45 minut

20. října 2018

Obsah dílu

Headlines — ČSSD a důvěra předsedovi Hamáčkovi — ČSSD a důvěra předsedovi Hamáčkovi — ČSSD a důvěra předsedovi Hamáčkovi — ČSSD a důvěra předsedovi Hamáčkovi — Vojtěch Filip zůstane v čele KSČM — Novinář Džamál Chášakdží je po smrti — Hlídání hranic — Výdaje státu na platy — Rozvoj jaderné energetiky — Smog v Moravskoslezském kraji — Volby v Afghánistánu — 100 let samostané Československé republiky — Literární kronika první republiky — Demonstrace odpůrců brexitu — Sražená policistka — Kontroly hráze kvůli zemětřesení — Železniční neštěstí v Indii — Zájem o veřejné knihovny — Města pod dohledem kamer — Jedno auto, víc řidičů — Sdílená ekonomika — Peníze pro farmáře a sadaře — Oběti domácího násilí — Makedonský parlament schválil změnu názvu státu — Bydlení v Paříži — BepiColombo — Modernější výuka informatiky — Den archeologie — Archeologoie pod vodní hladinou

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:42
  ČSSD a důvěra předsedovi Hamáčkovi
   Vedení vládní sociální demokracie se po dnešku nezměnilo. Ústřední výkonný výbor strany potvrdil důvěru předsedovi Janu Hamáčkovi.
   01:14
   ČSSD a důvěra předsedovi Hamáčkovi
    Nic se tak zatím nebude měnit ani na účasti ČSSD v menšinové vládě s hnutím ANO. Na jednání v Hradci Králové stranické kolegy vyzval, aby se soutředili na programové priority.
    04:00
    ČSSD a důvěra předsedovi Hamáčkovi
     ČSSD je jednou z nejtradičnějších politických sil v Česku - existuje už 140 let.
     05:10
     ČSSD a důvěra předsedovi Hamáčkovi
      Rozhovor s Janem Hamáčkem.
      08:04
      Vojtěch Filip zůstane v čele KSČM
       Živý vstup Karolíny Jelínkové.
       09:40
       Novinář Džamál Chášakdží je po smrti
        Novinář Džamál Cháašakdží je podle saúdskoarabského generálního prokurátora po smrti. Saúdští Arabové tvrdí, že žurnalista zemřel po bitce na konzulátu v Istanbulu, ale šlo o neúmyslné zabití při fyzickém konfliktu.
        11:51
        Hlídání hranic
         Italský ministr vnitra Matteo Salvini oznámil, že pošle na společnou hranici s Francií policisty. Mají tam bránit vracení uprchlíků z francouzské strany.
         12:12
         Výdaje státu na platy
          Stát příští rok utratí za platy svých zaměstnanců o 23 miliard korun víc než letos. Celkové náklady podle návrhu rozpočtu stoupnou na bezmála 210 miliard. Důvody jsou dva.
          12:42
          Rozvoj jaderné energetiky
           13:46
           Smog v Moravskoslezském kraji
            Živý vstup Lucie Křížkové.
            14:53
            Volby v Afghánistánu
             Útoky a organizační problémy narušily průběh parlamentních voleb v Afghánistánu. V Kábulu sebevražedný atentátník zabil u volební stanice nejméně 15 lidí.
             16:57
             100 let samostané Československé republiky
              Napříč celou republikou dnes začali lidé sázet lípy ke stému výročí vzniku samostatného Československa. Jednu mají nově i na Štefánikově náměstí v Liberci.
              17:40
              Literární kronika první republiky
               Osobnosti, knihy, ale i události provázející jejich vydání. Pětisetstránková publikace Literární kronika první republiky představuje dění v letech 1918 až 1938.
               20:36
               Demonstrace odpůrců brexitu
                Odpůrci brexitu dnes v Londýně demonstrovali za nové referendum o závěrečné dohodě s Evropskou unií. Podle organizátorů se v Londýně sešlo přes půl milionu lidí.
                22:52
                Sražená policistka
                 Až 12 let vězení hrozí motorkáři, který při dopravní kontrole najel do policistky a srazil ji k zemi.
                 23:38
                 Kontroly hráze kvůli zemětřesení
                  Pracovníci geofyzikálního ústavu kontrolovali měřicí zařízení u přehrady Horka na Chebsku. Její hráz leží v těsné blízkosti epicentra častého zemětřesení.
                  25:33
                  Železniční neštěstí v Indii
                   Nejméně 58 lidí zemřelo při železničním neštěstí na předměstí indického města Amritsaru. Lidé si kvůli co nejlepšímu výhledu na sváteční ohňostroj stoupli na koleje, kde je smetl přijíždějící rychlík.
                   25:52
                   Zájem o veřejné knihovny
                    Zájem lidí o veřejné knihovny klesá. Loni si v nich čtenáři vypůjčili zhruba 55 milionů svazků.
                    26:16
                    Města pod dohledem kamer
                     V českých městech ubývá míst, která nesleduje žádná kamera. Za poslední tři roky jejich počet v těch krajských stoupl o třetinu.
                     28:40
                     Jedno auto, víc řidičů
                      Sdílení aut - tak zvaný carsharing je v Česku stále oblíbenější. Jen v Praze, kde je služba nejrozšířenější, jezdí takových aut zhruba 1200. A tento týden přibyla další - s novou službou totiž přišli studenti pražských vysokých škol.
                      30:47
                      Sdílená ekonomika
                       Auta si mohou lidé půjčit nejen ve třech největších městech v Česku, ale také třeba v Plzni, Hradci Králové nebo ve Zlíně.
                       33:38
                       Peníze pro farmáře a sadaře
                        Ministerstvo zemědělství bude žádat o peníze pro farmáře a sadaře na kompenzace za sucho. Resort bude po vládě chtít za zničenou úrodu víc než miliardu korun.
                        34:01
                        Oběti domácího násilí
                         Každé desáté dítě zažije domácí násilí - buď přímo, nebo mezi rodiči. Až osmdesát procent útoků spouští alkohol. Potvrzují to data úřadů i neziskových organizací.
                         36:05
                         Makedonský parlament schválil změnu názvu státu
                          Na základě dohody s Řeckem by se bývalá jugoslávská republika měla jmenovat Republika Severní Makedonie, nebo zkráceně jen Severní Makedonie.
                          36:26
                          Bydlení v Paříži
                           Paříž v zimě otevře radnice městských částí i magistrát bezdomovcům. Ubytování by v jejich budovách měly podle primátorky najít hlavně ženy.
                           38:37
                           BepiColombo
                            Mise, která zblízka prozkoumá Merkur – to je BepiColombo. 2 satelity evropské a japonské vesmírné agentury dnes vynesla raketa z kosmodromu ve Francouzské Guyaně.
                            38:57
                            Modernější výuka informatiky
                             Stát chce modernizovat výuku informatiky. Vzniká sada příruček, které právě teď první školy testují. Nová metodika děti neučí technologie jen pasivně ovládat, ale už od školky s nimi kreativně pracovat.
                             40:38
                             Den archeologie
                              Petřkovická venuše se znovu představila veřejnosti. U příležitosti Mezinárodního dne archeologie byla k vidění v Archeoparku Pavlov a vystavená zůstane ještě čtyři dny.
                              41:19
                              Archeologoie pod vodní hladinou
                               Nejen na zemi, ale i pod vodou. Archeologové dokumetují taky zatopené objekty. Cvičí si to v jezeře Barbora na Teplicku. Školí je třeba i jejich kolegové z Chorvatska.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž45 minut
                               Další díl
                               21. října 2018

                               Přehled dílů

                               Stopáž50 minut

                               15. června

                               Headlines — Mírový summit ve Švýcarsku — Snahy o ukočení bojů na Ukrajině — Tři klíčové body mírového plánu — Pirátská strana hodnotí výsledek voleb — Státní podpora penzijního spoření — Spory o kasino v Chrášťanech — Inaugurace nového slovenského prezidenta — Slavnostní recepce v Bratislavě — Hrazení léčby za některé úrazy — Muzejní noc v Ostravě — Pieta v Lidicích — Oslavy narozenin Karla III. — Tréninkové letadlo L-39NG — Riskantní jízda na zadní části vlaku — Festival Rock for People — Nebezpečí mikropůjček — Zodpovědné úvěry — Půjčování peněz v zastavárnách — Prodej prstenu v zastavárně — Nemoci způsobené klíšťaty — Boje v Gaze — Posilování pravicových stran ve Francii — Autobusy na Ještěd — Nehoda na závodech v Jičíně — Náklady na školní družiny — Barokní večer v Mariánské Týnici

                               15. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               15. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               15. 6. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               14. června

                               Začátek fotbalového mistrovství Evropy — Bezpečnostní opatření před šampionátem — Fakta o ME 2024 — Favorité evropského šampionátu — Fanoušci v Lipsku — Bezpečnostní opatření na šampionátu — Představení české reprezentace na EURO — EURO jako inspirace mladým fotbalistům — Hodnocení nabídek na dostavbu jaderných elektráren — Zájemci o stavbu nových bloků — Závěry summitu G7 a pomoc Ukrajině — Nedostatek dozorců ve věznicích — Poslední projev prezidentky Čaputové — Vyšetřování střelby na FF UK — Ceny Tima Stopparda — Sněmovna o korespondenční volbě — Trump navštívil Kongres — Jelen proskočil čelním sklem autobusu — Aplikace láka turisty na méně známá místa — Nové značení záchranářských sanitek — Označení záchranářských sanitek — Vybavení záchranářské sanitky — Vyšetřování žhářského útoku v Praze — Podpora strany Reform UK roste — Jednání o příměří v Gaze — Trest pro čínskou aktivistku — Požáry ve Středočeském kraji — Požár ve skladu pyrotechniky — Petiční stánek před Úřadem vlády — Problémy huti Liberty Ostrava — Pátrání po podezřelém z vraždy — Světový den dárců krve — Sklizeň česneku — Koncert Laca Décziho — Zemřel veterán Charles Gad Strasser

                               14. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               14. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               14. 6. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               13. června

                               Jednání o růstu platů — Platy ve zdravotnictví a justici — Požadavky na růst platů — Požadavky justice na růst platů — Tarifní platy pracovníků v justici — Summit G7 — Mobilizace branců na Ukrajině — Hizballáh zaútočil na Izrael — Problémy Liberty Ostrava — Náhrada mezd pro pracovníky Liberty Ostrava — Velké firmy v Moravskoslezském kraji — Dočasná ochrana uprchlíků — Druhý den návštěvy slovenské prezidentky — Objem poskytnutých hypoték — Nová střelnice u Tábora — Kniha roku — Nové americké sankce proti Rusku — Předpověď počasí na další dny — Armádní výcvik pro středoškoláky — Drogový gang z Ostravy — Odstranění petičního stánku u Úřadu vlády — Snadnější rozvody manželství — Počet rozvodů — Dopady rozvodu na děti — Ústavní stížnost na změny v důchodech — Pokuta za chybně vydanou jízdenku — Demonstrace v Argentině — Cesta ministra Bartoše do USA — Odměna pro Elona Muska — Transformace regionu Trojmezí — Dodávka vrtulníku pro amádu — Obvinění kvůli požáru Alzheimer centra — Zpráva o stavu světových oceánů — Příspěvky pro ukrajinské uprchlíky s handicapem — Ocenění mladých vědců — Obnova pyramid kutnohorské kostnici — Summit G7 — Autonomní drony

                               13. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               13. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               13. 6. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               12. června

                               Modernizace tankové brigády — Nákup tanků Leopard — Modernizace armády — Plán strategických projektů — Slovenská prezidentka v Praze — Rozhovor se Zuzanou Čaputovou — Konference Česko na křižovatce — Zvyšování konkurenceschopnosti — Jednání o zavedení cel na čínská elektroauta — Soud v Hunterem Bidenem — Šéf NATO jednal s Viktorem Orbánem — Natáčení seriálu Děcko — Jednání o zavedení korespondenční volby — Rychlost na českých železnicích — Ústavní soud o kauze Dominika Feriho — Zákon o dostupném bydlení — Zabezpečení českých železnic — Tratě chráněné systémem ETCS — Příprava záchranářů na mimořádné události — Zabezpečení vlakových vagónů — Zájem o studium medicíny v Plzni — Liberty Ostrava žádá soud o povolení reorganizace — Boje na Ukrajině — ÚS od odškodnění pro pozůstalé obětí nehody — Předvolební kampaň ve Francii — Jednání o příměří v Gaze — Nehoda kamionu na D7 — Trest za schvalování terorismu — Aktivisté před Úřadem vlády — Rekonstrukce přehrady v Nechranicích — Šíření komára tygrovaného v Evropě — Požáry v Brazílii — Práce robotů v podzemí — Začal festival Rock for People

                               12. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               12. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               12. 6. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               11. června

                               Inflace za květen — Vliv cen na poptávku a spotřebu — Vývoj spotřebitelských cen — Ceny zboží a služeb — Hledání nového generálního tajemníka NATO — Konference o Ukrajině v Berlíně — Soud s bývalým důstojníkem Pohraniční střáže — Následky bleskových povodní — Bleskové povodně ve Valašských Kloboukách — Rada bezpečnosti o situaci v Gaze — Mezinárodní konference pro Gazu — Film Vzor líčí šikanu i vztek mladých — Změny ve sněmovně — Odstranění havarovaného vlaku v Pardubicích — Houba pojmenovaná po českém vědci — Policisté na Děčínsku — Blesková povodeň ve Valašských Kloboukách — Nasycení půdy vodou — Srážky v květnu — Průtok vody v řekách — Opatření proti suchu — Novela zákona o držení střelných zbraní — Zákon o změnách v RTVS na Slovensku — Porota uznala Huntera Bidena vinným — Přípravy opravy mostu v Ústí nad Labem — Hořící auto v Praze — Vlak poháněný energií z baterií — Připomínka vyhlazení francouzské vesnice nacisty — Zájem o školy v přírodě — Nemovitosti v Číně — Jednání o nové spalovně v Písku — Seriál o astronautce Sally Rideové

                               11. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               11. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               11. 6. 2024 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám