Události

25. září 2018

48 minut

25. září 2018

Obsah dílu

Stíhání poslance Zdeňka Ondráčka — Projev Donalda Trumpa v OSN — Témata Valného shromáždění OSN — Škody po bouři Fabienne — Odstraňování škod po bouři Fabienne — Odstraňování škod po silném větru — Kde zakotví Aquarius? — Finanční náhrady europoslanců — Kandidatura Manuela Vallse na post starosty Barcelony — Kauza H-System u Ústavního soudu — Generální oprava ve Státní opeře — Spory o budoucího provozovatele mýta — Předvolební debata ČT z Krásné — Zahájení topné sezony — Nehoda tramvaje a auta v Ostravě — Virus napadá bankovní účty přes telefony — Češi a sucho — Podpora využití dešťové vody — Centrum pro vodu, půdu a krajinu má pomoci v boji se suchem — Kotvení svahu pod D8 — Naděje pro pacienty na dialýze — Prevence nemocí ledvin — Nehoda v Hradci Králové — Nejvyšší soud o tom, kdy je možné použít odposlechy — Tlak na Theresu Mayovou kvůli jednání o brexitu — Ruské podvody s bydlením — Čip pomáhá ochrnutým znovu chodit — Tendr na lesnické zakázky — Rakouská policie a média — Na Mont Blanc jen s povolením — Nová lávka přes Otavu v Písku — Poslední okamžiky Tomáše Bati

Části dílu

00:36
Stíhání poslance Zdeňka Ondráčka
  02:46
  Projev Donalda Trumpa v OSN
   Živý vstup zpravodaje Davida Miřejovského.
   05:32
   Témata Valného shromáždění OSN
    Máme za sebou úvodní, nejočekávanější projev. Zasedání ale potrvá celý týden. A kromě Íránu se budou státníci zajímat o řadu dalších témat.
    06:32
    Škody po bouři Fabienne
     Lidé dál nahlašují škody po nedělní bouři Fabienne. Součet by se mohl přiblížit stovce milionů korun. Zatím lidé oznámili zhruba dva a půl tisíce událostí - nejvíc u České pojišťovny.
     06:48
     Odstraňování škod po bouři Fabienne
      Před třemi lety si nechal na domě v Poděbradech udělat novou fasádu. Po nedělní bouři bude Vladimír Bryxí shánět dělníky na její opravu znovu.
      08:20
      Odstraňování škod po silném větru
       Kvůli nedělnímu větru se stále pracuje taky na Rakovnicku - tady padly tři stožáry vysokého napětí a další tři jsou zdeformované. Všechny se budou muset vyměnit.
       08:58
       Kde zakotví Aquarius?
        Loď Aquarius stále hledá místo k zakotvení. Poslední soukromé plavidlo zachraňující migranty ve Středozemním moři nedostalo povolení od Francie.
        09:21
        Finanční náhrady europoslanců
         Tribunál Evropské unie dnes zamítl žalobu skupiny evropských novinářů, kteří chtěli vědět, jak europoslanci nakládají se svými finančními náhradami.
         11:05
         Kandidatura Manuela Vallse na post starosty Barcelony
          Manuel Valls – před pár lety byl francouzským premiérem a nejpopulárnějším politikem v zemi. Teď je z něj řadový poslanec, o kterého ve Francii nikdo moc nestojí. Pokouší se proto vrátit na výsluní v sousedním Španělsku, kde se narodil.
          11:50
          Kauza H-System u Ústavního soudu
           Živý vstup redaktora Ondřeje Puczoka.
           13:43
           Generální oprava ve Státní opeře
            V budově Státní opery v Praze pokračují rekonstrukční práce. Původní rozpočet 860 milionů korun vzrostl před pár měsíci o dalších sto – kvůli nové točně.
            15:20
            Spory o budoucího provozovatele mýta
             Současný provozovatel mýta v Česku - společnost Kapsch - napadl smlouvu o dalším fungování systému, kterou minulý týden uzavřel ministr dopravy Dan Ťok s firmami Czech Toll a Sky Toll.
             16:20
             Předvolební debata ČT z Krásné
              Předvolební debata České televize.
              17:48
              Zahájení topné sezony
               Náhlé ochlazení odstartovalo topnou sezonu. Zatímco na západě republiky se začaly radiátory rozehřívat už v neděli, teplárny na jihu i východě Moravy zahájily dodávky tepla většinou až dnes.
               19:44
               Nehoda tramvaje a auta v Ostravě
                Tramvaj tu nedala přednost z vedlejší silnice a po srážce vykolejila. Řidič auta skončil vážně zraněný v nemocnici.
                20:00
                Virus napadá bankovní účty přes telefony
                 Desetitisíce lidí v Česku ohrožuje virus, který jim může přes mobilní telefon napadnout bankovní účty. Někteří klienti bank už takto o své peníze přišli.
                 22:07
                 Češi a sucho
                  Sucho považuje za vážný problém 79 procent Čechů - zjistili sociologové z Masarykovy univerzity. Jako větší hrozbu ho vnímají spíš starší lidé, kteří jsou taky ochotnější s vodou šetřit.
                  23:02
                  Podpora využití dešťové vody
                   Lidé ale budou mít víc možností, jak se na sucho připravit. Resort životního prostředí mění od října pravidla Dešťovky.
                   24:50
                   Centrum pro vodu, půdu a krajinu má pomoci v boji se suchem
                    Na jedné straně bleskové povodně a na druhé úmorné sucho. Jejich negativní dopady prohlubuje fakt, že česká krajina se zatím nepřizpůsobila měnícímu se klimatu.
                    26:28
                    Kotvení svahu pod D8
                     Okolo nestabilního svahu na dálnici D8 v Českém středohoří je opět rušno. Technici do něj začali napouštět směs, která ho má definitivně ukotvit.
                     28:43
                     Naděje pro pacienty na dialýze
                      Jak se žije lidem na dialýze a jak léčbu nejlépe upravit jejich potřebám. Odpovědi na tyto otázky začali sbírat lékaři ve třech dialyzačních střediscích. Ukázalo se navíc, že dotazník pomáhá nastartovat debatu s pacienty.
                      32:00
                      Prevence nemocí ledvin
                       Nejlepší pacient je podle odborníků ten, který dialýzu nepotřebuje. Zachytit problém včas je ale u řady pacientů obtížné - ve většině případů totiž ledviny nebolí.
                       34:12
                       Nehoda v Hradci Králové
                        34:29
                        Nejvyšší soud o tom, kdy je možné použít odposlechy
                         Odposlouchávat novináře by mělo být možné jen ve výjimečných případech. Soud musí navíc zdůvodnit, proč prolamuje právo na ochranu zdroje.
                         36:41
                         Tlak na Theresu Mayovou kvůli jednání o brexitu
                          Britská opozice velmi pravděpodobně odmítne podpořit jakoukoli vládní dohodu o brexitu. Labouristé podle svého mluvčího nevylučují ani nové referendum o setrvání v Unii.
                          37:02
                          Ruské podvody s bydlením
                           Ruská policie dnes vyklidila stanové městečko na okraji Moskvy. Žili v něm lidé, kteří se stali obětí podvodu s bydlením. Princip byl prostý: lidé složili zálohy na nové byty, stavební společnosti je ale nikdy nedokončí.
                           39:14
                           Čip pomáhá ochrnutým znovu chodit
                            Znovu se postavit na nohy díky elektrickému stimulátoru. Američtí vědci ho voperovali třem lidem, kteří jsou po zranění ochrnutí od pasu dolů.
                            39:45
                            Tendr na lesnické zakázky
                             Živý vstup Vlastislava Weinera.
                             41:07
                             Rakouská policie a média
                              Rakouské ministerstvo vnitra odrazuje policii od kontaktu s médii, která o ní píšou kriticky. Rozeslaný e-mail nicméně označilo za nezávazný podnět, nikoliv nařízení.
                              41:26
                              Na Mont Blanc jen s povolením
                               Francouzské úřady omezí denní počet turistů mířících na Mont Blanc klasickou cestou. Zájem o zdolání této hory je tak velký, že nestačí ubytovací kapacity a výrazně se zhoršuje životní prostředí.
                               43:18
                               Nová lávka přes Otavu v Písku
                                Nová lávka pro pěší a cyklisty nad řekou Otavou spojila dvě části Písku. Nese jméno politické vězeňkyně Dagmar Šimkové, která žila poblíž tohoto místa.
                                43:36
                                Poslední okamžiky Tomáše Bati
                                 Pozůstalí po Tomáši Baťovi věnovali jeho nadaci osobní zlaté hodinky. Stanou se součástí expozice v Památníku Tomáše Bati, který se otevře v průběhu příštího roku.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž48 minut
                                 Další díl
                                 26. září 2018

                                 Přehled dílů

                                 Stopáž54 minut

                                 27. květen

                                 Headlines — 80 let od útoku na R. Heydricha — Oslavy hrdinského činu Kubiše a Gabčíka — Shromáždění a výstava v Národním muzeu — Boje o Severodoněck — Ruský postup na Ukrajině — Život Rusů na hranici války — Česká spolupráce s Británií a Slovenskem — Podpora drobných farmářů — Dvojí ceny pohonných hmot v Maďarsku — Hlasy proti Si Ťin-pchingovi — Útlum těžby uhlí v zemích G7 — Homolkovi na divadelních prknech — Rozpočet Finančního analytického úřadu — Ekonomika a inflace — Padělky na Hatích — Kurzy bezpečné jízdy pro motocyklisty — Připomínkové akce k výročí atentátu na Heydricha — Klíčové okamžiky atentátu — Hrdinové Operace Anthropoid — Zadržení nelegálních migrantů — Slovensko a ruský plyn — Rozsáhlé cvičení NATO v Polsku končí — Zahájení lázeňské sezony v Teplicích — Obnovení přímých letů do USA — Lodní výtah na Orlíku v ostrém provozu — Zemřel Andrew Fletcher z Depeche Mode — Sčítání cvrčků — Přehlídka malých letounů — Sníh na českých hřebenech — Fotograf filmových hvězd z Cannes — Výstava obrazů buddhistických mnichů

                                 27. 5. 2022 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 27. květen

                                 Ve znakovém jazyce

                                 27. 5. 2022 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 26. květen

                                 Ohrožený růst české ekonomiky — Růst české ekonomiky — Dopady ruské invaze na ekonomiku — Ruské útoky na Ukrajině — Klíčová fronta války — Ostřelování Charkova — Zabavené peníze — Křivoklátsko jako národní park — Kandidátka NKÚ — Elvis Presley ve filmu — Další tři případy opičích neštovic v Česku — Vyšetřování útoku na texaské škole — Ceny pohonných hmot — Omezení pití alkoholu v Praze — Výročí operace Anthropoid — 80 let od operace Anthropoid — Drahé energie a hospodaření nemocnic — Druhé stanové městečko v Praze — Vojenské cvičení Slovenský ští — Lety z letiště Schiphol — Domy ve špatném stavu — Festival Praha srdce národů — Švýcarský prezident v ČR — Veletrh Práce pro Ukrajince — Alianční pivo ve Finsku — Čestné občanství Prahy — Bourání mostu v Brně — Speciální kurz pro ukrajinské studenty medicíny — Roubená stodola v Hanáckém muzeu — 62. ročník zlínského filmového festivalu

                                 26. 5. 2022 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 26. květen

                                 Ve znakovém jazyce

                                 26. 5. 2022 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 25. květen

                                 Střelba na americké škole — Střelba ve škole a držení zbraní — Debaty o držení zbraní v USA — Příspěvek rodinám kvůli růstu cen — Průměrné zvyšování důchodů v r. 2022 — Hádky o platy ve státní sféře — Válka na Ukrajině — Ruská taktika v bojích na Ukrajině — Odchod před válkou do Ruska — Eurokomise o sankcích a ropě — Zemědělské dotace — Prodaná nevěsta v režii Alice Nellis — Budování dalšího stanového města — Příspěvky pro země pomáhající uprchlíkům — Opičí neštovice v Česku — ČEZ výrazně zdražuje — Kontrola pomůcek u jezů k záchraně života — Střelba v Texasu — Přípravy na útok a motiv pachatele — Případy střelby ve školách — Studenti z Česka na amerických školách — Bezpečnost na školách v USA — Schůzka předsedů Senátu a sněmovny — Covidové večírky v Downing Street — Pokuta za vyhrožování exministru Vojtěchovi — Energetické novinky schválené vládou — Plány na nové armádní centrum — Turecký ministr v Izraeli — Den pohřešovaných dětí — Odložená rekonstrukce mostu — Česká družice s Hurvínkem — Škody po páteční bouři v lesích — Péče o zdraví lidí bez domova — Osud vysílače v Topolné — České ne(úspěchy) ve filmových Cannes

                                 25. 5. 2022 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 25. květen

                                 Ve znakovém jazyce

                                 25. 5. 2022 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám