49 minut

31. července 2018

Obsah dílu

Návrh řešení H-Systemu a možná soudní reforma — USA a Írán — Proces s Paulem Manafortem — Obecní a senátní volby se blíží — Srážka vlaku — Vykrádání stanů na hudebním festivalu — Vladivostok a legionáři — Nový ministr zahraničních věcí v září — Únos vietnamského podnikatele — Nová definice pojmu osoba blízká — Povinný screening kvůli rakovině? — Vysoké teploty v Česku i zbytku Evropy — Podzim na ČT — Nález nevybuchlé munice ze 2. světové války — Nový ředitel GIBS — KLDR podle deníku Washington Post vyvíjí rakety — Napadení cizinky v Teplicích — Ekonomická prognóza ministerstva financí — Nezaměstnanost v Bavorsku — Zákaz mobilů ve francouzských školách — Nymburská lávka půjde k zemi v pátek — Voda na Marsu — Ukradený žralok

Části dílu

00:33
Návrh řešení H-Systemu a možná soudní reforma
  Justiční špičky u prezidenta kvůli kauze H-System. Předseda Nejvyššího soudu Pavel Šámal na Hradě volal po odpovědnosti státu za vleklé soudní spory, táhnoucí se od devadesátých let.
  07:35
  USA a Írán
   Americký prezident Donald Trump nabídl Íránu osobní schůzku na nejvyšší úrovni. Kdykoliv bude zájem a bez jakýchkoliv podmínek.
   10:00
   Proces s Paulem Manafortem
    10:22
    Obecní a senátní volby se blíží
     Před třemi hodinami vypršela lhůta, dokdy mohly politické strany a hnutí podat kandidátní listiny pro říjnové obecní a senátní volby.
     16:31
     Srážka vlaku
      U obce Smrkovice na Písecku se odpoledne srazil vlak s traktorem.
      17:42
      Vykrádání stanů na hudebním festivalu
       18:03
       Vladivostok a legionáři
        Vladivostok na ruském Dálném východě se před sto lety zapsal do dějin československých legionářů.
        20:46
        Nový ministr zahraničních věcí v září
         Vláda by měla mít plnohodnotného ministra zahraničí nejpozději v září. České televizi to řekl Andrej Babiš.
         23:26
         Únos vietnamského podnikatele
          Německé úřady jsou přesvědčené, že k loňskému únosu vietnamského podnikatele do vlasti pachatelé využili slovenské vládní letadlo.
          24:26
          Nová definice pojmu osoba blízká
           25:36
           Povinný screening kvůli rakovině?
            Je to rakovina plic, na kterou Češi z onkologických onemocnění nejčastěji umírají. Protože plíce nebolí, nádor u pacientů lékaři objeví často náhodou.
            27:36
            Vysoké teploty v Česku i zbytku Evropy
             Evropské státy stále bojují s velkou vlnou veder. Itálie dokonce vyhlásila pro část měst v severní a centrální oblasti nejvyšší stupeň varování.
             30:26
             Podzim na ČT
              Česká televize představila svůj podzimní program. Divákům po prázdninách nabídne premiéry nových domácích i zahraničních filmů a seriálů.
              36:50
              Nález nevybuchlé munice ze 2. světové války
               37:03
               Nový ředitel GIBS
                Novým ředitelem Generální inspekce bezpečnostních sborů by se měl stát dosavadní šéf Okresního státního zastupitelství v Lounech Radim Dragoun.
                38:10
                KLDR podle deníku Washington Post vyvíjí rakety
                 Severní Korea pokračuje ve vývoji zbraní, a to navzdory oteplení vztahů se Spojenými státy. Deník Washington Post s odkazem na americké tajné služby napsal, že vyvíjí rakety dlouhého doletu.
                 39:57
                 Napadení cizinky v Teplicích
                  40:19
                  Ekonomická prognóza ministerstva financí
                   České ekonomice se bude dařit o něco hůř, než se očekávalo. Počítá s tím ministertvo financí.
                   41:19
                   Nezaměstnanost v Bavorsku
                    Nezaměstnanost v Německu se podle čerstvých čísel drží na nejnižší úrovni od znovusjednocení země.
                    43:28
                    Zákaz mobilů ve francouzských školách
                     Do francouzských lavic od nového školního roku bez mobilních telefonů a dalších komunikačních zařízení.
                     43:51
                     Nymburská lávka půjde k zemi v pátek
                      Nymburská lávka přes Labe se začne bourat v pátek. Oznámilo to vedení města. Stavba je kvůli havarijnímu stavu uzavřená už od prosince, od června pod ní nesmějí ani proplouvat lodě.
                      45:56
                      Voda na Marsu
                       46:17
                       Ukradený žralok
                        Mohla to být loupež století - nikoliv co do ceny, ale do kuriozity. V sobotu otřásla veřejností v San Antoniu krádež malého žraloka.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž48 minut
                        Další díl
                        1. srpna 2018

                        Přehled dílů

                        Stopáž54 minut

                        17. června

                        Headlines — Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                        17. 6. 2024 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        17. června

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        17. 6. 2024 na ČT24
                        Stopáž49 minut

                        16. června

                        Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle Na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                        16. 6. 2024 na ČT1
                        Stopáž49 minut

                        16. června

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        16. 6. 2024 na ČT24
                        Stopáž50 minut

                        15. června

                        Mírový summit ve Švýcarsku — Snahy o ukočení bojů na Ukrajině — Tři klíčové body mírového plánu — Pirátská strana hodnotí výsledek voleb — Státní podpora penzijního spoření — Spory o kasino v Chrášťanech — Inaugurace nového slovenského prezidenta — Slavnostní recepce v Bratislavě — Hrazení léčby za některé úrazy — Muzejní noc v Ostravě a v Praze — Pieta v Lidicích — Oslavy narozenin Karla III. — Tréninkové letadlo L-39NG — Riskantní jízda na zadní části vlaku — Festival Rock for People — Nebezpečí mikropůjček — Zodpovědné úvěry — Půjčování peněz v zastavárnách — Prodej prstenu v zastavárně — Nemoci způsobené klíšťaty — Boje v Gaze — Posilování pravicových stran ve Francii — Autobusy na Ještěd — Nehoda na závodech v Jičíně — Náklady na školní družiny — Svatováclavský pohár — Barokní večer v Mariánské Týnici

                        15. 6. 2024 na ČT1
                        Stopáž50 minut

                        15. června

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        15. 6. 2024 na ČT24
                        Stopáž55 minut

                        14. června

                        Začátek fotbalového mistrovství Evropy — Bezpečnostní opatření před šampionátem — Fakta o ME 2024 — Favorité evropského šampionátu — Fanoušci v Lipsku — Bezpečnostní opatření na šampionátu — Představení české reprezentace na EURO — EURO jako inspirace mladým fotbalistům — Hodnocení nabídek na dostavbu jaderných elektráren — Zájemci o stavbu nových bloků — Závěry summitu G7 a pomoc Ukrajině — Nedostatek dozorců ve věznicích — Poslední projev prezidentky Čaputové — Vyšetřování střelby na FF UK — Ceny Toma Stopparda — Sněmovna o korespondenční volbě — Trump navštívil Kongres — Jelen proskočil čelním sklem autobusu — Aplikace láka turisty na méně známá místa — Nové značení záchranářských sanitek — Označení záchranářských sanitek — Vybavení záchranářské sanitky — Vyšetřování žhářského útoku v Praze — Podpora strany Reform UK roste — Jednání o příměří v Gaze — Trest pro čínskou aktivistku — Požáry ve Středočeském kraji — Požár ve skladu pyrotechniky — Petiční stánek před Úřadem vlády — Princezna Kate opět na veřejnosti — Problémy huti Liberty Ostrava — Pátrání po podezřelém z vraždy — Světový den dárců krve — Sklizeň česneku — Koncert Laca Décziho — Zemřel veterán Charles Gad Strasser

                        14. 6. 2024 na ČT1
                        Stopáž55 minut

                        14. června

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        14. 6. 2024 na ČT24
                        Stopáž55 minut

                        13. června

                        Jednání o růstu platů — Platy ve zdravotnictví a justici — Požadavky na růst platů — Požadavky justice na růst platů — Tarifní platy pracovníků v justici — Summit G7 — Mobilizace branců na Ukrajině — Hizballáh zaútočil na Izrael — Problémy Liberty Ostrava — Náhrada mezd pro pracovníky Liberty Ostrava — Velké firmy v Moravskoslezském kraji — Dočasná ochrana uprchlíků — Druhý den návštěvy slovenské prezidentky — Objem poskytnutých hypoték — Nová střelnice u Tábora — Kniha roku — Nové americké sankce proti Rusku — Předpověď počasí na další dny — Armádní výcvik pro středoškoláky — Drogový gang z Ostravy — Odstranění petičního stánku u Úřadu vlády — Snadnější rozvody manželství — Počet rozvodů — Dopady rozvodu na děti — Ústavní stížnost na změny v důchodech — Pokuta za chybně vydanou jízdenku — Demonstrace v Argentině — Cesta ministra Bartoše do USA — Odměna pro Elona Muska — Transformace regionu Trojmezí — Dodávka vrtulníku pro amádu — Obvinění kvůli požáru Alzheimer centra — Zpráva o stavu světových oceánů — Příspěvky pro ukrajinské uprchlíky s handicapem — Ocenění mladých vědců — Obnova pyramid kutnohorské kostnici — Summit G7 — Autonomní drony

                        13. 6. 2024 na ČT1
                        Stopáž55 minut

                        13. června

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        13. 6. 2024 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám