23. září 2018

Část: Oslavy 100 let od vzniku republiky

Obsah dílu

Inventura státního majetku — Inventura státního majetku — Odpovědnost za útok v Íránu — Nová trasa imigrantů z Afriky — Zisky bank a spořitelen — Jak vynášejí spořicí účty — Neobsazený post ministra zahraničí — Varování před silným větrem — Debaty o růstu minimální mzdy — Oslavy 100 let od vzniku republiky — Oslavy 100 let od vzniku republiky — Příplatky pro učitele — Bannon u Zemana — Zpřísněné kontroly ve věznicích — Požár na D11 — Zdraví plodu odhalí screening — Vyšetřování výbuchu rodinného domu — Změny na křižovatkách se semafory — Nedostatek řemeslníků a dělníků — Stavebnictví - statistiky — Potíže s reklamací stavebních prací — Rusko-izraelský spor o sestřelení vojenského letounu — Nové referendum o brexitu? — Nové kameny zmizelých — Benefice na léčbu následků po onkologické léčbě — Péče o bývalé dětské onkologické pacienty — Boj proti islámským radikálům — Jehly v ovoci už i na Novém Zélandu — Trpaslík se svatozáří v Nepomuku

Části dílu

00:33
Inventura státního majetku
  Víc než 10 tisíc nemovitostí má teď nové majitele - stát totiž převedl nebo prodal pozemky a budovy, které vlastnily už zaniklé státní instituce. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových tak počet takových nemovitostí snížil o téměř polovinu.
  01:02
  Inventura státního majetku
   Pořád ale katastr eviduje přes 15 tisíc bezprizorních nemovitostí. A to pak může komplikovat rozvoj regionů. Města a obce - i když takové pozemky nebo domy leží v jejich centru a vlastně patří státu - s nimi nemohou nakládat.
   04:11
   Odpovědnost za útok v Íránu
    Íránský prezident Rouhání obvinil z útoku na vojenskou přehlídku arabské státy Perského zálivu a jejich údajného sponzora Spojené státy. Podle něj ho podpořily vojensky a finančně.
    05:27
    Nová trasa imigrantů z Afriky
     Za prvních osm měsíců letošního roku přišlo z Turecka do Evropské unie ilegálně 34 000 lidí. Oproti loňsku to je nárůst o 58 procent.
     08:18
     Zisky bank a spořitelen
      Zisky tuzemských bank a spořitelen letos rostou. V Česku jich teď působí 46. Od ledna do června dohromady vydělaly bezmála 44 miliard korun. Vloni ve stejné době o 300 milionů méně.
      08:43
      Jak vynášejí spořicí účty
       Česká národní banka bude nejspíš znovu navyšovat úrokové sazby – příští týden o tom bude jednat bankovní rada. A zatímco hypotéky kvůli těmto krokům centrálních bankéřů zdražují, u spořicích účtu se zatím klienti navýšení nedočkali.
       11:01
       Neobsazený post ministra zahraničí
        Prezident podle sociálních demokratů nebude dělat problémy se jmenováním Tomáše Petříčka ministrem zahraničí. Předseda poslaneckého klubu ČSSD to řekl v Otázkách Václava Moravce. Miloš Zeman se chce s kandidátem sejít, zatím ale není jasné kdy.
        11:49
        Varování před silným větrem
         Živý vstup redaktorky Miroslavy Vildové.
         13:12
         Debaty o růstu minimální mzdy
          Ministryně práce Jana Maláčová trvá i před zítřejším jednáním tripartity na zvýšení minimální mzdy o 1500 korun měsíčně. Hnutí ANO s tím nesouhlasí a připouští růst maximálně o tisícikorunu.
          14:11
          Oslavy 100 let od vzniku republiky
           100 let od vzniku Československa si připomínají České Budějovice. Putovní road show tam ukazuje, jak se žilo za první republiky a kde se rozhodovalo o jejím vzniku.
           14:36
           Oslavy 100 let od vzniku republiky
            Živý vstup redaktorky Denisy Kotkové.
            18:33
            Příplatky pro učitele
             Více peněz učitelům za třídnictví a nejrůznější specializace – poslanci by měli příští týden projednávat návrh, který by odměny pedagogů více než zdvojnásobil. V současnosti za podobnou práci dostávají většinou jen několik stokorun.
             20:48
             Bannon u Zemana
              Prezident se dnes na zámku v Lánech setkal s někdejším hlavním stratégem Donalda Trumpa - Stevem Bannonem. Schůzky se zúčastnil i poslanec Bundestagu za protiimigrační AfD Petr Bystroň. Jak uvedl mluvčí Hradu, o setkání požádal sám Bannon.
              21:09
              Zpřísněné kontroly ve věznicích
               Přibylo odhalených pokusů propašovat drogy do věznic. Trestanci v současnosti víc pracují a častěji se tak dostávají i mimo důkladně hlídané areály – třeba do firem. I proto dozorci zpřísnili ostrahu a pomáhá jim také speciální technika.
               23:07
               Požár na D11
                Požár auta zastavil dopoledne provoz na 33. kilometru dálnice D11 ve směru na Hradec Králové. Požár, který zasáhl celý vůz, natočil svědek. Posádce - třem lidem - se nic nestalo. Na pomoc počkali za svodidly. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů.
                23:22
                Zdraví plodu odhalí screening
                 Zbytečné riziko, tvrdí lékaři. Jde o odběr plodové vody. Nebezpečí potratu je sice malé, ale ani tak podle nich není vždycky nutné. Jinou možností je šetrnější metoda vyšetření z krve, kterou nabízí několik pracovišť v Česku.
                 25:41
                 Vyšetřování výbuchu rodinného domu
                  Bagr začal rozebírat dům v Mostkovicích na Prostějovsku, který poškodil včerejší výbuch. Likvidaci stavby nařídil statik. Exploze poničila také okolní budovy, o jejich osudu úřady teprve rozhodnou.
                  26:00
                  Změny na křižovatkách se semafory
                   Semafory by mohly projít zásadní změnou – aktuální jsou dva návrhy. Podle prvního by se semafory rozblikaly krátce před změnou barvy. Druhý návrh by měl umožnit odbočení vpravo i v případě, že svítí červená.
                   28:16
                   Nedostatek řemeslníků a dělníků
                    V Česku dlouhodobě chybějí řemeslníci a techničtí pracovníci. Podle odhadu Hospodářské komory jich momentálně na trhu práce schází zhruba 100 tisíc. Problémem tak je najít lidi nejen na drobné práce, ale také pro stavební firmy.
                    30:43
                    Stavebnictví - statistiky
                     31:20
                     Potíže s reklamací stavebních prací
                      Problémy s rekonstrukcí nebo stavbou mohou nastat i když řemeslníky seženete. Jenom Česká obchodní inspekce každoročně eviduje několik tisíc podnětů kvůli reklamací řemeslných prací. V porovnání s předchozími roky ale toto číslo mírně klesá.
                      33:55
                      Rusko-izraelský spor o sestřelení vojenského letounu
                       Moskva znovu přitvrdila vůči Izraeli v otázce nedávného sestřelení ruského vojenského letadla syrskou protileteckou obranou.
                       34:45
                       Nové referendum o brexitu?
                        Lídr britské opozice Jeremy Corbyn připustil, že podpoří druhé referendum o brexitu, pokud ho schválí členové strany. Labouristé mají právě sjezd. Dodal ale, že dává přednost předčasným volbám. Spekulace o nich rozvířil neúspěch premiérky Mayové.
                        35:13
                        Nové kameny zmizelých
                         V Brně je ode dneška dalších pět kamenů zmizelých. Připomínají oběti holokaustu a druhé světové války před jejich někdejšími bydlišti. Pokládání organizuje Sokol.
                         36:03
                         Benefice na léčbu následků po onkologické léčbě
                          Na následky, které na dětech zanechává onkologická léčba, upozorňuje koncert v brněnském Sonocentru. Do sálu se teď díváme živě. Benefiční akci pořádá pacientské sdružení Společně k úsměvu.
                          36:29
                          Péče o bývalé dětské onkologické pacienty
                           Na péči o tyto bývalé dětské pacienty se v celém Česku specializují jen dvě kliniky. Jedna je v Praze, druhá v Brně. V obou se lékaři zaměřují na pozdější následky. Těmi trpí až dvě třetiny pacientů, kteří se zhoubného nádoru v dětství zbavili.
                           38:09
                           Boj proti islámským radikálům
                            Delegace českého Senátu jednala s lídry nejsilnější náboženské organizace světa. Ta sídlí ve více než čtvrtmiliardové Indonésii. Tamní islám je převážně umírněný a Jakarta se snaží působit jako prostředník v krvavých náboženských konfliktech.
                            40:48
                            Jehly v ovoci už i na Novém Zélandu
                             Panika kolem jehel zapíchaných v jahodách se rozšířila z Austrálie na Nový Zéland. Našly se v dovezeném ovoci koupeném v Aucklandu. Řetězec pak australské jahody z prodeje stáhl.
                             41:08
                             Trpaslík se svatozáří v Nepomuku
                              Socha trpaslíka se svatozáří svatého Jana rozdělila obyvatele Nepomuku, rodiště světoznámého světce. Kontroverzní dílo se objevilo na hlavní křižovatce. Podle autorky jde o podnět k zamyšlení.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž48 minut
                              Další díl
                              24. září 2018

                              Přehled dílů

                              Stopáž50 minut

                              26. březen

                              Headlines — Do důchodu později — Pozdější odchod do důchodu — Hlavní zásady důchodové reformy — Moskva rozmístí jaderné zbraně v Bělorusku — České vrtulníky na Ukrajině — Tisíce nejasných pozemků — Příklady nedostatečně identifikovaných vlastníků — Utonulí migranti u pobřeží Tuniska — Česká delegace na Tchaj-wanu — Výstraha před silným větrem — Muzikál The Bodyguard — Národní plán obnovy — Změny v Národním plánu obnovy — Náhradní volby v obcích — Rekonstrukce Wenkeova domu v Jaroměři — Česko-polská příhraniční spolupráce — Obětí tornád v USA je nejméně 26 — Změny ve stavebním spoření — Využití stavebního spoření — Na co lze použít stavební spoření? — Ostravské ANO opuštějí členové. — Roste počet peněžitých trestů. — Referendum o klimatické neutralitě — Situace na bankovním trhu — Do Nuslí se vrátí socha sokola — Policie má po incidentech u Národního muzea v hledáčku sedm lidí — Stávka na mnichovském letišti — Napětí mezi Izraelem a Palestinou — Začal tradiční jarní úklid v Česku — Smrtná neděle

                              26. 3. 2023 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              26. březen

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              26. 3. 2023 na ČT24
                              Stopáž50 minut

                              25. březen

                              Headlines — Schodek státního rozpočtu — Vládní spor o změny DPH — Příjmy státního rozpočtu z DPH — Vývoj bojů o Bachmut — Česká delegace na Tchaj-wanu — Kontrola zadání veřejných zakázek — Na britských univerzitách klesá počet evropských studentů — Blíží se sezona hradů a zámků — Dohoda o spalovacích motorech — Roste počet krádeží v obchodech — Karlovarský kraj zůstane bez zubní pohotovosti — V americké Mississippi udeřilo tornádo — Zemřel válečný veterán Emil Boček — Příběh válečného veterána Emila Bočka — Osobnost Emila Bočka — Boček v oblacích — Neobvyklý dárek pro Emila Bočka — Vysoká cena za kritiku války na Ukrajině — Světový den vody na přehradách — Pražská zoo zahájila sezonu — Nové umělecké obory na Základních školách — Muž proslavený filmem Hotel Rwanda byl propuštěn z vězení — Program na boj s bezdomovectvím — Česko-ukrajinský snímek Fresh Memories: The Look — Stovky lidí vyrazili do Kunovic umývat letadla

                              25. 3. 2023 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              25. březen

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              25. 3. 2023 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              24. březen

                              Headlines — Novela stavebního zákona — Změny ve stavebním řízení — Složitost stavebnho řízení — Summit EU — Boje na Ukrajině — Další ruské útoky na civilní cíle — Kongres praktických lékařů — Trest pro Afghánce za útok na ženy — Vztahy ČR a Jižní Koreji — KLDR testuje nové zbraně — Mimořádné volby v některých obcích — Den Horské služby — Televizní premiéra filmu Poslední závod — Nová zelená úsporám light — Rozhovor se 104letým veteránem — Řidič v protisměru — Znečištěné vlaky — Pomoc u nebankovních úvěrů — Výběr půjček — Novela insolvenčního zákona — Požár penzionu — Poškozený plynovod Nordstream — Kontroverze kolem aplikave TikTok — Akcie bank oslabují — Ocenění Zlatý Ámos — Plzeňský festival světla — 3D brýle a operace mozku — Protesty ve Francii — Rusové omezují dovolené — Obnova muzea v Banské Sitavici — Snižování energetické nročnosti budov — Očkování hus — Popelka v Národnm divadle

                              24. 3. 2023 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              24. březen

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              24. 3. 2023 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám