49 minut

6. září 2018

Obsah dílu

Českému stavebnictví se daří — Vysoké ceny bydlení v krajských městech — České stavebnictví v číslech — Výstavba domů a liniových staveb — Českému průmyslu se také daří — OSN podpořila Británii v kauze novičok — Třetí mezikorejský summit má datum — Indický prezident v Česku — Spor kvůli dotacím na sport — Léto na českých silnicích — Spory v Bílém domě — Eurokomisařka v Praze — Memoriál terezínské fotbalové ligy — Největší výstava děl Františka Kupky — Kdo by měl být ministrem zahraničí? — Přístup do spisů přes internet — Festival nových technologií Future Port — Ceny pohonných hmot — Vyšetřování havárie vrtulníku v Plzni — Soud kvůli rasovým útokům fotbalových fanoušků — Český extremismus v číslech — Další rasové a xenofobní útoky — Případ západonilské horečky v Česku — Pendolino od Studénky se vrací na železnici — Poslední jednání pražského zastupitelstva před volbami — TOP 09 zahájila předvolební kampaň — Setkání špiček Beneluxu a Francie kvůli migraci — Zemětřesení v Japonsku — Nápis na Milencích — Ryby dál trpí suchem — Kongresman Billy Long a jeho dovednosti vyvolávače — Dražba sochy Malého povstalce

Části dílu

00:35
Českému stavebnictví se daří
  Stavební výroba v červenci zrychlila růst na 15,8 procenta. Nejvíc stavebníků ale Češi mohli vidět na silnicích a dálnicích.
  01:35
  Vysoké ceny bydlení v krajských městech
   Ve velkých městech se staví výrazně míň bytů než před deseti lety. Ceny bydlení prudce rostou. A pro většinu lidí začíná být nedostupné.
   03:44
   České stavebnictví v číslech
    V červenci vydaly stavební úřady téměř 7 tisíc stavebních povolení. To bylo o asi dvě procenta méně než ve stejném období loni.
    04:27
    Výstavba domů a liniových staveb
     Živý rozhovor s ministrem dopravy Danem Ťokem
     06:43
     Českému průmyslu se také daří
      Stejně jako stavebnictví se dařilo i průmyslu. Výroba se v červenci meziročně zvýšila o víc než 10 procent.
      07:23
      OSN podpořila Británii v kauze novičok
       Rada bezpečnosti OSN podpořila Británii, která obvinila dva ruské občany z útoku jedovatou látkou novičok na svém území.
       08:02
       Třetí mezikorejský summit má datum
        Třetí mezikorejský summit bude 18. až 20. září v Pchjongjangu. Jihokorejský přezident v roli prostředníka se pokusí oživit jednání o denuklearizaci, které po summitu Kim Čong-una s Donaldem Trumpem uvízlo na mrtvém bodě.
        10:26
        Indický prezident v Česku
         Na čtyřdenní návštěvu přiletěl do Prahy indický prezident Rám Náth Kóvind. Hlava druhé nejlidnatější země světa do Česka dorazila po více než 20 letech.
         10:49
         Spor kvůli dotacím na sport
          Bývalá ministryně školství Kateřina Valachová dnes odmítla kritiku, že při udělení mimořádné dotace pro Český olympijský výbor v roce 2017 pochybila. Kvůli vyplacení 76 milionů korun olympionikům padlo trestní oznámení.
          13:28
          Léto na českých silnicích
           Téměř 18 tisíc nehod a 119 obětí - to je statistika letních prázdnin na českých silnicích.
           13:52
           Spory v Bílém domě
            Trumpovo vládnutí sabotuje skupina uvnitř jeho vlastní administrativy, tvrdí v anonymním komentáři New York Times vysoce postavený úředník.
            15:41
            Eurokomisařka v Praze
             Premiér Adrej Babiš není spokojený s návrhem unijního rozpočtu pro roky 2021 až 2027. Babiš kritizuje například i zvyšování nákladů na obranu nebo na administrativu.
             16:39
             Memoriál terezínské fotbalové ligy
              Živý vstup Iva Brániše
              18:08
              Největší výstava děl Františka Kupky
               Největší retrospektivní výstava průkopníka abstraktního umění Františka Kupky. Jeho obrazy jsou na světových aukcích vydražovány jako vůbec nejdražší díla českého malíře.
               20:40
               Kdo by měl být ministrem zahraničí?
                Špičky ČSSD se přou o obsazení ministerstva zahraničí. První místopředseda strany Jiří Zimola dnes České televizi řekl, že by ČSSD neměla trvat na nominaci Miroslava Pocheho a měla by přijít s novým jménem.
                23:22
                Přístup do spisů přes internet
                 Ústavní soud umožnil advokátům nahlížení do spisu přes internet. Přístup budou mít právníci jen ke svým kauzám a jen ke stížnostem podaným od 1. září, o přístup ke každému spisu pak kvůli bezpečnosti mají žádat zvlášť.
                 23:51
                 Festival nových technologií Future Port
                  Dotek budoucnosti. To slibuje dvoudenní festival futuristických technologií Future Port Prague. Dnes začal v areálu holešovické tržnice v Praze.
                  25:51
                  Ceny pohonných hmot
                   Pohonné hmoty znovu zdražily. Vyplývá to z dat společnosti CCS. Litr benzinu stojí teď o devět haléřů víc. I za naftu si řidiči připlatí - průměrně stojí 32 korun a 60 haléřů. Nejdráž se jezdí v Praze, nejlevněji v Královéhradeckém kraji.
                   26:07
                   Vyšetřování havárie vrtulníku v Plzni
                    Hasiči vyprostili vrak vrtulníku, který se včera zřítil v Plzni. Při jedné z nejtragičtějších leteckých nehod v historii Česka – zemřela celá čtyřčlenná posádka.
                    28:24
                    Soud kvůli rasovým útokům fotbalových fanoušků
                     Soud dnes začal řešit napadení muže tmavé pleti v tramvaji fanoušky fotbalové Sigmy Olomouc. Všichni tři obvinění muži svou vinu odmítají. Připustili, že viděli závěr incidentu, líčili jej ale tak, že muž naopak ohrožoval jednoho z dalších fanoušků.
                     31:17
                     Český extremismus v číslech
                      V posledních letech stoupá počet trestných činů s extremistickým podtextem. Zatímco například v roce 2016 jich bylo 143, letos během prvního pololetí policie takovýchto případů evidovala už skoro stovku.
                      31:47
                      Další rasové a xenofobní útoky
                       Policie a soudy teď řeší xenofobní a rasistické útoky stále častěji. Kvůli nenávistným komentářům k fotce žáků první třídy školy v Teplicích byla v těchto dnech obžalovaná žena z Tachova.
                       34:32
                       Případ západonilské horečky v Česku
                        Po letech se v Česku objevila západonilská horečka. Nákazu, kterou přenášejí komáři, potvrdil u muže z Prahy test Zdravotního ústavu v Ostravě. Pacient leží v nemocnici na infekčním oddělení. Nebezpečný virus si přivezl z dovolené v Řecku.
                        35:16
                        Pendolino od Studénky se vrací na železnici
                         Tři roky a k tomu měsíc a půl, dohromady 1142 dnů. Tolik uběhlo od tragické srážky pendolina s naloženým kamionem na přejezdu ve Studénce. A teprve teď se poničená jednotka vrací kompletně do provozu.
                         37:09
                         Poslední jednání pražského zastupitelstva před volbami
                          Živý vstup Daniely Tunklové
                          38:45
                          TOP 09 zahájila předvolební kampaň
                           Výzvou, aby lidé chodili k volbám, zahájila TOP 09 poslední fázi kampaně před říjnovými komunálními volbami.
                           39:39
                           Setkání špiček Beneluxu a Francie kvůli migraci
                            Zatímco včera se v Berlíně sešel český premiér Andrej Babiš s němekou kancléřkou Angelou Merkelovou, nad tématem migrace a budoucnosti Evropy se sešel francouzský prezident s premiéry Belgie, Nizozemska a Lucemburska.
                            41:24
                            Zemětřesení v Japonsku
                             Po tajfunu Jebi zasáhlo jih japonského ostrova Hokkaidó silné zemětřesení. Nejméně 8 lidí přišlo o život, desítky dalších úřady pohřešují. Otřesy způsobily mohutné sesuvy půdy, které poškodily domy a silnice.
                             41:41
                             Nápis na Milencích
                              Další nápis na skále objevili strážci přírody, tentokrát v Adršpašsko-teplických skalách. Nápis je stejný jako před 49 lety. Tehdy ho tam horolezci napsali na protest proti okupaci Československa.
                              43:16
                              Ryby dál trpí suchem
                               Dešťové přeháňky v suchem postižených částech Česka nebyly tak vydatné, jak by si rybáři přáli. V chovných rybnících není dost kyslíku. Rybáři kvůli tomu museli snížit rybám krmné dávky, aby zvýšili jejich šanci na přežití.
                               45:10
                               Kongresman Billy Long a jeho dovednosti vyvolávače
                                Jak využít dovednosti burzovního vyvolávače v politice, ukázal republikánský kongresman Billy Long. Když slyšení ohledně cenzury digitálních médií přerušila protestující žena, přehlušil ji tím, že začal rychle vyvolávat cenu jako při aukci.
                                45:36
                                Dražba sochy Malého povstalce
                                 Právě teď se ve Varšavě draží originál sošky „Malého povstalce“ – vyvolávací cena je v přepočtu 90 tisíc korun.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž49 minut
                                 Další díl
                                 7. září 2018

                                 Přehled dílů

                                 8329 dostupných
                                 Stopáž53 minut

                                 23. července

                                 Headlines — Propouštění v huti Liberty — Liberty bude propouštět — Politické reakce na propouštění v huti Liberty — Výrobní zaměření Liberty Ostrava — Propouštění v huti Liberty — Podpora Kamaly Harrisové — Po atentátu na Trumpa rezignovala šéfka Tajné služby USA — Rozpočet pro školství — Vývoj rozpočtu MŠMT v roce 2024 — Odbory zvažují stávkovou pohotovost — Češi ve vedení výborů EP — Maďarsko přes Ukrajinu stále nedostává ropu od Lukoilu — Srpnové jednání ministrů zahraničí bude v Bruselu — Průměrná délka civilního řízení — Rekonstrukce Nové scény Národního divadla — Zpronevěry advokátních úschov — Krádeže sdílených kol — Koruna je nejslabší od dubna — Zpožděný let ze Španělska — Lety nad Evropou se zpožďují — Přípravy na olympiádu vrcholí — Program olympijského festivalu Most — Olympijské festivaly — Breaking na olympijských hrách — Klimatická žaloba na Německo — Slovensko modernizuje vzdušné síly — Požár domu v Jičíně — Omezení provozu na Pražském okruhu — Krácení důchodů komunistických funkcionářů — Ochrana Ždánického lesa — Požár pneumatik v Lovosicích — Kauza kolem novinářky Kurmaševové — Palestinské frakce podepsaly dohodu v Pekingu — Novela zákona o specifických zdravotních službách — Oprava zámku v Horním Maršově

                                 23. 7. 2024 na ČT1
                                 Stopáž53 minut

                                 23. července

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 23. 7. 2024 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 22. července

                                 Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                                 22. 7. 2024 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 22. července

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 22. 7. 2024 na ČT24
                                 Stopáž49 minut

                                 21. července

                                 Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                                 21. 7. 2024 na ČT1
                                 Stopáž49 minut

                                 21. července

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 21. 7. 2024 na ČT24
                                 Stopáž49 minut

                                 20. července

                                 Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                                 20. 7. 2024 na ČT1
                                 Stopáž49 minut

                                 20. července

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 20. 7. 2024 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 19. července

                                 Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Trest smrti pro Němce v Bělorusku — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                                 19. 7. 2024 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 19. července

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 19. 7. 2024 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám