Nahrávám video

5. květen 2018

Obsah dílu

Stále víc státních zaměstnanců — Stále víc státních zaměstnanců — Stále víc státních zaměstnanců — Protesty v ruských ulicích — Stíhání v kauze Čapí hnízdo — 73 let od Pražského povstání — Convoy of Liberty — Provoz na mostu přetínající Novomlýnské nádrže — Koncert pro Jána a Martinu — Pohřešovaní horníci po důlních otřesech — Počet uzavřených předmanželských smluv — Pochod na podporu marihuany — Česká výstava ilustrátora J. J. Sempého — Víc peněz pro rodiny s dětmi — Nehoda cisterny — Do nitra planety Mars — Nová americká sonda InSight — Dopadení zloděje — Prohlídka středověkých štol — Sčítání lidu v r. 2021 — Letní sezona v Adršpašsko-teplických skalách — Zpětné hypotéky — Starobní důchod v Česku — Důchodci v Česku — Zemětřesení na Havaji — Dopravní kolaps v Praze — Den plicní hypertenze — Přesouvání pracovních míst kvůli brexitu — Bronzová socha Karla Marxe — Jarní úklid v Krkonoších

Části dílu

00:33
Stále víc státních zaměstnanců
  Stát za posledních pět let přijal 18 tisíc nových zaměstnanců. Polovinu z nich v loňském roce. Vyplývá to z dat ministerstva financí, která Česká televize získala.
  01:09
  Stále víc státních zaměstnanců
   Přibylo taky takzvaných černých duší. Stát vloni platil o 14 tisíc zaměstnanců víc, než jich reálně zaměstnával. Přebytečné peníze většinou dostávají současní pracovníci na odměnách a prémiích.
   04:27
   Stále víc státních zaměstnanců
    Vraťme se ke školství. Symbolem nedostatku pracovníků kvůli nízkým platům se stali učitelé.
    05:35
    Protesty v ruských ulicích
     Slzný plyn, obušky a přes tisíc zatčených - po celém Rusku se demonstrovalo proti prezidentu Vladimiru Putinovi. V pondělí se už počtvrté ujme nejvyššího úřadu. Protestní akce svolal opoziční předák Alexej Navalny - i jeho policie zadržela.
     07:29
     Stíhání v kauze Čapí hnízdo
      Nové informace v kauze Čapí hnízdo. Žalobce v týdnu zrušil stíhání šéfa poslanců ANO Jaroslava Faltýnka. V případě Andreje Babiše ale stížnosti nevyhověl a premiér v demisi tak dál čelí vyšetřování.
      08:44
      73 let od Pražského povstání
       Dnes je to třiasedmdesát let od začátku Pražského povstání proti nacistům. Jeden z nejdůležitějších momentů ozbrojeného odporu se odehrál v budově Českého rozhlasu. Právě tam i na řadě dalších míst dnes lidé uctili oběti.
       10:53
       Convoy of Liberty
        Plzeňské slavnosti svobody měly na programu vůbec nejatraktivnější část – přehlídku historické vojenské techniky. Convoy of liberty sledovaly tisíce lidí.
        11:30
        Provoz na mostu přetínající Novomlýnské nádrže
         Živý vstup Veroniky Kynčlové.
         13:07
         Koncert pro Jána a Martinu
          Koncert pro Jána a Martinu. Tisíce lidí si na něm připomněly památku zavražděného novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové.
          15:20
          Pohřešovaní horníci po důlních otřesech
           Sedm horníků se pohřešuje po silném otřesu v uhelném dole Zofiówka v Polsku nedaleko českých hranic. Byli součástí jedenáctičlenné skupiny, která razila novou chodbu, čtyřem z nich se podařilo uniknout.
           15:43
           Počet uzavřených předmanželských smluv
            V Česku roste zájem o předmanželské smlouvy. Páry jich loni uzavřely rekordních 10 tisíc. Týkají se tak každého pátého nového sňatku.
            16:10
            Pochod na podporu marihuany
             Hlavním městem prošli zastánci užívání konopí. Několik tisíc jich z centra zamířilo na ostrov Štvanice – na koncerty a přednášky o legalizaci marihuany. Organizátoři připomněli politikům vývoj v Kanadě, kde bude od července konopí volně v prodeji.
             16:52
             Česká výstava ilustrátora J. J. Sempého
              V Česku se proslavil jako ilustrátor Mikulášových patálií, jeho obrázky pravidelně otiskoval socialistický Dikobraz. Jean Jacques Sempé tak ovlivnil i zdejší autory kresleného humoru.
              19:43
              Víc peněz pro rodiny s dětmi
               Víc peněz pro rodiny s dětmi. Zvýšení rodičovského příspěvku požaduje v rámci vyjednávání s hnutím ANO sociální demokracie.
               21:41
               Nehoda cisterny
                Záchranáři už vyprostili cisternu, která v pátek havarovala v Adolfovicích na Jesenicku. Do okolí uniklo asi 200 litrů nafty a větší množství vápence, který kamion převážel.
                22:02
                Do nitra planety Mars
                 Člověk by mohl poprvé nahlédnout do nitra Marsu - zkoumat jeho vnitřní složení i dávnou minulost. Dokázat to má nová americká sonda InSight. Odstartovala odpoledne.
                 22:19
                 Nová americká sonda InSight
                  Poprvé pohlédnout do nitra Marsu. Na jeho vnitřní složení i do jeho dávné minulosti. To by měla umožnit nová americká sonda InSight. Odstartovala dnes odpoledne.
                  23:54
                  Dopadení zloděje
                   Jednoduchý pohyb, který pomohl dopadnout pachatele. Police z amerického Ohia zveřejnila video, ve kterém staší muž s holí zastavil mladíka tím, že mu nastavil nohu - ten zakopl a padl k zemi.
                   24:11
                   Prohlídka středověkých štol
                    Po nucené zimní přestávce začíná nová sezona ve středověkých štolách na západě Čech. Do podzemí, kde se těžil cín, přišli první návštěvníci. Nejvíc práce teď mají správci dolu Jeroným na Sokolovsku.
                    26:10
                    Sčítání lidu v r. 2021
                     Vláda připravuje příští sčítání lidu, které se má konat za tři roky. Lidé by tentokrát měli vyplňovat do formulářů míň údajů.
                     26:49
                     Letní sezona v Adršpašsko-teplických skalách
                      Přeplněná parkoviště, zavřené silnice, nervózní řidiči a všude proudy lidí – v Adršpašsko-teplických skalách začala letní sezona. Kolapsem.
                      28:41
                      Zpětné hypotéky
                       V Česku přibývá seniorů nad 60 let, kteří využívají takzvanou zpětnou hypotéku. Tedy typ půjčky, kterou získají oproti zástavě svého bytu nebo domu.
                       31:30
                       Starobní důchod v Česku
                        Starobní důchod pobírá v Česku zhruba 2,4 milionu lidí. Jen minimum z nich ale s tímto příjmem vystačí.
                        32:10
                        Důchodci v Česku
                         Každý dvanáctý důchodce v Česku žije pod hranicí příjmové chudoby. Ze seniorů nad 65 let, kteří žijí sami, je to dokonce každý pátý.
                         34:04
                         Zemětřesení na Havaji
                          Největší z havajských ostrovů zasáhla série silných zemětřesení, den po explozi tamní sopky. Nejmohutnější mělo sílu 6,9 stupně - a byl to nejsilnější otřes Havaje od 70. let.
                          36:06
                          Dopravní kolaps v Praze
                           Až po včerejší osmé hodině večer se podařilo obnovit provoz na dálnici D5. Tu okolo páté odpoledne zablokovala v obou směrech srážka autobusu, nákladního vozu a dodávky.
                           37:02
                           Den plicní hypertenze
                            Plicní hypertenzí - tedy zvýšeným tlakem v plicních cévách - trpí v Česku desítky tisíc lidí. Na dnešek připadá světový den této choroby a kardiologové připomínají, že velká část pacientů se diagnózu dozví pozdě.
                            38:46
                            Přesouvání pracovních míst kvůli brexitu
                             Banky přesouvají z Londýna na kontinent – kvůli nejasnému výsledku vyjednávání o brexitu – míň pracovních míst, než se čekalo. Do samotného brexitu v březnu 2019 jich má být zhruba pět tisíc.
                             41:13
                             Bronzová socha Karla Marxe
                              V západoněmeckém Trevíru odhalili bronzovou sochu Karla Marxe u příležitosti dvoustého výročí jeho narození. Čtyři a půl metru vysoký a víc než dvě tuny vážící monument darovala městu Čína.
                              41:36
                              Jarní úklid v Krkonoších
                               Na 300 dobrovolníků, hlavně dětí se zapojilo do jarního úklidu Krkonoš.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž44 minut
                               Další díl
                               6. květen 2018

                               Přehled dílů

                               Stopáž54 minut

                               26. září

                               Headlines — Povolební vyjednávání — Vyjednávání o koalici v hlavním městě — Výsledek jednání v Praze — Koalice v krajských městech — Jednání o spolupráci v Brně — Povolební jednání v Ostravě — Nej letošních voleb — Úprk Rusů před mobilizací — Referenda v okupovaných oblastech — Rozpočet na příští rok — Volební model – srpen — Obří záchyt efedrinu k výrobě pervitinu — Pokračuje soud v kauze Čapí hnízdo — Vláda o snížení teploty v zaměstnání — Maximální teplota na pracovišti — Spotřeba energií — Nesnáze sportovních spolků — Důvěra v českou ekonomiku — Útok v ruské škole — Německý kancléř má covid-19 — Podmíněné tresty za pád mostu ve Studénce — Výměna šéfa NP České Švýcarsko — Povolební uspořádání v Itálii — Zmařený pokus o únos belgického ministra — Tragédie v Měšicích u Prahy — Vznik ústavu pro výzkum rakoviny — Přemlouvání Čechů ke Green Dealu — Obžaloba v kauze vraždy učitele — Pokus o odklon asteroidu — Výstava snímků Emila Fafeka

                               26. 9. 2022 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               26. září

                               Ve znakovém jazyce

                               26. 9. 2022 na ČT24
                               Stopáž50 minut

                               25. září

                               Headlines — Výsledky komunálních voleb — Výsledky politických stran — Hlavní momenty voleb — Výsledky voleb v Praze — Jednání o koalici v Praze — Výsledky stran v Brně a Ostravě — Výsledky v Plzni a Pardubicích — Volební výsledky v Olomouci — Povolební jednání v Olomouci — Další krajská a statutární města — Výsledky voleb do třetiny Senátu — Senátoři, kteří neobhájí mandát — Zajímavé volební souboje — Válka na Ukrajině — Protiútoky ukrajinské armády — Změny v bodovém systému — Nejčastější prohřešky řidičů — Zastropování cen energií — Parlamentní volby v Itálii — Nemovitosti Ruské federace v ČR — Roste zájem o učební obor kamnáře — Ocenění seriálu Pět let

                               25. 9. 2022 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               25. září

                               Ve znakovém jazyce

                               25. 9. 2022 na ČT24
                               Stopáž50 minut

                               24. září

                               Headlines — Výsledky voleb — Volby v největších městech — Volební výsledky ODS — Volební výsledky hnutí ANO — Sčítání hlasů v Praze — Volební souboj v Brně a Ostravě — Volební výsledky Pirátů — Volební výsledky KDU-ČSL — Výsledky v Českých Budějovicích a Olomouci — Volby v Plzni, Liberci a Pardubicích — Volební výsledky hnutí STAN — Volby v Ústí nad Labem a Hradci Králové — Volby v menších obcích — Volby do třetiny Senátu — Volební výsledky TOP 09 — Senátní duely v Táboře a Jihlavě — Senátní duely v Brně a Českém Krumlově — Volební výsledky SPD — Podezření na kupčení s hlasy — Válka na Ukrajině — Reakce ruské veřejnosti na mobilizaci — Předvolební kampaň v Itálii — Festival Serial Killer v Brně

                               24. 9. 2022 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               24. září

                               Ve znakovém jazyce

                               24. 9. 2022 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám