48 minut

23. říjen 2018

Obsah dílu

V Afghánistánu padl český voják — Pozůstatky přiveze do vlasti ve středu armádní speciál — Další padlý voják v Afghánistánu — Strany v Brně uzavřely koaliční smlouvu — Vyšetřování smrti saúdskoarabského novináře — Evropská komise nesouhlasí s návrhem italského rozpočtu — Kauza H-System — V Číně otevřeli nejdelší most přes moře — Údajné sledování slovenských novinářů — Nová sezona Národní galerie v Praze — Pavel Fischer neposílí žádný senátní klub — Oprava D1 na Vysočině — Padělky léků — Společnost Travel Service změní název — Pamětní mince k výročí vzniku republiky — Sto let Československa a sport — Role Sokola při vzniku republiky — Hokej se v českých zemích hraje více než sto let — Nové dopravní omezení v Praze — Hurikán Willa míří do Mexika — Schůzka ruského prezidenta Putina s poradcem Donalda Trumpa — Pozvánky do Vladislavského sálu 28. října — Medvěd na Valašsku

Části dílu

00:33
V Afghánistánu padl český voják
  Česká armáda přišla v Afghánistánu o dalšího vojáka. Při střelbě útočníka uvnitř spojenecké základny zahynul rotný Tomáš Procházka. Další dva příslušníci jsou zranění.
  01:10
  Pozůstatky přiveze do vlasti ve středu armádní speciál
   Armáda převeze pozůstatky vojáka do země zítra. Někteří lidé uctili jeho památku už dnes, a to na více pietních místech.
   05:44
   Další padlý voják v Afghánistánu
    Rozhovor s Pavlem Kolářem, ředitelem speciálních sil ministerstva obrany.
    08:22
    Strany v Brně uzavřely koaliční smlouvu
     Brno má koaliční smlouvu. Zatím bez podpisu zástupců 4 stran, které chtějí zasednout v tamní radě, tedy ODS, KDU-ČSL, ČSSD a Pirátů.
     10:20
     Vyšetřování smrti saúdskoarabského novináře
      Živý vstup Václava Černohorského, zahraničního zpravodaje ČT.
      14:23
      Evropská komise nesouhlasí s návrhem italského rozpočtu
       Evropská komise odmítla schválit italský rozpočet pro nadcházející rok. Požádá Řím, aby nový návrh předložil do tří týdnů.
       14:44
       Kauza H-System
        Zvrat v kauze, která může přinést naději poškozeným v kauze H-system. Soud rozhodl o zabrání bývalého majetku zakladatele firmy Petra Smetky.
        16:23
        V Číně otevřeli nejdelší most přes moře
         Nejdelší most přes moře mezi Hongkongem a čínskou pevninou je v provozu. Oficiální zahájení ozámil přímo čínský prezident. Stavba za 20 miliard dolarů trvala 9 let. Neobešla se bez kontroverzí, průtahů i překročeného rozpočtu.
         18:35
         Údajné sledování slovenských novinářů
          Bývalý reportér a šéf slovenské rozvědky Peter Tóth popřel, že by v minulosti pro kontroverzního podnikatele Mariána Kočnera sledoval novináře.
          19:20
          Nová sezona Národní galerie v Praze
           Národní galerie v Praze zahájila podzimní sezonu. Ve Veletržním paláci nabízí šest výstavních projektů. Tím hlavním je výstava První republika, která ukazuje umělecký svět mladého Československa.
           21:34
           Pavel Fischer neposílí žádný senátní klub
            Pavel Fischer, nově zvolený člen horní komory, nevstoupí do žádného senátního klubu. Spolupracovat chce ale se všemi, kdo ho v nedávných volbách podporovali, tedy s hnutím STAN, ODS a lidovci.
            22:43
            Oprava D1 na Vysočině
             Opravy dálnice D1 na Vysočině mají už několikaměsíční zpoždění a protáhnou se zřejmě až do zimy.
             25:02
             Padělky léků
              S jedinečným kódem na obale a pojistkou proti vniknutí. Tak by se od 9. února měly ve všech českých i evropských lékárnách vydávat léčiva na předpis.
              26:49
              Společnost Travel Service změní název
               Společnost Travel Service, která je většinovým vlastníkem Českých aerolinií, změní svůj obchodní název.
               27:08
               Pamětní mince k výročí vzniku republiky
                Od dnešního dne si lidé můžou koupit speciální minci, kterou vydala Česká národní banka k oslavám sta let založení republiky. Je ze zlata a její nominální hodnota je 10 tisíc korun.
                29:14
                Sto let Československa a sport
                 Velká vítězství, ale i velké prohry. Sláva, ale i věznění nebo smrt. To všechno zažívali v historii Československa i sportovci.
                 34:42
                 Role Sokola při vzniku republiky
                  Bez Sokola by nebylo legií, bez legií by nebylo Československa - známá slova prezidenta Masaryka. Nepřehlédnutelnou roli měli členové tohoto spolku hned v prvních dnech a měsících samostatné republiky.
                  37:36
                  Hokej se v českých zemích hraje více než sto let
                   Zatímco republika vznikla v roce 1918, hokej o sobě dal vědět už o devět let dříve. Jeho popularita u nás a věhlas českých hokejistů v zahraničí ale začaly růst právě až po roce 1920.
                   40:25
                   Nové dopravní omezení v Praze
                    Živý vstup Jana Beránka
                    41:42
                    Hurikán Willa míří do Mexika
                     Tisíce Mexičanů kvůli hurikánu Willa opouštějí své domovy. Země se zároveň potýká s následky tropické bouře Vicente, kvůli které při záplavách zemřelo nejméně 12 lidí.
                     42:06
                     Schůzka ruského prezidenta Putina s poradcem Donalda Trumpa
                      Před pár hodinami se v Moskvě sešel ruský prezident Vladimir Putin s poradcem pro národní bezpečnost Spojených států Johnem Boltonem.
                      44:10
                      Pozvánky do Vladislavského sálu 28. října
                       Nedělní předávání státních vyznamenání budou ve Vladislavském sále sledovat stovky hostů. Hlavně z řad politiků a významných osobností země. Některým ale pozvánku Pražský hrad neposlal. Jejich jména ale nezveřejnil.
                       45:19
                       Medvěd na Valašsku
                        Medvěd, který se měsíc potuluje Valašskem, dnes nové škody nezpůsobil ani nikoho neohrozil. Jeho budoucnost je ale nejasná.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž48 minut
                        Další díl
                        24. říjen 2018

                        Přehled dílů

                        Stopáž50 minut

                        24. září

                        Headlines — Zlevňování energií — Ceny tepla — Platby za energie — Drony ve válce na Ukrajině — Situace v Náhorním Karabachu — Změny v systému státního zastupitelství — Škoda Auto míří na vietnamský trh — Pražské fotbalové derby — Předvolební kampaň v Polsku — Sankce proti ruským oligarchům — Situace ve zdravotnictví — Výstava Mariny Abramovičové — Ceny pohonných hmot v Polsku — Vzorky z planetky se vrátily na Zemi — Výstava psů — Krádeže na polích — Pravidla pro mentory a mladé řidiče — Do autoškoly v 15 letech — Pravidla pro 17leté řidiče — Růst otcovské — Incident v Kosovu — Elektromobilita ve Velké Británii — Jednání o státním rozpočtu na příští rok — Digitalizace obcí — Nehoda na D5 — Jericho na seznamu UNESCO — Připomínky Bitvy na Bílé Hoře — Dopravní uzavírky v Olomouci — Sbírka na pomoc dvouletému Martinovi — Výstava Nová vlast Československo

                        24. 9. 2023 na ČT1
                        Stopáž50 minut

                        24. září

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        24. 9. 2023 na ČT24
                        Stopáž50 minut

                        23. září

                        Headlines — Změny zdravotní pojišťovny — Benefity u zdravotních pojišťoven — Počet pojišťenců — Páteční útoku v Sevastopolu — Příslib nových raket pro Ukrajinu — Automatizované obchody — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Vazba za pobodání školačky — Migrace v Německu — Situace v Náhorním Karabachu — Připomínka mobilizace ze září 1938 — 80 let opery Brundibár — Památník Karla Čapka — Návrat prezidenta z USA — Den za obnovu lesa — Zalesňování Ještědu — Vážná nehoda na Českolipsku — Špačci škodí vinařům — Solární panely vadí památkářům — Pravidla podle NPÚ — Obvinění amerického senátora z korupce — Týden do voleb na Slovensku — Obchvat Havlíčkova Brodu — Peníze na výuku češtiny uprchlíků — Zdanění tichého vína — Papež František v Marseille — Nové autobusy v pražské MHD — Podvodná nabídka na Facebooku — Oprava žďárského divadla — Průzkum Macochy

                        23. 9. 2023 na ČT1
                        Stopáž50 minut

                        23. září

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        23. 9. 2023 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        22. září

                        Headlines — Konsolidační balíček — Třetí čtení ve sněmovně — Změny v úsporném balíčku — Ukrajinské útoky na Krymu — Boje na Ukrajině — Zelenskyj v Kanadě — Jednání hejtmanů — Nelegální migrace v Německu — Papež v Marseille — Jednání o Náhorním Karabachu — Indická lunární sonda — Den bez aut — Tresty za vzpouru ve vězení — Film Bratři — Jednání o růstu platů ve veřejné sféře — Prodej pozemků na Smíchově — Uprchlíci na Hodonínsku — Odložení nových vzdělávacích plánů na školách — Vyšetřování výbuchu na Prostějovsku — Výroky národního protidrogového koordinátora — Náměstí ve Světlé nad Sázavou — Hygienické požadavky na dětské skupiny — Střelba v Uherském Hradišti — Soud s dvojicí aktivistů v Číně — Vývoj nových českých družic — Spor o nový dokument Agnieszky Hollandové — Bourání budovy dolního nádraží v Brně — Rehabilitace po transplantacích — Pastva ovcí v lese na podporu biodiverzity — Začíná filmový festival v Plzni — Piloti horkovzdušných balónů

                        22. 9. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        22. září

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        22. 9. 2023 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        21. září

                        Jednání Národní rozpočtové rady — Plnění státního rozpočtu — Letošní schodek — Roztržka mezi Varšavou a Kyjevem — Rupert Murdoch odchází z vedení společností — Ceny pohonných hmot — Soud v kauze otravy řeky Bečvy — Transformace České pošty — Vzdušné útoky na ukrajinská města — Ruské útoky proti Ukrajině — Technika na odminování pro Ukrajinu — Vyšetřování pobodání školačky v Brně — Stěhování Věstonické Venuše — Střety v Náhorním Karabachu — Jednání v OSN — Nelegální alkohol — Pronásledování řidičky v Praze — Předpověď počasí — Mezinárodní den Alzheimerovy choroby — Nová zjištění k vraždě Otýlie Vranské — Policie ukázala na pravděpodobné pachatele — Poslední den Otýlie Vranské — Nevyřešené vraždy — Návštěva Karla III. ve Francii — Jednání zastupitelstva Českého Krumlova — Kasino v Poličce na Svitavsku — Vztahy Saudské Arábie s Izraelem — Hospodaření Českých drah — Tendr na stavbu nové linky metra — Málo vody v Teplé Vltavě — Financování zdravotnictví — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Nový vrchní státní zástupce v Olomouci — Návrh na změnu názvu Indie — Konference PBI Prague — Výbuch domu v Otinovsi na Prostějovsku — Koncert Moravské filharmonie

                        21. 9. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        21. září

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        21. 9. 2023 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        20. září

                        Zasedání valného shromáždění OSN — Rozepře na Valném shromáždění OSN — 78. zasedání Valného shromáždění OSN — Program prezidenta Pavla v New Yorku — Úpravy vládního balíčku — Zájem o stavební spoření — Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Kauza prodeje městských bytů v Praze — Dohoda na příměří v Karabachu — Německo posílí kontroly na hranicích — Návrh zvýšení rodičovského příspěvku — Noc literatury — Král Karel III. na zahraniční cestě ve Francii — Soudní spor o sesuv na D8 — Prevence rakoviny děložního čípku — Výskyt rakoviny děložního hrdla v ČR — Padělané známky — Padělaná známka České pošty — Počet padělaných bankovek se zvýšil — Jindřišskou věž může koupit Praha — Armáda začlení nové radary MADR — Obžaloby v kauze veřejných zakázek CzechTourism — Rusko zasáhlo ropnou rafinerii v Kremenčuku — Ukrajinská protiofenziva — Při izraelské razii v uprchlickém táboře zemřelo pět Palestinců — Nový systém parkování v Havlíčkově Brodě — Dopravní nehoda na Orlickoústecku — Nebezpečné skládky v Brně — Sněmovna otevřela Parlamentárium — Divočáci na Šumavě jsou radioaktivní — Útočník v Brně napadl školačku — Začal televizní festival Zlatá Praha

                        20. 9. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        20. září

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        20. 9. 2023 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám