49 minut

28. června 2018

Obsah dílu

Jmenování ministrů — Spor o vedení ministerstva zahraničí trvá — Spor o jenování ministrů — Výhrady opozice — Proti nové vládě se už objevily i první protesty — Změny v poslencké sněmovně — Unijní summit o migraci — Jaderné zařízení Jongbjon — Zásah detektivů v pražských nemocnicích — Kritika výroků o homosexuálech — Obměna Nejvyššího soudu USA — Pamětní deska v Mikulandské ulici — Přípravy na filmový festival ve Varech — Schůzka Trumpa s Putinem v Helsinkách — Česká koruna překročila hranici 26 korun za euro — Tresty za zapálení dřevěného kostela — Cesta prezidenta Zemana — Češi a spotřeba piva — Počasí o prázdninách — Vydatné deště v Jeseníkách — Uvězněni v jeskyni — Zpřístupnění Vrbětic — Souhlas s ochranou životního prostředí — České investice do továrny v USA — Aktivista zablokoval dálnici v centru Los Angeles — Přípravy na 16. všesokolský slet

Části dílu

00:34
Jmenování ministrů
  Premiér Andrej Babiš trvá na tom, že prezidentovi dodal pouze jeden seznam s navrhovanými ministry. Okolnosti jmenování nového šéfa zahraničí chtěla dnes ve sněmovně řešit ODS.
  01:22
  Spor o vedení ministerstva zahraničí trvá
   Od brzkého rána má tedy nové vedení ministerstvo zahraničí i obrany. Zatímco diplomacii vedou sociální demokrati, obranu zástupce hnutí ANO. Oba ministři se shodli, že pro Česko je důležitá aktivní spolupráce s Evropskou unií i NATO.
   04:50
   Spor o jenování ministrů
    Rozhovor s Pavlem Rychetským.
    08:21
    Výhrady opozice
     Vedle nejmenování Miroslava Pocheho se řeší i další personální složení nové vlády.
     09:07
     Proti nové vládě se už objevily i první protesty
      Například v Turnově zahájili řetězovou hladovku. Každý zapojený ji drží 24 hodin a pak předá dalšímu.
      09:39
      Změny v poslencké sněmovně
       A kvůli vládě se bude měnit taky sněmovna. Od zítřka budou moci strany a hnutí podávat návrhy na nového místopředsedu dolní komory. Nahradit má Jana Hamáčka, který o funkci přišel - protože se stal ministrem.
       12:15
       Unijní summit o migraci
        Živý vstup Lukáše Dolanského.
        15:47
        Jaderné zařízení Jongbjon
         Severní Korea podle čerstvých snímků vylepšuje jaderné zařízení Jongbjon, a to přesto, že se její vůdce zavázal jaderný program ukončit. Fotografie mimo jiné zachycují úpravy reaktoru produkujícího plutonium.
         16:11
         Zásah detektivů v pražských nemocnicích
          Živý vstup Jiříh Hynka.
          18:26
          Kritika výroků o homosexuálech
           Lékař a poslanec hnutí ANO Milan Brázdil čelí kritice za výroky o homosexuálech. Brázdil, který je podepsaný pod ústavní novelou o výlučnosti manželství pro muže a ženy, je označil za cituji: postižené lidi.
           19:30
           Obměna Nejvyššího soudu USA
            Tento dopis může změnit směřování Spojených států na dekády dopředu. Prezidentu Trumpovi ho poslal soudce Nejvyššího soudu Anthony Kennedy a oznamuje mu v něm, že končí.
            21:12
            Pamětní deska v Mikulandské ulici
             Jednu z nejvýznamnějších vojenských osobností - armádního generála Josefa Bílého, popraveného nacisty, připomíná ode dneška pamětní deska v Mikulandské ulici v Praze.
             22:07
             Přípravy na filmový festival ve Varech
              Živý vstup Petry Křížkové.
              23:57
              Schůzka Trumpa s Putinem v Helsinkách
               24:37
               Česká koruna překročila hranici 26 korun za euro
                Takto slabá byla naposled loni v září. A ztrácí i vůči dolaru. Jeden dolar teď vyjde na 22 korun a 45 haléřů.
                24:51
                Tresty za zapálení dřevěného kostela
                 Krajský soud v Ostravě odsoudil tři mladíky za úmyslné zapálení dřevěného kostela v Třinci-Gutech. Do vězení půjdou na devět, osm a tři a půl roku.
                 26:22
                 Cesta prezidenta Zemana
                  Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček odmítá, že by Hrad zneužíval vojenskou letku k soukromým účelům. Miloš Zeman byl totiž včera hostem na svatbě šéfa protokolu Vladimíra Kruliše.
                  27:38
                  Češi a spotřeba piva
                   V Česku se vyrobilo a vypilo víc piva. Jen v květnu stoupl celkový výstav meziročně o 9 procent. Důvod - brzký nástup jara, tedy sezony.
                   29:30
                   Počasí o prázdninách
                    Nadprůměrné teploty v uplynulých dvou měsících - v Česku to vypadalo, jako by už byly letní prázdniny. Ty ale ve skutečnosti začínají až o tomto víkendu.
                    30:34
                    Vydatné deště v Jeseníkách
                     Živý vstup Marka Vrláka.
                     37:43
                     Uvězněni v jeskyni
                      Vysvobodit 12 chlapců a jejich trenéra ze zatopené jeskyně v severním Thajsku se už pátým dnem pokoušejí záchranáři. Práce ztěžuje nepřetržitý déšť.
                      39:45
                      Zpřístupnění Vrbětic
                       Od 1.července policie zpřístupní téměř polovinu území bývalých muničních skladů u Vrbětic na Zlínsku. 120 vlastníků dostane zpátky do užívání 250 hektarů pozemků.
                       41:04
                       Souhlas s ochranou životního prostředí
                        Češi chtějí chránit životní prostředí, ale sami pro to moc neudělají - zjistili sociologové z brněnské Masarykovy univerzity. Se šetrným chováním k přírodě a k jejím zdrojům souhlasí podle jejich výzkumu tři čtvrtiny lidí.
                        42:37
                        České investice do továrny v USA
                         Téměř devět set milionů korun vložili podnikatelé z Česka do továrny na výrobu kapalného vodíku ve Spojených státech. Jde o jednu z největších českých investic v Americe.
                         44:48
                         Aktivista zablokoval dálnici v centru Los Angeles
                          Během dopravní špičky vylezl muž ve spodním prádle na dopravní značení.
                          45:11
                          Přípravy na 16. všesokolský slet
                           Vrcholí přípravy na šestnáctý všesokolský slet. Cvičenci ho zahájí tradičním průvodem v neděli. Prahou by mělo projít až 13 tisíc lidí z Česka i zahraničí.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           29. června 2018

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           24. dubna

                           Headlines — Jednání tripartity — Růst platů státních zaměstnanců — Návrhy NERV na podporu hospodářstí — Americké peníze pro Ukrajinu, Izrael i Tchaj-wan — Schválená americká pomoc Ukrajině — Petr Bartovský ředitelem Vojenského zpravodajštví — Zdražování nemovitostí — Devatenáctiletý trest — Mráz a sníh ohrožuje úrodu — Odvolání hlavní hygieničky — Změny ve slovenských veřejnoprávních médiích — Povinnosti evropských zemědělců — Pražské ptactvo — Jednání o návrhu důchodové reformy — Volební model — Saharský písek nad Řeckem — První sanitka s elektrickým pohonem — Zátah na útočníky na bankovní účty — Útoky na klienty bank — Hlášení podezřelých nákupů zbraní — Nový systém emisních povolenek — Přípravy útoku na Rafah — 20 let Česka v EU — Dotace Evropské unie — Amnesty International o lidských právech v Česku — Obce sestavují volební komise — Přípravy na hokejové mistrovství — Výuka jaderných inženýrů — Debata o korespondenční volbě — Nový pohled na historii Avarů — Opravené mosty u Kfel — Skautský den — Leonard Slatkin v Obecním domě

                           24. 4. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           24. dubna

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           24. 4. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           23. dubna

                           Debata o nové bankovní dani — Budoucnost daně z mimořádných zisků — Čistý zisk bank v Česku — Schůzka lídrů vládních stran — Britská pomoc Ukrajině — Evakuace na Ukrajině — Dovoz zemědělské produkce z Ukrajiny do EU — Mrazy v Česku vrcholí — Nový šéf Vojenského zpravodajství — Podezření na špionáž pro Čínu — Britské vyhošťování nelegálních migrantů — Nákup potravin v online obchodu — Zásilkový výdej léků na předpis — Přípravy na MFF Karlovy Vary — Čísla politických subjektů pro volby do EP — Soud s Janem Cimickým — Právo spotřebitele na opravu — Napadený web České noviny — Hazardní chování na kolejích — Otevření památníku holokaustu Romů a Sintů — Podoba památníku v Letech — Osudy z koncentračního tábora v Letech — Pohnutá historie místa — Propalestinské demonstrace v USA — Zadržení gangu v Oděse — Nový ředitel SÚKL — Peníze na celoplošné sociální služby — Soud za akci Asanace — Proslavil ho Miloš Jakeš, teď z něj budou byty — Testování nových padáků — Obovené spojení se sondou Voyager 1 — Trpké oslavy svátku Pesach — Pátrání po Pavlu Zítkovi — Test uzávěry na přehradě Fláje — Statečné psí srdce — Academia film festival v Olomouci

                           23. 4. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           23. dubna

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           23. 4. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           22. dubna

                           Výpověď bez udání důvodu — Jednodušší ukončení pracovního poměru — Návrhy NERV — Jednání na Hradě o důchodech — Hlasování o podpoře Kyjeva — Americká pomoc pro Ukrajinu — Obžaloba bývalého hradního kancléře — Očkování proti černému kašli — Deficit veřejných financí — Referendum o průmyslové zóně v Dolní Lutyni — Británie a deportace nelegálních migrantů do Rwandy — Aharon Haliva končí — Ivan Trojan ve hře Žáby — Kandidáti na ústavní soudce — Trestní řízení s Donaldem Trumpem — Návrat zimního počasí do Evropy — Mrazivá noc v Česku — Tři roky vězení pro Dominika Feriho — Případ Dominika Feriho — Obvinění Dominika Feriho — Vláda a strategické investice — Obvinění kandidátů AfD do eurovoleb — Referendum v Kosovu — Podvody s falešnými nahrávkami — Kauza prodeje městských bytů v centru Prahy — Nebezpečná znaménka — Společná část státních maturit — Zemřela Hana Brejchová — Soud kvůli požáru supermarketu — Objev nevyčíslitelné hodnoty — Zvláštnosti hanáckého nářečí — Michael Jackson v Redutě

                           22. 4. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           22. dubna

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           22. 4. 2024 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           21. dubna

                           Vojenská pomoc pro Ukrajinu — USA a pomoc Ukrajině — Proces schvalování pomoci pro Ukrajinu — Reakce z Ukrajiny — Cvičení vojáků — Tresty pro pachatele — Místo vězení peněžité tresty — Peněžité tresty — Sdílení elektřiny — Problémy kvůli sněhu — Výstraha před mrazem — Rekonstrukce Hradu Trosky — Zemřel Josef Laufer — Otevření Památníku holokaustu Romů a Sintů — Parkování kolem stadionu — Roste zájem o slepice — Požár dřevěné chalupy na okraji Vsetína — Soukromé rezidence Karla III. — Lidé po amputaci — V Česku chybí automechanici — Poškození íránské základny — Kontrola migrace v Rusku — Česko a migrační pakt — Nový aukční rekord — Taxi jako pomoc pro seniory — Opravy silnic — Zavřený most u Střezimíře — Kristian se vrací do kin — Referendum v Kosovu — Zemřel Miroslav Švejda — Slavné operní sbory ve Španělském sále

                           21. 4. 2024 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           21. dubna

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           21. 4. 2024 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           20. dubna

                           Hospodaření obcí a krajů — Jednání o rozpočtovém určení daní — Rozpočty samospráv v rekordním přebytku — Zákon o zhraniční pomoci v americkém Kongresu — Ceny bytů i nájmů opět rostou — Trh s nemovitostmi — Počasí komplikuje dopravu — Silničáři drží zimní pohotovost — Istanbulská úmluva — Úklid odpadků — Česká kultura v Belgii — Převody nepotřebného majetku — České dráhy vyřazují staré vlaky — Výcvik nových strojvedoucích — Paliativní péče o nemocné — Personál pro obsluhu nových stíhacích letounů — Modernizace letectva — Opravy starých objektů armády — Administrativa ve školách — Napětí na Blízkém východě — Setkání Erdogana s vedením hnutí Hamás — Výstup skautů na Lysou horu — Nízké odměny za právní pomoc zranitelným — Půl století od rozehnání koncertu Plastic People — Británie odmítla jednání s EU — Česká pomoc Ukrajině — Mefisto v Národním divadle

                           20. 4. 2024 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           20. dubna

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           20. 4. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám