6. květen 2018

Obsah dílu

Platy státních zaměstnanců — Platy státních zaměstnanců — Platy státních zaměstnanců — Nemocenská — Důlní otřes v Polsku — Důlní otřes v Polsku — Oběti 2. světové války z řad spojeneckých armád — Slavnosti svobody — Slavnosti svobody — Osvobození Opavy — Požár lesa u Semína — Volební model — Turecko před volbami — Čína zesiluje kontrolu společnosti — Produkce květin v ČR — Umění a LSD — Výroky prezidenta Zemana o jedu novičok — Maraton v centru Prahy — 5 let rekonstrukce D1 — Foto prince Louise — Ubývá rybářů — Výroba masa v Česku roste — Spotřeba masa — Divočina chovaná cíleně na maso — Donald Trump o držení zbraní — Poporodní deprese — Jaderná dohoda — Zákulisí výroby baletních špiček — Psi s nejvyšší záchranářskou kvalifikací — Mezinárodní festival animovaných filmů — Skalní město přímo v prostorách muzea

Části dílu

00:37
Platy státních zaměstnanců
  Plošné zvyšování všem státním zaměstnancům už premiér v demisi neplánuje. Andrej Babiš chce, aby se výdělky zvedaly vybraným skupinám. Argumetuje tím, že třeba úředníci teď berou víc než pracovníci soukromých firem.
  01:11
  Platy státních zaměstnanců
   Odbory hrozí protesty, pokud výdělky neporostou všem. Resort financí má spočítat, kolik je průměrný plat ve státní správě včetně odměn a prémií.
   03:51
   Platy státních zaměstnanců
    Rostoucí platy znamenají větší nároky na státní rozpočet.
    04:50
    Nemocenská
     Tripartita ve středu taky projedná možnost, že by lidi dostávali znovu nemocenskou už od prvního dne pracovní neschopnosti.
     07:10
     Důlní otřes v Polsku
      Polští záchranáři pořád hledají tři horníky pohřešované od sobotního důlního otřesu. Z černouhelného dolu Zofjúfka nedaleko českých hranic během dneška vyprostili těla dvou mrtvých havířů.
      09:12
      Důlní otřes v Polsku
       Živý vstup Lucie Křížkové.
       10:33
       Oběti 2. světové války z řad spojeneckých armád
        Pamětníci a představitelé státu uctili na hřbitově v pražských Ďáblicích oběti 2. světové války z řad spojeneckých armád.
        11:42
        Slavnosti svobody
         V Plzni končí Slavnosti svobody. Před 73 lety, 6. května, dorazila do města armáda George Pattona.
         12:02
         Slavnosti svobody
          Živý vstup Mirky Vildové.
          13:03
          Osvobození Opavy
           Osvobození svého města si připomněli i fanoušci opavského fotbalového klubu. A to přímo při druholigovém zápasu.
           13:24
           Požár lesa u Semína
            14 jednotek hasičů od rána likviduje požár lesa u Semína na Pardubicku. Kolem poledne se ho podařilo lokalizovat.
            13:46
            Volební model
             Kdyby se teď konaly volby do sněmovny, vyhrálo by je podle aktuálního průzkumu firmy Kantar TNS pro Českou televizi hnutí ANO.
             14:19
             Turecko před volbami
              V Turecku se spojily čtyři opoziční strany, aby porazily autoritářského prezidenta Erdoana a jeho vládní stranu AKP v červnových prezidentských a parlamentních volbách.
              14:39
              Čína zesiluje kontrolu společnosti
               Čína zesiluje kontrolu společnosti. Přitvrzuje hlavně v oblasti práv náboženských a etnických menšin v oblastech, jako je Tibet, Sin-ťiang a Vnitřní Mongolsko.
               16:58
               Produkce květin v ČR
                Produkce květin v Česku pokořila nový rekord. Vloni tržby vzrostly na dvě a čtvrt miliardy korun. Meziročně je to víc o 4 procenta.
                17:45
                Umění a LSD
                 Je to pětasedmdesát let, co švýcarský vědec Albert Hofmann objevil psychedelické účinky LSD. Halucinogen změnil pohled na svět mnoha lidem po celém světě - včetně filmařů, hudebníků nebo malířů.
                 20:48
                 Výroky prezidenta Zemana o jedu novičok
                  Výroky prezidenta Zemana o jedu novičok v Česku by se měly zabývat obě komory parlamentu. V Otázkách Václava Moravce se na tom shodli místopředseda ANO Petr Vokřál a poslanec Pirátů Mikuláš Ferjenčík.
                  22:49
                  Maraton v centru Prahy
                   10 a půl tisíce vytrvalců dopoledne vyběhlo do ulic hlavního města. Pražský maraton je i díky atraktivní trase historickým centrem u běžců oblíbený.
                   25:05
                   5 let rekonstrukce D1
                    Příští týden to bude přesně 5 let od začátku rekonstrukce nejvytíženější české dálnice.
                    25:28
                    Foto prince Louise
                     Britská královská rodina zveřejnila první dva oficiální snímky nového syna prince Williama a jeho manželky Kate. Princ Louis se narodil 23. dubna.
                     25:51
                     Ubývá rybářů
                      Ubývá lidí, kteří se starají o to, aby byly v řekách a přehradách ryby. Mladým se k sádkám a k rybníkům nechce.
                      28:06
                      Výroba masa v Česku roste
                       V prvním čtvrtletí letošního roku šla nahoru meziročně skoro o 3 procenta - na víc než 108 tisíc tun.
                       30:30
                       Spotřeba masa
                        Jak už zaznělo - nejvíc snědí Češí vepřového. Na druhém místě je kuřecí, které tvoří třetinu všeho zkonzumovaného masa, hovězí asi desetinu.
                        31:18
                        Divočina chovaná cíleně na maso
                         Jejich maso je zdravější a chov ekologičtější. Tak mluví vědci o divočině chované cíleně na maso. Například počet farmových chovů jelenů se u nás za 5 let zdvojnásobil.
                         33:39
                         Donald Trump o držení zbraní
                          Bouři nevole vyvolaly ve Francii čerstvé výroky amerického prezidenta Donalda Trumpa o držení zbraní. Pronesl je na sjezdu americké zbraňové asociace NRA, která podporovala jeho kandidaturu na prezidenta.
                          34:41
                          Poporodní deprese
                           Místo pocitů lásky a štěstí se propadají do spirály úzkosti a pocitu selhání. Poporodní deprese potkají zhruba každou šestou matku. Většinou jde o prvorodičky.
                           36:56
                           Jaderná dohoda
                            37:18
                            Zákulisí výroby baletních špiček
                             Ruský klasický balet patří ke světové špičce, tamní tanečníci jsou jedni z nejuznávanějších. Aby mohli podávat dobré výkony, potřebují kvalitní baletní obuv. Složitá výroba jednoho páru zabere dva dny a nese i českou stopu.
                             39:43
                             Psi s nejvyšší záchranářskou kvalifikací
                              Nových 22 záchranářských psů získalo o víkendu vůbec nejvyšší možnou kvalifikaci. Vrcholnou mezinárodní zkoušku složili v Přední Výtoni na Českokrumlovsku.
                              40:05
                              Mezinárodní festival animovaných filmů
                               V Třeboni dnes skončil Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm 2018. Během šesti festivalových dnů diváci viděli na pět set snímků.
                               40:38
                               Skalní město přímo v prostorách muzea
                                Nová expozice horolezectví za 40 milionů korun vzniká v Turnově. Věnovaná má být především pískovcovému lezení typickému pro Český ráj.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž48 minut
                                Další díl
                                7. květen 2018

                                Přehled dílů

                                Stopáž54 minut

                                2. červen

                                Headlines — Hledání úspor v rozpočtu — Národní rozpočtová rada o hospodaření státu — Hospodaření státu — Škrty ve státním rozpočtu — Schůzka prezidenta Pavla s Fialou a Babišem — Kyjev čelil dalším ruským útokům — Ukrajinský útok na okupovaná území — Finanční rezervy českých domácností — Dokončení opravy mostu přes Huťskou ulici v Kladně — Jednání o balíku sankcí — Jednání o dodávkách plynu z Ázerbjadžánu — Tresty za útok na Kapitol — Návrhy na státní vyznamenání — Závěr Pražského jara tradičně s Beethovenem — Sněmovna odmítla zvýšit poplatky za komunální odpad — Dezinformace o prezidentu Pavlovi — Významný archeologický objev na výstavě v Římě — Písečná bouře nad suezským průplavem — Pokuty za poškození půdy — Česká města pohledem satelitu — Různé oči projektu Copernicus — Data družicových snímků pomáhají zemědělcům — Snímky Copernicu při požáru v Českém Švýcarsku — Zdravotní stav Joea Bidena — Schůzka ministrů obrany — Důstojník BIS vynášel informace na Hrad — Elektrifikace tratí — Nejvyšší platba daně z příjmů firem — Debata o 5. stupni příspěvku na péči o handicapované — Přípravy na turistickou sezonu — Švýcarský parlament hlasoval proti vývozu zbraní na Ukrajinu — Jordánská královská svatba — Nová podoba módního domu Ostravica — Noc kostelů — Virtuální prohlídka sovětských lágrů — Na Olomoucku se podařilo chytit nandu pampového

                                2. 6. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                2. červen

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                2. 6. 2023 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                1. červen

                                Headlines — Schodek státního rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce na schodek státního rozpočtu — Summit Evropského politického společenství v Kišiněvě — Trosky rakety v Kyjevě zabily tři lidi — Vývoj průměrných cen pohonných hmot v ČR — Debata o sporné emisní normě — Zákaz fyzického i psychického trestání dětí — Nové pobočky České pošty — Dodávky plynu z Ázerbájdžánu — Výstava Necenzurováno v Galerii Středočeského kraje GASK. — Petr Pavel na návštěvě Vídně — Krize v kroměřížské psychiatrické nemocnici — Soud v Mostě zamítl žalobu na osm lidí žalovaných za obsazení rypadla — Celníci zadrželi dodávku s migranty na D1 — Začalo léto a slunečné počasí — Nový formát registračních zanček — Registrační značky v průběhu let — Elektromobily v Česku — ČNB zmírní pravidla pro poskytování hypoték — Soutěž výsadkářů Airborne triatlon v Chrudimi — Napětí mezi USA a Čínou — Sněmovna reprezentantů schválila pozastavení dluhového stropu — Obchvat Náchoda má stavební povolení — Kouření holduje čtvrtina Čechů — Důvěra v prezidenta po nástupu Pavla značně stoupla — 130 % průměrné mzdy pro učitele — Čištění čistírny odpadních vod v Jihlavě — Začíná sezona samosběru jahod — Ve Zlíně začal filmový festival pro děti — Šerpa zachránil horolezce pod Mount Everestem

                                1. 6. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                1. červen

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                1. 6. 2023 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                31. květen

                                Headlines — Senát schválil kandidáty na ústavní soudce — Budoucí ústavní soudci — Role Ústavního soudu — Schvalování ústavních soudců — Výměna ústavních soudců — Schvalování nových ústavních soudců — Skončila konference Globsec — Návrh zákona o dluhovém stropu — Zájem o dovoz jídla zůstává vysoký — Nový šéf Hospodářské komory — Psychiatrická nemocnice v Kroměříži v personální krizi. — Ostřelování Bělgorodské oblasti — Neúspěšný pokus KLDR o vyslání špionážní družice do vesmíru — Premiéra Amberville v Divadle v Dlouhé — Výdaje na obranu — Přírodu na Sněžce opět chrání sítě — V zoo Ostrava se poprvé rozmnožily krajty zelené — Péče o nevyléčitelně nemocné — Zásah policie a stráže při incidentu u soudu — Příznivci Peterkové přerušili soudní jednání — Pořádková pokuta — Soud potvrdil exposlanci Volnému dvouletou podmínku — Českého vojenského lékaře v Koreji obžalovali — Provoz největšího překladiště zásilek v Česku — Sněmovna podpořila novelu liniového zákona — V Británii klesá počet Evropanů — Berlín Rusku nařídil uzavřít čtyři konzuláty — Odškodnění za nepřítomnost otce u porodu — Oprava obchodního domu Breda v Opavě — V Trutnově začal Cirk-UFF — Nový lék na nemoc motýlích křídel — Pštros plachý na Olomoucku — Dvouletá podmínka pro vedoucího dětského tábora — Dopady války na ukrajinský hotel

                                31. 5. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                31. květen

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                31. 5. 2023 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám