24. červen 2018

Obsah dílu

Minisummit o migraci — Jednání na minisummitu — Návrh Itálie na řešení migrace — Migrace na moři v číslech — Nominace na členy vlády — Babiš a Hamáček u prezidenta — Verdikt v kauze Davida Ratha — Plánovaná shcůzka prezidentů — Turecko volí prezidenta i poslance — Pietní akt v osadě Ležáky — Zemřel Pavel Vránský — Zisky českých bank — Pomoc majitelům úředně neexistujících aut — Bunda Melanie Trumpové — Rekordně brzký začátek žní — Kontroly na silnicích — Stav chlapců zasažených bleskem — Nástrahy na cestě na Jadran — Cesta do Chorvatska — Čeští podnikatelé v Chorvatsku — Exploze domu v Německu — Rusko zvyšuje věk odchodu do penze — Zítřejší návštěvy u prezidenta — Nebezpečný nástup do autobusu — Mistři a studenti hudby na jednom pódiu

Části dílu

00:39
Minisummit o migraci
  V Bruselu se na něm sešlo 16 celkem z 28 členů Evropské unie. Řeší, jak omezit počet běženců, kteří míří do Evropy. A pokud už v ní jsou, jak jim zamezit, aby se přesouvali mezi členskými státy osmadvacítky.
  01:27
  Jednání na minisummitu
   Itálie chce, aby všechny členské státy Unie přijaly svůj podíl ekonomických migrantů, kteří na území osmadvacítky vstoupí. Jinak z Bruselu dostanou míň peněz. Řím účastníkům schůzky předložil desetibodový návrh, který by měl současné problémy řešit.
   03:53
   Návrh Itálie na řešení migrace
    Živý vstup moderátora Lukáše Dolanského.
    05:05
    Migrace na moři v číslech
     Letos do Evropy připlulo skoro 41 tisíc migrantů. To je zhruba o polovinu míň než za stejnou dobu loni a jen asi pětina těch, co na starý kontinent dorazili v době největší krize před dvěma roky.
     05:49
     Nominace na členy vlády
      V pondělí dostane Miloš Zeman podle Andreje Babiše oficiální seznam nominací do vlády; bude na něm i jméno Miroslava Pocheho.
      08:30
      Babiš a Hamáček u prezidenta
       Živý vstup redaktorky Izabely Niepřejové.
       10:20
       Verdikt v kauze Davida Ratha
        Nejvyšší soud v týdnu zamítl poslední pokus Davida Ratha o přesun jeho případu jinam. To znamená, že už ve středu padne u krajské instance v Praze verdikt. Půjde o druhý rozsudek v této kauze.
        12:38
        Plánovaná shcůzka prezidentů
         Schůzka prezidentů Donalda Trumpa a Vladimira Putina by se mohla konat 15. července ve Vídni, píše rakouský list Kronen Zeitung bez uvedení zdroje. Podle něj se v tamní metropoli sešli diplomati a odborníci na bezpečnost z Moskvy i Washingtonu.
         13:01
         Turecko volí prezidenta i poslance
          Živý vstup zpravodaje Jakuba Szántó.
          16:11
          Pietní akt v osadě Ležáky
           Stovky lidí si dnes připomněly vypálení osady Ležáky na Chrudimsku. Nacisté vyvraždili tamní obyvatele před sedmdesáti šesti lety.
           18:20
           Zemřel Pavel Vránský
            Po dlouhé nemoci dnes zemřel Pavel Vranský – jeden z posledních žijících československých letců. Bylo mu 97 let.
            21:46
            Zisky českých bank
             Zisky tuzemských bank a spořitelen klesly. V Česku jich teď působí 46. Od ledna do března dohromady vydělaly 18 miliard a 200 milionů korun – o 400 milionů míň než před rokem.
             22:09
             Pomoc majitelům úředně neexistujících aut
              Majitelé, kteří nepřihlásili včas své vozy do registru, o ně přišli. Jednalo se o takzvané polopřevody – tedy situace, kdy původní vlastník auto sice odhlásil, ale ten nový pak převod nedokončil.
              24:17
              Bunda Melanie Trumpové
               Bunda Melanie Trumpové, ve které v týdnu odcestovala na návštěvu texaského centra pro děti migrantů, je dál předmětem zájmu.
               24:37
               Rekordně brzký začátek žní
                Zhruba o dva až tři týdny dříve začaly žně. Už v těchto dnech sklízí zemědělci ozimý ječmen a pšenici. Kvalitu ale ovlivnilo sucho – a výnosy by mohly klesnout až o třetinu.
                26:19
                Kontroly na silnicích
                 Větší počet nehod s tragickými následky – důvod, proč policisti zvýšili kontroly na silnicích o týden dříve, než to dělají běžně – tedy se začátkem prázdnin.
                 26:37
                 Stav chlapců zasažených bleskem
                  Všichni tři chlapci, které před dvěma týdny v Třinci zasáhl blesk, už jsou z nemocnice doma. Nejmladšího, třináctiletého, přitom výboj vážně zranil. Když pro něj přiletěl vrtulník, byl v bezvědomí.
                  28:53
                  Nástrahy na cestě na Jadran
                   Do začátku letních prázdnin zbývá týden. Statisíce obyvatel Česka opět zamíří k moři vlastními auty. Řadě z nich se přitom letošní dovolená prodraží.
                   33:21
                   Cesta do Chorvatska
                    Kromě oprav na dálnici D1 a komplikací před Mikulovem u nádrže Nové Mlýny, budu mít řidiči problémy taky u přechodu Dolní Dvořiště. Dělníci tam od 1. července začnou opravovat silnici a auta bude kyvadlově pouštět semafor.
                    34:20
                    Čeští podnikatelé v Chorvatsku
                     V Chorvatsku přibývá taky Čechů s vlastními nemovitostmi. Apartmány nebo domy si pořizují hlavně v oblastech, jako je Makarská, Zadar nebo Pula.
                     37:42
                     Exploze domu v Německu
                      25 zraněných – z toho 4 vážně – si vyžádal výbuch obytného domu v západoněmeckém Wuppertalu. K explozi došlo krátce před půlnocí, hasiči s požárem bojovali do rána.
                      38:06
                      Rusko zvyšuje věk odchodu do penze
                       Po devadesáti letech se zvyšuje věk pro odchod do penze v Rusku. Tamní obyvatelé změnu odmítají a masově podepisují protestní petice.
                       40:15
                       Zítřejší návštěvy u prezidenta
                        Zítra se prezident Miloš Zeman v Lánech setká se čtyřmi nominovanými na vládní posty – harmonogram zveřejnil mluvčí Hradu na Twitteru.
                        41:01
                        Nebezpečný nástup do autobusu
                         Velké štěstí měla patnáctiletá studentka z Jižní Karolíny. Jak je vidět na těchto záběrech, které teď lidé komentují na sítích, když chtěla nastoupit do školního autobusu, prohnalo se těsně kolem ní policejní auto.
                         41:24
                         Mistři a studenti hudby na jednom pódiu
                          Před malou chvílí začal v pražském Rudolfinu společný koncert profesionálních hudebníků a žáků základních uměleckých škol. Projekt České filharmonie dává šanci talentovaným dětem.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          25. červen 2018

                          Přehled dílů

                          Stopáž50 minut

                          25. březen

                          25. 3. 2023 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          25. březen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          25. 3. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          24. březen

                          Headlines — Novela stavebního zákona — Změny ve stavebním řízení — Složitost stavebnho řízení — Summit EU — Boje na Ukrajině — Další ruské útoky na civilní cíle — Kongres praktických lékařů — Trest pro Afghánce za útok na ženy — Vztahy ČR a Jižní Koreji — KLDR testuje nové zbraně — Mimořádné volby v některých obcích — Den Horské služby — Televizní premiéra filmu Poslední závod — Nová zelená úsporám light — Rozhovor se 104letým veteránem — Řidič v protisměru — Znečištěné vlaky — Pomoc u nebankovních úvěrů — Výběr půjček — Novela insolvenčního zákona — Požár penzionu — Poškozený plynovod Nordstream — Kontroverze kolem aplikave TikTok — Akcie bank oslabují — Ocenění Zlatý Ámos — Plzeňský festival světla — 3D brýle a operace mozku — Protesty ve Francii — Rusové omezují dovolené — Obnova muzea v Banské Sitavici — Snižování energetické nročnosti budov — Očkování hus — Popelka v Národnm divadle

                          24. 3. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          24. březen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          24. 3. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          23. březen

                          Daň z nemovitosti — Koaliční jednání o zvýšení daní — Problémy obcí — Summit EU — Hlavní témata na summitu EU — Valorizace důchodů — Válka na Ukrajině — Přípravy ukrajinské protiofenzivy — Obavy z bezpečnosti aplikace TikTok — Stávky a protesty ve Francii — Aleš Opata bude velvyslancem — Velký knižní čtvrtek — Jednání pražské rady — Ochrany vody — Nový náměstek ministra financí — Přemnožení hrabošů — Ceny pohonných hmot — Pendolina na železnici — Teplý začátek jara — Předpověď počasí na další dny — Přípravy na jarní turistickou sezonu — Okolnosti konce ředitele Úřadu práce Najmona — Vztahy na Korejském poloostrově — Regiojet získá trať Praha–Jihava–Brno — Vyzvedávání léků v zahraničí — Začíná muslimský svátek ramadán — Oprava přivaděčů na dálnici D1 u Jihlavy — Raketomet pro Ukrajinu — Stavba horkovodu z Temelína — Běh pro Světlušku — Předsudečné násilí — Mladí uprchlíci z Ukrajiny — Pašování drog z Nizozemska — Průzkum Madony z Havraně

                          23. 3. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          23. březen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          23. 3. 2023 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám