27. červenec 2018

Obsah dílu

Expremiéři před sněmovní komisí — Výpovědi expremiérů — Výsledky vyšetřovací komise — Vlastníci OKD — Vyšetřování řeckých požárů — Děti migrantů stále bez rodičů — Nejhlubší propad na burze — Metnar nerezignuje — Průměrný dluh — Volební průzkum — Jednání Babiš–Kurz — Politici ke kauze H-System — 44. LFŠ — Ředitel Homolky končí — Omluva podnikatelům — Nové tramvaje s kamerami — Řidič ujel od nehody — Nábor vojáků — Vodácký zákaz v Krumlově — Zatmění Měsíce — Kde a kdy se dívat — Pozorování Měsíce — Fotografování zatmění — Návrat ostatků z KLDR — 65 let korejského příměří — Vlk v Rýchorách — Chata jako místo bydliště — Prodej Poldi opět zkrachoval — Léky s kódem pravosti — Výroba aut — Nepovedená záchrana — Po stopách války

Části dílu

00:34
Expremiéři před sněmovní komisí
  Bohuslav Sobotka a Jiří Rusnok. Dva bývalí premiéři vypovídali před sněmovní vyšetřovací komisí k OKD. Sobotka byl ministrem financí, když vláda prodala zbývající část akcií těžební společnosti.
  01:02
  Výpovědi expremiérů
   Poslanci dnes bývalé členy vlády vyslýchali celý den. Expremiéra Bohuslava Sobotky se mimo jiné ptali, jestli 4 miliardy, za které vláda svůj podíl ve firmě prodala, byla odpovídající cena.
   03:47
   Výsledky vyšetřovací komise
    Rozhovor s Petrem Obrovským
    05:02
    Vlastníci OKD
     Jak stát přišel o OKD a zase firmu získal zpět?
     06:15
     Vyšetřování řeckých požárů
      Řecká vláda má vážné podezření, že ničivý požár, který východně od Atén usmrtil tento týden nejméně 87 lidí, byl založen úmyslně.
      06:43
      Děti migrantů stále bez rodičů
       Úřady Spojených států nestihly v soudem určeném termínu vrátit rodičům 711 dětí, oddělených od dospělých po ilegálním přechodu hranice z Mexika.
       09:00
       Nejhlubší propad na burze
        Akcie Facebooku zažily nejhorší den od svého vstupu na burzu. Jejich cena se propadla o 19 procent a hodnota firmy se tak snížila v přepočtu o víc než dva a půl bilionu korun.
        09:29
        Metnar nerezignuje
         Ministr obrany Lubomír Metnar nebude v souvislosti s pochybnostmi o své diplomové práci nabízet premiérovi rezignaci.
         11:44
         Průměrný dluh
          Obyvatelé Česka vloni dlužili v průměru 29 700 korun. Průměrná výše závazků se tak meziročně zvýšila o přibližně čtyři tisíce.
          13:52
          Volební průzkum
           Kdyby se v červenci konaly volby do sněmovny, vyhrálo by je podle průzkumu firmy Median ANO. Hlas by mu dalo 30 procent oslovených.
           14:27
           Jednání Babiš–Kurz
            Živý vstup Václava Černohorského.
            17:04
            Politici ke kauze H-System
             18:14
             44. LFŠ
              Začala 44. Letní filmová škola v Uherském Hradišti.
              20:21
              Ředitel Homolky končí
               Další výměna vedení nemocnice. Ve funkci dnes po dohodě s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem skončil ředitel pražské Nemocnice Na Homolce Ivan Oliva.
               22:50
               Omluva podnikatelům
                Ministryně průmyslu a obchodu se omlouvá podnikatelům, kterých se mohla dotknout její slova o trestním stíhání Andreje Babiše.
                24:03
                Nové tramvaje s kamerami
                 Už za pár dní přibude dalších třicet vozů s bezpečnostními kamerami. Dopravní podnik v Ostravě letos počty hlídaných vozů ztrojnásobí.
                 25:48
                 Řidič ujel od nehody
                  Řidič u slovenské Žiliny nejprve rychle předjel terénní vůz. Když se pak zařazoval zpátky do svého pruhu, zachytil cyklistu, který spadl do příkopu. Auto ani nezpomalilo.
                  26:12
                  Nábor vojáků
                   Česká armáda chce výrazně posílit. Do osmi let plánuje navýšit počet vojáků až na 30 tisíc.
                   26:35
                   Vodácký zákaz v Krumlově
                    Na vodáky čeká na Vltavě nový zákaz. V Českém Krumlově už nesmějí vytahovat lodě na břeh. Bránili tím totiž místním i turistům v průchodu po nábřeží.
                    28:08
                    Zatmění Měsíce
                     Velkolepou podívanou dnes nabídne večerní obloha. V půl desáté začne úplné zatmění Měsíce - bude navíc nejdelší v tomhle století.
                     30:12
                     Kde a kdy se dívat
                      Za příznivého počasí budou moct lidé sledovat zatmění Měsíce v Evropě, Africe, Asii a Oceánii.
                      31:00
                      Pozorování Měsíce
                       Živý vstup Barbory Blažkové a Vlastimila Weinera.
                       33:01
                       Fotografování zatmění
                        Zatmění Měsíce je také jedinečnou příležitostí pro fotografy. Chystají se na něj profesionálové i amatéři.
                        35:52
                        Návrat ostatků z KLDR
                         Severní Korea dnes předala ostatky 55 amerických vojáků, kteří padli během korejské války v letech 1950–53. Plní tak slib, který dal severokorejský vůdce Kim Čong-un prezidentu Trumpovi během červnového summitu v Singapuru.
                         36:18
                         65 let korejského příměří
                          Dnes uplynulo přesně 65 let od ukončení bojů na korejském poloostrově. 27. července 1953 v 10:00 dopoledne podepsala OSN s představiteli Severní Koreje a Číny Dohodu o příměří.
                          38:31
                          Vlk v Rýchorách
                           V krkonošských Rýchorách zachytila fotopast vlka. Jde o další důkaz, že tyto šelmy začínají mít o nejvyšší české hory zájem.
                           38:53
                           Chata jako místo bydliště
                            Oblíbenost rekreačních chat a chalup roste. Lidé se do nich stěhují dokonce natrvalo. Důvodem bývá vedle života v přírodě hlavně dostupnější bydlení. Zvýšený zájem o chaty se už projevil i na trhu s nemovitostmi.
                            40:58
                            Prodej Poldi opět zkrachoval
                             Ani druhý vydražitel kladenskou huť Poldi nekoupí. Majitel společnosti Warhols Hold Jindřich Vlček měl 251 milionů korun splatit do dnešní půlnoci, od koupě ale ustoupil.
                             41:54
                             Léky s kódem pravosti
                              Namísto klasického čárového kódu, speciální 2D kód. Nový prvek, který má dát pacientům jistotu, že si nekupují padělaný lék.
                              43:40
                              Výroba aut
                               Automobilky v Česku vyrobily v prvním pololetí více než tři čtvrtě milionu osobních vozů. Produkce meziročně vzrostla o 3 desetiny procenta.
                               43:58
                               Nepovedená záchrana
                                Z jedenácti nosorožců dvourohých umístěných do nového národního parku v Keni přežil pouze jeden. A i ten je po útoku lva zraněný.
                                44:26
                                Po stopách války
                                 Kam vede nacionalismus a radikální extremismus. Tak se jmenuje projekt nevládních organizací a Evropské unie zaměřený na české a slovenské učitele.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž44 minut
                                 Další díl
                                 28. červenec 2018

                                 Přehled dílů

                                 Stopáž50 minut

                                 3. červen

                                 Headlines — Tragická srážka vlaků v Indii — Železniční neštěstí v Indii — Nejhorší vlaková neštěstí — Obnova lesů po kůrovcové kalamitě — Těžba dřeva — Opatření na ochranu lesů — Kalamitní stav v lesích — Nedostatek protivzdušné obrany na Ukrajině — Škrty v rozpočtu a reakce odborů — Egyptský policista zastřelil tři izraelské vojáky na hranici — Turecký prezident Erdogan začal třetí mandát — V Pardubicích si připomněli 80. výročí heydrichiády — Liebiegův palác je po rekonstrukci znovu otevřen — Ruské majetky v Česku — Vládní Challenger ve Kbelích — Požár skládky na Přerovsku — Interview Speciál s Danou Kolářovou a Zdeňkem Svěrákem — Náhradní výživné — Podvody s prodejem auta — Dovoz ojetých osobních aut do ČR — Rizika nákupu aut přes internet — 70 let od měnové reformy — Obavy ze stávky v Lipsku — Kdo je nejčastější obětí komárů? — Požár pily ve Slavonicích — To nejlepší z historie železnice — Belgie a Írán si vyměnily vězně — Boj proti znečištění planety plasty — Muzeum fotografa Šumavy Josefa Seidla — Akce Nežij vteřinou — Letní hudební festivaly

                                 3. 6. 2023 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 3. červen

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 3. 6. 2023 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 2. červen

                                 Headlines — Hledání úspor v rozpočtu — Národní rozpočtová rada o hospodaření státu — Hospodaření státu — Škrty ve státním rozpočtu — Schůzka prezidenta Pavla s Fialou a Babišem — Kyjev čelil dalším ruským útokům — Ukrajinský útok na okupovaná území — Finanční rezervy českých domácností — Dokončení opravy mostu přes Huťskou ulici v Kladně — Jednání o balíku sankcí — Jednání o dodávkách plynu z Ázerbjadžánu — Tresty za útok na Kapitol — Návrhy na státní vyznamenání — Závěr Pražského jara tradičně s Beethovenem — Sněmovna odmítla zvýšit poplatky za komunální odpad — Dezinformace o prezidentu Pavlovi — Významný archeologický objev na výstavě v Římě — Písečná bouře nad suezským průplavem — Pokuty za poškození půdy — Česká města pohledem satelitu — Různé oči projektu Copernicus — Data družicových snímků pomáhají zemědělcům — Snímky Copernicu při požáru v Českém Švýcarsku — Zdravotní stav Joea Bidena — Schůzka ministrů obrany — Důstojník BIS vynášel informace na Hrad — Elektrifikace tratí — Nejvyšší platba daně z příjmů firem — Debata o 5. stupni příspěvku na péči o handicapované — Přípravy na turistickou sezonu — Švýcarský parlament hlasoval proti vývozu zbraní na Ukrajinu — Jordánská královská svatba — Nová podoba módního domu Ostravica — Noc kostelů — Virtuální prohlídka sovětských lágrů — Na Olomoucku se podařilo chytit nandu pampového

                                 2. 6. 2023 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 2. červen

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 2. 6. 2023 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 1. červen

                                 Headlines — Schodek státního rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce na schodek státního rozpočtu — Summit Evropského politického společenství v Kišiněvě — Trosky rakety v Kyjevě zabily tři lidi — Vývoj průměrných cen pohonných hmot v ČR — Debata o sporné emisní normě — Zákaz fyzického i psychického trestání dětí — Nové pobočky České pošty — Dodávky plynu z Ázerbájdžánu — Výstava Necenzurováno v Galerii Středočeského kraje GASK. — Petr Pavel na návštěvě Vídně — Krize v kroměřížské psychiatrické nemocnici — Soud v Mostě zamítl žalobu na osm lidí žalovaných za obsazení rypadla — Celníci zadrželi dodávku s migranty na D1 — Začalo léto a slunečné počasí — Nový formát registračních zanček — Registrační značky v průběhu let — Elektromobily v Česku — ČNB zmírní pravidla pro poskytování hypoték — Soutěž výsadkářů Airborne triatlon v Chrudimi — Napětí mezi USA a Čínou — Sněmovna reprezentantů schválila pozastavení dluhového stropu — Obchvat Náchoda má stavební povolení — Kouření holduje čtvrtina Čechů — Důvěra v prezidenta po nástupu Pavla značně stoupla — 130 % průměrné mzdy pro učitele — Čištění čistírny odpadních vod v Jihlavě — Začíná sezona samosběru jahod — Ve Zlíně začal filmový festival pro děti — Šerpa zachránil horolezce pod Mount Everestem

                                 1. 6. 2023 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 1. červen

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 1. 6. 2023 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám