44 minut

12. srpna 2018

Obsah dílu

Míň z výběru spotřební daně — Jak zvýšit výběr spotřební daně — Policejní přípravy na demonstrace — Pokles turecké liry — Český zákaz zahalování obličeje? — Otevření úseku Jihlava – Velký Beranov — Likvidace uhynulých ryb — Pozorování perseidů — Podmínky k pozorování perseidů — Protivládní protesty v Rumunsku — Židovské památky otevřeny veřejnosti — Změny v dopravních předpisech — Ministr Staněk na Valašsku — Přibývá Rusů žijících v Česku — 40 let linky A pražského metra — Nová naděje pro pacienty bez hlasivek — Požár v Kutné Hoře — Aplikace pomáhá i u vody — Zdražení elektřiny pro domácnosti — Nevýhodná výměna dodavatele elektřiny — Příběhy ze srpna 1968 — Start Sondy ke Slunci — Útisk křesťanů v Číně — Okamžik před pádem letounu — Chátrající pevnost Josefov

Části dílu

00:36
Míň z výběru spotřební daně
  Výběr spotřební daně z cigaret i přes rychlý růst ekonomiky klesá. A to i navzdory tomu, že na ostatních daních stát stále víc vydělává. Jenže ze spotřební daně z tabákových výrobků získal za prvních sedm měsíců letoška o 340 milionů méně než ve stejném
  01:12
  Jak zvýšit výběr spotřební daně
   Vláda už v červnu schválila návrh zákona, který má zdanění cigaret se zahřívaným tabákem od příštího ledna zavést. Spotřební daň ale má být i kvůli menší škodlivosti dvakrát nižší než u klasických cigaret.
   05:00
   Policejní přípravy na demonstrace
    Washington se chystá na pochod pravicových extremistů. Postavit se jim chtějí odpůrci rasismu, kteří už se scházejí v americké metropoli. Policie chce zabránit tomu, aby demonstrace přerostly v násilnosti stejné jako před rokem ve Virginii.
    07:10
    Pokles turecké liry
     Světové trhy dál zneklidňuje dramatický propad turecké měny. Tamní liru sráží dolů hlavně spory se Spojenými státy – tento týden klesla na nové minimum. Prezident Erdogan ale slova o krizi odmítá.
     07:52
     Český zákaz zahalování obličeje?
      Česko je další zemí, ve které se mluví o možném zákazu zahalování tváře na veřejnosti. Návrh KDU-ČSL a SPD nachází shodu napříč stranami. Inspirovala je změna zákona v Dánsku.
      10:24
      Otevření úseku Jihlava – Velký Beranov
       Na dálnici D1 bude od zítřejšího rána o jedno omezení méně. Silničáři zprovozňují úsek od Jihlavy po Velký Beranov. Pracovalo se tam bezmála dva roky, šest kilometrů stálo něco přes půl miliardy. Celková délka opravené D1 se tím zvýší na 69 kilometrů.
       10:50
       Likvidace uhynulých ryb
        Už od pátku odklízejí rybáři desítky tun ryb, které kvůli suchu uhynuly v největším moravském rybníku Nesyt. Škody jsou zatím vyčíslené na 5 milionů korun. Podle jednatele společnosti, která rybník obhospodařuje, skončí práce pravděpodobně zítra.
        11:59
        Pozorování perseidů
         Perseidy, jeden z nejjasnějších rojů meteorů. Vrcholí právě dnes v noci – konkrétně mezi půlnocí a čtvrtou hodinou ranní, kdy by mělo spadnout až 70 meteorů za hodinu.
         12:36
         Podmínky k pozorování perseidů
          Živý vstup redaktorky Barbory Žítkové.
          13:38
          Protivládní protesty v Rumunsku
           V Rumunsku dva dny po sobě protestovaly desetitisíce lidí. Demonstrace v Bukurešti a dalších městech pořádali hlavně Rumuni žijící v zahraničí. Vadí jim všudypřítomná korupce – volají po rezignaci levicové vlády a vypsání předčasných voleb.
           15:33
           Židovské památky otevřeny veřejnosti
            Synagogy a židovské hřbitovy jsou v nejlepším stavu ve své historii. Upozorňuje na to Den židovských památek, návštěvníkům se jich dnes zdarma otevřelo na pětapadesát. Židovská obec chce upozornit na svatostánky v menších městech a vesnicích.
            18:25
            Změny v dopravních předpisech
             Speciální registrační značky pro ekologicky šetrná auta nebo propojení stanic technické kontroly s autoservisy. Změny, které podpořili senátoři z výboru pro dopravu.
             20:04
             Ministr Staněk na Valašsku
              Obnovená historická chata Libušín na beskydských Pustevnách se veřejnosti otevře příští rok na podzim. Hrubou stavbu si dnes prohlédl ministr kultury Antonín Staněk.
              21:06
              Přibývá Rusů žijících v Česku
               Přibývá Rusů, kteří žijí v Česku. Letos v červnu jich ministerstvo vnitra na našem územní evidovalo přes 37 tisíc. Jde tak o čtvrtou nejpočetnější skupinu cizinců.
               21:25
               40 let linky A pražského metra
                Výročí 40 let provozu slaví linka A pražského metra. Přesně 12. srpna 1978 se pod centrem města a taky pod Vltavou projeli první cestující.
                23:46
                Nová naděje pro pacienty bez hlasivek
                 Kolem dvou set pacientů ročně podstoupí v Česku tzv. totální laryngektomii – zákrok, při kterém jsou jim, většinou kvůli nádorovému onemocnění, trvale odstraněny hlasivky.
                 25:57
                 Požár v Kutné Hoře
                  26:28
                  Aplikace pomáhá i u vody
                   Vodní záchranáři letos řešili už stovky úrazů nebo náhlých onemocnění. A to nejen na vodě, ale i v blízkém okolí vodních ploch.
                   28:43
                   Zdražení elektřiny pro domácnosti
                    Ceny elektřiny pro domácnosti, které v minulých letech spíš klesaly, čeká v příštím roce nejspíš výrazné zdražení. Analytici hovoří o nárůstu až o deset procent. Pro rodiny s vyšší spotřebou může rozdíl v porovnání s letoškem dělat až několik tisíc korun.
                    32:03
                    Nevýhodná výměna dodavatele elektřiny
                     Změna dodavatele energie se ale naopak nemusí vyplatit těm, kteří si přechod řádně nerozmyslí. Roste totiž i počet lidí, kteří se nechají zlákat na nevýhodné nabídky, nebo přistoupí na změnu smlouvy pod nátlakem či nevědomky. Hrozí jim pak sankce a penále.
                     34:38
                     Příběhy ze srpna 1968
                      Velmi složitá byla v srpnu 68 situace i pro lidi, kteří byli zrovna mimo Československo. Zvlášť pokud cestovali po Sovětském svazu. Na vlastní oči tam viděli mobilizaci vojáků – o tom, co se skutečně děje doma, neměli žádné informace.
                      37:14
                      Start Sondy ke Slunci
                       Americká NASA vyslala do vesmíru misi, která nemá v dějinách lidstva obdoby. Cílem Parkerovy solární sondy je koróna - vrstva kolem Slunce plná žhavých plynů. Během sedmi let sonda obkrouží naši nejbližší hvězdu hned několikrát.
                       37:33
                       Útisk křesťanů v Číně
                        Čína přitvrzuje proti věřícím – hlavně křesťanům. I když je svoboda vyznání od roku 1982 zapsaná v ústavě. Letos Peking schválil pětiletku, která má náboženství tzv. obohatit o čínskou charakteristiku, jako je loajalita ke straně.
                        40:10
                        Okamžik před pádem letounu
                         Okamžik před tragédií – tento snímek zachytil Jaroslav Bárta na leteckém dni ve Strunkovicích na Prachaticku. Včera se tam zřítil historický letoun – pilot zraněním podlehl, nikomu dalšímu se nic nestalo.
                         40:30
                         Chátrající pevnost Josefov
                          V Josefově dnes skončí metalový festival Brutal Assault. Velká část místních lidí se ale paradoxně na návrat k běžnému životu příliš netěší. Výjimečné pevnostní město z konce 18. století je totiž ghetto.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          13. srpna 2018

                          Přehled dílů

                          Stopáž49 minut

                          22. června

                          Headlines — Spor o výpověď bez udání důvodu — Vládní pře o výpovědi — Změny v zákoníku práce — Silné bouřky s krupobitím — Škody po bouřkách — Jeskyně zavřené po deštích — Ruský útok na Charkov — Adopce osiřelých ukrajinských dětí — Nový ukrajinský velvyslanec v Česku — Ceny paliv na čerpacích stanicích — Připomínka výsadku Silver A — Ruský vliv na Severním Kypru — Červený kříž v Gaze — Koncert pro Vltavskou filharmonii — Ochrana lesů před požáry — Splácíte v současnosti dluhy? — Požár haly na Zlínsku — Mýval jako škodná — Bezpečnost na silnicích během prádznin — Opravy silnic a nehody — Dodržování zákazu předjíždění pro kamiony — Noční kontroly kamionů — Záplavy ve Švýcarsku — Nárust populace v Jeruzalémě — Rušení spojů z Českých Budějovic — Značení plynového potrubí — Farage o Ukrajině — Snížení administrativní zátěže — Otevřené nebe pro hendikepované — Akce letošního Archeologického léta

                          22. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž49 minut

                          22. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          22. 6. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          21. června

                          Korespondenční volba schválena sněmovnou — Hlasování o korespondenční volbě — Návrh korespondenční volby — Změny ve sněmovně po eurovolbách — Silná bouřka a krupobití na jihu Čech — Změny ve struktuře slovenských médií — Rusko vs. Jižní Korea — Půl roku od střelby na fakultě — Památník obětem střelby — Policejní zásah na FF UK — ANO opouští frakce Renew a ALDE v EP — Letní úspory za energie — Československé perutě v RAF — Blackout v Chorvatsku — Vivat Messi na festivalu Tanec Praha — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Budova pro úředníky za 3,5 mld. — Druhé kolo přijímacího řízení na střední školy — Zadržení Čecha v Chorvatsku po úmrtí chlapce při explozi — Dostavba D3 u Tábora — Nebezpečné bouřky v Česku — Přípravy letišť před bouřkou — Supercely v Česku — Přečkání bouřky v kempu — Úroda poničená počasím — Hutě Liberty Ostrava v úpadku — 75 let od vraždy generála Píky — Britská předvolební debata — Provokační akce StB Neptun — Záchrana turistky s pomocí kladkostroje — Kurzy pro personál psychiatrických klinik — Přípravy na olympijské hry v Paříži — Soud o usmrcení myslivce — Setkání ukrajinské rodiny — Divadelní festival Regiony v Hradci Králové

                          21. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          21. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          21. 6. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          20. června

                          Vyšetřování střelby na FF UK — Informace o vyšetření útoku — Časová osa tregédie — Nejasnosti kolem případu — Bezpečnostní výbor o střelbě na FF UK — Vysoké školy po útoku — Nadační fond Univerzity Karlovy — Válka na Ukrajině — Nedostatek vody na Ukrajině — Rekonstrukce v Brně — Změny v RTVS — Zrekonstruovaný obchodní dům Máj — Problém s dodávkami léků — Devítileté dítě z Česka zemřelo při explozi auta u chorvatského města Obrovac — Průměrné ceny pohonných hmot — Škody po silných bouřkách — Začíná astronomické léto — Česká cesta do vesmíru — Cíl cesty — Vědecké experimenty — Cíle projektu — Aleš Svoboda — Jediný Čech ve vesmíru — Debaty o školních obědech — Prezident v Ústeckém kraji — Sankce proti Rusku — Ilegální migrace v Německu — Hoření heřmanické haldy — Miliardová investice firmy Onsemi — Zemřel Donald Sutherland — Dietrichsteinská hrobka — Znásilnění židovské dívky — Cesta ruského prezidenta po Asii — Sázky na volby — Chlém, který chrání před astmatem — Ocenění pro mladé uprchlíky — Metronome festival

                          20. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          20. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          20. 6. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          19. června

                          Plán na obří investici — Výroba čipů v Česku — Změny v místě obří investice — Investiční projekty v ČR — Zájem o investice v Česku — Strategické partnerství Ruska a Severní Korey — Oběti pouti do Mekky — Miliardy na odklon tepláren od uhlí — Sociální výbor sněmovny o penzích — Útok nožem na pražské čerpací stanici — Imunita nové europoslankyně Nagyové — Migrace z Běloruska do Polska — Hútijové potopili loď — Osobnosti letošních filmových Varů — Noví ústavní soudci — Pamětní kámen před FF UK — Dovolání Dominika Feriho — Bezpečnost u vody — Úhrady pojišťoven lékařům — Výdaje na zdravotnictví — Léčba rakoviny prostaty — Spor v koalici o platy ve veřejn sféře — Podmíněný trest pro Romana Berbra — Důvěra obyvatel vůči ústavním institucím — Prezident v Ústeckém kraji — Posprejovaný Stonehendge — Předvolební chaos ve Francii — Bouřky v Česku — Bouřky na fotbalovém Euru — Soudy uzavřely kauzu Pitomio Tomia Okamury — Sokolové v poslaneckých lavicích — Připomínka aloise Eliáše — Slovenský kabinet a lex atentát — Složení Rady ČT — Vědecký festival Vědafest — Záchrana žirafího mláděte — Oslavy 90 let FOK na Vyšehradě

                          19. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          19. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          19. 6. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          18. června

                          Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                          18. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          18. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          18. 6. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám