44 minut

14. července 2018

Obsah dílu

Headlines — Vláda s důvěrou o platech — Sjezd SPD a volba nového předsednictva — Sjezd SPD a volba nového předsednictva — Volební model — Návštěva Donada Trumpa ve Skotsku. — Před setkáním Trump-Putin — Potopení výletního člunu na Baťově kanálu — Zamítnutá stížnost exředitele Nemocnice Na Homolce — 160 CHKO Boubínský prales — Ostřelování Gazy — Nedostatek stavebního materiálu kvůli boomu — Ledovec ohrožuje grónskou vesnici — Senioři za volantem — Nová pravidla pro mimořádné úhrady léčby — Prázdninová nebezpečí — Vytížená horská služba — Oslavy dobytí Bastily — Pokles tlaku na palubě letu Ryanair — 25 let Ústavního soudu — Ostatky sv. Markéty do Marcheggu — Hednikepovaní plavci před MS Evropy — Kontroverzní zákrok strážníků v Texasu — Přehlídka českého sklářství

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:05
  Vláda s důvěrou o platech
   Původní obrys rozpočtu schvaloval ještě vládní tým bez sociálních demokratů. Ministryně financí Alena Schillerová tehdy mluvila o nevypořádaných nadpožadavcích kolegů v hodnotě zhruba deset miliard.
   05:16
   Sjezd SPD a volba nového předsednictva
    Jednou z opozičních sil, která novou vládu kritizuje, je SPD. A ta dnes volila své vedení. V čele hnutí zůstal Tomio Okamura - na volební konferenci obhájil post předsedy. Vyzyvatele neměl.
    08:06
    Sjezd SPD a volba nového předsednictva
     Hostem Událostí je Tomio Okamura.
     11:03
     Volební model
      11:33
      Návštěva Donada Trumpa ve Skotsku.
       Ve Velké Británii pokračují velké demonstrace spojené s tím, že v zemi pobývá poprvé ve funkci amerického prezidenta Donald Trump. V pondělí ho pak ve Finsku čeká klíčové setkání s Vladimirem Putinem.
       13:46
       Před setkáním Trump-Putin
        Živý vstup zpravodaje Michala Kubala
        17:59
        Potopení výletního člunu na Baťově kanálu
         Plavební správa vyšetřuje potopení lodi na Baťově kanále v Nedakonicích u Uherského Hradiště. Výletní člun začal klesat pod hladinu včera večer – přímo v plavební komoře. Na palubě byli dva dospělí, tři děti a pes.
         18:16
         Zamítnutá stížnost exředitele Nemocnice Na Homolce
          Exředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý neuspěl se stížností u Ústavního soudu. Tvrdil, že státní zastupitelství zasáhlo do jeho práv, když jej nechalo sledovat. To ale nejvyšší instance odmítla.
          20:37
          160 CHKO Boubínský prales
           Živý vstup redaktora Zdeňka Minaříka.
           22:32
           Ostřelování Gazy
            Palestinští teroristi odpálili přes sedmdesát raket a granátů na izraelské komunity podél hranice Gazy. Dvanáct jich sestřelil protiraketový systém Iron Dome. Izraelské letectvo odpovědělo úderem proti čtyřiceti vojenským cílům.
            22:57
            Nedostatek stavebního materiálu kvůli boomu
             Izolace, panely a především cihly. Stavební materiály, kterých je teď na českém trhu nedostatek. Dodací lhůty jsou ve srovnání s minulým rokem až dvojnásobné, na zboží se čeká i několik měsíců. Třeba největší český výrobce teď úplně pozastavil objednávky.
             24:57
             Ledovec ohrožuje grónskou vesnici
              Nevítaný host u grónské vesnice Innaarsuit - už před měsícem se kousek od ní zasekl velký ledovec. A každý kus, který z něj odpadne, působí nebezpečné přívalové vlny. Tentokrát žádné škody nezpůsobily, už dřív ale přiměly k evakuaci obyvatele pobřežních d
              25:22
              Senioři za volantem
               Roste počet seniorů, kteří umírají na českých silnicích. Za letošní první pololetí policisté evidují 59 obětí starších 65 let. To je nejvíc za posledních deset let. Vloni do konce června zemřelo při dopravních nehodách 37 starších lidí.
               25:38
               Nová pravidla pro mimořádné úhrady léčby
                Téměř 30 tisíc pacientů loni žádalo o mimořádnou úhradu běžně neproplácené léčby. Všem žádostem ale zdravotní pojišťovny nevyhoví. Mluví se o potřebě jasnějších pravidel. Tento týden je slíbilo ministerstvo zdravotnictví i poslanci z příslušného výboru.
                27:57
                Prázdninová nebezpečí
                 Prázdniny a dovolené jsou v plném proudu. Zvěčněné zážitky plní mobilní telefony i sociální sítě...
                 31:46
                 Vytížená horská služba
                  Dost práce má v létě také horská služba. Úrazů je sice méně než v zimě, bývají ale vážnější. Čím více je v oblasti turistů a čím hezčí je počasí, tím častěji musejí záchranáři zasahovat. Hlavně tam, kam se nedostanou sanitky.
                  33:59
                  Oslavy dobytí Bastily
                   V Paříži tento víkend zavládla zcela mimořádná bezpečnostní opatření. Dnes si totiž Francouzi připomněli vojenskou přehlídkou na třídě Champs-Elysées výročí dobytí Bastily.
                   36:07
                   Pokles tlaku na palubě letu Ryanair
                    Letadlo společnosti Ryanair na trase z Irska do Chorvatska nouzově přistálo ve Frankfurtu. Důvodem byl pokles tlaku v kabině, proč k němu došlo ale firma zatím nevysvětlila. Na palubě bylo 189 cestujících. Někteří krváceli z uší a cítili nevolnost.
                    36:25
                    25 let Ústavního soudu
                     Už 25 let má Česko Ústavní soud. Výročí jmenování prvních 12 členů této nejvyšší justiční autority v zemi připadá na zítřek. Za čtvrt století instituce vyřešila téměř 75 tisíc případů. Ať už šlo o významné zákony, nebo i jednotlivce, kterým se stala křivd
                     38:45
                     Ostatky sv. Markéty do Marcheggu
                      Svatou mší začala dnes v Olomouci 200 kilometrů dlouhá cesta ostatků sv. Markéty Antiochijské do rakouského Marcheggu. V katedrále sv. Václava vyzvedli úlomek lebky cyklisté. Teď doprovází kolonu, která relikviář veze do Kroměříže.
                      39:25
                      Hednikepovaní plavci před MS Evropy
                       Hendikepovaní plavci ladí formu ve Strakonicích. Kondici si tam na soustředění zlepšují už po šestadvacáté. Někteří se zároveň připravují na srpnové mistrovství Evropy.
                       40:45
                       Kontroverzní zákrok strážníků v Texasu
                        Kontroverzní zákrok hlídky v texaském El Pasu - do terénu vyjela kvůli oznámení na tísňové lince a dostala se do konfliktu se skupinou náctiletých.
                        41:12
                        Přehlídka českého sklářství
                         České sklářství – umění známé po celém světě. Práce výtvarníků jako je Stanislav Libenský, Jaroslava Brychtová nebo Bořek Šípek, ale i zahraničních autorů nabízí výstava uměleckého skla v dlouho opomíjeném letohrádku Portheimka na pražském Smíchově.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž45 minut
                         Další díl
                         15. července 2018

                         Přehled dílů

                         Stopáž50 minut

                         13. dubna

                         Headlines — Vedení ODS — Kongres ODS — Vizitka ODS — Strategie ODS — Reakce na zvolení Petra Fialy — Celostátní konference SPD — Ohlasy na znovuzvolení Tomia Okamury — Vizitka SPD — Důvěra v politickou reprezentaci — Ruské posílení pozic na Ukrajině — Následky útoků na ukrajinské elektrárny — Omezení na D10 kvůli bourání mostu — Zájem o prémiová paliva — Biden o napětí mezi Íránek a Izraelem — Útok v australském obchodním centru — Kompenzace za slevy na jízdném — Mimořádná aktivita klíšťat — Zabezpečení kol proti krádežím — Potravinová sbírka — Ročníky potravinové sbírky — Nákupy dárců a co ve zásobách chybí — Sňatky párů stejného pohlaví — Opravy u dálnice D46 — Očekávání Rusů — Soud s Donaldem Trumpem — Inaugurace olomouckého arcibiskupa — Tragický pád lanovky v Turecku — Vyschlé studny na Táborsku — Česká stopa v genové terapii — Odemykání Vltavy v Českém Krumlově — Příběh Casanovy na jevišti divadla Rokoko

                         13. 4. 2024 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         13. dubna

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         13. 4. 2024 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         12. dubna

                         Sněmovna schválila růst příspěvků na péči — Výše příspěvků — Počet lidí pobírajících příspěvek na péči — Izrael se připravuje na odvetu Íránu — Další ruské útoky na ukrajinskou energetickou infrastrukturu — Kauza Čapí hnízdo se vrací k soudu — Pátrání po ozbrojených útočnících — Oživení hypotečního trhu — Stavební spoření — Debaty o potratech v Polsku — Působení proruské manipulační sítě — Česká vážná hudba na Britských ostrovech — Jednání ministra Jurečky s odbory — Počet zadržených tranzitních migrantů — Sázení brambor a cibule — Nehody na železnici — Nebezpečná jízda v protisměru — Nové mládě gorily v pražské zoo — Gorily patří spolu i se šimpanzi mezi nejbližší příbuzné člověku — Ohrožená zvířata a rostliny — Obvinění Petra Syrovátky — Začaly přijímací zkoušky — Povodně v Rusku — Tchajwanská civilní obrana — Odpad míří do lesa — ČKD Blansko Holding v insolvenci — V Česku chybí dárci krve — Nehoda autobusu — Průzkum věznice v Uherském Hradišti — Dětští uprchlíci z Ukrajiny bez doprovodu — Otevření památníku v Letech — Výtvarník Pavel Čech v Topičově salonu — Výročí Karla Kryla

                         12. 4. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         12. dubna

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         12. 4. 2024 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         11. dubna

                         Pronájem gripenů — Pronájem švédských gripenů — Gripeny ve světě — Summit Trojmoří — Výzva k odvolání Peipera — Obchodní centra střídají nákupní parky — Propojení sociální a zdravotní péče — Vazba pro dva obviněné — Průměrné ceny pohonných hmot — Česko a ropa z Ruska — Revize trhů s elektřinou a plynem — Trest smrti pro vietnamskou realitní magnátku — Nejlépe opravené památky loňského roku — Hádky poslanců během mimořádné schůze — Hrozba další miliardové arbitráže — Zemřel O. J. Simpson — Podvodné výzvy k přeplatkům na dani — Hospodaření České pošty — Pobočková síť — Pošta hledá zaměstnance — Zájem o mobilní poštu — Shody na úpravě korespondenční volby — Jednání vlád Slovenska a Ukrajiny — Fresky v Pompejích — Trest za shození turisty z hradeb — Modernější zázemí pro pražskou říční policii — Fond pro oběti komunistického režimu — Problémy s pitnou vodou v Malém Hradisku — Pád laviny v rakouském Ötztalu — Rizikový úsek u Karlových Varů — Speciální hasební deky — Miloš Vystrčil v Zambii — 80. výročí vylodění spojenců v Normandii — Speciální zdicí robot — Výstava Knihy do rukou lidu — Filmový festival Jeden svět

                         11. 4. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         11. dubna

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         11. 4. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         10. dubna

                         Vývoj inflace v březnu — Zboží skoro nezdražuje, služby ano — Míra inflace spotřebitelský cen — Odhad vývoje inflace — Reforma migrační politiky v Evropské unii — Útoky na Ukrajině — Jednání o osudu hutí Liberty — Debata o reformě penzí — Zásahy proti týrání zvířat — Verdikt v kauze výroků vůči SPD — Eskalace napětí mezí Izraelem a Íránem — Vyšetřování ve společnosti Boeing — Koprodukční snímek o českém podvodníkovi — Nová definice znásilnění — Spotřeba tepla v r. 2023 — Policejní kontroly na železnici — Vraky v ulicích českých měst — Dříve probuzená příroda — Předpověď počasí na další dny — Ochrana zahrádek proti mrazíkům — Obvinění v souvislosti s policejní razií na libereckém magistrátu — Poslanecké ne lex ČEZ — Záplavy v Rusku — Vztahy Číny a Tchajwanu — Sněmovna o hromadných žalobách — Nový hasičský člun na jezeře Medard — Stavba mostu nad Orlickou přehradou — Ochrana Romů proti diskriminaci — Pátrání po pohřešované s parukou — Pohled do vesmíru opraveným dalekohledem — Kontroly České obchodní inspekce — Novela vodního zákona — Dětský ombudsman — Klon ikonického stromu — Nalaďte se v metru

                         10. 4. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         10. dubna

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         10. 4. 2024 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         9. dubna

                         Pravomoce obcí při rozhodování o národních parcích — Vliv obcí na chod národních parků — Národní parku v Česku — Přípravy Izraele na ofenzivu do Rafahu — Obavy z útoků před zápasy Ligy mistrů — Mírný pokles nezaměstnansoti — Definice trestného činu znásilnění — Obvinění podnikatele Světlíka za krácení daně — Ruské útoky na Ukrajině — Válkou zničená sportoviště na Ukrajině — Odhad pro volby do Evropského parlamentu — Výběr z tvorby Míly Fürstové — Setrvání Cyrila Svobody v KDU-ČSL — Nové vlaky na české železnici — Razie NCOZ na libereckém magistrátu — Nehoda s větším počtem zraněných — Rekordně teplý březen — Požáry v krajině — Spotřeba soli v Česku — Vliv přesolování na zdraví — Aplikace eDoklad — Provoz sociálních služeb v regionech — Exploze vodní elektrárny v Itálii — Ochrana klimatu ve Švýcarsku — Narůstající kriminalita v Německu — Zemědělské dotace — Spor o miliony v hradecké nemocnici — Předseda Senátu v Zambii — Domácí chov exotických zvířat — Zatmění Slunce ve fotograficích — Úplné zatmění Slunce — Likvidace budovy Carimexu v Plzni — Odchov sovy ketupy Pelovy — Závěr generální opravy letohrádku Bellarie

                         9. 4. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         9. dubna

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         9. 4. 2024 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám