Události

28. červen 2018

48 minut

28. červen 2018

Obsah dílu

Jmenování ministrů — Spor o vedení ministerstva zahraničí trvá — Spor o jenování ministrů — Výhrady opozice — Proti nové vládě se už objevily i první protesty — Změny v poslencké sněmovně — Unijní summit o migraci — Jaderné zařízení Jongbjon — Zásah detektivů v pražských nemocnicích — Kritika výroků o homosexuálech — Obměna Nejvyššího soudu USA — Pamětní deska v Mikulandské ulici — Přípravy na filmový festival ve Varech — Schůzka Trumpa s Putinem v Helsinkách — Česká koruna překročila hranici 26 korun za euro — Tresty za zapálení dřevěného kostela — Cesta prezidenta Zemana — Češi a spotřeba piva — Počasí o prázdninách — Vydatné deště v Jeseníkách — Uvězněni v jeskyni — Zpřístupnění Vrbětic — Souhlas s ochranou životního prostředí — České investice do továrny v USA — Aktivista zablokoval dálnici v centru Los Angeles — Přípravy na 16. všesokolský slet

Části dílu

00:34
Jmenování ministrů
  Premiér Andrej Babiš trvá na tom, že prezidentovi dodal pouze jeden seznam s navrhovanými ministry. Okolnosti jmenování nového šéfa zahraničí chtěla dnes ve sněmovně řešit ODS.
  01:22
  Spor o vedení ministerstva zahraničí trvá
   Od brzkého rána má tedy nové vedení ministerstvo zahraničí i obrany. Zatímco diplomacii vedou sociální demokrati, obranu zástupce hnutí ANO. Oba ministři se shodli, že pro Česko je důležitá aktivní spolupráce s Evropskou unií i NATO.
   04:50
   Spor o jenování ministrů
    Rozhovor s Pavlem Rychetským.
    08:21
    Výhrady opozice
     Vedle nejmenování Miroslava Pocheho se řeší i další personální složení nové vlády.
     09:07
     Proti nové vládě se už objevily i první protesty
      Například v Turnově zahájili řetězovou hladovku. Každý zapojený ji drží 24 hodin a pak předá dalšímu.
      09:39
      Změny v poslencké sněmovně
       A kvůli vládě se bude měnit taky sněmovna. Od zítřka budou moci strany a hnutí podávat návrhy na nového místopředsedu dolní komory. Nahradit má Jana Hamáčka, který o funkci přišel - protože se stal ministrem.
       12:15
       Unijní summit o migraci
        Živý vstup Lukáše Dolanského.
        15:47
        Jaderné zařízení Jongbjon
         Severní Korea podle čerstvých snímků vylepšuje jaderné zařízení Jongbjon, a to přesto, že se její vůdce zavázal jaderný program ukončit. Fotografie mimo jiné zachycují úpravy reaktoru produkujícího plutonium.
         16:11
         Zásah detektivů v pražských nemocnicích
          Živý vstup Jiříh Hynka.
          18:26
          Kritika výroků o homosexuálech
           Lékař a poslanec hnutí ANO Milan Brázdil čelí kritice za výroky o homosexuálech. Brázdil, který je podepsaný pod ústavní novelou o výlučnosti manželství pro muže a ženy, je označil za cituji: postižené lidi.
           19:30
           Obměna Nejvyššího soudu USA
            Tento dopis může změnit směřování Spojených států na dekády dopředu. Prezidentu Trumpovi ho poslal soudce Nejvyššího soudu Anthony Kennedy a oznamuje mu v něm, že končí.
            21:12
            Pamětní deska v Mikulandské ulici
             Jednu z nejvýznamnějších vojenských osobností - armádního generála Josefa Bílého, popraveného nacisty, připomíná ode dneška pamětní deska v Mikulandské ulici v Praze.
             22:07
             Přípravy na filmový festival ve Varech
              Živý vstup Petry Křížkové.
              23:57
              Schůzka Trumpa s Putinem v Helsinkách
               24:37
               Česká koruna překročila hranici 26 korun za euro
                Takto slabá byla naposled loni v září. A ztrácí i vůči dolaru. Jeden dolar teď vyjde na 22 korun a 45 haléřů.
                24:51
                Tresty za zapálení dřevěného kostela
                 Krajský soud v Ostravě odsoudil tři mladíky za úmyslné zapálení dřevěného kostela v Třinci-Gutech. Do vězení půjdou na devět, osm a tři a půl roku.
                 26:22
                 Cesta prezidenta Zemana
                  Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček odmítá, že by Hrad zneužíval vojenskou letku k soukromým účelům. Miloš Zeman byl totiž včera hostem na svatbě šéfa protokolu Vladimíra Kruliše.
                  27:38
                  Češi a spotřeba piva
                   V Česku se vyrobilo a vypilo víc piva. Jen v květnu stoupl celkový výstav meziročně o 9 procent. Důvod - brzký nástup jara, tedy sezony.
                   29:30
                   Počasí o prázdninách
                    Nadprůměrné teploty v uplynulých dvou měsících - v Česku to vypadalo, jako by už byly letní prázdniny. Ty ale ve skutečnosti začínají až o tomto víkendu.
                    30:34
                    Vydatné deště v Jeseníkách
                     Živý vstup Marka Vrláka.
                     37:43
                     Uvězněni v jeskyni
                      Vysvobodit 12 chlapců a jejich trenéra ze zatopené jeskyně v severním Thajsku se už pátým dnem pokoušejí záchranáři. Práce ztěžuje nepřetržitý déšť.
                      39:45
                      Zpřístupnění Vrbětic
                       Od 1.července policie zpřístupní téměř polovinu území bývalých muničních skladů u Vrbětic na Zlínsku. 120 vlastníků dostane zpátky do užívání 250 hektarů pozemků.
                       41:04
                       Souhlas s ochranou životního prostředí
                        Češi chtějí chránit životní prostředí, ale sami pro to moc neudělají - zjistili sociologové z brněnské Masarykovy univerzity. Se šetrným chováním k přírodě a k jejím zdrojům souhlasí podle jejich výzkumu tři čtvrtiny lidí.
                        42:37
                        České investice do továrny v USA
                         Téměř devět set milionů korun vložili podnikatelé z Česka do továrny na výrobu kapalného vodíku ve Spojených státech. Jde o jednu z největších českých investic v Americe.
                         44:48
                         Aktivista zablokoval dálnici v centru Los Angeles
                          Během dopravní špičky vylezl muž ve spodním prádle na dopravní značení.
                          45:11
                          Přípravy na 16. všesokolský slet
                           Vrcholí přípravy na šestnáctý všesokolský slet. Cvičenci ho zahájí tradičním průvodem v neděli. Prahou by mělo projít až 13 tisíc lidí z Česka i zahraničí.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           29. červen 2018

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           16. květen

                           Headlines — Závislost ČR na plynu — Zásoby plynu — Nový sankční balík proti Rusku — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ukrajinské protiútoky — Rozšiřování NATO — Renault a McDonald pouští Rusko — Dopravní komplikace v Praze — Zadržení Štefana Harabina na Slovensku — Reakce na střelbu v americkém Buffalu — Rostoucí ceny — Nová adaptace Shakespearovy hry — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Platby za státní pojištěnce — Státní maturity — Zájem o alternativní zdroje tepla — Nedostatek policistů — Odbory chtějí růst mezd — Růst mezd v roce 2021 — Mzdy napříč regiony — Nejhůře placené profese — Jednání premiéra s prezidentem — Vyznamenání za třetí odboj — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Konference Internet ve státní správě — Koronavirus v KLDR — Dopravní komplikace v Českých Budějovicích — Obvinění kvůli zakázkám — Výběh s vlky na Šumavě — Ministr Bek ve Vídni — Příprava českého předsednictví — Boris Johnson v Belfastu — Unikátní letadlo přistálo v Podhořanech — Otevírání koupališť

                           Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           16. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           15. květen

                           Headlines — Finsko žádá o členství v NATO — Představitelé NATO vítají zájem Finů o vstup — Bezpečnostní záruky NATO pro nové členy Další ruský útok u Lvova — Pomoc Židů na Ukrajině — Střelba v Bufallu má deset obětí — Masové střelby v USA — Střelba v americkém supermarketu — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Uprchlíci v pražské Troji — Ruské majetky v Karlových Varech — Očkování proti covidu-19 — Sněmovna bude jednat o zrušení EET — Část Ruska sužují požáry — Češi šetří na horší časy — Začiná rekonstrukce Barrandovského mostu — Objízdné trasy kolem Barrandovského mostu — Dohled nad opravami Barrandovského mostu — Dopravní uzavírky v Česku — Tryzna za oběti nacistů v Terezíně — Dotace za pomoc uprchlíkům z Ukrajiny — Parlamentní volby v Libanonu — Eurovize už zná svého vítěze — 3. ročník Festivalu rodiny — Plán odpadového hospodářství víc třídit odpad — Začíná období rojení včel — Zvony se z harrachovského kostela ozvou poprvé po osmdesáti letech — Svatojánské slavnosti na Vltavě — Hurvínek v Paříži

                           Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           15. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           14. květen

                           Headlines — Válka na Ukrajině — Boje na Ukrajině — Rusové podle Kyjeva prohráli bitvu o Charkov Jednání zástupců NATO a skupiny G7 — Do stanového městečka v Troji dorazili první uprchlíci — Stanové městečko pro ukrajinské uprchlíky v pražské Troji — Dopady války na české podniky — Demonstrace za zachování práva na interupci v Americe — Slavnostní inaugurace nové maďarské prezidentky — Jednání o navýšení minimální mzdy — Oprava Barrandovského mostu začíná. Nejhorší bude prvních deset dní. — Zdražení jízdného a cen MHD — Kvůli suchu hrozí požáry, zejména v severní polovině Čech — Nelegální vykácení starých buků v Krušných horách. — Turisté se vracejí do hotelů a penzionů — České hotely a penziony lákají hosty — Zahraničních turistů v Praze dál přibývá — Zahájení letní turistické sezony na Pražském hradě — Příznaky chronického únavového syndromu — Pohřeb palestinské novinářky provázely nepokoje — Předsednictví ČR v Radě EU — Sjezd KSČM v Brně — KLDR přiznala rychlejší šíření covidu-19 — Česko hledá náhradu za ruský plyn — Slavnostní zakončení mezinárodního filmového festivalu Anifilm — Varování před pádem stromů na cyklostezky — Finále hudební soutěže Eurovize v Turíně

                           Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           14. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám