Nahrávám video

15. červenec 2018

Obsah dílu

Summit Trump–Putin — Historický summit USA–Rusko — Očekávání před summitem mocností — Setkání amerických a ruských prezidentů — Milníky ze summitů — Česko nepřijme uprchlíky — Obavy firem z vývoje ekonomiky — Příměří v Gaze — Rozdělování peněz z rozpočtu — Kde chybějí soudci — Thajští fotbalisti uctili zesnulého potápěče — Prodej osobních aut — Pozor na dětské otravy — Finále mistrovství světa ve fotbale — Finále mistrovství světa ve fotbale — Sázky na MS ve fotbale — Jak se fandilo v Česku — Zemřel Petr Weigl — Řeky plné vodáků — Protesty v Chicagu — Ennio Morricone v Praze — Čtení k moři i na chalupu

Části dílu

00:35
Summit Trump–Putin
  Už jen hodiny zbývají do prvního oficiálního summitu amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho ruského protějšku Vladimira Putina. Jde o vůbec první schůzku na vysoké úrovni od nástupu Donalda Trumpa do funkce před rokem a půl.
  01:14
  Historický summit USA–Rusko
   Živý vstup zpravodaje Michala Kubala.
   04:48
   Očekávání před summitem mocností
    Živé vstupy zpravodajů Michala Kubala, Davida Miřejovského a Miroslava Karase.
    12:46
    Setkání amerických a ruských prezidentů
     Vztahy mezi Západem a Ruskem jsou nyní nejnapjatější od konce studené války. Ale i v dobách, kdy obě země byly otevřenými nepřáteli, se jejich vůdci scházeli.
     14:39
     Milníky ze summitů
      Právě nástup Michaila Gorbačova znamenal přelom – nejen ve vztazích mezi mocnostmi, ale také mezi jejich lídry. Vzájemná setkání od té doby přinesla celou řadu nečekaných a symbolických momentů. Mnohdy vřelejších, než se čekalo.
      17:32
      Česko nepřijme uprchlíky
       Česko žádosti italského premiéra na přijetí části migrantů uvízlých na moři nevyhoví. Giuseppe Conte se dopisem obrátil na představitele Evropské unie, aby členské země pomohly se čtyřmi sty padesáti běženci.
       18:56
       Obavy firem z vývoje ekonomiky
        Má se Česko po letech růstu připravovat na ekonomickou krizi? Tři čtvrtiny zdejších firem, které obchodují s cizinou, očekávají recesi do dvou let. Víc než třetina exportérů příchod krize odhaduje už na příští rok.
        21:21
        Příměří v Gaze
         Nejhorší násilí mezi palestinskými extremisty z Gazy a Izraelem od poslední války před čtyřmi lety ukončilo v noci na dnešek příměří.
         21:46
         Rozdělování peněz z rozpočtu
          Živý vstup redaktorky Štěpánky Martanové.
          22:49
          Kde chybějí soudci
           Česká justice má od tohoto týdne 40 nových soudců. Ministerstvo zohlednilo přetíženost jednotlivých instancí a nováčky poslalo tam, kde jsou nejvíce potřeba. Například civilní řízení trvalo loni nejdéle v Ústí nad Labem, trestní v Českých Budějovicích.
           25:01
           Thajští fotbalisti uctili zesnulého potápěče
            Dvanáct thajských chlapců uctilo památku potápěče, který zemřel při jejich záchraně. Mladí fotbalisté jsou ještě pořád v nemocnici a o jeho smrti doteď nevěděli. Podle lékaře přijali zprávu velmi emotivně.
            25:25
            Prodej osobních aut
             V Česku se letos podle odhadů prodá přes 280 tisíc osobních aut. Jak uvedla společnost PwC, půjde oproti loňsku až o pětiprocentní růst. Víc nakupují hlavně firmy. Zájem je především o terénní a SUV vozy.
             25:47
             Pozor na dětské otravy
              Riziku otravy chemickými prostředky se ročně vystaví v Česku víc než 4000 lidí. Podle toxikologického informačního střediska šlo loni o ohrožení života v desítkách případů – nejčastěji když se dítě napilo louhu nebo kyseliny.
              28:03
              Finále mistrovství světa ve fotbale
               Už půl hodiny je to jasné. Francie je mistrem světa ve fotbale. Lidé fandili nejen na stadionu v Moskvě, ale také na spoustě náměstí velkých měst, ve sportbarech a parcích.
               29:00
               Finále mistrovství světa ve fotbale
                Živý vstup zpravodajů Karla Rožánka a Petra Zavadila.
                35:06
                Sázky na MS ve fotbale
                 A jak vypadaly sázky na dnešní finále?
                 35:57
                 Jak se fandilo v Česku
                  Česka se šampionát v podstatě netýká – reprezentace přišla o naději na postup už na začátku září 2017. Přesto se najde řada míst, kde mají lidé důvod fandit až do konce – hlavně ve velkých městech jsou stovky cizinců z účastnických zemí.
                  37:27
                  Zemřel Petr Weigl
                   Ve věku 79 let zemřel filmový a divadelní režisér Petr Weigl. Proslul především výpravnými divadelními a operními inscenacemi, a taky hudebními filmy, které natáčel nejen v Česku, ale i pro přední světové televizní produkce.
                   37:55
                   Řeky plné vodáků
                    Letní vodácká sezona vrcholí. Na české řeky se letos chystá víc než tři čtvrtě milionu lidí, na počtech se neprojevuje ani sucho a menší sjízdnost.
                    39:57
                    Protesty v Chicagu
                     Pouliční protesty vypukly včera večer v Chicagu ve čtvrti převážně obývané Afroameričany. Asi 150 lidí demonstrovalo poté, co policie na ulici zastřelila muže. Pěší hlídce se zdál ozbrojený, a tak ho chtěla vyslechnout.
                     40:28
                     Ennio Morricone v Praze
                      Skladatel a dirigent Ennio Morricone se loni v říjnu oficiálně rozloučil posledním pražským koncertem. Přesto se vrací a dnes představuje v Praze svou symfonickou hudbu nebo skladby z nerealizovaných filmových projektů.
                      40:59
                      Čtení k moři i na chalupu
                       12 knih. Tolik jich ročně přečte průměrný Čech. Knížka bývá také jedním z častých dárků. Četbu nashromážděných knih dohánějí čtenáři třeba během léta, na dovolenou si ale také impulzivně nakupují novinky.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž48 minut
                       Další díl
                       16. červenec 2018

                       Přehled dílů

                       Stopáž50 minut

                       25. září

                       Headlines — Výsledky komunálních voleb — Výsledky politických stran — Hlavní momenty voleb — Výsledky voleb v Praze — Jednání o koalici v Praze — Výsledky stran v Brně a Ostravě — Výsledky v Plzni a Pardubicích — Volební výsledky v Olomouci — Povolební jednání v Olomouci — Další krajská a statutární města — Výsledky voleb do třetiny Senátu — Senátoři, kteří neobhájí mandát — Zajímavé volební souboje — Válka na Ukrajině — Protiútoky ukrajinské armády — Změny v bodovém systému — Nejčastější prohřešky řidičů — Zastropování cen energií — Parlamentní volby v Itálii — Nemovitosti Ruské federace v ČR — Roste zájem o učební obor kamnáře — Ocenění seriálu Pět let

                       25. 9. 2022 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       25. září

                       Ve znakovém jazyce

                       25. 9. 2022 na ČT24
                       Stopáž50 minut

                       24. září

                       Headlines — Výsledky voleb — Volby v největších městech — Volební výsledky ODS — Volební výsledky hnutí ANO — Sčítání hlasů v Praze — Volební souboj v Brně a Ostravě — Volební výsledky Pirátů — Volební výsledky KDU-ČSL — Výsledky v Českých Budějovicích a Olomouci — Volby v Plzni, Liberci a Pardubicích — Volební výsledky hnutí STAN — Volby v Ústí nad Labem a Hradci Králové — Volby v menších obcích — Volby do třetiny Senátu — Volební výsledky TOP 09 — Senátní duely v Táboře a Jihlavě — Senátní duely v Brně a Českém Krumlově — Volební výsledky SPD — Podezření na kupčení s hlasy — Válka na Ukrajině — Reakce ruské veřejnosti na mobilizaci — Předvolební kampaň v Itálii — Festival Serial Killer v Brně

                       24. 9. 2022 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       24. září

                       Ve znakovém jazyce

                       24. 9. 2022 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       23. září

                       Headlines — Začaly volby — Lidé vybírají obecní zastupitele a senátory — Průběh voleb v Brně a Ostravě — Volili předsedové stran a hnutí — Jak volit v komunálních volbách — Volby do třetiny Senátu — Hlas může odevzdat až 370 tisíc prvovoličů — Zajímavé volební místnosti — Volby v regionech — Počty voličů — Obce bez voleb — Organizace voleb — Volby do třetiny senátu a referenda — Referendum v Jemnici — Nezákonná referenda na Ukrajině — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Jednání o dalších sankcích proti Rusku — Propuštění Jaroslava Bartáka — Velký zájem o uhlí — Lepší vymahatelnost práv spotřebitelů — Předvolební kampaň v Itálii — Protesty v Íránu — Pašování vzácných rostlin a živočichů — Vývoj počítačových her v ČR — Samoobslužný výdej obědů ve škole — Žaloby firem Agrofertu k Evropskému soudu — Filmový festival Finále Plzeň — Oslavy narozenin Marty Kubišové

                       23. 9. 2022 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       23. září

                       Ve znakovém jazyce

                       23. 9. 2022 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám