45 minut

24. června 2018

Obsah dílu

Minisummit o migraci — Jednání na minisummitu — Návrh Itálie na řešení migrace — Migrace na moři v číslech — Nominace na členy vlády — Babiš a Hamáček u prezidenta — Verdikt v kauze Davida Ratha — Plánovaná shcůzka prezidentů — Turecko volí prezidenta i poslance — Pietní akt v osadě Ležáky — Zemřel Pavel Vránský — Zisky českých bank — Pomoc majitelům úředně neexistujících aut — Bunda Melanie Trumpové — Rekordně brzký začátek žní — Kontroly na silnicích — Stav chlapců zasažených bleskem — Nástrahy na cestě na Jadran — Cesta do Chorvatska — Čeští podnikatelé v Chorvatsku — Exploze domu v Německu — Rusko zvyšuje věk odchodu do penze — Zítřejší návštěvy u prezidenta — Nebezpečný nástup do autobusu — Mistři a studenti hudby na jednom pódiu

Části dílu

00:39
Minisummit o migraci
  V Bruselu se na něm sešlo 16 celkem z 28 členů Evropské unie. Řeší, jak omezit počet běženců, kteří míří do Evropy. A pokud už v ní jsou, jak jim zamezit, aby se přesouvali mezi členskými státy osmadvacítky.
  01:27
  Jednání na minisummitu
   Itálie chce, aby všechny členské státy Unie přijaly svůj podíl ekonomických migrantů, kteří na území osmadvacítky vstoupí. Jinak z Bruselu dostanou míň peněz. Řím účastníkům schůzky předložil desetibodový návrh, který by měl současné problémy řešit.
   03:53
   Návrh Itálie na řešení migrace
    Živý vstup moderátora Lukáše Dolanského.
    05:05
    Migrace na moři v číslech
     Letos do Evropy připlulo skoro 41 tisíc migrantů. To je zhruba o polovinu míň než za stejnou dobu loni a jen asi pětina těch, co na starý kontinent dorazili v době největší krize před dvěma roky.
     05:49
     Nominace na členy vlády
      V pondělí dostane Miloš Zeman podle Andreje Babiše oficiální seznam nominací do vlády; bude na něm i jméno Miroslava Pocheho.
      08:30
      Babiš a Hamáček u prezidenta
       Živý vstup redaktorky Izabely Niepřejové.
       10:20
       Verdikt v kauze Davida Ratha
        Nejvyšší soud v týdnu zamítl poslední pokus Davida Ratha o přesun jeho případu jinam. To znamená, že už ve středu padne u krajské instance v Praze verdikt. Půjde o druhý rozsudek v této kauze.
        12:38
        Plánovaná shcůzka prezidentů
         Schůzka prezidentů Donalda Trumpa a Vladimira Putina by se mohla konat 15. července ve Vídni, píše rakouský list Kronen Zeitung bez uvedení zdroje. Podle něj se v tamní metropoli sešli diplomati a odborníci na bezpečnost z Moskvy i Washingtonu.
         13:01
         Turecko volí prezidenta i poslance
          Živý vstup zpravodaje Jakuba Szántó.
          16:11
          Pietní akt v osadě Ležáky
           Stovky lidí si dnes připomněly vypálení osady Ležáky na Chrudimsku. Nacisté vyvraždili tamní obyvatele před sedmdesáti šesti lety.
           18:20
           Zemřel Pavel Vránský
            Po dlouhé nemoci dnes zemřel Pavel Vranský – jeden z posledních žijících československých letců. Bylo mu 97 let.
            21:46
            Zisky českých bank
             Zisky tuzemských bank a spořitelen klesly. V Česku jich teď působí 46. Od ledna do března dohromady vydělaly 18 miliard a 200 milionů korun – o 400 milionů míň než před rokem.
             22:09
             Pomoc majitelům úředně neexistujících aut
              Majitelé, kteří nepřihlásili včas své vozy do registru, o ně přišli. Jednalo se o takzvané polopřevody – tedy situace, kdy původní vlastník auto sice odhlásil, ale ten nový pak převod nedokončil.
              24:17
              Bunda Melanie Trumpové
               Bunda Melanie Trumpové, ve které v týdnu odcestovala na návštěvu texaského centra pro děti migrantů, je dál předmětem zájmu.
               24:37
               Rekordně brzký začátek žní
                Zhruba o dva až tři týdny dříve začaly žně. Už v těchto dnech sklízí zemědělci ozimý ječmen a pšenici. Kvalitu ale ovlivnilo sucho – a výnosy by mohly klesnout až o třetinu.
                26:19
                Kontroly na silnicích
                 Větší počet nehod s tragickými následky – důvod, proč policisti zvýšili kontroly na silnicích o týden dříve, než to dělají běžně – tedy se začátkem prázdnin.
                 26:37
                 Stav chlapců zasažených bleskem
                  Všichni tři chlapci, které před dvěma týdny v Třinci zasáhl blesk, už jsou z nemocnice doma. Nejmladšího, třináctiletého, přitom výboj vážně zranil. Když pro něj přiletěl vrtulník, byl v bezvědomí.
                  28:53
                  Nástrahy na cestě na Jadran
                   Do začátku letních prázdnin zbývá týden. Statisíce obyvatel Česka opět zamíří k moři vlastními auty. Řadě z nich se přitom letošní dovolená prodraží.
                   33:21
                   Cesta do Chorvatska
                    Kromě oprav na dálnici D1 a komplikací před Mikulovem u nádrže Nové Mlýny, budu mít řidiči problémy taky u přechodu Dolní Dvořiště. Dělníci tam od 1. července začnou opravovat silnici a auta bude kyvadlově pouštět semafor.
                    34:20
                    Čeští podnikatelé v Chorvatsku
                     V Chorvatsku přibývá taky Čechů s vlastními nemovitostmi. Apartmány nebo domy si pořizují hlavně v oblastech, jako je Makarská, Zadar nebo Pula.
                     37:42
                     Exploze domu v Německu
                      25 zraněných – z toho 4 vážně – si vyžádal výbuch obytného domu v západoněmeckém Wuppertalu. K explozi došlo krátce před půlnocí, hasiči s požárem bojovali do rána.
                      38:06
                      Rusko zvyšuje věk odchodu do penze
                       Po devadesáti letech se zvyšuje věk pro odchod do penze v Rusku. Tamní obyvatelé změnu odmítají a masově podepisují protestní petice.
                       40:15
                       Zítřejší návštěvy u prezidenta
                        Zítra se prezident Miloš Zeman v Lánech setká se čtyřmi nominovanými na vládní posty – harmonogram zveřejnil mluvčí Hradu na Twitteru.
                        41:01
                        Nebezpečný nástup do autobusu
                         Velké štěstí měla patnáctiletá studentka z Jižní Karolíny. Jak je vidět na těchto záběrech, které teď lidé komentují na sítích, když chtěla nastoupit do školního autobusu, prohnalo se těsně kolem ní policejní auto.
                         41:24
                         Mistři a studenti hudby na jednom pódiu
                          Před malou chvílí začal v pražském Rudolfinu společný koncert profesionálních hudebníků a žáků základních uměleckých škol. Projekt České filharmonie dává šanci talentovaným dětem.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž49 minut
                          Další díl
                          25. června 2018

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          29. května

                          29. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          29. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          29. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          28. května

                          Platy soudců — ÚS o snížení platů soudců — Základní platy soudců — Jednání o pomoci Ukrajině — Evropští lídři v Praze — Reforma penzí — Poslanci o důchodové reformě — Další údery v Rafahu — Vyšetřování útoku v Rafahu — Opera Libuše na Pražském jaru — Kauza exsoudce Sováka — Studie k černému kašli — Disciplinární řízení vůči Okamurovi — Bouře v USA mají 23 obětí — Stavba tunelu na dálnici D3 — Housle Pavla Šporcla — Zájem o rekvalifikace roste — Konzumace alkoholu v Česku — Kuřáci v Česku — Češi pijí méně piva — Vězení za zapálení squatu — Silné bouřky na severovýchodě Čech — Napětí v Gruzii — Soud zamítl Zemanovu žalobu — Dotace na fotovoltaiku — Problémy dětí s rodiči ve vězení — Hosté a program festivalu Karlovy Vary — Trump je první trestně stíhaný exprezident USA — Slova papeže o homosexuálech — Řidiči MHD si nesmějí pouštět hudbu — Zlatá tretra v Ostravě — Vydrám se na Šumavě daří

                          28. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž49 minut

                          28. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          28. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          27. května

                          Oslavy hokejového zlata — Oslavy na Staroměstském náměstí — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Oslavy titulu z hokejového šampionátu — Podpora dostupného bydlení — Údery v Rafahu — Ukrajinci zasáhli Rusům radar — Poslední rozloučení s Vlastimilem Harapesem — Dezinformační aktivity z Ruska a Číny — Nové protiruské sankce — Sesuvy půdy na Papui-Nové Guineji — Nákaza černým kašlem — Výročí operace Anthropoid — Zájem o zájezdy do Chorvatska — Krajské, senátní a obecní volby — Soud přerušil případ požáru v Českém Švýcarsku — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Atmosféra na šampionátu — Prezident pogratuloval hokejistům — Oslavy hokejových mistrů — Celková sledovanost — Finále mistrovství světa na obrazovkách — Stávka justičního personálu — Emmanuel Macron v Drážďanech — Dominik Feri nastoupil do vězení — Summit představitelů Jižní Koreje, Číny a Japonska — Čeští studenti obsadili ve finále European Money Quiz druhé místo — Demolice mostu v Semilech — Čeští vojáci cvičí v Litvě — Vrcholí festival Divadelní svět v Brně — Cena Olgy Havlové — Palírnám končí sezóna — Čapí hnízda v ohrožení

                          27. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          27. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          27. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž49 minut

                          26. května

                          Změny u věku odchodu do důchodu — Zvyšování důchodového věku — Hospodaření systému důchodového pojištění — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Útok z Pásma Gazy na Tel Aviv — Zápas českých hokejistů o zlato — Existenční potíže malých obchodů — Tragický sesuv půdy v Papui-Nové Guineji — Francouzský prezident v Německu — Miliardy pro školství — Dražba nalezeného díla Jana Zrzavého — Změny u zdravotních prohlídek strojvedoucích — Silné bouřky v Česku — Návrat ukradených listin Univerzity Karlovy — Požár STK v Jilemnici — Aleje u silnic bezpečnější pro řidiče — Hokejový zápas o zlato — Finále pohledem hráčů i fanoušků — Úspěchy české hokejové reprezentace — Medaile pro letošní turnaj — Sledovanost hokejových přenosů ČT — Podpora fanoušků na náměstích — Náklady na uspořádání šampionátu — Útraty hokejových fanoušků — Úlovky rybářů pro vlastní spotřebu — Dražší povolenky pro rybáře na Orlíku — Průzkum vraku na dně Karibského moře — Školní obědy pro děti z rodin v nouzi — Obnovena jednodenní chirurgie v Sušici — Záchrana podvyživených psů — Závěr festivalu v Cannes — Romský festival Khamoro

                          26. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž49 minut

                          26. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          26. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž49 minut

                          25. května

                          Pomoc lidem v bytové nouzi — Podpora bydlení — Ztráta bydlení — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Práce ukrajinských hasičů — Česko zasáhly silné bouřky — Češký tým ve finále hokejového MS — Finále MS v hokeji — Předvolební kampaň ve Velké Británii — Zdravotní stav premiéra Fica — Ovoce na šťávy a marmelády — Velký městský okruh v Brně — Dílo Franze Kafky na festivalu Svět knihy — Posuzování příspěvků na péči — Nehoda autobusu v Rakousku — 30 let od odsouzení Ludvíka Zifčáka — Trest za nacistickou vlajku — Holubi likvidují úrodu — Placení daně z nemovitosti — Platba daně z nemovitosti — Zvýšení daní z nemovitosti — Elektronizace zdravotnictví — Sesev půdy na Papui-Nové Guineji — Vpomínka na politické vězně v Jáchymově — Opatření proti přemíře turistů v Barceloně — Den starokladrubského koně — Pravidla pro používání umělé inteligence — 150 let obce baráčnické — Prohlídky soukromých hradů a zámků — Festival elektrických aut

                          25. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž49 minut

                          25. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          25. 5. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám