45 minut

23. září 2018

Část: Oslavy 100 let od vzniku republiky

Obsah dílu

Inventura státního majetku — Inventura státního majetku — Odpovědnost za útok v Íránu — Nová trasa imigrantů z Afriky — Zisky bank a spořitelen — Jak vynášejí spořicí účty — Neobsazený post ministra zahraničí — Varování před silným větrem — Debaty o růstu minimální mzdy — Oslavy 100 let od vzniku republiky — Oslavy 100 let od vzniku republiky — Příplatky pro učitele — Bannon u Zemana — Zpřísněné kontroly ve věznicích — Požár na D11 — Zdraví plodu odhalí screening — Vyšetřování výbuchu rodinného domu — Změny na křižovatkách se semafory — Nedostatek řemeslníků a dělníků — Stavebnictví - statistiky — Potíže s reklamací stavebních prací — Rusko-izraelský spor o sestřelení vojenského letounu — Nové referendum o brexitu? — Nové kameny zmizelých — Benefice na léčbu následků po onkologické léčbě — Péče o bývalé dětské onkologické pacienty — Boj proti islámským radikálům — Jehly v ovoci už i na Novém Zélandu — Trpaslík se svatozáří v Nepomuku

Části dílu

00:33
Inventura státního majetku
  Víc než 10 tisíc nemovitostí má teď nové majitele - stát totiž převedl nebo prodal pozemky a budovy, které vlastnily už zaniklé státní instituce. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových tak počet takových nemovitostí snížil o téměř polovinu.
  01:02
  Inventura státního majetku
   Pořád ale katastr eviduje přes 15 tisíc bezprizorních nemovitostí. A to pak může komplikovat rozvoj regionů. Města a obce - i když takové pozemky nebo domy leží v jejich centru a vlastně patří státu - s nimi nemohou nakládat.
   04:11
   Odpovědnost za útok v Íránu
    Íránský prezident Rouhání obvinil z útoku na vojenskou přehlídku arabské státy Perského zálivu a jejich údajného sponzora Spojené státy. Podle něj ho podpořily vojensky a finančně.
    05:27
    Nová trasa imigrantů z Afriky
     Za prvních osm měsíců letošního roku přišlo z Turecka do Evropské unie ilegálně 34 000 lidí. Oproti loňsku to je nárůst o 58 procent.
     08:18
     Zisky bank a spořitelen
      Zisky tuzemských bank a spořitelen letos rostou. V Česku jich teď působí 46. Od ledna do června dohromady vydělaly bezmála 44 miliard korun. Vloni ve stejné době o 300 milionů méně.
      08:43
      Jak vynášejí spořicí účty
       Česká národní banka bude nejspíš znovu navyšovat úrokové sazby – příští týden o tom bude jednat bankovní rada. A zatímco hypotéky kvůli těmto krokům centrálních bankéřů zdražují, u spořicích účtu se zatím klienti navýšení nedočkali.
       11:01
       Neobsazený post ministra zahraničí
        Prezident podle sociálních demokratů nebude dělat problémy se jmenováním Tomáše Petříčka ministrem zahraničí. Předseda poslaneckého klubu ČSSD to řekl v Otázkách Václava Moravce. Miloš Zeman se chce s kandidátem sejít, zatím ale není jasné kdy.
        11:49
        Varování před silným větrem
         Živý vstup redaktorky Miroslavy Vildové.
         13:12
         Debaty o růstu minimální mzdy
          Ministryně práce Jana Maláčová trvá i před zítřejším jednáním tripartity na zvýšení minimální mzdy o 1500 korun měsíčně. Hnutí ANO s tím nesouhlasí a připouští růst maximálně o tisícikorunu.
          14:11
          Oslavy 100 let od vzniku republiky
           100 let od vzniku Československa si připomínají České Budějovice. Putovní road show tam ukazuje, jak se žilo za první republiky a kde se rozhodovalo o jejím vzniku.
           14:36
           Oslavy 100 let od vzniku republiky
            Živý vstup redaktorky Denisy Kotkové.
            18:33
            Příplatky pro učitele
             Více peněz učitelům za třídnictví a nejrůznější specializace – poslanci by měli příští týden projednávat návrh, který by odměny pedagogů více než zdvojnásobil. V současnosti za podobnou práci dostávají většinou jen několik stokorun.
             20:48
             Bannon u Zemana
              Prezident se dnes na zámku v Lánech setkal s někdejším hlavním stratégem Donalda Trumpa - Stevem Bannonem. Schůzky se zúčastnil i poslanec Bundestagu za protiimigrační AfD Petr Bystroň. Jak uvedl mluvčí Hradu, o setkání požádal sám Bannon.
              21:09
              Zpřísněné kontroly ve věznicích
               Přibylo odhalených pokusů propašovat drogy do věznic. Trestanci v současnosti víc pracují a častěji se tak dostávají i mimo důkladně hlídané areály – třeba do firem. I proto dozorci zpřísnili ostrahu a pomáhá jim také speciální technika.
               23:07
               Požár na D11
                Požár auta zastavil dopoledne provoz na 33. kilometru dálnice D11 ve směru na Hradec Králové. Požár, který zasáhl celý vůz, natočil svědek. Posádce - třem lidem - se nic nestalo. Na pomoc počkali za svodidly. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů.
                23:22
                Zdraví plodu odhalí screening
                 Zbytečné riziko, tvrdí lékaři. Jde o odběr plodové vody. Nebezpečí potratu je sice malé, ale ani tak podle nich není vždycky nutné. Jinou možností je šetrnější metoda vyšetření z krve, kterou nabízí několik pracovišť v Česku.
                 25:41
                 Vyšetřování výbuchu rodinného domu
                  Bagr začal rozebírat dům v Mostkovicích na Prostějovsku, který poškodil včerejší výbuch. Likvidaci stavby nařídil statik. Exploze poničila také okolní budovy, o jejich osudu úřady teprve rozhodnou.
                  26:00
                  Změny na křižovatkách se semafory
                   Semafory by mohly projít zásadní změnou – aktuální jsou dva návrhy. Podle prvního by se semafory rozblikaly krátce před změnou barvy. Druhý návrh by měl umožnit odbočení vpravo i v případě, že svítí červená.
                   28:16
                   Nedostatek řemeslníků a dělníků
                    V Česku dlouhodobě chybějí řemeslníci a techničtí pracovníci. Podle odhadu Hospodářské komory jich momentálně na trhu práce schází zhruba 100 tisíc. Problémem tak je najít lidi nejen na drobné práce, ale také pro stavební firmy.
                    30:43
                    Stavebnictví - statistiky
                     31:20
                     Potíže s reklamací stavebních prací
                      Problémy s rekonstrukcí nebo stavbou mohou nastat i když řemeslníky seženete. Jenom Česká obchodní inspekce každoročně eviduje několik tisíc podnětů kvůli reklamací řemeslných prací. V porovnání s předchozími roky ale toto číslo mírně klesá.
                      33:55
                      Rusko-izraelský spor o sestřelení vojenského letounu
                       Moskva znovu přitvrdila vůči Izraeli v otázce nedávného sestřelení ruského vojenského letadla syrskou protileteckou obranou.
                       34:45
                       Nové referendum o brexitu?
                        Lídr britské opozice Jeremy Corbyn připustil, že podpoří druhé referendum o brexitu, pokud ho schválí členové strany. Labouristé mají právě sjezd. Dodal ale, že dává přednost předčasným volbám. Spekulace o nich rozvířil neúspěch premiérky Mayové.
                        35:13
                        Nové kameny zmizelých
                         V Brně je ode dneška dalších pět kamenů zmizelých. Připomínají oběti holokaustu a druhé světové války před jejich někdejšími bydlišti. Pokládání organizuje Sokol.
                         36:03
                         Benefice na léčbu následků po onkologické léčbě
                          Na následky, které na dětech zanechává onkologická léčba, upozorňuje koncert v brněnském Sonocentru. Do sálu se teď díváme živě. Benefiční akci pořádá pacientské sdružení Společně k úsměvu.
                          36:29
                          Péče o bývalé dětské onkologické pacienty
                           Na péči o tyto bývalé dětské pacienty se v celém Česku specializují jen dvě kliniky. Jedna je v Praze, druhá v Brně. V obou se lékaři zaměřují na pozdější následky. Těmi trpí až dvě třetiny pacientů, kteří se zhoubného nádoru v dětství zbavili.
                           38:09
                           Boj proti islámským radikálům
                            Delegace českého Senátu jednala s lídry nejsilnější náboženské organizace světa. Ta sídlí ve více než čtvrtmiliardové Indonésii. Tamní islám je převážně umírněný a Jakarta se snaží působit jako prostředník v krvavých náboženských konfliktech.
                            40:48
                            Jehly v ovoci už i na Novém Zélandu
                             Panika kolem jehel zapíchaných v jahodách se rozšířila z Austrálie na Nový Zéland. Našly se v dovezeném ovoci koupeném v Aucklandu. Řetězec pak australské jahody z prodeje stáhl.
                             41:08
                             Trpaslík se svatozáří v Nepomuku
                              Socha trpaslíka se svatozáří svatého Jana rozdělila obyvatele Nepomuku, rodiště světoznámého světce. Kontroverzní dílo se objevilo na hlavní křižovatce. Podle autorky jde o podnět k zamyšlení.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž48 minut
                              Další díl
                              24. září 2018

                              Přehled dílů

                              Stopáž49 minut

                              26. května

                              Headlines — Změny u věku odchodu do důchodu — Zvyšování důchodového věku — Hospodaření systému důchodového pojištění — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Útok z Pásma Gazy na Tel Aviv — Zápas českých hokejistů o zlato — Existenční potíže malých obchodů — Tragický sesuv půdy v Papui-Nové Guineji — Francouzský prezident v Německu — Miliardy pro školství — Dražba nalezeného díla Jana Zrzavého — Změny u zdravotních prohlídek strojvedoucích — Silné bouřky v Česku — Návrat ukradených listin Univerzity Karlovy — Požár STK v Jilemnici — Aleje u silnic bezpečnější pro řidiče — Hokejový zápas o zlato — Finále pohledem hráčů i fanoušků — Úspěchy české hokejové reprezentace — Medaile pro letošní turnaj — Sledovanost hokejových přenosů ČT — Podpora fanoušků na náměstích — Náklady na uspořádání šampionátu — Útraty hokejových fanoušků — Úlovky rybářů pro vlastní spotřebu — Dražší povolenky pro rybáře na Orlíku — Průzkum vraku na dně Karibskkého moře — Školní obědy pro děti z rodin v nouzi — Obnovena jednodenní chirurgie v Sušici — Záchrana podvyživených psů — Závěr festivalu v Cannes — Romský festival Khamoro

                              26. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž49 minut

                              26. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              26. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž49 minut

                              25. května

                              Headlines — Pomoc lidem v bytové nouzi — Podpora bydlení — Ztráta bydlení — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Práce ukrajinských hasičů — Česko zasáhly silné bouřky — Češký tým ve finále hokejového MS — Finále MS v hokeji — Předvolební kampaň ve Velké Británii — Zdravotní stav premiéra Fica — Ovoce na šťávy a marmelády — Velký městský okruh v Brně — Dílo Franze Kafky na festivalu Svět knihy — Posuzování příspěvků na péči — Nehoda autobusu v Rakousku — 30 let od odsouzení Ludvíka Zifčáka — Trest za nacistickou vlajku — Holubi likvidují úrodu — Placení daně z nemovitosti — Platba daně z nemovitosti — Zvýšení daní z nemovitosti — Elektronizace zdravotnictví — Sesev půdy na Papui-Nové Guineji — Vpomínka na politické vězně v Jáchymově — Opatření proti přemíře turistů v Barceloně — Den starokladrubského koně — Pravidla pro používání umělé inteligence — 150 let obce baráčnické — Prohlídky soukromých hradů a zámků — Festival elektrických aut

                              25. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž49 minut

                              25. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              25. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              24. května

                              Headlines — Návrh státního rozpočtu na příští rok — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce z Izraele na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora — Boje na Ukrajině — Nehoda prezidenta Pavla — Kontroverzní výroky poslance Tomia Okamury — Změny na ruských ministerstvech a v armádě — Čínské cvičení u Taiwanu — Feriho trestní kauza — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Vzpomínky na Jana Kačera — Přípomínka Jana Kačera ve vysílání ČT — Dostavba pražského okruhu — Návrh zákona o odměňování zdravotníků — Úspory českých domácností — Srážka vlaku s lokomotivou — Úspěch českých hokejistů — Ceny ovoce a zeleniny — Ceny výrobců v zemědělství — Ceny ovoce v Polsku — Produkce zeleniny v ČR — Zřícení budovy na Mallorce — Hlasovací lístky před volbami do EP — Propuštění Iva Kaderky — Uctění památky vězňů z Jáchymova — Zákazy předjíždění kamionů — Valorizace finančních náhrad církvím — Cla na čínské elektromobily v USA — Vydatný déšť na jižní Moravě — Hledání invazních druhů rostlin a zvířat — Předvolební kampaň ve Francii — Nový bezpečnostní přeliv na Orlíku — Přípravy všesokolského sletu — Aréna bratří Formanů

                              24. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              24. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              24. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              23. května

                              Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                              23. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              23. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              23. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              22. května

                              Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                              22. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              22. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              22. 5. 2024 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám