Události

31. červenec 2018

48 minut

31. červenec 2018

Obsah dílu

Návrh řešení H-Systemu a možná soudní reforma — USA a Írán — Proces s Paulem Manafortem — Obecní a senátní volby se blíží — Srážka vlaku — Vykrádání stanů na hudebním festivalu — Vladivostok a legionáři — Nový ministr zahraničních věcí v září — Únos vietnamského podnikatele — Nová definice pojmu osoba blízká — Povinný screening kvůli rakovině? — Vysoké teploty v Česku i zbytku Evropy — Podzim na ČT — Nález nevybuchlé munice ze 2. světové války — Nový ředitel GIBS — KLDR podle deníku Washington Post vyvíjí rakety — Napadení cizinky v Teplicích — Ekonomická prognóza ministerstva financí — Nezaměstnanost v Bavorsku — Zákaz mobilů ve francouzských školách — Nymburská lávka půjde k zemi v pátek — Voda na Marsu — Ukradený žralok

Části dílu

00:33
Návrh řešení H-Systemu a možná soudní reforma
  Justiční špičky u prezidenta kvůli kauze H-System. Předseda Nejvyššího soudu Pavel Šámal na Hradě volal po odpovědnosti státu za vleklé soudní spory, táhnoucí se od devadesátých let.
  07:35
  USA a Írán
   Americký prezident Donald Trump nabídl Íránu osobní schůzku na nejvyšší úrovni. Kdykoliv bude zájem a bez jakýchkoliv podmínek.
   10:00
   Proces s Paulem Manafortem
    10:22
    Obecní a senátní volby se blíží
     Před třemi hodinami vypršela lhůta, dokdy mohly politické strany a hnutí podat kandidátní listiny pro říjnové obecní a senátní volby.
     16:31
     Srážka vlaku
      U obce Smrkovice na Písecku se odpoledne srazil vlak s traktorem.
      17:42
      Vykrádání stanů na hudebním festivalu
       18:03
       Vladivostok a legionáři
        Vladivostok na ruském Dálném východě se před sto lety zapsal do dějin československých legionářů.
        20:46
        Nový ministr zahraničních věcí v září
         Vláda by měla mít plnohodnotného ministra zahraničí nejpozději v září. České televizi to řekl Andrej Babiš.
         23:26
         Únos vietnamského podnikatele
          Německé úřady jsou přesvědčené, že k loňskému únosu vietnamského podnikatele do vlasti pachatelé využili slovenské vládní letadlo.
          24:26
          Nová definice pojmu osoba blízká
           25:36
           Povinný screening kvůli rakovině?
            Je to rakovina plic, na kterou Češi z onkologických onemocnění nejčastěji umírají. Protože plíce nebolí, nádor u pacientů lékaři objeví často náhodou.
            27:36
            Vysoké teploty v Česku i zbytku Evropy
             Evropské státy stále bojují s velkou vlnou veder. Itálie dokonce vyhlásila pro část měst v severní a centrální oblasti nejvyšší stupeň varování.
             30:26
             Podzim na ČT
              Česká televize představila svůj podzimní program. Divákům po prázdninách nabídne premiéry nových domácích i zahraničních filmů a seriálů.
              36:50
              Nález nevybuchlé munice ze 2. světové války
               37:03
               Nový ředitel GIBS
                Novým ředitelem Generální inspekce bezpečnostních sborů by se měl stát dosavadní šéf Okresního státního zastupitelství v Lounech Radim Dragoun.
                38:10
                KLDR podle deníku Washington Post vyvíjí rakety
                 Severní Korea pokračuje ve vývoji zbraní, a to navzdory oteplení vztahů se Spojenými státy. Deník Washington Post s odkazem na americké tajné služby napsal, že vyvíjí rakety dlouhého doletu.
                 39:57
                 Napadení cizinky v Teplicích
                  40:19
                  Ekonomická prognóza ministerstva financí
                   České ekonomice se bude dařit o něco hůř, než se očekávalo. Počítá s tím ministertvo financí.
                   41:19
                   Nezaměstnanost v Bavorsku
                    Nezaměstnanost v Německu se podle čerstvých čísel drží na nejnižší úrovni od znovusjednocení země.
                    43:28
                    Zákaz mobilů ve francouzských školách
                     Do francouzských lavic od nového školního roku bez mobilních telefonů a dalších komunikačních zařízení.
                     43:51
                     Nymburská lávka půjde k zemi v pátek
                      Nymburská lávka přes Labe se začne bourat v pátek. Oznámilo to vedení města. Stavba je kvůli havarijnímu stavu uzavřená už od prosince, od června pod ní nesmějí ani proplouvat lodě.
                      45:56
                      Voda na Marsu
                       46:17
                       Ukradený žralok
                        Mohla to být loupež století - nikoliv co do ceny, ale do kuriozity. V sobotu otřásla veřejností v San Antoniu krádež malého žraloka.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž48 minut
                        Další díl
                        1. srpen 2018

                        Přehled dílů

                        Stopáž50 minut

                        21. květen

                        Headlines — Korespondenční volba — Korespondenční volba v Evropě — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ztráta ukrajinských pozic v Azovstalu — Vojenská pomoc od USA — Lidé posílají charitám méně peněz — Tornáda v Německu — Následky silných bouřek — Jednání v Lánech — Festival Open House — Obce šetří — Soud kvůli nelegální migraci v Itálii — Biden v Jižní Koreji — Nové návštěvnické centrum ČNB — Šíření opičích neštovic — Ceny dřeva — Alkohol na veřejnosti v Praze — Omezení v dalších městech — Návrat zahraničních turistů do Prahy — Nové technologie pro armádu — Připomínka takzvaných babických procesů — Usazování mostu — Ukončení dodávek plynu do Finska — Problémy ruských lodí — Relikviář svatého Maura — Oprava staré stodoly v Moravských Kopanicích — Start lodi Starliner — Velký zájem o sazenice

                        Premiéra sobota 21. 5. 2022 na ČT1
                        Stopáž50 minut

                        21. květen

                        Ve znakovém jazyce

                        Premiéra sobota 21. 5. 2022 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        20. květen

                        Obránci Azovstalu dostali příkaz zastavit boje — Vývoj války na Ukrajině — Situace na východě Ukrajiny — Ruské tresty za podporu Ukrajiny — Válka na Ukrajině — Schröder opouští ruskou firmu Rosněfť — Vklady lidí u bank klesly — Inflace v Británii opět stoupla — Konec vyšetřování kauzy o úniku policejních informací — Hrozba potravinové krize — Kybernetický útok na ŘSD — 75. ročník festivalu v Cannes — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Německo hlásí první případ opičích neštovic — Auto z r. 1955 za rekordních 135 mil. eur — První tropický den v Česku — Výstraha před bouřkami — Žádosti o příspěvky na bydlení — Roste zájem o příspěvky na bydlení — Finanční situace seniorů — Gazprom od zítřka přeruší vývoz plynu do Finska — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Festival muzejních nocí — Korupční kauza Dušana Kováčika — Loď Starliner odstartovala k ISS — Policie odhalila padělatele peněz — Nová vláda ve Francii — Joe Biden na návštěvě Jižní Koreje — Ubytovna pro uprchlíky v Kramolíně — Dotace na obecní nemovistosti — Falešný hrob sv. Metoděje — Poslední album Mira Žbirky

                        Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        20. květen

                        Ve znakovém jazyce

                        Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        19. květen

                        Válka na Ukrajině — Evakuace z Azovstalu pokračuje — Proces s ruským vojákem — Obránci Azovstalu — G7 schválila další finanční pomoc Ukrajině — Prodloužení nouzového stavu — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Soud potvrdil osvobození exministra Bárty — Útok na škole v německém Bremerhavenu — Nedostatek kojenecké výživy v USA — Janáčkova filharmonie se loučí s domovskou scénou — Cena Wernera von Siemense — Pokuty za lockdownové večírky v Downing Street — Práce pro ukrajinské uprchlíky v Česku — Pracovní místa pro uprchlíky z Ukrajiny — Zemřel hudební skladatel Vangelis — Ochranné ploty v Národním parku České Švýcarsko — Česko očekávají silné bouřky — Tromby na východě Čech — Benzin v Česku opět zdražuje — Ceny PHM dle krajů — Alternativní paliva zdražují na ceně — Soud s bývalým elitním prokurátorem Kováčikem — Přezkum prominutí DPH — Policie dopadla organizovanou skupinu zlodějů dřeva — V Chrastavě chystají záložní způsob vytápění — Zadávání veřejných zakázek a kontrola dodavatelů — Opičí neštovice se šíří v Evropě i Americe — Policie nezahájí vyšetřování smrti reportérky — Sberbank jde k likvidaci — EK žaluje Česko kvůli pravidlům o obsahu audiovizuálních médií — Půdní injektáž na záchranu stromů v Brně — Konec uzavírky mostu v Tetčicích — Náhrady za nevyužité monoklonální protilátky — Pohřeb Medy Mládkové — Česká filharmonie na Pražském jaru

                        Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        19. květen

                        Ve znakovém jazyce

                        Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám