31. červenec 2018

Obsah dílu

Návrh řešení H-Systemu a možná soudní reforma — USA a Írán — Proces s Paulem Manafortem — Obecní a senátní volby se blíží — Srážka vlaku — Vykrádání stanů na hudebním festivalu — Vladivostok a legionáři — Nový ministr zahraničních věcí v září — Únos vietnamského podnikatele — Nová definice pojmu osoba blízká — Povinný screening kvůli rakovině? — Vysoké teploty v Česku i zbytku Evropy — Podzim na ČT — Nález nevybuchlé munice ze 2. světové války — Nový ředitel GIBS — KLDR podle deníku Washington Post vyvíjí rakety — Napadení cizinky v Teplicích — Ekonomická prognóza ministerstva financí — Nezaměstnanost v Bavorsku — Zákaz mobilů ve francouzských školách — Nymburská lávka půjde k zemi v pátek — Voda na Marsu — Ukradený žralok

Části dílu

00:33
Návrh řešení H-Systemu a možná soudní reforma
  Justiční špičky u prezidenta kvůli kauze H-System. Předseda Nejvyššího soudu Pavel Šámal na Hradě volal po odpovědnosti státu za vleklé soudní spory, táhnoucí se od devadesátých let.
  07:35
  USA a Írán
   Americký prezident Donald Trump nabídl Íránu osobní schůzku na nejvyšší úrovni. Kdykoliv bude zájem a bez jakýchkoliv podmínek.
   10:00
   Proces s Paulem Manafortem
    10:22
    Obecní a senátní volby se blíží
     Před třemi hodinami vypršela lhůta, dokdy mohly politické strany a hnutí podat kandidátní listiny pro říjnové obecní a senátní volby.
     16:31
     Srážka vlaku
      U obce Smrkovice na Písecku se odpoledne srazil vlak s traktorem.
      17:42
      Vykrádání stanů na hudebním festivalu
       18:03
       Vladivostok a legionáři
        Vladivostok na ruském Dálném východě se před sto lety zapsal do dějin československých legionářů.
        20:46
        Nový ministr zahraničních věcí v září
         Vláda by měla mít plnohodnotného ministra zahraničí nejpozději v září. České televizi to řekl Andrej Babiš.
         23:26
         Únos vietnamského podnikatele
          Německé úřady jsou přesvědčené, že k loňskému únosu vietnamského podnikatele do vlasti pachatelé využili slovenské vládní letadlo.
          24:26
          Nová definice pojmu osoba blízká
           25:36
           Povinný screening kvůli rakovině?
            Je to rakovina plic, na kterou Češi z onkologických onemocnění nejčastěji umírají. Protože plíce nebolí, nádor u pacientů lékaři objeví často náhodou.
            27:36
            Vysoké teploty v Česku i zbytku Evropy
             Evropské státy stále bojují s velkou vlnou veder. Itálie dokonce vyhlásila pro část měst v severní a centrální oblasti nejvyšší stupeň varování.
             30:26
             Podzim na ČT
              Česká televize představila svůj podzimní program. Divákům po prázdninách nabídne premiéry nových domácích i zahraničních filmů a seriálů.
              36:50
              Nález nevybuchlé munice ze 2. světové války
               37:03
               Nový ředitel GIBS
                Novým ředitelem Generální inspekce bezpečnostních sborů by se měl stát dosavadní šéf Okresního státního zastupitelství v Lounech Radim Dragoun.
                38:10
                KLDR podle deníku Washington Post vyvíjí rakety
                 Severní Korea pokračuje ve vývoji zbraní, a to navzdory oteplení vztahů se Spojenými státy. Deník Washington Post s odkazem na americké tajné služby napsal, že vyvíjí rakety dlouhého doletu.
                 39:57
                 Napadení cizinky v Teplicích
                  40:19
                  Ekonomická prognóza ministerstva financí
                   České ekonomice se bude dařit o něco hůř, než se očekávalo. Počítá s tím ministertvo financí.
                   41:19
                   Nezaměstnanost v Bavorsku
                    Nezaměstnanost v Německu se podle čerstvých čísel drží na nejnižší úrovni od znovusjednocení země.
                    43:28
                    Zákaz mobilů ve francouzských školách
                     Do francouzských lavic od nového školního roku bez mobilních telefonů a dalších komunikačních zařízení.
                     43:51
                     Nymburská lávka půjde k zemi v pátek
                      Nymburská lávka přes Labe se začne bourat v pátek. Oznámilo to vedení města. Stavba je kvůli havarijnímu stavu uzavřená už od prosince, od června pod ní nesmějí ani proplouvat lodě.
                      45:56
                      Voda na Marsu
                       46:17
                       Ukradený žralok
                        Mohla to být loupež století - nikoliv co do ceny, ale do kuriozity. V sobotu otřásla veřejností v San Antoniu krádež malého žraloka.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž48 minut
                        Další díl
                        1. srpen 2018

                        Přehled dílů

                        Stopáž54 minut

                        1. červen

                        Headlines — Schodek státního rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce na schodek státního rozpočtu — Summit Evropského politického společenství v Kišiněvě — Trosky rakety v Kyjevě zabily tři lidi — Vývoj průměrných cen pohonných hmot v ČR — Debata o sporné emisní normě — Zákaz fyzického i psychického trestání dětí — Nové pobočky České pošty — Dodávky plynu z Ázerbájdžánu — Výstava Necenzurováno v Galerii Středočeského kraje GASK. — Petr Pavel na návštěvě Vídně — Krize v kroměřížské psychiatrické nemocnici — Soud v Mostě zamítl žalobu na osm lidí žalovaných za obsazení rypadla — Celníci zadrželi dodávku s migranty na D1 — Začalo léto a slunečné počasí — Nový formát registračních zanček — Registrační značky v průběhu let — Elektromobily v Česku — ČNB zmírní pravidla pro poskytování hypoték — Soutěž výsadkářů Airborne triatlon v Chrudimi — Napětí mezi USA a Čínou — Sněmovna reprezentantů schválila pozastavení dluhového stropu — Obchvat Náchoda má stavební povolení — Kouření holduje čtvrtina Čechů — Důvěra v prezidenta po nástupu Pavla značně stoupla — 130 % průměrné mzdy pro učitele — Čištění čistírny odpadních vod v Jihlavě — Začíná sezona samosběru jahod — Ve Zlíně začal filmový festival pro děti — Šerpa zachránil horolezce pod Mount Everestem

                        1. 6. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        1. červen

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        1. 6. 2023 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        31. květen

                        Headlines — Senát schválil kandidáty na ústavní soudce — Budoucí ústavní soudci — Role Ústavního soudu — Schvalování ústavních soudců — Výměna ústavních soudců — Schvalování nových ústavních soudců — Skončila konference Globsec — Návrh zákona o dluhovém stropu — Zájem o dovoz jídla zůstává vysoký — Nový šéf Hospodářské komory — Psychiatrická nemocnice v Kroměříži v personální krizi. — Ostřelování Bělgorodské oblasti — Neúspěšný pokus KLDR o vyslání špionážní družice do vesmíru — Premiéra Amberville v Divadle v Dlouhé — Výdaje na obranu — Přírodu na Sněžce opět chrání sítě — V zoo Ostrava se poprvé rozmnožily krajty zelené — Péče o nevyléčitelně nemocné — Zásah policie a stráže při incidentu u soudu — Příznivci Peterkové přerušili soudní jednání — Pořádková pokuta — Soud potvrdil exposlanci Volnému dvouletou podmínku — Českého vojenského lékaře v Koreji obžalovali — Provoz největšího překladiště zásilek v Česku — Sněmovna podpořila novelu liniového zákona — V Británii klesá počet Evropanů — Berlín Rusku nařídil uzavřít čtyři konzuláty — Odškodnění za nepřítomnost otce u porodu — Oprava obchodního domu Breda v Opavě — V Trutnově začal Cirk-UFF — Nový lék na nemoc motýlích křídel — Pštros plachý na Olomoucku — Dvouletá podmínka pro vedoucího dětského tábora — Dopady války na ukrajinský hotel

                        31. 5. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        31. květen

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        31. 5. 2023 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        30. květen

                        Headlines — Ekonomika stagnuje — Očekávaný vývoj české ekonomiky — Hrubý domácí produkt — Vývoj HDP v 1. čtvrtletí 2023 — Exploze v Kyjevě a Moskvě — Ukrajina je připravena na protiofenzivu — Ubývá venkovských prodejen — Česko prohrálo spor o nájem za ruské pozemky — Muž viněný ze smrti dítěte v Mostě jde do vazby — Ceny plynu dál padají — Střet jednotek KFOR a Srbů na severu Kosova — Poslanec Bašta je v nemocnici — Fotovoltaických elektráren v Česku přibývá — Soud potvrdil Peterkové podmínku — O hlavní cenu karlovarského festivalu se utkají i dvě české novinky — Německo bojuje s ilegální migrací — Výbor doporučil schválit kandidáty do ÚS — Požár autobusu na Lounsku — Účinnější léčba roztroušené sklerózy — Oprava pražského orloje — Staroměstský orloj — Návrat turistů do centra Prahy — Na jezeře Lago Maggiore zemřeli příslušníci italských tajných služeb — Opravy silnic na jihu Moravy — Moskva vydala zatykač na amerického senátora — Zvýšení rodičovského příspěvku — Kulturní dům Slavie v Českých Budějovicích projde opravou — Odbory zřídily stávkový výbor — Týmy duševního zdraví pro školáky — Předražené služby podomních zámečníků — Opravený Sněmovní sál opět září zlatem — K čínské vesmírné stanici odstartovala loď — Oprava sousoší husitů v lese u Bořitova — Koncert Iron Maiden v Praze

                        30. 5. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        30. květen

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        30. 5. 2023 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám