44 minut

6. května 2018

Obsah dílu

Platy státních zaměstnanců — Platy státních zaměstnanců — Platy státních zaměstnanců — Nemocenská — Důlní otřes v Polsku — Důlní otřes v Polsku — Oběti 2. světové války z řad spojeneckých armád — Slavnosti svobody — Slavnosti svobody — Osvobození Opavy — Požár lesa u Semína — Volební model — Turecko před volbami — Čína zesiluje kontrolu společnosti — Produkce květin v ČR — Umění a LSD — Výroky prezidenta Zemana o jedu novičok — Maraton v centru Prahy — 5 let rekonstrukce D1 — Foto prince Louise — Ubývá rybářů — Výroba masa v Česku roste — Spotřeba masa — Divočina chovaná cíleně na maso — Donald Trump o držení zbraní — Poporodní deprese — Jaderná dohoda — Zákulisí výroby baletních špiček — Psi s nejvyšší záchranářskou kvalifikací — Mezinárodní festival animovaných filmů — Skalní město přímo v prostorách muzea

Části dílu

00:37
Platy státních zaměstnanců
  Plošné zvyšování všem státním zaměstnancům už premiér v demisi neplánuje. Andrej Babiš chce, aby se výdělky zvedaly vybraným skupinám. Argumetuje tím, že třeba úředníci teď berou víc než pracovníci soukromých firem.
  01:11
  Platy státních zaměstnanců
   Odbory hrozí protesty, pokud výdělky neporostou všem. Resort financí má spočítat, kolik je průměrný plat ve státní správě včetně odměn a prémií.
   03:51
   Platy státních zaměstnanců
    Rostoucí platy znamenají větší nároky na státní rozpočet.
    04:50
    Nemocenská
     Tripartita ve středu taky projedná možnost, že by lidi dostávali znovu nemocenskou už od prvního dne pracovní neschopnosti.
     07:10
     Důlní otřes v Polsku
      Polští záchranáři pořád hledají tři horníky pohřešované od sobotního důlního otřesu. Z černouhelného dolu Zofjúfka nedaleko českých hranic během dneška vyprostili těla dvou mrtvých havířů.
      09:12
      Důlní otřes v Polsku
       Živý vstup Lucie Křížkové.
       10:33
       Oběti 2. světové války z řad spojeneckých armád
        Pamětníci a představitelé státu uctili na hřbitově v pražských Ďáblicích oběti 2. světové války z řad spojeneckých armád.
        11:42
        Slavnosti svobody
         V Plzni končí Slavnosti svobody. Před 73 lety, 6. května, dorazila do města armáda George Pattona.
         12:02
         Slavnosti svobody
          Živý vstup Mirky Vildové.
          13:03
          Osvobození Opavy
           Osvobození svého města si připomněli i fanoušci opavského fotbalového klubu. A to přímo při druholigovém zápasu.
           13:24
           Požár lesa u Semína
            14 jednotek hasičů od rána likviduje požár lesa u Semína na Pardubicku. Kolem poledne se ho podařilo lokalizovat.
            13:46
            Volební model
             Kdyby se teď konaly volby do sněmovny, vyhrálo by je podle aktuálního průzkumu firmy Kantar TNS pro Českou televizi hnutí ANO.
             14:19
             Turecko před volbami
              V Turecku se spojily čtyři opoziční strany, aby porazily autoritářského prezidenta Erdoana a jeho vládní stranu AKP v červnových prezidentských a parlamentních volbách.
              14:39
              Čína zesiluje kontrolu společnosti
               Čína zesiluje kontrolu společnosti. Přitvrzuje hlavně v oblasti práv náboženských a etnických menšin v oblastech, jako je Tibet, Sin-ťiang a Vnitřní Mongolsko.
               16:58
               Produkce květin v ČR
                Produkce květin v Česku pokořila nový rekord. Vloni tržby vzrostly na dvě a čtvrt miliardy korun. Meziročně je to víc o 4 procenta.
                17:45
                Umění a LSD
                 Je to pětasedmdesát let, co švýcarský vědec Albert Hofmann objevil psychedelické účinky LSD. Halucinogen změnil pohled na svět mnoha lidem po celém světě - včetně filmařů, hudebníků nebo malířů.
                 20:48
                 Výroky prezidenta Zemana o jedu novičok
                  Výroky prezidenta Zemana o jedu novičok v Česku by se měly zabývat obě komory parlamentu. V Otázkách Václava Moravce se na tom shodli místopředseda ANO Petr Vokřál a poslanec Pirátů Mikuláš Ferjenčík.
                  22:49
                  Maraton v centru Prahy
                   10 a půl tisíce vytrvalců dopoledne vyběhlo do ulic hlavního města. Pražský maraton je i díky atraktivní trase historickým centrem u běžců oblíbený.
                   25:05
                   5 let rekonstrukce D1
                    Příští týden to bude přesně 5 let od začátku rekonstrukce nejvytíženější české dálnice.
                    25:28
                    Foto prince Louise
                     Britská královská rodina zveřejnila první dva oficiální snímky nového syna prince Williama a jeho manželky Kate. Princ Louis se narodil 23. dubna.
                     25:51
                     Ubývá rybářů
                      Ubývá lidí, kteří se starají o to, aby byly v řekách a přehradách ryby. Mladým se k sádkám a k rybníkům nechce.
                      28:06
                      Výroba masa v Česku roste
                       V prvním čtvrtletí letošního roku šla nahoru meziročně skoro o 3 procenta - na víc než 108 tisíc tun.
                       30:30
                       Spotřeba masa
                        Jak už zaznělo - nejvíc snědí Češí vepřového. Na druhém místě je kuřecí, které tvoří třetinu všeho zkonzumovaného masa, hovězí asi desetinu.
                        31:18
                        Divočina chovaná cíleně na maso
                         Jejich maso je zdravější a chov ekologičtější. Tak mluví vědci o divočině chované cíleně na maso. Například počet farmových chovů jelenů se u nás za 5 let zdvojnásobil.
                         33:39
                         Donald Trump o držení zbraní
                          Bouři nevole vyvolaly ve Francii čerstvé výroky amerického prezidenta Donalda Trumpa o držení zbraní. Pronesl je na sjezdu americké zbraňové asociace NRA, která podporovala jeho kandidaturu na prezidenta.
                          34:41
                          Poporodní deprese
                           Místo pocitů lásky a štěstí se propadají do spirály úzkosti a pocitu selhání. Poporodní deprese potkají zhruba každou šestou matku. Většinou jde o prvorodičky.
                           36:56
                           Jaderná dohoda
                            37:18
                            Zákulisí výroby baletních špiček
                             Ruský klasický balet patří ke světové špičce, tamní tanečníci jsou jedni z nejuznávanějších. Aby mohli podávat dobré výkony, potřebují kvalitní baletní obuv. Složitá výroba jednoho páru zabere dva dny a nese i českou stopu.
                             39:43
                             Psi s nejvyšší záchranářskou kvalifikací
                              Nových 22 záchranářských psů získalo o víkendu vůbec nejvyšší možnou kvalifikaci. Vrcholnou mezinárodní zkoušku složili v Přední Výtoni na Českokrumlovsku.
                              40:05
                              Mezinárodní festival animovaných filmů
                               V Třeboni dnes skončil Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm 2018. Během šesti festivalových dnů diváci viděli na pět set snímků.
                               40:38
                               Skalní město přímo v prostorách muzea
                                Nová expozice horolezectví za 40 milionů korun vzniká v Turnově. Věnovaná má být především pískovcovému lezení typickému pro Český ráj.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž49 minut
                                Další díl
                                7. května 2018

                                Přehled dílů

                                Stopáž55 minut

                                28. května

                                Headlines — Platy soudců — ÚS o snížení platů soudců — Základní platy soudců — Jednání o pomoci Ukrajině — Evropští lídři v Praze — Reforma penzí — Poslanci o důchodové reformě — Další údery v Rafahu — Vyšetřování útoku v Rafahu — Opera Libuše na Pražském jaru — Kauza exsoudce Sováka — Studie k černému kašli — Disciplinární řízení vůči Okamurovi — Bouře v USA mají 23 obětí — Stavba tunelu na dálnici D3 — Housle Pavla Šporcla — Zájem o rekvalifikace roste — Konzumace alkoholu v Česku — Kuřáci v Česku — Češi pijí méně piva — Vězení za zapálení squatu — Napětí v Gruzii — Soud zamítl Zemanovu žalobu — Dotace na fotovoltaiku — Problémy dětí s rodiči ve vězení — Hosté a program festivalu Karlovy Vary — Trump je první trestně stíhaný exprezident USA — Slova papeže o homosexuálech — Řidiči MHD si nesmějí pouštět hudbu — Zlatá tretra v Ostravě — Vydrám se na Šumavě daří

                                28. 5. 2024 na ČT1
                                Stopáž49 minut

                                28. května

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                28. 5. 2024 na ČT24
                                Stopáž55 minut

                                27. května

                                Oslavy hokejového zlata — Oslavy na Staroměstském náměstí — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Oslavy titulu z hokejového šampionátu — Podpora dostupného bydlení — Údery v Rafahu — Ukrajinci zasáhli Rusům radar — Poslední rozloučení s Vlastimilem Harapesem — Dezinformační aktivity z Ruska a Číny — Nové protiruské sankce — Sesuvy půdy na Papui-Nové Guineji — Nákaza černým kašlem — Výročí operace Anthropoid — Zájem o zájezdy do Chorvatska — Krajské, senátní a obecní volby — Soud přerušil případ požáru v Českém Švýcarsku — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Atmosféra na šampionátu — Prezident pogratuloval hokejistům — Oslavy hokejových mistrů — Celková sledovanost — Finále mistrovství světa na obrazovkách — Stávka justičního personálu — Emmanuel Macron v Drážďanech — Dominik Feri nastoupil do vězení — Summit představitelů Jižní Koreje, Číny a Japonska — Čeští studenti obsadili ve finále European Money Quiz druhé místo — Demolice mostu v Semilech — Čeští vojáci cvičí v Litvě — Vrcholí festival Divadelní svět v Brně — Cena Olgy Havlové — Palírnám končí sezóna — Čapí hnízda v ohrožení

                                27. 5. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                27. května

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                27. 5. 2024 na ČT24
                                Stopáž49 minut

                                26. května

                                Změny u věku odchodu do důchodu — Zvyšování důchodového věku — Hospodaření systému důchodového pojištění — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Útok z Pásma Gazy na Tel Aviv — Zápas českých hokejistů o zlato — Existenční potíže malých obchodů — Tragický sesuv půdy v Papui-Nové Guineji — Francouzský prezident v Německu — Miliardy pro školství — Dražba nalezeného díla Jana Zrzavého — Změny u zdravotních prohlídek strojvedoucích — Silné bouřky v Česku — Návrat ukradených listin Univerzity Karlovy — Požár STK v Jilemnici — Aleje u silnic bezpečnější pro řidiče — Hokejový zápas o zlato — Finále pohledem hráčů i fanoušků — Úspěchy české hokejové reprezentace — Medaile pro letošní turnaj — Sledovanost hokejových přenosů ČT — Podpora fanoušků na náměstích — Náklady na uspořádání šampionátu — Útraty hokejových fanoušků — Úlovky rybářů pro vlastní spotřebu — Dražší povolenky pro rybáře na Orlíku — Průzkum vraku na dně Karibského moře — Školní obědy pro děti z rodin v nouzi — Obnovena jednodenní chirurgie v Sušici — Záchrana podvyživených psů — Závěr festivalu v Cannes — Romský festival Khamoro

                                26. 5. 2024 na ČT1
                                Stopáž49 minut

                                26. května

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                26. 5. 2024 na ČT24
                                Stopáž49 minut

                                25. května

                                Pomoc lidem v bytové nouzi — Podpora bydlení — Ztráta bydlení — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Práce ukrajinských hasičů — Česko zasáhly silné bouřky — Češký tým ve finále hokejového MS — Finále MS v hokeji — Předvolební kampaň ve Velké Británii — Zdravotní stav premiéra Fica — Ovoce na šťávy a marmelády — Velký městský okruh v Brně — Dílo Franze Kafky na festivalu Svět knihy — Posuzování příspěvků na péči — Nehoda autobusu v Rakousku — 30 let od odsouzení Ludvíka Zifčáka — Trest za nacistickou vlajku — Holubi likvidují úrodu — Placení daně z nemovitosti — Platba daně z nemovitosti — Zvýšení daní z nemovitosti — Elektronizace zdravotnictví — Sesev půdy na Papui-Nové Guineji — Vpomínka na politické vězně v Jáchymově — Opatření proti přemíře turistů v Barceloně — Den starokladrubského koně — Pravidla pro používání umělé inteligence — 150 let obce baráčnické — Prohlídky soukromých hradů a zámků — Festival elektrických aut

                                25. 5. 2024 na ČT1
                                Stopáž49 minut

                                25. května

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                25. 5. 2024 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                24. května

                                Návrh státního rozpočtu na příští rok — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce z Izraele na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora — Boje na Ukrajině — Nehoda prezidenta Pavla — Kontroverzní výroky poslance Tomia Okamury — Změny na ruských ministerstvech a v armádě — Čínské cvičení u Taiwanu — Feriho trestní kauza — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Vzpomínky na Jana Kačera — Přípomínka Jana Kačera ve vysílání ČT — Dostavba pražského okruhu — Návrh zákona o odměňování zdravotníků — Úspory českých domácností — Srážka vlaku s lokomotivou — Úspěch českých hokejistů — Ceny ovoce a zeleniny — Ceny výrobců v zemědělství — Ceny ovoce v Polsku — Produkce zeleniny v ČR — Zřícení budovy na Mallorce — Hlasovací lístky před volbami do EP — Propuštění Iva Kaderky — Uctění památky vězňů z Jáchymova — Zákazy předjíždění kamionů — Valorizace finančních náhrad církvím — Cla na čínské elektromobily v USA — Vydatný déšť na jižní Moravě — Hledání invazních druhů rostlin a zvířat — Předvolební kampaň ve Francii — Nový bezpečnostní přeliv na Orlíku — Přípravy všesokolského sletu — Aréna bratří Formanů

                                24. 5. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                24. května

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                24. 5. 2024 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám