48 minut

25. červen 2018

Obsah dílu

Ministerští kandidáti — MInisterští kandidáti v Lánech — Schůzka vedení hnutí ANO — Ministerští kandidáti — Ministerští kandidáti — Recep Tayyip Erdogan absolutní vítěz voleb — Recep Tayyip Erdogan absolutní vítěz voleb — Evropská dohoda o migraci — Potravinové banky — Výsledky auditu u veřejných zakázek — Mohutný požár v Kalifornii — Donald Trump a přístup k ilegálním přistěhovalcům — Kapacita Letiště Heathrow — Shakespearovské slavnosti na Pražském hradě — Jmenovací dekrety pro nové profesory — Pokračování dokumentu Infiltrace: Obchod se zdravím — Požár skútru ve Strahovském tunelu — Změny v dokladech — Nová podoba českého hokeje — České hokejové dresy — Na státní symboly jsou Češi zpravidla citliví — Barevná skála u Českého Krumlova je pořád nebezpečná — Čištění Bořího lesa od munice — Výlet thajských fotbalistů do známé jeskyně — Požáry nelegálních skládek v Polsku — Odkrývání Goethovy štoly — Ocenění za celoživotní dílo pro Jiřího Suchého — Česká lidová píseň v podání pařížské filharmonie

Části dílu

00:35
Ministerští kandidáti
  Designovaný premiér předal na Pražský hrad oficiální seznam lidí, které má prezident jmenovat do vlády. Přes odpor Miloše Zemana a komunistů je na něm i Miroslav Poche, navržený na ministra zahraničí.
  01:08
  MInisterští kandidáti v Lánech
   První zasedání vlády v nové podobě začne ve středu krátce po jmenování. Designovaný premiér na něm chce odhlasovat, že si koalice řekne o důvěru 11. července. Hned potom začne do úřadu uvádět nováčky.
   04:40
   Schůzka vedení hnutí ANO
    Živý vstup Kláry Bazalové.
    05:46
    Ministerští kandidáti
     Jediný, kdo nemá post jistý, je europoslanec ČSSD Miroslav Poche. To, aby řídil resort zahraničí, odmítá prezident Miloš Zeman i KSČM. Sám jmenovaný věří, že hlava státu nakonec ustoupí a časem změní názor.
     07:54
     Ministerští kandidáti
      Jediným sociálně demokratickým kandidátem na ministra, který k prezidentovi na konzultace nezamíří, je Miroslav Toman. A to hned ze dvou důvodů - k Miloši Zemanovi má blízko.
      09:05
      Recep Tayyip Erdogan absolutní vítěz voleb
       Jednoznačným vítězem tureckých prezidentských i parlamentních voleb je tento muž - Recep Tayyip Erdogan. Se ziskem skoro 53 procent hlasů vyhrál hned v prvním kole a v čele země může podle současné ústavy vydržet až do roku 2028.
       11:42
       Recep Tayyip Erdogan absolutní vítěz voleb
        Živý vstup Jakuba Szántó.
        13:44
        Evropská dohoda o migraci
         Německá kancléřka dál stojí o evropskou dohodu o migraci. Nedělní schůzka 16 zemí průlom nepřinesla, konkrétní řešení by tak podle Angely Merkelové měly probrat vybrané státy.
         14:08
         Potravinové banky
          Čím dál víc neprodejného jídla se v Česku daří darovat potřebným. Loni se k nim dostalo přes 2 300 tun - skoro o tisíc tun víc než v roce 2016.
          16:04
          Výsledky auditu u veřejných zakázek
           Živý vstup Terezy Řezníčkové.
           17:40
           Mohutný požár v Kalifornii
            Na ploše přes 3 tisíce akrů ohrožuje stovky domů. Asi 700 jich lidi museli opustit. Hasiči s plameny zatím bojují marně. Šíření napomáhá silný vítr a extrémní teplo.
            18:01
            Donald Trump a přístup k ilegálním přistěhovalcům
             Americký prezident razí tvrdší přístup k ilegálním přistěhovalcům. Ti, kdo neoprávněně přejdou přes hranice Spojených států, mají být okamžitě a bez soudu vyhoštěni.
             19:59
             Kapacita Letiště Heathrow
              Britští poslanci rozhodují o rozšíření kapacity nejrušnějšího letiště v Evropě - londýnského Heathrow. Místo 85 milionů by nově mělo odbavit 130 milionů pasažérů ročně.
              20:59
              Shakespearovské slavnosti na Pražském hradě
               Zázraky se dějí - stačí být vytrvalý. Snaží se o tom diváky přesvědčit v komediálním příběhu William Shakespeare. Na jeho méně známou hru Dobrý konec všechno spraví vsadili letošní Shakespearovské slavnosti na Pražském hradě. Hru přeložil Martin Hilský.
               23:45
               Jmenovací dekrety pro nové profesory
                Šedesáti novým profesorkám a profesorům předal ministr školství v demisi jmenovací dekrety. Nejvyšší akademické tituly převzali především lékaři, technici a odborníci na přírodní vědy. Nejvíc jich přednáší na Univerzitě Karlově.
                25:10
                Pokračování dokumentu Infiltrace: Obchod se zdravím
                 ČT1 odvysílá v 9 večer pokračování dokumentu Infiltrace: Obchod se zdravím. První díl za pomoci skryté kamery odhalil, jak funguje institut Aktip.
                 27:38
                 Požár skútru ve Strahovském tunelu
                  Nehoda a požár skútru ochromily Strahovský tunel - hasiči v půl sedmé ráno v začínající špičce uzavřeli směr na Smíchov a evakuovali asi 40 lidí.
                  27:55
                  Změny v dokladech
                   Od 1. července - tedy začátku prázdnin - budou mít všechny nově vydané občanské průkazy čip a na něm nahraný identifikační certifikát držitele. Totožnost tak půjde ověřit i přes internet.
                   29:55
                   Nová podoba českého hokeje
                    Český svaz ledního hokeje mění svoji tvář - nově bude používat název - Český hokej a výrazně se mění reprezentační dresy. Z nich zmizí velký státní znak, který připomínal, že součástí České republiky je i Morava a Slezsko.
                    32:46
                    České hokejové dresy
                     Jak se vyvíjela podoba hokejových reprezentačních dresů?
                     33:41
                     Na státní symboly jsou Češi zpravidla citliví
                      Včetně státní hymny. Emoce vyvolal nedávný návrh Českého olympijského výboru na její změnu. Jednalo se o ní i na ministerstvu kultury.
                      36:25
                      Barevná skála u Českého Krumlova je pořád nebezpečná
                       Barevná skála u Českého Krumlova je pořád nebezpečná. Ukázal to geologický posudek po skončení první etapy sanace. Práce tak musí pokračovat.
                       38:45
                       Čištění Bořího lesa od munice
                        Živý vstup Veroniky Kynčlové.
                        40:00
                        Výlet thajských fotbalistů do známé jeskyně
                         V tragédii se může změnit výlet thajských fotbalistů do známé jeskyně. Mládežnický tým zřejmě strhl proud vody po silném dešti. Záchranáři je marně hledají už od sobotního odpoledne.
                         40:20
                         Požáry nelegálních skládek v Polsku
                          Co nejdřív zpřísnit zákony o odpadech - snaha polského ministra životního prostředí. Má za to, že zemi teď ovládá „odpadová mafie“.
                          42:41
                          Odkrývání Goethovy štoly
                           Vědci odkryli další metry Goethovy štoly pod sopkou Komorní hůrka na Chebsku. Dělníci zavalenou část odbagrovali a zpevnili. Až 300 metrů dlouhé podzemní chodby vznikly před 180 lety k vědeckým účelům.
                           44:25
                           Ocenění za celoživotní dílo pro Jiřího Suchého
                            Cena Ars longa za mimořádný přínos české, evropské i světové kultuře. Jiří Suchý si dnes na zámku v Lužanech u Přeštic přebíral ocenění za celoživotní dílo.
                            45:01
                            Česká lidová píseň v podání pařížské filharmonie
                             Pařížská Filharmonie uvedla ve světové premiéře nové dílo českého skladatele Kryštofa Mařatky. Hudební bajku Neviditelný les nastudoval orchestr dětí z problematických čtvrtí na pařížském předměstí.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             26. červen 2018

                             Přehled dílů

                             Stopáž50 minut

                             3. červenec

                             Novela zákona o státním rozpočtu — Vláda hledá další příjmy pro rozpočet — Plnění státního rozpočtu — Válka na Ukrajině — Ostřelování města Slovjansk — Pomoc ČR s výcvikem ukrajinských vojáků — Obce hledají úspory — Lidé vyrazili na dovolenou — Dopravní komplikace na silnících v Evropě — Sesuv ledovce v Alpách — Filmový festival v Karlových Varech — Ochrana slovenského vzdušného prostoru — Neprůjezdná trať Praha–Plzeň — Uzavřená trať na Strakonicku — Útok žraloka u pobřeží Hurghady — Volba prezidenta v červenci 1992 — Střídavé počasí na začátku července — Červnové bouřky — Lovci bouřek — Předpověď počasí — Protesty v Uzbekistánu — Konzumace alkoholu na veřejnosti v Praze — Vědecký průzkum jezera Most — Pouť na Velehrad — Střelba v nákupním centru v Kodani — Produkce léčebného konopí v Izraeli — Zemřel Peter Brook — Synchronizovaný koncert na dálku

                             3. 7. 2022 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             3. červenec

                             Ve znakovém jazyce

                             3. 7. 2022 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             2. červenec

                             Válka na Ukrajině — Dobývání měst v Luhanské oblasti — Pře v České pravoslavné církvi — Sektorová daň pro energetické firmy — Škody po krupobití a vichru — Nápor vodáků na Vltavě — Předsednickou štafetu odstartoval Zátopkův běh — Otevření cesty k přechodu Modrý sloup — Žert na festivalu ve Varech — Jan Graubner arcibiskupem pražským — Konec obtěžujících telefonátů — Žralok napadl turistku v Egyptě — Růst nákladů za energie u pacientů — Policejní kontroly prázdninového provozu — Nehody moto(cyklistů) — Průjezdnost hlavních tahů — Dopravní nehody zblízka — Uzavírky a opravy na českých dálnicích — Noční požár v Zápech u Prahy — Šíření koronaviru — Povolební uspořádání parlamentu ve Francii — Prohlídka sídla českých premiérů — Tragické úmrtí migrantů v USA — Požáry u letovisek v Katalánsku — Rekonstrukce butvy u Chlumu — 120 let Zubačky

                             2. 7. 2022 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             2. červenec

                             Ve znakovém jazyce

                             2. 7. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             1. červenec

                             Začalo české předsednictví Rady EU — První den českého předsednictví — Rozdíly proti minulému předsednictví — Slavnostní zahájení předsednictví v Litomyšli — Koncert k zahájení českého předsednictví — Hlavní akce spojené s předsednictvím Rady EU — Priority českého předsednictví — Nový guvernér ČNB — Plnění státního rozpočtu — Válka na Ukrajině — Boje o Donbas — Dokument o rozhovorech Macrona s Putinem — Ministr školství převzal úřad — Záchrana dítětě ze zavřeného auta — Bouřky v Čechách — Výstraha před bouřkami — Problémy na železnici u Karlštejna — Začíná filmový festival v Karlových Varech — Program filmového festivalu — Stanové městečko pro návštěvníky — Vláda zvažuje sektorovou daň — Zpoplatnění dalších silnic pro kamiony — Změna režimu na polsko-běloruské hranici — Litevská energetická nezávislost — Nový železniční koridor do Č. Budějovic — Komplikace na letišti v Praze — Stávky na evropských letištích — Předsednictví V4 — Otevření nového mostu v Olomouci

                             1. 7. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             1. červenec

                             Ve znakovém jazyce

                             1. 7. 2022 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám