48 minut

28. srpen 2018

Obsah dílu

Spory o migraci mezi Itálií a Českem — Schůzka Andreje Babiše s Giuseppem Contem — Vývoj a spory o migraci — Andrej Babiš s Giuseppem Contem řešili spor o migraci — Investice státu do stavby bytů s regulovaným nájemným — Rozhovor s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou — Podpora bydlení pro mladé do 36 let — Rozhovor s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou — Generál Petr Pavel převzal Kříž obrany státu ministra obrany — Vojenské cvičení v Rusku — Po násilných protestech v Chemnitzu dvě desítky zraněných — Posun na stavbě dálnice D11 — Levnější jízdné v pražské MHD pro studenty a seniory — Restaurování filmů z procesu s Rudolfem Slánským — Setkání prezidenta Miloše Zemana a amerického velvyslance Stephena Kinga — Nižší trest za vraždu v Chomutově — Jediná větrná elektrárna v Česku — Policie odhalila většinu řidičů, kteří couvali na D11 — Bohatá úroda ovoce — Škody způsobené suchem — Třetí nejhorší sklizeň za posledních 10 let — Prezident Zeman omilostnil onkologicky nemocného muže — Trump se dohodl s Mexikem na vzájemném obchodu a tlačí na Kanadu — Trump ocenil zásluhy zesnulého senátora McCaina — Více jídla pro potravinové banky — Zabarikádoval se v domě a vyhrožoval výbušninou — Evropská komise připravuje žalobu na Polsko — Milionářka Varholíková-Rezešová propuštěna z maďarského vězení — Poruchy pozornosti — Bývalý zpravodajec Páleník čelí obžalobě za působení v SSHR — Začíná Dvořákova Praha — Dejvické divadlo v Řevnicích

Části dílu

00:36
Spory o migraci mezi Itálií a Českem
  Premiér Babiš navštívil svého italského protějška Giuseppe Conteho. I při osobním rozhovoru zopakoval postoj své české vlády. Ta nepřijme ani jednoho běžence od italských břehů.
  01:22
  Schůzka Andreje Babiše s Giuseppem Contem
   Andrej Babiš navštívil také další evropský stát, těžce zkoušený migrací - Maltu. Všechny tři země spojuje vůle bojovat proti pašerákům lidí. To má v popisu evropská vojenská operace Sofie řízená z Říma. Itálie ale hrozí, že se na ní přestane podílet.
   03:56
   Vývoj a spory o migraci
    Spory o migraci mezi Itálií a Českem. Praha navzdory italským požadavkům nepřijme ani jednoho běžence z lodí, které přistávají u italských břehů. Nejvíce jich letos přijalo Španělsko, Itálie a Řecko.
    05:10
    Andrej Babiš s Giuseppem Contem řešili spor o migraci
     Redaktor Martin Jonáš živě po telefonu z maltské La Valetty o sporu mezi Itálií a Českem.
     09:09
     Investice státu do stavby bytů s regulovaným nájemným
      Ministerstvo pro místní rozvoj a Svaz měst a obcí chystají výstavbu bytů s regulovaným nájemným. Roční investice by měly být zhruba dvě miliardy korun, začít se má nejpozději na jaře příštího roku.
      11:57
      Rozhovor s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou
       Rozhovor s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou (ANO).
       13:48
       Podpora bydlení pro mladé do 36 let
        Lidi měli možnost požádat o výhodnou státní hypotéku, která mohla dosáhnout až výše dvou milionů korun s jednoprocentním úrokem. K dnešnímu dni podali zájemci celkem 384 žádostí o víc než 400 milionů korun.
        14:19
        Rozhovor s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou
         Rozhovor s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou (ANO).
         15:15
         Generál Petr Pavel převzal Kříž obrany státu ministra obrany
          Armádní generál Petr Pavel převzal Kříž obrany státu. O udělení nejvyššího ministerského vyznamenání rozhodla ještě bývalá šéfka resortu Karla Šlechtová. Petr Pavel byl náčelníkem generálního štábu a taky předsedou vojenského výboru NATO.
          15:58
          Vojenské cvičení v Rusku
           Velkého vojenského cvičení v Rusku se nakonec zúčastní skoro 300 tisíc vojáků a přes tisíc kusů techniky. Do akce Východ 2018 se podle ruského ministra obrany zapojí i čínské a mongolské jednotky.
           16:18
           Po násilných protestech v Chemnitzu dvě desítky zraněných
            Další nepokoje v saském Chemnitzu. Při střetech na pondělních demonstracích utrpělo zranění dvacet lidí, z toho dva policisti. Živý vstup Václava Černohorského.
            20:20
            Posun na stavbě dálnice D11
             Hnutí Děti Země stahuje rozklad proti stavebnímu povolení na úsek Hradec Králové - Předměřice. Dohodu dojednalo Ředitelství silnic a dálnic. Obě strany chtějí detaily zveřejnit zítra. Živý vstup Vlastimila Weinera.
             21:51
             Levnější jízdné v pražské MHD pro studenty a seniory
              Studenti a senioři budou po Praze jezdit levněji. Od října zaplatí za předplatné hromadné dopravy ročně 1280 korun, teď stojí kupony zhruba dvojnásobek. Město přijde za rok o téměř 209 milionů korun.
              22:48
              Restaurování filmů z procesu s Rudolfem Slánským
               Ve Zlíně začínají restaurovat filmový záznam procesu s Rudolfem Slánským, který se před pěti měsíci objevil ve dvaceti bednách ve zrušené továrně v Panenských Břežanech.
               26:10
               Setkání prezidenta Miloše Zemana a amerického velvyslance Stephena Kinga
                Prezident Miloš Zeman poobědval s americkým velvyslancem Stephenem Kingem. Setkali se při příležitosti stoletého jubilea, které uplynulo od založení Československa.
                26:48
                Nižší trest za vraždu v Chomutově
                 Za vraždu - sedmileté vězení. Pražský vrchní soud zmírnil trest pro Petra Bendu - ten v Chomutově osmi ranami zastřelil řidiče dodávky, o kterém se domníval, že najíždí do lidí.
                 27:16
                 Jediná větrná elektrárna v Česku
                  Je nejvyšší v Česku - větrná elektrárna u Zlaté Olešnice v podhůří Krkonoš. A je taky zatím jediná, která letos začala nově dodávat do sítě - další by mohla vyrůst ještě do konce roku. Vyšší podíl obnovitelných zdrojů po nás chce i Evropská unie.
                  29:26
                  Policie odhalila většinu řidičů, kteří couvali na D11
                   Policie už odhalila většinu řidičů, kteří ve čtvrtek 17. srpna couvali několik stovek metrů na dálnici D11.
                   30:24
                   Bohatá úroda ovoce
                    Stromy jsou ovocem obsypané tak, jak mnozí ovocnáři nepamatují. Pod úrodou se často lámou i proschlé větve. Až o pětinu vyšší úrodu, než je dlouhodobý průměr, pociťují taky zpracovatelé. Teď aktuálně v moštárnách.
                    33:09
                    Škody způsobené suchem
                     Kromě ovocnářů i ostatní zemědělci sčítající škody způsobené suchem znázorňuje aplikace INTERSUCHO.
                     34:00
                     Třetí nejhorší sklizeň za posledních 10 let
                      Podle statistiků letošní sklizeň bude třetí nejhorší za posledních deset let. Špatná úroda se tak odrazí i v cenách finálních výrobků. Zákazníci si tak už zřejmě na podzim připlatí hlavně za pekařské výrobky.
                      36:28
                      Prezident Zeman omilostnil onkologicky nemocného muže
                       Prezident republiky udělil milost muži, který si odpykával trest ve vězení. Podle mluvčího prezidenta Miloš Zeman přihlédl k řadu let trvající onkologické léčbě odsouzeného.
                       37:07
                       Trump se dohodl s Mexikem na vzájemném obchodu a tlačí na Kanadu
                        Kanada i nadále odmítá přistoupit na novou dohodu o volném obchodu se Spojenými státy. Starou smlouvu NAFTA ostře kritizuje Donald Trump jako nevýhodnou. Po pondělním kompromisu mezi USA a Mexikem je ale Ottawa pod tlakem.
                        39:17
                        Trump ocenil zásluhy zesnulého senátora McCaina
                         Prapor na Bílém domě znovu vlaje na půl žerdi - za zemřelého republikánského senátora Johna McCaina. Původně ho nechal Donald Trump stáhnout jen v neděli, po silné kritice poctu svému stranickému oponentovi opět prodloužil.
                         39:39
                         Více jídla pro potravinové banky
                          Víc jídla zdarma pro víc lidí. Potravinové banky zaznamenávají výrazný nárůst – zákon od letoška nařizuje supermarketům darovat zboží, které dřív často končilo na skládce kvůli poškozenému obalu nebo prošlému datu minimální trvanlivosti.
                          41:14
                          Zabarikádoval se v domě a vyhrožoval výbušninou
                           Odpálením výbušniny vyhrožoval od ranních hodin muž, zabarikádovaný v Chrudimi. Měl nastoupit do vězení - za křivé obvinění. Z domu ale nechtěl vyjít a šest hodin zůstával na střeše.
                           41:36
                           Evropská komise připravuje žalobu na Polsko
                            Národní soudcovská rada v Polsku vybírá členy Nejvyššího soudu. Jako volná vede i místa soudců starších 65 let. Ti ale odmítají odejít do předčasného důchodu, a to navzdory kontroverzní novele prosazené vládní stranou Právo a spravedlnost.
                            42:19
                            Milionářka Varholíková-Rezešová propuštěna z maďarského vězení
                             Z maďarského vězení propustili slovenskou milionářku Veroniku Varholíkovou-Rezešovou. Dcera bývalého ministra dopravy a majitele košických železáren způsobila v opilosti nehodu, kterou nepřežili čtyři lidé.
                             42:41
                             Poruchy pozornosti
                              Až osm procent dětí a kolem čtyř procent dospělých trpí poruchou pozornosti, odborně ADHD. Péče psychiatrů o malé pacienty je běžná, u starších léčba často vázne.
                              44:49
                              Bývalý zpravodajec Páleník čelí obžalobě za působení v SSHR
                               Žalobci poslali k soudu případ dvou bývalých vysokých úředníků Správy státních hmotných rezerv. Kvůli uzavření dodatku ke smlouvě na pronájem nádrže v Nelahozevsi čelil obvinění i někdejší šéf správy Ondrej Páleník, bývalý šéf Vojenského zpravodajství.
                               45:26
                               Začíná Dvořákova Praha
                                Jedenáctý ročník Dvořákovy Prahy zahájí kantátou Svatební košile podle balady Karla Jaromíra Erbena. V Rudolfinu ji zahraje orchestr pod vedením Jakuba Hrůši.
                                45:45
                                Dejvické divadlo v Řevnicích
                                 Soubor Dejvického divadla se dnes poprvé po prázdninách schází před diváky. Místo pražské scény však nastoupí na prkna Lesního divadla v Řevnicích.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž49 minut
                                 Další díl
                                 29. srpen 2018

                                 Přehled dílů

                                 Stopáž54 minut

                                 23. únor

                                 Headlines — Miliardové investice krajů do oprav — Debaty o dělení daní — Příjmy krajů — Ruské drony zasáhly Oděsu a Dnipro — Vojenský kaplan — Setkání s uprchlíky na Hradě — Dohoda o dodávce pušek — Pomoc pro Ukrajinu — Třetí povodňová vlna roku — Reakce na zemědělské protesty — Místa útoků jako cíle turistů — Nehoda na D5 — Bill Clinton v Praze — Ocenění pro kameramana Josefa Špeldu — Rozhodnutí v kauze Sebastiana Kurze — Modul Odysseus přistál na Měsíc — Pád kabiny lanové dráhy na Ještěd — Václavské skály a příprava na ferraty — Pohřeb Alexeje Navalného — Tragický požár ve Valencii — Jak hospodařit v lesích — Lesy v Česku — Spásání rozlehlých luk — Petiční stánek před Úřadem vlády — Odblokované miliardy z EU pro Polsko — Částečná legalizace marihuany — Stížnost na kaolinové doly — Sankce proti Rusku — Průzkum o válce — Útěk před válkou ze Záporoží — Dopravní spojení v okolí Velkých Opatovic — Maďarsko koupí od Švédska čtyři stíhačky Gripen — Propojení státních peněžních ústavů — Odkaz Jana Zajíce — Zemřel Petr Moos — Pomoc od zkušených vozíčkářů

                                 23. 2. 2024 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 23. únor

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 23. 2. 2024 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 22. únor

                                 Headlines — Protesty zemědělců — Průběh protestu v Česku — Protesty zemědělců v Evropě — Požadavky zemědělců — Požadavky protestujících zemědělců — Střelba na dálnici u Jeruzaléma — Situace v Pásmu Gazy — Penze pro naročné profese — Rekordní úspora energií — Vyšetřování manažerů Krajské zdravotní — Nejlepší český komiks loňského roku — Boje na Ukrajině — Demonstrace před hutí Liberty — Schodek na důchodovém účtu — Předpověď počasí na další dny — Případ znásilněné dívky z Brna — Redefinice znásilnění — Soud v kauze Cimický — Ochrana lodí v Rudém moři — Ostatky Alexeje Navalného — Brněnské vodojemy — Jmenování soudců — Potratová legislativa v Polsku — Biden označil Putina za šíleného hajzla — Turečtí fanoušci v Praze — Pomoc Ukrajině — Hendikepovaní Ukrajinci v ČR — Migranti v Albánii — Ochrana vystavovaných děl ve Francii — Architekt Karel Hubářek by oslavil sto let — Projekt na usmíření pachatelů s obětmi — Virtuální vesmírná stanice

                                 22. 2. 2024 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 22. únor

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 22. 2. 2024 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 21. únor

                                 Realitní trh — Rostoucí ceny nemovitostí — Ceny nemovitostí — Dostupnost bydlení — Unijní sankce proti Rusku — Předvolávání ruských velvyslanců — Jednání o reformě penzí — Jednání o důchodové reformě — Podíl obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny — Šet let od vraždy Kuciaka a Kušnírové — Růst německé ekonomiky — Česká studentská filharmonie pod vedením Hrůši — Německo nabízí Česku tanky — Vyšetřování korupce v Krajské zdravotní — Vyšetřování pádu domu v Kolíně — Opravy kostela sv. Jakuba v Brně — Léčba malého Martina — Kampaň proti domácímu násilí — Šíření černého kašle — Příznaky černého kašle — Chřipková epidemie — Soudní spory bývalých klientů H-Systemu — Přihlášky na střední školy — Soud o vydání Assange — Stávka čínských dělníků — Změna majitelů Smartwings — Retrogaming ve Vsetíně — Problémy ostravské huti Liberty — Angolský prezident v Praze — Izraelský parlament proti vzniku Palestiny — Spalovna komunálního odpadu na Táborsku — Rekultivace lomu ČSA — Divadelní hra o Davidu Beckhamovi — 35 let od posledního odsouzení V. Havla — Lyžařské zájezdy bez sněhu

                                 21. 2. 2024 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 21. únor

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 21. 2. 2024 na ČT24
                                 Stopáž55 minut

                                 20. únor

                                 Velitelské shromáždění — Priority české armády — Výdaje ČR na obranu — Boje na Ukrajině — Nákup munice pro Ukrajinu — Von der Leyenová chce opět do čela Evropské komise — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Podávání přihlášek na střední školy — Financování regionálního školství — Zásah v Krajské zdravotní — Výtvarné ztvárnění sportu — Zkrácené úvazky pro důchodce — Hlasování maďarského parlamentu o členství Švédska v NATO — Dvě stě let o pojmenování prvního dinosaura — Posouzení lanovky z Podbaby do Troji — Výbuch v Horšovském Týně — Testování Neuralinku — Pomoc lidem se závislostmi — Posilování armády — Situace v Evropě — Nové klidové lokality na Šumavě — Soud o vydání Julia Assange — Protest zemědělců v Polsku — Trest pro Jaroslava Popelku — Jednání Rady bezpečnosti o situaci v Gaze — Přísnější pravidla pro demonstrace v Británii — Zabezpečení svahu u Brandýsa nad Orlicí — Sršeň asijská — Archeologický výzkum na východě Čech — Zaměstnávání lidí z Ukrajiny — Nevhodné podmínky na ubytovnách — Tahiti proti olympijské soutěži

                                 20. 2. 2024 na ČT1
                                 Stopáž55 minut

                                 20. únor

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 20. 2. 2024 na ČT24
                                 Stopáž55 minut

                                 19. únor

                                 Protest zemědělců v Praze — Požadavky protestujících zemědělců — Důvody k protestu — Další chystané protesty — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Ministři zahraničí EU jednali v Bruselu — Hořící halda v Ostravě — Policejní vyšetřování v Krajské zdravotní — Ceny BAFTA — Situace v Pásmu Gazy — Dva roky protiruských sankcí — Renovace nádraží ve Františkových Lázních — Nečas neuspěl s dovoláním — Model umělé inteligence generující videa — Čínský lunární Nový rok — Pobyt rodičů s dětmi v nemocnicích — Pocta Jaromíru Jágrovi v Pittsburghu — Vyřazení dresu s číslem 68 — Projev Jágra v Pittsburghu — Dlouholetí vrcholoví sportovci — Dlouholetí čeští sportovci — Boje o Avdijivku — Boje na Ukrajině — Policie pátrá po podvodnících — Zájem o rekvalifikační kurzy — Budoucí sestava Evropské komise — Začátek semestru na Filozofické fakultě v Praze — Uzavřená Eiffelova věž — Sanace skály v Brandýse nad Orlicí — Poslední hodiny k podání přihlášky na SŠ — Situace v Liberty Ostrava — Úbytek návštěvníků hor — Sto let od narození Františka Vláčila

                                 19. 2. 2024 na ČT1
                                 Stopáž55 minut

                                 19. únor

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 19. 2. 2024 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám