49 minut

23. října 2018

Obsah dílu

V Afghánistánu padl český voják — Pozůstatky přiveze do vlasti ve středu armádní speciál — Další padlý voják v Afghánistánu — Strany v Brně uzavřely koaliční smlouvu — Vyšetřování smrti saúdskoarabského novináře — Evropská komise nesouhlasí s návrhem italského rozpočtu — Kauza H-System — V Číně otevřeli nejdelší most přes moře — Údajné sledování slovenských novinářů — Nová sezona Národní galerie v Praze — Pavel Fischer neposílí žádný senátní klub — Oprava D1 na Vysočině — Padělky léků — Společnost Travel Service změní název — Pamětní mince k výročí vzniku republiky — Sto let Československa a sport — Role Sokola při vzniku republiky — Hokej se v českých zemích hraje více než sto let — Nové dopravní omezení v Praze — Hurikán Willa míří do Mexika — Schůzka ruského prezidenta Putina s poradcem Donalda Trumpa — Pozvánky do Vladislavského sálu 28. října — Medvěd na Valašsku

Části dílu

00:33
V Afghánistánu padl český voják
  Česká armáda přišla v Afghánistánu o dalšího vojáka. Při střelbě útočníka uvnitř spojenecké základny zahynul rotný Tomáš Procházka. Další dva příslušníci jsou zranění.
  01:10
  Pozůstatky přiveze do vlasti ve středu armádní speciál
   Armáda převeze pozůstatky vojáka do země zítra. Někteří lidé uctili jeho památku už dnes, a to na více pietních místech.
   05:44
   Další padlý voják v Afghánistánu
    Rozhovor s Pavlem Kolářem, ředitelem speciálních sil ministerstva obrany.
    08:22
    Strany v Brně uzavřely koaliční smlouvu
     Brno má koaliční smlouvu. Zatím bez podpisu zástupců 4 stran, které chtějí zasednout v tamní radě, tedy ODS, KDU-ČSL, ČSSD a Pirátů.
     10:20
     Vyšetřování smrti saúdskoarabského novináře
      Živý vstup Václava Černohorského, zahraničního zpravodaje ČT.
      14:23
      Evropská komise nesouhlasí s návrhem italského rozpočtu
       Evropská komise odmítla schválit italský rozpočet pro nadcházející rok. Požádá Řím, aby nový návrh předložil do tří týdnů.
       14:44
       Kauza H-System
        Zvrat v kauze, která může přinést naději poškozeným v kauze H-system. Soud rozhodl o zabrání bývalého majetku zakladatele firmy Petra Smetky.
        16:23
        V Číně otevřeli nejdelší most přes moře
         Nejdelší most přes moře mezi Hongkongem a čínskou pevninou je v provozu. Oficiální zahájení ozámil přímo čínský prezident. Stavba za 20 miliard dolarů trvala 9 let. Neobešla se bez kontroverzí, průtahů i překročeného rozpočtu.
         18:35
         Údajné sledování slovenských novinářů
          Bývalý reportér a šéf slovenské rozvědky Peter Tóth popřel, že by v minulosti pro kontroverzního podnikatele Mariána Kočnera sledoval novináře.
          19:20
          Nová sezona Národní galerie v Praze
           Národní galerie v Praze zahájila podzimní sezonu. Ve Veletržním paláci nabízí šest výstavních projektů. Tím hlavním je výstava První republika, která ukazuje umělecký svět mladého Československa.
           21:34
           Pavel Fischer neposílí žádný senátní klub
            Pavel Fischer, nově zvolený člen horní komory, nevstoupí do žádného senátního klubu. Spolupracovat chce ale se všemi, kdo ho v nedávných volbách podporovali, tedy s hnutím STAN, ODS a lidovci.
            22:43
            Oprava D1 na Vysočině
             Opravy dálnice D1 na Vysočině mají už několikaměsíční zpoždění a protáhnou se zřejmě až do zimy.
             25:02
             Padělky léků
              S jedinečným kódem na obale a pojistkou proti vniknutí. Tak by se od 9. února měly ve všech českých i evropských lékárnách vydávat léčiva na předpis.
              26:49
              Společnost Travel Service změní název
               Společnost Travel Service, která je většinovým vlastníkem Českých aerolinií, změní svůj obchodní název.
               27:08
               Pamětní mince k výročí vzniku republiky
                Od dnešního dne si lidé můžou koupit speciální minci, kterou vydala Česká národní banka k oslavám sta let založení republiky. Je ze zlata a její nominální hodnota je 10 tisíc korun.
                29:14
                Sto let Československa a sport
                 Velká vítězství, ale i velké prohry. Sláva, ale i věznění nebo smrt. To všechno zažívali v historii Československa i sportovci.
                 34:42
                 Role Sokola při vzniku republiky
                  Bez Sokola by nebylo legií, bez legií by nebylo Československa - známá slova prezidenta Masaryka. Nepřehlédnutelnou roli měli členové tohoto spolku hned v prvních dnech a měsících samostatné republiky.
                  37:36
                  Hokej se v českých zemích hraje více než sto let
                   Zatímco republika vznikla v roce 1918, hokej o sobě dal vědět už o devět let dříve. Jeho popularita u nás a věhlas českých hokejistů v zahraničí ale začaly růst právě až po roce 1920.
                   40:25
                   Nové dopravní omezení v Praze
                    Živý vstup Jana Beránka
                    41:42
                    Hurikán Willa míří do Mexika
                     Tisíce Mexičanů kvůli hurikánu Willa opouštějí své domovy. Země se zároveň potýká s následky tropické bouře Vicente, kvůli které při záplavách zemřelo nejméně 12 lidí.
                     42:06
                     Schůzka ruského prezidenta Putina s poradcem Donalda Trumpa
                      Před pár hodinami se v Moskvě sešel ruský prezident Vladimir Putin s poradcem pro národní bezpečnost Spojených států Johnem Boltonem.
                      44:10
                      Pozvánky do Vladislavského sálu 28. října
                       Nedělní předávání státních vyznamenání budou ve Vladislavském sále sledovat stovky hostů. Hlavně z řad politiků a významných osobností země. Některým ale pozvánku Pražský hrad neposlal. Jejich jména ale nezveřejnil.
                       45:19
                       Medvěd na Valašsku
                        Medvěd, který se měsíc potuluje Valašskem, dnes nové škody nezpůsobil ani nikoho neohrozil. Jeho budoucnost je ale nejasná.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž49 minut
                        Další díl
                        24. října 2018

                        Přehled dílů

                        8331 dostupných
                        Stopáž54 minut

                        24. července

                        Headlines — Odbory vyhlásily stávkovou pohotovost — Zvýšení platů ve veřejném sektoru — Jednání o zvýšení platů — Šéf ukrajinské diplomacie v Číně — Zpráva EK o stavu právního státu — Budoucnost huti Liberty — Stavba reaktorů v Dukovanech — Přibylo lidí se žloutenkou — Netanjahu promluví v americkém Kongresu — Oběti zneužívání na Novém Zélandu — Německo zakázalo Islámské centrum v Hamburku — Obchvat Českých Budějovic bez poplatku — Podzimní program České televize — Vláda o příštím eurokomisaři — V Yellowstonu vytryskl gejzír — Nová část městského okruhu přes Tomkovo náměstí — Výstava korunovačních klenotů — Nabídek brigád je méně — Průměrná hodinová odměna brigádníků — Zájem o brigádníky — Prezident na schůzi vlády — Novela zákona o léčivech — LOH v Paříži provázejí bezpečnostní opatření — Výročí obnovy ikonického mostu v Mostaru — Noční zákaz vjezdu do ulic v centru Prahy — Omezení pyrotechniky — Prodej pyrotechniky v okolních státech — Bobří soutěska je uzavřená kvůli popadaným stromům — Starmer poprvé čelil interpelacím — Kriminalita v online prostředí — Letní slavnosti staré hudby — Výročí 55 let od přistání na Měsíci

                        24. 7. 2024 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        24. července

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        24. 7. 2024 na ČT24
                        Stopáž53 minut

                        23. července

                        Propouštění v huti Liberty — Liberty bude propouštět — Politické reakce na propouštění v huti Liberty — Výrobní zaměření Liberty Ostrava — Propouštění v huti Liberty — Podpora Kamaly Harrisové — Po atentátu na Trumpa rezignovala šéfka Tajné služby USA — Rozpočet pro školství — Vývoj rozpočtu MŠMT v roce 2024 — Odbory zvažují stávkovou pohotovost — Češi ve vedení výborů EP — Maďarsko přes Ukrajinu stále nedostává ropu od Lukoilu — Srpnové jednání ministrů zahraničí bude v Bruselu — Průměrná délka civilního řízení — Rekonstrukce Nové scény Národního divadla — Zpronevěry advokátních úschov — Krádeže sdílených kol — Koruna je nejslabší od dubna — Zpožděný let ze Španělska — Lety nad Evropou se zpožďují — Přípravy na olympiádu vrcholí — Program olympijského festivalu Most — Olympijské festivaly — Breaking na olympijských hrách — Klimatická žaloba na Německo — Slovensko modernizuje vzdušné síly — Požár domu v Jičíně — Omezení provozu na Pražském okruhu — Krácení důchodů komunistických funkcionářů — Ochrana Ždánického lesa — Požár pneumatik v Lovosicích — Kauza kolem novinářky Kurmaševové — Palestinské frakce podepsaly dohodu v Pekingu — Novela zákona o specifických zdravotních službách — Oprava zámku v Horním Maršově

                        23. 7. 2024 na ČT1
                        Stopáž53 minut

                        23. července

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        23. 7. 2024 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        22. července

                        Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko-palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                        22. 7. 2024 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        22. července

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        22. 7. 2024 na ČT24
                        Stopáž49 minut

                        21. července

                        Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                        21. 7. 2024 na ČT1
                        Stopáž49 minut

                        21. července

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        21. 7. 2024 na ČT24
                        Stopáž49 minut

                        20. července

                        Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                        20. 7. 2024 na ČT1
                        Stopáž49 minut

                        20. července

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        20. 7. 2024 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám