44 minut

2. červen 2018

Obsah dílu

Headlines — Změny voleb do Senátu — Změny voleb do Senátu — Historický summit Trumpa s Kim Čong-unem — Nová regionální vláda Katalánska — Brtnice na Jihlavsku se jen pomalu vzpamatovává ze včerejší bouřky a přívalové průtrže mračen — Výstraha před bouřkami — Pět let od velkých povodní v Česku — Hranice mezi Irskem a Severním Irskem — Konvoj americké armády opustil Česko — Aviatická pouť — Vrcholí festival Khamoro — Obcím vadí duplicitní kontroly — Návrh na vazbu pro muže obviněné z vraždy — Hasiči připomínají vznik Československa — Výtluky v Hradci Králové rozkvetly — Povinné ručení zdraží — Kontroly farmářských trhů — Samosběr jahod — Bouřky v Česku — Teplotní rekordy — Výkyvy počasí mohou ohrozit i zdraví — Jak si správně zmeřit krevní tlak — Pouť smíření — Limuzína ruského prezidenta — Nouzové přistání malého letadla na silnici — Školním družinám chybí vychovatelky — Silné deště zaplavily silnici v Německu — Planetka pojmenovaná po Danielu Stachovi — Knižní připomínka holocaustu

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:35
  Změny voleb do Senátu
   Po 22 letech by se v Česku mohly změnit volby do horní parlamentní komory. Pokud první kolo nemá jasného vítěze, hlasuje se s týdenním odstupem znovu.
   01:15
   Změny voleb do Senátu
    Ministerstvo vnitra proto zkoumá, jak volební účast zvýšit. Že by pomohlo právě jednokolové hlasování, si myslí i část samotných senátorů.
    04:22
    Historický summit Trumpa s Kim Čong-unem
     Summit Trump - Kim bude. A to v původně ohlášeném termínu - 12. června - na původně ohlášeném místě - v Singapuru. Oznámil to sám americký prezident po schůzce s mužem, kterému v hierarchii KLDR patří pozice hned za vůdcem.
     06:39
     Nová regionální vláda Katalánska
      V Barceloně složila slib nová regionální vláda. Po sedmi měsících tím skončila přímá správa Madridu v Katalánsku. Španělský kabinet tamní autonomii pozastavil loni na podzim, kdy se nacionalisti pokusili jednostranně vyhlásit nezávislost.
      07:21
      Brtnice na Jihlavsku se jen pomalu vzpamatovává ze včerejší bouřky a přívalové průtrže mračen
       Voda ve městě a jeho místních částech vyplavila celkem asi 20 domů. Nejvíc zasažená je vesnička Jestřebí, kde je vyplavených asi 10 stavení.
       09:27
       Výstraha před bouřkami
        Živý vstup redaktorky Moniky Fleischmannové z Blatce na Olomoucku.
        10:15
        Pět let od velkých povodní v Česku
         Na mnoha místech v Čechách si lidé právě dnes připomínají začátek zatím posledních velkých povodní před 5 lety. Obětí na životech bylo 15 - v sedmi krajích v povodí Labe a Vltavy vyhlásila vláda nouzový stav.
         12:49
         Hranice mezi Irskem a Severním Irskem
          V Severním Irsku by mohla vzniknout 16 kilometrů široká nárazníková zóna, která by po brexitu umožnila volný obchod a průjezd na hranicích jako doposud.
          15:17
          Konvoj americké armády opustil Česko
           Poslední část konvoje americké armády opustila ráno území Česka. Ve dvou vlnách po zdejších silnicích projelo asi 400 vozidel a tisíc vojáků. Jejich cílem je cvičení Saber Strike v Pobaltí.
           15:31
           Aviatická pouť
            Angličanka Danielle del Bueno se prochází po křídlech boeingu ze 30. let. Takové bylo jedno z vystoupení na Aviatické pouti v Pardubicích.
            17:11
            Vrcholí festival Khamoro
             Živý vstup redaktorky Pavly Sedliské ze závěrečného galavečera.
             18:46
             Obcím vadí duplicitní kontroly
              Obce si stěžují na neustálé kontroly, které často zkoumají to samé - hlavně u projektů dotovaných z evropských peněz. Vyzývají proto vládu, aby tuto duplicitu odstranila - protože je stojí čas i peníze. Stát ale zatím žádnou změnu nechystá.
              21:39
              Návrh na vazbu pro muže obviněné z vraždy
               Teď velmi čerstvá zpráva. Státní zástupce podal návrh na vazbu pro dva muže, kteří jsou podezřelí z deset let staré vraždy u Aše na Chebsku.
               23:04
               Hasiči připomínají vznik Československa
                Večer se hasiči pokusí vytvořit největší fontánu na světě - v Praze mezi Jiráskovým a Palackého mostem. Přes 200 družstev z celé republiky tak chce oslavit 100 let od vzniku samostatného Československa.
                23:36
                Výtluky v Hradci Králové rozkvetly
                 Místo výtluků květiny nebo zelenina. Velké náměstí v Hradci Králové čeká na rekonstrukci už dlouho. Neznámý zahradník na to upozornil tím, že do děr v asfaltu vysázel jiřiny, chilli papriky a rajčata.
                 23:54
                 Povinné ručení zdraží
                  Povinné ručení letos podraží - a to hlavně pro rizikové skupiny řidičů. Tedy mladé a taky ty, co často havarují. Ceny se ale liší už teď - například podle bydliště.
                  25:54
                  Kontroly farmářských trhů
                   Každý pátý prodejce na farmářských trzích porušuje předpisy - ukázaly to kontroly Státní veterinární správy.
                   26:09
                   Samosběr jahod
                    Právě vrcholí samosběr jahod - jen v moravském Holešově jich lidé během dne sklidili tuny. Vyjde to levněji - každý si navíc sám vybere, co si natrhá. Úroda je letos díky teplému počasí nadprůměrná.
                    27:51
                    Bouřky v Česku
                     Kroupy, zatopené domy i evakuace. Nad Českem udeřily bouřky - přesně tak, jak meteorologové předpověděli. Rekordních 65,6 milimetru srážek spadlo včera v Brtnici. Přes 50 mm pak v tomto týdnu na dalších pěti místech
                     29:59
                     Teplotní rekordy
                      V tomto týdnu padlo hned několik rekordů - vůbec nejtepleji bylo v úterý - v Řeži u Prahy - 32,7 stupně Celsia.
                      30:44
                      Výkyvy počasí mohou ohrozit i zdraví
                       Vedra, výkyvy počasí a náhlé změny tlaku před bouřkou. To vše ohrožuje život lidí s vysokým krevním tlakem. Podle odhadů se to týká až dvou milionů Čechů.
                       32:47
                       Jak si správně zmeřit krevní tlak
                        Trvá to pár minut - a může to zachránit život. Změřit si tlak - a zjistit, jestli nepatří do ohrožené skupiny - může úplně každý. Je ale nutné udělat to správně.
                        34:16
                        Pouť smíření
                         Na Pouti smíření si lidé na jižní Moravě připomněli událost z konce května 1945 - Brněnský pochod smrti neboli vyhnání 20 tisíc obyvatel německého původu.
                         35:37
                         Limuzína ruského prezidenta
                          Inaugurace ruského prezidenta Vladimira Putina je už minulostí - o limuzíně, ve které 7. května jel, se ale mluví pořád. Její podoba byla do poslední chvíle tajná. Auto je samozřejmě neprůstřelné, ale třeba taky nepotopitelné.
                          37:30
                          Nouzové přistání malého letadla na silnici
                           Dobrodružnou podívanou zažilo kalifornské město Huntington Beach - v páteční odpolední špičce tam na rušné třídě přistálo čtyřmístné letadlo.
                           37:53
                           Školním družinám chybí vychovatelky
                            Málo místa, málo kvalifikovaných vychovatelek, moc dětí – stále víc základních škol jen obtížně zvládá situaci v družinách. Často se do nich vejdou jen žáci od 1. do 3. třídy - pro starší už kapacita nestačí.
                            39:36
                            Silné deště zaplavily silnici v Německu
                             Místo dálnice vodní kanál - v severním Německu projely zatopenou komunikací jen vysoké kamiony. Lijáky a bleskové povodně komplikují dopravu na řadě míst. V sousední zemi skončí podle meteorologů až po víkendu.
                             39:50
                             Planetka pojmenovaná po Danielu Stachovi
                              Moderátor vědeckých pořadů České televize - Daniel Stach - má planetku. Vesmírné těleso s jeho jménem se nachází v pásu mezi Marsem a Jupiterem. Oběh kolem Slunce mu trvá čtyři a půl roku.
                              40:25
                              Knižní připomínka holocaustu
                               Za druhé světové války prošla Terezínem, Osvětimí a Mauthausenem. O svém životě napsala Hana Sternlichtová knihu pro památník Jad Vašem. Teď její vzpomínky vycházejí i v rozšířené české verzi pod názvem Svobodná, volná.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž44 minut
                               Další díl
                               3. červen 2018

                               Přehled dílů

                               Stopáž50 minut

                               2. březen

                               Headlines — Export českého zboží — Produkce firem pro zahraniční trhy — Průměrný čistý roční příjem v Česku — Den po pohřbu Alexeje Navalného — Vstup Švédska do NATO — Spotřeba alkoholu a cigaret — Ceny dálničních známek — Protipovodňové cvičení na Slovanském ostrově — Útoky na Ukrajině — Polní ošetřovny na ukrajinských frontách — Oslavy v Litomyšli — 200 let od narození Bedřicha Smetany — Sněmovní vyšetřovací komise — Potravinová pomoc pro Gazu — Opuštěné objekty po sovětských vojácích — Po roce objasněná vražda — Pomoc pro onkologické pacienty — Rekordně teplý únor — Brzké jaro v zahradnictví — Předpověď počasí — Zahrádkáři se připravují na sezonu — Šíření invazivních sršní asijských — Únik informací v armádě — Ministr Lipavský na návštěvě Japonska — Sjezd strany Zelených — Nově jmenovaný litoměřický bisku — 70 led od smrti Rudolfa Berana — Nehoda na mostě v Kentucky — Jarní úklid přírody — Plemenní hřebci z Písku — Brokolice na Marsu

                               2. 3. 2024 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               2. březen

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               2. 3. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               1. březen

                               Headlines — Reforma důchodů — Věk odchodu do penze — Stárnutí české populace — Změny v důchodech — Pohřev Alexeje Navalného — Incident v Gaza City — Propad české ekonomiky o 0,4 % — Schodek státního rozpočtu — Oprava kolejí na Ždársku — Rekordní včerejší prodej dáničních známek — Problémy s migranty v USA — Vít Rakušan ve Lvově — Má vlast pod taktovkou Semjona Byčkova — Vláda o požadavcích zemědělců — Přihlášky s střední školy — Letošní únor byl v Česku nejteplejší v historii měření — Stamilionové škody po sprejerech — Zákaz produktů s HHC — Požití výrobků s HHC — HHC proti bolesti i na spaní — Munice pro Ukrajinu — Zpronevěra desítek milionů u Sokola — Vystavování plné moci — Požár budovy v Bangladéši — Prezident Pavel v Lucemburku — Podezření na týrání krav a telat v chovu v Krasonicích na Jihlavsku — 70 let od nejsilnějšího jaderného výbuchu — Konec papírových pokut za stěračem — Ochrana britských poslanců kvůli výhrůžkám — Ukrajinské děti v českých školách — Útok na takzvanou Moldavskou dráhu — Ochrana vyhořelého kostela na Petříně — Juniorský baletní soubor

                               1. 3. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               1. březen

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               1. 3. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               29. únor

                               Jednání vlády o rozpočtu — Peníze do školství — Hospodaření Česka — Putinova jaderná hrozba — Zvýhodněné půjčky na opravy starších domů — Soud v kauze psychiatra Cimického — Nové protesty zemědělců — Nespokojení zemědělci — Prodej dálničních známek — Vyšetřování události v Pásmu Gazy — Peníze z EU pro Polsko — Festival krátkých filmů Pragueshorts — Kauza zneužívání dotací v tenisu — Interpelace na členy vlády — Slovenský ústavní soud o změnách v justici — Opravy nevyužívaných nádražních budov — Průměrné ceny pohonných hmot — Předpověď počasí — Náklady na bydlení v Česku — Vývoj výdajů na bydlení — Průzkum v domácnostech o živnotní úrovni — Jak lidé vyžijí z výdělku — Vedení Národní protidrogové centrály — Požár ve Vejprtech — Dohoda o letech z Prahy do Tokya — Vyloučení Trumpa z primárek v Illinois — Nový pavilon v pardubické nemocnici — Ořez stromů u elektrického vedení — Pokuta pro České dráhy — Prezident Pavel v Lucembursku — V4 na parlamentní úrovni — Léčba vzácných onemocnění — Požár na Bulovce — Kosmonaut z Čech s Adamem Sandlerem — Motosalon v Brně

                               29. 2. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               29. únor

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               29. 2. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               28. únor

                               Svazky párů stejného pohlaví — Diskuze o návrzích ve sněmovně — Průzkum o sňatcích párů stejného pohlaví — Navalného manželka ve Štrasburku — Apel evropských parlamentů na Kongres — Zlevňování u průmyslových výrobců — Inflační očekávání frem — Debata o důchodové reformě — Osud hutí Liberty Ostrava — Obecní volby v Izraeli — Primárky v Michiganu — Český lev pro kameramana Vladimíra Smutného — Zdanění tichého vína — Produkce větrných elektráren v Česku — Policejní dohled nad derby — Dřívější návrat ptáctva z teplých krajin — Zdravotní komplikace kvůli nadužívání léků — Čekání na operace — Zkrácení čekacích lhůt na výměnu kloubů — Sněmovna o migračním paktu — Zdravotní problémy papeže Františka — Požáry v Texasu — Likvidace slepic ve Vanči — Zátah na černé pasažéry — Slovenská novela trestního zákona — Emise metanu u hospodářských zvířat — Požár policejního auta — Český export do zahraničí — Český sládek na Ukrajině — Likvidace automatů — Premiéra snímku Duna: Část druhá

                               28. 2. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               28. únor

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               28. 2. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               27. únor

                               Zapojení vojáků na Ukrajině — Prověrka vztahů zemí V4 — Nasazení vojáků cizích zemí na Ukrajině — Pomoc Ukrajině z EU — Koalice pro dodávky munice na Ukrajinu — Neshody V4 kvůli Ukrajině — Jednání šéfů koaličních stran — Plán na příměří v Gaze — Krátkodobé fixace cen energií — Schválený prodej firmy Jan Becher — Obvinění za zneužití sportovních dotací — Útok Hútíů v Rudém moři — Premiéra snímku o vraždícím páru — Odsouzení Olega Orlova — Těžba uhlí v r. 2023 — Kontroly zákazu předjíždění pro kamiony — Pátrání po podezřelém z loupežných přepadení v Kladně — Krojovaný den ve sněmovně — Ceny potravin v obchodech — Ceny podle ČSÚ — Zdražení piva v restauracích — Sněmovna o hromadných žalobách — Nový Zéland ruší zákaz tabáku — Ptačí chřipka v geneticky cenném chovu — První rozsudky v kauze pašování drog — Vyplácení věřitelů zkrachovalé Sberbank — Oprava sněhem poničených voliér — Požár haly na Bruntálsku — Testování na HPV u praktického lékaře — Spoření na penzi — Bankovky s britským králem — Nezájem o nákladní auta na elektřinu — Pozůstalost po Josefu Škvoreckém

                               27. 2. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               27. únor

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               27. 2. 2024 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám