48 minut

25. červen 2018

Obsah dílu

Ministerští kandidáti — MInisterští kandidáti v Lánech — Schůzka vedení hnutí ANO — Ministerští kandidáti — Ministerští kandidáti — Recep Tayyip Erdogan absolutní vítěz voleb — Recep Tayyip Erdogan absolutní vítěz voleb — Evropská dohoda o migraci — Potravinové banky — Výsledky auditu u veřejných zakázek — Mohutný požár v Kalifornii — Donald Trump a přístup k ilegálním přistěhovalcům — Kapacita Letiště Heathrow — Shakespearovské slavnosti na Pražském hradě — Jmenovací dekrety pro nové profesory — Pokračování dokumentu Infiltrace: Obchod se zdravím — Požár skútru ve Strahovském tunelu — Změny v dokladech — Nová podoba českého hokeje — České hokejové dresy — Na státní symboly jsou Češi zpravidla citliví — Barevná skála u Českého Krumlova je pořád nebezpečná — Čištění Bořího lesa od munice — Výlet thajských fotbalistů do známé jeskyně — Požáry nelegálních skládek v Polsku — Odkrývání Goethovy štoly — Ocenění za celoživotní dílo pro Jiřího Suchého — Česká lidová píseň v podání pařížské filharmonie

Části dílu

00:35
Ministerští kandidáti
  Designovaný premiér předal na Pražský hrad oficiální seznam lidí, které má prezident jmenovat do vlády. Přes odpor Miloše Zemana a komunistů je na něm i Miroslav Poche, navržený na ministra zahraničí.
  01:08
  MInisterští kandidáti v Lánech
   První zasedání vlády v nové podobě začne ve středu krátce po jmenování. Designovaný premiér na něm chce odhlasovat, že si koalice řekne o důvěru 11. července. Hned potom začne do úřadu uvádět nováčky.
   04:40
   Schůzka vedení hnutí ANO
    Živý vstup Kláry Bazalové.
    05:46
    Ministerští kandidáti
     Jediný, kdo nemá post jistý, je europoslanec ČSSD Miroslav Poche. To, aby řídil resort zahraničí, odmítá prezident Miloš Zeman i KSČM. Sám jmenovaný věří, že hlava státu nakonec ustoupí a časem změní názor.
     07:54
     Ministerští kandidáti
      Jediným sociálně demokratickým kandidátem na ministra, který k prezidentovi na konzultace nezamíří, je Miroslav Toman. A to hned ze dvou důvodů - k Miloši Zemanovi má blízko.
      09:05
      Recep Tayyip Erdogan absolutní vítěz voleb
       Jednoznačným vítězem tureckých prezidentských i parlamentních voleb je tento muž - Recep Tayyip Erdogan. Se ziskem skoro 53 procent hlasů vyhrál hned v prvním kole a v čele země může podle současné ústavy vydržet až do roku 2028.
       11:42
       Recep Tayyip Erdogan absolutní vítěz voleb
        Živý vstup Jakuba Szántó.
        13:44
        Evropská dohoda o migraci
         Německá kancléřka dál stojí o evropskou dohodu o migraci. Nedělní schůzka 16 zemí průlom nepřinesla, konkrétní řešení by tak podle Angely Merkelové měly probrat vybrané státy.
         14:08
         Potravinové banky
          Čím dál víc neprodejného jídla se v Česku daří darovat potřebným. Loni se k nim dostalo přes 2 300 tun - skoro o tisíc tun víc než v roce 2016.
          16:04
          Výsledky auditu u veřejných zakázek
           Živý vstup Terezy Řezníčkové.
           17:40
           Mohutný požár v Kalifornii
            Na ploše přes 3 tisíce akrů ohrožuje stovky domů. Asi 700 jich lidi museli opustit. Hasiči s plameny zatím bojují marně. Šíření napomáhá silný vítr a extrémní teplo.
            18:01
            Donald Trump a přístup k ilegálním přistěhovalcům
             Americký prezident razí tvrdší přístup k ilegálním přistěhovalcům. Ti, kdo neoprávněně přejdou přes hranice Spojených států, mají být okamžitě a bez soudu vyhoštěni.
             19:59
             Kapacita Letiště Heathrow
              Britští poslanci rozhodují o rozšíření kapacity nejrušnějšího letiště v Evropě - londýnského Heathrow. Místo 85 milionů by nově mělo odbavit 130 milionů pasažérů ročně.
              20:59
              Shakespearovské slavnosti na Pražském hradě
               Zázraky se dějí - stačí být vytrvalý. Snaží se o tom diváky přesvědčit v komediálním příběhu William Shakespeare. Na jeho méně známou hru Dobrý konec všechno spraví vsadili letošní Shakespearovské slavnosti na Pražském hradě. Hru přeložil Martin Hilský.
               23:45
               Jmenovací dekrety pro nové profesory
                Šedesáti novým profesorkám a profesorům předal ministr školství v demisi jmenovací dekrety. Nejvyšší akademické tituly převzali především lékaři, technici a odborníci na přírodní vědy. Nejvíc jich přednáší na Univerzitě Karlově.
                25:10
                Pokračování dokumentu Infiltrace: Obchod se zdravím
                 ČT1 odvysílá v 9 večer pokračování dokumentu Infiltrace: Obchod se zdravím. První díl za pomoci skryté kamery odhalil, jak funguje institut Aktip.
                 27:38
                 Požár skútru ve Strahovském tunelu
                  Nehoda a požár skútru ochromily Strahovský tunel - hasiči v půl sedmé ráno v začínající špičce uzavřeli směr na Smíchov a evakuovali asi 40 lidí.
                  27:55
                  Změny v dokladech
                   Od 1. července - tedy začátku prázdnin - budou mít všechny nově vydané občanské průkazy čip a na něm nahraný identifikační certifikát držitele. Totožnost tak půjde ověřit i přes internet.
                   29:55
                   Nová podoba českého hokeje
                    Český svaz ledního hokeje mění svoji tvář - nově bude používat název - Český hokej a výrazně se mění reprezentační dresy. Z nich zmizí velký státní znak, který připomínal, že součástí České republiky je i Morava a Slezsko.
                    32:46
                    České hokejové dresy
                     Jak se vyvíjela podoba hokejových reprezentačních dresů?
                     33:41
                     Na státní symboly jsou Češi zpravidla citliví
                      Včetně státní hymny. Emoce vyvolal nedávný návrh Českého olympijského výboru na její změnu. Jednalo se o ní i na ministerstvu kultury.
                      36:25
                      Barevná skála u Českého Krumlova je pořád nebezpečná
                       Barevná skála u Českého Krumlova je pořád nebezpečná. Ukázal to geologický posudek po skončení první etapy sanace. Práce tak musí pokračovat.
                       38:45
                       Čištění Bořího lesa od munice
                        Živý vstup Veroniky Kynčlové.
                        40:00
                        Výlet thajských fotbalistů do známé jeskyně
                         V tragédii se může změnit výlet thajských fotbalistů do známé jeskyně. Mládežnický tým zřejmě strhl proud vody po silném dešti. Záchranáři je marně hledají už od sobotního odpoledne.
                         40:20
                         Požáry nelegálních skládek v Polsku
                          Co nejdřív zpřísnit zákony o odpadech - snaha polského ministra životního prostředí. Má za to, že zemi teď ovládá „odpadová mafie“.
                          42:41
                          Odkrývání Goethovy štoly
                           Vědci odkryli další metry Goethovy štoly pod sopkou Komorní hůrka na Chebsku. Dělníci zavalenou část odbagrovali a zpevnili. Až 300 metrů dlouhé podzemní chodby vznikly před 180 lety k vědeckým účelům.
                           44:25
                           Ocenění za celoživotní dílo pro Jiřího Suchého
                            Cena Ars longa za mimořádný přínos české, evropské i světové kultuře. Jiří Suchý si dnes na zámku v Lužanech u Přeštic přebíral ocenění za celoživotní dílo.
                            45:01
                            Česká lidová píseň v podání pařížské filharmonie
                             Pařížská Filharmonie uvedla ve světové premiéře nové dílo českého skladatele Kryštofa Mařatky. Hudební bajku Neviditelný les nastudoval orchestr dětí z problematických čtvrtí na pařížském předměstí.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             26. červen 2018

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             7. prosinec

                             Český průmysl v říjnu posílil — Vývoj českého průmyslu — Export českých firem — Nejvyšší ústavní činitelé se shodli na podpoře Ukrajiny — Dva měsíce války v Izraeli — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Dohoda o růstu platů — Chov slepic v klecích — Prezident na plénu České konference rektorů — Summit EU-Čína — Stávka na německé železnici — Baroko v Bavorsku a Čechách — Zavedení korespondenční volby — Zápaly plic u dětí — Vývoj ekonomiky — Policie řeší případ postřeleného vlka v Krkonoších — Mráz střídá obleva — Aplikace na pomoc s Alzeimerovou chorobou — Počet pacientů s demencí v ČR — Odlehčovací služby pomáhají rodinám — Pomoc Ukrajině a Izraeli — Ukrajinský Mykolajiv bez pitné vody — Smogová situace v ČR — Zasněžené fotovoltaické panely — Zrušení úřadu speciální prokuratury — Zrekonstruovaná stanice Praha-Vysočany — Aleš Svoboda do vesmíru nepoletí — Trest za pěstování konopí — Loučení se zesnulým Karlem Schwarzenbergem — Unikátní most s chytrou technologií — Ve vězení kvůli drogám — Přeprava zboží po Labi — Nová kniha o New Yorku od Lukáše Novotného — Začala chanuka

                             7. 12. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             7. prosinec

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             7. 12. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             6. prosinec

                             Češi i nadále méně utrácejí — Propad tržeb — Vývoj inflace — Vánoční odměny pro zaměstnance — Válka na Ukrajině — Obvinění z válačných zločinů — Výjezdní zasedání vlády — Podvody na internetových bazarech — Výsluhy pro zdravotníky — Izraelská armáda postupuje v Chán Júnisu — Boris Johnson o covidu — Perinbaba a dva světy — Změny ve slovenské justici — Český knižní trh v r. 2022 — Svoboda slova vs. propagace válečných zločinů — Rekordně teplý podzim — Cestování vlakem za silných mrazů — Loučení s Karlem Schwarzenbergem — Poslední rozloučení se státními poctami — Pohřeb Karla Schwarzenberga — Verdikt nad Karlem "Charliem" Soukupem — Ruční výroba skla na seznamu UNESCO — Kevin McCarthy odchází z Kongresu — Zničené provizorní dopravní značení — Prezident na Broumovsku — Summit EU-Čína — Osobnost roku dle Time — 35 let od návratu raketoplánu Discovery — Přestavba královopolského nádraží — Robotické centrum na léčbu urologických obtíží — Led na Lipně — Město plné betlémů

                             6. 12. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             6. prosinec

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             6. 12. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             5. prosinec

                             Napětí mezi odbory a vládou — Odbory znovu připraveny stávkovat — Růst regulované složky energií — Americká pomoc Ukrajině — Přebytek hospodaření od ledna do září 2023 — Prasklé potrubí kvůli mrazu — Ministři vnitra EU o migraci — Tvrdé boje na jihu Pásma Gazy — Žádost o odškodnění za neoprávněné odsouzení — Pohledávky vůči Sberbank — Adventní koncert na Pražském hradě — Zásady kodexu chování poslanců — Ekonomická předpověď pro r. 2024 — Obvinění bývalého špiona Manuela Rochy — Soud o ČKD Praha DIZ — Rekordně teplý podzim — Mikulášská nadílka na jihu Čech — Čerti s tradicí — Úrazy kvůli namrzlým chodníkům — Sníh na střechách — ÚS o diskriminaci dítěte — Prezident v Královéhradeckém kraji — Změny u parkování v centru Prahy — Další mrtví po erupci sopky na Sumatře — Krize na realitním trhu v Hongkongu — Prodej poštovní centrály — Výroba dronů pro NATO v Česku — Hrozba srážky české družice — Srovnání znalostí žáků — Rozvoj mobility v obcích — Oprava hráze v mrazech — Nový ředitel Památníku národního písemnictví a Muzea literatury — Pták roku 2024 — Mezinárodní den dobrovolníků — Mikuláš pro Ukrajinu

                             5. 12. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             5. prosinec

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             5. 12. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             4. prosinec

                             Jednání tripartity — Sporná témata na tripartitě — Závěry jednání tripartity — Plány pro pracovníky ve školství — Růst průměrné hrubé mzdy — Růst mezd prakticky — Izrael rozšiřuje pozemní operaci — Ústavní činitelé — Silný mráz v Česku — Žabovřesky a Královo Pole bez tepla a teplé vody — Zapadaná trať v jižních Čechách — Jednání šéfů vlád Česka a Rakouska — Premiéra Bitvy o Hernániho v Dejvickém divadle — Dohoda o růstu výdělků ve zdravotnictví — Obvinění v kauze Xixoio — Názor na výstavbu nového jaderného bloku v Dukovanech — Odsouzený dezinformátor zpátky v Česku — Růst cen potravin — Slevy v prodejnách potravin — Prodejny v Česku — Nákupy v Polsku a v Německu — Prodloužení kontrol na německých hranicích — Vyšetřování útoku v Paříži — Referendum ve Venezuele o Guyaně — Podpora firem za covidu — Žádost o důchody i online — Řidičské průkazy v mobilu a na zkoušku — Děkan Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy rezignoval — Předvánoční kontroly ČOI — Obnova válkou zničených obcí na Ukrajině — Zrušené lety — Kladrubští koně na sněhu — Rekonstrukce pyramid v kutnohorské kostnici

                             4. 12. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             4. prosinec

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             4. 12. 2023 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             3. prosinec

                             Navýšení minimální mzdy — Debaty o růstu minimální mzdy — Jednání tripartity — Bojové operace v Gaze — Sněžení na východě Česka — Odklízení sněhu ze střech — Dozvuky kalamity na jihu Čech — Výstraha před silným mrazem — Válečné zločiny na Ukrajině — Nemovitosti bez jasného majitele — Srážka vlaků v České Třebové — 60 let od premiéry Zahradní slavnosti — Zájem o elektrická auta v Německu — Dotace na bezemisní auta — Útok v centru Paříže — Příspěvek na penzijní spoření — Změny v penzijním spoření — Další změny — Český rekord v otužování — První adventní neděle — Rozsvícený dům v Libišanech — Plánované útraty Čechů za Vánoce — Dárky z druhé ruky — Přípravy na pohřeb Karla Schwarzenberga — Dohoda s lékaři — Blokáda kamionů z Ukrajiny — Nárůst počtu sebevražd v USA — Důchody pro disidenty a komunisty — Zátěžová zkouška mostu — Léčba zraněného bojovníka od Bachmutu — Let s Aerem 145 — Poslední klapka snímku Konec světa

                             3. 12. 2023 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             3. prosinec

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             3. 12. 2023 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám