49 minut

30. srpna 2018

Obsah dílu

Návrh státního rozpočtu — Rozpočet počítá s rekordním růstem platů — Rozhovor s ministrem školství — Nepokoje v Chemnitzu — Nová auta pro armádní chemiky — Mimořádná kontrola mostů — Neformální schůzka ministrů zahraničí EU ve Vídni — Výbuch domu v Českém Těšíně — Unikátní tank z 1. světové války v muzeu v Lešanech — Začal festival Soundtrack Poděbrady — Spor kvůli Pocheho nominaci — Obžaloba kvůli nenávistným komentářům na sociálních sítích — Dva tygři z Bioparku Štít odletěli do Turecka — Technické problémy ISS — Dopadení muže, který vyhrožoval bombou — Levnější jízdné od září — Vandalismus v Prachovských skalách — Ochrana proti vandalům — Dražba hutě Poldi — Donald Trump kritizuje Čínu — Pohřeb Johna McCaina — Bezdoplatkové zóny v Orlové — Otevřen nový úsek D7 — Jedno pracovní místo pro více lidí — Nevidomý muž vesloval tři měsíce přes Tichý oceán — V Uherském Hradišti začalo mistrovství republiky v balónovém létání

Části dílu

00:37
Návrh státního rozpočtu
  Výdaje na platy učitelů, policistů, vojáků, hasičů, úředníků a dalších státních zaměstnanců mají v příštím roce vzrůst skoro o 30 miliard.
  01:18
  Rozpočet počítá s rekordním růstem platů
   Rekordní nárůst výdajů na platy má hned několik důvodů - učitelé dostanou přidáno o 15 procent, státní zaměstnanci v průměru osm.
   04:53
   Rozhovor s ministrem školství
    Rozhovor s ministrem školství Robertem Plagou /ANO/.
    07:41
    Nepokoje v Chemnitzu
     Živý vstup Václava Černohorského z Chemnitzu.
     11:26
     Nová auta pro armádní chemiky
      Armádní chemici budou mít nová auta. Vojenský výzkumný ústav jim dodá 80 speciálně vybavených vozů. Budou vycházet z obrněnce Iveco, který tento státní podnik upravil pro potřeby chemické jednotky.
      11:48
      Mimořádná kontrola mostů
       Živý vstup redaktora Marka Štětiny.
       15:03
       Neformální schůzka ministrů zahraničí EU ve Vídni
        Živý vstup Lukáše Mathého z Vídně.
        17:46
        Výbuch domu v Českém Těšíně
         Hasiči v Českém Těšíně zasahují u výbuchu v rodinném domě; jeho polovina se po explozi zřitila. Vrtulník z místa neštěstí transportoval zraněného muže.
         18:10
         Unikátní tank z 1. světové války v muzeu v Lešanech
          Francouzský tank, který pomohl vyhrát 1. světovou válku - tento technický unikát je teď ve Vojenském muzeu v Lešanech. Renault FT 17 tu zůstane 3 měsíce. Je to vůbec první tank ve výzbroji československé armády.
          20:07
          Začal festival Soundtrack Poděbrady
           Začal Soundtrack Poděbrady. Na mezinárodním festivalu filmové hudby vystoupí třeba Eric Serra - autor melodií ze snímků Zlaté oko, Brutální Nikita nebo Pátý element. Svou filmovou hudbu připomenou ale i tuzemští skladatelé jako Ondřej Soukup.
           21:55
           Spor kvůli Pocheho nominaci
            22:43
            Obžaloba kvůli nenávistným komentářům na sociálních sítích
             Státní zástupce obžaloval 26letou ženu z Tachova kvůli nenávistným komentářům pod fotkou teplické první třídy. Ženě hrozí až tři roky vězení. Fotka se na internetu objevila loni - třídu navštěvují převážně romské, vietnamské a arabské děti.
             23:00
             Dva tygři z Bioparku Štít odletěli do Turecka
              První dva tygři z Bioparku Štít na Chlumecku odletěli do Turecka. Úřady vydaly majiteli vývozní povolení celkem pro sedm šelem. Mezi nimi jsou i lev a další dva tygři, kteří v červenci utekli z klece v areálu Bioparku.
              24:43
              Technické problémy ISS
               Vesmírná loď Sojuz, která kotví u Mezinárodní vesmírné stanice, má proraženou stěnu a ve stanici kvůli tomu od noci mírně klesal tlak. Ve vnějším plášti má Sojuz minimálně dvě díry, jedna z nich je velká asi 2 milimetry.
               25:14
               Dopadení muže, který vyhrožoval bombou
                Pražští kriminalisté dopadli muže, kvůli kterému bylo v pondělí na šest hodin zavřené obchodní centrum na Smíchově a doprava v přilehlých ulicích. Podle zveřejněné nahrávky vyhrožoval pětikilovou trhavinou. Teď mu za to hrozí až dvanáctiletý trest.
                26:55
                Levnější jízdné od září
                 Už za dva dny, tedy od prvního září, začíná v Česku platit státní pětasedmdesátiprocentní sleva pro nejmladší a také pro nejstarší cestující.
                 29:02
                 Vandalismus v Prachovských skalách
                  Graffiti na pískovcových skalách – těžko představitelný případ vandalismu musí řešit strážci přírody v Českém ráji. Ve Skalním městě u Prachova objevili na několika místech nasprejované nápisy.
                  33:34
                  Ochrana proti vandalům
                   Vandalové jsou hrozbou pro kulturní dědictví a přírodu všude ve světě. Škody, které napáchají, často nejdou napravit. Úřady proto hledají i nové způsoby, jak památky chránit.
                   35:47
                   Dražba hutě Poldi
                    Už potřetí se vydražila zkrachovalá kladenská huť Poldi. Dnes za 256 milionů korun. Podnik je v dluzích - od loňska v konkurzu, výroba stojí, zaměstnanci dostali výpovědi.
                    36:47
                    Donald Trump kritizuje Čínu
                     Donald Trump obviňuje Čínu, že kvůli obchodní válce brzdí pokrok se Severní Koreou. Na Twitteru zároveň napsal, že má s Kim Čong-unem vřelý vztah a k obnovení vojenských cvičení s Jižní Koreou není důvod.
                     39:30
                     Pohřeb Johna McCaina
                      V arizonském Phoenixu právě probíhá bohoslužba za zesnulého veterána americké politiky, senátora Johna McCaina. Právě v těchto chvílích na ní promlouvá bývalý viceprezident Joe Biden.
                      40:05
                      Bezdoplatkové zóny v Orlové
                       Vedení Orlové na dnešek svolalo veřejné projednání kvůli zavedení takzvaných bezdoplatkových zón.
                       41:16
                       Otevřen nový úsek D7
                        Na dálnici D7 mezi Prahou a Chomutovem otevřeli silničáři nový - zhruba čtyřkilometrový - úsek Postoloprty-Bítozeves. Stavěl se asi dva roky, vyšel na 400 milionů.
                        42:20
                        Jedno pracovní místo pro více lidí
                         Ministerstvo práce a sociálních věcí chce kvůli tomu zavést takzvaná sdílená pracovní místa. V praxi by to znamenalo, že by se na jedné pozici střídalo více lidí.
                         44:33
                         Nevidomý muž vesloval tři měsíce přes Tichý oceán
                          Stephen Sparks je prvním nevidomým, který úspěšně vesloval přes Tichý oceán. Šestapadesátiletý britský veterán potřeboval na cestu z Kalifornie na Havaj necelé tři měsíce.
                          46:07
                          V Uherském Hradišti začalo mistrovství republiky v balónovém létání
                           Obloha nad Uherským Hradištěm ráno i večer posetá horkovzdušnými balóny. Začal 22. ročník Mistrovství České republiky v balónovém létání. Potrvá až do soboty.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           31. srpna 2018

                           Přehled dílů

                           8323 dostupných
                           Stopáž49 minut

                           20. července

                           Headlines — Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhové pride v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Závěr Colours of Ostrava — Násilnosti v Bangladéši — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                           20. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž49 minut

                           20. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           20. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           19. července

                           Headlines — Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                           19. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           19. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           19. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           18. července

                           Volba předsedkyně Evropské komise — Europoslanci zvolili Ursulu von der Leyenovou — Plány na další funkční období — Dostavba jaderné elektrárny Dukovany — Zapojení českých firem — Přípravy stavby jaderných bloků — Jednání o platech ve zdravotnictví — Finanční rezervy nemocnic — Nefunkční humanitární molo v Gaze — Animovaný film V hlavě 2 — Summit Evropského politického společenství — Obranná dohoda — Zadržení pašeráků drog do věznic — Ceny benzinu — Riziko vysokých teplot — Dlouhodobý výhled počasí — Trendy v dovolených — Platné zákazy pro turisty — Vývoz vzácných rostlin a živočichů — Transplantace pěti orgánů najednou — Sjezd čínské komunistické strany — Sjezd amerických republikánů — Dohoda Ministerstva obrany s Tatrou — Letiště v Mošnově — Regulace krátkodobých ubytování — Požár české ambasády v Paříži — Prodej kompletní kostry dinosaurra — Proukrajinští aktivisté podezřelí z vandalismu — Uschlé stromy na Šumavě — Zobrazení povrchové struktury chromozomu — Výroba osobních aut — Znečištěná hladina přehradní nádrže Seč — České šampionky z Wimbledonu u prezidenta

                           18. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           18. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           18. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           17. července

                           Dostavba jaderných bloků v Česku — Tendr na dostavbu jaderných bloků — Jaderné elektrárny v Česku — Reakce opozice na průběh a výsledek tendru — Model financování dostavby Dukovan — Okolnosti tendru na dostavbu Dukovan — Firmy o výsledku tendru — Nikki Haleyová na sjezdu republikánů — Pokles cen u zemědělců — Sporný německý rozpočet — Starostka Paříže plavala v Seině — Výstava děl Jana Zrzavého v Humpolci — První zasedání nového britského parlamentu — Fronty na doklady na poslední chvíli — Předčasný konec tábora kvůli nákaze — Hasiči a vrtulníky do Bulharska — Letní omezení provozu nemocnic — Omezený provoz nemocnic — Záchranáři jako pacienti — Sklizeň a cena okurek — Požár na českém velvyslanectví v Paříži — Rezoluce o trvalé podpoře Ukrajině — Munice pro vrtulníky — Češi jako první na vrcholu Muchu Chhisch — Vyšetřování úmrtí Vientnamců v Bangkoku — Film o pokořitelce La Manche — 10 let od sestřelení letu MH17 — Oprava menších silnic — Ochrana ohroženého tetřeva hlušce — Zpvačka zkazila hymnu — Záplavy v Torontu — První den Colours of Ostrava — Prezidentův dík za rozvoj regionů

                           17. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           17. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           17. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           16. července

                           Společné jednání vlád Česka a Ukrajiny — Podpora napadené země — Memoranda o spolupráci ČR s Ukrajinou — Vývoz z Česka na Ukrajinu — Nominační sjezd Republikánů v Milwaukee — Trumpův výběr viceprezidenta — Kdo je J. D. Vance — Zájem o fotovoltaiku — Stávková pohotovost pracovníků letiště — Konec tištěných Lidových novin — Ustavující schůze Evropského parlamentu — Vrtulníky do Bulharska — Debata o růstu platů ve veřejné sféře — Závěry jednání tripartity — Střelba na Sokolovsku — Výdej léků na předpis v zahraničí — Výročí přistání na Měsíci — Čím se letí k Měsíci — Přistávací moduly — Detaily mise Apollo 11 — Vzpomínky astronauta Charlieho Duka — Mýty kolem přistání na Měsíci — Návrat na Měsíc — Demise francouzské vlády — Zpoždění na železnici — Soudní rehabilitace zastřeleného rybáře — Odsouzený senátor — Nedostupnost domácí péče — Letní slavnosti staré hudby — Konec lhůty pro kandidátní listiny do krajských voleb — Nebezpečné jezy — Rudí skřítci na nebi — Kroužkování ptáků — Nový seriál ČT — Kolekce oblečení pro české olympioniky — Aktualita ze Štrasburku

                           16. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           16. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           16. 7. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám