. Je ze zlata a její nominální hodnota je 10 tisíc korun.
                29:14
                Sto let Československa a sport
                 Velká vítězství, ale i velké prohry. Sláva, ale i věznění nebo smrt. To všechno zažívali v historii Československa i sportovci.
                 34:42
                 Role Sokola při vzniku republiky
                  Bez Sokola by nebylo legií, bez legií by nebylo Československa - známá slova prezidenta Masaryka. Nepřehlédnutelnou roli měli členové tohoto spolku hned v prvních dnech a měsících samostatné republiky.
                  37:36
                  Hokej se v českých zemích hraje více než sto let
                   Zatímco republika vznikla v roce 1918, hokej o sobě dal vědět už o devět let dříve. Jeho popularita u nás a věhlas českých hokejistů v zahraničí ale začaly růst právě až po roce 1920.
                   40:25
                   Nové dopravní omezení v Praze
                    Živý vstup Jana Beránka
                    41:42
                    Hurikán Willa míří do Mexika
                     Tisíce Mexičanů kvůli hurikánu Willa opouštějí své domovy. Země se zároveň potýká s následky tropické bouře Vicente, kvůli které při záplavách zemřelo nejméně 12 lidí.
                     42:06
                     Schůzka ruského prezidenta Putina s poradcem Donalda Trumpa
                      Před pár hodinami se v Moskvě sešel ruský prezident Vladimir Putin s poradcem pro národní bezpečnost Spojených států Johnem Boltonem.
                      44:10
                      Pozvánky do Vladislavského sálu 28. října
                       Nedělní předávání státních vyznamenání budou ve Vladislavském sále sledovat stovky hostů. Hlavně z řad politiků a významných osobností země. Některým ale pozvánku Pražský hrad neposlal. Jejich jména ale nezveřejnil.
                       45:19
                       Medvěd na Valašsku
                        Medvěd, který se měsíc potuluje Valašskem, dnes nové škody nezpůsobil ani nikoho neohrozil. Jeho budoucnost je ale nejasná.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž48 minut
                        Další díl
                        24. říjen 2018

                        Přehled dílů

                        Stopáž54 minut

                        27. červen

                        Headlines — Výměna ministra školství — Opozice výběr ministra kritizuje — Kdo je Vladimír Balaš — Jednání prezidenta s premiérem — Útok na obchodní centrum v Kremenčuku — Následky útoku na obchodní centrum — Summit G7 o Ukrajině — Rusko v platební neschopnosti — Spory mezi Ruskem a Litvou — Rusko krade ukrajinské obilí — Vyhlášení termínu prezidentských voleb — 72 let od justiční vraždy Milady Horákové — Omezení prodeje nikotinových sáčků — Soud s vězeňským dozorcem — Finanční situace domácností — Havárie Pendolina v Bohumíně — Vyšetřování příčin nehody — Tragická nehoda ve Studénce v roce 2015 — Zpoždění na železnici — Dokument o jednáních Macrona s Putinem — Dodávky plynu do EU — Vyšetřování reklam na Čapím hnízdě — Zdravotní péče o uprchlíky — Pád tribuny v Kolumbii — Účinnost vakcíny Pfizer — Soud s podezřelým z vraždy úřednice — Havárie vody v Brně — Referendum o drůbežárně v Jemnici — Požár vagonu u nádraží v Plzni — Landscape festival v Praze — Jednání přemiéra s prezidentem v Lánech

                        27. 6. 2022 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        27. červen

                        Ve znakovém jazyce

                        27. 6. 2022 na ČT24
                        Stopáž50 minut

                        26. červen

                        Headlines — Útok na Kyjev — Ruské ostřelování Kyjeva — Boje na Ukrajině a summit G7 — Snížení daně na pohonné hmoty — Dopad kauzy Dozimetr na vládu — Protesty proti zákazu potratů v USA — Zdravotní péče o uprchlíky — Průměrná mzda — 40 let kapely Visací zámek — Zdanění energetických firem — Růst platů a mezd — Polákům chybí uhlí — Výstrahy před vysokými teplotami a požáry — Poslední volby do národních rad — Mrtví v klubu v JAR — Sklizeň ovocných stromů — Dražší péče o chrup — Dostupnost zubařů — V Česku chybí zubaři — Připomínky obětí komunismu — Vyšetřování útoku na Kapitol — Soudní spory se státem — Nález mumifikovaného mláděte mamuta — Vodáci na Vltavě — Opera z Brna — Knížky z bazarů — Dopravní komplikace při cestě na Slovensko — Závěr festivalu Glastonbury

                        26. 6. 2022 na ČT1
                        Stopáž50 minut

                        26. červen

                        Ve znakovém jazyce

                        26. 6. 2022 na ČT24
                        Stopáž50 minut

                        25. červen

                        Headlines — Změna služebního zákona — Novela služebního zákona — Sporné zákony v Poslanecké sněmovně — Masivní protesty kvůli zákazu potratů — Reakce na historický verdikt — Následky velmi silných bouřek — Závěr vyšetřování v kauze Čapí hnízdo — Střelba v centru Osla — Zemřela Lisa Miková — Díla architekta Martina Rajniše — Taktika bojů o pozice na Ukrajině — Dobrovolnící z Česka podezřelí z rabování — Priority firem během předsednictví EU — Mapa výskytu komárů — Čekání na studnu — Zájem o letní dovolené — Nápory cestujících na letištích — Rychlejší odbavení přes kiosky — Kam jezdí Češi — Dovolená v Česku — Utopení urpchlíci — Odchod firem z Ruska — Poděkování za pomoc po tornádu — Demence u mladších pacientů — Jak vzniká blesk — Nové politické uspořádání ve Francii — Den pozemních vojsk Bahna — Poslední kněžské svěcení Jana Graubnera

                        25. 6. 2022 na ČT1
                        Stopáž50 minut

                        25. červen

                        Ve znakovém jazyce

                        25. 6. 2022 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám