Nahrávám video

6. květen 2018

Obsah dílu

Platy státních zaměstnanců — Platy státních zaměstnanců — Platy státních zaměstnanců — Nemocenská — Důlní otřes v Polsku — Důlní otřes v Polsku — Oběti 2. světové války z řad spojeneckých armád — Slavnosti svobody — Slavnosti svobody — Osvobození Opavy — Požár lesa u Semína — Volební model — Turecko před volbami — Čína zesiluje kontrolu společnosti — Produkce květin v ČR — Umění a LSD — Výroky prezidenta Zemana o jedu novičok — Maraton v centru Prahy — 5 let rekonstrukce D1 — Foto prince Louise — Ubývá rybářů — Výroba masa v Česku roste — Spotřeba masa — Divočina chovaná cíleně na maso — Donald Trump o držení zbraní — Poporodní deprese — Jaderná dohoda — Zákulisí výroby baletních špiček — Psi s nejvyšší záchranářskou kvalifikací — Mezinárodní festival animovaných filmů — Skalní město přímo v prostorách muzea

Části dílu

00:37
Platy státních zaměstnanců
  Plošné zvyšování všem státním zaměstnancům už premiér v demisi neplánuje. Andrej Babiš chce, aby se výdělky zvedaly vybraným skupinám. Argumetuje tím, že třeba úředníci teď berou víc než pracovníci soukromých firem.
  01:11
  Platy státních zaměstnanců
   Odbory hrozí protesty, pokud výdělky neporostou všem. Resort financí má spočítat, kolik je průměrný plat ve státní správě včetně odměn a prémií.
   03:51
   Platy státních zaměstnanců
    Rostoucí platy znamenají větší nároky na státní rozpočet.
    04:50
    Nemocenská
     Tripartita ve středu taky projedná možnost, že by lidi dostávali znovu nemocenskou už od prvního dne pracovní neschopnosti.
     07:10
     Důlní otřes v Polsku
      Polští záchranáři pořád hledají tři horníky pohřešované od sobotního důlního otřesu. Z černouhelného dolu Zofjúfka nedaleko českých hranic během dneška vyprostili těla dvou mrtvých havířů.
      09:12
      Důlní otřes v Polsku
       Živý vstup Lucie Křížkové.
       10:33
       Oběti 2. světové války z řad spojeneckých armád
        Pamětníci a představitelé státu uctili na hřbitově v pražských Ďáblicích oběti 2. světové války z řad spojeneckých armád.
        11:42
        Slavnosti svobody
         V Plzni končí Slavnosti svobody. Před 73 lety, 6. května, dorazila do města armáda George Pattona.
         12:02
         Slavnosti svobody
          Živý vstup Mirky Vildové.
          13:03
          Osvobození Opavy
           Osvobození svého města si připomněli i fanoušci opavského fotbalového klubu. A to přímo při druholigovém zápasu.
           13:24
           Požár lesa u Semína
            14 jednotek hasičů od rána likviduje požár lesa u Semína na Pardubicku. Kolem poledne se ho podařilo lokalizovat.
            13:46
            Volební model
             Kdyby se teď konaly volby do sněmovny, vyhrálo by je podle aktuálního průzkumu firmy Kantar TNS pro Českou televizi hnutí ANO.
             14:19
             Turecko před volbami
              V Turecku se spojily čtyři opoziční strany, aby porazily autoritářského prezidenta Erdoana a jeho vládní stranu AKP v červnových prezidentských a parlamentních volbách.
              14:39
              Čína zesiluje kontrolu společnosti
               Čína zesiluje kontrolu společnosti. Přitvrzuje hlavně v oblasti práv náboženských a etnických menšin v oblastech, jako je Tibet, Sin-ťiang a Vnitřní Mongolsko.
               16:58
               Produkce květin v ČR
                Produkce květin v Česku pokořila nový rekord. Vloni tržby vzrostly na dvě a čtvrt miliardy korun. Meziročně je to víc o 4 procenta.
                17:45
                Umění a LSD
                 Je to pětasedmdesát let, co švýcarský vědec Albert Hofmann objevil psychedelické účinky LSD. Halucinogen změnil pohled na svět mnoha lidem po celém světě - včetně filmařů, hudebníků nebo malířů.
                 20:48
                 Výroky prezidenta Zemana o jedu novičok
                  Výroky prezidenta Zemana o jedu novičok v Česku by se měly zabývat obě komory parlamentu. V Otázkách Václava Moravce se na tom shodli místopředseda ANO Petr Vokřál a poslanec Pirátů Mikuláš Ferjenčík.
                  22:49
                  Maraton v centru Prahy
                   10 a půl tisíce vytrvalců dopoledne vyběhlo do ulic hlavního města. Pražský maraton je i díky atraktivní trase historickým centrem u běžců oblíbený.
                   25:05
                   5 let rekonstrukce D1
                    Příští týden to bude přesně 5 let od začátku rekonstrukce nejvytíženější české dálnice.
                    25:28
                    Foto prince Louise
                     Britská královská rodina zveřejnila první dva oficiální snímky nového syna prince Williama a jeho manželky Kate. Princ Louis se narodil 23. dubna.
                     25:51
                     Ubývá rybářů
                      Ubývá lidí, kteří se starají o to, aby byly v řekách a přehradách ryby. Mladým se k sádkám a k rybníkům nechce.
                      28:06
                      Výroba masa v Česku roste
                       V prvním čtvrtletí letošního roku šla nahoru meziročně skoro o 3 procenta - na víc než 108 tisíc tun.
                       30:30
                       Spotřeba masa
                        Jak už zaznělo - nejvíc snědí Češí vepřového. Na druhém místě je kuřecí, které tvoří třetinu všeho zkonzumovaného masa, hovězí asi desetinu.
                        31:18
                        Divočina chovaná cíleně na maso
                         Jejich maso je zdravější a chov ekologičtější. Tak mluví vědci o divočině chované cíleně na maso. Například počet farmových chovů jelenů se u nás za 5 let zdvojnásobil.
                         33:39
                         Donald Trump o držení zbraní
                          Bouři nevole vyvolaly ve Francii čerstvé výroky amerického prezidenta Donalda Trumpa o držení zbraní. Pronesl je na sjezdu americké zbraňové asociace NRA, která podporovala jeho kandidaturu na prezidenta.
                          34:41
                          Poporodní deprese
                           Místo pocitů lásky a štěstí se propadají do spirály úzkosti a pocitu selhání. Poporodní deprese potkají zhruba každou šestou matku. Většinou jde o prvorodičky.
                           36:56
                           Jaderná dohoda
                            37:18
                            Zákulisí výroby baletních špiček
                             Ruský klasický balet patří ke světové špičce, tamní tanečníci jsou jedni z nejuznávanějších. Aby mohli podávat dobré výkony, potřebují kvalitní baletní obuv. Složitá výroba jednoho páru zabere dva dny a nese i českou stopu.
                             39:43
                             Psi s nejvyšší záchranářskou kvalifikací
                              Nových 22 záchranářských psů získalo o víkendu vůbec nejvyšší možnou kvalifikaci. Vrcholnou mezinárodní zkoušku složili v Přední Výtoni na Českokrumlovsku.
                              40:05
                              Mezinárodní festival animovaných filmů
                               V Třeboni dnes skončil Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm 2018. Během šesti festivalových dnů diváci viděli na pět set snímků.
                               40:38
                               Skalní město přímo v prostorách muzea
                                Nová expozice horolezectví za 40 milionů korun vzniká v Turnově. Věnovaná má být především pískovcovému lezení typickému pro Český ráj.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž48 minut
                                Další díl
                                7. květen 2018

                                Přehled dílů

                                Stopáž50 minut

                                28. září

                                Headlines — Řešení energetické krize — Státní podpora velkoodběratelům energií — Příspěvky na energie — Protivládní demonstrace — Přerušené dodávky plynu z Ruska — Nezákonná referenda na okupované Ukrajině — Návrh nových sankcí proti Rusku — Policejní kontroly na hranicích se Slovenskem — Hraniční kontroly kvůli nelegální migraci — Žaloba Agrofertu na Evropský parlament — Česká filharmonie zahajuje novou sezonu — Vláda letos nepočítá s růstem minimální mzdy — Přibývá nakažených koronavirem — Požár stodoly v Království — Nový pavilon goril v pražské zoo — Příspěvky domácnostem z úsporného tarifu — Výše příspěvků na energie — Dotazky kolem úsporného tarifu — Hurikán Ian míří na Floridu — Zmenšování švýcarských ledovců — Oslavy Dne české státnosti — Nové triky nekalých prodejců — Energetické úspory v Paříži — Josef Mašín v Bruselu — Den otevřených dveří ve Strakově akademii — Pamětní medaile Senátu — Filmový festival v Plzni

                                28. 9. 2022 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                28. září

                                Ve znakovém jazyce

                                28. 9. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                27. září

                                Headlines — Návrh státního rozpočtu — Deficit rozpočtu: 295 miliard korun — Rozpočty ministerstev — Úniky plynu z podmořského potrubí — Válka na Ukrajině — Okupovaná území na Ukrajině — Proces v kauze Čapí hnízdo — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Japonci uctili památku bývalého premiéra Šinzóa Abeho — Divadla a drahé energie — Rozhodnutí o koalici v Ostravě — Bezvýsledné vyjednávání v Praze — Povolební vyjednávání v Brně — Koalice v Karlových Varech — Vývoj počtu nakažených — Vítr na Sněžce — Minimální teploty ve školách — Kontroly na hranicích — Česko obnoví kontroly na hranicích — Nelegální migranti zadržení v ČR — Migranti na pražském hlavním nádraží — Senátor Zdeněk Hraba odchází z hnutí STAN — Evropské politické společenství — Opravy pražského Barrandovského mostu — Národní Svatováclavská pouť — Zásah asteroidu — Ředitel nového útvaru — Nový adaptační program pro žáky a studenty z Ukrajiny — Výtržnosti na hokejovém zápase — Stavba obchvatu Rokytna a Býště — Konec ruských vrtulníků v české armádě — Ocenění bratrů Formanů

                                27. 9. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                27. září

                                Ve znakovém jazyce

                                27. 9. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                26. září

                                Headlines — Povolební vyjednávání — Vyjednávání o koalici v hlavním městě — Výsledek jednání v Praze — Koalice v krajských městech — Jednání o spolupráci v Brně — Povolební jednání v Ostravě — Nej letošních voleb — Úprk Rusů před mobilizací — Referenda v okupovaných oblastech — Rozpočet na příští rok — Volební model – srpen — Obří záchyt efedrinu k výrobě pervitinu — Pokračuje soud v kauze Čapí hnízdo — Vláda o snížení teploty v zaměstnání — Maximální teplota na pracovišti — Spotřeba energií — Nesnáze sportovních spolků — Důvěra v českou ekonomiku — Útok v ruské škole — Německý kancléř má covid-19 — Podmíněné tresty za pád mostu ve Studénce — Výměna šéfa NP České Švýcarsko — Povolební uspořádání v Itálii — Zmařený pokus o únos belgického ministra — Tragédie v Měšicích u Prahy — Vznik ústavu pro výzkum rakoviny — Přemlouvání Čechů ke Green Dealu — Obžaloba v kauze vraždy učitele — Pokus o odklon asteroidu — Výstava snímků Emila Fafeka

                                26. 9. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                26. září

                                Ve znakovém jazyce

                                26. 9. 2022 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám