Události

27. červenec 2018

48 minut

27. červenec 2018

Obsah dílu

Expremiéři před sněmovní komisí — Výpovědi expremiérů — Výsledky vyšetřovací komise — Vlastníci OKD — Vyšetřování řeckých požárů — Děti migrantů stále bez rodičů — Nejhlubší propad na burze — Metnar nerezignuje — Průměrný dluh — Volební průzkum — Jednání Babiš–Kurz — Politici ke kauze H-System — 44. LFŠ — Ředitel Homolky končí — Omluva podnikatelům — Nové tramvaje s kamerami — Řidič ujel od nehody — Nábor vojáků — Vodácký zákaz v Krumlově — Zatmění Měsíce — Kde a kdy se dívat — Pozorování Měsíce — Fotografování zatmění — Návrat ostatků z KLDR — 65 let korejského příměří — Vlk v Rýchorách — Chata jako místo bydliště — Prodej Poldi opět zkrachoval — Léky s kódem pravosti — Výroba aut — Nepovedená záchrana — Po stopách války

Části dílu

00:34
Expremiéři před sněmovní komisí
  Bohuslav Sobotka a Jiří Rusnok. Dva bývalí premiéři vypovídali před sněmovní vyšetřovací komisí k OKD. Sobotka byl ministrem financí, když vláda prodala zbývající část akcií těžební společnosti.
  01:02
  Výpovědi expremiérů
   Poslanci dnes bývalé členy vlády vyslýchali celý den. Expremiéra Bohuslava Sobotky se mimo jiné ptali, jestli 4 miliardy, za které vláda svůj podíl ve firmě prodala, byla odpovídající cena.
   03:47
   Výsledky vyšetřovací komise
    Rozhovor s Petrem Obrovským
    05:02
    Vlastníci OKD
     Jak stát přišel o OKD a zase firmu získal zpět?
     06:15
     Vyšetřování řeckých požárů
      Řecká vláda má vážné podezření, že ničivý požár, který východně od Atén usmrtil tento týden nejméně 87 lidí, byl založen úmyslně.
      06:43
      Děti migrantů stále bez rodičů
       Úřady Spojených států nestihly v soudem určeném termínu vrátit rodičům 711 dětí, oddělených od dospělých po ilegálním přechodu hranice z Mexika.
       09:00
       Nejhlubší propad na burze
        Akcie Facebooku zažily nejhorší den od svého vstupu na burzu. Jejich cena se propadla o 19 procent a hodnota firmy se tak snížila v přepočtu o víc než dva a půl bilionu korun.
        09:29
        Metnar nerezignuje
         Ministr obrany Lubomír Metnar nebude v souvislosti s pochybnostmi o své diplomové práci nabízet premiérovi rezignaci.
         11:44
         Průměrný dluh
          Obyvatelé Česka vloni dlužili v průměru 29 700 korun. Průměrná výše závazků se tak meziročně zvýšila o přibližně čtyři tisíce.
          13:52
          Volební průzkum
           Kdyby se v červenci konaly volby do sněmovny, vyhrálo by je podle průzkumu firmy Median ANO. Hlas by mu dalo 30 procent oslovených.
           14:27
           Jednání Babiš–Kurz
            Živý vstup Václava Černohorského.
            17:04
            Politici ke kauze H-System
             18:14
             44. LFŠ
              Začala 44. Letní filmová škola v Uherském Hradišti.
              20:21
              Ředitel Homolky končí
               Další výměna vedení nemocnice. Ve funkci dnes po dohodě s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem skončil ředitel pražské Nemocnice Na Homolce Ivan Oliva.
               22:50
               Omluva podnikatelům
                Ministryně průmyslu a obchodu se omlouvá podnikatelům, kterých se mohla dotknout její slova o trestním stíhání Andreje Babiše.
                24:03
                Nové tramvaje s kamerami
                 Už za pár dní přibude dalších třicet vozů s bezpečnostními kamerami. Dopravní podnik v Ostravě letos počty hlídaných vozů ztrojnásobí.
                 25:48
                 Řidič ujel od nehody
                  Řidič u slovenské Žiliny nejprve rychle předjel terénní vůz. Když se pak zařazoval zpátky do svého pruhu, zachytil cyklistu, který spadl do příkopu. Auto ani nezpomalilo.
                  26:12
                  Nábor vojáků
                   Česká armáda chce výrazně posílit. Do osmi let plánuje navýšit počet vojáků až na 30 tisíc.
                   26:35
                   Vodácký zákaz v Krumlově
                    Na vodáky čeká na Vltavě nový zákaz. V Českém Krumlově už nesmějí vytahovat lodě na břeh. Bránili tím totiž místním i turistům v průchodu po nábřeží.
                    28:08
                    Zatmění Měsíce
                     Velkolepou podívanou dnes nabídne večerní obloha. V půl desáté začne úplné zatmění Měsíce - bude navíc nejdelší v tomhle století.
                     30:12
                     Kde a kdy se dívat
                      Za příznivého počasí budou moct lidé sledovat zatmění Měsíce v Evropě, Africe, Asii a Oceánii.
                      31:00
                      Pozorování Měsíce
                       Živý vstup Barbory Blažkové a Vlastimila Weinera.
                       33:01
                       Fotografování zatmění
                        Zatmění Měsíce je také jedinečnou příležitostí pro fotografy. Chystají se na něj profesionálové i amatéři.
                        35:52
                        Návrat ostatků z KLDR
                         Severní Korea dnes předala ostatky 55 amerických vojáků, kteří padli během korejské války v letech 1950–53. Plní tak slib, který dal severokorejský vůdce Kim Čong-un prezidentu Trumpovi během červnového summitu v Singapuru.
                         36:18
                         65 let korejského příměří
                          Dnes uplynulo přesně 65 let od ukončení bojů na korejském poloostrově. 27. července 1953 v 10:00 dopoledne podepsala OSN s představiteli Severní Koreje a Číny Dohodu o příměří.
                          38:31
                          Vlk v Rýchorách
                           V krkonošských Rýchorách zachytila fotopast vlka. Jde o další důkaz, že tyto šelmy začínají mít o nejvyšší české hory zájem.
                           38:53
                           Chata jako místo bydliště
                            Oblíbenost rekreačních chat a chalup roste. Lidé se do nich stěhují dokonce natrvalo. Důvodem bývá vedle života v přírodě hlavně dostupnější bydlení. Zvýšený zájem o chaty se už projevil i na trhu s nemovitostmi.
                            40:58
                            Prodej Poldi opět zkrachoval
                             Ani druhý vydražitel kladenskou huť Poldi nekoupí. Majitel společnosti Warhols Hold Jindřich Vlček měl 251 milionů korun splatit do dnešní půlnoci, od koupě ale ustoupil.
                             41:54
                             Léky s kódem pravosti
                              Namísto klasického čárového kódu, speciální 2D kód. Nový prvek, který má dát pacientům jistotu, že si nekupují padělaný lék.
                              43:40
                              Výroba aut
                               Automobilky v Česku vyrobily v prvním pololetí více než tři čtvrtě milionu osobních vozů. Produkce meziročně vzrostla o 3 desetiny procenta.
                               43:58
                               Nepovedená záchrana
                                Z jedenácti nosorožců dvourohých umístěných do nového národního parku v Keni přežil pouze jeden. A i ten je po útoku lva zraněný.
                                44:26
                                Po stopách války
                                 Kam vede nacionalismus a radikální extremismus. Tak se jmenuje projekt nevládních organizací a Evropské unie zaměřený na české a slovenské učitele.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž44 minut
                                 Další díl
                                 28. červenec 2018

                                 Přehled dílů

                                 Stopáž54 minut

                                 18. květen

                                 Vývoj války na Ukrajině — Osud obránců z Azovstalu — Válka na Ukrajině — Obránci Mariupolu v zajetí ruských separatistů — Moskva oznámila vyhoštění desítek francouzských a italských diplomatů — Změny schválené Senátem — Podány žádosti o vstup do NATO — Technika a výzbroj Armády ČR — Vyvlastnění pozemků u Tábora — Příspěvek 5000 korun na dítě — Mezinárodní den muzeí — Vláda schválila návrh na další milostivé léto — EU chce omezit závislost na ruském plynu — Možnosti dodávek ropy do ČR — Policie obvinila ředitele SÚRAO — Na Labi rostou nová přístaviště — Kampaň pro mladé řidiče — Inflace v EU vystoupila na rekordních 8,1 % — Volně prodejné léky zdražují — Pomoc lidem prchajícím před válkou — Novinky v dávkách pro uprchlíky — Ukrajinští uprchlíci na hlavním nádraží v Praze — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Prodeje a výroba osobních aut — Dopady války na tuzemské podnikatele — Útočník s lukem a šípy se přiznal k vraždě pěti lidí — Stranické primárky v USA — Zrušení postu odborných náměstků na ministerstvech — Zpráva o stavu klimatu — Cenu Arnošta Lustiga převzal Šimon Pánek — Klesá zájem o tradiční řemesla — Jan Kočka obviněn z vydírání — Bourání nájezdu na Barrandovský most — Příběh Hany Sternlichtové

                                 Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 18. květen

                                 Ve znakovém jazyce

                                 Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 17. květen

                                 Headlines — Žádost o vstup do NATO — Válka na Ukrajině — Evakuace vojáků z Azovstalu — Boje na Ukrajině — Ruské pochyby o postupu na Ukrajině — Ruská armáda znovu zaútočila na Sýrii — Sněmovna jedná o státním rozpočtu — Mimořádné jednání vlády — Uprchlíci v Praze — Stát zmrazil akcie ruského poslance v ČKD Blansko Holdingu — PPF a Home Credit oznámily dohodu o prodeji svých bankovních aktiv v Rusku — Nová koncertní síň Vltavská filharmonie — Na Ukrajině nalezli tělo českého občana — Výroba baterií pro elektromobily — Elektronický očkovací průkaz — Zemřel Herec Josef Abrhám — Vzpomínka na Josefa Abrháma — První a poslední role Josefa Abrháma — Mimořádný program ČT — RWE zahájila prodej českých zásobníků plynu — Rakouský kancléř v Česku — Vodíkové vlaky na českých železnicích — Končí příjem žádostí o covidové kompenzace — Zmírnění sankcí vůči Kubě — Dodávky německých zbraní na Ukrajinu — Tragická nehoda na D1 u Prahy — Nová větrná elektrárna u Břežan na Znojemsku — Demolice mostu v Brně — Kroužkování sokolích mláďat — 75. ročník nejslavnějšího filmového festivalu v Cannes

                                 Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 17. květen

                                 Ve znakovém jazyce

                                 Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 16. květen

                                 Headlines — Závislost ČR na plynu — Zásoby plynu — Nový sankční balík proti Rusku — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ukrajinské protiútoky — Rozšiřování NATO — Renault a McDonald pouští Rusko — Dopravní komplikace v Praze — Zadržení Štefana Harabina na Slovensku — Reakce na střelbu v americkém Buffalu — Rostoucí ceny — Nová adaptace Shakespearovy hry — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Platby za státní pojištěnce — Státní maturity — Zájem o alternativní zdroje tepla — Nedostatek policistů — Odbory chtějí růst mezd — Růst mezd v roce 2021 — Mzdy napříč regiony — Nejhůře placené profese — Jednání premiéra s prezidentem — Vyznamenání za třetí odboj — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Konference Internet ve státní správě — Koronavirus v KLDR — Dopravní komplikace v Českých Budějovicích — Obvinění kvůli zakázkám — Výběh s vlky na Šumavě — Ministr Bek ve Vídni — Příprava českého předsednictví — Boris Johnson v Belfastu — Unikátní letadlo přistálo v Podhořanech — Otevírání koupališť

                                 Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 16. květen

                                 Ve znakovém jazyce

                                 Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám